İlgili Kategoriler
Marka
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Araba Kokusu

" araması için 12854 sonuç listeleniyor

En Güzel Kokularıyla Araba Kokusu Çeşitleri Trendyol'da!

Araba kokusu her araba modeli için vazgeçilmez bir ürün olmakla birlikte, özellikle arabalar içerisinde oluşması mümkün olan kötü ya da istenmeyen kokuların giderilmesi ya da maskelenmesi konusunda en çok yardımcı olan ürünlerden biri olarak piyasalarda yerini almaktadır. Örneğin araçta mazot kokusunu gidermek için bu ürünler tercih edilebilir. Özellikle yeni araba kokusu seçenekleri, doğal kokuları arabaların içerisine taşıma imkânı sunmaktadır. Ağır ve uzun süre kalıcı olan, rahatsızlık verici eski kokuların aksine, yeni kokular daha hafif ve insanı yormayan bir şekilde tasarlanmaktadır ve bu nedenle herkes tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Pek çok eski ürünün aksine ağır ya da yoğun içerikli kokular, günümüzde yerini daha hafif ve soft seçeneklere bırakmakla birlikte, tütün gibi ağır kokuya sahip materyaller, hafifletilerek kullanılmakta ya da üretim aşamasında kullanılmamaktadır. Bu durumun yanı sıra, her araba sahibinin tercih ettiği kokunun sıfır araba kokusu olduğu bilinmektedir. Otomobilin satın alım anında kendine has olan kokusu her daim arabanın yeni alınmış hissiyatının korunmasına yardımcı olmakla birlikte, günümüzde bunu andıran kokuların da üretimleri yapılmakta ve otomobil sahipleri bu sayede bu nostaljik duyguyu yeniden yaşayabilmektedir. Yüzlerce çeşit ve modelde kaliteli araba kokusu üretimi olmakla birlikte konu araba kokusu tavsiyesi olduğunda, otomobilin modeli ya da kullanılmadığı durumlarda kaldığı yer kadar önemli olan bir diğer durum da araba sahibinin zevkleri olduğu bilinmektedir. Her ne kadar tavsiye yapılsa da araba sahibinin zevkleri doğrultusunda koku seçimi yapılması durumunun en sağlıklısı olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, özellikle taze meyve ya da meyve kokuları sevenler için en güncel öneri olarak araba kokusu kavun içerikli ürünler ile beğenilere sunulmaktadır. Bu ürün genel olarak doğal bir meyve kokusu içermekle birlikte, arabaların içerisinde doğal bir temizlik hissi oluşturduğu bilinmektedir. Arabalar iç dizaynlarına bağlı olarak kokuyu muhafaza etme özelliğine sahip olabilmektedirler. Bu noktada, araç ızgara kokusu konusunda yapılacak olan tavsiyelerin dikkate alınması gerekmektedir. Koltuk kumaşlarının kokuyu hapsedecek biçimde olması durumunda genellikle daha hafif, daha sakin kokular tercih edilmesi önerilmektedir.

Araçlarınızı Çiçek Bahçesine ya da Kahve Dükkanına Dönüştüren Araba Kokusu Ürünleri

Araçlarınızı Çiçek Bahçesine ya da Kahve Dükkanına Dönüştüren Araba Kokusu Ürünleri

Pek çok farklı koku çeşidi bulunmakla birlikte, günümüzde tamamen farklı materyallerin kokuları araç kokusu olarak kullanılmaktadır. Daha ferah ve daha taze hissettiren bir ortam oluşturulabilmesi amacı ile tasarlanmış olan baskılı araba kokusu çam ağacı içerikli ürün, pek çok farklı model seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Birden fazla formda olması sayesinde, tercih edilen forma göre araba içerisinde kokunun ne denli kalacağına da araba sahibi tarafından karar verilmiş olmaktadır. Bu noktada, daha uzun süreli olarak aynı kokunun kalması durumunun tercih edilmesi durumunda kullanılabilecek bir ürün olarak karşımıza çıkan kalıcı araba kokusu çeşitleri, genel olarak her kokuyu içermekle birlikte, koku çeşitlerinin fazla olması sayesinde sıklıkla tercih edilen bir ürün olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra, sürekli koku değiştirilmesinin tercih edilmediği durumlar için ideal bir seçenek olarak piyasalardaki yerini almaktadır. Farklı oto koku çeşitleri bulunur. Bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan odunsu araç klima kokusu çeşitleri, pek çok farklı ağacın kokusuna sahip olmakla birlikte, arabalar içerisinde sıcak bir ortam oluşmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra, özellikle kış aylarında tercih edildiği bilinmekle birlikte, dört mevsim kullanıma da uygundur. Daha yoğun ve daha kalıcı oto kokusu tercih edilmesi durumuna istinaden üretilmiş seçenekler bulunur. Bunlar farklı formlarda satışa sunulmuş olan lavanta araba kokusu seçenekleri, araba içerisinde tatlı bir aroma oluşturmaktadır. Kokunun sık değiştirilmesinin tercih edilmediği durumlar için ideal bir seçenek olarak sunulan bu ürünün yanı sıra, daha organik bir çeşit olarak doğal araba kokusu seçenekleri de mevcuttur. Doğal kokular genel olarak çiçek ya da bitki kokularından oluşmakla birlikte, aynı zamanda ev ortamlarında da doğal olarak araba kokusu materyallerinin üretilebilmesi mümkündür. Tercih edilecek kullanım şekline uygun olarak uçucu ya da aromatik yağlar kullanılarak kolaylıkla koku hazırlanması mümkün olmaktadır. Seçenekler incelendiğinde, araba kokusu çeşitleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte, her zevk ve beğeniye uygun olarak seçeneklerin kolaylıkla bulunması ve tercih edilerek kullanım deneyimine ulaşılması oldukça kolaydır.

Araba Kokusu Ürünleri ile Aracınızda Farklı Bir Tasarım

Araba Kokusu Ürünleri ile Aracınızda Farklı Bir Tasarım

Araba kokusu sprey modelleri olarak en çok tercih edilen ve kullanımı en kolay çeşit olarak bilinmekle birlikte, bu nedenden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Sprey yapısı kolay kullanıma uygun olduğundan dolayı tüm araç sahipleri için ne çok tercih edilen model olarak satış piyasalarında yerini almaktadır. Bunun yanı sıra, farklı modellerde üretilen yuvarlak araba kokusu seçenekleri de mevcuttur. Bu güncel seçeneklere en uygun modellerden biri olarak araç kokusu askılı model seçenekleri gösterilebilmektedir. Gene olarak ayna ya da lamba üzerine asılarak kullanılabilen bu modeller uzun süreli kullanıma imkân sağlamakla birlikte, kalıcı olmakta ve koku çeşidine bağlı olarak araç içerisinde ferah ya da tatlı bir ortam oluşmasına yardımcı olmaktadır. Güncel modeller konusunda en çok dikkat çeken bir diğer ürün olarak görülen taşlı araba kokusu modelleri, genel olarak tasarım çeşitliliği konusunda tercih edecek kişilere bir fikir sağlamaktadır. Özellikle havalandırma kapakları için tasarlanmış olmalarının yanı sıra, tercihe göre hemen hemen her koku çeşidini bünyelerinde barındırmaları sayesinde sıklıkla, araçlara farklı bir hava katmak amacı ile tercih edilmektedirler.

Farklı Araba Kokusu Seçenekleri

Farklı Araba Kokusu Seçenekleri

Özellikle kolay kullanım, yer tasarrufu ve buna benzer durumlar söz konusu olduğu durumlarda önerilmekte olan çeşitler arasında ise, yine hemen hemen her koku çeşidine sahip olan oto kokusu kâğıt modeller dikkat çekmektedir. Kağıt araba kokusu seçenekleri araçların her yerinde kullanıma uygun olmakla birlikte, genel olarak tekli yerine set olarak satışa sunulmaktadırlar. Bu durum pek çok açıdan kolaylık sağlamakla birlikte, araç içerisinde görünmez bir halde kalabilmeleri sayesinde yer kaplamamaktadırlar. Yine uzun süreli aynı kokunun kullanılması tercih edilen ancak farklı bir tasarım ile bu durumun gerçekleşmesinin istendiği durumlara özel olarak hazırlanmış tasarımlardan biri olarak karşımıza çıkan jel araba kokusu modelleri, her çeşitten kokuyu barındırmalarının yanı sıra, araç içerisinde farklı bir görünüm elde edilmesinde yardımcı olmaktadırlar. Genel olarak tercih edilen klasik modellerden biri olarak her zaman karşımıza çıkan ve çoğu araç sahibi için nostaljik bir durum yaratan kaliteli oto kokusu modelleri de günümüzde güncel koku seçenekleri ile satış piyasalarında yerini almaktadır.

Araba Kokusu Ürünleri ile Aracınızın Her Yanında Tazelik

Araba Kokusu Ürünleri ile Aracınızın Her Yanında Tazelik

Araba ızgara kokusu çeşitleri söz konusu olduğunda; tasarım, model ve koku seçenekleri gibi kategoriler kendi içlerinde çok fazla çeşitlenmekle birlikte, bu durum özellikle her araç sahibinin kendi zevkine uygun olan koku seçeneğini yine kendine en uygun olan tasarım ile edinmesi konusunda yardımcı bir etken olmaktadır. Araç koku çeşitleri ve model tasarımları sayesinde araçların kokularının değiştirilmesinin yanı sıra, araçlara farklı bir imaj çizmek durumu da söz konusu olmaktadır. Bu durumun en iyi örneklerinden bir tanesi olarak gösterilebilecek araba kokusu dikiz aynası modelleri, ipli ya da askılı seçenekleri ile gündeme gelmektedir. Asılabilen yapısı sayesinde araç içerisinde yer kaplamıyor olmaları tercih edilmelerinde en büyük etken olmakla birlikte, sağlam dizayn edilmiş kapakları sayesinde dökülme gibi sorunların ortadan kaldırılmasında yardımcı olmaktadırlar. Genel olarak ahşap şekilde tasarlanmış olan kapakları, koku çıkışına izin verecek ölçüde şişeye sabitlenmiş halde kullanıma sunulan bu ürünlerin askı kısımları da olası ve ani sallanma ve darbe durumlarına dayanıklı olması açısından sağlam yapılmaktadır. Pek çok şişe modeli ve kapak tasarımı bulunması ile birlikte, bazı durumlarda kullanıcıların yeni ve farklı kokular denemek istemesi durumu söz konusu olabilmektedir. Yeni tasarımlar genellikle kokunun içeriğine bağlı olarak yapılmaktadır. Şişeler ise günümüzde kokunun kaynak maddesine uygun olarak tasarlanmaktadır. Bu gibi durumlar için üretilmiş olan araba koku giderici ürünler, genellikle araçların yıkanmasından sonra dahi kalıcı olabilen kokuların araç içerisinden tamamen uzaklaştırılmasının istendiği durumlarda ya da direk olarak araç içerisine, araç yıkanmadan da uygulanmaktadır. Uygulamanın amacı, araç içerisindeki istenmeyen kokunun giderilmesi olmakla birlikte, koku giderici ürünler genel olarak sprey formunda satışa sunulmaktadır. Kullanılması işleminden sonra genellikle araç içerisinde kullanılmış olan eski kokunun tamamen yok olması beklenir. Bu durum, karışıklık yaşanmadan araç kokunun giderilmesi ve yeni araç petek kokusunun uygulanması konusunda oldukça etkili olmaktadır.

Araba Kokusu Ürünleri İçinde Yepyeni ve Güncel Modeller

Araba Kokusu Ürünleri İçinde Yepyeni ve Güncel Modeller

Genel olarak her aracın model ve koltuklarındaki kumaşın yapısına bağlı olarak farklı bir kokuya sahip olduğu söylenebilir. Koltuk kumaşları genel olarak her türlü kokuyu hapsetme özelliği göstermektedirler. Deri ya da kolay temizlenebilir bir başka kumaş türü kullanılmamış olması durumunda, arabalar içerisinde koku üreten herhangi bir materyal kullanılması durumu, kokunun direkt olarak koltuk kumaşlarına işlemesine neden olmaktadır. Bu durum göz önüne alınarak, araçlara dekoratif bir hava sağlayarak kokunun değiştirilebilmesi için araç sahiplerine yüzlerce farklı koku seçeneği içeren pek çok model ve tasarım sunulmaktadır. Genel olarak koltuklardan kokunun giderilmesi zor olmakla birlikte, bu durum için araçların iç dış yıkanarak temizlenmesi ve bu sayede kokunun uzaklaştırılması hedeflenir. Bunun dışında araç içi için özel olarak tasarlanmış koku giderici ürünlerin de kullanılması mümkündür. Tercih edilmesi söz konusu olan kaliteli araç kokusu içerikleri için seçenekler çok fazla olmakla birlikte, soft ve kolay uzaklaştırılabilir kokular, sürekli ya da düzenli olarak araç oto kokusu değiştiren herkes tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tasarımların ve modellerin bu denli fazla olmasın sayesinde kullanıcılar tercihlerini rahatlıkla yapabilmekle birlikte, dekoratif bir görünüm de sağlayan ve kâğıt koku modelleri içerisinde yer alan Türk bayrağı oto parfüm çeşidi, özellikle tasarımı ile dikkat çekmektedir. Güncel tasarımlar arasında özellikle dekoratif amaçlı tercih edilmekte olan bu ürün, araçların hemen hemen her yerinde rahatlıkla kullanılabilmekle birlikte, koku içeriği genel olarak standarttır ancak farklı koku seçenekleri de beğenilere sunulmaktadır. Kısıtlı koku seçeneklerine rağmen sıklıkla tercih edilmesinin nedeni olarak Türk bayrağı şeklinde tasarlanmış olması sebep gösterilmektedir. Özellikle araç içerisinde herhangi bir cam için kullanıma uygun olmasının yanı sıra, standart ya da çeşitler içeren kokularını uzun süre kaybetmiyor olmaları ve genel olarak set halinde satılmaları, tercih edilme oranları üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Bunun yanı sıra, set halinde satılan bu ürünler genel olarak 2 ya da 4 adet ürün içeren paketler halinde satılmaktadırlar. Bunun yanı sıra, nostaljik bir ürün olarak karşımıza çıkan kese biçiminde araba kokuları da sıklıkla tercih edilmekte ve genellikle araçların torpido gözlerinde yerlerini almaktadırlar. Yoğun koku yaymaları sebebi ile araçların kapalı alanları için özellikle tercih edilmekte olan bu ürünler, nostaljik tasarımlarının yanı sıra, kapalı ve hava ile çok sık teması olmayan koltuk altları, torpido ya da bagaj gibi kısımların temiz tutulması açısından tercih edilen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yoğun koku içeriğine sahip olmaları bir yana, güncel olarak pek çok farklı meyvenin kokusuna sahip olan keseli modeller bulunabilmekle birlikte, çam kokusuna sahip modeller de olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra güncel koku modellerinden biri olarak süt kokusu da karşımıza çıkmaktadır. Süt kokusu, çok tatlı ya da şekerli bir koku olmamakla birlikte, yumuşak bir koku olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Araba Kokusu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Araba Kokusu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hemen hemen her ürün için, farklı model, tasarım ve koku içeriği gibi seçeneklerin çok fazla olması durumu, pek çok kişinin beğenisi ve tercihlerine uygun ürünler bulunması durumuna yardımcı olmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulmakla birlikte, renkli ve kalın halatlar ile asılması mümkün olan modellerin yanı sıra, yalnızca havalandırma kapaklarına özel olarak tasarlanmış ürünler de bulunmaktadır. Tercihe göre, şekilleri ve koku içerikleri farklı olarak satışa sunulan ürünlerden olan ve jel formunda üretilen koku seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, süt kokusu dahil olmak üzere pek çok farklı ve modern koku çeşidi de bu ürün seçeneklerini herkese hitap eder hale getirmektedir. Hemen hemen her zevke ve beğeniye hitap edecek ürünlerin olması, çeşit ve model fazlalığı gibi durumlar, bu ürünlerin herkes için olduğunun kanıtı niteliğini taşımaktadır. Ancak her üründe olduğu gibi, araba kokusu fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Model, tasarım, koku çeşidi ya da marka gibi pek çok farklı kritere dayalı olarak fiyatlar değişiklik gösterebildiği gibi, bu durum ürün çeşidi kadar fiyat çeşidi olmasını da sağlamaktadır. Genel olarak oto kokusu fiyatları konusu, tercih eden her araba sahibinin cebine uygun ve zevkine göre seçim yapmasını sağlayacak şekilde çeşitli olmaktadır. Bu çeşitlilik durumu ürünleri herkesin kullanımına uygun hale getirmekle birlikte, günümüzde genellikle meyve ve çiçek ağırlıklı koku seçeneklerinin tercih edildiği bilinmektedir. Koku seçenekleri arasında, meyveli kokular için genellikle kavun, karpuz, mango ya da Hindistan cevizi gibi yoğun koku içeriğine sahip meyveler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, daha ferah kokular için çam, damla sakızı ya da çiçek kokuları ön plana çıkmaktadır. Bu durumun yanı sıra, şekerli ve yoğun kokuların da tercih edildiği bilinmekle birlikte, buna uygun olarak sakız kokulu içeriklerin de üretildiği bilinmektedir. Tüm bu seçenek fazlalığı durumu sayesinde her araç sahibi hem tasarım hem koku çeşidi konusunda kendine ve cebine en uygunu seçmek konusunda oldukça rahattır. Tüm detaylar göz önüne alındığında, araç kokuları çeşitleri, araç kokusu içerikleri otomatik araç kokusu modelleri ve araç kokusu fiyatları ile ilgili detaylı ve ayrıntılı bilgilere Trendyol adresinden ulaşabilir, kendinize ve aracınıza en uygun olan kokuyu kolaylıkla bularak satın alabilirsiniz. Trendyol’un sunduğu araba parfümü fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Satın alma işlemi esnasında, ürün özelliklerini dikkatli bir şekilde okuyarak ürünleri sepetinize ekleyebilir, bu sayede sepete özel olarak tanımlanmış indirimlerden faydalanarak keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Alışveriş deneyimini en üst seviyede yaşarken aynı anda alternatif ve farklı ürün seçenekleri hakkında da bilgi edinebilir ve alışverişinizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Araba Kokusu Ne Kadar Etkilidir?

Araba kokusu, araçların içerisinde oluşabilecek kötü kokuların önüne geçmek için üretilen parfümlerdir. Arabalar uzun süre kullanılmadığında havasız kalır. Havasız kalan araçlarda kötü kokular oluşmaya başlar. Araba kokuları da bu kötü kokuların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Araçlarda genelde sigara tüketilmese de tütün kullanılan arabalarda zamanla daha kötü hâle gelen bir koku meydana gelir. Bu gibi durumlarda sprey, otomatik veya uçucu yağlar kullanılır. Pille çalışan otomatik modeller belli aralıklarla güzel koku yayarak aracınızın güzel kokmasını sağlar. Araba kokusunun güzel koku etkisi sayesinde araç kullanım süreniz boyunca kötü kokulara maruz kalmayabilirsiniz. Bu şekilde klimanızı da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Araba Kokusu Nasıl Kullanılır?

Aracınızın kokusunu tazelemek için bir araba kokusu satın almanız yeterli olacaktır. Çeşitli şekillerde kullanılabilen araba kokusu, kâğıt, jel veya sıvı gibi çeşitli biçimlerde satılabilir. Dikiz aynasından asılabilirler veya arabanın diğer bölgelerine yerleştirilebilirler. Bazı oda spreyleri, kokuyu zamanla kademeli ve otomatik olarak salmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle otomatik spreylerinde araba kokusu piyasasında olduğu bilinmektedir. Uzun süreli bir koku sağlamak için uçucu yağlar kullanılabilir. Aracın çakmağına veya USB bağlantı noktasına takılabilen bu uçucu yağlar araba kokularının bir difüzör yardımıyla koku salması işlemine denir. Araba havalandırma klipsleri ise, araba kokularının bir başka opsiyonudur. Arabadaki havalandırma deliklerine takılmak ve araç içinde hava sirküle edilirken koku salmak için tasarlanmıştır. Arabanızın kokusunu tazelemenin hızlı ve kolay yolu bir başka yolu da spreylerdir. Koltuklara, paspaslara ve diğer alanlara birkaç sprey sıktıktan sonra aracınıza farklı ve yeni bir koku bırakmış olursunuz.

Araba Kokusu Nasıl Takılır?

Bir araba kokusu işlemi, sahip olduğunuz koku türüne bağlı olarak değişebilir. Asılı oda spreyler, dikiz aynasından veya arabanın diğer kısımlarından asılabilen bir ip veya kurdele ile birlikte gelir. İpi veya şeridi istenen konuma bağlamanız ve konumu gerektiği gibi ayarlamanız yeterlidir. Havalandırma klipsli oda spreyleri ise, arabanızdaki havalandırma deliklerine klipslenir. Kokuyu havalandırma deliğine klipsledikten sonra, konumu gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz. Araba koku difüzörleri bir çakmak veya USB portuna takılır. Difüzörü istediğiniz bağlantı noktasına takmanız ve konumu gerektiği gibi ayarlamanız yeterlidir. Bir araba parfümü ise, arabanızın istediğiniz bölgesine püskürterek kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir koku türüdür. Bazı oda spreyleri ek adımlar veya önlemler gerektirebileceğinden, herhangi bir oda spreyi için üreticinin talimatlarını kullanmadan önce okumak önemlidir. Oda spreyini araç kullanırken görüşünüzü engelleyebilecek veya kolayca devrilebilecek bir yere koymamaya dikkat etmeniz önerilmektedir.