İlgili Kategoriler
Marka
Ağırlık / Hacim
Koku Tipi
Tane Şekli
Kum Türü
Fiyat
Tip
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Kedi Kumu

" araması için 7657 sonuç listeleniyor

Doğal ve Sağlıklı Kedi Kumu Çeşitleri

Hayvanseverlerin gözdesi olan kediler, gerek şirinlikleriyle gerek de bakım rahatlığı sebebiyle çoğu kişinin evinde severek yer verdiği canlılardır. Fakat evimizde beslediğimiz her hayvan gibi kedilerin de kendine has bakım yükümlülükleri vardır. Söz konusu ürünlerden biri, kedi tuvalet kumudur. Kedilerinizin tuvalet ihtiyacı için özel üretilmiş, paketi kapalı kedi kumu tercih edilmelidir.

Kokusuz kedi kumu ya da tozsuz kedi kumu gibi çeşitlerden tercih ederseniz hem kedinizin strese girmesini engelleyebilir hem de evinizdeki kum kokusunu minimum düzeye indirebilirsiniz. Tercihinizi kalın taneli kedi kumundan yapmanız ise kedinizin patileri arasında ince taneli kedi kumunun dolmasını engeller. Kedi kumu seçenekleriniz bunlarla sınırlı değildir. İlerleyen teknolojik imkânlar sayesinde tüketicinin kedi kumu ihtiyacını karşılayacak bolca seçenek oluşmuştur. Kristal kedi kumu, aktif karbonlu kedi kumu ya da koku problemini kökünden çözecek özelliklere sahip olan mentollü kedi kumu gibi gelişmiş çeşitler de vardır.

Kedi kumu alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir faktör de şüphesiz ki ürün fiyatıdır. Aldığınız kumun uzun süre dayanmasını istiyorsanız, 5 lt kedi kumu gibi büyük paketler ya da yıkanabilir kedi kumu gibi seçenekler de mevcut. Suda eriyen kedi kumu gibi daha çevre dostu ve organik bazlı kedi kumu seçenekleri de tabii ki bulunmaktadır. Bu ürünler hem sizin için temizlik kolaylığı sağlar hem de organik olduğu için çevreye atık olarak zarar vermez.

Kedi Kumu Nedir?

Kedi Kumu Nedir?

Tuvaletlerini her yere yapmayan ve oldukça titiz hayvanlar olan kediler, günlük tuvalet ihtiyaçları için özel kedi kumu ürünlerine ihtiyaç duyuyor. Kedilerin sağlığı ve hijyen açısından büyük önem taşıyan bu kumlar, kedinin cinsine, türüne ya da yaşına göre farklı özellikler taşıyabiliyor. Tamamen doğal malzemelerden üretilen kedi kumu çeşitleri olduğu kadar, silikon kedi kumu ya da kokulu kedi kumu gibi katkılı kedi kumu ürünleri de bulunuyor. Sıvıyı tutan, kokuyu ortadan kaldıran doğal ürünler, diatomit, bentonit gibi özel toprak bileşimlerinden oluşuyor. Topaklanan kedi kumu seçenekleri sıvıları kolayca temizleme imkânı sunarken, topaklanmayan kedi kumu kokuyu kendi içinde hapsederek temiz bir kullanım sağlıyor. Bu tip kumlarda dışkıların kürekle uzaklaştırılması yeterli oluyor.

Kedinin türüne ve yaşına göre kalın ya da ince taneli kedi kumu kullanılması gerekebiliyor. Hijyen konusunda hassas olan kediler, zamanında ve doğru temizlik yapılmaması durumunda tuvaletlerini evin farklı noktalarına yapma yoluna gidebiliyor. Uzmanlar ya da kedi sahiplerinden kedi kumu önerisi almak ve bu önerilerle hareket etmek de başlangıç için iyi bir yol olabiliyor. Ancak her kedinin kendine has özellikleri olduğunu göz önünde tutarak, en doğru seçimlerin deneme yanılma yoluyla yapılabileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Kedi kumu markaları tarafından geliştirilen ve farklı özellikler sunan ürünlere Trendyol’da rahatlıkla ulaşılabiliyor. Doğal, sentetik ya da organik kedi kumu seçenekleri arasından en uygun olan ürüne karar verildiğinde Trendyol’dan oldukça makul satın alma koşulları ile edinmek mümkün oluyor. İndirimler ve dönemsel kampanyalar sayesinde kedi kumu fiyatları kaçırılmayacak cazip seviyelere inebiliyor. Kedi kumu sipariş vermek isteyenler Trendyol’un avantajlı satın alma koşullarından yararlanarak diledikleri ürünleri, diledikleri miktarda satın alabiliyor.

Kedi Kumu Seçenekleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kedi Kumu Seçenekleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kedi kumu satın almaya karar verdikten sonra hangi türde bir ürüne ihtiyaç duyulduğunu belirlemek gerekiyor. Kristal, bentonit, topaklanan, topaklanmayan, doğal, organik, sentetik, ve pudralı kedi kumu gibi daha pek çok türü bulunan bu özel ürünler arasından beslenen kediye uygun olan çeşidin tespit edilmesi tavsiye ediliyor. Kedi kumu çeşitleri temel olarak doğal olan ürünler ve doğal olmayan sentetik ürünler olarak ikiye ayrılıyor. İki türdeki ürünlerin de farklı avantajları ve dezavantajları bulunabiliyor. Bentonit, sepiolit, diatomit gibi maddelerden üretilen doğal kedi kumu seçenekleri yanında kristal ya da silikon kedi kumu ürünleri de bulunuyor.

Herhangi bir kimyasal işlemden geçmeyen doğal kedi kumu ürünleri arasında bulunan betonit sıvıları anında emme özelliği ile öne çıkıyor. Temizlik, sağlık ve hijyen bakımından mükemmel sonuçlar veren bu kumlar, kokuyu hapsetme ve topaklanma özellikleri sayesinde kolayca temizleniyor. Koku yapmayan kedi kumu ürünleri kapalı ortamlarda kötü koku oluşumunun önüne geçiyor ve özellikle evlerde gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Sepiolitten üretilen çeşitler ise diğer özellikleri benzese de topaklanmayan kedi kumu ürünleri arasında yer alıyor. Diatomit kedi kumu seçenekleri yüksek kalitesi ve ekonomik yapısıyla sıklıkla tercih ediliyor. Yüksek emici özelliği bulunan bu tür doğal kumların topaklanmadığı için diğerlerine oranla biraz daha sık değiştirilmesi gerekiyor.

Kedi kumu tavsiye ve yorum sayfalarında doğal seçeneklerden sıklıkla bahsediliyor ve sağlıklı yapılarına vurgu yapılıyor. Hayvan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir bileşene sahip olmayan organik kedi kumu ürünleri, özellikle yavru kediler için de doğru tercihleri oluşturuyor. Yavru kedi kumu ürünlerinin doğal olması yanında iri taneli olması da tavsiye ediliyor. Yavru kedi kumu tercih edilirken toz içermeyen, topaklanma yapmayan kumlara öncelik verilmesi, kediye zarar verebilecek kimyasal içerikli kumlardan uzak durulması öneriliyor. Doğal olmayan sentetik ürünler kolay temizleme, kullanım kolaylığı ve sağladığı ekstra hijyen ile öne çıkıyor. Doğal kumlara özel kimyasallar eklenerek hazırlanan silikon kedi kumu ürünleri yüksek emicilik sağlıyor, sıvı ve kokuyu başarıyla hapsediyor. Pratik ve kolay kullanımı nedeniyle sıklıkla tercih edilen sabun kokulu kedi kumu gibi kimi ürünler, içerdikleri bazı kimyasallar nedeniyle tercih edilmeyebiliyor.

Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

Kedi kumu satın almadan önce en doğru ürünü bulabilmek için kedi kumu tavsiye ve yorumlarını incelemek gerekiyor. Yetişkin kediler ince kumu çok sevdikleri için ince taneli kedi kumu popüler seçenekler arasında yer alıyor. Yavru kediler için ise kalın taneler daha sağlıklı ve doğru seçenek olarak öne çıkıyor. Ayrıca patileri geniş yapıdaki bazı kedi cinsleri de kalın taneleri tercih ettiğinden kedinin cinsi ve büyüklüğü de önem taşıyor. Geniş patili kedilerde patiye yapışmayan kedi kumunun tercih edilmesi kediniz için önemli bir faktördür. Fazla vakti olmayan ve kedi kumu temizliği ile zaman harcamak istemeyenler için topaklanan kedi kumu pratik bir kullanım sunuyor. Sıvıyı emerek topaklaşan kumlar ve dışkılar bir kürekle kolayca alınabiliyor. Yavru kedilerin sağlığı için ise topaklaşmayan özellikteki, tozutmayan kedi kumu ürünlerini seçmek gerekiyor. Topaklanmayan kum kullananlara kötü kokuların önüne geçmek için çam kokulu, beyaz sabun kokulu kedi kumu tavsiye ediliyor. Tozutmayan kedi kumu seçenekleri de hem kokuları, hem kullanım rahatlıkları ile tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Kedi kumunun doğal olmasını tercih edenlerin seçenekleri arasında çam paleti kumu da bulunuyor. Form ve özellik olarak doğal bentonit kumlara benzeyen bu üründe kanserojen özellikte herhangi bir kimyasal bulunmuyor. Çam kedi kumu ürünleri doğal ve sağlıklı olmakla birlikte temizliği daha zor olduğundan kullanımı biraz daha vakit alabiliyor. Çam kedi kumu sıvı ile karşılaştığında dibe çöktüğünden üst kısım daha temiz ve istenen dokuda kalabiliyor. Koku alma duyuları oldukça hassas olan bazı kediler kokulu kumlardan da hoşlanmayabiliyor. Bazı kediler de kum yapısındaki değişikliklere karşı tepki geliştirebiliyor. Lavanta kokulu kedi kumu gibi pek çok kokulu kum, özellikle ev gibi kapalı ortamlarda kötü kokuları önlemede etkili sonuçlar veriyor. İnsanların hoşuna giden bazı kokular kedilerde farklı etkiler bıraktığından kedilerin hassasiyet ve beğenilerinin ön planda tutulması gerekiyor. Hassasiyet gösteren kedilerin kokulu kedi kumu ürünlerini beğenmemeleri tuvaletlerini farklı yerlere yapmaları gibi istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Çam kokulu, beyaz sabun kokulu kedi kumu tavsiye edenler, nadir de olsa görülebilen bu özel duruma mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Böyle bir sorun yaşanması durumunda koku yapmayan kedi kumu ürünleri doğru tercih olarak öne çıkıyor. Lavanta kokulu kedi kumu gibi organik maddelerden üretilmiş kokulu kum çeşitlerinde bu sorunlar daha az görülüyor. Sabun kokulu kedi kumu ürünleri, sağladığı ferah ve hijyenik his ile pek çok kedi tarafından ise rahatlıkla kullanılabiliyor. Kil, ağaç, lif bazlı kedi kumu ürünleri ile parafin ya da polistiren kaplanmış mısır sapları da özel kum seçenekleri arasında yer alıyor.

Özel Kedi Kumu Alternatifleri Nelerdir?

Özel Kedi Kumu Alternatifleri Nelerdir?

Yaygın kullanılan doğal ya da sentetik ürünlerin yanı sıra özel ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilen farklı ürünler de ön plana çıkabiliyor. Kötü kokuları önleyen pek çok kedi kumu ürününün yanı sıra kedilerin cilt sağlığını korumaya yardımcı olan pudralı kumlar da bulunuyor. Kedilerin tüylerinin daha canlı ve parlak olmasına katkı sağlayan bu ürünler de diğer kum çeşitleri gibi maksimum hijyen ve sağlık sunuyor. Pudralı kumlar hoş kokuları ve yumuşak yapıları ile kedilerin en çok hoşuna giden kum seçenekleri arasında yer alıyor. Granül bentonit kilden üretilen kedi kumları kolay topaklanmaları ve temizlikleri ile öne çıkarken, toprak kedi kumları çok daha özel sonuçlar verebiliyor. Kullanması ve temizliği biraz daha güç olan organik toprak kum seçenekleri, tamamen doğal dokuları ile kedilerin sevdiği seçenekler arasında bulunuyor. Kil bazlı bu kedi kumları çevre dostu ve organik olduklarından ihtiyaç olduğunda gübre olarak da gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Uzun tüye sahip olan kedi ırkları için özel kedi kumu seçenekleri gerekiyor. Vücutlarının her yeri gibi patilerinde de yoğun tüy bulunan bu ırklara özel yapışmayan ve daha iri taneli kedi kumu ürünleri bulunuyor. Bu kumlar, tüylerin arasında kalan kum parçacıklarının kedileri rahatsız etmesinin ve evin farklı bölgelerinde kum kirliliği oluşmasının önüne geçiyor. Dönüştürülmüş kağıtlar kullanılarak üretilen kumlar da, tozsuz ve emici kum seçenekleri olarak ön plana çıkıyor. Kimi kedi sahipleri Hindistan cevizi kabukları kullanılarak üretilen organik kumları tercih ediyor. Koyu renkli ve özel dokulu bu kum, yoğun topaklanma özelliği ile kusursuz hijyen ve temizlik sağlıyor. Hindistan cevizi kabuklarından üretilen kumlar koku kontrolünde de başarılı oluyor ve biyolojik olarak doğada çözünebildiği için çevre kirliliği oluşturmuyor. Doğal ve organik kum seçenekleri kedilerin konforu, sağlığı ve rahatı için daha avantajlı olsa da, pratik kullanım özellikleri açısından sentetik ürünler ön plana çıkabiliyor.

Yanlış kedi kumu tercihi solunum hastalıklarından cilt sorunlarına, pati tahrişinden tüy dökülmesine pek çok olumsuzluğa yol açabildiğinden hassas kediler için hassas alternatifler bulmak gerekiyor. İdrarı yoğun kokan kediler için bu yoğunluğa uygun olarak kötü kokuları hapsetme kapasitesi yüksek ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor. Tozsuz özellikteki hipoalerjenik kumlar daha sağlıklı bir kullanım sunuyor. Yavru kediler kumları yeme ya da tadına bakma eğilimi gösterdikleri için kimyasal içerikli sentetik kumlar yavru kediler için pek önerilmiyor. Farklı renklerdeki kil bazlı kumlar, nemi emdikleri ve topaklar oluşturdukları için kolayca temizleme imkânı veriyor. Ağaç ve lif bazlı olan ürünler ise toprakta çözünme özellikleri ile öne çıkıyor. Yıkanıp yeniden kullanılabilen parafin ya ad polistiren kaplı ürünler ise alt kısımda idrarın biriktiği özel tasarım tuvaletlerde kullanılıyor.

Kedi Kumu Kullanımının Püf Noktaları Nelerdir?

Kedi Kumu Kullanımının Püf Noktaları Nelerdir?

Kedilerin tuvaletinin konulacağı bölgenin en başından iyi belirlenmesi ve mecbur kalınmadıkça yerinin değiştirilmemesi öneriliyor. Kediler tuvaletlerini yaparken sakin ve sessiz ortamları tercih ettiği için bu alanın kuytu bir yerde olması tavsiye ediliyor. Kuytu ve sakin bir bölgedeki tuvalet kabının çok uzak ya da erişimi zor bir alanda olması da önem taşıyor. Kedilerin hassasiyet özelliklerine göre evde birden fazla kedi olduğunda tuvalet sayısının da iki olması gerekebiliyor. Tek tuvalet kabı kullanılacaksa parazit ve bakteriler açısından çok daha dikkatli ve hassas olunması, tuvalet kabı temizliğinin daha sık yapılması tavsiye ediliyor. Tuvalet kabının yaklaşık 5 cm kadar kedi kumu ile doldurulması öneriliyor. Daha az ya da çok kum kullanımı pek çok olumsuzluğa yol açabiliyor. Ancak bu yükseklik normal kedi ırkları için geçerli oluyor, daha iri olan bazı cins kedilerde biraz daha yüksek bir tuvalet kabı gerekiyor.

Kedi tuvaleti kullandıktan sonra varsa topaklaşmaların, sıvı emmiş bölümlerin ve dışkı kalıntılarının kürek yardımıyla alınması gerekiyor. Kedi tuvaletlerinin düzenli temizlenmemesi kedilerin farklı yerlere yönelmesine neden olabileceğinden düzenli tuvalet temizliği ve tuvalet kabının temiz kalması büyük önem taşıyor. Kum gerektiği zaman değiştirilmezse bakteri, parazit gibi oluşumlar ortaya çıkabiliyor. Kum azaldıkça kumun yenilenmesi ve yüksekliğin 5 cm civarında tutulması gerekiyor. Silikon kum ürünlerinde topaklanma olmadığı için sıvıların temizlenmesi mümkün olmuyor ve sadece dışkılar toplanıyor. Bu ürünler kimyasal olarak kokuyu hapsederek temizliği sağlıyor, ancak bir süre sonra bu özelliklerini kaybettiklerinde kumun tamamen yenilenmesi gerekiyor. Ağaç talaşı kullanılarak üretilen kedi kumlarında da benzer bir temizlik süreci söz konusu oluyor. Bu kum türünde sıvıyı çeken talaşlar toz haline geldiğinden tuvalet kabını sallayarak tozların aşağıya, talaşların yukarıya çıkması sağlanıyor.

Kedilerin kendilerine has hayvanlar olduklarının ve her kedinin farklı tuvalet alışkanlıkları olabileceğinin de unutulmaması gerekiyor. Kumun tümünün aynı anda değiştirilmemesi, yarısı yenilenerek kedinin alıştırılması tavsiye ediliyor. Yeni kedi kumu tuvalet kabına gerektiği kadar konulduktan sonra üzerine eski kumdan bir miktar koymak da bir başka yöntem olarak öne çıkıyor. Tam alışmadan yapılan ani değişimler de kedilerin olumsuz tepki vermesi sonucunu doğurabiliyor. Kedi kumu alırken kedi sahiplerinin kendi konforları için beğendikleri kokularda inat etmesi de kedilerin hoşuna gitmeyebiliyor. Öncelikle kedinin rahatlıkla kullanabileceği, sevdiği ürünün tespit edilmesi gerekiyor. Kumun doğru kalınlıkta olup olmadığını belirleyebilmek için kedilerin patilerinin kontrol edilmesi, kurulup olup olmadığına bakılması öneriliyor.

Kedi Kumu Seçeneklerinin Fiyatları Nasıldır?

Kedi Kumu Seçeneklerinin Fiyatları Nasıldır?

Kedi kumu markaları hem doğal, hem sentetik ürünlerini herkesin erişebileceği bir fiyat seviyesinde tutuyor. Her bütçeye uygun kedi kumu fiyatları rahatlıkla bulunabilirken, fiyat düzeyleri kumun türüne, özelliklerine ve markasına göre değişiyor. Kedi kumu almaya karar vermeden önce doğru kumun hangi olduğunun mutlaka tespit edilmesi, sonrasında istenirse ihtiyaç duyulan ağırlıkta paketlerle satın alınması öneriliyor. Kedilerin hijyeni ve sağlığı için büyük önem taşıyan tuvalet ürünlerinin yüksek kaliteli ve güvenilir olanlar arasından seçilmesi tavsiye ediliyor. Uzmanlardan kedi kumu önerisi alınabileceği gibi, deneme yanılma yoluyla da kedinin en çok rahat ettiği kum çeşidi tespit edilebiliyor. Kullanılacak kumu belirlerken kedinin cinsi ve özellikleri kadar rahatsızlıklarının da göz önünde tutulması gerekebiliyor. Akciğerlerinde sorun olan ya da cilt problemi yaşayan kedilerin sentetik kumlardan uzak tutulması tavsiye ediliyor. Kedilerin cinsine ve ihtiyacına göre ince ya da kalın ürünler seçilebiliyor, ancak ince taneli seçenekler ile kalın taneli kumlar arasında da fiyat farkı olabiliyor. Bu noktada fiyat düzeyinden çok kedinin hangi kum kalınlığına ihtiyaç duyduğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Genel olarak yavru kediler için kalın, yetişkin kediler için ince taneli ürünler doğru seçim olsa da, bazı kedi cinslerinin ihtiyaçları farklı olabiliyor.

Kedi kumu 20 kg içeren paketler halinde satın alındığında tuvalet kabının büyüklüğüne göre uzun süre yeterli olabiliyor. Kedi kumu 10 kg ağırlığındaki paketlerle alınarak kum değişimleri zamana yayılabiliyor ve böylece kedinin değişimden rahatsız olmasının önüne geçilebiliyor. Kedi kumu 20 lt ya da daha küçük paketlerde bulunabiliyor ve kedi kumu siparişlerinde ihtiyaç duyulan miktarda ürün almaya imkân tanınıyor. Kedi kumu 20 lt içeren paketler halinde tercih edildiğinde daha makul bir fiyat düzeyi elde edilebiliyor. Trendyol’un zengin ürün çeşitliliği içinde hem kedi kumu 10 kg ağırlığındaki paketler hem de daha farklı ürün boyutlarına ulaşılabiliyor. Kedi kumu 20 kg ağırlığındaki paketler ile tercih edildiğinde de Trendyol’un uygun fiyat seçeneklerine erişilebiliyor. Trendyol, kedi kumu ürünlerine özel indirimler ve dönemsel kampanyalar sayesinde kaçırılmayacak fiyat seçenekleri sunuyor.

Kedi Kumu Ne Kadar Konur?

kedi tuvaleti içine koyulan kedi kumu miktarı kediler için önemlidir. Bu kum miktarının önemli olma nedenleri kedinin tuvalet alışkanlığını kolayca kavramasıdır. Bunun dışında kedi sağlığı için de koyulan kedi kumu miktarı önem teşkil eder. Kedi tuvaletlerine koyulan kedi kumları ile kediler tuvalet alışkanlıklarını kolaylıkla kazanır. Kedi tuvaletine koyulan kedi kumu miktarının 3 veya 4 parmağı geçmeyecek şekilde olması gerekmektedir. Bu miktar kedinizin yaşı ve kedinizin boyutuna göre farklılık gösterebilir. Kediler birçok kişi tarafından ev ortamında beslenen evcil hayvanlardır. Evde beslemek için en çok tercih edilen evcil hayvan olmasının en büyük nedenlerinden biri kedi tuvaletinin insanlar için sorun teşkil etmemesi denebilir. Kedi tuvaletlerini temizleme sırasında kedi tuvaletine koyulmuş olan kumda belirli bir miktar azalma meydana gelebilir. Azalma olması durumunda kedi kumu takviyesi yapılması önemlidir.

Kedi Kumu Ne Kadar Gider?

Kedi tuvaletlerine koyulan kedi kumlarının ne kadar süre gideceği tamamen kediye ve kedi sahibine bağlıdır. Kedi tuvaletine koyulan kedi kumu miktarının iyi belirlenmesi süreyi artırabilir. Kedi tuvaletindeki kumu ne sıklıkla değiştirdiğinize göre de bu süre değişim gösterir. Beş litre aldığınız kedi kumunu haftalık olarak değiştirirseniz 15 günde aldığınız kum biter. Fakat verimli kullanırsanız bu süre yirmi güne kadar çıkabilir. Veteriner hekimler tarafından kedi kumu değişimi kedinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Kedinizin sağlığı açısından kedinin tuvaletinde bulunan dışkıyı kedinizin tuvaletini her yaptığında değiştirmeniz gereklidir. Kedi tuvaletindeki kedi kumunu değişim sırasında dikkatli temizlerseniz eğer kedi kumunuzun kullanım süresi fazla olacaktır. Kedi kumunu alırken az miktarlarda değil büyük boylarda almak her zaman daha uygun fiyatlıdır. Büyük boy kedi kumlarını internet sitesinden sipariş edebilirsiniz.

Kedi Kumu Nasıl Olmalı?

Kedi tuvaletleri için kedi kumu alırken kedinizin konforu ve sağlığını ön planda tutarak tercih yapabilirsiniz. Kedi tuvaletinde kedi kumlarının uzun süre beklemesinden kaynaklı olarak kedi kumlarının antibakteriyel olması önemlidir. Antibakteriyel kedi kumları zaman içerisinde meydana gelecek mikroorganizmaların oluşumunu engeller. Bu sayede hem sizin hem kedinizin sağlığı açısından hijyenik bir ortam sağlar. Kedi tuvaletlerine koyulan kedi kumlarında kedileriniz sıklıkla vakit geçirir ve oyunlar oynar. Bu nedenle kedi kumlarının toz çıkarmaması gerekmektedir. Çok toz çıkaran kedi kumları solunum yolu hastalıklarına neden olabilir. Kedi tuvaletleri genellikle evin içerisinde durduğundan dolayı kötü kokuyu hapseden kedi kumu tercih edilir. Yavru kedilerin tırnak yapılarının gelişim esnasında olmasından dolayı yuvarlak biçimde kedi kumları kedilerinizin gelişiminde önemlidir. Siz de uygun kedi kumlarını Trendyol’dan inceleyebilir, hızlı işlem adımları ile satın alabilirsiniz.