"

Kedi Tuvaleti

" araması için 7222 sonuç listeleniyor
Ethicatt - Kedi Kumu Filtresi
Ethicatt- Kedi Kumu Filtresi
(5)
- Kedi Kumu Filtresi
79 TL
Çok Al Az Öde
Sepete Git

Evcil Dostunuza Özel Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Evcil hayvanınızın mamasından tuvaletine kadar her türlü bakım ihtiyacını üstlenerek onu sahiplenirsiniz. Ömürleri boyunca bakımlarından siz sorumlu olursunuz. Bu noktada ise birçok ürüne ihtiyaç duyarsınız. Kedi ürünleri denince akla ilk mama, tuvalet kabı, tuvalet kabı aksesuarları ve oyuncaklar gelir. Evcil hayvanınız için doğru bir ürün tercih etmeniz önem arz eder. Kedilerin bakımının en iyi şekilde gerçekleştirilmesindeki en büyük iki etken mama ve tuvalet kabıdır. Kedinizin yaşına uygun mamayı belirledikten sonra ona rahat ve güvende hissedebileceği bir kedi tuvaleti seçmelisiniz. Bu ürün kedilerin ihtiyaç duyduğu en temel bakım ürünüdür. Kedi tuvaletleri şekil, boyut, filtre ve derinlik gibi pek çok özelliğe sahiptir. Bunların yanı sıra tuvalet kapları farklı aparatlara da sahiptir.

Bazı kediler açık tuvaletten hoşlanırken bazıları da kapalı sever. Kedinizin tercihini dikkate alarak tuvalet seçimi yaptığınızda o hem mutlu hem de sağlıklı olur. Böylece siz de kendini daha iyi hissedersiniz. Kediler sağlıklı ve mutlu olunca davranış problemleri yaşamazsınız. Bu yüzden kedi tuvaleti evcil dostunuz için oldukça önemlidir. Kedinizin yaşı, kilosu, boyu ve tuvalet kabının özellikleri gibi birkaç faktörü göz önünde bulundurarak evcil dostunuza en uygun ürünü bulabilirsiniz. Aldığınız ürün sayesinde kediniz daha güvenli ve temiz bir tuvalet deneyimi yaşar.

Kedi Tuvaleti Modelleri Nelerdir?

Kedi Tuvaleti Modelleri Nelerdir?

Birbirinden farklı kedi tuvalet kabı modelleri vardır. Kapaklı, açık, kapalı, otomatik, yarı otomatik ve üçgen gibi pek çok çeşit söz konusudur. Kediniz için tercih edeceğiniz tuvalet onun alışkanlıklarına bağlı olarak seçilmelidir. Kediler için en çok tercih edilen modellerin arasında kapalı kedi tuvaleti yer alır. Bu ürünler görüntü açısından oldukça estetiktir. Aynı zamanda birbirinden farklı renk ve desen unsurları barındırır. Söz konusu modelin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise kapalı olmasıdır. Bu sayede kedi kumu dağılmaz ve eviniz kirlenmez. Aynı zamanda kapalı olduğu için koku dışarı yayılmaz. Bu kedi tuvaletinin tepesinde genellikle bir karbon filtresi bulunur. Bu sayede hoş olmayan kokular yaşam alanınıza yayılmaz. Kapaklı kedi tuvaleti olarak de oldukça benzer özellikler barındırır. Tamamen kapalı bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra kapağı sayesinde kediniz içine istediği zaman girebilir. Söz konusu model kumun dışarı çıkmasını da engeller. Genelde bu ürünlerin kapağı çıkarılabilir çünkü kediler bazen salıncaklı kapılardan korkabilir. Bu yüzden ilk olarak kedinizin bu tuvalet kabına nasıl yaklaştığını gözlemleyip daha sonra harekete geçebilirsiniz. Bu şık ve modern kedi tuvaletini banyoya, koridora ya da oturma odasına koyabilirsiniz.

Kapalı forma sahip ve en çok sevilen ürünlerden bir tanesi ise kulaklı kedi tuvaletidir. Bu ürün şık ve kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Ürünün içi oldukça geniş ve ferahtır. Sağlam yapısı ve kulaklı tasarımının yanı sıra ürünün üst bölgesinde bir hava paneli bulunur. Bu tasarım detayı sayesinde kum kabı kokmaz. Dizaynı ile hem sizi hem de kedinizi mutlu eden bir diğer model ise üçgen kedi tuvaletidir. Bu ürün, diğer kedi tuvaletlerine göre daha küçük bir yapıya sahiptir. Üçgen formunda olan kedi tuvaletini yaşam alanınızdaki köşelere koyabilirsiniz. Bu ürün diğer kapalı kedi tuvaletlerine oranla çok daha az yer kaplar. Kokuyu ve çevre kirliliğini önlemek için filtreli olarak üretilir. Ayrıca üst kapağını çıkarıp içini rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Dilerseniz kapaksız da kullanabilirsiniz.

Bir diğer kapalı forma sahip model ise çekmeceli kedi tuvaletidir. Bu ürünler kedi tuvaleti bölmesi dışında hem çekmece hem de filtre sistemi bulundurur. Altında yer alan çekmece sayesinde kum temizleme işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün çekmecesini dışarı çekip kürek yardımıyla dışkıları temizledikten sonra kedinizin daha hijyenik bir tuvalet deneyimi yaşamasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerin üst kısmında kürek ve poşet gibi temizlik işlemi için gerekli aparatları koyabileceğiniz bir bölme de bulunabilir.

Üstten girişli kedi tuvaleti ise tamamen kapalıdır. Kediniz, ürünün üst kısmında yer alan boşluktan geçerek tuvalete girer. Bu kapak tamamen açılabilir ve genelde tırtıklıdır. Kedinizin tüylerine yapışan kumlar dostunuz çıkarken içeri dökülür. Böylece kumlar kedi tuvaletinin içinde kalır. Tamamen açılabilen kapağı sayesinde kum kabını kolayca temizleyebilirsiniz. Bu ürün çok fazla kum kazan kediler için oldukça idealdir. Aynı zamanda bu ürün, kötü kokuların içeride hapsolmasını sağlar. Böylece kedi kumunun kokusu eve yayılmaz. Bu ürünler kapaklı ve açık modellere oranla daha az yer kaplar. Ayrıca her yaş ve boy kedi için son derece kullanışlı ve pratiktir. Kediniz kum kabının içinde sıkışmaz ve rahatça dönebilir. Evcil hayvanınız için tercih edebileceğiniz bir diğer ürün ise yarı kapalı kedi tuvaleti olarak nitelendirilebilir. Bu model ne tam kapalı ne de tam açıktır. Öte yandan temizliği oldukça kolaydır. Yıkanabilir olan bu kedi tuvaleti koku yapmaz. Yarı kapalı olması sayesinde kedi kumu kolay kolay dışarı taşmaz.

Kedi sahiplerinin tercih ettiği bir diğer ürün açık kedi tuvaletidir. Bu kedi tuvaleti kabı kapalı ve kapaklı ürünlerden çok daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda daha az yer kaplar ve kolay temizlenir. Oval ve kare şeklinde olan bu tuvaletlere ekstra aksesuar almanız gerekmez. Kedinizin rahat edebilmesi ve kumun dışarı çıkmaması için tuvaletin boyutunu iyi seçmeniz gerekir. Kediniz rahatsızsa veya yavruysa daha alçak ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece kedinizi fiziksel açıdan destekleyerek onun tuvalet kabına daha rahat girip çıkmasını, konforlu ve hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. Elekli kedi tuvaleti de popüler modeller arasında yer alır. Bu ürünler de açık tuvalet formunda üretilir. Ancak taban kısımlarında bir elek yer alır. Bu sayede tuvalet temizliği işlemi çok daha kolay hâle gelir.

Kedi Tuvaleti Boyutları Ve Ölçüleri Nasıldır?

Kedi Tuvaleti Boyutları Ve Ölçüleri Nasıldır?

Kedi tuvaleti boyutları modelden modele değişkenlik gösterebilir. Kedi tuvalet evi büyük ve küçük dostlarınızın rahat hareket edebilmesi için özel olarak tasarlanır. Kum kabının boyunun yanı sıra yüksekliğini de iyi ayarlamanız gerekir. Eğer kap yeterli yükseklikte değilse kediniz tuvaletini yaparken rahat pozisyon alamaz. Evcil hayvanınızın yavru veya yetişkin olması da satın alacağınız tuvalet kabının ne kadar büyük olması gerektiği hakkında size ipucu verir. Seçtiğiniz kedi tuvaletinin içine dostunuzun rahatça sığması gerekir.

Kediniz kilolu veya çok iriyse jumbo boy kedi tuvaleti modellerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz Bu kediler kilolarından dolayı rahat hareket edemez. Bu yüzden tuvaletlerini rahat yapabilmeleri için oldukça büyük bir kap gerekir. Söz konusu kabın aynı zamanda alçak olması da son derece önemlidir. Kilolu kediler ağırlıkları nedeniyle kum kaplarına atlayamaz. İri dostlarınızın konforu için XXL kedi tuvaleti modellerini tercih edebilirsiniz. Ayırca evde birden fazla yetişkin kedi varsa da bu ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bu kediler de hareket ederken problem yaşayabilir. O yüzden daha alçak ve girişi/çıkışı kolay kedi tuvaleti modellerini incelemeniz tavsiye edilir. Jumbo ve XXL tuvalet kabı satın almadan önce evinizde bu ürünü koyabileceğiniz bir yer olduğundan emin olmanızda fayda var.

Kediniz yetişkin ise ve aşırı kilolu değilse büyük boy kedi tuvaleti onun için yeterli olur. Daha az yer kaplayan bu ürünün kediniz için uygun olup olmadığını dostunuzun boyunu ölçerek anlayabilirsiniz. Bu işlem sırasında evcil hayvanınızın burnu ve kuyruğu arasındaki uzunluğu belirlemeniz gerekir. Minik ve sevimli bir dostunuz varsa yavru kedi tuvalet kabı modellerini tercih etmeniz gerekir. Yavru kedi bir yetişkin kadar yükseğe zıplayamaz. Bu yüzden kum kabını daha alçak ve küçük olacak şekilde tercih edebilirsiniz.Evde kullanabileceğiniz ürünlerin yanı sıra hem yavrular hem de yetişkinler için kedi seyahat tuvaleti modelleri de mevcuttur. Bu modelleri bir yerden bir yere giderken yanınızda taşıyabilirsiniz. Söz konusu ürünler kolayca katlanır ve su geçirmezdir. Son derece kullanışlı ve pratik olan bu model sayesinde kediniz gittiği her yerde rahat eder.

Kedi Tuvaleti Aksesuarları Nelerdir?

Kedi Tuvaleti Aksesuarları Nelerdir?

Kedilerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan kedi tuvaletlerinin birçok aksesuarı vardır. Bunlar sayesinde hem eviniz daha temiz kalır hem de kediniz ihtiyacını kolaylıkla giderir. Genellikle kum kaplarının yanında kedi tuvalet aparatı olarak kürek gönderilir. Tuvalet kabının rengine ve desenine uygun gönderilen bu gereçler plastiktir. Üretim materyaline karşın son derece dayanıklı olan bu kürek sayesinde kedinizin tuvaletini kolay ve hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca pet shop’tan satın alabileceğiniz kedi paspasları vardır. Bu ürünler genellikle elekli olur. Söz konusu aksesuarı kedi tuvaletinin önüne koyarak dışarı taşan kumun paspas üzerinde kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürün sayesinde kedi tuvaletinin bulunduğu alan temiz kalır.

Bunun yanı sıra en çok tercih edilen aksesuarlardan biri ise kedi tuvaleti filtresidir. Bu ürünlerin üretim aşamasında genellikle karbon maddesi kullanılır. Bu materyalden üretilen filtreler kokuyu yok eder. Bu tip bir aksesuar satın almadan önce sık sık karbon filtreyi değiştirmeniz gerektiğini aklınızda bulundurmanız gerekir. Bu filtrenin yanı sıra kedi tuvaleti koku gidericilerinden de yararlanabilirsiniz. Bu ürünler hem rahatsız edici kokuları yok eder hem de kediniz için daha konforlu bir tuvalet deneyimi sunar. Ayrıca söz konusu aksesuar pek çok koku alternatifine sahiptir. Bu sayede hem tuvalet kabı hem de eviniz oldukça hoş kokar. Ancak kediler kokuya oldukça duyarlıdır. Eğer kediniz kokudan rahatsız olursa başka bir yerde ihtiyacını gidermeye çalışır. Bu tip bir ürün satın almadan evvel bu detayı aklınızda bulundurmanız tavsiye edilir

Kediniz tuvalet kabını bir nedenden ötürü kullanmıyor olabilir. Bunun başlıca sebepleri arasında kedi tuvaletinin rahatsız olması, içinde yetersiz kum olması, içindeki kumun temiz olmaması ya da kedinizin farklı bir zemin tercih etmesi yer alır. Bu doğrultuda dostunuza yetişkin kedi tuvalet eğitimi vermeniz gerekebilir. Bunun için farklı bir yol izleyip klozet kedi tuvaleti alabilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanınız hem farklı bir zemin deneyimler hem de kum kabı almanıza gerek kalmaz. Klozet aparatı olarak satılan bu ürünü evinizdeki tuvalete takmanız gerekir. Tuvalet eğitimi verirken ilk başta ürünü, kapağı kapalı bir şekilde klozete koyabilirsiniz. Üzerine az miktarda kum ekleyerek kedinizi klozet aparatına bırakabilirsiniz. Kediniz kumu görünce kendini rahat hissedip tuvaletini yapar. Birkaç gün bu yöntemi denedikten sonra klozetin kapağını açabilirsiniz ve kediniz bu şekilde tuvaletini yapmaya başlayabilir. Bu klozet aparatının halkalarını kediniz tuvaletini yapmaya alıştıktan sonra çıkarabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi Tuvaleti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi tuvaleti seçerken dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar vardır. Bunların başında kedinizin yaşı, boyu ve tercihleri gelir. Ayrıca evcil hayvanınızın ihtiyaçları doğrultusunda ürünün elektrikli, filtreli ya da kokusuz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Filtreli kedi tuvaleti kedinizin kumunun temiz kokmasını sağlar. Aynı zamanda tuvalet kokusunun evinize yayılmasını engeller. Bu model, kokusuz kedi tuvaleti olarak da bilinir. Bu ürünü evinizin içinde dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tuvalet kabını seyahat ederken kullanmak isterseniz katlanabilir kedi tuvaleti modellerini inceleyebilirsiniz. Bu ürünlerin katlanabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Böylece yanınızda taşırken hem size yük olmaz hem de koyduğunuz alanda çok yer kaplamaz.

Akıllı kedi tuvaleti ise oldukça faydalı bir modeldir. Bu ürün sayesinde kum kabı temizleme işlemi ile neredeyse hiç uğraşmazsınız. Söz konusu model, katı atıkları otomatik olarak eler. Üründe yer alan kol sayesinde kirli kumun yerini temiz kum alır. Kullanıma bağlı olarak azalan kumu üründe yer alan hazneyi doldurarak temin edebilirsiniz. Bu ürünler oldukça sessiz ve güvenlidir. Bunun yanı sıra bakımı ve temizliği de çok kolaydır. Bu tuvaleti kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kum kabının elektrikli olanları da vardır. Elektrikli kedi tuvaleti modelleri genelde antibakteriyel, otomatik ve koku giderme özellikleri bulunan yarı kapalı ya da tamamen kapalı ürünlerdir. Bu modeller kedi tuvaletinin içinde yer alan elek sistemi sayesinde kendi kendini temizler.

Kedi Tuvaleti Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kedi Tuvaleti Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kedi tuvaleti temizliği gerekli aparatları aldığınız zaman oldukça kolay bir işlemdir. Açık, yarı kapalı veya tamamen kapalı bir kedi tuvaleti temizleyecekseniz sağlam bir küreğinizin olması yeterlidir. Kum kabının büyüklüğüne göre günde 1-2 kere kürek yardımıyla kedinizin kumunu temizleyebilirsiniz. Bu işlemi her gün düzenli olarak gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Kedinizin hastalık kapmaması ve hijyenik bir tuvalet deneyimi yaşaması için ayda en az 1 kere kum kabını tamamen boşaltmanız tavsiye edilir. Kedinizin tercihlerini göz önünde bulundurarak seçtiğiniz bazı ürünler ise yıkanabilir kedi tuvaleti modelleri arasında yer alır. Bu ürünleri ıslak mendille silebilir veya direkt yıkayabilirsiniz.

Kendini temizleyen kedi tuvaleti modelleri de son dönemde popüler hâle gelmiştir. Bu ürün yaygın olarak yarı otomatik kedi tuvaleti olarak bilinir. Bu tuvalet kaplarının bir elek sistemi vardır. Sistemi ürünün üzerinde yer alan bir kol yardımıyla siz harekete geçirirsiniz. Bunun yanı sıra tamamen otomatik kedi tuvaleti modelleri de mevcuttur. Bu ürünleri sizin temizlemenize gerek yoktur. Genelde elektrikli olan bu ürünlerin elek sistemi ve algı sensörü bulunur. Kediniz işini bitirdikten sonra otomatik olarak elek devreye girer. Bu sistem sayesinde kirli kum kabın içerisinde yer alan çöp kutusuna aktarılır.

Kedi Tuvaleti Fiyatları Ne Kadardır?

Kedi Tuvaleti Fiyatları Ne Kadardır?

Kedi tuvaletleri evcil dostunuzun evde ihtiyaç duyduğu hijyenik ve konforlu tuvalet deneyimi için oldukça önemlidir. Renk, desen ve donanım çeşitliliği nedeniyle kedi sahipleri hangi ürünü alacağı konusunda kararsız kalabilir. Bu yüzden kabı koyacağınız alanı, kedinizin büyüklüğünü ve bütçenizi göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz. Kediniz yavru ise ve yeni tuvalet eğitimi veriyorsanız açık bir ürün tercih edebilirsiniz. Kediniz yetişkin ve sağlıklı ise kapalı ve filtreli modelleri inceleyebilirsiniz. Evcil dostunuz yaşlıysa ve eklem ağrıları çekiyorsa geniş, açık ve alçak bir kap tercih etmeniz tavsiye edilir. Bütçenize ve kedinizin ihtiyacına uygun kedi tuvaleti kabı çeşitlerini kolayca bulabilirsiniz.

Kedi tuvaleti fiyatları boyuta, donanıma ve modele göre değişkenlik gösterir. Açık olan modeller, yarı kapalı veya tam kapalılara oranla çok daha uygun fiyatlıdır. Kürek yardımı ile temizlenen kum kapları ise yarı ve tam otomatik kedi tuvaletlerine nazaran çok daha uygundur. Üçgen, kulaklı, kapalı, açık, yarı otomatik, elektrikli ve elekli gibi pek çok modeli Trendyol’da bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra süpermarketten dilediğiniz kedi kumunu ve mamasını satın alabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalıdır?

Evcil hayvanınızın bakımını en iyi şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan günü rahat ve keyifli geçirmesine yardım eden, ebatlarına uygun orijinal, kaliteli yapıda olan ürünleri tercih etmelisiniz. Onun yaşına uygun, rahat, güvenli hissedebileceği, yüksek kaliteli ürünleri seçmeniz önerilir. Kedilerin ihtiyaç duyduğu en temel bakım ürünü olup şekil, filtre, derinlik, boyut gibi özelliklere göre özel olarak üretilir. Bazı kediler açık tuvaletten hoşlanırken bazıları kapalı olanları tercih eder. Kedinizin tercihini dikkate alarak seçim yapabilir; mutlu ve sağlıklı bir gün geçirmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bu sayede kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Evcil hayvanınızın sağlıklı ve mutlu davranış sergilemelerine olanak sağlayan yaşı, kilosu, boyuna göre tercih edebileceğiniz bu ürün çeşitli testlerden geçirilerek hizmetinize sunulur. Birbirinden farklı ve model seçeneğine sahip olup otomatik, kapalı, açık, kapaklı, yarı otomatik, üçgen gibi çeşitleri her ihtiyaç ve zevke hitap edebilir.

Kedi Tuvaleti Kaç Günde Bir Temizlenir?

Estetik görünümü, kullanışlılığı ile ön plana çıkan özel üretim bu ürünün kumunu kürek yardımıyla pratik, rahat şekilde temizleyebilirsiniz. Kedinizin her gün düzenli olarak bakımını yapmanız hijyenik, rahat bir tuvalet deneyim yaşaması için oldukça önem taşır. Ayda en az bir kez kum kabını tamamen boşaltmanız önerilir. Evcil hayvanınızın tercihlerini göz önünde bulundurarak yıkanabilir nitelikli olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Islak mendille silip rahatlıkla temizleyebileceğiniz bu ürünler son dönemde popüler şekilde tercih edilir. Evcil hayvanınızın hijyenik, konforlu, rahat şekilde hareket etmesini sağlayan özel üretim ürün malzeme, donanım kalitesi, model ve boyutuna göre farklı fiyatlandırılabilir. Günümüzün yaygın kullanılan malzemelerinden olan otomatik modellerinin içerisinde elek sistemi bulunur. Kolay, pratik temizleme avantajı sağlayan özel üretim ürünler ergonomik, rahat kullanım deneyimi yaşatır.

Kapalı Kedi Tuvaleti Ne İşe Yarar?

Evcil dostunuzun ihtiyaç duyduğu hijyen ve konforu sağlayan farklı renk, desen ve model çeşitliliğiyle ön plana çıkan ergonomik, özel tasarım üründür. Kedinizin büyüklüğüne göre tercih edebileceğiniz bu ürünü evcil hayvanınıza gerekli tuvalet eğitimini verdikten sonra pratik, rahat şekilde kullanabilirsiniz. Sevimli hayvanınızın büyüklüğüne ve bütçenize göre tercih yapabileceğiniz özel tasarım ürün sağlam, kaliteli malzemeden dizayn edilmiştir. Açık yapılı modeller yarı kapalı, tam kapalı olanlara göre daha uygun fiyatlıdır. Kürek yardımıyla temizleyebileceğiniz kum kaplar ise yarı kapalı, otomatik ürünlere nazaran daha cazip fiyatlıdır. Pek çok renkli, ürün seçeneğine sahip olan bu malzemeler üçgen, kapalı, kulaklı, açık yarı, otomatik, elektrikli, elekli gibi farklı modelleriyle sizin ve sevimli hayvanınızın ihtiyaç, beklentilerine cevap verebilir. Yüksek dayanıklılığı sayesinde uzun süre hasar görmeden, deformasyon problemi oluşturmadan sorunsuz, emniyetli şekilde kullanabilirsiniz. Kediniz yetişkin ve sağlıklı ise kapalı ve filtreli modelleri tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanınız yaşlı, eklem ağrıları çekiyorsa daha çok açık, geniş, alçak ürünleri tercih edebilirsiniz. Kedinizin ihtiyacına ve bütçenize uygun bu ürünleri Trendyol'da analiz ederek pratik, rahat şekilde satın alabilirsiniz.