İlgili Kategoriler
Renk
Koku Aroması
Boyut/Ebat
Parça Sayısı
Fiyat
Özellik
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mum ve Kandil

" araması için 61245 sonuç listeleniyor

İhtiyacınız Olan Dekoratif Mum ve Kandil Çeşitleri Trendyol'da!

Ampuller günlük hayata girmeden önce aydınlatma ihtiyacı ancak mum ya da bu ürüne benzer araçlar yardımıyla karşılanması mümkündür. Uzun yıllar boyunca tek aydınlatma gereci olarak kullanılan bu ürünler, modern hayatta dekor amaçlı olarak tercih edilir. Eski zamanlarda üretilen bu ürünlerin hammaddesi hayvan yağları iken şu anki üretilenler parafin ya da soya maddeleri tercih edilir. Dekoratif mum olarak tercih edilen bu ürünlerin kullanıldığı odada yarattığı hoş görüntü dışında aroma vermesi de mümkündür. Kokulu mum olarak üretilen cinsler üretim sırasında eklenen esanslar yardımıyla yakıldığı sırada bulunduğu ortama hoş bir koku yayar. Ancak ürünlerin yanıcı olması sebebiyle çocuklu ailelerin LED mum kullanması güvenlik açısından uygundur. Sadece pil kullanılarak gerçek hissi yaratan ürünleri güvenli bir biçimde kullanabilirsiniz. Yanması sırasında ortaya çıkan isten hoşlanmayan müşteriler için de bu ürünler idealdir. Her bütçeye uygun olan mum fiyatları sayesinde de evinizde güzel bir dekorasyon objesi olarak bu ürünleri kullanabilirsiniz. Neredeyse her ihtiyaca ve zevke uygun olarak tasarlanan bu objeler harfli, ışıklı, şarjlı, şekilli, 3 fitilli, pilli mum gibi çeşitlere de sahiptir. İstenilen her şekilde bulabileceğiniz bu ürünleri doğum günü pastalarında da kullanabilirsiniz. Çoğu model, kullanıldığı malzemenin yapısına bağlı olarak opak bir görüntüye sahiptir. Değişik tarzda dekor sevenlere özel jel mum ürünlerine de ulaşabilirsiniz. Şeffaf bir yapıya sahip olanlar sayesinde içerisinde sim, parlak taş, ya da minik objeler ekleyebilirsiniz. İstediğiniz herhangi şeffaf bir kapta bulunabileceği gibi bir kaba bağlı olmadan da üretilebilir. Ofislerde, evinizde, yoga ve meditasyon stüdyolarında rahatça kullanabileceğiniz bu modelleri günün her saatinde kullanabilirsiniz. Koku yaymasından rahatsız olan müşteriler için kokusuz olan modelleri de mevcuttur. Özel günlerde sıklıkla kullanılan bu özel objenin sıvı hali de kandil olarak adlandırılır. Fitil ve özel yağı kullanılarak elde edilen ürünün farkı tamamen sıvının yanmasıdır. Şu anki kullanım amacı tamamen dekoratif olsa da uzun zaman boyunca mum ile birlikte bu seçenekler de aydınlatma da kullanıldı. Şık cam şişelerin de kullanılabileceği bu modellerde nostaljik şişeler de kullanılabilir. Ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçası olan mum çeşitlerini Trendyol’dan inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Rengarenk Mum Çeşitleri

Rengarenk Mum Çeşitleri

Her dönemin kendine özel bir ev dekorasyon stili vardır. Ancak bu farklı stillerin arasında bazı objeler hangi dönem olursa olsun kullanılır. Mum bunlardan bir tanesidir. Şekilleri ve kokuları değişmesine rağmen iç mimarinin bir parçası olan bu objeler hediye olarak da tercih edilebilir. Hediyelik mum modelleri arasından sevdikleriniz ya da arkadaşlarınız için ürünler seçebilirsiniz. Her renk ve şekilde üretilen bu objeler eğlenceli geometrik şekilleriyle de farklı bir stil yaratır. Romantik akşamların vazgeçilmezi olan şamdan mum modelleri hazırladığınız masanın stiline uygun renkleri bulunur. Klasik uzun ve ince ürünlerin yanı sıra farklı kıvrımlı ve burgulu şekillere sahip şamdanlar da sizin kullanımınız için üretilir. Şamdan modellerinde klasik sevenler için sade renkler kullanılırken, radikal tasarımlardan keyif alanlar için kıvrımlı, desenli ya da simli modelleri size sunulur. Boyut olarak da değişkenlik gösteren bu ürünler küçük, orta ve büyük mum şeklinde çeşitleri vardır. Farklı geometrik şekillerde üretilen objeler dev boyutlara ulaşabileceği gibi sadece avucun içine de sığabilir. Dekorasyon dışında bu objelerin sıklıkla kullanıldığı alan doğum günleridir. Harfli, numaralı mum modelleri sayesinde doğum günü ürünlerini renklendirip eğlenceli hale getirebilirsiniz. Simli, taşlı ya da parlak olanların da mevcut olduğu ürünleri yetişkin pastalarında kullanabilirsiniz. Yeni nesil dekorasyon parçalarından bir tanesi olan yüzen mum sayesinde hem evinizde hem de ofislerinizde etkileyici bir ortam yaratırsınız. Düğün, nişan gibi organizasyonda masa süsü olarak bu ürün tercih edilerek şık bir tasarım yapabilirsiniz. Kına gecelerinde avuç içlerine takılabilen küçük mum sayesinde kına gecenizi unutulmaz kılabilirsiniz. Kınaların yanına da ekleyebileceğiniz bu ürün ile özel geceniz ışıl ışıl parlar. Sadece kına gecelerinde değil düğün ve nişan kutlamalarında da çeşitli modelleri tercih edebilirsiniz. Nikah şekerine alternatif olarak kurdele ya da hasır iple bağlanmış ürünlerden hediye edebilirsiniz. Masa süslemelerinde de kullanabileceğiniz dekoratif objeleri çiçek yerine kullanıp farklı bir düğün ya da nişan organizasyonu yapabilirsiniz. Cam kaplar içerisinde olan modelleri tercih ederseniz akşam boyunca yanan ürünlerin erimesinden kaynaklı bir problemle karşılaşmazsınız. Her ihtiyaca uygun ürünü Trendyol’dan bulabilir, kendinize ya da sevdiklerinize satın alabilirsiniz.

Doğum Günlerinin Vazgeçilmezi Olan Eğlenceli Mum Çeşitleri

Doğum Günlerinin Vazgeçilmezi Olan Eğlenceli Mum Çeşitleri

Doğum günleri hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli günlerden bir tanesidir. Çeşitli temalar kullanılarak hazırlanan bugünün vazgeçilmezi doğum günü pastalarıdır. Rengârenk ve lezzetli pastaların üzerine yerleştirilen modeller üflenerek özel gün kutlanır. Bugünü hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli hale getirebileceğiniz sönmeyen mum ile herkesi şaşırtabilirsiniz. Söndürüldükten beş saniye sonra yeniden yanan ürünler ile çocukların gününü neşelendirip, partinizi canlandırabilirsiniz. Burgulu ve minik olarak satışa sunulan çeşitleri genelde çoklu paketler halinde üretilir. Minimum 10 adet olarak paketlenip size sunulan çeşitleri sayesinde birden fazla doğum gününde kullanabilirsiniz. Her renkte bulabileceğiniz ürünler pembe, mavi, beyaz, siyah, kırmızı mum olarak üretilir. Her renkte üretilebilen modelleri sık rastlanmayan gümüş, altın sarısı gibi tonlarda da müşterisini bulabilir. Sıklıkla dekorasyon dergilerinde ya da ünlülerin evlerinde tercih edilen çeşitler vardır. Bu ürünler genelde bulunduğu alanda kendini gösteren dev, kalın, şeffaf, uzun mum türleridir. Büyük boyutlarda üretilen modeller sade olarak üretilebileceği gibi büyük cam kavanozlar içerisinde de yer alır. Kalıplar içerisine dökülen soya ya da parafin ile hazırlanan objeler çeşitli kaplar içerisine dökülerek de hazırlanabilir. Yapay, silindir, kutu, kavanoz mum çeşitleri farklı objeler kullanılarak değişik tarzlarda hazırlanabilir. Kavanoz kullanılarak üretilen bu modeller sade ve şık bir görüntüye sahiptir. Kullanıldığı zaman eriyen bu objeler, kavanoz ya da kutu içerisinde olduğu zaman erimiş olan maddenin dış yüzeylere bulaşması gibi bir problem olmaz. Temizlik sıkıntısı olmadan her yüzeyde tercih edebilirsiniz. Objelerin dış yüzeyini istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Farklı renklerde boyama yapılarak ya da etiket yapıştırılarak el yapımı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Kokulu olan modellerde kullanılan esansın ne olduğunun anlaşılması için renkli etiketler kullanılabilir. Eğlenceli ve komik yazılar bu ürünlerin dış yüzeyine yapıştırılıp komik bir hediye ya da ev eşyası hazırlayabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de kullanışlı bir hediye olan bu ürünleri Trendyol aracılığıyla inceleyip, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Her Yerde Kullanabileceğiniz Farklı Mum Önerileri

Her Yerde Kullanabileceğiniz Farklı Mum Önerileri

Hem aydınlatma amaçlı hem de dekoratif olarak kullanılan bu ürünler ampuller gibi dışarıya herhangi bir madde salmadan kullanılamazlar. Çakmak ya da kibrit yardımıyla yakılan bu ürünler yandıkları müddetçe çevresine aydınlık verirler. Ancak kullanıldığı malzeme itibariyle sıcaklığa maruz kaldıklarına eriyip formlarını kaybedeler. Bulundukları yüzeye erimiş parafin ya da soya dökülür ve hızlıca temizlenmediği zaman yüzeye yapışır. Çıkarması zor ve sıkıntılı olan bu durumu bardak mum yardımıyla çözebilirsiniz. Su bardağı boyutlarında şeffaf ve silindirik cam kaplar kullanılarak hazırlanan bu modellerde eriyen ürünün yüzeye bulaşması gibi bir problem yaşamazsınız. Eriyen parafin ya da soya bulunduğu kapta kalarak ürün sönene kadar sıcak halde kalır. Söndüğü andan itibaren de soğuyarak yeniden kullanıma hazır olur. Bu ürünler dışında yine cam kaplar içerisinde yer alan kandil mum modelleri de size aynı hizmeti sunar. Sıvı olarak dekoratif cam kaplar içerisinde yer alan bu ürün katı olan modeller gibi erimez. Özel günlerde rahatça kullanabileceğiniz modeller ile güne uygun bir tema hazırlayabilirsiniz. Sevgililer günü ya da yılbaşı zamanlarında kalp, yılbaşı mum seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Kırmızı rengin ağırlıkta olduğu bu ürünler sevgililer günü için kalp modellerini, yılbaşı teması için ise simli ya da ışıltılı modelleri seçebilirsiniz. Her güne uygun mum modelleri sizin ihtiyacına göre satışa sunulur. Değişik kalıplar çıkması ile yapılan çeşitler de buna bağlı olarak artış gösterir. Gökkuşağı, bubble, heykel kafası, sarılmış çift gibi figürler ile klasik tarzlardan sıyrılabilirsiniz. Eritmelik süs mum alarak kına, düğün gibi özel zamanlarınızda misafirlerinize verebileceğiniz küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz. Parçalar halinde satılan eritmelik parçalar sayesinde kendinize hobi oluşturabilirsiniz. Yapımı zahmetsiz olduğu için her renkte ve desende üretebilirsiniz. Dış yüzeylerini doğal boyalar ile boyayarak değişik desenler çizebilirsiniz. Minik çiçekler çizebilir ya da tamamen sim ile yüzeyini kaplayabilirsiniz. Eğer üzerine bir şeyler kazımak isterseniz de yumuşak bir dokuya sahip olması sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Kazınan yüzeye sim ya da farklı bir renk boya sürerek kendinize has tasarımlar elde edebilirsiniz. Birçok çeşit ile her ihtiyacınıza uygun modeli ve türü Trendyol’dan mum önerileri sayesinde bulabilir, kendiniz ya da sevdikleriniz için güvenle satın alabilirsiniz.

Değişik Dekorasyonlar İçin Mum Şekilleri

Değişik Dekorasyonlar İçin Mum Şekilleri

Erime ve yanma durumlarıyla uğraşmak istemeyen müşteriler için de alternatif çözümler bulunur. Elektrikli mum çeşitleri ile erimeyen ve ateşle yanmayan modeller mevcutta bulunur. Erimiş görüntüsü yaratılarak kaliteli plastik malzemeden üretilen bu modeller sadece pil yardımıyla size sunulur. İsterseniz büyük isterseniz minik modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle çocuk ya da hayvan sahibi ailelerin tercih ettikleri objeler arasında elektrik versiyonları yer alır. Kedi, köpek ya da çocukların zarar görmesi engellenirken aynı zamanda etkileyici bir dekorasyon yapılabilir. Asılabilir versiyonları da olan cihazları yılbaşında ağaca asıp, kendi süslemenizi yapabilirsiniz. Yapımı kolay bu ürünleri evde kendi imkanlarınızla da yapabilirsiniz.Çoğu model opak olarak üretilir ancak şeffaf malzeme kullanılarak yapılanları da mevcut bulunur. İçine kurutulmuş bitki, taş parçaları ya da minik oyuncaklar yerleştirilerek eğlenceli ve değişik tasarımlar yapılabilir. Kişinin isteğine bağlı olarak farklı boyutlarda mum seti şeklinde de tercih edilebilir. Küçükten büyüğe doğru sıralayarak dergilerdeki gibi bir tasarım yapmanız mümkün olur. Üçlü set olarak kullanılan dekoratif objeler müşterinin isteğine bağlı olarak üçten fazla olarak da kullanılabilir. Sevgililer gününde ya da yıldönümlerinde romantik hediyeler seçerken romantik mum sıklıkla tercih edilen bir üründür. Kalpli ya da sarılan çift şeklinde üretilen bu ürünler ile eşinize, nişanlınıza ya da sevgilinize romantik bir hediye olarak verebilirsiniz. Genelde kırmızı tonlarının tercih edildiği bu ürünlerde altın sarısı, gümüş rengi farklı tonlar da mevcuttur. Siz de bu tarz dekoratif objeler arıyorsanız Trendyol’u inceleyebilir, istediğinizi kendinize ya da sevdiklerinize alabilirsiniz.

Aroma Sevenler İçin Özel Mum Çeşitleri

Aroma Sevenler İçin Özel Mum Çeşitleri

Koku sevenler için ideal ürünlerden bir tanesi bu ürünlerdir. Üretim sırasında içerisine eklenen esanslar sayesinde yandıkça bulunduğu ortama hoş kokular yayar. Kişilerin sevdiği kokulara değişkenlik gösteren bu aromalar bitki, kahve, baharat ya da meyve kokusu olabilir. Hem görüntü olarak kendinden ışıltılı hem de çok sevilen bir kokuya sahip olan sedefli, vanilyalı mum ile odanıza eşsiz bir hava katarsınız. Tüm pasta ve kurabiyelerde sıklıkla kullanılan vanilya baharatı, bu ürünlerde kullanıldığı takdirde taze pişmiş pasta hissi yaratır. Klasik tasarımlı modellerden keyif almayan ve evini ya da ofisini farklı şekilde tasarlamaktan keyif alanlar için de değişik tasarım mum modelleri mevcut bulunur. Kullanılan renk ya da geometrik şekiller de kendini belli eden bu ürünleri tekli ya da set olarak tercih edebilirsiniz. Burgulu, desenli, simli mum kategorisinde yer alan birçok çeşit ürün ile yaşam alanınıza değişik bir tasarım yapabilirsiniz. Sadece burgu ya da kıvrım olarak bubble, heykel ya da figür şeklinde mum şekilleri de size sunulur. Değişik şekillere ek olarak içerisine eklenen kurutulmuş bitkilerle de egzotik tasarımlar size sunulur. Bu objeler üretilirken genellikle parafin maddesi kullanılır. Ancak doğal materyaller tercih edenler için de seçenekler yer alır. Vegan mum olarak geçen türlerde soya wax kullanılarak üretilir. %100 bitkiden elde edilen bu ürün içerisinde hayvansal herhangi bir madde içermez. Hayatında hayvansal maddeleri tamamen çıkarmış müşteriler için uygun türlerdir. Sade olarak üretilebileceği gibi farklı esanslar kullanılarak kokulu olarak da üretilebilir. Vegan olmasına rağmen doğal boyalar tercih edilerek farklı mum renkleri de ortaya çıkartılır. Siz de bu ürünleri avantajlı ve uygun fiyat seçeneklerine sahip bu ürünleri Trendyol aracılığı ile güvenle satın alabilirsiniz.

Nostaljik Aydınlatma Sevenlere Mum Modelleri

Nostaljik Aydınlatma Sevenlere Mum Modelleri

Ampuller günlük hayata girmeden önce evlerde kullanılan yegane aydınlatma yöntemi yağ ve fitilden oluşan basit bir sistemdir. Cam kapların içerisinde yer alan özel bir sıvı sayesinde aydınlatma ihtiyacı karşılanır. Duvara da asılabilen modeller sayesinde eski evler aydınlatmasını sağlar. Cam kandil eski evlerde sıkça kullanılan bir modeldir. Şu an ampul ile aydınlatılma sağlansa bile modellerin nostaljik bir havası vardır. Kendine has bir şekli olan basit cihazların gövdesi hafif tombul olup üst kısmı baca gibi ilerler. Tombul kısımda fitil ve yağ yer alır. Kibrit yardımıyla fitil ateşlenir ve basit cihaz çevresini aydınlatır. Bugünün teknolojisinde kandil çeşitleri sadece dekoratif olarak tercih edilir. Eski tasarımını sevenler o modelleri antikacılarda rahatlıkla bulabilirken, modern tasarımları bugünün yaşam alanı dekorasyon stiline uygundur. Yine cam materyali tercih edilen dekoratif kandil çeşitlerinde tasarımlar zarif ve şıktır. Set halinde ya da tekli olarak üretilen modelleri ayaklı şamdanlara benzerler. Yanıcı yağın tutulduğu bölümler farklı geometrik şekiller tercih edilerek üretilir. Küre, prizma gibi farklı şekiller kullanılan modelleri yaşam alanınız dışında ofislerinizde de kullanabilirsiniz. İçerisine eklenen yanıcı yağın rengi müşterinin isteğine bağlı olarak değişebilir. Parlak kırmızı, mavi ya da sarı renkleri kullanarak modern bir dekoru evinize uyarlayabilirsiniz. Egzotik masa süsü olarak düğün ya da nişan organizasyonlarında kullanabilir, hem farklı hem de nostaljik bir tasarıma ulaşırsınız. Eski model kandil feneri tercih eden müşteriler için de seçenekler bulunur. Tombul gövdeli ve uzun bir bacaya sahip olan çeşidi ile evinizde nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Bütçenizi zorlamayan ve cep dostu olan kandil fiyatları sayesinde rahatlıkla satın alabilirsiniz. Avantajlı ve uygun fiyatları ile değişik tarzda alternatif aydınlatma objelerine sahip olursunuz. Farklı kandil modelleri sahibi olmak isteyen müşteriler Trendyol aracılığı ile modelleri inceleyip, güvenle satın alabilirler.

Mum Nerede Satılır?

Trendyol tarafından müşteriye sunulan kokulu mum çeşitleri, göz alıcı özelliklere ve farklı formlara sahiptir. Çeşitli boyutlarda üretilen kokulu mumlar, dekoratif görünümleri ile dikkat çeker. Mekan dekore ederken kullanabileceğiniz farklı modeller, evinizin ya da kitaplık raflarının hoş görünmesine katkı sağlar. Kötü koku oluşumu ve nem kokusu olasılığı yüksek olan banyo tuvalet gibi mekanlarda da değerlendirebileceğiniz pek çok alternatif, Trendyol bünyesinde mevcuttur. Hem dekor hem de güzel koku amacıyla sahip olacağınız mumlar, farklı bitki özlerinin büyüleyici kokularıyla yaşam alanlarına ferahlık sağlar. Bu hoş kokulu mumlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Kandil Nasıl Yanar?

Kil, seramik, toprak ve cam gibi ısıya dayanıklı şişeler, kandilin güvenli bir şekilde yanmasını sağlar. Kandil ipi kullanılarak yakılan bu araçlar, kokusuz ve dumansız olduğu için sık tercih edilir. Isıya dayanıklı cam kullanılarak üretilen kandil modellerinin özel yağı, yayvan olan dip kısmına konur. Camın uç kısma doğru daralan ağız kısmı ise ateşin güzel görünmesine destek olur. Şişenin dip kısmına kandil yağı koyarak içine sarkıtılan ipi bu yağı emer. Ateşle tutuşturarak kullanabileceğiniz kandilin özel tasarım ağzı sayesinde ipin yalnızca uç kısmı yanarak mum görüntüsü verir. Bitmeyen özel fütüllerle üretilen kandillerin kullanım süresi çok uzundur. İçerisinde bulunan yağ, kullanılmadığı müddetçe azalmaz. Bittiğinde tekrar doldurulabilir. Vitrin, raf ve masa üstü dekorasyon alternatifi olarak değerlendirilebilen bu şık tasarımları, hediye olarak da değerlendirebilirsiniz.

Bir Mum Ortalama Kaç Saat Yanar?

Dekoratif özellikleri ile öne çıkan mum çeşitlerinin yanma süreleri, üretim materyallerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Her ürünün yanma süresi farklı olabilir. Tasarım ayrıntıları ile öne çıkan pilli mum çeşitleri, kullanılan pilin kapasitesine göre uzun süre ışık yayabilir. Yüksek kapasiteli aydınlatma özelliğiyle sık tercih edilen LED mum tasarımları ise çok uzun süre dayanabilir. Ortama yaydığı koku sayesinde iç mekanlarda enerjiyi yükselten jel mum seçenekleri de yoğun rağbet görür. Bu ürünler de özel jeli bitene kadar yanmaya devam eder. Yanma süreleri, koku özellikleri ve renk detayları değişiklik gösteren modelleri kolayca temin edebilirsiniz.