"

Yulaf Ezmesi

" araması için 451 sonuç listeleniyor
HASATKÖY Yulaf Ezmesi 2 X 750 Gr

HASATKÖYYulaf Ezmesi 2 X 750 Gr

79,99 TL
Sepete Git

Sağlıklı ve Besleyici Yulaf Ezmesi Çeşitleri

Gün içinde besleyici ve sağlıklı yiyecekler tüketmek önemlidir. Özellikle sebze ve tahıl çeşitleri, kişilerin çok daha konforlu bir yaşam sürmesini sağlar. Yulaf ezmesi ise bu noktada tercih edilebilecek olan sağlıklı gıdalardan bir tanesidir. Pek çok farklı tarif uygulanarak hazırlanabilecek olan organik yulaf ezmesi hem lezzetlidir hem de tok tutar. Dilerseniz kahvaltıda dilerseniz de gün içinde karnınız acıktığında bir atıştırmalık olarak katkısız yulaf ezmesi tüketebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi, güne dinç ve enerjik bir biçimde başlamak için bu yiyeceği tüketir. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler hâle gelen yulaf ezmesi gevreği çeşitleri, farklı damak tatlarına hitap eder. Öte yandan bu gıdayı çocuklarına servis etmek isteyen ebeveynlerin tercih edebileceği pek çok doğal yulaf ezmesi çeşidi de bulunur.

Yemek hazırlamak için vakit bulamadığınız anlarda gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz ve sevdiklerinize ikram edebileceğiniz ballı yulaf ezmesi çeşitleri ise şekerli yiyeceklerden hoşlanan kişilerin ilgisini çeker. Bu faydalı tahılı herkesin tüketmesi mümkündür. Özellikle gluten alerjisi sebebiyle beslenme rutinine ekstra dikkat etmesi gereken kişiler, glutensiz yulaf ezmesi çeşitlerini inceleyebilir. Oldukça uzun bir süre boyunca muhafaza edilebilen yulaf ezmesi 5 veya 10 kg’lik paketler hâlinde de satışa sunulur. Öte yandan bu yiyeceği çok sık bir biçimde tüketmeyi tercih etmiyorsanız 1 kg yulaf ezmesi sizin için yeterli olur.

Yulaf Ezmesi ile Sağlıklı Lezzetleri Yakalayın

Yulaf Ezmesi ile Sağlıklı Lezzetleri Yakalayın

Yulaf ezmesi tahıllar arasında en zengin besin değeri olan ürünler arasında yer alır ve besin değerleri sayesinde insanlar tarafından sık sık tercih edilir. İri bir yapıya sahip olan yulaf, tanelerinin değirmende öğütülmesi ile elde edilir. Öğütülmüş yulaf ezmesi olarak adlandırılan bu yiyecek, sıklıkla tüketilir. Kabuklu bir yapıya sahip olan yulaf, tanelerinin ezilmesi ile oluşan bu zengin tahıl kaynağının oluşumu esnasında besin değerlerine zarar verilmez. Kabuksuz yulaf ezmesi çeşitleri ise daha fazla ham protein ihtiva eder. Sağlıklı yapısını kaybetmeden daha pratik kullanımlar için uygun bir besin maddesi halini alan tahıl, bu değirmende öğütülmesi sonucu beyaz yulaf ismiyle de anılır ve İrlandalı yulaf ezmesi ve kaba yulaf ezmesi şeklinde de adlandırıldığı görülebilir. İşlenmemiş yulaf ezmesine göre daha çok tercih edilir.

Hızlı bir şekilde tüketime hazır hale getirilen bu tahıl ürünü, ilk olarak ABD’de öğütülerek tüketilmeye başlamıştır. Kanada’da başlayan öğütülme serüveni kısa sürede tüm dünyaya yayılmayı başarır. Hazır yulaf ezmesi, bunun sonucunda oldukça popüler bir hâle gelmiştir. Son derece sağlıklı bir atıştırmalık olan yulaf ezmesi, hızlı ve tok tutan bir besin olarak bilinir. Tok tutan ve az kalorili bir besin olması nedeniyle diyet yapan insanlar tarafından sık sık tercih edilir. Bol proteine ihtiyaç duyan sporcular ise bu yiyeceğin içine takviye edici gıdalar ilave edebilir. Proteinli yulaf ezmesi hem sağlıklı hem de besleyici bir alternatiftir. Öte yandan bu yiyeceği farklı kuru yemişleri kullanarak da hazırlayabilirsiniz. Özellikle fındıklı yulaf ezmesi, pek çok kişinin favorileri arasında yer alır.

Çeşitli kuru meyveler ve yemişler kullanılarak hazırlanan müsli yulaf ezmesi de bir hayli lezzetlidir. Zengin besin değeri olan, sağlıklı bir atıştırmalık arayan kişiler için bir numaralı kaynaktır.Yulaf ezmesi faydası saymakla bitmeyecek kadar çoktur ve uzmanların sık sık tekrarladığı faydaları hemen herkes tarafından bilinir. Faydasının yanı sıra lezzetli bir besin olmasıyla da bilinen tahıl kaynağı, özellikle ezmesi konusunda birçok tarife yer verilir. Pişirilmeden de tüketilebilen bu gıdayı yediğiniz yemekleri süslemek için de kullanabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Kaç Farklı Tüketim Seçeneği Sunar?

Yulaf Ezmesi Kaç Farklı Tüketim Seçeneği Sunar?

Kuru yulaf ezmesi oldukça yiyimli bir alternatiftir. Birçok farklı alternatif tarif ile tüketilebilen bu besin, pratik bir hazırlanma şekline sahiptir. Sağladığı pratiklik sayesinde hayatı da kolaylaştırır ve özellikle sabah kahvaltılarına eşlik eder. Bu besin, hızlı ve sağlıklı bir öğün olarak karşınıza çıkar ve müsli gibi pişirmeden de yenebilir bir besin kaynağıdır.

Çiğ şekilde tüketildiğinde de son derece lezzetli olan yulaf, birçok meyve çeşidine eşlik ederek lezzeti arttırılabilir. Bu sayede hem öğün güzelleştirilmiş olur hem de kazanılan besin değerleri artar ve besin değerlerinin arttırıldığı gözlemlenebilir. Bundan dolayı beslenme uzmanları tarafından da sık sık önerilen bir besin olarak bilinen yulaf ezmesi, yediden yetmişe herkesin kolaylıkla tüketebileceği bir besin kaynağıdır. Bu zengin tahıl kaynağı hem lezzetli hem de doyurucu olması ile kullanıcılarının beğenisini kazanır.

Yulaf Ezmesinin İçeriğindeki Besin Değerleri Nasıldır?

Yulaf Ezmesinin İçeriğindeki Besin Değerleri Nasıldır?

Kepek tahılının temizlendikten sonra kurutulması ile elde edilen yulaf ezmesi, besin değeri bakımından oldukça zengin bir madde olmasıyla bilinir. Bu besin değeri bakımından zengin olan tahıl ürünü, doyurucu bir öğün yaratmasıyla dikkat çeker. Uzun süre tok tutan yapısı sayesinde özellikle zayıflamak isteyen kişiler için bir numaradır. Yulaf ezmesi bebekler için sık sık önerilir ve içerdiği vitaminler sayesinde bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Bu nedenle anneler sağlıklı tarifler ile bebeklerine bu zengin tahıl kaynağını yedirebilir. Omega 3 bakımından oldukça kuvvetli olan bu besin, B1, B2 ve B6 vitaminlerini de içerir. Bu sayede çocukların erken yaşta sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlayan yulaf, zengin vitaminler sayesinde ilerde değerleri açısından eksiklik yaşamalarına engel olur. Kalp sorunlarına iyi gelen bu tahıl, oluşabilecek herhangi bir kalp hastalığı riskini azaltır ve kalp ile ilgili hastalıklara karşı kişiyi koruyarak kalp yapısını güçlendirmeye etki eder.

Yulaf Ezmesinin Vücudunuza Binbir Faydası

Yulaf Ezmesinin Vücudunuza Binbir Faydası

Yulaf ezmesi unu kişinin sindirimine olumlu yönde etkiler sunar ve idrar söktürme etkisi yarattığı vücutta gözlemlenebilir. Bu özelliği sayesinde idrara çıkma konusunda sıkıntı yaşayan kişilere büyük faydası dokunan yulaf, içerisinde nişasta bulunması sayesinde diyabet sorununu azaltır. Düzenli tüketildiği takdirde şeker hastalığına yakalanma riski en az indirilir. Vücudun kan şekerini dengelemeyi sağlayan bu ürün, kolesterolü düşürmesiyle de dikkat çeker. Gün içerisinde alınan kolesterol genellikle fazladır. Vücutta biriken ve hastalıklara yol açan kolesterolün düşürülmesine etki eden yulaf ezmesi içerisinde bolca yer alan amino asit sayesinde vücutta oluşan toksinlerin kolaylıkla atılmasına sağlar. Lif oranı bakımından zengin olan bu tahıl kaynağı, kilo verme konusunda da yardımcı olur. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişiler için olmazsa olmaz öğünler arasında yer alır. Hem sağlıklı hem de az kalorili olması sayesinden yediden yetmişe herkesin kullanımına uygundur.

Yulaf ezmesi özellikleri bakımından kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarır. Çok fazla faydası bulunan bu tahıl ürünü, vücuda sayısız katkı sağlar. Vücuda katkılarının yanı sıra lezzetli ve pratik öğünler sunmasıyla da dikkat çeker. Bu nedenle kısa sürede tüm dünyada tercih edilen bir öğün kaynağı olarak bilinir. Çocuk yaşlı her yaşta rahatlıkla tüketilebilir. Çünkü içerdiği vitamin ve besin kaynakları herkesin kullanımına uygundur. Çinko, demir, fosfor, magnezyum, folat, B5 ve B1 vitaminlerini içerir. Antioksidan özelliği sayesinde bağışıklığı güçlendirerek vücuda direnç kazandırır. Glutensiz bir besin seçeneği olduğu için herkesin rahatlıkla tüketebileceği bir öğün olarak bilinir.

Yulaf ezmesi önerileri uzmanlar tarafından sık sık tekrarlanır. Süt ve su ile kolay şekilde hazırlanabilen yulaf taneleri, dileğe göre zenginleştirilebilir. Granola bunun en kolay ve lezzetli örnekleri arasında yer alır. Kuruyemişler ile zenginleştirilen granola ile her öğün yulafın lezzetine varılabilir. Çikolatalı ve meyveli seçenekleri bulunan bu tahıl, her damak zevkine hitap etmeyi başarır. Bu sayede herkes kendine uygun bir yulaf ezmesi çeşidine ulaşabilir. Yulaf ezmesi 500 gr, 1, 3, 5 10, 20, 25 kg seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Kişiler kendi tüketimine uygun boyutta alarak uzun süre kullanabilir. Her boyutta bulunan seçenekleri uzun süre dayanıklı yapısı ile bozulmadan bekleyebilir. Uzun ömürlü bir dayanıklılık süresi bulunur. Boyut seçiminde bu özelliği sayesinde büyük boylar da tercih edilebilir.

Yulaf Ezmesinin Çeşitleri Nelerdir?

Yulaf Ezmesinin Çeşitleri Nelerdir?

Yulaf ezmesi çeşitleri ile herkesin dikkatini çekmeyi başarır ve farklı seçenekler sayesinde herkes kendi damak zevkine uygun bir yulaf ezmesi bulabilir. Kepekli yulaf ezmesi kepeksiz olana kıyasla daha çok lif içerir. Herkesin damak zevkini düşünerek üretilen bu ezme çeşitleri, çocuk yetişkin fark etmeksizin beslenme alışkanlıklarına uygundur. Herkesin sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olması için çeşitler çoğaltılmıştır. Bir porsiyon için 100 gr yulaf ezmesi yeterli olacaktır. Yulaf ezmesi çikolatalı seçeneği ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarır. Tatlı ve sağlıklı öğünlerden hoşlanan kişiler için zengin bir besin kaynağı haline gelen bu tahıl ürünü, özellikle çocukların yiyebileceği bir atıştırmalık olarak bilinir.

Bebekler için yulaf ezmesi de mevcuttur. Atıştırmalığın yanı sıra öğün olarak da tüketilebilen yulaf ezmesi, son derece doyurucu bir yapıya sahiptir. Zengin tahıl değeri sayesinde yediğinizde saatlerce acıkmama durumuyla karşılaşılabilir. Kolay hazırlanan bir ürün olmasıyla da sabah erkenden işe giden insanların en büyük kurtarıcısı haline gelir. Çalışan insanların yanı sıra diyet yapan kişiler için de bir numaralı öğün kaynağı olarak bilinir. Hem uzun süre tok tutan bir ürün olması hem de lezzetli bir yapıya sahip olması nedeniyle az kalori almak isteyen kişiler tarafından çok tercih edilir.

Tüm dünyanın tercih ettiği yulaf ezmesi, meyveli seçenekleriyle de kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarır. Kuru meyve çeşitleri sayesinde lezzeti arttırılarak kullanıcılarına sunulur ve oldukça lezzetli bir seçenek olarak bilinir. Kuru meyveli yulaf ezmesi ise çocukların bu yiyeceğe kolayca alışmasını sağlar. Özellikle gün içinde enerjiye ihtiyaç duyan kişilerin tüketebileceği besinlerden bir tanesi de kuru üzümlü yulaf ezmesidir. Yulaf ezmesi çilekli en çok tercih edilen ezme çeşitlerinden biridir. Çileğin mayhoş ve tatlı yapısıyla birleştirilen bu lezzet, her öğün tercih edilebilir. Kuru çilek kullanılarak paketlenen ezmeler, herkesin sevdiği bir yulaf çeşidi olarak bilinir. Lezzetli ve sağlıklı yapısıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran bu yulaf çeşidi, çileğin besin değeri de eklendiğinde son derece sağlıklı bir öğün olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Sade yulaf ezmesi tüketemeyen kişiler için sık sık önerilir.

Yulaf ezmesinin sade bir şekilde tadından hoşlanmayan kişiler, kuru çilek meyvesi ile birleştirilmiş halini sevebilir. Hafif şekerli bir aroma katan çilek sayesinde oluşan bu lezzet, çocuklar tarafından da sevilebilir. Çocukları için sağlıklı ve doyurucu öğünler arayan anneler, bu çilekli yulaf tanelerini farklı şekillerde hazırlayarak çocuklarına sunabilir. Son derece pratik tariflere yer veren bu besin, çok kısa bir süre zarfında hazır hale getirilir. Kolaylıkla yumuşayan yapısı sayesinde sindirimi de son derece rahattır. Mideyi rahatsız etmeyen bu besin, sağlıklı yapısı sayesinde sindirime de katkı sağlar. Yulaf ezmesi glutensiz olmasıyla da dikkat çeker ve glutene alerjisi olan kişiler için güzel bir beslenme fırsatıdır. Glutene alerjisi olan ya da gluten tüketmeyen kişiler bu besinden yararlanabilir. Bu yulaf ezmesi sıfır gluten içerdiği için bu kişilere herhangi bir alerjen etki yaratmaz ve tamamen sağlıklı olan yapısı sayesinde mideyi ve bağışıklık sistemini destekler. Bu nedenle glutensiz çeşidi de çok tercih edilen türler arasında yer almayı başarır.

Yulaf ezmesi meyveli ya da sade seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Hem lezzetli hem de son derece sağlıklı olan bu besin, güçlü bir tahıl kaynağıdır. Kişinin damak zevkine uygun şekilde tüketim şekli değişim gösterebilir. Farklı tariflerde yer alan bu besin, dünyanın hemen her yerinde yenilir. Her yerin yulaf ezmesi yeme tercihi değişiklik gösterir. İnsanlar kendi beslenme alışkanlıklarına ve damak zevklerine göre farklı tarifler hazırlar. Yulaf ezmesi genellikle su ya da süt ile karıştırılarak tüketilir. Su ve süt ile karıştırıldığında iyice yumuşak bir forma giren yulaf taneleri, bu şekilde son derece lezzetli olur. Bu nedenle yulaf ezmesinde bu yeme şekli çok sık görülür. Dileğe göre sıcak ya da soğuk süt ve su kullanılabilir. Bu tamamen kişinin damak zevkine göre değişiklik gösterir. Sıcak tüketimi seven kişiler yulaf tanelerinin tamamen yumuşak formuna alışkındır. Soğuk tüketimde ise taneler biraz daha ağıza gelecek şekilde kalır.

Yulaf ezmesi granola dünya üzerinde en çok tercih edilen yulaf yeme biçimidir. Hemen her yerde bulunan granolalar son derece zengin bir öğün alternatifi sunar. Çok farklı sunumlarla hazırlanabilir. İçeriği tamamen kişinin yeme biçimine göre değişiklik gösterir. İçerisinde genellikle zengin besin değerine sahip olan kuruyemişler de yer alır. Yulaf ezmesine en çok yakışan kuruyemişlerden bazıları; fındık, ceviz, badem ve kaju fıstığıdır. Bu kuruyemişlerin yanı sıra bazı kuru meyvelere de yer verilir. Kuru üzüm içerisine en çok konan kuru meyveler arasında yer alır. Üzerine arzuya göre pekmez, bal, tarçın gibi sağlıklı besinler konarak zenginleştirilebilir.

Granola tarifi dilediğiniz gibi kişiselleştirilebilir. Hazırlamak da oldukça kolaydır. Beş dakikada hazırlanabilen bu öğün, besin değeri bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Yulaf ezmesi aynı zamanda pişirilerek de tüketilebilir. Dileyen biraz kızartıp kıtır bir forma getirebilir. Bu şekilde kullanımı da oldukça yaygındır. Süt ve şeker ekleyerek kızartıldığında oldukça lezzetli hale gelebilir. Bu tarz kullanımı damak zevkine daha uygun bulan kişiler, tariflerini buna uygun şekilde hazırlayabilir.

Yulaf Ezmesi Fiyatları Nasıldır?

Yulaf Ezmesi Fiyatları Nasıldır?

Yulaf ezmesi organik yapısı sayesinde herkesin dikkatini çekmeyi başarır. Sağlıklı bir öğün olan bu zengin tahıl kaynağı fiyatlarıyla da kullanıcılarını mutlu eder. Boyut seçenekleri sunan bu tahıl, hemen herkesin kullanımı için alternatifler bulundurur. Herkes kendine uygun bir boyutla yulaf ezmesi alabilir. Fiyatları oldukça uygun olan bu tahıllar içeriklerine göre farklılık gösterir. Örneğin çikolatalı yulaf ve meyveli yulaflar sade yulaflara göre farklı bir fiyata sahiptir. İsteyen sade yulaf alarak kendi dilediği meyveleri de koyabilir. Bu tarz bir kullanım için de uygundur. Hazır meyveli paketleri de çok tercih edilir. İçerdiği kuru meyveler ile zenginleştirilen yulaflar direk kullanım için uygundur.

Mükemmel bir besin değeri sunan yulaf, su ya da süt ile rahatlıkla tüketilebilir. Sade yulaftan hoşlanmayan kişiler genellikle meyveli alternatife yönelir. Bu özellikle meyve tüketmeyi seven çocukların yulaf ezmesi yemesi için kullanılan bir yöntemdir. Çikolata ve meyve seçeneği en çok onları mutlu eder.Yulaf ezmesi unu tariflerde sık sık kullanılan son derece sağlıklı olmasının yanı sıra uygun fiyatlar sunan bir ürün olarak da bilinir. İçerdiği besin değerleri bakımından oldukça zengin olan bu tahıl kaynağı, minimum fiyata maksimum besin değerinin alınmasını sağlar.

Yulaf ezmesi seçeneklerinin birçoğu fiyat bakımından bütçe dostudur. Meyveli, çikolatalı, sade, un gibi alternatifleri bulunan bu besin değeri yüksek olan tahıl, herkesin kolaylıkla alabileceği bir fiyat aralığına sahiptir. Herkesin besin değeri bakımından yüksek kaliteye ulaşabilmesi için uygun rakamlar sunulur. Bu şekilde sağlıklı yemek alternatiflerine yediden yetmişe herkes kolaylıkla ulaşabilir. Herkesin sevdiği bu lezzetli ve sağlıklı besin kaynağı, içeriğinde yer alan faydaları göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun olduğu anlaşılabilir. Sağlıklı ve uygun öğün alternatifi arayan kişilere sunulabilecek en uygun fiyatlı tahıl olarak kullanıcılarının karşısına çıkar. Yulaf ezmesi fiyat bakımından uygun seçenekler sunarak kullanıcıları sevindirmeyi başarır.

Sağlıklı beslenme trendine uyan ve önemseyen kişilerin evinde mutlaka bulunması gereken bir üründür. İçerdiği vitamin ve besin değerleri sayesinde her öğünde sağlıklı bir atıştırma fırsatı sunar. Sağlık açısından vücuda sağladığı faydalar saymakla bitmeyecek şekildedir. Bu nedenle en çok önerilen tahıl kaynakları arasında yer alır. Sağlıklı yapısının yanı sıra son zamanlarda lezzetli tariflerle de öne çıkar. Hızlı hazırlama imkanı sunan bu tahıl ile özellikle sabahları kahvaltı telaşından kurtulunur. Hem pratik hem de oldukça sağlıklı bir öğün fırsatı verir. Yulaf ezmesi markaları bakımından da oldukça zengindir.

Çok fazla marka seçeneği yer alan tahıl, Trendyol’da tüm alternatifleri ile kendine yer bulur. Doğal bir karbonhidrat içeren yulaf, kişilere yediğinde enerji verir. Yoğun tempoda çalışan kişiler yulaf ezmesi ile öğünlerinde ihtiyacı olan enerji alımını sağlayabilir. Kendini zinde hissetmek isteyen kişilere de sık sık önerilir. İçerdiği beta-glukan ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki eder. Bu sayede hastalıklardan korunmayı sağlayarak vücut direncini güçlendirir. Beyaz kan hücreleri arasındaki dolaşımı artıran yulaf, yaraların daha çabuk iyileşmesinde de olumlu etki yaratır. Vücutta antibiyotik etkisi yaratarak hastalıkların uzaklaşmasını sağlar.

Çok güçlü faydaları bulunan yulaf, lezzetli tariflere eşlik etmesiyle de dikkat çeker. İster çiğ ister pişirilerek kolaylıkla tüketilebilir. Bebekler için de yetişkinler için de tüketime uygundur. Meyve ve kuruyemişlerle zenginleştirilerek yenebilir. Bu hem tadı hem de besin değerlerini yükseltir. Yulaf ezmesi tok tutması ve az kalorili olması nedeniyle kilo vermek isteyen kişiler için de inanılmaz bir besin kaynağıdır. Lifli yapısı sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve metabolizmayı hızlandırır.Siz de sağlıklı bir öğün isterseniz, Trendyol’un yulaf ezmesi satın al seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi İle Neler Yapılır?

Yulaf ezmesiyle birlikte kahvaltılık gevrek, atıştırmalık bar ve çeşitli tatlılar yapılabilir. Yüksek oranda lif içerdiği için birçok kişi tarafından tercih edilen yulafa hemen her tarifte yer vermek mümkündür. Çeşitli formlarda kullanılması muhtemel olan yulafın en sık tercih edildiği alan kahvaltılardır. Yoğun bir tempoya sahip kişiler uzun süre boyunca kahvaltı edecek zamanı bulamayabilirler. Süt ya da suyla birlikte yumuşatılan yulafın içine neredeyse her şey eklenebilir. Sevdiğiniz meyveleri de süt ve yulaf karışımına ekleyebilirsiniz. Bu tarif içinde sıklıkla kullanılan meyveler; muz, çilek ve böğürtlendir. Tarifin yağ ve protein oranını artırmak adına çiğ kuruyemişlerden yardım alabilirsiniz. Sadece birkaç dakika içinde yulaf lapası hazırlayıp kahvaltınızı aradan çıkarabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Nerede Saklanır?

Yulaf ezmesi; kuru ve karanlık bir ortamda saklanır. Işık almayan bir dolap içinde bu malzemeyi uzun süre bekletebilirsiniz. Yulaf bitkisinden elde edilen ezmenin temizlenip öğütülmesiyle ortaya çıkan bu malzemeyi buzdolabında tutmak gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Ağzı kapatılan paketlerde satılan yulaf ezmesini herhangi bir kaba aktarmadan muhafaza edebilirsiniz. Aksi durumda herhangi bir cam kavanozdan yardım alarak bu gıdayı güvende tutabilirsiniz. Saklama sırasında yulafı güneş ışığına direkt olarak maruz bırakmamak gerekir. Bu sayede tazeliğini uzun süre koruyabilirsiniz. Herhangi bir işlem görmeyen yulaf; haftalar boyunca aynı kalitede kalır.

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilir?

Yulaf ezmesi; lapaya dönüştürülerek tüketilebilir. Sütle karıştırılan yulaf ezmesine pekmez, fıstık ezmesi, kakao ya da kuruyemiş ekleyebilirsiniz. Damak zevkinize göre bazı meyvelerden de yardım alabilirsiniz. Yulaf ezmesi nasıl yenir diye merak eden kişiler kendi evlerinde granola yapabilirler. Birkaç kaşık yulaf ezmesini Ayçiçek yağı ve bal ile sıcak tavada kavurabilirsiniz. Lezzet kazanan ve birbirine tutunan taneler sayesinde güzel bir granola hazırlayabilirsiniz. Bu tarif içine Ayçiçek çekirdeği ya da öğütülmüş fındık ekleyebilirsiniz. Yulaf ezmesini rondoda çekip un elde edebilirsiniz. Sonra bu unu muhallebi içinde kullanarak oldukça sağlıklı bir tarife imza atabilirsiniz.