"

Mum ve Kandil

" araması için 14918 sonuç listeleniyor

Dekoratif ve Şık Mum Kandil Çeşitleri

Mumlar hem aydınlatma hem de dekorasyon açısından önemli objelerdir. Bu ürünler farklı işlevleri sayesinde çoğu evde kullanılır. Ayrıca çeşitli modelleri bulunur. Dekoratif anlamda da kullanılabilecek olan bu eşyaları birbirinden ayıran en önemli unsurlar ise renk ve kokudur. Ayrıca bu ürünler iyi hissettirdiği için spalarda ve meditasyon sırasında da kullanılır. Bazı kişiler ise tütsü kokuları sayesinde yaptıkları işe daha rahat bir biçimde odaklanabilir.

Farklı renkteki mumlar evin dekorasyonuna uyum sağlama konusunda da oldukça etkilidir. Aynı zamanda bu ürünlerin sahip olduğu farklı tonlara çeşitli anlamlar yüklemek mümkündür. Bu, sembolizm ile bağlantılıdır. Diğer bir yandan renk terapisi ve psikolojisi gibi başlıklar ile alakalı olduğu da söylenir. Farklı renklerin insan beynini aynı olmayan yollar ile etkilediğine dair inançlar vardır. Bu konulardan bağımsız olarak kişiler aynı renge farklı anlamlar da yükleyebilir. Beyaz mumun arınma ve koruma sağladığına inanılır. Öte yandan kırmızı tonlarının hâkim olduğu bir masa örtüsü üzerine yerleştireceğiniz beyaz mumlar şık bir görünüm yaratır. Siyah mumların negatif enerjiyi ortadan kaldırdığına inanılır. Ayrıca bu ürünler gri tonların hâkim olduğu modern dekorasyon tarzlarına da uyum sağlar.

Elbette ki her mum renkli değildir. Parafin, renklendirici ve sentetik koku içermeyen türe doğal mum denilir. Bu ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunların başında ise ürün yanıyorken yanından uzaklaşmamak gelir. Doğal mumlar oldukça kolay bir biçimde alev alır. Bu yüzden etrafında yanıcı madde bulundurmak çok risklidir. Doğal olan ürünlerin üretim aşamasında katkısız maddeler kullanılır. Bu sebeple birçok kişi söz konusu modeli gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Ev dekorasyon kategorisinde katı mumların yanı sıra sıvı çeşitler de sıklıkla görülür. Bunlara kandil denilir. Bu ürünler genelde fitil, metal mum ucu ve kandil yağının birleşiminden meydana gelir. Kandil mumlar eski zamanlardan beri kullanılırlar. 1850’li yılların ardından bu ürünlerin yerini gaz lambaları almıştır. Yağ tabanlı kandiller günümüzde dekorasyon amaçlı kullanılır. Kandil yağı çeşitleri ise gaz lambalarını ve bambu meşaleleri yakmak için kullanılabilir. Bu ürünlerin kalitesini yağın bulunduğu cam belirler. Bu camlar basit bir kavanoz olabileceği gibi özel olarak tasarlanmış küçük bir şişe de olabilir. Bazı kandil modellerinin içerisinde çeşitli aksesuarlar ve doğal bitkiler bulunabilir. Dekoratif kandiller şık ve mistik bir görünüme sahiptir. Cam kandillerin ise birden fazla çeşidi bulunur. Söz konusu ürünler sayısız farklı şekle ve tasarım detayına sahip olabilir.

Dekoratif Mum Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif Mum Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif mumları farklı şekillerde ve renklerde görmek mümkündür. Bu ürünlerin çeşitliliği, diğer eşyalar ile uyumlu bir dekorasyon yaratmaya imkân tanır. Söz konusu objeler evin her alanında bulunabilir. Dekoratif amaçlı kullanılan bu ürünlerin kokulu ve kokusuz modelleri bulunur. Söz konusu objeler işlevsel özelliklerinden ziyade tasarımları ile öne çıkar. Dekoratif şekilli mumlar çoğu ortamda etkileyici bir ambiyans yaratmak için kullanılabilir. Bazı modeller o kadar farklı görünür ki ilk bakışta mum olduğu anlaşılmayabilir. Bu tip ürünleri sıra dışı bir tarzı benimsemiş kişiler gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Dekoratif mum modellerinin arasında yer alan jel forma sahip ürünler çoğu kullanıcı tarafından tercih edilir. Jel mumun en büyük özelliği şeffaf olmasıdır. Bu sayede bir kabın içerisine oyuncaklar veya dekoratif eşyalar yerleştirdikten sonra üzerlerine jel mum dökerek göz alıcı objeler yaratabilirsiniz. Bu noktadaki tek sınırlama, kişinin hayal gücüdür. Jelden yapılan bu mum modelleri normal olanlara göre daha uzun yanma özelliğine de sahiptir. Bu forma sahip ürünler standart modellere nazaran dört kat daha uzun yanabilir. Bunlar, aynı zamanda şeffaf mum olarak da adlandırılır. Ürün yanar vaziyette iken yanından ayrılmak tavsiye edilmez. Ayrıca istenmeyen kazaların yaşanma riskini en aza indirmek için bu ürünler çocukların ve evcil hayvanların ulaşabileceği yerlere konulmamalıdır.

Kütük mum olarak adlandırılan modeller özel bir biçimde üretilmiştir. Ağaç parçaları ve standart mumlar birleştiğinde bu ürün ortaya çıkar. Bu model de dekorasyonlarda oldukça sık kullanılır. Kütüğün doğal, göze çarpan ve mistik havası bu modelin öne çıkmasını sağlar. Söz konusu ürün evlerde, teraslarda, restoranlarda, bahçelerde ve diğer mekânlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ayrıca huzurlu, sakin ve romantik bir biçimde vakit geçirmek için bu mumları tercih edebilirsiniz.

Suda yüzen mum çeşitleri de dikkat çekici ürünler arasında yer alır. Bunlar, suya yerleştirildiği zaman yüzeyde kalır. Ayrıca yuvarlak mumlar geniş bir yüzey alanına sahip olduğu için kolay kolay batmaz. Bu ürünler çoğu yerde kullanılabilir. Havuzlar, vazolar, kâseler, tabaklar, çeşmeler, küvetler ve daha fazlası bu ürünün kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir. Bu tip bir mum kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise fitilin kuru kalmasıdır. Aksi takdirde ürün işlevini yerine getiremez.

Burgulu mumlar da şekilleri sayesinde bulunduğu ortama güzel bir hava katar. Bu ürünlerin sahip olduğu şekil burgu veya spiral olarak nitelendirilebilir. Söz konusu model doğru obje ile birlikte kullanıldığında estetik bir şamdan & mumluk uyumu ortaya çıkabilir. Bu tip bir ürün satın alırken sağlamlığından emin olmanız gerekir. Burgu formu nedeni ile bu modelin bazı noktaları diğerlerine göre zayıf kalır. Bu yüzden kalitesiz ve dayanıklı olmayan ürünler zaman içerisinde deformasyon belirtileri gösterebilir.

Yaşam alanlarına sıcak bir hava katan bu ürünleri çeşitli objelerin içerisinde görmek mümkündür. Bu duruma örnek olarak kavanoz ve bardak mumlar gösterilebilir. Bu ürünler hem şık bir görünüm yaratır hem de birden fazla tasarım detayına ve renk seçeneğine sahip olduğu için farklı dekorasyon tarzlarına uyum sağlar. Bardaklı modellerin çeşitli boyutlarına rastlamak mümkündür. Örneğin shot bardakları içerisinde yer alan mum çeşitleri set hâlinde satın alınarak oldukça estetik bir görünüm elde edilebilir. Kavanoz mumlar ise bir kapağa sahiptir. Bu ürünlerin de farklı boyutları vardır. Jel veya saydam formdaki mumlar, kavanozlu modellerin içerisinde bulunabilir.

Mum Çeşitlerinin Boyutları Nasıldır?

Mum Çeşitlerinin Boyutları Nasıldır?

Mumlar farklı boyutlarda üretilir. Bu noktada önemli olan husus, alınacak ürünün ebatının dekorasyona nasıl etki edeceğidir. Çok büyük mumlar yaşam alanınızdaki tüm ilgiyi üzerine çekebilir. Ancak satın almak istediğini ürün dekorasyonunuzun ana objesi olacaksa bu bir sorun teşkil etmez. Tercih ettiğiniz büyük model ile uyumlu olacak yardımcı dekoratif objeler, tarzınızı dışa vurabileceğiniz bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar. Silindir şeklinde olan büyük mumların 10 x 30 cm ve 20 x 20 cm olanlarına rastlamak mümkündür.

Blok mumlar da büyük modeller arasında yer alır. Ayrıca bu ürünler dikdörtgen ve kare gibi şekillere sahip olabilir. Bu modele blok denmesinin sebebi kalıp hâlinde üretilmesidir. Kare ve köşeli olarak üretilen bu ürünler, alışılagelmişin dışında bir görünüme sahip olduğu için pek çok kişinin ilgisini çeker. Özellikle modern bir tarzı benimsemiş olan kişiler bu blok modelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

10 x 30 cm gibi uzun mumlara da sıklıkla rastlanır. Her mumun boyutu farklı olsa da bazı ölçülerdeki ürünlere daha kolay ulaşılır. Uzun olan ürünler ise şamdana koyulabilir. Bu noktada şamdanların fazla uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Eğer çok uzun bir şamdan ve kısa olmayan bir mum bir araya gelirse dekoratif açıdan göz yoran bir sonuç ortaya çıkabilir.

Mum Çeşitlerinin Parça Sayıları Nasıldır?

Mum Çeşitlerinin Parça Sayıları Nasıldır?

Mum çeşitlerinin parça sayıları değişkendir. Örneğin doğum günü pastaları için satılan ürünler set olarak satılır. Bunlar genelde tek kullanımlıktır ve üflendikten sonra atılır. Doğum günü olan kişi çocuksa veya gençse o kişinin yaşı kadar mum alıp pastaya koymak iyi bir fikir olabilir. Bu amaçla satılan ürünlerin 6’lı, 10’lu ve 15’li modelleri mevcuttur. Ayrıca bazı doğum günü mumlarının üzerinde direkt olarak sayı da yazabilir. Örneğin üzerinde beş sayısı yer alan bir üründen iki tane satın alınabilir. Böylece 55 yaşına basmış olan bir kişinin doğum günü pastası daha estetik görünebilir.

Sayılı olduğu gibi harfli mumlar görmek de mümkündür. Bu ürünler teil olarak veya set hâlinde satılabilir. Bir arada satılan bazı modeller hazır bir mesaj barındırır. Set içerisinde yer alan mumlar bu mesajı oluşturan harflerin şeklindedir. Örneğin “Seni seviyorum” veya “I love you” yazan setlere rastlamak mümkündür. Diğer bir yandan alfabedeki 29 harfi barındıran modellerden bir tanesi tercih edildiğinde istenilen mesajı yazmak mümkün hâle gelir.

3’lü mum setleri de kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Önemli olan husus bu üç ürünün nasıl kullanılacağıdır. Bazı setlerin içerisinde ise birbirinden farklı boyutlarda mumlar yer alır. Böylece söz konusu ürünler birbirlerini tamamlar. Diğer bir yandan aynı boydaki üç ürün de dekoratif amaçlı olarak kullanılabilir. Bunların altına çeşitli renklere sahip minik taşlar yerleştirilebilir. Ayrıca bu mumların etrafına farklı biblolar yerleştirerek yaşam alanlarınızı daha şık bir hâle getirebilirsiniz.

Son zamanlarda ise 5’li kırmızı mum setleri popülerlik kazanmıştır. Bu ürünlerin yerleştirileceği ortamda uygun renklerin olup olmadığı kontrol edilebilir. Diğer bir yandan dekorasyon tamamen zevk meselesidir. Bu noktada önemli olan kişinin kendisini mutlu edecek bir tarz yaratmasıdır. Bu sayede söz konusu alanda vakit geçirirken huzurlu ve mutlu hissedebilir. Öte yandan bazı kullanıcılar kontrast yaratan objeleri kullanarak aykırı bir dekorasyon oluşturmak isteyebilir. Eğer klasik bir tarzı benimsemiyor ve sıra dışı tasarımlardan hoşlanıyorsanız farklı renk seçeneklerini inceleyerek kendiniz için uygun olan mumları satın alabilirsiniz.

Tütsü Ve Esans Koku Çeşitleri Nelerdir?

Tütsü Ve Esans Koku Çeşitleri Nelerdir?

Tütsü etrafın güzel kokmasını sağlayan ve aromatik ağaçlardan üretilmiş bir üründür. Bu objenin yaydığı çeşitli kokular sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Rahatlama, meditasyon, çakra açma, kötü kokuları bastırma gibi amaçlar doğrultusunda da tütsüler kullanılır. Bu ürünler özel bir üretim sürecinden geçer ve farklı materyallerden meydana gelebilir. Bunların arasında macun, toz, figüratif ve kibrit yer alır. Tütsü çeşitlerinin birçok kokulu modeli vardır. Vanilya, mint, ada çayı, reyhan ve gül gibi koku çeşitleri, bu ürünlerin farklı kişiler tarafından tercih edilebilmesine imkân tanır.

Esans, eskiden beri bilinen ve elde edilen maddeler arasında yer alır. Şimdiki zamanda ise parfüm imalatında kullanıldığı görülür. Esanslar bazı bitkilerden çıkarılır. Diğer bir yandan kimyasal yollar ile üretilen esanslar da bulunur. Söz konusu madde, kokulu ve uçucu bir sıvıdır. Birden fazla koku bir araya getirilerek elde edilir. Esans koku çeşitleri içeriğinde barındırdığı maddelere göre birbirinden ayrılır. Bu sayede herkes kendi yaşam alanına uygun bir koku bulabilir. Söz konusu esanslar, farklı duyguları ve ruh hâllerini ortaya çıkarabilir. Bazıları kişinin daha sakin hissetmesine yardımcı olurken bazıları da romantik akşamların dikkat çeken detaylarından bir tanesi hâline gelebilir.

Koku çubukları da sıklıkla dekorasyon amacı ile kullanılır. Bu ürünler yakıldığı takdirde ortama çeşitli özellikleri olan kokular salar. Genelde bir şişe içerisinde bulunan bambu koku çubukları oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bambu çubuklar şişenin içerisindeki esansı dışarı yayar. Bu ürünler, mekanizmalı oda kokusu modellerine nazaran çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Ayrıca genellikle küçük boyutlu olan tasarımları, koku çubuklarının evin her alanında kendisine bir yer bulabilmesini sağlar. Bu ürünler, oturma odası ve salon gibi sık vakit geçirilen ortamlar için tercih edilebileceği gibi banyo ve tuvalete de yerleştirilebilir.

Koku Esanslarına Göre Mumların Faydaları Nelerdir?

Koku Esanslarına Göre Mumların Faydaları Nelerdir?

Kokulu mum, bulunduğu ortamın atmosferini kısa süre içerisinde değiştirebilir. Aynı zamanda sevdiklerinize hediye olarak verebileceğiniz oldukça etkileyici bir alternatiftir. Bu ürünler hem dekorasyona lüks bir dokunuş katar hem de güzel kokular yayar. Böylece çoğu kişi tarafından yaşam alanlarında veya iş yerlerinde kullanılır.

Ayrıca bazı mumlar aromaterapi amacıyla da kullanılır. Bu kokulu ürünlerin faydaları esanslarına göre değişiklik gösterir. Örneğin lavanta kokulu mum ve jel modelleri gün içinde yorulan zihni sakinleştirme özelliğine sahiptir. Yatıştırıcı ve dinginleştirici etkisi sayesinde strese de iyi geldiğine inanılır. Kahve esanslı ürünler ise uyarıcı bir etkiye sahip olduğu için zihni açık tutmak adına tercih edilebilir. Ayrıca baskın aroması, ortamdaki kötü kokunun kişilere rahatsızlık vermesini engelleyebilir.

Vanilya kokulu ürünler ise hissettirdiği duygular sebebiyle sevilen modeller arasında yer alır. Ayrıca kaygıyı hafifletmek ve iyi bir uyku için de vanilya kokusu sıklıkla tercih edilir. Yasemin kokusuna sahip olan mumlar ve jeller ise kişinin zinde ve enerjik hissetmesine yardımcı olur. Bunlara benzer birçok koku çeşidi mevcuttur. Bu noktada önemli olan yaratılmak istenen atmosferdir. Bu doğrultuda bir tercih yaparak aileniz ve arkadaşlarınız ile keyifli bir biçimde vakit geçirebilirsiniz.

Mum,Kandil Ve Koku Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Mum,Kandil Ve Koku Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Kandil ve mum fiyatlarını belirleyen birçok husus vardır. Bunların başında ürünün adedi ve boyutu gelir. Bu tür bir obje satın alınmadan önce nerede kullanılacağının belirlenmesi seçim sürecini kolaylaştırır. Örneğin dar veya küçük bir alanda kullanılacak olan ürünlerin 10’lu olarak satın alınmasına gerek olmayabilir. Küçük mumlar, dar alanlarda hem şık hem de modern bir dekorasyon oluşturmanızı mümkün kılar.

Renkli mum fiyatları genellikle bütçe dostu olarak nitelendirilebilir. Anca renk seçimi yapmadan önce ortamdaki diğer ürünlerin tonları göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece yaşam alanına uygun bir ürün seçmek çok daha kolay hâle gelir Mumların şekilleri de fiyat farklılıklarının görülmesine sebep olabilir. Örneğin yılbaşı temalı bir süsleme yapılacaksa buna uygun ürünler seçilebilir. Bu tema çerçevesinde üretilmiş mumların fiyatları standart modellere nazaran biraz daha yüksek olabilir. Gold mum modelleri rengi sebebiyle sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Kandil fiyatlarını etkileyen unsurlar ise camın büyüklüğü ve üzerinde yer alan tasarım detayları olarak sıralanabilir. Bu ürünlerin arasında herkesin beğenisine hitap edecek farklı modeller yer alır. Bu nedenle fiyat farklılıklarının görülmesi de kaçınılmaz hâle gelir. Öte yandan esans koku fiyatları da oldukça bütçe dostudur. Bu ürünler, mekanik oda spreyleri yerine tercih edilebilir. Dilerseniz siz de Trendyol’da yer alan mum, kandil ve koku çeşitlerini inceleyebilir, kendiniz için uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz modellerin fiyatlarını karşılaştırabilir ve diğer kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.