İlgili Kategoriler
Tıraş Bölgesi
Fiyat
Tip
Kullanım
Başlık Sayısı
Şarjlı Kullanım Süresi
Burun ve Kulak Temizleme Başlığı
Renk
Garanti Süresi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Otomatik Kapanma
Ürün Puanı
"

Tıraş Makinesi

" araması için 12962 sonuç listeleniyor

Birbirinden Kullanışlı Tıraş Makinesi Modelleri

Kişisel bakım aletleri denince ilk akla gelen ürünlerden biri olan tıraş makinesi, oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Geleneksel manuel tıraş makinesi mekanik bir düzeneğe sahip el gücüyle çalıştırılan bir aletken, günümüzde yaygın olarak elektrikli tıraş makinesi çeşitlerine rastlanır. Kullanımı son derece kolaylaşan bu aletler, her geçen gün farklı tıraş makinesi markaları tarafından geliştirilen özellikleriyle oldukça işlevsel hâllere getirilmişlerdir. İstenmeyen kıllardan kurtulmayı kolaylaştıran tıraş makinesi saç ve sakal için kullanılabildiği gibi, vücut için özellikle geliştirilen pek çok türü de vardır. Aynı zamanda kullanılan malzemeye göre ahşap, çelik, metal tıraş makinesi çeşitleri bulunabilir. Eklenen yeni fonksiyonlarla çeşitlenen türleri ve bunların özelliklerini yazının devamında ele alıyoruz.

Tıraş Makinesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tıraş Makinesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Klasik tıraş makinesi modelleri, değişiklik gösteren ihtiyaçların tümüne çözüm sunmakta yetersiz kalabilir. Özellikle erkek kullanıcıların çeşitli ihtiyaçları tıraş makinelerinin gelişim ve çeşitliliğinde belirleyici bir unsur olmuştur. Erkek tıraş makinesi yorumları sayfaları bu durumu kanıtlar niteliktedir. Bu doğrultuda farklı kullanım amaçları ve özelliklerle üretilen erkek tıraş makinesi modelleri oldukça çeşitlidir. Bu aletlerin sınıflandırılmasında göz önünde bulundurulan başlıca faktörlerden biri vücudun hangi bölgesinde kullanılacağıdır. Her bölgede çıkan tüylerin yapısı farklı olduğu ve bu bölgelere erişim kolaylığı değiştiği için çeşitli özelliklerde kişisel bakım aletleri üretilir.

Sadece yüz tıraş makinesi üst kategorisinde bile sınıfandırılabilecek birçok farklı seçenek vardır. Oynar veya döner başlıklı tıraş makinesi çeşitleri bu kategoride en sık karşılaşılanlar arasındadır. Tıraştan sonra pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için sinekkaydı tıraş makinesi modelleri geliştirilmiştir. Kesme işleminin yanında istenilen şekli vermek için özel olarak üretilen sakal düzeltme ve sakal şekillendirici tıraş makinesi seçenekleri de bulunur. Ayarlanabilir jiletli tıraş makinesi modelleri, bu alandaki olanakları oldukça artırır. Bunlar sakal kesiminde çeşitli bölgeleri farklı uzunluklarda tıraş ederek stil sahibi sakallara sahip olmayı sağlayan makinelerdir. Tıraş işlemini hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirmek isteyenlerin yöneldiği türlerden biri de yuvarlak veya silindir başlıklı tıraş makinesi modelleridir. Bu cihazlar vakumlu tıraş makinesi gibi kesilen kılların etrafa dağılmasını en aza indirerek daha kolay temizlenebilir hâle getirir. Çift bıçaklı tıraş makinesi modelleri de aynı kullanım amaçlarına hizmet eder. Yüz bölgesinde kullanılan bir başka tür olarak daha küçük uçlara sahip burun kılı tıraş makinesi modelleri de mevcuttur. Bazı çok amaçlı tıraş makinesi seti ürünleri bu işlemlerin hepsini tek bir makinede toplayabilir.

İncelikli bir bakım yapmak isteyenlerin merak ettiği tıraş makinesi çeşitleri, kullanılan bıçak türüne göre değişiklik gösterir. Bu alanda en iddialı seçeneklerden biri olan eski tip yaprak jiletli tıraş makinesi çeşitleri, yenilenerek daima keskin kalan bıçakları ile kılları en kısa şekilde keser. Bu aletlerin güçlü rakibi ise titanyum T bıçaklı tıraş makinesi modelleridir. Pürüzsüz tıraş makinesi arayanlar için tam yerinde çözüm sunabilen bu aletlerle istenilen hassasiyette tıraş yapılır. Tıraş sonrası pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyenlerin yönelebileceği bir başka kategori ise lazerli ve turbo tıraş makinesi modelleridir. Bu makinelerle teknolojinin olanaklarından sonuna kadar faydalanılarak tatmin edici bir tıraş deneyimi yaşanır. Sakal tıraşının sonunda uygulanacak tıraş losyonları pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşulur.

Yüzün ötesinde vücut kıllarını düzenlemek ve temizlemek için özel geliştirilen çeşitli modeller vardır. Banyo tıraş makinesi ürünleri de sıklıkla aynı kategoriye dâhil edilir. Kullanıcı kitlesi için özel olarak geliştirilen erkek vücut bakım tıraş makinesi modelleri oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Bu ürün kategorisinde yer alan full body (tüm vücut) tıraş makinesi seçenekleri ile pek çok farklı işlem tek bir aletle gerçekleştirilebilir. Daha özel kullanım amaçları ile üretilen bakım aletleri de bulunur. Bunlara örnek olarak sırt tıraş makinesi modelleri gösterilebilir. Bu modeller, bir uzatma kolu aracılığıyla erişilmesi zor sırt bölgelerinde temizlik yapmayı sağlar. Pek çok farklı model ve özellikte bulunabilen bu cihazlar, kendine özen gösteren erkeklerin etkili bakım araçlarından birisi olabilir.

En yaygın kullanım alanlarından biri olan saç için geliştirilen ürünler, numaralı tıraş makinesi kategorisine girer. Farklı uzunluklarda kesim yapmayı sağlayan çeşitli boylardaki uçlar kolaylıkla değiştirilebilir. Bu ürünlerde karşımıza çıkan tıraş makinesi numaraları kesilecek uzunluğu inç cinsinden belirtir. Farklı boylarda kesim yapmayı sağlayan 3 veya 5 başlıklı tıraş makinesi çeşitleri bu kategoride değerlendirilebilir.

Yüz ve vücudun her farklı bölgesinde ayrı ayrı makineler kullanmayı tercih etmek istemeyenler için çok başlıklı tıraş makinesi modelleri kullanışlı seçenekler arasında olabilir. Sakal düzeltme, saç kesme, burun kılı alma gibi farklı işlemler için özel uçlara sahip 3’ü 1 arada tıraş makinesi çeşitleri bu kategorideki örneklerden yalnızca biridir.

İhtiyacınıza Göre Tıraş Makinelerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İhtiyacınıza Göre Tıraş Makinelerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İhtiyacınıza göre makine tercihinde göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerden biri hangi bölgede kullanılacağıdır. Bu bakımdan her bölge için özel olarak geliştirilen makinelerle etkili bir tıraş deneyimi yaşanabilir. Bu doğrultuda farklı kullanım amaçlarıyla pek çok model bulunabilir.

Bunun yanı sıra her bölge için tek bir aletle pek çok ihtiyaca cevap bulmak isteyenler için üretilen çok başlıklı modeller de etkili çözümler sunar. Pratik tıraş makinesi başlıkları değiştirilebilen oldukça kullanışlı alternatiflerdendir. Farklı bölgeleri özel ayarlarla tıraş edebilen ayarlanabilir başlıklı tıraş makinesi modelleri, bu türden aletlerdir.

Göz önünde bulundurulabilecek bir başka faktör ise cihazı kullanırken ne derece özgürlük istendiğidir. Kablolu makine modelleri elektriğe ihtiyaç duyar ve kablonun yetiştiği bölgelere kadar kullanılabilir. Öte yandan stabil bir kullanımı garanti ederler. Tıraşını özgürce ve dilediği yerde yapmak isteyenler için ideal seçeneklerden olan şarj edilebilir tıraş makinesi modelleri, kabloya ihtiyaç duymadan çalışır. İstenilen her yerde kullanabilmeyi sağlayan pilli veya şarjlı tıraş makinesi türleri ise kişisel bakımında hareketten vazgeçmek istemeyenler için uygun seçeneklerdendir. Benzer şekilde sıkça gezilere çıkan kullanıcılar tarafından bu koşullarda kullanılmak üzere üretilen taşınabilir küçük seyahat tıraş makinesi modelleri de bulunur. Bu cihazlar oldukça az yer kaplayarak kolaylıkla taşınabilir.

Makine seçiminde önemli bir başka faktör ise dayanıklılıktır. Islak kuru tıraş makinesi modelleri iki koşulda da kullanılabilen güçlü seçeneklerdendir. Su geçirmez ve paslanmaz tıraş makinesi modelleri uzun süreli kullanım arayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Tıraş Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Tıraş Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Bu ürün kategorisindeki fiyatlar, her bütçeye uygun birçok seçenek sunar. Elbette kullanılan malzeme, işlevsellik, dayanıklılık gibi faktörler açısından her fiyatta bir makine bulunabilir. Erkek vücut tıraş makinesi fiyatları aletin yapımında kullanılan malzeme ve çeşitli fonksiyonlara göre her kullanıcının bütçesine uygun aralıklarda bulunabilir. Elektrikli saç tıraş makinesi fiyatları da aynı şekilde yorumlanabilir. Kablosuz özelliği olan aletler kablolu tıraş makinesi fiyatları ile kıyaslandığında değişiklik gösterse de bu miktarlar oldukça geniş bir aralığa yayılmıştır. Kişisel bakım ve dış görünüşüne özen gösterenler için pek çok ürün barındıran Trendyol kataloğu avantajlı fırsat seçenekleriyle öne çıkar.

Tıraş Makinesi Nerede Satılır?

Farklı modeldeki tıraş makinesi seçeneklerine Trendyol üzerinden erişebilirsiniz. Kişisel bakımın temel unsurlarından biri sayılan tıraş için özel geliştirilen makinelere kısa zamanda sahip olabilirsiniz. Tıraş makineleri, kendi içinde çeşitli sınıflara ayrılır. Yüz ya da vücut üzerinde kullanılmaya uygun olan modelleri Trendyol üzerinden sipariş edebilirsiniz. Çeşitli markalar tarafından piyasaya sürülen bu modeller, teknik özellik açısından kendi içinde ayrışır. Çeşitli makineleri kıyaslayarak kendinize uygun olan seçenekleri belirleyebilirsiniz. Özel başlıklara sahip makineleri neredeyse tüm vücut üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece kişisel bakımınıza her daim özen gösterebilirsiniz. Genelde paket halinde satılan tıraş makineleriyle birlikte çok sayıda aksesuara sahip olabilirsiniz.

Tıraş Makinesi Nasıl Yağlanır?

Tıraş makinesi; kendisine özel olarak geliştirilen fırça ve yağ sayesinde kolayca yağlanır. Üreticilerin tavsiyesine göre belirli aralıklar içinde yağlama işlemi yapmak gerekir. Böylece makineden azami verim almaya devam edebilirsiniz. Yağlama işlemi yapmadan evvel makine başlığını güzelce temizlemek gerekir. Suya karşı dayanıklı modelleri musluk altında tutarak temizleyebilirsiniz. Diğer modelleri özel fırça sayesinde kıllardan arındırabilirsiniz. Makinelerin bir kısmı açılıp kapanan başlıklara sahiptir. Başlığı açarak bıçakları görebilirsiniz. Ardından yağ ve fırçayı kullanarak bıçakları yağlayabilirsiniz. Bu işlemi başarıyla gerçekleştirmek adına tıraş makinesi yağı kullanmanız gerekir.

Tıraş Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tıraş makinesi seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında kullanım amacı gelir. Yüzde kullanılması beklenen makinelerin başlıkları vücut üzerinde çalışan modellere göre farklıdır. Yüz üzerinde bulunan hatlara uygun şekilde geliştirilen başlık sayesinde oldukça kısa sakalları dahi kesebilirsiniz. Vücut başlıkları genellikle daha hassas ve ince bir yapıya sahiptir. Makine tercihini etkileyen diğer bir nokta ise kullanım yeridir. Vakti dar kişiler bazen duşta tıraş olmak ister. Böylesi bir beklentiniz varsa su geçirmez modeller kullanmanız gerekir. Banyoda ayna önünde tıraş olmak isteyen kişiler standart modelleri kullanabilirler. Böylece sadece birkaç dakika içinde sakal tıraşı olabilirsiniz. Gerekli görmeniz halinde vücudunuzdaki kılları kolayca kesebilirsiniz.