"

Oda ve Araba Kokusu

" araması için 48212 sonuç listeleniyor

Oda Kokusu Ve Koku Giderici

Oda Kokusu ve Koku Giderici Ürünlerle Değişen Havalar

Evlerde zaman zaman karşılaşılan kötü koku sorunu, çaresine bakılmadığı takdirde oldukça rahatsız edici olabilir. Banyo giderinden gelen ya da mutfakta birikmiş çöplerin yol açtığı kötü kokuların birbirinden çeşitli oda kokusu ürünü kullanarak giderilmesi mümkün. Mum, jel, tütsü ya da sprey şeklinde satışa sunulan mis kokulu oda parfümleri arasından zevkinize ve odanızın tarzına uyan bir ürünü seçip mekânın havasını değiştirebilir, misafirlerinizi hayran bırakabilirsiniz. İster oda kokusu makinesi kullanın ister güzel aromalı bir tütsü yakın, salonunuzun, yatak odanızın ya da mutfağınızın havasındaki değişimi anında fark edeceksiniz. Örneğin banyo giderlerinden zaman zaman gelen kötü kokuları perdelemek ve yok etmek için kullanılan çeşit çeşit oda kokusu spreyi, inatçı kötü kokuları gidererek tüm odaya eşit şekilde dağılan ferah bir koku yayar. Yanıcı özelliği olmayan bu spreyler, tamamen doğal nitrojen püskürtücü olduğu için sağlık açısından herhangi bir olumsuz etki içermemektedir. Bu nedenle dilediğiniz bir ya da birkaç tanesini evinizin her odasında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Düzenli aralıklarla yemek pişirilen ve dolayısıyla sürekli soğan, sarımsak, lahana, pırasa gibi oldukça baskın yemek kokularına maruz kalan mutfaklarda taze çiçek ya da narenciye kokularından yararlanabilirsiniz. Gece lambası olarak da tercih edilen ve kapalı alanlardaki havanın kalitesini arttırmak için kullanılan LED tablalı çeşitlerse, beş adet farklı renk verebilme özelliğine sahip. Musluk suyu ve solüsyonla çalışan bu ürünleri baş ucunuzdan ayırmak istemeyeceksiniz. Ayrıca oda kokusu litrelik olarak satın alındığında ister arabanız ister ofisiniz isterseniz de eviniz için uzun süreler kullanılabilir. Genellikle beşer kiloluk paketler halinde satılan bu ürünler, spreyleme yapılarak kullanılır ve uzun süre kalıcıdır. “Birine oda kokusu tavsiye edecek olsan ne tavsiye ederdin?” sorusuna yanıt olarak gösterilebilen çubuklu çeşitler ise hem birbirinden harika kokuları hem de dekoratif ve şık şişeleriyle göz dolduruyor. Lavanta, gül, vanilya, yasemin gibi çeşit çeşit aromalarıyla bu ürünler hem kendinizin hem de sevdiklerinizin yaşadığı ortamlardaki havayı mükemmel biçimde değiştirecek nitelikte.

Her Oda için Ayrı Oda Kokusu Esansı

Evlerde her odanın bir tarzı vardır. Çocuk odaları eğlenceli, mutfaklar hareketli, oturma odaları dingin, yatak odaları huzurlu olsun istenir. Dolayısıyla her odaya kendi ruhuna uygun mobilyalar alınır, odanın duvarları, tarza uygun renklere boyanır ve her birine uygun objeler yerleştirilir. Ancak dekorasyon dendiğinde akla gelen bu unsurlara ek bir başka çok önemli bir eleman daha vardır. Odanın, tarzına uygun kokması, mekandaki bütünlüğü sağladığı için, ortama uygun oda parfümü seçimi es geçilmemesi gereken bir konudur. Bu işi yapmadan önce hangi esansın, kişide hangi duyguları uyandırdığı hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olabilir. Limon, portakal gibi narenciye türlerinden bir esans insanların daha canlı ve hareketli hissetmelerini sağlar. Diğer taraftan elma, insana neşe veren bir aromaya sahiptir. Doğal çam veya misk gibi odunsu kokular daha sıcak ve samimi bir ortam yaratmakta etkilidir. Romantizm duygularını tetikleyen gardenya, yasemin ve sandal ağacı kokuları ise afrodizyak bir etkiye sahiptir. Tüm bu bilgiler ışığında limon, portakal gibi narenciye esanslarını mutfağınızda tercih edebilirken elmayı, her zaman mutlu olmasını istediğiniz çocuğunuzun odası için kullanabilirsiniz. Çam, misk gibi odunsuları arkadaşlarınız ve ailenizle keyifli zamanlar geçireceğiniz oturma odanıza kabul edebilirken gardenya ve yasemin gibi romantik esansları yatak odanızın havasına dağıtabilirsiniz. En çok parfüme ihtiyaç duyulan banyo ve tuvaletler içinse yine ferahlık hissi veren narenciye esanslarından faydalanılabilir. Doğru kokuların insanlardaki depresyonu ve diğer olumsuz duyguları azalttığı bilindiğine göre evde sıklıkla zaman geçirilen odaların ruh halini olumlu yönde etkileyecek şekilde kokmasına olanak verilmelidir. Aksi halde insana ağırlık ve uyku hissi veren lavanta, bergamot ya da paçuli kokuları çalışma odalarında kullanarak veriminizi düşürmek istemezsiniz. Tam tersi şekilde okaliptüs, nane ya da greyfurt gibi insana enerji veren esansları yatak odanıza sokarsanız uyumakta zorluk çekmeniz muhtemel olabilir. Kısacası evinizin harika kokmasını sağlayacak en uygun oda parfümünü seçerken öncelikle hangi esansın hangi duygulara karşılık geldiğini bilmeniz, sonrasında da hangi esansı hangi odada kullanacağınıza karar vermeniz önem taşır. Gerisi; lavanta, limon, elma, vanilya, misk ya da sandal ağacı gibi birbirinden karakteristik ve mis kokulu oda parfümlerinin işi.

Her Zevke Göre Tazeleyen Oda Kokusu Çeşitleri

Bazıları için yüzeylerin pırıl pırıl parlaması, camların tertemiz olması ya da çamaşırların lekelerden arınması yetmez. Aynı zamanda evin bütününe yayılmış güzel bir koku da duymak isterler. Her kokunun kendine has özellikleri ve insanda uyandırdığı farklı farklı hisler olduğunu düşünürsek seçim yapmak için kendi zevkinize ve o kokunun size hissettirdiği olumlu duygulara yönelmeniz iyi olacaktır. Örneğin gül, harika görüntüsüne ek olarak her döneminde yaydığı birbirinden güzel kokusuyla eviniz için en güzel seçenekler arasında üst sıralarda yer alabilme olasılığı yüksek bir alternatif. Goncayken ayrı olgunken ayrı kokuya sahip olan bu çiçeğin kendi türleri arasında bile farklı koktuğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla dilediğiniz türden bir gül kokusunu ister yatak odanızda ister evinizin giriş bölümünde kullanarak eve imzanızı atabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların beğenisine sunulan farklı jel çeşitleri; lavanta, limon, yasemin gibi birbirinden güzel esanslarıyla satışa sunuluyor. Yüzlerce çeşit arasından seçim yaparak evinize; mis gibi amber, temizlik kokan beyaz sabun, taptaze portakal çiçeği ya da sandal ağacı gibi dilediğiniz türden kokuyu yayabilirsiniz. Oda kokusu çubuklu olabileceği gibi jel ya da tütsü şeklinde de olabilir. Siz tütsülerden yanaysanız hem rahatlamak hem evin havasını güzelleştirmek adına birbirinden farklı çeşitleri deneyebilirsiniz. Mistik karakteri ve kadim doğası gereği oldukça popüler olan bu ürünlerden Palo Santo tütsüsü, sıklıkla tercih edilir. Güney Amerikalı şamanların tarihin eski zamanlarından beri sakinleşmek, odaklanmak ve zihin açmak üzere kullandığı bu odunsu tütsü, Palo Santo ağacının içeriğindeki bileşenlerden elde edilir. Vücudumuz ve bulunduğumuz ortamdaki düşük frekanslı enerjiyi temizlediği için yatıştırıcı, arındırıcı ve iyileştirici olarak da kullanılır. Dolayısıyla meditasyon yaparken ya da çalışırken rahatlıkla kullanabileceğiniz ideal bir kokudur. Bunun dışında bergamot, üzüm, amber ve diğer çiçeksi ve odunsu esanslarıyla bol çeşidi bulunan ince çubuk tütsüler de yaygınca kullanılır. Kayık bir tütsülük üzerine hafif eğimli bir açıyla dik olarak yerleştirilmesi gereken bu ürünler dilediğiniz şekilde seçeceğiniz kokuyu odaya anında yayarak mekânın havasını değiştirir. Bir diğer çeşit olan sprey ürünler hem kalıcılıkları hem de pratik kullanımlarıyla evlerin baş köşesinde yerini alır. Siz de onlarca markanın yüzlerce ürünü arasından kendi tarzınıza uygun bir oda parfümünü seçip evinizin havasına baharı getirebilirsiniz.

Oda Kokusu Şişeleri ve Tütsülüklerle Tarz Odalar

Kendi tarzınıza ve odanın dekorasyonuna uygun biçimde seçilmiş mobilyalar ve objeler bir evin tarzını belirlemede kilit rol oynar. Tek renk bir oturma odasında konsolun üzerine yerleştireceğiniz renkli bir tablo ya da masanın üzerine koyacağınız modern bir obje odanın havasını anında değiştirmekte epey işe yarar. Bir evin olmazsa olmazı olan güzel ve karakteristik kokusu o evin ve içinde yaşayanların imzası konumuna gelir. Bir evin kapısından içeri adımınızı attığınızda burnunuza gelen beyaz sabun kokusu, evde sakin ve dingin bir hayat sürüldüğüne dair size ip ucu verebilirken, girişteki portakal ya da limon kokusu evin enerjisinin hayli yüksek olduğunu anlatmaya yeter. Tüm bu kokuları elde etmek içinse birbirinden çeşitli tütsü, sprey ya da jel koku ürünleri kullanılabilir. Yerli ve yabancı birçok markanın koleksiyonlarını süsleyen kokular hem paçuli, bergamot, pralin ve vanilyanın en güzel notalarıyla odanın havasına iyi gelir hem de narin ve şık şişeleriyle dekorasyonun bir parçası halini alır. Kokuyu ortama yaymak üzere kullanılan birkaç çubuğu, şişesi ve oda kokusu yağı ile satılan kit ürünler, girdiği her odaya çok yakışır. Okyanusun ferahlatıcı etkisini banyolarda hissetmek isteyenler için üretilen çubuklu çeşitlerin minik ve şık şişeleri, banyoda sadece dekoratif amaçla bile kullanılabilecek kadar güzeldir. Ayrıca kayık ya da şelale model tütsülükler ve el yapımı buhurdanlıklar da evlere mistik bir hava katarak bohem ortamların ilgi odağı olabilir. Renk renk ve çeşit çeşit seramik buhurdanlık, evde güzel bir kokunun gezinmesine olanak tanırken şık görüntüsüyle de görenleri büyüler. Geri akışlı mistik şelale tütsülükler ise tütsüden çıkan dumanın izlenebilir oluşuyla odaklanmayı arttırabileceğinden dolayı meditasyon yapılan odada çok şık ve işlevsel olabilir. Oda kokusu otomatik olan seçenekler, estetik anlamda diğerleriyle yarışabilecek olan, şık ve dekoratif tasarımlarıyla ihtiyaç duyulan her odada rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan özel bir teknoloji sayesinde bu ürünler, yasemin ve şakayık gibi doğal yağ özleri içeren parfümü buhara dönüştürürken, etrafa uzun süre kalıcı ve hoş koku yayar. Özellikle kötü kokuların sıklıkla ortaya çıktığı tuvalet ve banyo gibi alanlarda çokça tercih edilen otomatik sprey makineleri, estetik tasarımlı şişeleriyle banyolara şıklık katar. Kısacası birbirinden zarif, şık ve dekoratif oda kokusu şişeleri evlerin her odasında rahatlıkla kullanılabilir, odaların tarzına değer katabilir.

Oda Kokusu Tavsiyesi Arayanlar için İp Uçları

Odalarda kullanılabilecek doğru kokuyu bulmak için öncelikle favori kokunuzun hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Sonrasında, evin ve odanın tarzına ve ruhuna uygun seçimler yapmak her zaman doğru bir adımdır. Büyük ve gösterişli mobilyaların hâkim olduğu bir salona vanilya veya amber kokusu yakışırken daha yazlık bir konseptin yer aldığı mekanlarda kekik, biberiye, lavanta gibi Akdeniz kokuları kullanılabilir. Örneğin beyaza yakın açık renk koltuklarla yalın bir yemek masası ve sandalyelerin yer aldığı küçük bir salonda vanilya kokusu duymak yerine lavantanın tazeliğini yakalamak daha doğru hissettirebilir. Sıcak iklimli bölgelerde çokça tercih edilen meşe yosunu ve paçuli esansı, serinlik hissi verdiği için diğer narenciye türü çeşitlerle de alternatif olabilir. Ayrıca oda kokusu hediyelik olarak da düşünülebilecek harika bir seçenektir. Arkadaşınızın evinde çok şık duracağına inandığınız şık tasarımlı çeşit çeşit ürün arasından seçim yaparak sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Evinizin dışında en çok bulunduğunuz bir diğer yer aracınızsa ve oranın da havasını tazelemek isterseniz, koku giderme teknolojisine sahip ve araçtaki inatçı kokuları yok eden araç kokuları kullanarak aracınızı da eviniz gibi güzel kokutabilirsiniz. Ayrıca araçta meydana gelmiş süt, yumurta, sigara, evcil hayvan, et ürünleri, balık ve rutubet gibi kötü kokular varsa öncelikle bir araç içi koku giderici sprey yardımıyla bu kötü kokulara kalıcı bir çözüm bulunması da gerekebilir. Hatta araçta klima tesisatına bağlı havalandırma kanallarında veya içeride oluşmuş bakteri ve mantarların yol açtığı kötü kokuların giderilmesinde araç içi tazeleme spreylerinin kullanılması oldukça faydalı olacaktır. Sonrasında aracınızda olmasını istediğiniz bahar çiçekleri kokusu, dağ ya da okyanus esintisi kokusu veya daha taze olan limon, kavun gibi aromalarla aracınızda huzurla seyahat edebilirsiniz.

Kokuların İyileştirici Özellikleri Ve Kalıcı Olma Yöntemleri

Çok eski zamanlarda mumyalamadan merhem yapımına, yaraların tedavisinden cilt sorunlarına kadar genişleyen yelpazede olumlu etkileri olan çiçekli bitkilerin, daha sonraları esansları kullanılarak uyku problemlerinden diğer birçok sağlık sorununa kalıcı çözüm olduğu biliniyor. Aromaterapi denen kokuyla iyileşme işlemi, kokuların hayatımızdaki fiziksel etkilerini de gözler önüne serdiği için oldukça önemlidir. Dolayısıyla hangi odada hangi kokunun kullanıldığı ruhsal ve fiziksel halimizi etkilediği için mutlaka olumlu duygular hissettiren çeşitlerin seçilmesi gerekir. Örneğin limon öz yağının konsantrasyona olumlu etkisinin kanıtlanmasıyla evinizde bulunan çalışma odanızda limon aromalı kokular kullanmanız sizin için faydalı olabilir. Diğer taraftan mikrop kırıcı özelliğiyle bilinen okaliptüs bitkisi, öz yağıyla özellikle çocuk odalarının kokusu olmak için en uygun aday. Ayrıca enerjiyi dengeleyen ve solunum yolu rahatsızlıklarına birebir olan Sedir ağacı, koku olarak her evde bulundurulması gereken bir diğer önemli çeşittir. Uyku sorunları, kas, kemik ve eklem sıkıntıları olanlar içinse antidepresan özelliği olan papatya kokusu denenebilir. Uzun bir iş günü sonrası baş ağrısıyla eve geldiğinizde yanınızda olmasını isteyeceğiniz doğal ağrı kesici, kişniş esansıdır. İster tütsü ister diğer çeşitler olsun kişniş aromalı kokular ağrıyı kesmek ve kişiyi sakinleştirmek için birebirdir. Diğer yandan soluk almayı rahatlatıp insanı dinlendirdiği için Günlük ağacından elde edilen esanslar vaktinin çoğunu stresli bir işte çalışarak geçirenlerin evlerinde mutlaka bulundurması gereken kokulardan. Mide sorunları yaşayanlar zencefil esansı öne çıkar. Her derde deva zencefil, kökündeki iyileştirici etkiyi yaydığı kokuya da vererek bütüncül iyilik vermek konusunda iyi bir yardımcıdır. Bağışıklık sistemini düzenlemek ve daha iyi çalışmasını sağlamak için de kokulardan faydalanabilirsiniz. Kekik, limon, çay ağacı, nane ve karanfil bu özelliğiyle vücudunuzun en iyi dostu haline gelir. Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz de bedende doygunluk hissi veren greyfurt, lavanta, portakal ve ylang ylang esanslarını deneyebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinek ve karasinek gibi uçan böcek ve sinekleri büyük oranda geri püskürten tarçın, karanfil ve biberiye aromalı kokular, rahat ve huzurlu zaman geçirmenizi mümkün kılar. Son olarak odanızdaki hoş kokuların kalıcı olmasını istiyorsanız, öncelikle evinizdeki kötü kokuların nereden geldiğini tespit edip onları oda kokusu giderici ürünler kullanarak yok etmeye çalışın. Ardından odayı havalandırdıktan sonra mekâna oda ferahlatıcı ürünler uygulayarak odanın havasını sıfırlayın. Oda için seçtiğiniz kokuyu uygulama aşamasında asla kokuları birbirine karıştırmayın. Birden fazla koku, her ne kadar tek başına harika olsa da birleştiğinde rahatsız edici olabilir. Dolayısıyla her oda için ayrı bir koku seçin ve düzenli aralıklarla odaya uygulayın. Hangi kokunun sizin evinizin kokusu olduğuna karar vermekte zorlanıyorsanız Trendyol’da yer alan binlerce ürünü aynı anda görebilir, en uygun oda kokusu fiyatları ile satın alabilirsiniz.