Marka
Cif
Domol
Amway
Buffer
Air Wick
Farmasi
Domestos
Ersağ
Febreze
Chakra
Migros
Bref
Pierre Cardin
Bingo
Karaca
Cillit Bang
BioBellinda
elito
Glade
Missi
Carpex
Kimyacınız
Bargello
Little Trees
Viking
iyibifikir
Würth
Sır
Michelin
ABC
Siner Torque
MNK Home
Rulopak
Hunca
Eyüp Sabri Tuncer
Bosphorus
Silva
Green Clean
Automix
Marc
Klorak
Clin
Yumoş
Pronto
Pereja
Frosch
D&P Perfumum
Mnk
Siveno
Bosch
Jolly
Baseus
HG
Fakir
Bath & Body Works
Sansiro
Madame Coco
Minteks
Hayat
Activex
Franke
Falken
Transformacion
White Collection
3M
Vivas
Garden
Evin
Lotus
Ajax
Elart
Floral
Joop
TREND
Space
MxS
Bella Maison
Ixora
Atelier Rebul
Esty
Gloria
Marks & Spencer
Siemens
Flora
Nova
Astonish
Marmara
Yataş
Rebul
DMR
ModaCar
Johnson
Eti
INCIA
Mudo Concept
Karcher
Vileda
Kartopu
Isonem
THE BODY SHOP
Biev
Sgs
İyi Geceler İstanbul
Fairy
Rosense
Sahra
Minoris
Just Green
Britax Römer
The LifeCo
Carub
Mukko Home
Bebelac
Parex
Helen's Home
Airoh
Loft
Pril
Anka
Miniso
IKEA
Horizon Mum
COOK
Bic
Beurer
Nerf
SANAT SEPET İŞLERİ
Kerastase
Miele
JOY KİTCHEN
Eczacıbaşı
ACE
Zore
Dreamcar
Natura
Motip
Forever Living
Eren
Lorinna
King
Moos
Banat
MasterCare
MR
Seventh Generation
The Mia
Royal
Duru
Tupperware
Canbebe
Nobel
YOYOSO
Sinoz
Ecocotton
FOKS
Fenerbahçe
The Company
Beşiktaş
Sarar
Karaca Home
Electrolux
Nuk
Bebak
Deri Company
Zeyn
AYYILDIZ
Orkide
Çbs
Sonax
VESTEL
Master
Dalan
Baby Me
Vanish
Faberlic
Jumbo
Gülsan
Forivia
Molly
Doğuş
Restorex
Fırat
Solo
VitrA
Turtle Wax
MonaRoza
ACAR
Turkish A2Z
DEHAMODA
Julude
Sarev
Avon
Lucky Art
Galatasaray
Only
Nivea
1000Hour
Lento
Penguen
LV
Palette
Friendly
Avonni
Everest
Bade Natural
Pro Line
Vardem
EXCLUSIVE
Icon
Finish
Vernel
Lion
WD
Zoom
Luna
Tutku
ARI
Keskin Color
Calgon
Unicorn
Pattex
Rem
Armes
Trabzonspor
Dermosept
Puffy
Selpak
Silverline
Ocean
Fonex
Polisan
Simple
Güldeste
Alanyaspor
iRobot
Makeuptime
GPD
Derzmatik
Motul
WEBER
Kurtsan
Revello
Raid
Mojito
Discovery
Zirve
Familia
Diadermine
KALE
BEEMEDİC
Özgül
Arte Casero
Kleber
100% Turkish Design
Chicco
Hisar
Dalin
Aker
Dove
Bambum
GoldMaster
Home Sweet Home
Delonghi
Tchibo
"

Ev Temizlik Ürünleri

" araması için 65113 sonuç listeleniyor
DOĞRU Kabe Örtüsü Kokusu Sprey
DOĞRUKabe Örtüsü Kokusu Sprey
(8)
75,00 TL
39,89 TL
Sepete Git
DOMOL Yağ Çözücü Sprey
DOMOLYağ Çözücü Sprey
(271)
17,90 TL
Sepete Git
Migros Migros Lavabo Açıcı  3X75 G
MigrosMigros Lavabo Açıcı 3X75 G
(1528)
2,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Ev Temizlik Ürünleri

Ev Temizlik Ürünleri

Kadınların Hassas Noktası Ev Temizlik Ürünleri

Bilhassa kadınların en hassas olduğu konulardan biri de ev temizliğidir. Evde vaktini geçiren ya da çalışan kadınların ortak noktası ev temizliğinden sorumlu olmaktır. Kadınların eşleri yardımcı olsa da evin nasıl temizleneceğine dair püf noktaları ve ince ayrıntıları kadınlar bilmektedir. Ev temizlik ürünleri sırasıyla, çamaşır suyu, toz bezi, vileda, paspas, kireç sökücü, kir sökücü, halı deterjanı, sıvı sabun, yüzey temizleyici, elektrik süpürgesi, cam silme bezi ve dezenfektan olmakla beraber, bu tür malzemelerle yüzeysel bir temizliğin ilk adımı atılmış olacaktır. Ev temizlemek bir sanat olarak bilinmektedir. Yüzeysel bir temizlik evin 2 ya da 3 gün içerisinde kirlenmesine neden olurken, kapsamlı bir temizlik, tozların bir hafta içerisinde birikmesini sağlayacaktır. Kalıcı bir temizlik için koltukların arka tarafları süpürülmeli, eşyalar ortaya çekilmeli ve halılar kaldırılmalıdır. En iyi ev temizlik malzemeleri kullanılmalı ve bu ürünleri temin ederken mutlaka kullanıcı yorumları dikkate alınmalıdır. Camlar düzenli olarak silinmelidir, parlak ve temiz cam, güzel bir temizliğin bırakmış olduğu eserlerden biridir. Kadınlar organik ev temizlik malzemeleri satın alarak daha sağlıklı ve kimyasaldan uzak bir yaşam hedeflemektedir. Organik ürünler insan sağlığına katkıda bulunur, kanserojen maddeler içermeyen astım ve nefes darlığı gibi solunum yolları hastalıklarını önler ve bu hastalıklara mani olur. İyi bir temizliğin sırrı kullanılan ürünlerden geçmektedir. Ev için temizlik malzemeleri alırken içerisinde ki maddelerin neler oldu��una iyice bakılmalı, sağlığa zararlı ürünler sırf iyi temizleyici oldukları için tercih edilmemelidir. Bunun yerine doğal ürünler kullanarak hem insan sağlığını tehdit altında bırakmamış hem de doğaya katkıda bulunmuş olursunuz. Anti bakteriyel ev temizlik ürünleri son zamanların en çok rağbet görenleri arasında yer alıyor. İçerisinde bulundurduğu bileşenler sayesinde bakterilerin %80 oranında yok olmasına neden olmaktadır. Özellikle tuvalet ve banyo için kullanılan bu ürünler, bakterilerin yuva yaptığı ortamı havalandırmakta ve kısa zamanda etkisini göstermektedir. Ev temizlik ürünleri deyince akla ilk gelen şeylerden biri çamaşır suyudur. Yoğun etkisi ve kalıcı formülü ile her evde bulunması gerekenlerden biri haline gelmiştir. Çamaşır suyu zararlı organizmaların yok edilmesini sağlar, gündelik temizlik çamaşır suyu ile yapılabilmektedir. Çamaşır suyu tercih ederken mutlaka ruhsatlı markaların ürünleri alınmalıdır.

Ev Temizlik Ürünleri ile Ev Temizliğinde Önemli Hususlar

Her kadın evinin düzenli ve temiz olmasını ister. Temizlik bir evin nasıl göründüğünü gösteren etkenlerden biridir. Temiz ev kendimi hemen belli eder. Temizliğe başlamadan önce evi havalandırmak gerekmektedir. Evde ki havanın değişmesi, içeriye temiz havanın girmesi bir hayli önem arz etmektedir. Yaşam alanınızı ne kadar temizlerseniz temizleyin eviniz havasız ve kötü kokuyorsa, eve pis ve kirli bir atmosfer hâkim olur. Yemek kokuları evin her yerine sinebilme özelliğine sahiptir. İkinci adım duvardaki lekeleri silmek olabilir, mikrofiber bezler ile duvarlarda oluşan parmak izlerini ve kalıntıları temizlemek evin ve tabloların daha iyi gözükmesini sağlayacaktır. Bu alanda ev temizlik ürünleri devreye girecektir. En iyi bezleri bulanarak üst tozlarında alınması gerekecektir. Perde ve cam temizliği ise bir evi en iyi gösteren şeylerden biri olarak bilinmektedir. Yemek duman ve parfüm kokusu perdelere sinerek, kararma yapabilir ve rengini değiştirebilir. Kirli camlar ise hoş bir görüntü oluşturmamakla beraber evi olduğundan daha da kirli göstermektedir. Diğer temizlik aşamaları ise toz almak ve ortalığı toparlamaktır. Evin dağınık gözükmesi ve etrafta çöplerin olması yüzeysel bir temizlik yapılmış olsa da eve kirli ve kötü bir hava katmaktadır. Yorgan ve yastık kılıfları da sık sık değişmeli ve ter kokusu giderilmelidir. Aksi takdirde yatakta ki yastık ve yorgan takımının uzun süre kullanılması kötü kokulara neden olacaktır. Kumaşlı mobilyalar içinde aynı şey geçerlidir. Üzerine yanlışlıkla dökülmüş olan kahve ve çay gibi kalıntılar evin kirli gözükmesine sebep olacaktır. Ayrıca banyo ve tuvaletlerinde düzenli bir şekilde temizlenmesi esastır. Özellikle tuvalet yüzeyinde biriken mikroplar bir süreden sonra insan sağlığını tehdit edecek hastalıklara neden olacaktır. Ev temizlik ürünleri listesi oluşturarak tuvalet için en gerekli olan tuvalet yüzey temizleyici mutlaka edinilmelidir. Temizliğin son aşamalarından biri ise dolap ve çekmece temizliği olacaktır. Düzensiz dolaplar kişiye dağınık ve kirli bir ortamda yaşadığı hissiyatını verir. Çekmecelerin düzenli olarak silinip düzenlenmesi insanı rahatlatacaktır. Mutfaklar ise evin kalbi olarak bilinmektedir. Mutfağın düzenli olması kişinin yaptığı yemeklere de önem verdiğinin bir göstergesidir. Birikmiş bulaşıklar bir süreden sonra evde kokulara sebep olur ve güzel bir görüntü oluşmaz.

Ev Temizlik Malzemeleri

Ev insanı yansıtan bir alan olarak bilinmektedir. Her evin ayrı bir havası vardır. Kişi evini kendine göre dizayn eder, dağınık bir ev kişinin temiz olmadığını ifade edebilir, bu sebeple düzenli bir eve sahip olmak kesinlikle önemlidir. Ev için gerekli temizlik malzemeleri alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de son kullanım tarihleri ve hangi yüzeye ne tür malzemelerin kullanılacağı konusunda bilgi sahibi olmaktır. Bireyler temizlik yapmayı ebeveynlerinden öğrenir, onların ve çevresinde ki insanların en çok kullandığı ürünleri alarak ve tavsiyelere uyarak ilerlerler. A dan z ye bir temizlik için tüm malzemelerin evde hazır olması gerekmektedir. Ev temizlik ürünleri fiyatları, özelliklerine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilir, kg cinsinden ufak olan malzemelerin fiyatları haliyle daha düşük olacaktır. Fakat kg miktarı yüksek ürünler daha uzun süre kullanım sağlar ve paradan tasarruf etmeye yol açar. Ev temizliğinde püf nokta işleri biriktirmemek ve sırası ile yapmaktır. Sıraya sokulmayan işler bir zamandan sonra karışır ve insan işin içinden çıkamaz hale gelir. Temizlik malzemeleri alırken doğal olanlar tercih sebebi olmalıdır. Kimyasal madde içeren ürünlerden bilhassa kaçınılmalı ve alınmamalıdır. Maalesef birçok üründe bu kötü maddeler bulunmaktadır. İnsan sağlığını etkileyen ürünler ciddi sağlık sorunlara yol açabilir. Bebeklerde ve yetişkinlerde sağlık sorunlarının nedenlerinden biri de temizlik malzemeleri olarak bilinmektedir. Doğal ev temizlik ürünleri bu konuda insan sağlığını korumaya yöneliktir. İçerisinde bulundurduğu maddeler sadece bakterileri yok etmeye yetecek güçtedir, derinlemesine temizlikler içinde kimyasalsız temizlik ürünleri bulunmaktadır. Mikrofiber temizlik bezi kötü ve inatçı kirleri yok etmek için kullanılan ürünlerden biridir. İnsanın işini kolaylaştıran yapısı ile çok amaçlı kullanılabilmektedir. Yüksek emici bir güce sahiptir ve çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir. Pas çözücü de en çok tercih edilen ev temizlik malzemeleri arasında yer almaya devam ediyor. Paslanmış yüzeyleri ve sertleşmiş kireç kalıntılarını kısa sürede yok etmeye yaramaktadır. Düzenli temizliklerde kullanılan bu ürün yoğun kirlerin bile üstesinden gelmeyi başarıyor. Etkili temizliğin sırrı görüldüğü üzere ev temizleme ürünlerinden ve bu tür malzemelerden geçmektedir. Ürünler özenle seçilmeli ve eksikler tamamlanmalıdır. Kullanıcı yorumları okumaya özen gösterilmeli, verilen tavsiyelere uyulmalıdır. Aksi takdirde yarım bir temizlik yapılmış olunur.

Ev Temizlik Ürünleri ile Temizliğin Faydaları

Temizlik öncelikle sağlıklı bir ortam yaratılmasını sağlamaktadır. Temizlik eşyaları ve yüzeyleri koruyarak, mobilya, perde ve halı gibi ürünlerin kirlenmemesini sağlamaktadır. Yaşam kalitesini artırarak ortamda temiz bir hava nüfuz etmeyi sağlar. Temizliğin asıl amacı düzen ve sağlıktan geçmektedir. Bakterilerin çoğalması hastalıkların oluşmasını yol açar. Hasta insanların yedikleri yemek tabakları, içtikleri su bardakları, yattığı yatak dezenfekte edilmelidir. Kişi iyileşse bile kullandığı eşyalarda hazırda bulunan bakteriler, yeniden hastalıkların artmasını sağlayacaktır. Temiz bir ev kokusundan ve ışıltısından belli olur. Her hafta yapılan yüzeysel temizlik evin tozlanmasını engelleyemeyecektir. İki ya da üç günde bir yapılan temizlik ise kişiye ferah hissettirecek, oluşabilecek birçok hastalığı engelleyecek ve konfor alanı yaratmayı sağlayacaktır. Ev temizleme malzemeleri bu konuda yardım sağlayan en mühim ürünler haline gelmiştir. Çeşitli oda spreyleri evin canlı ve havadar olmasını sağlayacaktır. Aynaların silinmesi ise bir hayli önemlidir. Parmak izi ve kir dolu bir ayna görüntü bakımından hoş değildir ve insana kendini kötü hissettirebilmektedir. Alkol bazlı ev temizlik ürünleri son zamanlarda en çok tercih edilen ürünlerden biri olmaya başlamıştır. Ürünlerin içerisinde bulunan alkol, temizlik açısından kişiye katkı sağlayabilmekte ve derin ve çıkmayan kirleri yok etmekte yardımcı olmaktadır. Temizlik evin ruhunu yansıtmasına yardımcı olur. İnsanın kendi kişisel temizliği kadar ev temizliğine de dikkat etmesi gerekmektedir. Dokunulan kirli olan her yüzeyde mikrop bulunmaktadır. Bulaşıcı hastalıkların çoğu bu şekilde geçmektedir. Kitaplık ve vitrin gibi yerler temizlenirken kesinlikle tozlar fırça ile alınmalıdır. Kapı temizliği de bir hayli önemli bir rol oynamaktadır. Gün içerisinde defalarca dokunduğumuz yer yüzey kirlenmeye mahkumdur. Temizliğin esas amacı insan sağlığını korumak ve düzeni sağlamaktır. Özensiz ve kirli görüntülü bir ev, içeri girdiğinizde size kendinizi kötü hissettirecektir ve ruh halinizi etkileyecektir. Yemek yapacağınız zaman tezgâhta biriken bulaşıklar iştahınızı kaçıracak ve gerilmenize sebep olacaktır. Bu sebeple iyi bir ruh hali için ev temizliği önemlidir. Odayı derli toplu hale getiren bir birey kendine alan yaratmış olacaktır. Tüm odaları temizlemek ise temizliğin püf noktalarından biri olarak bilinir. İşini tam anlamıyla hakkını vererek yapan bir bireyin içi hep rahat olacaktır. Temizliğinize mutfak, banyo, zemin, yatak odası, oturma odası, çocuk odası ve balkon diye sıraya koyarak başlayabilirsiniz.

Ev Temizlik Ürünleri ile Temizlik Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik bazı kadınlar için vazgeçilmez bir yer edinmişken bazıları için ise tam olarak bir kâbustur. İşten geldikten sonra ev temizliği yapmak durumunda olan kişiler, temizliğini yüzeysel bir şekilde yaparak fazla detaya girmemeye çalışmaktadırlar. Bazıları ise ne kadar yorgun ve halsiz olduğunu önemsemeden saatlerce temizlik yapabilir. Stres atmaya birebir iyi gelen bu faktör kimi zaman yorucu ve zahmetli bir hal alabilir. Ev temizliğinde en iyi temizlik malzemeleri kullanılsa bile bazı hastalıklardan kaçınılması imkansızdır. Fazla kimyasal kokusu insanda ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermekle beraber, kişinin sağlığını bozar. Solunum yolları hastalıklarının nedenlerinden biri de fazla kimyasal kokusudur. Temizlik yaparken kimyasal maddelere değmemek, eldiven ve maske kullanmak gerekir. Bu araç gereçleri temizlik bitene kadar kullanmak yararsız ve faydasız bir korunma biçimi olacaktır. En iyi yöntem her 15 dakika da bir eldiven ve maskeyi değiştirmek ve elleri dezenfekte etmektedir. Çünkü bu maddeler yapışıcı ve bulaşıcı güce sahiptir. Eldiven kullanmayan bir bireyin ellerinde kısa zaman sonra ciddi çatlaklar oluşur ve yarılmalar meydana gelir. Kimyasalın verdiği ilk zarar burada başlar. Kişi yoğun temizlik yapmaya devam edip bu hususlara hiç dikkat etmezse kanser hastalıklarını peşini bırakmayabilir. Organik ev temizlik malzemeleri bu açıdan kişiye katkı sağlayacaktır. İçerisinde ki doğal malzemeler ile solunum yollarını etkileyecek ve astım bronşit gibi hastalıkları tetikleyecek unsurları ortadan kaldıracaktır. Piyasada bulunan ürünler yorumlar çerçevesinde incelenmeli ve bu şekilde etkili sonuç elde etmek için bilenlere danışılmalıdır. Bu konu hakkında makaleler okuyarak uzman görüşleri de alınabilir. Çünkü sağlık her şeyden önemlidir. Temizlik yaptıktan sonra elektrik süpürgesi düzenli temizlenmelidir. Süngerler yıkanmalı, elektronik eşyalara kesinlikle kimyasal temizlik maddeleri sürülmemelidir, çöp kovası her gün boşaltılmalı ve kötü kokuya neden olan unsurlar ortadan kaldırılmalıdır. Çamaşır ve bulaşık makinesini çok doldurmamak gerekmektedir aksi takdirde yıkanan bulaşıklar kötü kokar ve üzerinde yemek kalıntıları olur. Çok fazla temizlik ürünü kullanmak evi kimyasala boğmak anlamına gelmektedir. Temizlik ürünlerini doğal seçmek hayat kurtarır. Yemek masası ve mutfak tezgahı gibi her gün kullanılan alanların temizliği gün aşırı yapılmalı, hatta mümkünse günde 2 kere silinmeli ve dezenfekte edilmelidir. Yoksa kir yüzeyde biriktiğinde çıkması zor ve zahmetli olur.

Ev Temizlik Ürünleri Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Herkes pırıl pırıl parlayan ve hep düzenli olan evlerin sırrını merak eder. Evi temiz tutmanın sırrı insanın kendisinde saklıdır. Kişi temiz olursa ve düzene bir hayli önem verirse evi de o kadar güzel ve toplu olacaktır. Halılar süpürüldüğünde, yerler silindiğinde, mutfak toplandığında, çarşaflar değiştirildiğinde, yatak kapatıldığında ev toplu gözükebilir. Fakat temiz evin sırrı ince işleri yapmaktan geçer. Ev toplu ama biraz kirlenmişse insan rahat edebilir ve düzenli hissedebilir fakat dağınık ama temiz olan bir ev kimseye huzur vermez. Temizliğin ince noktası ise görünmeyen yüzeyleri de temizlemekten geçer. Örneğin vitrinin tozunu aldığınızda salona giren birinin gözüne ilk çarpan şey vitrin camlarının ve yüzeylerinin parlaması olacaktır. Bu sebeple sehpalarınızın, televizyon ünitenizin, klimanızın, koltuk kenarlarınızın tozunu almanız, koltukları çekip arkalarını iyice temizlenmeniz ve silmeniz size düzenli bir evin keyfini doyasıya yaşatacaktır. Düzenli insanlar temizliği asla ertelemezler, zamanında yapılan temizliğin sonucunda hep toplu kalırlar. Bu insanlar evlerinde daha az eşya bulundurarak temizlik yaparken bu eşyaların onları rahatsız etmesine müsaade etmezler ve rahat bir şekilde temizliğe devam ederler. Temizliği hayat felsefesi ve günlük alışkanlık haline getirmektedirler bu da onlara kazanç sağlamaktadır. Ev temizlik malzemeleri düzenli temizlik yapan ve yapmayan insanların bile olmazsa olmazlarından biridir. Evlerini temizlerken a dan z ye tüm temizlik malzemelerini sıralayıp hepsinden faydalanmak isterler. Yoğun bir tempoda yapılan bir temizliğin sizlere hiçbir katkısı olmayacaktır. Aksine hızlı ve baştan savma bir iş güzel sonuçlar elde etmenize mani olabilmektedir. Temizliğinizin özenli ve güzel bir şekilde bitmesini istiyorsanız yavaş ve pratik hareketlerle işinize devam etmelisiniz. Evlerine yeni taşınmış olan ya da inşaat halinde olan evi satın almış olan kişiler eve ilk girdiklerinde inşaat sonrası ev temizlik malzemeleri kullanımlarını merak edenler. Elektrik süpürgesi ile bu tür inşaat pisliklerini temizlemek hiçte akıllıca değildir. Bu hareket makineye zarar vererek çabuk bozulmasına neden olabilir. Bu sebeple inşaattan sonra, ev bir fırça yardımı ile iyice süpürülmeli sonradan kalan malzemeler toparlanmalı ve elektrikli süpürge bu işlemlerden sonra kullanılmalıdır. Bez yardımı ile kapılar, camlar ve tüm yüzeyler temizlenmeli, hatta ev bol su ile iyice yıkanmalıdır. Yapılan temizlik bu şekilde ortaya çıkacaktır. Ev en az 4 kere aynı işlemler uygulanarak temizlenirse kalıcı sonuçlar elde edilir ve kişi rahatlıkla o evde oturabilir. Mucizevi temizliklerin sırrı onlarca markanın yüzlerce çeşit kaliteli ürünü Trendyol web sitesi ve uygulaması üzerinden satışa sunulmaktadır.