"

Biberon Emzik

" araması için 10006 sonuç listeleniyor

Özel Üretimleri ile Biberon Emzik Çeşitleri

Bebeklerin henüz ilk aylardan itibaren beslenme ihtiyaçlarını karşılamak ya da ek gıda takviyeleri alabilmeleri için biberon önemli bir ürün olma özelliği taşır. Farklı ağız yapıları olan bu ürünler, gelişimi esnasında değiştirilebilir başlıklara ve bu başlıklardaki delik büyüklüklerine göre çeşitlenmektedir. Verilecek gıdanın formu ve bebeğin büyüklüğü bu durumlarda önemli bir detaydır. Emzik genel olarak, bebeklerin huzurlu ve kendini güvende hissetmesi için kullanılan, aynı zamanda ağız gelişimini destekleyen yapısı ile sağlıklı bir ürün olan, farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan bir üründür. Farklı malzemelerden yapılmış, yaş aralığına göre seçim yapabileceğiniz çeşitleri bulunmaktadır. Kullanım şekillerine göre farklı modelleri olan bu bebek ürünleri içerisinden bebeğinizin ihtiyacını karşılayacak ürünleri kolaylıkla edinebilirsiniz. Kaşık biberon ürünü, uç kısmındaki kaşık şeklinden dolayı bu ismi almaktadır. Vereceğiniz gıda, hazne içerisinden kaşık kısmına eğim vermeniz sonucu dökülerek, bu şekilde beslenme işlemi yapmanıza yardımcı olur. Kauçuk emzik, bebeklerin rahat bir şekilde ağzında tutabileceği ve hiçbir şekilde rahatsız hissetmeyeceği bir ürün olması sebebiyle, tercih edilen ürünlerden biridir. Biberon seti alarak, bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri tek bir set halinde edinebilir, farklı uçları farklı gıdaları verirken kullanabilirsiniz. Cam biberon, sağlıklı oluşuyla bebekler için tercih edilebilecek bir üründür. Özellikle sıcak ve ılık gıdaları içerisinde bulundurduğunuz takdirde herhangi bir sağlık sorununa sebep olmayacak özelliklere sahip oluşu, cam ürünlerinin öne çıkan özelliklerindendir. Bebek biberon kullanımı esnasında kendini güvende ve rahat hissedeceği ürünler tercih edilerek, gıda takviyesi ve mama yeme alışkanlıkları konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Daha yumuşak ve daha esnek olan ürünlerden bir diğeri de damaklı emzik modelidir. Hem güvenli, hem de rahat hissedeceği için bebeklerin ağız gelişimini olumlu anlamda destekleyen bu ürünler, anne göğsünün emzirme sırasındaki şeklini alacağı için bebekler için kullanışlı olacak ürünlerdendir. Gaz yapmayan biberon ürünleri içerisinde geniş ağızlı ürünler tercih edilebilir. Kolaylıkla beslenebileceği ve sonucunda rahatsız edici gaz durumları ortaya çıkarmayacak olan bu ürünler, sağlıklı ve güvenilir modellerdendir. Emziklerin bebek yaşlarına göre tercih edilmesi son derece önemlidir. Yenidoğan emzik modelleri içerisinde delikli ürünlerin tercih edilmesi, nefes alma esnasında burun deliklerinin kapanmaması açısından önemli bir detay olmakla birlikte, ağız yapısına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Biberon Emzik Modelleri

Biberon Emzik Modelleri

Biberon, emzik modelleri içerisinde bebeğiniz için uygun yaş aralığı ve ağız yapısının yanı sıra, verilecek olan gıdaların formu, yoğunluğu da önemli olacaktır. Delik büyüklükleri değişen ve aynı anda içerisinden geçen miktarının önemli olduğu bu ürünleri, yaş aralıklarına göre tercih ederek kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bebeğiniz için özel bir ürün almak isterseniz isimli emzik modellerinden tercih edebilirsiniz. Üzerine isminin yazılabileceği ürünler, hem kullanım esnasında hoş bir görüntü ortaya koyacak, hem de ilerleyen zamanlar için bir anı olarak saklamak isterseniz, güzel bir bebeklik eşyası olarak kalabilecektir. Yenidoğan biberon ürünlerinden seçim yaparken, pek çok farklı detayı incelemeniz gerekebilir. Henüz yeni doğmuş bebekler, birçok şeye duyarlı ve hassas olabilirler. Uygun ağız yapısı, kullanılan malzemelerin sağlıklı olması gibi detaylar, sağlıklı bir yetişme için önemli olacaktır. Bebekler için üretilen bu ürünlerin içerisinde kullanılan malzemeler değişmekle birlikte, ağız kısmına gelecek bölge genel olarak kauçuk ya da silikon malzemelerden üretilir. Silikon emzik, kullanımı rahat ve ağızda durduğu esnada rahatsızlık vermeyen, bebeğin huzurlu bir şekilde durmasını ya da uyumasını sağlayan çeşitlerdendir. Özellikle su ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanabileceğiniz pipetli biberon modelleri içerisinde farklı çeşitler vardır. Boy farklarına göre ya da cam ve plastik gibi farklı malzemelerden üretilen modellerin yanı sıra, renk çeşitlerini de bulabilirsiniz. Genel olarak 0-6 ay arası için çeşitleri bulunan kiraz uçlu emzik ürünleri, emzik kısmının kiraz formunda olması ve ağızda rahat bir duruş sağlaması açısından bebeklerin seveceği ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünleri bebeğiniz için özelleştirmek ve kişiselleştirmek istiyorsanız isimli ürünler alabileceğiniz gibi taşlı emzik gibi modelleri de tercih edebilirsiniz. Çeşitli renk ve desenlerde olan bu ürünleri kullanırken bebeğiniz daha şık gözükecek. Bebeklerin meyvelerin tadına güvenle bakabilmesi için kullanılabilecek bir model olan meyveli emzik ürünleri, farklı meyveleri içerisine koyarak kullanabileceğiniz ve aromasını hissedeceği bir durum ortaya koymaktadır. Farklı renklerde ve boyutlarda bulunabilen bu ürünler, sağlıklı ve güvenlidir. Diş etlerine ve dişlere baskıyı azaltan ve bebek ağız yapısına uygun olarak tasarlanmış ortodontik emzik modelleri de dilin doğru bir pozisyonda kalmasını sağlayarak ağza baskıyı azaltmaktadır. Bebeğinizle neşeli anlar geçirmenizi sağlayacak bıyıklı emzik modelleri de görünüm açısından hoş ve güzel anılar oluşturacak ürünlerden biridir.

Emzik Çeşitleri

Emzik Çeşitleri

Emzik çeşitleri içerisinde pek çok farklı markanın ürünü ve farklı şekillerde model olduğu gibi, bebek yaş aralıkları için özel tasarlanmış kullanışlı ürünler de bulunmaktadır. Üretiminde kullanılan malzemelerden ve gelişimini etkileyen birçok faktöre bağlı olarak değişen modeller içerisinden uygun olanı seçerek bebeğinizin kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin bir yandan emzik kullanarak bir yandan da hoşça vakit geçirebileceği oyuncaklı emzik modelleri içerisinde pek çok farklı oyuncak modeli bulunmaktadır. Eliyle dokunduğunda sesler çıkaran ya da sallanan ürünler, bebeğinizin neşeli anlar yaşamasını sağlayacak ve sıkılmadan vakit geçirebilecektir. Bebekler diş çıkarma evresinde oldukları zaman dişlerini kaşımak isterler ve bunun için özel olarak üretilmiş diş kaşıyıcı emzik, tam da bu durum için kullanılabilir bir üründür. Hem hoşça vakit geçirebilirler, hem de doğal malzemelerden üretilmiş bu ürünle, diş kaşıma ihtiyaçlarını kolayca giderebilirler. Özel şekillere sahip olan ve bebeğin ağzına uyumlu bir şekilde üretilen damaklı biberon modelleri, farklı delik büyüklükleri ile farklı yaş aralıklarına uygun olarak kullanılabilmektedir. Ağız gelişimini destekleyen bu ürünler, sağlıklı bir beslenme için gereken özellikleri karşılamaktadır. Farklı yaşlarda farklı kullanım için ilave olarak bulundurabileceğiniz biberon başlıkları verilen gıdanın yoğunluğuna göre de değiştirilerek kullanılabilir ve beslenme için daha uygun hale getirilebilir. Farklı boyutlarda ve delik aralıkları değişen biberon uçları, yaş ilerledikçe ya da su, süt, mama gibi besinlere göre kolaylıkla değiştirebilir, anlık kullanımlarda pratik bir şekilde yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin sakin bir şekilde durması ya da uyumasına imkân vermesi açısından önemli olan emzikler, farklı şekillerde ve renklerde bulunabilmektedir. Komik emzik modelleri içerisinde daha neşeli bir görünüm kazandıracak ve anılarınızda hoşça hatırlayabileceğiniz, çekeceğiniz fotoğraflarda ileriye dönük güzel anılar kalmasını sağlayabileceğiniz çokça ürün çeşidi bulunmaktadır.

Şekil olarak ve bebeklerin aynı hisse ulaşabilmesi amacıyla tasarlanmış anne memesi biberon modelleri bebeklerin anne memesi ile aynı hissi yaşayabilecekleri bir ürün çeşididir. En zayıf emişte dahi biberon içerindeki gıdayı kolaylıkla alabilmelerini sağlayan yarık damak biberon ürünleri, ağız yapısına uygun tasarlanmış olmasıyla öne çıkan ürünlerden biridir. Rahat kullanım ve farklı yaşlara göre değişen numaralarla bulabileceğiniz yuvarlak uçlu emzik modelleri, güvenli kullanım sunuyor olmasının yanı sıra, huzurlu bir şekilde uykuya dalmalarını sağlayan ürün modellerinden biridir. Biberon ve emzik fiyatları satın alacağınız ürünün marka, malzeme kalitesi ve ihtiyaca uygun olarak tasarlanmış modellerine göre değişmekle beraber, her bütçeye uygun olabilecek seçenekleri bulabileceğiniz çeşitleri bulunan ürünler barındırmaktadır. Bebeğinizin yaşı, ağız yapısı ve verilecek gıdaların yoğunluğu gibi etkenler hesaba katılarak seçiminizi yapıp, güvenle kullanabilirsiniz. Bebeklerin rahatlıkla uykuya dalabilmesi için gerekli olan ve kullanılabilir olan bu ürünler arasında uyku arkadaşı emzik çeşitleri içerisinden tercih edebileceğiniz ve uç kısmında çeşitli peluş oyuncakların bulunduğu ürünler mevcuttur. Hoşça vakit geçirebilecek ve uykuya huzurlu bir şekilde dalabilecek olmaları açısından avantajlı olan bu ürünlerden, bebeğinizin hoşlanacağı çeşitleri tercih edebilirsiniz. Bebeklerin sağlığı açısından bir sorun teşkil etmeyecek ve kaliteli malzemelerle üretilmiş yalancı emzik ürünleri, gerçek bir anne memesi hissi vererek huzurlu ve sakin kalmasını sağlamaya yönelik hazırlanmış olan ürünlerdendir. Emzik kullanımı, bebeklerin ihtiyaç duyduğu doğal emme içgüdüsünü tatmin eden ve bu güçlü reflekslerini kullanabileceği bir durum ortaya çıkarmaktadır. Huzurlu ve sakin kalması için önemli bir üründür. Çok küçük yaşlardan itibaren biberon ile beslenmeye başlayan bebekler için ürünlerin sağlıklı ve kaliteli olması çok önemlidir. Kauçuk biberon gibi ürünler sayesinde hem sağlıklı bir şekilde besin alma işlemlerini yerine getirebilirler, hem de ağızda yarattığı güzel his sayesinde memnun bir şekilde vakit geçirebilirler. Bebeğiniz için vereceğiniz besinin miktarını iyi bir şekilde belirlemek amacıyla küçük biberon modellerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle her zaman standart miktarlarda gıda almalarını kolaylaştırabilir ve daha sağlıklı bir beslenme imkânı oluşturmuş olursunuz. Alınacak besinin belli sıcaklıklarda olması gerekmektedir. Uygun sıcaklığa getirdiğinizde bebeğinizin beslenme süresi içerisinde bir sıcaklık değişimi yaşanabilir. Termos biberon ürünlerinden kullanarak saatlerce aynı ısıda kalmasını sağlayabileceğiniz besinleri, gün boyu istediğiniz aralıklarla vermeniz daha kolay olacaktır. Emzikler içerisinde farklı renk ve tasarımlara sahip ürünleri bulmanız mümkündür. Şeffaf emzik gibi çok tercih edilen ürünler de bunlardan biridir. Sağlık testlerinden başarıyla geçmiş olan bu ürünleri, pek çok farklı markanın ürün çeşitleri içerisinde bulmanız mümkün olacaktır. Sadece renk olarak değil, şekil olarak da farklı tasarımları tercih edebileceğiniz bu ürünlerden yuvarlak emzik gibi modelleri tercih edebileceğiniz gibi, uzun süreler boyunca güvenli ve huzurlu bir şekilde kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ağız gelişimine ve sağlığına katkıda bulunacak bu ürünleri kullanmak, bebeğiniz için iyi olacaktır.

Her Zevke Uygun Biberon Çeşitleri

Her Zevke Uygun Biberon Çeşitleri

Biberon çeşitleri içerisinde pek çok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Bunlar verilecek gıdanın şekline, sıcaklığına ya da bebek yaşına göre değişebilecek özelliklerde bulunmakla birlikte, kullanılan malzemeye göre farklılık gösteren ürünler de bulabilirsiniz. Birçok markanın ürünleri içerisinden bebeğiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitleri tercih edebilirsiniz. Hortumlu biberon da bu farklı çeşitlerden biri olma özelliği taşıyan ürünlerdendir. Diğer modellerden farklı olarak hazneyi tutmanıza gerek kalmadan, pipete benzer ucunu bebeğe vermeniz ve hazneyi yanına koymanız, beslenmesi için yeterli olacak bir kullanım imkânı yaratacaktır. Kolay emilebilir olması sayesinde bebeğinizi zorlanmadan besleyebilmenizin yanında, kolay temizlenebilir olan bu ürünlerle bebeğinize tekrar tekrar gıda verebileceksiniz. Geniş ağızlı biberon ürünleri içerisinde cam ya da özel plastik malzemelerden üretilmiş çeşitler bulabilirsiniz. Geniş ağzı, bebeğin daha kolay kavramasını sağlayan bir özellik yaratmakla birlikte, uçları değişebilen ve verilecek besine göre seçebileceğiniz alternatiflere sahiptir. Kapaklı emzik modelleri, bebeklerin tekrar tekrar kullanabilmesi ve bu esnada temiz kalmasını sağlayacak, dışarıdan gelecek herhangi bir zararlı maddeye maruz kalmasını engelleyecek özelliklere sahip bir üründür. Kullanılmadığı zaman uç kısmı kendi kapağıyla kolaylıkla saklanabilen ve temiz kalmasını sağlayabileceğiniz bir üründür. Neşeli bir görünüm vermesi açısından kullanılabilecek ürünlerden bir diğeri dudak emzik modelleridir. Emzik bebeğin ağzındayken, tasarlanmış dudak kısmının dış kısımda görünmesi hoş ve sevimli bir görünüm yaratmakla beraber, güzel anılar için saklayabileceğiniz fotoğraflarda da çok hoş gözükecektir. Bu ürünlerin seçimini yaparken ilk bakmanız ve kontrol etmeniz gereken emzik numaraları olacaktır. Yaş aralıklarına göre değişen bu numaralar, bebeğinizin rahat bir kullanım sağlayabilmesi açısından önemli olacaktır. Bu konularda deneyiminiz yoksa dahi emzik önerileri alarak yardımcı olunmasını sağlayabilir ve doğru ürün seçimini yapabilirsiniz. Kullanacağınız biberonlar için farklı ihtiyaçları karşılayan ürünler bulunmaktadır. Su için üretilmiş ürünlerin yanı sıra mama biberon çeşitleri de bulunmaktadır. Vereceğiniz malzemeye göre ürün seçimi yapmak, uygun tasarlanmış ürünleri kullanmak her zaman faydalı olacaktır.

Seçim yaparken biberon önerisi alabilir ve uygun ürün seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri tek seferde almak istiyorsanız, dilediğiniz marka ve modellerden tercih yaparken biberon takımı olarak sahip olabilir ve uygun kullanım durumlarına göre sağlıklı ürünler seçebilirsiniz. Biberon seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bu detayları kontrol ederek ve doğru seçimler yaparak, bebeğinizin sağlıklı bir kullanım gerçekleştirmesini sağlayabilir ve kullanım esnasında rahat ve huzur içerisinde olmasına destek olabilirsiniz. Uygun yaş aralığına göre tercih edeceğiniz ürünlerin yanı sıra, uygun ağız şekli ve verilecek gıdanın yoğunluğu uç seçimleri için önemli olacaktır. Emzik ürünlerinin seçimleri için de aynı detaylar geçerlidir. Ağız yapısına uygun olarak alacağınız damla uçlu emzik gibi modeller, hem kolay bir şekilde kavrayabilmesine, hem de uzun kullanımlarda huzurlu hissetmesine neden olacağı gibi uykuya iyi bir şekilde dalması açısından da önemli olacaktır. Bebekler için emzik faydaları oldukça fazladır. Yutma koordinasyonunu artıran ve emme içgüdülerini besleyen özelliklere sahip olması, ilk akla gelen faydaları olmakla birlikte, rahat uykuya dalmaları ve huzurlu, güvende hissetmeleri açısından önemli olmaktadır. Doğru yaş ve doğru ağız yapısına uygun alacağınız ürünler, gelişimini destekleyecek faydalar ortaya koyacaktır. Biberon seçiminde bebeğe uygun olan ürünleri seçmek önemli olmakla birlikte biberon tavsiye almanız uygun olabilir. Uzun süre kullanımlarda, alınmış olan ürünün sağlıklı ve kullanışlı olması bebek sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken ayrıntılardandır. Sağlıklı ve güvenli kullanım için emzik temizleme yapılması gereken işlemlerdendir. Ev içerisinde yere düşmesi gibi durumlarda, sıcak su ile temizlenmesi, olası mikropları öldürme ve temizleme açısından gerekli bir eylemdir. Ev dışında olduğu takdirde, bol su ile durulanması gerekir. Uzun kullanımlar sonrası, kaynatılarak temizlenmesi de önerilmektedir. Deneyimlemiş ve daha önce kullanmış ebeveynlerden bebek için önemli olan emzik tavsiye almanızın yararlı olacağı ürünlerdendir. Kullanılmadığı durumlarda, herhangi bir dış etkene karşı korumak ve bakterilerden uzak tutmak amacıyla emzik kapağı kullanılmalı ve tekrar bebek kullanacağı zamana kadar bu kapak çıkarılmamalıdır. Bebekler gelişim süreçleri esnasında farklı aşamalardan geçerler. Verilen mama miktarı, her yaş hatta ay için değişebilmektedir. Verilecek mamanın çeşidi ve bebeğin yaşı gibi detaylara dikkat ederek doğru ölçülerde vermek gerekebilir. Biberon mama ölçüleri kontrol edilerek bu miktarlar belirlenebilir. Bu ürünlerde ağız yapısı farklı olmakla birlikte çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Değiştirilebilir ağza sahip olan ürünler, içerisinde kullanılan mama çeşidine göre belirlenerek bebeğe verilebilir. Biberon ağzı doğru seçilerek, bebeğin emeceği mamanın çıkış miktarı da doğru ayarlanmış olacaktır. Pek çok farklı markanın, çeşitli ürün seçenekleriyle bulabileceğiniz bu ürünleri Trendyol'dan inceleyebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Biberon Başlığı Ne Zaman Değiştirilir?

Biberonlar, meme emmeyi reddeden bebekleri beslemenin en güvenilir ve en kolay yoludur. Biberon kullanımı bazı çocuklarda 4 yaşına kadar devam edebilmektedir. Ama bu biberonları da her zaman steril etmek ve sağlığa uygun bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Biberonları sağlığa uygun bir şekilde kullanmanın ilk kuralı, sürekli tükürük salgısıyla birleşen biberon başlığı gerekli zamanlarda değiştirmekten geçer. Eğer biberon başlığının kullanım süresini aşarsanız, biberon başlığı aşınır ve belli bir zaman sonra yıkamaya devam etseniz bile kendi üzerinde gözle görülmeyen bakterileri toplamaya başlar. Biberon başlığını en az ayda bir kere değiştirmeniz gerekir. Ancak eğer bebeğiniz ya da çocuğunuz çok sık bir şekilde biberon kullanıyorsa ve yedek bebek emziğiniz bulunmuyorsa, biberon başlığını en az 3 haftada bir değiştirmeniz uzmanlar tarafından önerilir.

Biberon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğiniz ya da çocuğunuz için önemli bir beslenme aracı olan biberonu seçerken dikkat etmeniz gereken bir iki önemli nokta bulunur. Bu önemli noktalardan birincisi, biberonun hangi maddeden üretildiği ve biberon emziğinde bulunan delik sayısıdır. Bu delik sayısı, bebeğinizin ya da çocuğunuzun yaşına göre belirlenir. Biberon alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; alacağınız biberonun boyu, şekli, biberonun anti – kolik özelliğinin bulunup bulunmadığı ve emziğin hangi ham maddede yapıldığıdır. Biberonların genelde camdan üretilenleri daha sağlıklı ve daha güvenli olduğu herkes tarafından bilinir. biberon seti ise size daha uzun süre kullanım sağlamaktadır. Bu biberon setlerinin ise kaliteli malzemeden üretildiğini ve dahası bebeğinizin ya da çocuğunuzun yaşına uygun olup olmadığını kesinlikle kontrol etmeniz gerekmektedir.

Biberon Kaç Ay Kullanılır?

Biberon kullanırken, biberon emziği kullanım süresini geçmemeniz gereklidir. Bebeğinizin ya da çocuğunuzun biberon kullanma süresini; doğru temizleme şekli, kullanıma bağlı deformasyon oluşumu ve biberonun hangi ham maddeden üretildiği de belirler. Tüm bu şartlar göz önüne alındığı zaman kullanmakta olduğunuz biberonu en fazla 4 ay sonra değiştirmeniz gerekmektedir. Bu kullanım süresini aşan biberonlarda, renk değişimi, şekilde bozulma ve yukarıda anlattığımız gibi kendi kendinde bakteri tutma özelliği belirginleşmektedir. Ama eğer satın alacağınız biberon camdan üretilmişse, kullanım süresi 4 aydan çok daha fazla oluyor. Çünkü cam biberonlar yapı itibari ile hem çok dayanıklı olur hem de sağlığa en uygun olan biberon çeşididir. Eğer elinizde olan biberonun kullanım süresi dolmuşsa ve biberonu değiştirmek istiyorsanız yeni bir tercihe kapı aralayabilir ve bebeğiniz için sağlıklı ürünü alabilirsiniz. Ürünü hemen Trendyol'dan sipariş edebilirsiniz.