"

Dekoratif Obje Biblo

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Biblo

Biblo

Ev ve ofislerin tarzını yansıtan ve dekorasyonunu tamamlayan aksesuarların başında biblolar gelmektedir. Farklı zevklere hitap edebilmek için özel olarak tasarlanan biblo çeşitleri, hem kişisel tarzın yansıtılmasında hem de kullanılan mekanların şıklık kazanmasında yardımcı olmaktadır. Ev ve ofislerin farklı alanlarında kullanılabilen dekoratif biblolar, tasarım ve kullanılan malzeme açısından son derece geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Böylece her türlü mekana uyum sağlayacak biblolar kolaylıkla bulunarak, ortamların havasının değiştirilmesi sağlanabilir. Özellikle ev dekorasyonunda vazgeçilmez parçalardan olan biblolar çeşit çeşit renk ve modelleriyle herkesin beğenisini kazanmaktadır. Odaların renklenmesini sağlayan ve kullanılan mekanların genel havasını ısıtan biblolarla ev dekorasyonlarında kolayca yeniliğe gidilebilir. 

Dekoratif biblolar yaşam alanlarında değişikliğe gidilmek istendiğinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Biblo tasarımlarında çok çeşitli malzemeler kullanılmakla birlikte bunların başında ahşap, cam, porselen, metal ve gümüş gibi materyaller kullanılmaktadır. Farklı çeşitlerde tasarlanan boyutlarıyla biblolar; işçilik, renk ve estetik ögeler açısından kullanıldıkları ortamların karakteristik özelliklerinin de birer yansıması konumundadır. Ev, ofis ve iş yerleri dekore edilirken genellikle en sona bırakılan duvarlarda da kullanılabilen biblolar böylece mekanların havasının da değişmesini sağlar. Çoğunlukla balonlarda tercih edilen hayvan figürlü duvar bibloları ile rustik bir ortam yakalanabilir. Fil, kuş, kedi, köpek, at ve çok daha fazla hayvan figürlerinden oluşan biblolar yaşam alanlarına ortak edilebilir. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan biblolarla sıradanlıktan uzak bir görünüm elde etmenin yanında yaşam alanlarına hareket de kazandırılabilir. İsteğe bağlı olarak da biblolarla sadeliğin ve şıklığın tadı çıkarılabilir.

Günlük hayatta kullanılan biblo tasarımları, çeşitli anlamlar kazanarak birer sembol haline gelmiş ve sahip oldukları hikayelerle de yaşamlara renk katmaktadır. Duygu ve düşüncelerin yansımasında da yardımcı olan biblolar unutulmaz bir hediye seçeneği de olmaktadır. Her yaşa hitap etmesinin yanı sıra sadece özel günlerde değil, hayatın her anında da hediye edilebilir. Biblo hediyeler zarif, ilgi çekici ve unutulmaz birer hediye verilmek istendiğinde akla ilk gelenler arasındadır. Hem koleksiyonerlerin hem de tasarıma ilgi duyanların vazgeçilmez parçaları içerisindedir. Biblo aksesuar çeşitleri; 7'li ve 3'lü biblo sayısı, boyut, tasarım ve kullanılan malzeme açısında farklılık gösterdiği için biblo fiyatları da oldukça geniş bir seçeneğe sahiptir. Kişisel zevk ve beğenilerin dikkate alınarak tasarlandığı biblolar böylece farklı mekanlara da kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Farklı Alanlara Özel Biblo Modelleri

Her mekanın kendine ait bir tarzı bulunmaktadır. Dekorasyonun destekleyici parçalarından olan biblo seçiminde bulunurken de bu tarzı korumak önem taşır. Günlük yaşamın büyük çoğunluğunun geçirildiği ofis alanları, bibloların sıklıkla kullanıldığı ortamlar arasında yer almaktadır. Farklı büyüklükteki biblo saatler, geçmişte öne çıkmış tarihi kişilikler gibi geniş bir yelpazeye sahip olan ofis bibloları, çalışma alanlarının renklendirilmesinde kullanılmaktadır. Güç ve başarının simgelerinden olan köpek ve şövalye biblo tasarımları da her ofise kolaylıkla uyum sağlayan biblo çeşitleri arasında yer almaktadır. Çalışma alanları dışında kişisel zevklerin ve beğenilerin ön plana çıktığı ev dekorasyonunda da farklı odalar için farklı biblo modelleri kullanılabilmektedir. Evin tüm alanları için biblo seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise odaların genel tarzının göz önünde bulundurulmasıdır.

Misafirlerin ağırlandığı, hoş sohbetlerin edildiği ve ev içerisinde en fazla zamanın geçirildiği salon ve oturma odası dekorasyon açısından ön plana çıkan alanlar arasında yer almaktadır. Dekorasyonun tamamlayıcı aksesuarları olan salon bibloları, salon içerisinde yer alan mobilya ve renklere uygun olarak seçilmelidir. TV ünitesi bibloları kullanımı ile genellikle ilginin yoğunlaştığı televizyon ve çevresine şık bir hava kazandırılabilir. Salon dekorasyonunda biblo set seçenekleri ile de elde edilmek istenen görüntü desteklenebilir. Şık 3'lü biblo tasarımları salonların farklı alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Bereketin ve bolluğun sembolleri arasında yer alan 7 fil biblo ya da 3'lü nar biblo, büfe üstlerine ya da televizyon ünitelerine konularak modern bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur. Çağdaş tasarımların öne çıktığı gerçeğine birebir uygun olarak tasarlanan yenilikçi salon bibloları, salonun bütün havasını yenilerken enerjisini de yükseltebilir.

Küçük ve dar alanların olduğundan daha büyük görünmesinde yardımcı olan, geniş renk ve motif yelpazesiyle dekorasyonların tamamlayıcıları arasında yer alan ve farklı tarzları temsil edebilen dekoratif küçük biblolar, boyutları sayesinde yaşam alanlarının pek çok bölümünde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Genellikle nar biblo modellerinin kullanıldığı mutfaklarda ise farklı biblo çeşitleri de tercih edilmektedir. Mutfak yardımcılarını çağrıştıran küçük biblolar, çeşitli meyve ve sebze figürlerinden oluşan tasarımlarla mutfak bibloları, mutfakta vakit geçirmeyi çok daha eğlenceli hale getirmektedir. Biblo süs eşyası olarak öne çıkarken, kullanıldığı odaların kendine özgü ambiyansının da oluşmasını sağlar. Mavi ve beyaz tonların hakim olduğu bibloların tasarlandığı banyo bibloları, ile banyoda huzurlu bir mekan elde edilebilir. Banyoların yanında, yatak odalarında da sakinliğin oluşturulmasında biblolardan yararlanılabilir. Soft ve sade modellerin ön plana çıktığı yatak odalarına özel tasarlanan biblolar, mekanlara ait bir tarz oluşturulmasını destekler. Çocukların en sevdiği çizgi kahramanlardan oluşan biblo aksesuar çeşitleri ile de çocuk odalarına renk katılabilir. Bebekler, arabalar ve şirinler biblo modelleri çocuk odalarının renklenmesinde tercih edilebilir. 

Doğadan Esinlenen Hayvan Bibloları

Hayvan figürlerini sevenler ve bunları ofis ya da ev dekorasyonlarına yansıtmak isteyenler için biblo süsleri geniş bir çeşitlilik sunar. Naif ve sevimli hayvanlardan, güçlü ve vahşi hayvanlara kadar pek çok hayvan figürünü biblo şeklinde bulabilmek mümkündür. Asil ve bir o kadar da zarif bir görünüme sahip olan flamingo biblo, odaların dekorasyonlarının tamamlanmasında yardımcı olmaktadır. Zarafetin bir diğer yansıması olan kuğular ise özellikle banyo dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Aşkı ve sadakati temsil eden kuğu biblo çeşitleri özel birer hediye olarak da öne çıkmaktadır. Ev ya da ofis dekorasyonunda değişikliğe gidilmek istendiğinde yeni biblolar alarak ortamda farklılık yaratabilmek oldukça kolaydır. Emojilerde de sık sık kullanılan görmedim, duymadım, bilmiyorum ifadelerini yansıtan 3 maymun biblosu, ev dekorasyonu için son derece eğlenceli bir görünüme sahiptir.

Uzun ömürleri sayesinde uğurlu oldukları düşünülen filler, ev ve ofis dekorasyonunda da oldukça sık kullanılmaktadır. Farklı renk ve materyallerle dizayn edilen fil biblo çeşitleri, kullanılan mekanlara renk katar ve son derece şık bir görünüm sunar. Fil biblolar taşıdıkları anlamlar ve renkli tasarımlarından dolayı dekorasyonda en fazla tercih edilen biblolar arasında yer almaktadır. Zeka ve çevikliğin figürlerinden olan atlar da biblolara ilham vermektedir. Hem biblo koleksiyonlarının vazgeçilmezlerinden olan at biblo tasarımları, hem de asil görünüşleriyle çalışma alanlarında en sık tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Detaylı ve asil görünüme sahip olan kurt biblo modelleri ise, ev dekorasyonunda nadide parçalardandır. Çeşitli zevk ve beğenilere hitap eden renkleri ve dokuları sayesinde gerçekçi durduğu için duvar bibloları olarak da sıklıkla kullanılmaktadır. Hayvan bibloları arasında öne çıkan ve modern tasarımları, ilgi çekici özellikleri sayesinde ev ve iş yerlerinin farklı bölgelerinde duruşu ile göz önünde bulunan beyaz kurt biblo modelleri, kullanılan mekanlarda pozitif enerji üretmektedir.

Özgürlüğü temsilci kuş biblo, sevimli ve renkli tasarımlarıyla kedi biblo çeşitleri mekanlara yeni bir hava kazandırılmasını sağlar. Farklı özellikleriyle ve gizemli yapısıyla özel bir kuş olan baykuş da biblo tasarımlarına yansımaktadır. Baykuşun kimileri için şifa verici özelliğinin olması, kimileri içinse evleri negatif enerji ve her türlü olumsuzluktan koruduğu inancının bulunması baykuş biblo modellerine olan ilgiyi de artırmaktadır. Ev, ofis ve bahçelerin farklı köşelerinde kullanılabilen, birçok farklı tasarımda ve boyutlarda bulunabilen köpek biblo dekorasyon için tamamlayıcı parçalardan biridir. Bahçe gibi geniş alanlarda büyük biblolar tercih edilebilirken, daha dar ve küçük alanlarda minyatür biblolar kullanılabilir. Üretim malzemelerindeki ve modellerdeki farklılıklarla biblolar fiyat açısından da geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Her bütçeye uygun olarak şekillenen biblo fiyatları arasından kişisel zevk ve beğenilere bağlı olarak biblolar tercih edilebilir. 

Farklı Malzemelerden Oluşan Modern Biblolar

Kişisel zevk ve beğenilerin dikkate alınarak tasarlandığı biblolar, kullanılan malzemeler açısından da oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Cam, metal ya da ahşap gibi birbirinden şık biblo modelleri arasından ev ve ofislerde hakim tarza uygun biblolar tercih edilebilir. Yaşam alanlarında yalın, zarif ve bir o kadar da güçlü bir duruş elde edilmesinde yardımcı olan porselen biblo çeşitleri şık görünümleriyle de beğeni toplamaktadır. Porselen biblo sahip olduğu özellikler, renklerin parlaklığı ve her tarzda dekorasyona uyum sağlamasıyla vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer almaktadır. Özellikle balerin ve melek biblo çeşitlerinde öne çıkan porselen biblolar, her zevkten kişinin beğenisi kazanmaktadır. Dekoratif birer biblo modeli olan melek biblo tasarımları, heykel biblolar arasında sıklıkla tercih edilen tasarımlardandır. Duygusal, romantik ve gizemli kişilikler için kristal cam kürelerin içerisinde yer alan melek biblo tasarımları vazgeçilmez olabilmektedir.

Geçmiş çağlardan günümüze kadar uzanan kullanışlı olmasının yanı sıra şıklığı ve zarafeti ile öne çıkan cam eşyalar, evlerde dekorasyon ve günlük kullanım aracı olarak tercih edilmektedir. Renk ve ilginç tasarımları ile biblo üretiminde de kullanılan cam, ışıltısı ile hoş bir görünüm sunarken kırılgan görünümleriyle de her zaman dikkatleri üzerine çeker. Modernliğin ve sadeliğin şıklıkla olan uyumuna ayak uydurmak için cam biblo tasarımları evlerin her köşesinde süs eşyası olarak kullanılabilir. Cam sevenler için de hoş duruşu ile hediye seçimlerinde güzel bir tercih seçeneği oluşturmaktadır. Otantik ve bir o kadar da doğal atmosfer elde edilmek istendiğinde insan ve hayvan temalarının ön plana çıktığı biblolar hem hediye etmek hem de ev ve iş yerlerinin dekorasyonunda kullanmak için alternatifler arasında yer almaktadır. Minyatür figürlere ilgi duyanların tercih edebileceği 3D biblo değişik tasarımlara sahip olmasıyla biblo ve dekoratif eşya sevenlerin vazgeçilmezidir. Çeşitli renk, doku ve boyutlara sahip olan 3 boyutlu biblo oldukça ilgi çekici bir görünümdedir. 

Evlere hareket katan ve antik görünümler sunan metal biblo modelleri, modern detaylara sahip evlerin dekorasyonlarında tercih edilmektedir. Mat renklerin ve demir tasarımların ön plana çıktığı biblo heykel çeşitleri evlerin havasına da şıklık katmaktadır. Metal biblo çeşitleri, fazla detay içermeyen yapıları ve düz tasarımları sayesinde modern evlerin tamamlayıcı aksesuar parçalarından biri olmaktadır. Dekoratif özellikleriyle ön plana çıkan gümüş biblo değişik hayvan figürlerinde, dini ve tarihi sembollerde tasarlanabilmektedir. Farklı renk seçenekleri ve boyutlarının yanı sıra ince ayrıntıları ile göz önünde bulunan semazen biblo setleri, ruhu dinlendirme ve huzur vermesiyle birlikte mekanlara şıklık katmaya yardımcı olmaktadır. Gümüş biblo modelleri arasında da bulunabilecek zırhlı biblo çeşitleri özellikle tarihi bir göndermede bulunur ve gücün sembolü olarak iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Gücü işaret etmesiyle Zeus biblo takımları da ofis ve çalışma alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Her Tarza Uygun Biblo Çeşitleri

Her tarza ve her ihtiyaca uygun olarak bulunabilecek biblolar, hem iş hem de ev ortamında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Masa biblosu masa başında bulunan öğrenci ve çalışanlar için sadeliğin yerine hareket kazandırarak günü sıkıcı olmaktan kurtarırken, romantik akşam yemeklerine de eşlik eder. Özellikle ofis ortamlarında da kullanılan minyatür biblo çeşitleri de masa biblosu olarak kullanılarak çalışmalara enerji katar. Biblo vazo ve saksı modelleri de farklı renk ve motiflerle masa biblosu olarak vazgeçilmez parçalar arasında yer almaktadır. Bahçelerde, geniş mekanlarda ve balkonlarda kullanılabilecek büyük biblolar, modern bir görünüm elde edilmesinde yardımcı olmaktadır. Pencere, kapı önlerinde ya da bahçe girişlerinde de sıklıkla tercih edilen büyük biblolar, kişisel zevklerin de birer yansıması olmaktadır. Vintage ve klasik tarza sahip olan ev ve ofislerde kullanılarak modern görünümün desteklenmesinde etkilidir. Vintage ve ahşap biblo süsü kullanılan alanların nostaljik bir görünüme dönüşmesini sağlayabilir.

Koleksiyon yapmayı seven, araba modellerine ilgi duyan tasarım meraklıları için araba bibloları ofis ve evlerde vazgeçilmez parçalardır. Ahşap, metal, gümüş gibi farklı dokularda üretilen biblo arama modelleri dikkat çekici detaylara sahiptir. Araba düşkünleri için düşünülmeden tercih edilebilir olan biblo araba figürleri hediye için de güzel bir seçim olmaktadır. Hemen hemen herkesin günlük yaşamında yer alan siyah rengi, biblo tasarımlarında da kullanılmaktadır. İlgiyi üzerinde tutan siyah biblo asil duruşu sayesinde her alana kolayca uyum sağlayabilir. Modernliği ve sade şıklığı bir arada bulunduran siyah biblo hem dekorasyonlarda hem de biblo hediyeler arasında öne çıkmaktadır. Gizemli ve ayrıntılı tasarımlara sahip olan Afrikalı biblo modelleri ise etnik duruşu sayesinde oldukça ilgi çekicidir. Ahşap dokuları sayesinde ev dizaynlarına uyum sağlarken göz alıcı görünümü sayesinde de mekanlara şıklık katmaktadır. Etnik dokunuşlara sahip Afrikalı biblo modelleri, farklı bir topluma ait izler taşıyarak o topluma ait özelliklerin yansımasını sağlar.

Biblo bebek, her yaşa hitap etmesi sayesinde ev tasarımlarında, hediye seçiminde, hatta nikah şekerlerinde kullanılır. Değişik tasarımlara sahip olan biblo bebek gerçekçi duruşuyla birlikte kullanıldığı bölgelerde dikkatleri üzerine toplar. Özellikle kız çocukları ve içlerindeki çocuğu kaybetmeyen kadınlar tarafından da çok sevilen bebek biblo tasarımları, özel günler için de iyi birer hediye seçeneği sunar. Sevimli görünüme sahip olan ve hayal kurma isteği uyandıran yaşlı çift biblo ise kullanılan evlere veya iş yerlerine güzellik katar. İlgi çekici dokular ile üretilmiş yaşlı çift biblo küçük detayları seven ve geleceği düşleyenler için hoş bir tercih olurken aynı zamanda geçmiş ve gelecek arasında da köprü kurar. Ayakları sallanan şekilde tasarlanan yaşlı çift biblolar ve genç çift biblolar ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan romantik aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çok çeşitli seçenekleri ve farklı konseptleriyle bir ömür boyu mutluluğa işaret eden gelin damat biblo modelleri ise nikah ve düğün organizasyonları için de sıklıkla kullanılmaktadır. Romantik duruşuyla ve zarafetiyle gelin damat bibloları sıklıkla tercih edilmektedir.

Sıra dışı, esprili ya da romantik birer hediye ve ev eşyası olarak öne çıkan birbirinden farklı biblo süsü Trendyol ayrıcalıklarıyla inceleyebilir, avantajlı fiyatlarla sahip olmak için kolayca sipariş verebilirsiniz. Trendyol'daki en güzel modern salon aksesuarlarından biri olan dekoratif biblo ve objelerle salonunuzu şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Biblo Hangi Malzemeden Yapılır?

Biblolar, evlerin çok daha şık tasarımlara sahip olmasını sağlayan dekoratif ürünlerdir. Âdeta evlerin mücevheri konumunda olan biblolar, herkesin oldukça sevdiği aksesuarlar arasındadır. Birçok malzemeden üretilebilen biblolar, herkesin zevkine uygun birçok farklı seçeneğe sahiptir ve isteyenler evleriyle uyumlu olan ürünleri tercih edebilirler. Birbirinden güzel modelleriyle porselen biblo seçenekleri, aksesuar denince akla gelen ilk ürünler arasındadır. Farklı birçok figürün ustalıkla işlendiği bu biblolar, her tarzdan eve uyum sağlayacak özelliktedir. Porselen dışında cam biblo ürünler de özellikle modern şekilde tasarlanan evlere çok yakışır. Her tarza uygun biblo çeşitleri sayesinde bu gösterişli ürünler, bulunduğu ortamın şık bir ambiyansa bürünmesini sağlar. Özellikle işçiliğiyle oldukça beğenilen ahşap biblo modelleri, kullanıldığı yerin nostaljik bir görüntüye bürünmesine yardımcı olur.

Biblo Nerelerde Kullanılır?

Biblolar, istenen her yerde kullanılabilecek farklı tasarımlara sahip ve ortamın şık görünmesini sağlayan aksesuarlardır. Evlerin sıklıkla misafir ağırlanan salonlarında kullanılan biblolar, ortamın modern ve şık bir havaya sahip olmasına yardımcı olur. Kullanılan mobilyalarla uyumlu şekilde seçilen biblolar, ambiyansın keyifli bir hâle gelmesini sağlarken aynı zamanda modern bir görüntü elde edilmesi sağlanır. Ofislerde, evlerde ya da restoranlarda sıklıkla tercih edilen biblolar, istenen her alanda tercih edilebilir özelliktedir. Dekoratif aksesuarlar olarak karşımıza çıkan biblolar, yaşam alanlarının hareketli bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Özellikle bulunduğu ortama ruh katan tasarımlar, ev sahibinin zevklerini ve ilgilerini yansıtır. Bu sayede biblolar, aynı zamanda kişinin zevklerine uygun şekilde koleksiyonunu yaptığı aksesuarlardır. Kütüphane raflarına, pencere önlerine, masaların, vitrinin ya da şöminenin üstüne koyulan biblolar, kullanıldığı alanın keyifli bir ruh hâline bürünmesine yardımcı olur.

Biblo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Biblolar tercih edildikleri alanın şık görünmesini sağlarken yanlış seçimler, görüntünün göz yormasına neden olabilir. Bu noktada bibloları seçerken mobilyalarla uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle uyumlu renklerin tercih edilmesi, kullanıldığı alanın bütün hâlinde şık bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Ortamın genişliği ve ferahlığıyla doğru orantılı olarak biblolar da büyük olanlardan tercih edilebilir. Bunun aksine kullanılacağı alan dar bir yerse biblolar, sade ve açık renkli olanlarından tercih edilerek dekorasyona dâhil edilmelidir. Renk ve motif seçimi, bibloların ortamla uyum sağlaması için son derece önemli bir etmendir. Bu noktada alana hâkim renge uyumlu tonlar tercih edilerek sade bir görüntü yakalanabilir. Öte yandan kullanılacağı alan zaten sade bir tasarıma sahipse zıt renklerle bu dekorasyon canlı bir hâle getirilebilir. Bu sayede kişi, kendi zevkini bu gibi dokunuşlarla yansıtacağını unutmamalıdır.