placeholder
"

Pet Shop

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Pet Shop Ürünleri ile Minik Dostlarımız Mutlu

Evcil hayvanlar olarak bilinen kediler, köpekler ve kuşlar çok uzun yıllardır insanlar ile bir arada yaşamaktadır. Pet shop ürünleri de bizlerle yaşayan küçük dostlarımızın ihtiyacı olan ürünleri kapsamaktadır. Kedilerin insanlar ile tanışması ilk olarak toplu olarak yaşamaya başlayan tarım toplumlarında yaşanmıştır. Bu toplumlar fazladan ürettikleri tahılları bazı silolarda topluyorlardı. Ancak fareler bu silolara yuva kurarak insanların yiyeceklerini talan etmeye başladılar. Bu noktada insanlar kedileri devreye sokarak farelerin şehirlerden özellikle de bu siloların etrafından temizlenmeleri amacı ile kullanmaya başladılar. Bu şekilde evcilleşmeye başlayan kediler insanların yemeklerini korudukları için oldukça büyük bir sevgi ve saygı ile karşılaştılar. Devam eden dönemde bu saygı kedilerin evlerde beslenmesi ve ilahi bir varlık olarak anılmaya başlamalarına yol açtı. Antik Mısır medeniyetinde tanrı seviyesine kadar yükselen kediler veya insanların ilk evcilleştirdiği hayvanlardan biri olan köpekler için çok eski dönemlerden beri çeşitli ürünler üretilmektedir. Köpekler özellikle korumasız olarak doğada yaşayan insanların vahşi hayvanlardan korunması amacı ile evcilleştirilmiştir. Ayrıca sürü koruma güdüsü yerleşen köpekler o dönemde büyük bir önem taşıyan hayvancılığın oldukça önemli bir parçası haline geldi. Modern dönemde her ne kadar bu hayvanların bu gibi amaçla kullanılmaları ortadan kalkmış olsa da kedi ve köpekler insanlarla bir arada yaşamaya devam ettiler. Bu noktada hayvanların evde rahat etmeleri ve doğalarına uygun olan oyunları oynamaları amacıyla pek çok ürün piyasaya sürüldü. Köpekler için ilk üretilen pet shop ürünlerinden birisi tasmalardır. Şehirlerde yaşamaya başlayan köpeklerin gezdirilirken kaybolmalarının veya sahiplerinden uzaklaşmalarının önlenmesi amacı ile üretilen tasmalar ilerleyen dönemde daha büyük önem arz etmeye başladılar. Evden dışarı çıkma gereksinimi olmayan kediler için ise en önemli pet shop ürünlerinden biri kedi kumlarıdır. İçgüdüsel olarak toprak veya kum üzerinde ihtiyaçlarını gideren kedilerin evde de aynı şekilde doğalarına uygun olarak yaşayabilmeleri amacı ile satılan kumların günümüzde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kumun kokuyu kapatmasından dolayı bu alana ihtiyaçlarını gideren kediler kumun üzerini kapatarak kokularının düşmanları tarafından alınmasını önlenmektedir. Her ne kadar evin içinde herhangi bir düşmanları olmasa da içgüdüsel olarak bunu yapma ihtiyacı duyarlar.

Pet Shop Oyuncakları

Pet Shop Oyuncakları

İnsanlar ile birlikte evlerde yaşamaya başlayan hayvanların günlük yaşam içinde bazı ihtiyaçları vardır. Yemek yeme veya tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerinin yanı sıra en önemli noktalardan biri de gün içinde aldıkları enerjinin atılması gereksinimidir. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da fazla kilolar büyük sorunlar meydana getirebilmektedir. Günlük enerjinin atılması noktasında kedi ve köpekler için oyuncaklar oldukça önemlidir. Kediler binlerce yıldır gelişen güdüleri dolayısı ile avlanmayı oldukça seven hayvanlardır. Evde yaşayan ve herhangi bir avlanma imkanı bulunmayan kediler için alınan fare veya benzeri oyuncaklar kedinizin avcılık yönüne hitap edecek ve ilgisini çekecektir. Bir kere ilgisini çektikten sonra uzun zaman boyunca bu oyuncaklar ile türlü oyunlar oynayacaktır. Hem sizinle hem de siz evde bulunmadığınız zamanlarda bu oyuncaklar ile kendisine oyunlar üretecek, koşacak ve günlük enerjisini atacaktır. Bu şekilde hem hareketli bir gün geçirirken aynı zamanda sizin evde olmadığınız zamanlarda sıkılmasını önleyebilirsiniz. Evde olduğunuz zamanlarda da kediniz ile bu oyuncaklar ile oynayarak aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Pet shop ürünleri oyuncakları ve benzeri eşyaları seçerken özellikle kedinizin veya köpeğinizin bu oyuncak ile oynarken herhangi bir tehlikeye girip girmeyeceğine dikkat etmeniz önem taşımaktadır. Köpekler için üretilen pet shop oyuncakları kedilerinkine göre biraz daha farklıdır. Köpekler kedilere göre sahipleri ile oynamaya daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Özellikle gün boyunca evde olmayan kişiler için köpeklerinin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve sağlıklı bir hayat sürmeleri için düzenli oyun oynamaları ve yürüyüşe çıkmaları gerekmektedir. Köpeklerin gelişimleri ve tuvalet ihtiyaçlarının giderilmesi için oldukça önemli olan bu yürüyüşlerin yanı sıra köpekler için özel olarak üretilmiş olan oyuncaklar ile köpeğinizin ağız ve diş sağlığını da koruyabilirsiniz. İçgüdüsel olarak ısırdıkları şeyler ile dişlerini kaşıyan köpekler için bu büyük bir ihtiyaçtır. Bu iş için özel olarak üretilen oyuncaklar sayesinde köpeklerinizin ağız sağlığını korurken aynı zamanda eğlenmelerini de sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra köpekler için özel olarak üretilmiş olan zeka oyunları içeren oyuncaklar alarak köpeğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle bu gibi oyunların sonunda ödül maması gibi yiyecekler vererek oyun oynamaya teşvik edebilirsiniz.

Pet Shop Kedi ve Köpek Mama Ürünleri

Pet Shop Kedi ve Köpek Mama Ürünleri

Pet shoplardan en fazla talep edilen ürünlerin başında kedi köpek veya diğer hayvanlar için olan mamalar geliyor. Geçmiş dönemde avlanarak hayatlarını sürdüren bu hayvanlar evcilleştirilerek evlerde yaşamaya başladıklarında onlar için özel yemekler üretilmeye başlandı. Pet shop kedi ürünleri arasında en çok tercih edilen ve en çok çeşidi bulunanlardan biri olan mamalar kedilerin gelişimi ve sağlıklı bir yaşam geçirmeleri için büyük bir öneme sahiptir. İlk olarak kediler insanlar gibi bazı ürünleri tükettiklerinde sindirim noktasında bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Özellikle yağ bakımından zengin yiyecek veya mamaların tüketilmesi kediler için oldukça tehlikelidir. Bunun yanı sıra kedinin sağlığı için oldukça önemli olan bazı vitamin ve mineraller normal beslenme sırasında alınamamakta ve bu durum da kedinin sağlığını kötü yönde etkilemektedir. Bu noktada seçilmesi gereken mamanın ilk olarak hayvansal besin bulundurması gerekmektedir. Özellikle içinde gerçek et bulunması kedinizin sağlığı için önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra seçilecek olan mamanın az tahıllı veya tahılsız olması gerekmektedir. Kediler için yararından çok zararı bulunan tahılların az olduğu mamaların tercih edilmesi bu noktada büyük önem arz etmektedir. Ayrıca kedinizin kendi vücudunda sentezleyemediği taurin gibi besinlerin bulunduğu mamaların tercih edilmesi kedinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi açısından büyük öneme sahiptir. Bu durum hem kuru hem de yaş mamalarda geçerlidir. Son olarak mama seçimi yaparken kedinizin yaşına veya kısırlaştırılmış olup olmadığına özen göstermeniz gerekmektedir. Pet shop köpek ürünleri denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi köpek mamalarıdır. Ancak bu noktada köpek besleyen kişilerin aklında bazı sorular belirebilmektedir. Piyasada pek çok çeşitte ve türde köpek maması bulunduğu için hangi mamanın seçilmesi gerektiği büyük bir soru işareti oluşturmaktadır. İlk olarak köpek maması seçilirken köpeğin cinsine ve yaşına dikkat edilmesi gerekmektedir. Alınacak mamanın köpeğinize uygun olması sağlıklı bir yaşam sürmesi açısından önemlidir. Aynı kedi mamalarında olduğu gibi bu mamalarda içeriğinde et olan ürünlerin tercih edilmesi gerekmekte ve fazla tahıl içeren ürünlerden uzak durulmalıdır.

Köpeğinizin kas dengesinin doğru şekilde oluşabilmesi için oldukça önemli olan proteinin mamada uygun miktarda bulunmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra köpeğin sağlıklı bir hayat sürmesi için oldukça önemli olan bazı vitamin ve minarelerin de mamada yer alması gerekmektedir. Son olarak kediler ve köpekler taze mamalardan hoşlanmaktadır. Pet shop ürünlerinin arasında evlerde en çok kullanılanlardan birisi ise akvaryumlardır. Kedi veya köpek beslemeye göre daha farklı sorumlulukları olan balık beslemek oldukça yaygın bir hobidir. Bunun yanı sıra son yıllarda ev dekorasyonu için akvaryum kullanımı oldukça artmıştır. Evin içinde bir akvaryumun bulunması evin içindeki havayı değiştirirken aynı zamanda stresi alma özelliği ile de kişilerin sağlığı açısından büyük yarar taşımaktadır. Evlerin haricinde ofislerin iç dizaynında da kullanılan akvaryumlar özellikle stresi azaltmasından dolayı stresli iş alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer hayvanlara göre çok daha az bakım isteyen balıklar uygun şartlar sağlandığında oldukça uzun yaşam sürebilmektedir. Pet shop akvaryum malzemeleri kullanılarak yapılan akvaryumlarda içeriye hava veren bir motorun yanı sıra çakıl ve benzeri ürünlerle akvaryumun iç dizaynı oluşturulmaktadır. Ortama ve birbirine uygun balık seçimi yapıldığında herhangi bir sorun yaşanmayan akvaryumların haftada bir kere yarım saat süren bir temizlik süreci sonrasında tamamen bakımı tamamlanabilmektedir. Özellikle balıkların günlük bakım ve yem işlemleri için çocuklara sorumluluk verilmesi çocuk gelişimi açısından oldukça faydalı olmaktadır. Evinizde bir akvaryum oluşturmak için gerekenler ise diğer hayvan bakım ürünlerine göre çok daha azdır. İlk olarak eviniz ve alacağınız balıklar için uygun büyüklükte bir akvaryum almanız gerekmektedir. Pet shop ürünleri kullanıcı yorumları yardımı ile balıklarınız için en uygun olan akvaryumu seçebilirsiniz. Akvaryum seçildikten sonra akvaryumda yaşayacak balıkların özelliklerine göre iç dizaynının uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Bu noktada da pet shoplarda yer alan akvaryum motoru veya çakıl taşı gibi ürünler alınabilmektedir. Bunun yanı sıra yine akvaryumun dekorasyonunun tamamlanması amacı ile daha farklı ürünler de alınabilmektedir. Ancak akvaryum dekore ederken de bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. İlk olarak kullanılacak kumun yüksekliğine dikkat edilmelidir. Balık türlerine göre farklılık gösterse de 5 cm’lik bir kum kalınlığı genel olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra akvaryumda doğal bir yaşam alanı oluşturmak için alınacak dekorasyon malzemelerinde toksik madde veya benzeri, balıkların yaşamı için zarar oluşturabilecek ürünler kullanılmamalıdır. Özellikle akvaryumlar için uyumlu olan doğal ürünlerin kullanılması hem görsellik açısından hem de balıklarınızın sağlıklarının korunması aşamasında oldukça faydalı olmaktadır.

Pet Shop Kemirgen ve Kuş Ürünleri

Pet Shop Kemirgen ve Kuş Ürünleri

Pet shoplarda satılan kuş ve kemirgen ürünleri de son yıllarda büyük talep görmektedir. Özellikle ülkemizde yaygın olarak kuş beslendiği için pet shop kuş malzemeleri yoğun talep görmektedir. Balıklar gibi kuşlar da evde beslendiklerinde oldukça az ilgi ile uzun yıllar yaşayabilen hayvanlardır. Haftalık olarak kafes temizliği yapıldıktan sonra yem ve su sağlandığında kuşlar herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan uzun yıllar sağlıklı kalabilmektedir. Kuş beslerken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki kuşunuzun boyutlarına uygun bir kafese sahip olmanızdır. Aynı kafes içinde kaç tane kuş besleyeceğinize göre kafes boyutunu uygun şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Kafesin kuşlar tarafından kullanılmaya başlanmasından sonra belirli aralıklar ile kafesin hijyeninin sağlanması gerekmektedir. Ayrıca kuşların tam ve doğru şekilde beslenmesi de kuşlarınızın sağlıklı bir ömür geçirmesi açısından önem arz etmektedir. Yemlerin yanı sıra kuş vitaminleri ve benzeri yiyeceklerin düzenli olarak tüketilmesi kuşların hem vücut hem de tüy sağlığı açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Her ne kadar kuşlar diğer hayvanlara göre daha az ilgi ile yaşamlarını sürdürebilseler de günlük olarak kuşunuza ilgi göstererek aranızda bir bağın oluşmasını sağlayabilirsiniz. Kuş pet shop ürünleri kullananlar özellikle kafesleri için aksesuarları sıklıkla tercih ediyorlar. Son yıllarda evlerde daha sık beslenmeye başlanan hayvan türlerinden bir diğeri ise kemirgenler. İlgi çeken özellikleri ve evde küçük alanlarda yaşamaya uygun olmaları ile son yıllarda yoğun olarak tercih ediliyor. Bu noktada kemirgen beslemek isteyen kişilerin en çok merak ettiği şeylerden biri ise bu hayvanların bakımlarının nasıl sağlandığı ve ne gibi ortamlarda yaşayabildikleridir. Kemirgen pet shop ürünleri özellikleri itibariyle bu hayvanlar için özel olarak dizayn edilmiştir. İçinde yaşayacak hayvan sayısına ve boyutuna göre daha büyük kafesler tercih edilmelidir. Evlerde en çok beslenen kemirgenlerden olan hamsterlar bir fare çeşididir. Oldukça kolay hastalanabildikleri ve hatta insanlardan nezle kapabildikleri için hasta kişilerin temas etmesi önerilmemektedir. Hamsterlar büyük kafeslere ihtiyaç duyarlar. Özellikle küçük kafeslerde stres yaşamaya başlayabilir veya saldırgan özellikler gösterebilirler. Bunun yanı sıra kafesin tabanının emici bir madde ile kaplanması ve haftalık olarak temizlenmesi hamsterinizin sağlığının korunması açısından önem taşımaktadır. Hamsterlar oldukça akıllı hayvanlardır, binlerce yıldır oluşan içgüdüleri ile yemeklerinin bir kısmını saklama eğilimi gösterebilirler. Kafes temizliği sırasında bu saklanan yiyeceklere dokunulmaması önem taşımaktadır. Daha önce sakladığı yerde yiyeceklerini bulamayan hamsterlar stres altına girebilirler. Son olarak günlük enerjisini yakması için pet shoplarda onlar için satılan oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Pet shoplarda yer alan ürünler çok farklı canlılara hitap ettiği için farklı model ve çeşitlere sahiptirler. Örneğin pet shop kedi ürünleri nelerdir diye düşünüldüğünde; bir kedi için pet shoplarda kuru mama, yaş mama, taşıma kutusu, oyuncaklar gibi şeyler bulunabilirken köpekler için farklı kuru mama ve yaş mamaların yanı sıra tasma ve oyuncaklar bulunabilmektedir. Bunların yanı sıra balıklar için üretilen yemler ve akvaryum malzemelerinin yanı sıra balık çeşitlerini de pet shoplarda bulabilirsiniz. Kuş ve kemirgenler için kafesler, oyun alanları, yemler ve özellikle kafes altları için talaş çeşitleri de pet shoplarda satılmaktadır. Bu ürünlerin özelliklerine bakıldığında ise beslenecek hayvanın ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmışlardır. Kedi mamaları kedilerin ihtiyacı olan karbonhidrat, protein ve mineralleri içerirken köpek mamalarında köpeklerin ihtiyacı olan ürünler kullanıcıya sunulmaktadır. Kedi oyuncakları ve köpek oyuncakları bu hayvanların dikkatlerini çekecek şekilde dizayn edilmektedir. Aynı şekilde kuşlar ve diğer evcil hayvanlar için üretilen ürünlerin özellikleri de bu hayvanların ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmaktadır. Evcil hayvanınız için alacağınız ürünlerde arayacağınız özelliklerden ilki taze ve sağlıklı olmasıdır. Bunun yanı sıra hayvanınız için uyumlu olması ve herhangi bir durumda tehlike oluşturmaması da önem arz etmektedir. Pet shop ürünleri avantajları denildiğinde akla ilk olarak pet shop ürünlerinde indirim gelmektedir. Evcil hayvan besleyenlerin bu gibi ürünlere sıklıkla ihtiyaç duymalarından dolayı bu ürünlerde yapılan indirimler oldukça büyük ses getirmektedir. Hayvanlar da insanlar gibi sürekli olarak besine ihtiyaç duyduklarından düzenli ve dengeli beslenmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra özellikle kedi ve köpekler için uygun oyuncakların alınması evcil hayvanınızın sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu noktada yaşanan en büyük zorluklardan birisi ise çok fazla marka ve çok fazla çeşit olduğu için alıcıların en uygun ürünü veya en avantajlı fırsatı yakalamalarının oldukça zor olmasıdır. Ayrıca kullanıcılar ürünü almadan önce içeriğini kontrol etmek veya son kullanma tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilmektedir. Bu noktada kullanıcı yorumları da alıcılar için yol gösterici nitelikte olmaktadır. Siz de evcil hayvanınız için pet shop ürünü bakıyorsanız Trendyol'daki birçok ürün arasından sizin için uygun olanı seçtikten sonra çıkan ürünleri filtreleyerek evcil hayvanınız için en uygun olan ürünü rahatlıkla seçebilirsiniz.