İlgili Kategoriler
Boyut/Ebat
Renk
Materyal
Fiyat
Parça Sayısı
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Çerçeve

" araması için 22850 sonuç listeleniyor

Şık ve Dekoratif Çerçeve Modelleri

Sanatseverler ile evine hoş bir dokunuş yapmak isteyen dekorasyon tutkunlarının yolu çerçevelerde kesişir. Çerçeveler, genelde iç dünyamızı yansıtan resimleri ve fotoğrafları muhafaza eder. Uygun bir model seçmeden önce ürünün nerede kullanacağına karar verilmelidir. Resim, fotoğraf, ayna veya diğer tüm objeler için seçilecek olan çerçevenin kalitesi ve ölçüsü oldukça önemlidir.

Uygun çerçeve seçimi yapılırken çerçevenin objenin önüne geçmemesine dikkat edilmelidir. Burada dikkat çeken obje olmalıdır. Alacağınız ürün bir resim için kullanılacaksa, en az çerçeve kadar içinde yer alan eser de oldukça önemlidir. Örneğin, resimde birden fazla figür varsa daha basit modellere ve göz yormayacak düz renklere yönelmek iyi bir tercihtir. Fazla figür içermeyen resimler için de daha gösterişli çerçeveler tercih edebilirsiniz.

Çerçevelerin iç bükey ve dış bükey olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Dış bükey olan ürünler, içinde yer alan objeyi daha fazla öne çıkartır. İç bükey olan modeller ise objeye şık bir derinlik katar. Çerçeve seti alacakların bir diğer dikkat etmesi gereken nokta ise renk seçimidir. Eğer resim için kullanılacaksa eserdeki ana renklere yakın renkte bir model seçilmelidir. Eserin önüne geçebilecek abartılı modeller, iyi bir tercih değildir.

Ürün seçimi konusunda çerçeve ölçüleri önemlidir. Kaliteli bir model ile birlikte içinde yer alan eserin veya objenin boyutu olduğundan daha büyük gözükür. Örneğin 30x40 çerçeve boyutu, kapladığı resmi veya objeyi 34 cm x 46 cm civarında gösterecektir. Bu da eserin veya objenin daha çok ilgi odağı olmasını sağlar. Örneğin, içine yerleştireceğiniz bir orman veya okyanus fotoğrafı gibi eserler, çok daha derin ve göz alıcı gözükür. 21x30 çerçeve boyutları, genelde poster ölçülerine yakındır.

Ürünün kullanılacağı alan son derece önemlidir. Örneğin, salonda bir masanın üzerine koyduğunuz çerçeve ile oturma odasının kütüphanesine koyduğunuz aynı etkiyi yaratmaz. Aynı zamanda çerçeveletilecek obje sayısı da dikkate alınmalıdır. Birden fazla resim, fotoğraf veya obje için daha büyük modeller ve abartılı kaplamalar seçilebilirken tekliler için daha küçük ve göz yormayan ürünler tercih edilebilir.

Çerçeve Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Çerçeve Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Alacağınız veya yaptığınız resim, fotoğraf veya obje için kullanacağınız çerçeveler genelde birbirinden şekil olarak çok farklı olmayacaktır. Seçeceğiniz ürünleri birbirinden ayıran esas özellikler, kaplamaların boyutları ve kullanılan malzemelerdir. Bu konuda hem göz zevkinize hem de kaplanacak ürüne/esere uygun bir seçim yapılmalıdır. Tablo çerçevelerinde malzeme ve boyutun önemli olduğu kadar tablonun ağırlığı da mutlaka göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdendir. Örneğin, duvara astığınız bir tablonun ve içindeki objenin ağırlığı fazla ise veya ürün, içinde yer alan objeyi taşıyamayacak bir yapıdaysa yere düşecektir.

Çerçevenin kaplayacağı eser/obje, seçim konusunda size yardımcı olur. Örneğin, yağlı boya tabloda kullanılan modeller, plastik olmamalıdır. Bu durum, ortaya çıkan görüntünün estetik durmamasına neden olur. Aynı zamanda plastik olduğu için tabloyu taşıması da oldukça zordur.

Model çeşitleri arasında seçim yapılırken ürünün kullanılacağı alan kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Örneğin, hediyelik çerçeve alınacaksa ürünün hangi alanda kullanılacağı bilinirse daha uygun bir seçim yapılabilir. Salonda kullanılacak bir modelin ince işçilikli olması tercih edilir. Böylece daha estetik ve şık bir görünüm yakalamak kolaylaşır. Ahşap resim çerçeveleri, taşıma konusunda plastik olanlara göre çok daha sağlamdır.

Ürünler bir set hâlinde de satılabilir. Bu tarz setler, bir bütünlük oluşturur. Örneğin, 5’li çerçeveler, televizyon ünitesinin yanında oldukça şık bir görünüm yakalayabilir. Aynı şekilde fotoğraflarınız için aldığınız 2’li çerçeveler de köşede yer alan bir sehpada iyi bir aksesuar olarak yerini alabilir.

Fotoğraf için kullanılacak olan ürünlerde klasik tercihlerin dışına çıkılabilir. Özel günler için bir fotoğraf seti yapabilir, kare veya dikdörtgen gibi alışılmışın dışında kaplamaları tercih edebilirsiniz. Balayı veya evlilik fotoğraflarınız için 8’li çerçeve modeli seçebilir, oval veya kalp şeklinde bir kalıp kullanabilirsiniz. Böylece güzel anılarınızı uygun ürünlerin içinde sergileyip sevdiklerinizle paylaşma fırsatı elde etmiş olursunuz.

Sağlam Çerçeveler Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Sağlam Çerçeveler Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Seçeceğiniz çerçevenin sağlam olması çok önemlidir. Fotoğrafınızı veya tablonuzu taşıyacak bu ürünlerin dayanıklı bir yapıya sahip olması sizi olası kötü sonuçlardan korur. Düşme veya dağılma gibi durumlar, yaşanabilecek olumsuz senaryolar arasındadır. Bu yüzden iyi bir tercih yapmak önemlidir. Tercih sırasında materyal seçimi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap çerçeve modelleri, ev ve dekorasyon konusunda sıklıkla ön plana çıkar. Ahşap malzeme doğaldır ve sıcak bir atmosfer yakalamanıza olanak tanır. Nezih ve naiftir. Gerek modern gerek de klasik bir tarz yakalamak isteyen kişiler, sıklıkla ahşaba yönelirler. Ahşap kaplamaların boyalı ve cilalı türlerinin olduğu da unutulmamalıdır. Bunu seçerken kullanılacak olan objeyle uyumu ve renklerin âhengi, belirleyici unsurlar arasındadır. Eğer ahşap bir model seçilecekse ve klasik görünüm isteniyorsa bazı türler iyi bir seçim olacaktır. Bu türlerin arasında Osmanlı temalı eskitme ve altın işlemeli gibi seçenekler yer alır.

Varaklı modeller ise klasik bir dokunuş yaratmanıza olanak sağlar. Boş çerçevenin modeli ve yansıtacağı enerji, ürün satın alınmadan önce düşünülmelidir. Metal çerçeve modelleri, sadelikten yana olan kullanıcılar için uygun bir opsiyon olabilir. Metal kaplamalar, keskin ve kararlı bir tarz yakalamak isteyenler için oldukça uygundur. Metalik renkler arasında birden fazla tona rastlanır. Bunlardan bazıları; altın, gümüş ve bakır gibi tonlardır. Bu tonların diğer aksesuarlar ile yakalayacağı potansiyel uyum da göz ardı edilmemelidir. Bu sayede, mekânsal bütünlüğe erişmek de mümkün olur. Metal modeller arasında altın kabartmalı ve pirinç gövdeli ürünler de bulunur. Bu tarz ürünler, sarı renkli metaller ile iyi bir uyum içerisindedir.

Çerçeve modelleri ayna ve cam gibi aksesuarlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Eğer kullanım alanı bu şekildeyse, gümüş ve krom modeller iyi bir tercih olacaktır. Materyaller kadar dekorasyon fikirleri ve bu doğrultudaki beklentiler de oldukça önemlidir. Sade bir dekorasyon yakalamak isteyenler için gri veya siyah çerçeveler daha düz ve göz yormadığı için iyi bir seçim olabilir. Tüm bunların yanı sıra, pop art bir dekorasyon yakalamak isteyenler için farklı renk seçenekleri mümkündür. Bu tarz dekorasyonlarda gökkuşağının tüm renkleri özgürce kullanılabilir.

Salonunuza Şıklık Katacak Çerçeveler Hangileridir?

Salonunuza Şıklık Katacak Çerçeveler Hangileridir?

Evin önemli ve sık kullanılan alanlarının başında salon gelir. Salonun dekorasyonu, tarzınız ile alakalı ipuçları verir. Düz bronz veya füme gibi aynalı modeller, yarattığı ışık yansımaları ile son derec göz alıcı bir görünüm sunabilir. Bu noktada, salonda kullanılacak tablonun veya fotoğrafın boyutu da göz önünde bulundurulmalıdır. A3 çerçeveler, yaklaşık olarak 30x40 cm arasındadır. Tek bir çerçeve ile dekorasyonunuzu zenginleştirebileceğiniz gibi birden fazla A3 boyutunda modeller ile de küçük çaplı bir sergi sunabilirsiniz.

Aynalı modeller, salonun ışıltısını artırmak için kullanılabilecek parçalardır. Tekli, bizoteli veya parçalı aynaların birleşiminden oluşan çeşitler, salonun her yerinde oldukça şık durabilir. Bu tarz bir seçim, salonunuzun duvarlarında veya raflarında göz kamaştıran bir görünüm yakalamanızı sağlar.

A4 çerçeveler, 20x30 cm civarındadır. Bu modellerin ölçülerinin küçük olması avantajdır. Birden fazla A4 boyutundaki kaplama ile fotoğraflarınızı kolayca ölümsüzleştirilebilirsiniz. Bu ürünler, salon dışında koridorları süslemede de iyi bir alternatif olabilir. Salon için yapılan seçimlerde ise oda içinde bulunan mobilyalar yol gösterici olabilir. Elbette ki çerçeve seçimindeki belirleyici unsur, sizin zevklerinizdir. Stilinize uygun bir seçim, diğer tüm hususlardan daha önemlidir. Alınacak olan ürünler, bir masanın veya etajerin üzerine koyulabilir.

Birden fazla ürün ile bir bütün yaratmak isteyenler, A5 çerçeve modellerini tercih edebilir. A5 olan modeller, yaklaşık olarak 15 x 21 cm’dir. Bir set haline dönüştürülmüş fotoğraflar, bu modeller ile bir bütünlük oluşturabilir. Örneğin, özel bir günde çekilmiş birden fazla küçük boyutta fotoğraf, bu modeller için oldukça uygundur. Söz konusu modeller için genellikle çoklu fotoğraflar setleri tercih edilse de daha farklı şekillerde kullanım da son derce uygundur. Salonunuzda bulunan ve öne çıkmasını istediğiniz diğer objeleri sergilemek için zevkinize uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, bir heykeli öne çıkarmak istiyorsanız benzer dokularda bir çerçeve satın almak sizin için uygun olacaktır.

Bir tabloyu, resmi, fotoğrafı veya herhangi bir objeyi ön plana çıkarmanın bir diğer yolu ise LED aydınlatmalardır. LEDli çerçeveler, ürünün muhafaza ettiği eserin daha kolay ilgi çekmesi konusunda yardımcı olurlar. Çoklu fotoğraflar için alınan ürünlerde de LED aydınlatmalı mandallı modellerin kullanılması ideal bir seçimdir.

Çerçeve Boyutları Nasıldır?

Çerçeve Boyutları Nasıldır?

Çerçeveler, bir alanı kendinize ait hissetme konusunda size yardımcı olur. Alacağınız ürünü tarzınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Ahşap, metal veya plastik türde bir çerçeve seçtikten sonra, resmin boyutuna göre bir tercih yapılmalıdır çünkü ürün satın alındıktan sonra resim içine sığmayabilir. Bu yüzden satın alma işlemi gerçekleşmeden önce gerekli kontrol sağlanmalıdır.

Fotoğraf baskılarında bazı standart boyutlar vardır. Bu popüler baskı boyutları, seçiminizi kolaylaştırabilir. 40 x 60 fotoğraflar standart boyut olarak bilinir. Aile fotoğrafları veya somut bir sanat için kullanılabilir. Bu boyut, çoğu fotoğraf albümünü tutmakta da sıklıkla kullanılır. 40 x 60 fotoğraflar için büyük bir çerçeve gerekir. 50x70 çerçeve boyutu, bu durum için uygun bir seçim olabilir fakat yine de söz konusu konu ile ilgili ürünün satıcısıyla iletişime geçmek daha sağlıklı bir yoldur. 50 x 70 cm’lik fotoğraflarda odak noktası genellikle kişiler olur. Bu ölçülere sahip fotoğraflar için çeşitli çerçeve boyutlarına ulaşmak mümkündür.

Alacağınız ürünü yapmış olduğunuz puzzle veya kara kalem çalışmalarınızı sergilemek için de kullanabilirsiniz. Böyle durumlarda camlı modeller tercih edilmelidir. 35x50 çerçeve boyutları, genelde 500 parçalık puzzle türlerinde kullanılır. Bu boyutta bir model alacaksanız çift askılıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çift askılık sayesinde hem yatay hem de dikey olarak kullanım sağlanabilir. 15x21 çerçeveler, fotoğraflarda kullanıldığı gibi belgeleri de kolaylıkla muhafaza edebilir.

Fotoğrafların konusu da ürün ve model seçiminde belirleyici bir rol oynayabilir. Örneğin, bir aile fotoğrafında herkesin gülümsediği anı yakalayabilmek önemlidir. Bu sebeple, aile fotoğrafları gibi türler çok daha büyük ölçülerde kullanılabilir. Bu boyutlara uygun çerçeve çeşitlerini kullanmak ise fotoğrafların kalitesini bir üst seviyeye taşır. Birden fazla çerçeve kullanmak, fotoğrafların sergilenmesi için şık bir seçimdir.

Çerçeve Seçimi Nasıl Yapılabilir?

Çerçeve Seçimi Nasıl Yapılabilir?

İyi bir çerçeve seçimi, esere bütünlük ve derinlik katar. Onun daha etkileyici gözükmesini sağlar. Bu sebeple, eser ile uyumlu ürün satın alınmalıdır. Yağlı boya için kullanılacak ürünlerde resmin boyutu oldukça önemlidir. Büyük resimlerde daha kalın bir çerçeve kullanmak, iyi bir görüntü sunar. Küçük resimlerle ise eni geniş olan bir çerçeve türü de bazı durumlarda iyi bir tercih olabilir. Büyük resimler için aldığınız ince yapılı ürünler, genellikle hoş bir görüntü sergilemezler. Bu resimler için daha kalın kenarlıklı ürünler tercih etmeniz önerilir.

10x15 çerçevelerde genellikle bir veya iki kişiyi içeren fotoğraflara yer verilir. Bu tarz modellerde düz renkler tercih edilebilir. Elbette ki sadece kare veya dikdörtgen şeklinde ürünlerle sınırlı kalmak doğru değildir. Kimi fotoğraflar, oval çerçeveler ile iyi bir uyum yakalayabilir. Alacağınız üründeki motiflerin, içindeki fotoğraflar lie uyumlu olması önemlidir. Örneğin, bir evlilik fotoğrafında beyaz gül detaylı veya kalpli çerçeveler kullanılabilir.

Puzzle tutkunları için de çeşitli boyutlarda ürünler bulunur. Örneğin, 96x66 çerçeveler, puzzle için uygun olan seçeneklerden biridir. Burada asıl önemli nokta, puzzle’ın boyutudur. 96x66, genelde 2000 parçalık puzzlelar için uygundur. Puzzle veya fotoğraf için alınacak olan ürünlerde, objelerin parlaklığı olumsuz bir etki yaratabilir. Çerçeve seçimi yaparken parlaklığı engelleyen yüzeye sahip olanlar tercih edilmelidir. Böylece fotoğrafınız veya tamamladığınız yapboz, parlak ışık altında bile net bir şekilde gözükür. Bu konuda matobel camlar da iyi bir tercih olabilir.

Çerçeve ölçüleri kadar renkleri de önemli bir konudur. İç mekanlarda aynı renk ve tonlarında çerçeve modelleri kullanılabilir. Bu şekilde de zevkli dekorasyonlara ulaşmak mümkündür. Bununla birlikte, tek bir rengin dışına çıkarak özgün kombinasyonlar üretebilmek de mümkündür. Farklı renkler, ortamdaki canlılığı bir üst boyuta taşıyabilir.

Çerçeve boyutu seçimi de satın alınırken dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Boyut seçiminde bazen çok büyük veya çok küçük tercihler yapmak iyi olmaz. Örneğin, aldığınız ürün kanepe arkasına koyulacaksa basit hesaplamalar yapılabilir. Çerçevevenin sahip olması gereken boyut ve durması gereken alan, kanepenin genişliğine göre kolaylıkla hesaplanabilir.

Çerçeve Fiyatları Ne Kadardır?

Çerçeve Fiyatları Ne Kadardır?

Çerçeve fiyatlarını belirleyen birden fazla unsur vardır. Bunlar; ürünün yapısı, kullanılan malzemeler, kalite ve boyut olarak sıralanabilir. 50x70 boyutundaki bir ürünle 10x15 ebatlarındaki bir model aynı fiyatta olmayacaktır. Alacağınız ürünün fiyatı kadar içinde kullanılacak obje de önemlidir. Bir sertifika veya diplomayı koymak için kullanılacak ürün, basit bir yapıda olabilir. Öte yandan, Osmanlı temalı bir tabloda ise gösterişli bir ahşap model iyi bir seçim olacaktır.

Ürün seçimleri, kullanacak kişinin göz zevki tarafından belirlenir. Kendinize en uygun ürünü seçmek, söz konusu sanat eserini daha da zenginleştirebilir. Diğer bir yandan ürün ile uyumsuz bir içerik, dikkat dağıtıcı ve göz yorucu olabilir. Seçilecek ürünün renginin eserden veya tablodan daha az dikkat çekmesi, iyi bir tercihtir. Aynı zamanda eserdeki renklerin aynısına sahip bir ürün de göze hitap etmeyebilir. Örneğin, masmavi bir okyanus için aynı tonlarda mavi bir çerçeve kullanılması gözü yoracaktır. Dolayısıyla çerçeve satın alınırken birinci öncelik, söz konusu objeyi ön plana çıkarabilmektir.

Bir diğer çerçeve türü olan 3 boyutlu modeller, içine koyulacak olan fotoğraflara derinlik katabilir. Tüm bunlara ek olarak, klasik çizgilerin dışına çıkmak da iyi bir atmosfer oluşturulabilir. 3 boyutlu çerçeve fiyatları, tıpkı boş çerçeve fiyatları ve diğer tüm modeller gibi boyutuna ve kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Siz de bir çerçeve satın almak isterseniz Trendyol üzerinden tarzınıza ve zevkinize uygun çerçevelere kolaylıkla ulaşabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz.

Çerçeveler Hangi Renklerde Bulunur?

Sıklıkla tercih edilen dekoratif ürünlerden biri çerçevelerdir. Sade ve açık renklerin yoğun olarak kullanıldığı ortamlara, yumuşak tonlara sahip çerçeveler daha uygun olabilir. Gösterişten uzak dekorasyon tarzını benimseyenler, seçimlerini beyaz çerçeve modellerinden yana yapabilirler. Genellikle dizayn açısından tamamlayıcı parça olan bu ürünler arasından klasik görünümüyle öne çıkanlar daha çok seçilir. Koyu tonların hakim olduğu mekânlarda ise kahverengi, siyah, füme, antrasit renkli çerçeveler uyumlu durabilir. Siz de klasik ve koyu tonları seviyorsanız siyah çerçeve modelleri içinden seçim yapabilirsiniz. Dikkat çekici dekorasyon tarzını sevenler parlak renkli modellere yoğun ilgi göstermektedir. Yaldızlı tasarıma sahip çerçeveler veya çok renkli modeller dekorasyona hareket katabilir. Özellikle altın çerçeve modelleri, en sık tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Mekânı albenili, fotoğrafı ise daha çekici gösteren çerçeve arayanlar altın renkli ürünlere yönelmektedir. Çerçeve rengi seçiminde, mekânda ağırlıklı olan renklerin önemi büyüktür. Ayrıca kullanılacak fotoğraf, çerçeve renginin tercihinde etkili olabilir. Çerçeve modelinin rengi, fotoğrafın hareketliliğine ya da sadeliğine göre seçilebilir.

Nişan İçin Çerçeve Seçimi Nasıl Yapılır?

Fotoğraflar, iç mekân dekorasyonunda çok fazla kullanılır. İnsanlar yaşadıkları ortamda sevdikleriyle yaşadıkları anıları görmek ister. Bu bakımdan çerçeve seçimine hemen herkes özen gösterir. Özellikle doğum günü, nişan, düğün gibi hep hatırlanmak istenen organizasyonlarda çok fazla fotoğraf çekilir. Siz de nişan fotoğraflarınız için şık bir çerçeve seçmek istiyorsanız bazı unsurları göz önünde bulundurabilirsiniz. Nişan çerçevesi modelleri içinde ahşap olanlar sıkça tercih edilir. Söz konusu ürünler, özel gün fotoğraflarına nostaljik bir hava katmaktadır. Nişan fotoğraflarında baskın olan renkler, çerçeve seçimi sırasında göz önünde bulundurulabilir. Böylece fotoğrafın genel görünümüyle uyumlu bir çerçeve modeli tercih edebilirsiniz. Nişan çerçevesi bakarken fotoğrafların boyutlarını dikkate almayı unutmayınız. Fotoğraftan çok daha büyük bir çerçeve alırsanız resimdeki ayrıntılar öne çıkmayabilir. Ayrıca, fotoğrafların önüne geçmeyecek renklerde çerçeve tercih etmek gerekir. Seçim yaparken çerçevenin yerleştirileceği mekânın dekorasyon tarzının göz önünde bulundurulmasında da fayda var.

Çerçeve Nerede Satılır?

Birbirinden farklı boyutlarda ve renklerde çerçeve modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol’da yer alan fotoğraf, resim veya objelerin yerleştirileceği pek çok çerçeve çeşidi arasından seçim yapmanız mümkündür. Trendyol çerçeve modelleri arasında modern ve klasik tarz ürünler yer almaktadır. Ürün yelpazesi içinde doğallığı sevenlerin tercih edebileceği ahşap çerçeveler de bulunur. Trendyol çerçeve modelleri metal kaplamalı, varaklı, aynalı başta olmak üzere birçok opsiyon sunmaktadır. Bahsedilen ürünlerin içinde eskitme görünümlü seçenekler de vardır. Sade olanlar kadar gösterişli ürünlerin yer aldığı Trendyol çerçeve modelleri, her dekorasyona tarzına hitap edebilir. Söz konusu modeller arasından evinize ya da ofisinize uygun rahatlıkla bir seçim yapabilir, Trendyol’dan güvenle satın alabilirsiniz.