placeholder
"

Biberon Seti

" araması için 2091 sonuç listeleniyor
Mamajoo %0 Bpa Ilk Hediyem Seti
KARGO BEDAVA
Mamajoo%0 Bpa Ilk Hediyem Seti
568,41 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Biberon Seti

Biberon Seti

Bir bebeğin doğduğu günden itibaren beslenmesine oldukça fazla dikkat edilmesi gerekir. İlk 6 ay anne sütünü mutlaka alması gereken bebek, bu sürecin sonrasında veya anne sütünün yeterli gelmediği durumlarda takviye mamalar ile beslenmelidir. Böyle bir süreç içerisinde bebek beslenmesi sırasında annelere çeşitli araç ve gereçler gerekli olur. Bu durumda annelerin en önemli yardımcısı ise biberon set çeşitleridir. Bu setler farklı ürünlerin bir araya gelmesi ile oluşur. Set içerisinde ana ürün olarak farklı ebatlardaki biberon çeşitleridir. Biberonların dışında başlıklar, biberon temizleme fırçaları gibi aparatlar da yine set içinde yer alan ürünlerdir. Biberonların boyutları ve başlıkları bebeğin bulunduğu aya göre farklılık gösterir. Ürünleri tekli olarak almak yerine set biçiminde almak aynı zamanda maliyet açısından da olumlu bir işlem olur. Set ürünler tek ürünlerin toplam fiyatının altında bir fiyat ile satışa sunulur. Ayrıca setin içeriği değiştiği için kullanıcının ihtiyacına göre farklı ürünler tercih edilebilir. Bebek biberon seti çeşitleri bebeğin yaşı, beslenmesi, beslenme sırasındaki tercihleri dikkate alınarak seçilmelidir. Her türlü seçime uygun olabilecek set çeşitleri mutlaka bu kategoride bulunan ürünler arasında yer alır. Bu ürünler set dışındaki ürünler ile de uyumlu parçalar içerir. İhtiyaçların değişmesi ya da ürünün zarar görmesi gibi durumlarda elde bulunan parça, set dışından herhangi bir ürün ile kombinasyon yapılarak kullanılabilir. Bu şekilde bebeğin alışkanlıklarına devam etmesini ya da daha verimli ürünler ile beslenmesini sağlamak mümkün olabilir. Biberon set çeşitleri bebeğin doğdu günden itibaren kullanabileceği şekilde tasarlanır. Biberonlar için tasarlanan tüm ürünlere Trendyol ile sahip olabilirsiniz.

Biberon Setleri Tasarımları

Bebek beslenmesinde annelerin tercih edebileceği çok fazla biberon çeşidi bulur. Tekli ürünlerde olduğu gibi set ürünlerde de farklı tasarımlara rastlanır. Standart ürünler uzun yıllardır bu alanda bulunan ürünler olması dolayısıyla en fazla tercih edilen ürünlerdir. Bu tarz bebek biberon seti cam, plastik ya da çelik gibi farklı materyallerden yapılmış olabilir. Özellikle cam biberon seti çeşitlerinde açılı fonksiyonlar bulunur. Bu özellik biberona bebeğin kullanımı sırasında ekstra hava girişini durdurma fonksiyonu katar. Bebeğin biberondan süt emmesi durumunda bükülen boyun sayesinde bebeğin midesine ekstra hava girişi olmadığından bebekte gaz şikâyeti azalır. Ancak bu ürünlerin temizliği biraz zaman alabilir. Bunlar için geliştirilen fırçalar kullanılarak biberon temizliği kolayca yapılabilir. Temizliği kolay olan biberon tasarımlarından biri geniş ağza sahip olan biberon çeşitleridir. Biberonun ağzının geniş olması temizlerken rahat hareket etmeye imkan sağlar. Aynı zamanda bu tasarımlar anne sütünden biberona geçen bebeklerin zorlanmadan adapte olmasını da kolaylaştırır. Geniş ağzı sayesinde bebek anne memesi ile aynı hissi yaşadığını zannederek biberona hızlı ve basit bir şekilde alışır. Gaz şikayetini en aza indirme amaçlı olan biberon tasarımlarından biri de havalandırma sistemine sahip şişelerdir. Bunların sistemi sayesinde şişede gaz birikmesi ve bebeğe gaz aktarımı olmaz. Bu da bebeğin ve annenin rahat ve konforlu yaşamasını sağlar.

Biberon emzik seti içerisinde yer alan biberonlar farklı kriterlere göre birbirinden ayrılır. Bunlar malzeme, boyut ve görsel tasarımlarıdır. Tasarımları açısından birbirinden farklı ürünler bulmak da mümkündür. Ebeveynler tarafından en fazla tercih edilen biberon çeşidi yuvarlak tasarımlı olan ürünlerdir. Bu ürünler çok uzun yıllardır kullanılan ve kullanımı oldukça pratik olan çeşitler olarak bilinir. Kullanımının dışında temizliği de bir o kadar hızlı şekilde tamamlanır. İçerisine fırçanın rahatlıkla girmesi biberonun çok kısa sürede tertemiz olmasını sağlar. Aynı zamanda ürünün içerisinde mama ya da süt koymak da oldukça basittir. Emzik kısmının çıkarılması ile yuvarlak geniş olan ağzı sayesinde kolay bir biçimde içerisi doldurulabilir. İçerisinin doldurulması yuvarlak tasarımlara göre daha zor olan ürünlerden biri köşeli olan ürünlerdir. Bunlar yapıları gereği eğimli özelliğe sahiptir. eğimli olması bazı noktaları kolaylaştırırken bazı noktaların ise zorlaşmasına sebep olur. Eğimli olan biberonlarda bebeğin emmesi sırasındaki mama akışı basit ve pratik olur. Bebek çok daha rahat şekilde beslenebilir. Ayrıca bu ürünler gaz açısından da bebeğe fayda sağlar. Olumsuz tarafına gelindiğinde ise gerekli araç gereç olmadan ürünü temizlemek çok basit olmaz. Yeni doğan biberon seti çeşitleri de boyutlarının küçük olması nedeniyle aynı durumla karşı karşıya bırakabilir. Ancak set içerisinde bulunan ya da ayrıca temin edilecek bir biberon temizleme fırçası ile temizlik kolayca tamamlanabilir. Trendyol ile istediğiniz tüm ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Biberon Setlerinde Kullanılan Malzemeler

Biberonların yapımında kullanılan malzemelere bakıldığında birbirinden farklı materyaller olduğu görülür. Bunlar plastik, silikon, cam ve çelik malzemelerdir. Her bir ürünün farklı bir yapılış amacı bulunur. Buna bağlı olarak da her farklı çeşit bir yönüyle öne çıkar. O ürünün diğerlerine göre pasif kalacak başka bir yönünün olabileceği de unutulmamalıdır. Her biberonun öne çıkan bir tarafı olduğu gibi geride kalan bir yönü de olabilir. Biberonun kullanımı bebeğin ve annenin tercihlerine bağlı olarak değişir. En iyi biberon çeşidi aslında anne ve bebeğe en uygun olan biberon demektir. Biberonların yapımında en sık rastlanan malzeme plastiktir. Plastik malzeme kullanılmasının pek çok nedeni bulunur. Bunlar içerisinden en önemlisi plastik materyallerin ağırlığının oldukça az olmasıdır. Bu sayede anneye büyük kolaylık sağlar. Bebeğin gelişiminin ilerlediği, biberonu kendisi kullanabilmeye başladığı zaman ise bebek bu biberon çeşitlerini rahatlıkla kullanabilir. Plastik malzemelerin tercih edilmesinde etkili olan bir diğer neden ise maliyetinin düşük olmasıdır. Maliyetinin düşük olması nedeniyle plastik biberonlardan oluşan setlere oldukça uygun fiyatlar ile sahip olmak mümkün olabilir. Diğer türlere olumsuz olan tarafı ise daha az dayanıklı olması gösterilebilir. Ancak dikkatli kullanım sağlandığı durumlarda bu özellik çok fazla gün yüzüne çıkmaz. Bazı plastik hammaddelerin sıcaklıkla bozulan yapıları olabilir. Buna karşı önlem olarak biberonlar belirli sürelerle yenilenmelidir. Bu durum bebeklerin sağlığı için oldukça önemlidir. Ayrıca plastikten yapılan oyuncak biberon seti çeşitlerini bulmak da mümkündür. Bu ürünler de tıpkı gerçek biberonlar da olduğu gibi farklı araç ve gereçlerin bir arada olduğu setlerdir.

Bebekler için daha sağlıklı ve daha kullanışlı olması için tasarlanan biberon çeşitleri arasında çelik ürünlere rastlamak mümkündür. Bu biberonların en önemli özelliği sütün sıcaklığını uzun süre aynı derecede tutabilmeleridir. Ayrıca çelik malzemelerin oldukça sağlıklı olduğu ve insanlar üzerinde hiçbir probleme yol açmadığı bilinir. Çelik ürünler kullanım ömürleri açısından da oldukça uygun çeşitlerdir. Bunları uzun yıllar kullanmak mümkün olabilir. Cam ya da plastik ürünlere göre çok daha sağlam ve dayanıklıdır. Plastik malzemeye benzeyen yapısı ile biberon üretiminde en fazla tercih malzemesi çeşitleri arasında silikon materyaller bulunur. Silikon malzemeler biberon emziği yapımı dışında darbeleri önleyici kılıkların üretiminde de kullanılır. Bu şekilde kırılmak ihtimali yüksek olan biberonlar silikon kılıf sayesinde uzun bir ömre sahip olur. Silikonlar aynı zamanda sağlıklı, uzun ömürlü ve sağlam olmaları dolayısıyla emzik çeşitlerinin yapımında da kullanılır. Ayrıca silikon malzemelerin sağlığı olumsuz etkileyecek bir özelliğinin bulunmaması ürünlerin daha fazla tercih edilmesini sağlar. Ürünlerin fiyatlarının plastik malzemelere göre daha pahalı olması uzun yıllar kullanımları ile tolere edilebilir. Silikonlar da plastik malzemeler gibi oldukça hafif yapılıdır. Bunun aynında oldukça esnek yapılı olmaları da önemli özelliklerinden biridir. Polipropilen yapıda olmaları ürüne dayanıklılık ve esneklik katar.

Biberonların seçimini yaparken irdelenmesi gereken bir konu üretildiği malzemenin türüdür. Ürüne çeşitlilik kazandırmak amacıyla pek çok malzeme biberon üretiminde kullanılır. Bu ürünlerin birbirlerine göre daha olumlu ya da daha olumsuz olan yönleri bulunur. Cam biberonlar en fazla tercih edilen ürünlerdir. Camın tüm malzemeler içerisinde en sağlıklı oluşu nedeniyle anneler için vazgeçilmez ürünlerdir. Aynı zamanda cam malzemeler yapıları gereği kolay temizlenebilir özelliktedir. Biberonlarda da aynı durum geçerlidir. Kolaylıklar temizlenebilir ve kalıntı gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılmaz. Cam biberonların diğer ürünlere göre daha zayıf kalan yönü ise tabi ki daha çabuk zarar görebilmesidir. Dikkatli kullanım ve temizlik gerektiren bu biberon çeşitleri buna rağmen annelerin en favori ürünüdür. Plastik ürünler ile kıyaslandığında sağlamlık yönünden daha olumsuz kaldığı halde sıcaklıkla teması durumunda verdiği güven ürünü bir adım öne geçirir. Ağırlık açısından karşılaştırıldığında ise ürünün plastik malzemeye göre biraz daha ağır olduğu görülür. Plastik malzemeler camlara göre daha hafif ürünlerdir. Ancak cam ürünlerde BPA bulunma ihtimalinin olmaması ile plastik ürünler daha fazla tercih edilmesini sağlar. Plastik ürünler arasından seçim yapılması durumunda ise BPA olup olmadığına dikkat etmek çok önemlidir. BPA plastik ürünlerde bulunabilen bir kimyasal malzemedir. Bu malzeme yüksek sıcaklıklar ile temas ettiğinde zararlı hale dönüşür. Sağlığı olumsuz etkileyen bu ürünün zehirlenmelere de yol açabildiği bilinen bir durumdur.

Bebek İçin Biberon Seti Seçimi

Bebekler için biberon seçimi yaparken bebeğin yaşı ilk göz önüne alınan durumdur. Bebeğin yaşı ve gelişim durumuna göre biberon özelliği belirlenir. Her döneme uygun hacimlere sahip biberonlar bulunur. Yenidoğanlar için en küçük hacimde olan 100 cc hacme sahip ürünler uygundur. Ürün üzerinde yenidoğan ibaresinin bulunmaması durumunda 1 – 2 hafta gibi ifadeler olmasına dikkat etmek gerekir. Bebeğin 1 aylık olması durumunda 120 cc’lik ürünler kullanılabilir. 2 – 3 aylık olan bebekler için ise artık 250 cc’lik biberonlar tercih edilebilir. Bebek 4 aylık olmuş ise 350 cc hacme sahip olan biberonları seçmek mümkündür. Bu noktada bebek için ay bilgisine uygun ürünlerin seçimi daha rahat ve pratik kullanım için, daha büyük boyutlu ürünlerin seçimi ise daha uzun süre kullanım için uygun olduğu unutulmamalıdır. Seçim yaparken bu özelliklerin dışında yapıldığı materyale göre değerlendirme yapmak oldukça önemlidir. Hem biberonun kendisi hem de set içerisinde bulunan diğer ürünlerin farklı malzemeler kullanılarak üretilmesi mümkündür. Biberonlar açısından cam ürünler en fazla tercih edilen ürünlerdir. Cam ürünler sağlık açısından olumsuz bir duruma yol açmamaları nedeniyle talep görür. Plastik malzemeler ise yapımında pek çok alternatif ürün kullanıldığı için karar verilmesi zor olan çeşitlerdir. Plastik biberon yapımında kullanılan malzemelerin BPA, ftalat ve pvc içermemesi özellikle dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu malzemelerin kullanımı halinde ürün sıcaklıkla temasında sağlığa zararlı durumlar oluşturabilir. Bu zararlı kimyasalların bulunmaması durumunda ise plastik ürünler de güvenle kullanılabilir. Biberonların ve set içerisinde bulunan diğer ürünlerin yapımında plastik malzemelerin tercih edilme nedeni ise plastiğin cama göre daha dayanıklı ve hafif oluşudur.

Bebekler için biberon seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Bunlardan bir diğeri de biberonun emzik kısmının seçimidir. Bu konuda farklı detaylar bulunur. Yapımında kullanılan malzemeler ve emziğin fiziksel yapısı en çok dikkat edilmesi gereken detaylardır. Yapılan malzeme konusunda en basit farklılık silikon ya da kauçuk olmasıdır. Bunların dışında farklı plastik malzemeler kullanılarak da üretilebilir. Ancak özellikle son zamanlarda silikonun sağlık açısından öneminin daha da vurgulanması biberon emziklerinde sıklıkla kullanılmasını sağlamış durumdadır. Kauçuk ise silikona göre çok daha uzun yıllardır kullanılması ve tespit edilen bir zararının bulunmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Biberon üretiminde olduğu gibi her bir malzeme diğerlerine göre artı ya da eksi yönleri ile kullanıma sunulur. Şişe tasarımı yönünden de farklı seçimler söz konusudur. Kare, yuvarlak ya da üçgen gibi farklı yapılarda ürünler bulmak mümkündür. Bunlar arasında en fazla kullanılan çeşit tabi ki yuvarlak olan modellerdir. Yuvarlak biberonların en önemli noktası temizliğinin kolaylıkla yapılabilmesidir. Uygun ürünler kullanılması ile çok kolay biçimde ve hızlı temizlenebilir.

Her anne baba bebeği için en iyi ürünü satın alıp kullanmayı ister. Biberonları satın alırken de pek çok noktaya dikkat etmek gerekir. Her bebeğin beslenmesi bakımı birçok nedenle farklılık gösterir. Buna bağlı olarak da ihtiyaçları da değişir. Seçim yaparken öncelik olarak bu noktayı değerlendirmek gerekir. Her bebek birbirinden farklıdır. Bu da ihtiyaçlar konusunda da farklılık anlamına gelir. Bebeklerin beslenme alışkanlıkları ve karakterleri gereği spesifik olarak seçim yapılması çok önemlidir. Cam biberondan hoşlanmayan plastik biberon ile mutlu olan bir bebeği cam bir ürün ile doğru ve yeterli şekilde beslemek mümkün olmaz. Tam tersi durumda da aynı koşul geçerlidir. Her bebeğin ihtiyaçları ve isteği oldukça önemlidir. Ayrıca bazı bebeklerin biberona çok daha zor geçiş yaptığı da gözlemlenmiştir. Bu durumu daha hafif atlatmak için tasarımı farklılaşmış ürünler kullanmak yararlı olabilir. Özellikle kolik bebekler için gaz girişini engelleyen tasarımlar anne babalar için özel seçimler olmaya devam eder. Ayrıca biberonlar içerisinde isimli biberon seti tavsiye edilen bir diğer ürün olarak göze çarpar.

Biberon Seti Fiyatları

Biberonlar için tasarlanan setler oldukça büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Yapılan malzemeler, içeriğinde bulunan ürünler, parça sayısı gibi özellikler değişiklik gösterebilir. Buna bağlı olarak biberon seti fiyatları da değişiklik gösterir. 5’li, ikili, taşlı biberon seti fiyatları gibi ayrımlar söz konusu olur. Bu noktada en önemli detay hangi ürünün kullanması gerektiğinin belirlenmesidir. Bebeğin ve annenin kullanılmasına uygun ürün belirlenmeli ve buna uygun ürün seçilmelidir. Tespit edilen ürün için farklı fiyatlar arasından bütçeye uygun olan bir ürünü seçmek mümkün olur. Markalar, malzemeler, boyutlar gibi konulardaki seçenek fazlalığı fiyatlar konusunda geniş bir aralık bulunmasını sağlamıştır. Bu aralık her bütçeye sahip kişinin kendi isteğine göre ürünleri alabilmesine olanak tanır. Biberonlar ve setleri konusunda en basit çeşitlilik set içerisinde bulunan parça sayısından kaynaklanır. Set içerisinde biberon, emzik, yedek biberon emziği, temizleyici ürün, temizleme fırçası gibi farklı ürünler bulunabileceği gibi sadece farklı ebatlarda biberonlar da bulunabilir. Aynı zamanda biberonların farklı malzemelerden yapılmış çeşitleri ve diğer parçaların farklı seçenekleri set içerisinde bulunan ürünler arasında yer alır. Bütün bu çeşitlilik temelde fiyatları etkileyen konulardır. Bu ürünlere cazip fiyatlarla sahip olmak için hemen Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.