İlgili Kategoriler
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Cımbız

" araması için 3807 sonuç listeleniyor

Pratik ve Kullanışlı Cımbız Modelleri Trendyol'da!

Cımbız, temelde bir parmak simülatörüdür. Parmak uçlarımızla yapmak istediğimiz ama beceremediğimiz işlemler için üretilir. İki uçlu bu küçük aletlerin sıklıkla kullanıldığı alan, epilasyondur. Kılları köküyle birlikte çekmeye yarayan cımbızlar, özellikle dar alanlarda tercih edilir. Farklı cilt ve kıl yapısına göre değişik cımbız modelleri bulmak mümkündür. Bu ürünler, kıl uzunluğuna ve kullanım alışkanlıklarına göre şekillenir. Epilasyonun yanı sıra cilt bakımı için de tercih edilebilen cımbızlar; siyah nokta, akne ve batıklarda da işe yarar.

Cımbızın kullanıldığı tek alan, epilasyon değildir. Küçük cisimleri tutmanız gereken her işlem için bu aleti tercih etmeniz mümkündür. Tırnak süsleri, takma kirpikler, kontakt lensler, elektronik aletler, tekstil malzemeleri ve daha birçok ürün için cımbız kullanmayı tercih edebilirsiniz. Birçok farklı model arasında hem ihtiyacınıza hem bütçenize uygun cımbızı bulabilirsiniz.

Günlük Hayatınızın Parçası Cımbız Modelleri Nelerdir?

Günlük Hayatınızın Parçası Cımbız Modelleri Nelerdir?

Kolay ve hızlı epilasyon yöntemlerinden biri olan cımbızın birçok çeşidi mevcuttur. Cımbız çeşitleri; kullanım alanına, amacına, bölgeye, ihtiyaca ve bütçeye göre değişkenlik gösterir. Tüyleri kökünden almayı başarması sadece epilasyon için değil, cilt bakımında da kullanılması, bu aparatın yüzlerce farklı modele sahip olmasının önünü açmıştır.

Bu modellerin başında, yan uçlu cımbızlar gelir. Eğimli veya açılı olarak da bilinen bu tasarım, kullanım kolaylığı sunar. Tam olarak hangi kılı tuttuğunuzu görmenize yardımcı olur. Daha yumuşak bir çekme hareketi sağladığından cildi tahriş etmez. Kıl köklerinde kanamalara yol açmaz. Hemen herkesin kullanımına uygun, kurtarıcı bir cımbız modelidir.

Yaygın modellerden bir diğeri olan kalın uçlu cımbızlar ise daha geniş alanlar ve zor koşullar için tercih edilir. Örneğin kaşlarınız kalın ve kıl yapınız çok sertse bu modelden yararlanabilirsiniz. Bu aparat tüylerinizi iyi kavrar ve tek seferde daha fazla kıl çekmenizi sağlar. Dilerseniz kalın uçlu modelleri, kaşları şekillendirmek yerine etrafını temizlemek için de tercih edebilirsiniz.

Geniş alanlar için büyük cımbızları kullanmanız da mümkündür. Bu modeller özellikle dudak üstü ve çene bölgesi için idealdir. Derinizi sıkıştırma riski az ve kullanımı kolaydır. Büyük modeller arasında sayılabilecek bir diğer seçenek de uzun cımbızlardır. Uzunlukları sebebiyle bir başkasının tüylerini almak için daha uygun olan bu ürünler, kuaförler tarafından tercih edilebilir. Böylece tüyleri alınan kişi ile yakın temasta bulunulmadan iki taraf için de hijyenik ve konforlu bir epilasyon deneyimi oluşur.

Kalın ve yan ağızlılar kadar sık tercih edilmeyen ve geniş alanlar için uygun olmayan ince uçlu cımbızlar, daha hassas bir kullanıma sahiptir. Bunlar yalnızca epilasyon amacıyla değil, detaylar için kullanılır. Bu ürünlerle kaşa son şeklini verebilir veya takma kirpik uygulayabilirsiniz. Özellikle tekli takma kirpikler için son derece kullanışlı olan bu seçenek de makyaj çantanızda bulunması gereken cımbız çeşitlerinden biridir.

Klasik cımbızlardan daha ince modeller de mevcuttur. İğne uçlu olarak da bilinen mikro cımbızlar, çoğunlukla siyah nokta ve akne temizliğinde tercih edilir. Derinin altına girebilecek kadar ince, küçük ve sivri olan bu aparatların dikkatli kullanılması, son derece önemlidir. Zira kullanımı sırasında kanama veya tahriş meydana gelebilir. Dolayısıyla bu ürünleri bir uzmanın kullanması ve hem işlem öncesinde hem de sonrasında mutlaka dezenfekte etmesi gerekir. Uzman demişken profesyonel cımbızlara da değinmek gerekir. Piyasada bu isimle satılan birçok cımbız bulunur. Bu ürünlerin profesyonel olarak adlandırılmasının sebebi, konforlu bir tutuş sağlamalarıdır. Parmaklarınıza daha iyi oturan ve sıkı bir kavrayış sunan bu modeller, hiçbir koşulda elinizden kaymaz. Görünmez kazalara sebebiyet vermez ve profesyonel sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Profesyonellerin kullanımına uygun olan ve özel amaçla tercih edilen bir diğer model de ters cımbızdır. Ters hareketli olarak da bilinen bu cımbızlar, tıpkı uzun modeller gibi bir başkasının tüylerini alırken kullanabilen seçeneklerdir. Bu modellerin takma tırnak uygulamak için geliştirilmiş versiyonları da mevcuttur. Cımbızlar, materyallerine göre de farklılık gösterir. Bu ürünlerin imalatı için sıklıkla tercih edilen malzeme, metaldir. Metal cımbızlar; cilt ile temasa uygun, güvenilir ürünlerdir ve kullanım ömürleri uzundur. Sık kullanılan diğer materyal plastiktir. Plastik cımbızlar, hafif olmalarıyla ön plana çıkar. Bu nedenle çantada taşımak ve acil durumlarda kullanmak için ideal seçeneklerdir. Özellikle siyah cımbızlar, plastik modeller arasında revaçtadır.

Altın cımbızlar ise hem gösterişli hem de sağlıklı modellerdir. Altın, paslanmadığı ve antialerjik bir materyal olduğu için son derece güvenilirdir. Bazı cımbızların tamamı altından üretilirken kiminin yalnızca cilt ile temas eden uç kısımları bu malzemeden imal edilir. Dileyenler doğrudan altın içermeyip sadece kaplamasında söz konusu madenin kullanıldığı seçenekleri de tercih edebilirler.

İşlevsel Özelliklere Sahip Elektronik Cımbız Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

İşlevsel Özelliklere Sahip Elektronik Cımbız Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Elektronik cımbız, epilasyondan farklı bir kullanım alanına sahiptir. Elektronik cihazların tamir ve kurulumunda tercih edilen bir malzemedir. Bu sebeple elektronikçi cımbızı olarak da bilinir. Dolayısıyla bu ürünler; manyetik ve statik güçlere, aside ve korozyona karşı yüksek direnç gösterir. Güvenle kullanılabilecek, sağlam seçeneklerdir.

Bu ürünlerin özellikle set hâlinde satılan seçenekleri, sadece elektronikçiler değil farklı meslek grupları tarafından da tercih edilir. Çünkü detay işler için tasarlanan bu alet, birçok sanat dalında da kullanılmaya uygundur. Bilhassa el sanatlarıyla uğraşan bireyler, elektrikçiler için üretilmiş bu malzemelerden sıklıkla yararlanır. Hiçbir maddeyle etkileşime girmediği için güvenlik tehdidi oluşturmayan bu cımbızlar; tırnak süslemesi, hassas montaj işlemleri, tekstil ürünlerine taş ve pul yapıştırma gibi amaçlarla kullanılır. Siz de tırnak sanatı, ahşap süsleme, üç boyutlu tablo hazırlama, nakış ve işleme yapma gibi hobilere sahipseniz bu cımbızları tercih edebilirsiniz.

Kullanılacak Bölgeye Göre Tercih Edebileceğiniz Cımbız Seti Seçenekleri Nelerdir?

Kullanılacak Bölgeye Göre Tercih Edebileceğiniz Cımbız Seti Seçenekleri Nelerdir?

Epilasyon sırasında cilt yüzeyinde tahrişe sebep olmamak ve minimum çabayla maksimum sonucu almak için kullanılacak bölgeye uygun bir cımbız seçmek önemlidir. Çünkü yüzün her bir köşesi farklı deri karanlığına, yükseltiye ve hassasiyete sahiptir. Örneğin kaş bölgesi, yüzün geri kalanına göre daha çıkıntılıdır. Üstelik cımbız kullanılan bölgeler arasında kemiğe en yakın noktalardan biridir. Aynı zamanda göz çevresinde yer aldığı için derisi de oldukça incedir. Dolayısıyla bu bölgede işlem yaparken kaş cımbızı kullanmak gerekir. Kaş cımbızları, tüylerin büyüme yönüne doğru tutulup çekilebilmesini kolaylaştıran bir tasarıma sahiptir. Uçları ne çok ince ne de geniştir. Böylece doğru kılı yakalamayı başarabilirsiniz.

Çoğunlukla eğimli üretilen kaş cımbızlarının düz modelleri de mevcuttur. Eğer kaş alırken bileğinizi eğimli tutmaya alıştıysanız açılı cımbızları tercih edebilirsiniz. Bu işlem sırasında bileğiniz dik duruyorsa düz cımbızlarla dilediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz. Cımbızı her açıdan tutanlar veya kaş almaya yeni başlayanlar, yuvarlak uçlu seçeneklere göz atabilirler. Yuvarlak cımbızlar, hata riskini azaltan seçeneklerdendir. Bu sayede kaşlarınızı fazla inceltmenizi önler. Kaş almak için pençe cımbız olarak geçen ve daha iyi bir kavrayış sunan tasarımlara yönelmeniz de mümkündür.

Kaşlarınızı şekillendirmek ve temizlemek için farklı cımbızlar tercih ediyorsanız set hâlinde satılan ürünlere göz atabilirsiniz. Cımbız seti kullanarak hayalinizdeki kaşı elde etmeniz mümkün olur. Ayrıca bu seti yanınızda taşıyabilir, dilerseniz kuaförünüze de götürebilirsiniz. Böylece hem seyahatlerde acil kaş alma derdinden kurtulur hem de hijyenik bir epilasyon deneyimi yaşarsınız.

Daha basit bir set isteyenler ise çift cımbız modellerini tercih edebilirler. Tek başına bir set olan çift taraflı cımbızlar, herhangi bir takımdan daha az yer kaplar. Sadece bir cımbız büyüklüğündedir fakat iki ucu bulunur. Basit bir kaş alma tekniği uyguluyor ve farklı aparatlara ihtiyaç duymuyorsanız set olarak çift cımbızları tercih etmeniz mümkündür.

Yüz bölgesinde kaşlar kadar epilasyon yapılan diğer bir alan, dudak üstüdür. Bıyık bölgesi olarak da bilinen dudak üstü tüyleri, hassas bir epilasyon gerektirmez. Nispeten geniş bir alana yayıldığı ve tamamı alındığı için fazla dikkatli davranılmasına gerek yoktur. Eti sıkıştırmamaya özen göstermek yeterlidir. Bu nedenle bıyık bölgesi için geniş ağızlı cımbızlar idealdir.

Geniş ağızlı cımbız sayesinde büyükçe bir alanı tek seferde tüylerden arındırabilirsiniz. Standart uçlu cımbızlara göre çok daha fazla kıl yakalama becerisine sahip bu modellerle işiniz oldukça kısa sürer. Üstelik tutup çekme hareketini defalarca tekrarlamadığınız için kıl kökleri şişmez. Hassas bir cilde sahipseniz cımbız seti satın alırken içerisinde geniş ağızlı modeller olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Yüz epilasyonu söz konusu olduğunda yanak bölgesini de unutmamak gerekir. Yanaklardaki ayva tüyleri için farklı yöntemler kullanılsa da yaygın olarak yönelilen seçeneklerden biri ip cımbızdır. Bu ürün aslında iple tüy almanın kolaylaştırılmış versiyonudur. Pergel şeklinde hazırlanmış bir aparata gerilen ipin hareketi sonucu tüyleriniz yok olur. Sizin tek yapmanız gereken, aparatı sıkıştırıp bırakarak ilerletmektir.

Dilerseniz ipli, eğimli, düz, yaylı gibi yüz için kullanılan tüm cımbız modellerini içeren setleri satın alabilirsiniz. Böylece bir oturuşta yüzünüzdeki tüm tüyleri almanız mümkün olur. Farklı aparatlar yardımıyla hem işinizi kolaylaşır hem de epilasyon çok daha zevkli hâle gelir. Tüylerinizi aldıktan sonra ise cilt bakımına başlamak için yine cımbızdan yardım alabilirsiniz. Setlerin içerisindeki bulabileceğiniz sivri uçlu cımbızlar, çoğunlukla kaş almak için tasarlanmaz. Yüzdeki mikro elementleri çıkarmak amacıyla kullanılır. Acil durumlarda cilt bakımına destek olmak için hayat kurtaran bu ürünü de bakım çantanıza eklemeniz tavsiye edilir.

Kullanımınızı Kolaylaştıracak Cımbız Tasarımları Nasıldır?

Kullanımınızı Kolaylaştıracak Cımbız Tasarımları Nasıldır?

Acil durumlara ve farklı ortam koşullarına uyum sağlayabilen, kullanıcıya hızlı ve zahmetsiz bir epilasyon sunan cımbız tasarımları mevcuttur. Bu ürünlerden en çok bilineni ışıklı cımbızdır. Bir adet küçük LED ampul ile aydınlatma sağlayan bu ürünler, doğru kılı çekmenize yardımcı olur. Kenarda kalmış, açık renkli ve görünmeyen tüyleri fark etmenize olanak tanır. Gün ışığı altında, loş veya karanlık ortamlarda güvenli şekilde tüylerinizden kurtulmanızı sağlar. Bu sayede kıl yerine derinizi çekmekten kurtulur ve gözünüzden kaçan tüm tüyleri yakalamayı başarırsınız.

Küçük cımbızlar da kolay kullanım sağlayan, pratik ürünlerdir. Küçük makyaj çantalarına bile sığan bu ürünler, yanınızda taşımak için idealdir. Küçük oldukları için kolay kavranır ve doğruca hedefe giderler. Özellikle elleri küçük ve parmakları ince olan kimselerin bu cımbız modeli ile rahat etmesi mümkündür. Dilerseniz bu ürünü sürekli yanınızda taşıyarak ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz.

Kullanımınızı kolaylaştıracak tasarıma sahip olan bir diğer ürün ise küt uçlu cımbızdır. Farklı boyutlardaki kılları çekmeye yarayan bu ürünle yüzünüzdeki tüm tüyleri alabilirsiniz. Çünkü yüz genelinde kaş, dudak üstü, çene, yanak gibi değişik bölgelerde yer alan tüylerin boyutu ve yapısı farklıdır. Tek bir ürünle tüm yüzüne epilasyon yapmak isteyen bireyler için kurtarıcı olan bu ürün, az malzemeyle seyahat etmeyi sevenlerin de tercihidir.

Paslanmaz çelik cımbızlar, güvenlik ve hijyen açısından kullanışlıdır. Bu ürünleri sürekli dezenfekte etmek zorunda kalmazsınız. Teninize temas ettirmekten çekinmezsiniz. Hassas bölgeler için dahi güvenle kullanabilirsiniz. Cımbızınızın uçlarını korumanız veya kırılmaması için dikkat etmeniz gerekmez. Bu ürünler, daima rahat bir kullanım sunar.

İhtiyacınıza Uygun Cımbız Modeline Nasıl Karar Verebilirsiniz?

İhtiyacınıza Uygun Cımbız Modeline Nasıl Karar Verebilirsiniz?

Satın alacağınız cımbız modeline karar vermek için ihtiyacınızı ve kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Epilasyon ve cilt bakımı için kullanmanız gereken modeller farklıdır. Hatta epilasyon için tercih edilen cımbız türleri bile kendi içinde değişkenlik gösterir. Kaş, dudak üstü ve yanak bölgeleri için farklı cımbızlar kullanılır. Siz de epilasyon için kendi kıl tipinize ve kullanacağınız bölgeye göre uygun bir cımbız tercih edebilirsiniz.

Cilt bakımı için iğne uçlu modellere yönelmek gerekir. Siyah nokta cımbızı, bu modellerden biridir. İğne uçlu modellerle derinin içine girip siyah noktaları kavramak, uzmanlık gerektirebilir. Çok derinlerdeki siyah noktalar için bu aleti kullanmak, zorluk çıkarabilir. Daha derinde yer alan siyah noktalar için kanca uçlu cımbızları tercih edebilirsiniz. El becerisine güvenmeyenler için de ideal olan bu modeller, deriyi sıkıştırarak siyah noktaları yüzeye çıkarır. Cımbızın kıvrık ucuyla yüzeye çıkan siyah noktayı tutmak kolaylaşır.

Sivilce cımbızı da aynı mantıklı çalışır. Özellikle deri altındaki akneler için kullanılan bu ürünlerin hijyenine her zaman dikkat etmek gerekir. Bir sivilceyi çıkardıktan sonra cımbızın ucunu silmeden diğer bölgeye geçmemek önemlidir. Aksi takdirde akneyi, yüzünüzün farklı bölgelerine taşımış olursunuz. Deri altında kalarak kişiye zorluk çıkaran diğer bir unsur batıktır. Batık cımbızı, ince ucuyla derinin alt katmanına ulaşır ve kıvrılmış olan kılı yakalar. Batıklarınızdan kurtulmak için kullanacağınız bu cımbızları da daima temiz tutmaya özen göstermeniz gerekir.

İhtiyaca yönelik cımbız satın alırken cinsiyetinizi de göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Genellikle ayrım yapılmasa da erkek cımbız olarak bulabileceğiniz ürünler, daha sert kıllar için tasarlanır. İhtiyacınız dâhilinde sert, kalın ve uzun kılları tutup koparmayı başaran bu ürünlere de göz atmanız mümkündür.

Cımbız Modellerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Cımbız Modellerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Cımbız fiyatlarının fazla geniş bir skalası yoktur. Aynı işlevi gören tekli ürünler, benzer fiyatlara sahiptir. Ancak elbette cımbızın türüne, materyaline, tekli veya set hâlinde oluşuna ve markasına göre satış değerinin değişmesi mümkündür. Klasik uç tipine sahip, metal malzemeli, standart cımbızlar; çoğunlukla ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunulur. Plastik malzemeden imal edilen seçenekler, daha da uygun rakamlara sahip olabilir. Paslanmaz çelik veya altın gibi malzemelerden imal edilen cımbızların değerlerinde belli başlı farklar gözlenir. Sadece ucu veya kaplaması altın olan cımbızlar da fiyat farkına tabidir.

Benzer özelliklere sahip tekli ve çoklu ürünler arasında fiyat farkı mevcuttur. Eğer birçok farklı modele ihtiyacınız varsa setlere yönelmeniz tavsiye edilir. Böylece daha fazla ürünü daha az ücret ödeyerek satın almanız mümkün olur. Üstelik çantalı modellerden birini tercih ederseniz setinizi her daim yanınızda taşımanız da kolaylaşır. Trendyol’da kadın, erkek, amatör, profesyonel fark etmeksizin herkes için uygun bir cımbız modeli mevcuttur. Epilasyon, cilt bakımı, tamirat ve sanat gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz onlarca seçenek arasından dilediğinizi seçmeniz mümkündür.

Cımbızla Kaş Nasıl Alınır?

Herkesin farklı şekillerde doğru kaş alma tekniği vardır. Bu tekniklerden biri ise cımbız kullanarak kaş almaktır. Cımbızla kaş almak diğer kaş alma tekniklerine kıyasla daha güvenlidir. Cımbız tüyün tek tek alınmasını sağlar. Bu sebeple hata yapma olasılığınız minimuma iner. Cımbız kullanarak kaş veya bıyık alma süreniz diğer yöntemlere kıyasla daha uzundur. Kaşlarınızı almaya keserek başlamalısınız. Kaşlarınızı yukarıya taradıktan sonra uzun olan kaşlarınızı makasla biraz kısaltın. Bu sayede kaşlarınız daha net gözükecektir. Sonrasında kaşlarınızı tarayıp istenmeyen tüylerinizi belirleyebilirsiniz. Belirlenen istenmeyen tüyleri cımbızla tek tek alabilirsiniz. Cımbızla en küçük tüyleri bile kökünden çekebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey tüylerin çıkış yönüne doğru almanız gerektiğidir. Kullanım çeşitlerine göre günümüzde birçok cımbız modeli vardır. Doğru özelliklerde seçilen hiçbir kaş bıyık alma aleti batık oluşturmaz ve teninizi rahatlıkla temizler. Kullanım alanlarına göre çeşitli cımbızları görmek için Trendyol’un web sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Cımbız Ne İşe Yarar?

Basit alet sınıfına giren cımbız en çok istenmeyen tüylerin alınmasında yardımcı olmasıyla bilinir. Tüylerin kalınlaşmasını ve batık oluşmasını engeller. Cımbızla küçük tüyleri dahi alırken kökten alırsınız. Cımbız kullanarak kaş ve bıyık almak diğer yöntemlerle kıyasla daha uzun sürecek bir işlemdir. Zaman bakımında uzun süreler alması sebebiyle pratik yöntemler arasında yer almaz. Tüylerin alınmasının yanı sıra cımbızın birçok kullanım alanı vardır. Cımbız, parmaklarımızla alamadığımız küçük veya hassas cisimleri almamızda yardımcı olması için üretilmiştir. Kontak lensler, tırnak süsleri, akne, siyah nokta, takma kirpikler, elektronik aletler, bazı tekstil malzemeleri, hassas mekanizmaları tutma ve daha birçok şey için cımbız kullanılır. Ayrıca teninize batan kıymıkların çıkarılmasında da cımbız kullanılır. Cımbız mutfakta da tabak dekoru konusunda ve ince işçilikte kullanılır.

Cımbız Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cımbız, bakımlı olmak isteyen insanların sıklıkla başvurduğu hemen hemen her evde bulunan basit kullanım işlevinde olan bir alettir. Cımbız çeşitleri kullanılacak yerin bölgesine ve kişinin tercihlerine göre farklılık göstermektedir. Cımbız alırken el tarafından kolaylıkla kavranabilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Cımbızın esnekliği kontrol edilmelidir. Eğer ki cımbızın esnekliği iyi ayarlanmamış ise eli yorar ve kılları kırarak alır. Tüy alma işleminizin zorlayıcı bir işe dönmemesi için esnekliği iyi ayarlanmış cımbız almaya özen gösterin. Cımbızın çelik kaplama olması gerekmektedir. Her cımbız çelik kaplama olarak üretilmiyor. Cımbız alırken çelik kaplama olmasına dikkat ederek satın alın. Satın alma sırasında çelikten üretilmiş olmasına dikkat edin. Cımbızın uçları sık kullanıma uygun olmalıdır. Sık kullanıma uygun olmayan cımbızlar kolay deforme olur ve sağlamlığını kaybeder. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise cımbızın ucunun sizin için doğru bir şekle sahip uç tipinde olmasıdır.