İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Sertlik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Top

" araması için 1118 sonuç listeleniyor

Farklı Alanlarda Kullanabileceğiniz Top Çeşitleri Trendyol'da!

Toplar, spor dallarında profesyonel amaçla kullanıldığı kadar eğlenmek için de tercih edilen ürünlerdendir. Genellikle günlük hayatta çocukların severek oynadığı bu ürün, yetişkinlerin de kullandığı spor eşyalarından biridir. Bu açıdan ürünün çeşitleri oldukça fazladır. Çocuklar için genellikle daha çok oyuncak toplar tercih edilir. Ebeveynler herhangi bir sakatlanmanın yaşanmaması için özellikle plastik topları seçerler. Günlük spor için ise pilates topu sık tercih edilenler arasında yer alır. Bunun yanı sıra sağlık amacıyla kullanılan çeşitlerden biri de el egzersizi topudur. Yetişkinlerin rahatlamak amacıyla kullandığı stres topu modelleri de vardır. Elbette gündelik ve profesyonel spor amacıyla kullanılan bu ürünler oldukça farklı özelliklere sahiptir. Profesyonel sporlara yönelik üretilen modeller, söz konusu dala uygun olacak şekilde tasarlanır. Takım amblemli toplar ise kulüp taraftarlarının sıklıkla tercih ettikleri ürünlerdendir.

Gündelik kullanım için tasarlanan toplar, hafif bir yapıya sahiptir. Örneğin; çocuklara yönelik üretilen ev topu, oldukça hafiftir ve kullanımı da kolaydır. Küçük yaşlardaki çocukların kolay oynadığı ve dikkatini çeken ürünler, özellikle küçük toplardır. Işıklı toplar da çocukların sevdiği ürünler arasında yer alır. Söz konusu ürün çeşitleri aslında tamamen nerede ve hangi amaçla kullanılacağına göre üretilir. Salon sporları için ağır, sert toplar tasarlanır. Sünger toplar ise eğlence amacıyla tasarlanan ürünlerdendir. Seçim yaparken ilgili ürünün kim tarafından, hangi koşullarda ve ne amaçla kullanılacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin, çocukların oynaması ya da günlük spor amacıyla bir top satın alacaksanız ürünün özelliklerinin bu kullanımlara uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Mini toplar ise pek çok spor dalında yaygın olarak kullanılır. Bundan biri de pinpon topudur.

Birbirinden Farklı Top Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Birbirinden Farklı Top Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Toplar, kullanımı son derece kolay olan ürünlerdir. Dünya üzerindeki neredeyse birçok sporda da top kullanır. Bu açıdan sporlar çeşitlendikçe ve geliştikçe hem profesyonel hem de amatör olarak kullanılabilecek top çeşitleri de artış gösterir. Genellikle amatör kullanım için tercih edilen çeşitlerin başında futbol oynamak için üretilenler gelir. Bu ürünler arasında dikişsiz toplar da yer alır. Profesyonel kullanım kadar amatörlere yönelik spor topları da üretilir. Amatör kullanım için futbol dışında başka spor dallarına yönelik toplar da vardır. Bunlardan biri de tenis topudur. Tenis topları, futbol için üretilenlere göre çok daha küçük ve hafif bir yapıya sahiptir. Oyun sırasında elde kullanıldığı için bu çeşidin hafif olması oldukça önemlidir. Küçük boyutlardaki ürünlerden bir diğeri ise golf topudur. Genellikle 4,27 cm çapında olan bu topların ağırlıkları ise sadece 45,93 gramdır. Söz konusu ürünlerin yüzeylerinde girintiler yer alır. El topu da minimal boyutlarda tasarlanan çeşitlerden biridir. Bu top, daha çok egzersiz ya da eğlence amacıyla kullanılır.

Spor toplarının yanı sıra eğlence amacıyla tasarlanan pek çok ürün de bulunur. Özellikle çocukların oynamaktan büyük keyif aldığı top havuzlarında rengârenk ürünler yer alır. Çocukların özellikle motor ve kas gelişimini destekleyen bu top çeşitleri, renkleri tanımalarına da yardımcı olur. Özellikle 0-5 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden bu renkli toplar, 6-7 cm boyutlarındadır. Çocuklar kadar yetişkinlerin de tercih ettiği türlerden bir diğeri ise deniz topudur. Plastikten malzeme kullanılarak üretilen bu top çeşitleri, suda batmayan özelliktedir. Eğlence amacıyla tercih edilen ürünlerden bir diğeri ise karpuz toplardır. Bunun yanı sıra günlük egzersiz, jimnastik ve pilates için üretilen patlamayan toplar da bulunur. Çocukların ve gençlerin oynamaktan zevk aldığı, yetişkinlerin de el egzersizi yaptığı tırtıklı topların üzerinde dikene benzeyen şekiller yer alır. Oldukça yumuşak bir yapıya sahip olan bu ürünler, genellikle 7 cm çapındadır. Kırmızı, siyah, pembe ve beyaz toplar hem çocukların hem de yetişkinlerin severek kullandığı ve sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir. Kullanım amacına göre toplar; kauçuk, deri, lastik ya da bez malzemelerden üretilir. Top seçimi yaparken özelliklerin yanı sıra kullanım amacını da belirlemek bu noktada önemlidir.

Futbol Keyfinizi Artıracak Futbol Topu Çeşitleri

Futbol Keyfinizi Artıracak Futbol Topu Çeşitleri

Dünyada en yaygın yapılan sporlardan biri futboldur. Profesyonel ve amatör olarak birçok ülkede popüler olan bu spor, salonda olduğu kadar sokaklarda da oynanır. Bazı ülkelerde Amerikan futbolu da popülerdir. Dolayısıyla ilgili yerlerde Amerikan futbolu topu da yoğun olarak tercih edilir. Çocuklar sokaklarda futbol oynamayı öğrenirken yetişkinler ise iş stresini atmak için halı sahalarda maçlar düzenler. Söz konusu sporun tüm dünyada bu denli yaygın olması, futbol topu üretimini de doğal olarak artırmıştır. Futbol topu, çeşitli boyutlarda ve farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Bunun amacı, ürünün profesyonel ve amatör kullanıma uygun olmasıdır.

Futbol oynamanın keyfini artıracak birçok ürün bulunur. Bunlardan biri, dikişsiz futbol toplarıdır. Yüzeyleri parlak olan bu toplar, makineyle dikilir. Sentetik PU deriden üretilen söz konusu ürünler, oldukça dayanıklıdır. Ağrılıkları 400 ila 430 g arasında değişen bu dikişsiz toplar uzun süreli kullanıma uygundur. Söz konusu ürünleri hem antrenmanlarda hem de maçlarda kullanmak mümkündür. Genellikle 5 numara olarak üretilen dikişsiz toplar, oyunu akıcı kılan kaliteli ürünlerdir. Futbol keyfini zirveye taşıyacak bir başka ürün ise dikişli toplardır. Bu topların 2 numara mini boyları, çocuk eğitimleri için yaygın olarak kullanılır. Yüzeyinde 2 adet astar, poliüretan deri ve asteks kullanılan dikişli toplar yaklaşık 215 g ağırlığındadır. Bu çeşit, daha çok top sektirip ayak geliştirme antrenmanı yapmak için tercih edilir.

Amatör futbol oynayanların tercih ettiği çeşitler arasında 4 astarlı olanlar da yer alır. Genellikle suni ve gerçek çim sahada oynamaya özel üretilen bu topların 5 numara olanları sıklıkla tercih edilir. Tutulan takımın amblemine ya da renklerine sahip lisanslı top modelleri de taraftarların yoğun ilgi gösterdiği ürünlerin başında yer alır. Futbol oynarken aynı zamanda motivasyonu da destekleyen bu tarz ürünler, rekâbeti de kızıştırır. Dolayısıyla keyifli futbol maçları yapmak için kulüp ürünleri sıklıkla tercih edilir. Ayrıca FIFA onaylı hibrit ürünler de vardır. Bu ürün çeşitleri, oyun sırasında konfor arayanlar için ideal olabilir. İç kısımda yer alan dikişleri sayesinde kolaylıkla eskimeyen bu ürünlerin sıçrama kalitesi de oldukça iyidir. Basıncını uzun süre koruyan bu toplar, FIFA standartlarına uygun olarak tasarlanır. Kullanım amacına ve yaş grubuna göre daha pek çok büyük ve orta boy top modelleri bulunur.

Rengârenk Havuz Topu Çeşitleri

Rengârenk Havuz Topu Çeşitleri

Oyun oynamak, çocukların sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemlidir. Havuz topu da çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlarken aynı zamanda gelişimlerini destekleyen oyuncaklardır. Özellikle ince ve kalın motor gelişimini destekleyen bu toplar, ayak ve bacak kasları için de faydalıdır. Genellikle oyun alanlarında bulunan top havuzları, çocukların en çok eğlendiği alanların başında gelir. Renkli toplar ve şişme havuzlar, çocukların keyifli vakit geçirebilmesi için ebeveynler tarafından sıklıkla satın alınan ürünlerdir. Çocukların gelişimi için de önemli olan bu topların birçok farklı çeşidi mevcuttur.

Renkli havuz toplarının büyük ve küçük pek çok çeşidi bulunur. Dilerseniz tek boy ürünleri, isterseniz de farklı büyüklükteki topları havuza boşaltabilirsiniz. Bu sayede çocuklar, farklı boyutlardaki ürünleri de tanıma fırsatı bulabilir. Havuz toplarının rengârenk üretilmesinin amaçlarından biri de ilgi çekici olmalarının yanı sıra çocukların renkleri öğrenmesini sağlamaktır. Filelerde pek çok farklı rengin bulunduğu tek boyut topları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz renkli topların 6, 7 ve 9 cm gibi farklı boyutlarının bir arada olduğu paketleri de seçebilirsiniz. Bu top çeşitlerinin çizgi film karakterli olanları da bulunur. Sağlık açısından bir zararı olmayan hijyenik havuz topları; 20, 100 ve 500 adetli paket seçeneklerine sahiptir. İhtiyaç duyduğunuz kadar çok sayıda ve dilediğiniz boyutlarda havuz topunu kolayca satın alabilirsiniz.

Rengârenk havuz topları, sadece çocukların ve gençlerin dikkatini çekmekle kalmaz. Aynı zamanda yetişkinler için de bir hobi olarak değerlendirebilir. Stres atmak, kısa bir süreliğine de olsa çocukların dünyasına girebilmek için yetişkinler de bu eğlenceli ürünleri tercih edebilir. Pek çok otelde ya da eğlence mekânında hem yetişkinlerin hem de çocukların kullanımı için top havuzları yer alır. Siz de çeşitli boyut ve renklere sahip olan bu ürünlerden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Hem Sokakta Oynayanlar İçin Hem Profesyoneller İçin Voleybol Topu Çeşitleri

Hem Sokakta Oynayanlar İçin Hem Profesyoneller İçin Voleybol Topu Çeşitleri

Voleybol, dünyada yaygın olan sporlardan biridir. Bu spor dalında eller aktif olarak kullanıldığı için buna uygun olacak şekilde tasarlanan ürünler de mevcuttur. Bu spor için özel olarak imal edilen ürünler, amatör ve profesyonel kullanım göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bunun yanı sıra sporun yapılacağı alanın açık ya da kapalı oluşuna göre de farklı çeşit toplar üretilir. Voleybol topu seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, ağırlıktır. Genellikle bu ürünler için ideal ağırlık 260 ila 280 g aralığındadır. Bu gramajlardan daha düşük ya da yüksek olanlar, vuruş kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Voleybolda kullanılan modellerden biri, sert zemin için üretilenlerdir. Bu modellerin büyük bir kısmı 3 kat poliüretan deri lateks iç lastiğe sahiptir. Soft touch özelliği bulunanlar ise ellerin sakatlanmasını önler. Bu tip modeller hem salonda hem de dış mekânlarda oynamaya uygundur. Plaj voleybolu için geliştirilen toplar, vuruş esnasında daha yumuşak bir yapı sunar. Söz konusu ürünlerin tasarımı, oynanan zeminin özelliğine bağlı olarak da değişiklik gösterir. Örneğin; plaj voleybolu için tasarlanan topların yüzeyi, salon için üretilenlere kıyasla daha pürüzlü bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda bu modeller, basıncı daha uzun süre boyunca koruyabilir.

Voleybol için özel olarak imal edilen yapışkanlı toplar, vuruş esnasında konforlu bir kullanım sunar. Profesyonel maçlarda kullanılmak üzere tasarlanan bu ürünlerin FIVB onayından geçmesi gerekir. Çünkü bu topların iç basıncı, çapı ve ağırlığı aynı olmalıdır.Voleybol için tasarlanan topların büyüklükleri ise numaralar ile gösterilir. Siz de ihtiyacınıza ve oynayacağınız zemine uygun boyut ve özellikteki ürünlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Potalardan Uzaklaşamayanlar İçin Basketbol Topu Modelleri

Potalardan Uzaklaşamayanlar İçin Basketbol Topu Modelleri

Her yaştan ve cinsiyetten çok sayıda kişinin oynamaktan keyif aldığı sporların başında basketbol gelir. Bu bakımdan yoğun ilgi gören spor ürünlerinden biri de basketbol topudur. Basketbol için üretilen toplar da tıpkı diğer sporlarda olduğu gibi oynanacak zemine uygun olacak şekilde tasarlanır. Söz konusu spor için geliştirilen ürün çeşitlerinde genellikle kauçuk ve deri malzemeler kullanılır. Topların ölçüleri de kullanım amacına ve sporcuların yaş grubuna göre değişiklik gösterir. Profesyonel maçlarda kullanılan topların numarası 7’dir. Ancak amatör olarak oynayanlar ve küçük yaş grupları için 5 ve 6 numaralı toplar tercih edilir. Çünkü bu modellerin kavranması 7 numaraya göre çok daha kolaydır. Genellikle 5 numaralı olanlar 7 ila 13 yaş arasındaki çocukların kullanımına uygundur.

Spor yaparken keyif almak için doğru ürünü seçmek son derece önemlidir. Seçilen ürünün ağırlığı, ebatları ve hangi zemin için üretildiği ilgili topu satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Sokak basketboluna yönelik olarak tasarlanan kauçuk ve 7 numara toplar, amatör yetişkinlerin sıklıkla tercih ettiği modellerdendir. Çeşitli renklerde satışa sunulan bu modeller, akşamları da basketbol oynamak için elverişli bir yapıya sahiptir. 12 yaş ve üzeri çocukların da kullanabileceği bu ürünler hem salon hem de sokak basketbolu için uygundur.

Sıklıkla tercih edilen modellerden bir diğeri ise profesyonel kullanıma da uygun olan 5 numara kauçuk toplardır. Bunlar, kavrama ve atış açısından kullanıcıya avantaj sağlar. Daha çok dış saha kullanımı için üretilen bu modeller, 12 panelli dizayna ve nizami ölçülere sahiptir. Söz konusu ürünleri şişirirken sibobun bir vazelin yardımıyla kayganlaştırılması tavsiye edilir. Aynı zamanda bu modellerin şişirildikten 24 saat sonra kullanılması önerilir. Bahsi geçen ürün, 11 yaşın altındaki kız ve erkek çocuklarının kullanımı için elverişlidir.

Outdoor kullanım için tasarlanan ve ağırlıkları fazla olan top çeşitleri de mevcuttur. Bunlardan birçoğu, 8 panelli 500 ila 600 g ağırlığına sahip olan toplardır. Tutuş kalitesini etkileyen derin iç panel yapısı bulunan ve kalın kauçuk malzemeler kullanılarak üretilen bu modeller, dış zeminde oynamak için de elverişlidir. Basketbol için tasarlanan topların büyüklüğü, panel sayısı ve malzeme yapısı değişiklik gösterir. Bu özellikler, ürünü kaç yaş grubuna ve hangi zemine hitap edeceğine göre belirlenir. Basketbol topu için seçim yaparken kullanılacak zemin ve sporcunun yaş grubu da dikkate alınması gereken unsurlardandır.

Birçok Seçeneği Bulunan Top Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Birçok Seçeneği Bulunan Top Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Birçok amaca yönelik olarak üretilen topların fiyatları da çeşitlilik gösterir. Farklı spor dalları için üretilen çeşitlerin amatör ve profesyonel kullanıma uygun olarak tasarlananları bulunur. Bu modellerin malzeme yapısı da çeşitlilik gösterir. Bu sayede spor dallarına yönelik geliştirilen ürünlerin fiyat yelpazesi de oldukça geniş olur. Bunun yanı sıra eğlence ve hobi amacıyla geliştirilen pek çok ürün de mevcuttur. Havuzda, denizde ya da sporda kullanılmak üzere tasarlanan birçok top çeşidine rastlamak mümkündür. Top fiyatları ise kullanım amacına, boyutlarına ve üretildiği malzemelere göre düşük ya da yüksek rakamları kapsayabilir. Profesyonel maçlar ve antrenmanlara yönelik tasarlanan modeller, eğlence amaçlı olanlara göre daha yüksek fiyatlarda olabilir.

Amatör sporcular, egzersizler ve günlük kullanım için imal edilen top modelleri, profesyonel ürünlere göre daha düşük fiyat bir aralığına sahip olabilir. Satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatında malzeme, boyut ve kullanım alanı oldukça etkilidir. Üstelik hem amatör hem de profesyonellerin kullanımına yönelik olarak tasarlanan modellerin farklı zemin türlerine uygunluğu da fiyatı etkileyen unsurlardan biridir. Ayrıca her bir modelin boyutu ve kaçlı paketlerde sunulduğu da fiyat açısından değişikliğe sebep olur. Siz de Trendyol’da yer alan top çeşitlerine göz atabilir, dilediğiniz ürünü yalnızca birkaç tıklamayla son derece hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Top Nerede Satılır?

Küçük yaştan itibaren top kullanılan oyunlar ilgi çeker. Büyüyünce de bu oyunlar oynanmaya devam edilir. Toplar da oynanan amaca göre farklı çeşitleri olan bir tasarımdır. İç ve dış olarak yapısal farklılıklar gösterir. Oynanacak alana göre Trendyol üzerinden seçim yapılması mümkündür. Bu sayede istenen türde top çeşidi kolayca bulunur. Yapısal özellikleri ve görsellerinin olması sebebiyle ihtiyaç duyulan top alımı hızlıca yapılır. Voleybol, futbol, basketbol ya da tenis topu gibi pek çok alternatif vardır. Kaliteli marka ve model seçenekleri arasından Trendyol ayrıcalıkları ile güvenle seçim yapmak mümkündür. Tüm seçenekleri inceleyip dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Futbol Topu Renk Seçenekleri Nelerdir?

Futbol topu modelleri arasında beyaz renk tonu ön plana çıkar. Aynı zamanda mavi, siyah ya da kırmızı gibi tasarımlar dahi söz konusudur. Bununla beraber seçenekler arasında çok renkli modelleri devardır. Uygun tasarıma istenen tarza göre sahip olunması mümkündür. Renklerinin canlı ve etkileyici olması sebebiyle uzun süre kullanılabilir. Gündüz ve gece oynanmaya uygunluk gösterir. Futbol topunun uygun ağırlık ve kaliteli dış kaplamasına sahip olması ile renk seçimi kişinin tercihine bırakılır. Çok renkli olan modeller de oldukça beğenilen tasarımlar arasındadır.

Basketbol Topu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kauçuk malzeme kullanılarak üretilen basketbol topu modelleri; özellikle açık alanlara uygunluk sağlar. Islak zeminlerde de rahat bir oynama imkanı sunar. Kapalı alanlarda yüzey farklılıkları olması sebebiyle top seçimi daha az zıplamaya uygun olmalıdır. Bu etkenlere göre top seçilmesi istenen performansın sağlanmasına katkıda bulunur. Modellerde yaş gruplarına göre numaralandırılma sistemi kullanılır. Uygun yaş için top numarası seçilmelidir. Profesyonel alanda kullanılan basket topları da federasyonun onayına uygun olan modellerden seçilmelidir. Bu sayede kaliteli ve konforlu bir deneyim yaşamak mümkün hale gelir.