İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Sırt Mekanizması
Kol Desteği
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Oyuncu Koltuğu

" araması için 1625 sonuç listeleniyor

Konfor ve Tasarımı Bir Arada Sunan Oyuncu Koltuğu Modelleri

Oyuncu koltuğu, uzun süre boyunca konforlu bir şekilde oturulması için tasarlanmış ev eşyalarından biridir. Aralarından tercih yaparken kendi vücut özelliklerinize göre seçim yapabilir, çok daha rahat bir ortamda oyun oynamanın keyfine doyasıya varabilirsiniz.

Ofis mobilyaları kapsamında, muadillerine oranla çok daha renkli bir görünüme sahip olan oyuncu koltukları, oyuncuların kendi kişiliklerini yansıtabilecekleri eşyalardandır. Oyuncu sandalyesi de denilen bu işlevsel koltuklar, kullanıcıların oyun performanslarını da olumlu yönde etkiler.

Oyuncu Koltuğu Modelleri Nelerdir?

Oyuncu Koltuğu Modelleri Nelerdir?

Gamer oyuncu koltuğu modelleri, birbirinden farklı tasarımlarda ve özelliklerde imal edilir. Görsel açıdan oldukça iddialı olan bu ürünler, kullanıcıların uzun süreler boyunca rahat bir şekilde oyun oynamaları için tasarlanmıştır. Bu koltukların kişinin iskelet yapısına uygun olması gerekir. Üst seviyede bir konfor deneyimi sunan gamer oyuncu koltukları arasından vücudunuza en uygun olanını seçmeniz, sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Oyuncu koltuğu modelleri, özellikle görsel anlamda oldukça iddialı ürünlerdir. Bu nedenle koltuklar, tasarımlarında kullanılan renklere göre çeşitlendirilebilirler. Renk skalası geniş olan modeller, çok daha popülerdir. Oyuncu koltuğu veya gamer sandalyesi, oyun dünyasına yakışır renkli ve göz alıcı özellikleriyle kullanıcıya hitap eder. Özellikle pembe oyuncu koltuğu, twitch yayıncılarının da etkisiyle son dönemlerin en gözde ürünlerindendir.

Kullanıcıların kendi kişiliklerini ortaya koyabilecekleri ve farklı tasarımlara sahip olan oyuncu pc koltuğu, konforlu oluşu kadar görselliğiyle de ön plana çıkan bir üründür. Oyuncu koltuğu mavi, kırmızı, yeşil gibi renklerde olabileceği gibi rengârenk de olabilir. Örneğin, kırmızı oyuncu koltuğu, albenisi yüksek olan bir koltuk olması sebebiyle en iddialı koltukların arasında yer alır. Görsel olarak iddialı bir ürün almak isteyenler, kırmızı renge sahip olan modeller arasından birini tercih edebilir. Yeşil oyuncu koltuğu modelleri de en az kırmızı olanlar kadar iddialı bir görsel şölen sunar.

Sadelikten hoşlananlar, siyah oyuncu koltuğu modellerinden birini tercih edebilir. Siyah, her türlü oda tasarımına uygun olan bir renk olduğu için en çok tercih edilen seçeneklerin başında yer alır. Ofislerinde oyuncu koltuğu konforunu yaşamak isteyenler de bu renge sahip olan modellerden birini seçebilir. Açık renklerden hoşlanan kullanıcılar ise daha yumuşak bir renk olan beyaz oyuncu koltuğu modelleri arasından birini seçebilir.

Ev&Mobilya kategorisinde bulunan koltuklar, genellikle koyu renklere sahiptir. Gamer oyuncu koltukları ise renkli olmaları ile bilinirler. Aralarından tercih yaparken en sevdiğiniz renge sahip olanı seçebilir, odanızın çok daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Oyuncu koltuğu, görsel olarak iddialı olduğu kadar kullanım açısından da sağlıklı olması gereken bir üründür. Oyun oynama süresi uzun olanların sağlıklı bir vücuda sahip olmaları konusunda koltuk seçimi son derece önemlidir. Ortopedik olmayan bir oyuncu koltuğu, ne kadar estetik olursa olsun işlevsizdir. Kullanıcıya iyi bir deneyim vadetmez. Bu nedenle söz konusu koltuklar ile alakalı bir tercih yaparken estetik görünümden önce konforlu olması dikkate alınmalıdır.

Gamer oyuncu koltukları, çeşitli özelliklere sahip ev mobilya ürünlerinden biridir. Gamer pc koltuğu da denilen bu ürünler, kullanılan ortamın çok daha eğlenceli ve renkli görünmesine yardımcı olur. Farklı tasarımlarda üretilen oyuncu koltuğu modelleri, kullanıcının oyun oynama süresini daha konforlu bir hale getirmek için özel olarak hazırlanmıştır. Söz konusu koltuklar, oyun dünyası içerisindeki e-spor aktiviteleri sayesinde çok daha popüler bir hale gelmiştir.

Akrep oyuncu koltuğu, kullanıcıların tüm isteklerini tek bir noktada toplar. Akrep şeklindeki tasarımı ile farklı ve bir o kadar da eğlenceli görünen bu koltuklar, aynı anda üç farklı ekranı kullanabilmenize olanak sağlar. Şimdiye kadar yapılan oyuncu koltukları arasında en iddialı olanların başında gelen bu ürün, oyun oynama deneyimini üst seviye bir konfor ile buluşturur. Klimalı oyuncu koltuğu olarak da bu ürün örnek gösterilebilir.

Farklı renk ve tasarımlara sahip gamer bilgisayar koltuğu modelleri, kullanıcı beklentileri dikkate alınarak üretilir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu koltuklar, göz kamaştırıcıdır. Örneğin, ışıklı oyuncu koltuğu modelleri, kullanıcılar tarafından sıklıkla beğenilen ve tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu model, RGB ışıklı ürünlerin popüler olduğu oyun dünyasında takımını tamamlamak isteyen oyuncular için son derece ideal bir seçenektir.

Fileli oyuncu koltuğu, diğer modellere göre çok daha kompakt bir görünüme sahiptir. Ölçü olarak büyük görünümlü ürünlerden hoşlanmayanlar için ideal seçeneklerden biridir. Bu modellerdeki yaslanma bölümü, file özelliklidir ve uzun süre boyunca kullanıldığında bile vücudun sırt bölümünü rahatsız etmeyecek bir tasarıma sahiptir.

Ayak uzatmalı oyuncu koltuğu, hem işlevsellik hem de konfor açısından en üst düzeye sahip modeller arasında yer alır. Koltuğun alt tarafında bulunan ekstra aparat sayesinde dilediğiniz zaman arkanıza yaslanıp bacaklarınızı uzatabilirsiniz. Bu özellik sayesinde oyun oynamaya ara verdiğinizde yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan son derece konforlu bir şekilde dinlenebilirsiniz.

Modeller arasından seçim yaparken ürünün sahip olduğu teknoloji de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, ısıtmalı soğutmalı oyuncu koltuğu modelleri, konfor vadeden teknolojik özellikleri sayesinde en kullanışlı ürünler arasında yer alır. Uzun süreler boyunca yerinizden kalkmadan oyun oynama deneyimi sunan bu model, vücut sıcaklığına göre koltuğu ısıtır veya soğutur.

Oyuncu koltuklarının her türlü hava şartlarına uyum sağlayabilecek özelliklere sahip olması beklenir. Özellikle yaz ayları, bilgisayar oyunu tutkunları için biraz zorlayıcı olabilir. Yüksek performanslı olarak kullanılan cihazlar, sıcak havalarda olduğundan çok daha fazla ısınır. Bu durum, oyuncuların da yüksek sıcaklıklara maruz kalması anlamına gelir. Bu tür durumlarda terleme kaçınılmazdır. Oyun oynama süresi içerisinde terlemeyi minimum seviyeye indirebilmek için terletmeyen oyuncu koltuğu modellerinden birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu nedenle tercih yaparken, ileri teknoloji barındıran, sıcaklık ayarlaması yapabilen bir modeli seçebilir, oyun oynama deneyimini her mevsim mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu modeller arasından yapacağınız tercih, mevsimsel bir fark olmaksızın normalden daha çok terleyen kullanıcılar için de oldukça işlevsel olacaktır.

Bilgisayar oyunu denildiğinde ilk akla gelenlerden biri araba yarışıdır. Tüm zamanların en çok sevilen ve tüm yaş gruplarına hitap eden oyunların başında araba yarışları yer alır. Bu ve benzeri oyunlardan hoşlananlar için özel olarak üretilen oyuncu yarış koltuğu modelleri, oyunculara benzersiz bir yarış deneyimi sunar. Çeşitli tasarıma sahip olan bu koltuk modelleri, yarışma esnasında sizi adeta oyunun içine çeken özelliklere sahiptir. Bu koltukların gerçek bir araba kullanıyormuş hissine kapılmanız için gaz, fren ve debriyaj pedalları bulunan modelleri de bulunur. Yarış hissini iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak olan bu oyuncu koltukları, oyunseverlerin en çok ilgi gösterdikleri modellerin başında yer alır.

Ergonomik Oyuncu Koltuklarının Özellikleri Nasıldır?

Ergonomik Oyuncu Koltuklarının Özellikleri Nasıldır?

Oyuncu koltukları, kullanıcıların uzun süreler boyunca rahat bir şekilde zaman geçirmelerini sağlamak için üretilen ürünlerdir. Bu nedenle söz konusu ürünlerin konforlu olması kullanıcılar açısından son derece önemlidir. Ergonomik bir tasarım sahip olmayan oyuncu koltuklarının hiçbir işlevselliği yoktur. Bu nedenle tercih yaparken en çok dikkat edilmesi gereken kısım, bu ürünlerin sağlık açısından size sunduğu özellikler olmalıdır. Uzun saatler boyunca oturmanıza rağmen keyifli ve bir o kadar da konforlu bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız kendi kriterlerinize uygun olan modellerden birini seçebilirsiniz.

Oyuncu koltukları, sağlam ve dayanıklı olması gereken ürünlerdir. Uzun süreler boyunca kötü bir şekilde kullanılmış olsa bile kolay kolay deforme olmayan özelliklere sahip olması gerekir. Oyun oynama sırasında kullanıcının hareketlerinin kısıtlanması, istenmeyen özelliklerden biridir. Bu nedenle kullanım esnasında rahat hareket edebileceğiniz bir ürünü seçmeniz, doğru bir tercih olacaktır. Oyuncu koltuğu; bel, sırt ve boyun destekli olmalıdır. Vücudun bu eklem bölümleri, uzun süreli oturma durumunda deforme olabilir. Tercih edilecek olan oyuncu koltuğu, kullanıcının vücudunu sürekli koruma altında tutarak sağlıklı bir şekilde zaman geçirmesini sağlamalıdır.

Modeller arasından seçim yaparken kolçak bulunan modellerden birini tercih etmeniz konfor açısından daha doğru olacaktır. Kolçak kısmı, mouse ve klavye kullanımını kullanıcı açısından çok daha konforlu bir hale getirir. Dirsek ve bileklerde oluşabilecek olan türlü rahatsızlıkların da önüne geçilmesi açısından da kolçak, oldukça etkili bir koltuk bölümüdür. Eklem yerleri için minder kısmı olan koltuk modelleri de mevcuttur. Oyuncu koltukları, diğer ofis koltuklarına kıyasla çok daha uzun sırtlık bölümüne sahiptir. Bu sayede kullanıcının sırt bölümü tamamen desteklenebilir.

Oyuncu koltukları, oyun oynama süresi haricinde de kullanılabilen özellikler barındırır. Ayak uzatma bölümü bulunan modeller, film izlemek için veya dinlenmek için de son derece ideal bir seçenektir. Sırt bölümü ayarlanabilir olan oyuncu koltukları, diğerlerine göre çok daha ergonomik bir yapıya sahiptir. Oyuncular için üretilen koltuklardan ofis koltuklarına benzer olanlar ise dönerli ve tekerlekli bir sisteme sahiptir. Bu sayede geniş alan içerisinde çok daha rahat bir kullanım imkânı sunarlar.

Ergonomik oyuncu koltuklarında olması gereken en önemli özelliklerden biri, boy ayarlama sistemidir. Farklı boy uzunluklarına sahip kullanıcılar, koltuğu rahat bir şekilde kullanabilmek için koltuğun ilgili bölümünden yükseklik ayarlarını değiştirebilir. Bu sayede tam ortopedi sağlanarak koltuk uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Ortopedik bir oyuncu koltuğu, ortalama 15 saate kadar kullanıcısının konforlu bir şekilde zaman geçirmesini sağlayabilir. Bu özellik, diğer koltuklarda 8 saat civarındadır.

Ergonomik olan bir oyuncu koltuğunun insan anatomisine uygun bir şekilde dizayn edilmiş olması gerekir. Uzun süreler boyunca kullanılsa bile herhangi bir sağlık sorununa yol açmaması son derece önemlidir. Profesyonel e-spor oyuncuları, saatlerce yerinden kalkmadan idman yapar. Eğer siz de bu konuda uzman olan profesyoneller gibi çalışıyorsanız seçeceğiniz koltuğun önemi oldukça büyüktür. Sırt ve bel sağlığını koruyabilmek için kendi vücut anatominize en uygun oyuncu koltuğunu seçmelisiniz.

Oyuncu Koltuğu Modellerinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Oyuncu Koltuğu Modellerinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Gamer bilgisayar sandalyesi olarak da adlandırılan oyuncu koltukları, farklı tasarım ve özelliklere sahiptir. Üretimlerinde kullanılan malzeme, ömürlerinin belirlenmesi konusunda son derece etkilidir. Gamer bilgisayar koltuğu, oyuncuların hareketli dünyalarına uyum sağlaması için yüksek kaliteli malzemeden üretilir. Diğer ofis tipi koltuklara oranla bu ürünler çok daha dayanıklıdır. Tasarım şekillerine göre file, kumaş ve deri gibi çeşitli malzemeler kullanılarak üretilen bu oyuncu koltukları, kullanıcıların oyun performansını maksimum seviyeye çıkarabilmeleri açısından iyi bir tercihtir.

Oyuncu koltukları üretiminde en çok kullanılan malzemelerin başında deri gelir. Deri oyuncu koltuğu, premium özellikte ve oldukça konforlu bir kullanım deneyimi sunan modellerden biridir. File özellikte olan modeller hariç hemen hemen tüm koltuklarda suni ya da hakiki deri malzeme kullanılır. Modeller arasından seçim yaparken teninizle temas edeceği için özellikle üst yüzeyde kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmelidir.

Oyuncu koltuklarının iskeleti oluşturan parçaları, yüksek kaliteli metalden üretilir. Kötü kullanıma karşı dayanıklı olmaları için birinci sınıf malzemelerden üretilen bu ürünler, kullanıcılarını uzun süre boyunca sorunsuz bir deneyim sunar. Gamer bilgisayar koltuğu modelleri, sırt ve kol bölümlerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle seçim yaparken bu kısımlara özellikle dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Oyuncu Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyuncu Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyuncu pc koltuğu satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında ürünün ergonomik olması yer alır. Oyuncu koltukları, kullanıcılarının uzun süreler boyunca konforlu bir şekilde zaman geçirmeleri için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Bu nedenle kaliteli bir model, insan anatomisine uygun özelliklere sahip olmalıdır. Uzun saatler boyunca kullanılsa bile özellikle sırt ve bel bölümlerine zarar vermeyen modeller, kullanıcı deneyimi açısından son derece önemlidir.

Oyuncu koltukları, sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Koltuğun barındırdığı mekanizmalar kolay kolay deforme olmamalıdır. Özellikle amortisör bölümlerinin yüksek kalite standartlarında olması beklenmelidir. Aksi halde, bu ürünler kısa süre içerisinde işlevselliğini yitirecektir. Koltuğun barındırdığı mekanizmanın da kullanıcı ile uyumlu olması gerekir.

Kol ve sırt desteği, oyuncu koltuklarında olması gereken en önemli özelliklerin başında yer alır. Aralarından seçim yaparken kolçak bölümüne özellikle dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu bölüm, uzun süreler boyunca bilgisayar ekranı başında zaman geçiren kullanıcıların sağlık açısından bir sorun yaşamaması için oldukça önemlidir. Ayarlanabilir olan yükseklik ayarını barındıran modeller, koltuğu kendi vücudunuza göre ayarlayabilmenizi sağlar ve mutlaka koltuk özellikleri arasında yer almalıdır. Tüm bunlara ek olarak, sırt ve bel bölgesinde yastık desteği bulunan modeller arasından tercih yapmanız, size çok daha rahat bir oyun deneyimi sunar.

Oyuncu Koltuğu Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Oyuncu Koltuğu Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel oyuncu koltuğu modelleri, genellikle deri malzemeden üretilir. Bakım konusunda dikkat edilmesi gereken öncelikli bölüm, koltuğun üst yüzeyindeki deri kaplamadır. Deri malzemeden yapılan ürünlerin bakım kitleri kullanılarak belirli periyotlarla bakımdan geçirilmesi gerekir. Aksi halde koltuğun deri bölümleri zaman içerisinde deformasyona uğrayabilir. Bu durum, hem hakiki hem de suni deriler için geçerlidir.

Oyuncu koltuğu, mekanik özellikler barındıran bir üründür. Bu nedenle koltuğun eklem yerleri ve amortisor gibi bölümleri belirli zamanlar aralıklarıyla yağlanmalıdır. Bu sayede zaman içinde oluşan istenmeyen seslerden de kurtulabilirsiniz.

Düzenli olarak yapılan koltuk bakımı, ürünün ömrünü uzatan faktörlerden biridir. Koltuğun metal bölümleri, sudan uzak tutulmalıdır. Temizlik esnasında da kimyasal olarak zarlı olan malzemeler kullanılmamalıdır. Aksi halde bu bölümler kısa süre içerisinde paslanabilir ve işlevini yitirebilir.

Oyuncu Koltuğu Fiyatları Ne Kadardır?

Oyuncu Koltuğu Fiyatları Ne Kadardır?

Oyuncu koltukları, üretildikleri malzeme ve tasarımlara göre farklı fiyatlarda olabilir. Oyuncu sandalyesi fiyatları, sahip olduğu özelliklere göre şekillenir. Modeller arasındaki fiyat farkını belirleyen bir diğer husus ise satıcıdır. Aynı model bir ürün, farklı satıcılar tarafından çeşitli fiyatlarda satılabilir. Satın almadan önce dikkatli bir şekilde araştırma yaparak bütçenize en uygun satıcıyı tercih edebilirsiniz.

Oyuncu bilgisayar koltuğu modelleri arasındaki fiyat farkı, ürünlerin barındırdığı teknolojik özelliklere göre de değişkenlik gösterir. Son teknoloji ile üretilmiş modeller, diğerlerine göre çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Ek olarak, markaların yeni sezon ürünleri de diğer modellere göre çok daha yüksek fiyatlı olur. Bu nedenle tercihinizi eski sezon ürünlerden yana kullanarak çok daha avantajlı fiyatlarla bu ürünlerden birine sahip olabilirsiniz.

Oyuncu Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyuncu koltuğu satın alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında; ergonomik özellikler gelir. Özellikle bel ve sırt kısmına denk gelen bölümlerin ortopedik olarak tasarlanması beklenir. Bununla beraber dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter ise koltuğun mekanizmasıdır. Geriye doğru yaslanma olanağı tanıyan mekanizmalar, oyun aralarında dinlenmeyi sağlar. Ayak özelliklerine de dikkat edilerek seçim yapılabilir. Ayarlanabilir kol yapısı bulunan oyuncu koltukları, konforlu bir kullanım sunar. Ayrıca kol desteğinin bulunması, uzun süren oyunlarda performansı artırır. Satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise boyunun ayarlanabilir olmasıdır. Masa boyutuna göre ayarlanabilen koltuklar sıklıkla tercih edilir.

Oyuncu Koltuğu Nereden Alınır?

Oyuncular için tasarlanan koltuk çeşitleri, mekanizma ve tasarım bakımından değişkenlik gösterir. Ayrıca renk, desen ve materyal özellikleri farklı olan modeller de vardır. Kaliteli materyallerden elde edilen ürünler, uzun süreli kullanımda avantaj sağlar. Konforlu tasarımı ile ön plana çıkan koltuk modellerini Trendyol’dan bulabilirsiniz. Müşteri beklentileri doğrultusunda hazırlanan modeller, konforlu bir oyun süreci yaşanmasını sağlar. Ayrıca modern çizgiler ile hazırlanan tasarımlar, hoş bir görüntü ortaya koyar. Ayarlanabilir boyu ve destek bölgeleriyle ergonomik kullanım sağlayan modelleri inceleyebilirsiniz. Kaliteli ve sağlam mekanizması ile dikkat çeken oyuncu koltuklarını Trendyol’un avantajlı fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Oyuncu Koltuğu Renk Seçenekleri Nelerdir?

Markaların hazırladığı oyuncu koltuklarında farklı renk seçeneklerini kolay şekilde bulmak mümkündür. İlgi çekici tasarımlar arasında yeşil oyuncu koltuğu çeşitleri, her zaman dikkat çeker. Bununla beraber beyaz oyuncu koltuğu modelleri de ortamlarda modern bir duruş sergiler. Ortam özellikleri doğrultusunda farklı renk seçimi yapılabilir. Sevimli görünümüyle beğeni toplayan pembe oyuncu koltuğu çeşitleri, değişik alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu renkler ile beraber siyah gibi klasik seçenekler de vardır. Farklı renk ve desenlerden oluşan tasarımları inceleyebilirsiniz.