İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Renk
Pompa Durumu
Zemin
Satıcı Tipi
Organizasyon/Lisans
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

adidas Futbol Topu

" araması için 251 sonuç listeleniyor
adidas UCL MINI
Kargo Bedava

adidasUCL MINI

399 TL
Birlikte Al Kazan
Sepete Git

Kaliteli Adidas Futbol Topu Çeşitleri Trendyol’da!

Dünyada çok fazla oynanan spor dallarından biri futboldur. Bu spor dalının önemli unsuru kullanılan topun niteliğidir. Sayı getirilmesini sağlayan nokta golün atılmasıdır. Bu yüzden de yuvarlak ve sert yapıya sahip olan bu ekipman, Adidas markası tarafından özel bir şekilde üretilir. Adidas futbol topu çeşitleri maçın sonucunu değiştirerek oyunculara galibiyet heyecanı yaşatmada görev alır. Ayrıca taraftarlar tarafından da yakından takip edilen oyuncuların yapacağı hamleler büyük önem taşır. Uygun özellikleri bünyesinde barındıran futbol topu Adidas tarafından yapılacak olan maçın ve alanın detaylı bilgileri göz önünde bulundurularak hazırlanır. Adidas futbol topu orijinal malzemelerden üretildiği için hem uzun ömürlü kullanım avantajlarını hem de beğeni kazanan özellikleri size sunar. Sizin de bu ekipmanları seçerken belirli özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Genellikle elle ya da makineyle dikilen bu ürünlerin dayanıklılığına dikkat etmeniz başlıca önemli olan bir detaydır. Sık ve sert darbelere maruz kalan bu ürünler kolay bir şekilde deforme olabilir. El dikişli olanlar 3, 4 ya da 5 astar yapısıyla üretilir. Bu konuda seçim yaparken zemin özelliklerini de dikkate alarak dikiş ve astar sayısı fazla olanlardan yana tercihler yapabilirsiniz. Topun panel sayısı da dayanıklılığı etkileyen önemli unsurlardan biridir. Panel sayısı ne kadar az olursa dayanıklılık da o kadar fazla olur. Trendyol üzerinden markanın tüm modellerini inceleyebilirsiniz.

Dayanıklı Yapısı ile Adidas Futbol Topu Çeşitleri

Dayanıklı Yapısı ile Adidas Futbol Topu Çeşitleri

Ağırlıkları, renkleri ve tasarımları açısından birbirinden farklılık gösteren futbol topu çeşitleri, yapılan maçın özelliklerine göre dallara ayrılır. Genellikle uluslararası müsabakalarda tercih edilen Adidas futbol topu 5 numara şeklinde adlandırılır. Bunlar birbirinden kaliteli özellikleriyle maç sırasında oyuncuların büyük avantajlara sahip olmasını sağlar. Bu ekipman yetişkin ve profesyoneller içindir. 68-70 cm çapa sahiptir. Bu da yapılan müsabakalarda topun iyi sürülebilmesini, atak hamleler yapılabilmesini ve sonucunda filelere atılabilmesini sağlar. Gençler ve amatörler için Adidas futbol topu 4 numara adı altında satılır. Çevresi 63-66 cm arasında değişen ölçülere sahiptir. 58-61 cm çapa sahip olan Adidas 3 numara futbol topu 8 yaş ve altı çocuklar içindir. Adidas mini futbol topu çeşitleri çocukları bu spor dalına alıştırmak ve ayak hareketlerini geliştirmek amacıyla üretilir. Yapılarına göre ikiye ayrılan bu ekipmanlar yapıştırmalı ya da dikişli olarak isimlendirilir. Panelleri birbirine ve alttaki katmana yapıştırılarak yapılan Adidas kırmızı, turuncu futbol topu çeşitleri amatör oyuncular tarafından ilgi görebilir. Ağırlıkları dikişli olanlara göre hafiftir. Genellikle halı ve çim sahalar için uygundur. Dayanıklı olması adına panelleri elle ya da makineyle dikilen ürün çeşitleri, profesyonel takımların maçlarında kullanılabilir. Profesyonellerin tercih ettiği Adidas FIFA onaylı futbol topu 20 altıgen ve 12 beşgen panelden oluşturulur. Altıgen olanlar genelde beyaz, beşgenler koyu renkli olacak bir biçimde tasarlanır. Panel sayısı genellikle 32 olsa da liglerde kullanılanlar 4’e kadar düşürülür. Çünkü panel sayısının azlığı dayanıklılık ve kaliteyi artıran başlıca etmenlerden biridir. Ayrıca bu ürün çeşitlerinin astar sayısı da yüksek tutulmaya çalışılır. Profesyonel ekiplerin metrelerce büyüklüğe sahip olan saha içerisinde düzenleyeceği maçlarda heyecan ve rekabet oldukça yüksektir. Bu yüzden de dikişleri ve astarları 90 dakikalık bir serüvene dayanabilen ekipmanların kullanılması gerekir. Adidas, ürettiği futbol topu çeşitleriyle hemen hemen her müşterinin ihtiyacına yanıt vermeyi amaçlar. Bu yüzden siz de ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip olan ürünü kolay bir şekilde satın alarak maçlarınızı keyifli ve heyecanlı bir hale dönüştürebilirsiniz.

Beğenilen Adidas Yeni Sezon Futbol Topu Özellikleri

Beğenilen Adidas Yeni Sezon Futbol Topu Özellikleri

Sevilen spor dallarından biri olan futbolun belirli kurallar çerçevesinde ve özel ekipmanlarla oynanması gerekir. Bu ekipmanlardan biri olan toplar da Adidas tarafından geniş özelliklere sahip olacak bir biçimde tasarlanır. Bu ekipmanın çevresi, ağırlığı ve tasarımı oldukça önemli yere sahiptir. Çevresi en az 69 cm, ağırlığı ise 410-450 gr arasında olmalıdır. Yapımlarında kullanılan malzemelerin dayanıklı ve sert özellikte olmasına da dikkat edilmelidir. Meşin adı verilen özel bir deriden tasarlanabilir. Ayrıca suni deriyle meşin birlikte kullanılarak üretilen çeşitler vardır. Kullanılan özel deriler topun zıplama eğilimini azaltarak rahat bir şekilde hareket ettirilmesine imkan tanır. Su emilimini azaltan ve şeklin korunmasını sağlayan astarların kullanılması da çevresel etmenlerin bu ekipmanları etkilemesini önler. Topun panellerinin oluşmasını sağlayan bu malzemeler maçın kaderinin değişmesine de neden olabilir. Bu yüzden panellerin birbirinden ayrılmaması ve yırtılmaması için Adidas dikişsiz futbol topu çeşitlerinden satın alabilirsiniz. Yapıştırma tekniğiyle üretilen bu modeller, genellikle halı sahalar için uygundur. Havalandırılmaları ve hareket ettirilmeleri oldukça sağlıklı olan bu ürünleri satın alarak arkadaş gruplarınız ile keyifli zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. Adidas halı saha topu yumuşak zeminin özellikleri dikkate alınarak üretildiği için sık tercih edilebilir. Bunlar, yumuşak malzemelerden üretildikleri için oynaması da oldukça zevklidir. Bu yüzden maçın yapılacağı alanın özellikleri göz önünde bulundurarak ekipman seçimi yapabilirsiniz. Toprak ya da sert zeminler için de Adidas profesyonel futbol topu çeşitlerinden yana tercih yapabilirsiniz. Adidas Uniforia, Tango, Starlancer, Capitano, Trio Club futbol topu çeşitleri profesyoneller için tasarlandıkları için bunlardan satın alabilirsiniz. Zemin şartları ve oyuncuların profesyonellik derecesi göz önüne alınarak seçim yapıldığında maçı istediğiniz gibi yönetmeye başlayabilirsiniz.

Avantajlı Adidas Futbol Topu Fiyatları

Avantajlı Adidas Futbol Topu Fiyatları

Futbol, rekabet ve heyecanın üst düzeylere taşındığı spor türlerinden biridir. Taraftarlarına bol eğlence ve haz yaşatan bu spor dalının belirli kuralları mevcuttur. Maç esnasında da bu kuralların yürütülebilmesi için yaklaşık 22 oyuncunun bir topun peşinde koşması gerekir. Gol atabilmek kadar topun nitelikleri ve özellikleri de önemli bir yere sahip olduğu için Adidas tarafından bu ekipmanın özenli bir şekilde üretimi gerçekleştirilir. Adidas futbol topu profesyonel ya da amatör tüm oyuncuların rahat sürebilmesi ve karşı takıma hamle yapabilmesi adına kaliteli özelliklerde tasarlanır. Ayak darbelerine karşı dayanıklı olan bu ürünler oyuncuların takımlarına sayı getirebilmelerine imkan tanır. Son teknolojilerle üretilen Adidas yeni sezon futbol topu çeşitleri orijinal olma özelliğiyle taraftarların ya da oyuncuların ilgisini çekebilir. Gelişen teknolojilerle birlikte bu ekipmanların yapımında kullanılan malzemeler ve üretim şekilleri değişiklik gösterebilir. Hem dayanıklılıklığı hem de kalitesi Adidas tarafından artırılan bu ekipmanlara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Dünya takımlarının ya da profesyonel oyuncuların isim veya imzalarıyla süslenen bu orijinal ürünleri satın alarak heyecanınızı ikiye katlayabilirsiniz. Son zamanlarda beğenileri üzerine toplayan Adidas şampiyonlar ligi futbol topu her yaştan taraftarın ilgisini çekmeyi başarır. Bu yüzden ekipman arayışı içerisine girdiğinizde bunlara da göz atabilirsiniz. Genellikle minik futbolseverler için ufak boyutlarda ekipmanlar tasarlanır. Ebeveynler çocuklarına sporu sevdirmek ve onlara ilgi alanları oluşturmak adına Adidas küçük futbol topu çeşitlerinden satın alabilirler. Sizi ilgilendiren konulardan biri de ürünün özellikleri ile birlikte fiyat seçeneklerinin bütçenize uygun olmasıdır. Her kesimden müşterinin bütçesini düşünen Trendyol’dan Adidas futbol topu fiyatları ve kampanyalarına ulaşarak alışverişe başlayabilirsiniz.