İlgili Kategoriler
Cilt Tipi
Form
Fiyat
Ek Özellik
İçerik
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Özellik
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
"

Makyaj Temizleyici

" araması için 1669 sonuç listeleniyor

Makyaj Temizleyici

Makyaj Temizleyici

Çoğu kadının vazgeçilmez güzellik unsurları arasında makyaj, organik içerikli ya da kimyasal içerikli olan, genelde cilt, göz, dudak gibi alanlara uygulanan, yüz simasının daha net ortaya çıkması için yapılan uygulamalardır. Bu uygulama insanları hem olumlu hem de olumsuz yönde etkiler. Cilt problemlerini gizler ve ciltte problem olmasa da yüzün daha güzel görünmesini sağlarken insanların psikolojik olarak rahat hissetmesine olanak tanır. Ancak cildin hava alması gereken gözeneklerini kapatarak ciltte hasarlara neden olması kadınları olumsuz yönde etkiler. İşte bu bağlamda bu uygulamaların nasıl doğru bir şekilde yapılması gerekiyorsa doğru makyaj temizleyicileri ile cilde yapılan uygulamaları çıkarmak da o derece önem taşır. Çünkü cilt temizliği cilt sağlığı bakımından büyük önem taşır. İster organik ister kimyasal içerikli olsun cilde uygulanan her ürün cildin hava alması gereken gözeneklerin kapanmasına neden olur. Kapanan gözeneklerde biriken kalıntılar çıkarılmaz ise o gözeneklerde sivilce, lekelenme ve cilt tonu eşitsizliği gibi kalıcı hasarlara bile yol açabilecek cilt problemleri görülebilir. Bu nedenle yapılan uygulamalar uyumadan önce mutlaka makyaj temizleme ürünleri ile arındırılmalı, cildin hava alması sağlanarak sağlığının bozulması engellenmelidir. Trendyol, cilt sağlığı için her türlü malzemeyi sizlere sunarak cilt sağlığınıza uyum sağlayacak ürünü bulmanız için yardımcı olur. Seçenekler arasından Trendyol’un filtreleme özelliği de kısa sürede aradıklarınıza ulaşabilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Fiyatları

Cildi hem dış etkenlere karşı korunmak hem de derinlemesine arındırmak için kullanılan malzemeler özelliklerine göre ikiye ayrılır. Örneğin suya dayanıklı malzemeler kullanıldıysa onlara uygun ürünler tercih edilir. Bunun yanında göz için ayrı göz makyaj temizleyici, cilt için ayrı arındırıcı malzemeler kullanan müşteriler de bulunur. Bu malzemeleri ayrı bir şeklinde kullanmayı tercih eden müşteriler genel olarak hassas cilde sahiptir. Bu yüzden genellikle hassas ciltler için makyaj temizleyici malzemelerini satın alırlar. Ancak cildin her bölgesi için ayrı bir ürün kullanmak istemeyen müşteriler için ise çift fazlı makyaj temizleyiciler bulunur. Cilt üzerinde yapılan uygulamaların ciltten arındırılması için bazı aşamalardan geçmesi gerekir. Öncelikle cilt tipinize uygun olan yağ bazlı temizleyici ve ardından su bazlı makyaj temizleyici ürünler ile cilt yüzeyindeki kirlerden arındırılmalıdır. Buna ise çift aşamalı temizlik adı verilir. Bu çift aşamalı uygulamada birinci aşamayı yağ bazlı malzemeler oluşturur. Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz, sebum dengesini kontrol altında tutmak istiyorsanız ve gözeneklere dolan tüm kir ve kalıntılardan kurtulmak için çift aşamalı arındırma uygulaması yapılması gerekir. Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği yağ bazlı bu malzemeler, sıvı ve katı krem formunda her bütçeye uygun makyaj temizleyici fiyatları ile Trendyol’da sizlerin beğenisine sunulur. Cilde zarar vermeden nazik bir şekilde cildi en iyi şekilde dış etkilerin maruz bıraktığı kirlerden kurtarmak isteyen müşteriler yağ bazlı malzemeleri tercih eder. Yağ bazlı malzemeler tüm ciltlere uyum sağlamayabilir. Bu sebepten dolayı cilt sağlığı açısından aynı etkiye sahip olmak isteyen müşteriler micellar su tercih ederler. Micellar sular yağ bazlılar gibi cilde zarar vermeden cildi derinlemesine kirlerden arındıran ve cilde uygulama yapılmasa dahi günlük olarak cilt bakımında kullanılabilecek malzemelerdir. Yağ bazlı cilt arındırıcı malzemelerin uygulandığı cildin, tüm kir ve kalıntılarından tamamen kurtulabilmesi için ardından su bazlı malzemeler ile tekrardan işlem görmesi gerekir. İster yağ bazlı olsun ister su bazlı; katı, sıvı, köpük ya da likit formdaki temizleme ürünlerinin tüm çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Makyaj Temizlemede İzlenecek Yollar

Makyaj Temizlemede İzlenecek Yollar

Cilt bakım işlemi cildin üst bölgesinde oluşan yağ ve kir tabakasının çeşitli makyaj temizleme malzemeleri ile arındırılmasıdır. Bu malzemeleri müşteriler, cilt tiplerine ve kullanım tarzlarına göre tercih ederler. Cilde yapılan uygulamayı kısa sürede temizlemek isteyen müşteriler genellikle makyaj temizleme mendili kullanırlar. Çünkü bu ürün su ve diğer malzemeler gerekmeksizin cilt temizleme işlemini gerçekleştirir. Ancak zamanı olan ve cildini derinlemesine arındırmak isteyen müşteriler, birçok malzemeyi bir arada kullanır. Öncelikle cildi arındırmak gelir. Bu aşamada cilt çeşitli malzemelerle cilde yapılan işlemlerden arındırılır. Bu malzemeler müşterilerin tercihlerine göre farklılık gösterir. Sıvı form sevenler, makyaj temizleme suyu ve makyaj temizleyici yağ tercih ederler. Sıvı olup biraz daha katı bir formda olmasını tercih eden müşteriler makyaj temizleme sütü ve makyaj temizleme losyonu kullanılırlar. Bunların aksine tamamen katı formda ürün kullanmak isteyenler ise makyaj temizleme balmı ve makyaj temizleme kremi satın alırlar. Bu ürünler ile ciltteki kalıntıları cilde zarar vermeden derinlemesine arındırabilmek için ise tercihe göre 2 farklı ürün vardır. Bunlar makyaj temizleme pamuğu ve temizleme pedidir. Bu temizleme ürünlerinden cildinize uygun olanı pamuğa ya da pede döküp cilde nazikçe uygulayarak ciltteki fazlalıklar çıkarılır. Müşterilerin tercihine göre seçeceği makyaj temizleme jeli, su ile köpürtülerek ve cilde masaj yaparak uygulanır, iyice durulanıp temizlenir. Sonrasında makyaj temizleme bezi veya makyaj temizleme havlusu ile cilt kurulanır. Ardından birçok çeşidinin Trendyol’da bulunduğu makyaj temizleme toniği uygulanarak cildin sıkı ve parlak bir görünüme kavuşması sağlanır. Trendyol’dan tüm seçenekleri detaylı şekilde inceleyip tercihlerinizi rahatlıkla yapabilir, kendinize uygun makyaj temizlik ürününe ulaşabilir ve o ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Makyaj Seçeneği İçin Tüm Avantajlar Trendyol’da

Makyaj Seçeneği İçin Tüm Avantajlar Trendyol’da

Çoğu kişinin hayali olan berrak ve güzel bir cilde sahip olmak aslında çok da zor değil. Sağlıklı beslenme ve iyi bir cilt temizliği ile istenilen cilde kavuşabilirsiniz. Makyaj temizleme malzemeleri adından da anlaşılacağı üzere müşterilerde sadece makyajdan kurtulma algısı uyandırır ancak sadece bunun için kullanılmaz. Cilt, günlük yaşamda havadan gelen partiküllerden dolayı kirlenir ve cildin hava alması gereken gözenekleri tıkanır. Bu nedenle cildin günlük olarak bu partiküllerden arındırılması gerekir. Çünkü gözenekler ciltte oluşan tüm partiküllerden arındırılarak hava alacak ve cilt olması gereken yapısına kavuşarak akne, leke gibi görünümlerin oluşmasını engelleyecektir. Cildin daha iyi bir şekilde arındırılmasını isteyen kişiler cilt bakım işlemi yaparken birçok makyaj temizleme aleti kullanır. Cilt bakım işleminde ellerini aktif kullanarak ama daha verimli olmasını isteyen müşteriler, makyaj temizleme eldiveni tercih ederler. Manuel olarak bu işlemi yapmak isteyen müşteriler ise diğer seçeneklerden olan makyaj temizleme süngeri ve temizleme fırçası tercih ederler. Ancak bazı müşteriler daha kısa sürede daha çok verim alabilmek için otomatik çalışan makyaj temizleme fırçası gibi birçok farklı türü olan makyaj temizleme makinesi kullanır. Cildi arındırırken masaj yaparak da cildin daha dinç bir görünüme sahip olmasına sağlayan makyaj temizleme cihazı tüm çeşitleri ile Trendyol’da yer alır. Cildine bu derece önem veren hassas müşterilerin de sıkça tercih ettiği organik temizleyici ve vegan makyaj temizleyici ürünler doğallık sevenlerin ilk tercihleri arasındadır. İçinde kimyasal madde ve çeşidine göre de hayvansal madde bulundurmayan bu cilt bakım malzemeleri, müşterilerin tercihlerine her zaman önem veren Trendyol’da sizlerin beğenisine sunulur. Aradığınız birçok cilt temizleme ürünü ve daha fazlasına Trendyol’da bulabilirsiniz.