"

Ev Dekorasyon

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Ev Dekorasyon Ürünleri

Günün önemli bir kısmının geçirildiği yaşam alanlarının kullanışlı ve huzurlu olması gerekir. Bunun için ise ev dekorasyon konusunda doğru tercihi yapmakta fayda vardır. Herkesin tarzı ve zevkleri farklıdır. Doğru ev dekorasyon ürünleriyle bu tarzı yaşadığınız yere yansıtabilirsiniz. Diğer yandan dekorasyon, evin işlevsel bir şekilde kullanılması için de gereklidir. Yaşadığınız yeri sorunsuz şekilde kullanabilmeniz için eşyaları doğru organize etmeniz önemlidir. Yaşadığınız mekânı organize etmek için de ev dekorasyon ürünleri arasından doğru tercihi yapmanız gerekir. Ayrıca dekorasyonun psikoloji üzerindeki etkisi de bilinen bir konudur. Zevkinize uygun ve işlevsel dekoratif aksesuarlar ile evinizde harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ev dekorasyon eşyaları arasında size hitap edecek birçok ürün mevcuttur. Ev dekorasyon aksesuar kategorisinde farklı odalar için elverişli malzemeler yer alır.

Yaşam Alanınıza Renk Katacak Dekoratif Tablo Çeşitleri Nelerdir?

Yaşam Alanınıza Renk Katacak Dekoratif Tablo Çeşitleri Nelerdir?

Duvarlar, tarzınızı yansıtma konusunda evinizin en uygun bölümleri arasındadır. Zevklerinizi ve stilinizi tablo kategorisindeki ürünler ile kolayca ortaya koyabilirsiniz. Tablo, ev dekorasyon süsleri arasında en çok tercih edilenlerden ve akla ilk gelenlerden biridir. Doğru tablo seçimi yaparak duvarlarınıza bir stil katabilirsiniz.

Dekoratif tablo çeşitleri arasında akla ilk olarak kanvas modeller gelir. Bu modellerde kumaş veya kâğıt üzerine bir görsel baskı yapılır. Seçeceğiniz bir resmi kanvas olarak bastırabilir ve duvarınıza asabilirsiniz. Kanvas, dayanıklı bir yapıdadır ve duvarınızda uzun süre kalabilir. Ayrıca renk canlılığını uzun zaman koruyan bir üründür. Bu yüzden ev dekorasyon tarzınızı yansıtmak için idealdir.

Tipografik tablolar da son zamanlarda yoğun rağbet görür. Bu modeller genellikle metal dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Metal şekillendirilir ve özel bir stil ile yazılan yazılar duvara asılmaya hazır hâle getirilir. Bu şekilde oluşturulan tipografik tablolar, özellikle minimal tarzları sevenler için uygundur. Ev dekorasyon tarzınız minimal ve modern çizgilere yakınsa tipografik tabloları tercih edebilirsiniz.

Vintage tarzda bir dekorasyon anlayışına sahipseniz klasik çerçeve tablo modelleri sizin için ideal olabilir. Bu tarz tablolarda genellikle klasik resimler yer alır. Resim, bir çerçeve içine yerleştirilir ve duvara asılır. Klasik tasarımlar ile ev dekorasyon çizgisinde bir farklılık yaratmak mümkündür. Minimal veya süslü çerçeve çeşitleri de vardır. Bunun için bohem dekorasyon ürünleri kategorisinde yer alan çerçeveli tablo modellerini seçebilirsiniz.

Tablo kategorisinde ışıklı modeller de yer alır. Led ışık ev dekorasyonu kategorisinde bulunan bu modellerde görsel veya şekil aydınlatma ile desteklenir. Işıkların görsel plana, örneğin resimdeki sokak lambalarına, yerleştirildiği modeller de mevcuttur. Bu tür tablolarda gözü rahatsız etmeyen hafif bir ışık bulunur. Bu ışık, aydınlatma amacıyla değil tabloya şık bir görünüm katmak için kullanılır. Koyu renkli mumları bu ürünlerin yakınına yerleştirerek estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Duvar tablo çeşitleri arasında panoramik modeller de bulunur. Bu modellerde genellikle aynı görsel, farklı tablolara bölünmüş bir şekilde planlanır ve uzatılır. Metal tablo veya fotoğraf/görsel baskı modellerinde bu tarz tercih edilebilir. Panoramik tarzdaki tablolar, görsel bütünlüğü çizgiler ile ayırır ve tekrar birleştirerek duvarda hoş bir görünüm yaratır. Ev dekorasyon duvar aksesuarları arasında sıklıkla tercih edilen panoramik tablolarla da şık bir hava yaratmanız mümkündür.

Evinizin Daha Geniş Gösterecek Aynaların Özellikleri Nelerdir?

Evinizin Daha Geniş Gösterecek Aynaların Özellikleri Nelerdir?

Ayna, vazgeçilmez ev dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Aynanın hem işlevsel hem de estetik bir ürün olduğunu söylemek mümkündür. Duvarlarınıza ayna astığınız zaman eviniz daha geniş görünür. Özellikle küçük bir alanınız varsa ayna kullanarak derinlik algısını arttırabilir ve rahat edeceğiniz ortamlar yaratabilirsiniz. Ayna aynı zamanda şık ev dekorasyon objeleri arasında yer alır. Ayna dekorasyon ürünleri arasında evinize tarz katacak harika modeller mevcuttur.

Ayna denilince akla genellikle çerçeveli modeller gelir. Bu modellerde ayna bir çerçeve içine alınır ve bu şekilde sabitlenir. Çerçeveli aynalarda birçok farklı model mevcuttur. Bu kategoride her tarza hitap edecek farklı iç dekorasyon ürünleri bulmak mümkündür. Özellikle geleneksel tarzları seviyorsanız işlemeli veya ahşap modelleri tercih edebilirsiniz. Minimal ayna modelleri de mevcuttur. Bunlar özellikle mutfak dekorasyon ürünleri kategorisinde yer alır.

Asimetrik ayna modelleri de son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen ev dekorasyon ürünleri arasındadır. Bu modeller genellikle çerçevesiz olarak tasarlanır. Ayna, köşeli ve kesin sınırları olmayan bir şekilde kesilir. Bu şekilde duvara monte edilebilir. Modern bir tarzı benimseyen kişiler, bu ürünleri inceleyebilir.

Ayna kategorisinde duvara monte edilen çeşitler ile ayaklı modeller de bulunur. Bunlar eskiden beri tercih edilen ev dekorasyon ürünleri arasındadır. Ayaklı tasarımlarda ayna, bir stand üzerine yerleştirilir. Bu stand, ayakları sayesinde zeminde düz veya hafif eğik bir biçimde durabilir. Ayaklı ayna modelleri oda dekorasyon ürünleri arasında sıklıkla tercih edilir.

Ev dekorasyon ürünleri kategorisinde yer alan aynaların bazılarında ışıklı bir sistem vardır. Bu aynalar; kenarlarından, üstlerinden ya da altlarından ışıklandırılır. Burada amaç net bir görüntü sunmaktır. Ayrıca ışıklı aynalar şık bir görünüm yaratır. Cam dekorasyon ürünleri arasında yer alan bu modeller farklı renklerde aydınlatmalar barındırabilir.

Yuvarlak ayna modelleri de klasik ev dekorasyon ürünleri arasındadır. Bu aynalar çerçeveli ya da çerçevesiz olabilir. Masaüstü aynalarda genellikle yuvarlak tasarımlar tercih edilir. Ayrıca banyo dekorasyonunda da yuvarlak ayna modelleri daha rahat bir biçimde kullanılabilir. Bu modeller hemen hemen her odaya ve dekorasyon tarzına uyumludur.

Her Zevke Hitap Eden Ev Dekorasyon Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Her Zevke Hitap Eden Ev Dekorasyon Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Ev dekorasyonu oldukça geniş bir kategoridir. Biblolardan kapı süslerine, aynalardan tablolara kadar birçok ürün ev dekorasyon kategorisinde yer alır. Dolayısıyla ev dekorasyon ürünleri fiyatları konusunda kesin bir aralıktan bahsetmek mümkün değildir. Fiyatlar, dekorasyon ürünlerinin çeşidine göre değişir. Fiyat araştırmasından önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz faydalı olabilir.

Ev dekorasyon ürünlerini satın almadan önce yaşam alanınıza göz atıp neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz tavsiye edilir. Örneğin; masanıza farklı bir hava katacak ürünler arıyorsanız çalışma masası dekorasyon ürünleri fiyatlarına bakabilirsiniz. Burada ev dekorasyon biblo ürünleri gibi farklı modeller de bulabilirsiniz. Kullanılan malzeme de fiyatları belirleyen bir unsurdur. Seramik dekorasyon ürünleri diğer modellere göre farklı bir fiyatta olabilir. Ayrıca porselen dekorasyon ürünleri de genellikle kaliteli tasarımlarda tercih edildiği için farklı fiyat etiketlerine sahip olabilir.

Tarzınızı şık çizgilerle evinize yansıtmak istiyorsanız Trendyol ev dekorasyon kategorisine göz atabilirsiniz. Söz konusu kategoride evinize şıklık katacak birçok ürün mevcuttur. Burada yaşam alanlarınızı güzelleştirecek pek çok eşya bulabilirsiniz. Farklı dekorasyon zevklerine hitap eden ürünler arasından dilediğinizi seçebilir, sevdiğiniz renkleri ve çizginizi evinize yansıtabilirsiniz. Ayrıca dekorasyon ürünleriyle evinizdeki alanı daha rahat bir biçimde kullanabilirsiniz. Trendyol’da kullanıcı yorumlarına da yer verilir. İlgilendiğiniz ürünün sayfası üzerinden onu daha önce satın almış kullanıcıların puanlarına ve yorumlarına bakabilirsiniz. Bu şekilde siyah dekorasyon ürünleri gibi zevkinize uygun çeşitler arasında araştırma yaparken tercih ettiğiniz modellerin kalitesinden emin olabilirsiniz. Ardından sadece birkaç tıklamayla ve Trendyol’un avantajlı fiyatlarından yararlanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Bulunduğunuz ortamı güzelleştirmek için kullanabileceğiniz dekorasyon ürünleri, farklı marka ve modellerde üretilir. Evin şık ve modern bir görüntüye ulaşmasını sağlayan ürünleri diğer eşyalarla uyumlu hâle getirebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla büyük rollere imza atan tablo çeşitleri, tercih edebileceğiniz dekorasyon ürünleri arasındadır. Doğru tablo seçimiyle evinizi daha ferah ve sıcak göstermek mümkündür. Kanvas modeller, kumaş veya kâğıt üzerine yapılan şık baskıları içerir. Dayanıklı yapıya sahip olan bu tabloları uzun boyunca kullanabilirsiniz. Ürünlerin yatak odası, salon, mutfak ve çocuk odasına uygun birçok seçeneği de mevcuttur. Ev dekorasyonunun olmazsa olmaz parçalarından biri olan vazo, klasik, modern ve vintage gibi birçok seçeneğe sahiptir. Yaşam alanının görsel bütünlüğünü koruyan modeller, sundukları sade şıklık ile ön plana çıkar. Geometrik şekilleriyle dikkat çeken vazolar, içerisinde çeşitli ürünleri sergilemeniz için de uygundur. Örneğin silindir vazolara yapay çiçeklerinizi yerleştirebilir, bulunduğunuz yere otantik bir hava katabilirsiniz. Ayna, bulunduğu ortama derinlik katan ürünlerden bir tanesidir. Boy aynalarını tercih ederek ev dekorasyonunu güçlendirebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev ortamı, bireylerin hayatında önemli bir yere sahiptir. Huzuru ve mutluluğu bulduğunuz bu yaşam alanını zevklerinize uygun bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bu süreçte birçok dekorasyon ürününden destek almanız gerekir. Evin atmosferini belirleyen etmenlerden bir tanesi ışıklandırma olarak kabul edilir. Vücut yorgunluğundan görme kabiliyetine kadar birçok noktaya etki eden ışıklandırmayı doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Örneğin salon gibi geniş alanlarda her tarafı eşit aydınlatacak avize modellerine göz atabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanılacak eşyalar da büyük önem taşır. Kişisel tercihlerinizi önceden belirleyerek bu adımı kolayca aşabilirsiniz. Örneğin bohem stilini benimseyen kişiler, daha çok etnik ve ahşap detaylı ürünlere göz atabilir. İskandinav tarza sahip kişiler ise beyaz rengin hakim olduğu sade ve modern detaylı ürünleri inceleyebilir. Oluşturmak istediğiniz dekorasyonu uzun yıllar boyunca kullanmak için ise kaliteli materyallerden elde edilen ürünleri seçmeniz gerekir.

Ev Dekorasyonu Yaparken Dekoratif Ürünler Nasıl Seçilir?

Dekoratif eşya seçiminde tercihlerinizi ve bütçenizi ön plana çıkarmalısınız. Bu sayede gereksiz harcamaların da önüne geçebilirsiniz. Her oda, dekorasyonun bel kemiğini oluşturacak aksesuara ihtiyaç duyar. Genellikle odaya girer girmez dikkat çeken bu ürünü dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Bu tip ürünler büyük bir tabloyu, dekoratif aynayı ya da şık bir objeyi kapsayabilir. Seçim yaptıktan sonra yardımcı ürünleri bu aksesuara uygun şekilde belirleyebilirsiniz. Dekorasyonda renk uyumu çok önemlidir. Aksesuar ve mobilyalar arasında ton sür ton yaratabilir veya zıt renklerin uyumunu yakalayabilirsiniz. Örneğin klasik bir salon yaratmak için toprak tonlarının yoğun olduğu aksesuarları tercih edebilirsiniz. Ev aksesuarları, kişiliğinizi yansıtmanın yollarından bir tanesidir. Doğayı seven biri iseniz evinizi yemyeşil bitkilerle donatabilirsiniz. Çerçevelenmiş konser afişlerine sahip duvarlar ise müziğe olan tutkunuzu en iyi şekilde yansıtır.