İlgili Kategoriler
Renk
Çiçek Türü
Yükseklik
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Yapay Çiçek

" araması için 32940 sonuç listeleniyor

Evinize Renk Katacak Yapay Çicek Modelleri

Yapay çiçekler, dekorasyonların vazgeçilmez parçaları arasındadır. Hobi ve el sanatlarında da özel bir yeri olan yapay çiçekler, çiçeğe ihtiyaç duyulan her alanda kullanışlıdır. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise uzun kullanım ömrüne sahip olmasıdır. Canlı çiçekler dekorasyonda kullanılırsa, kısa bir süre sonra solar ve kurur. Saksı içerisinde olduğunda ise uğraşlı bir bakımı olur. Yapay çiçek modelleri, tüm bu bakım uğraşlarını ve kuruma gibi problemleri ortadan kaldırır. Tek başına dekoratif obje olarak da kullanılan bu çiçekler, farklı tasarımlara da eşlik edebilirler. Kullanıcıların en önemli avantajları arasında ise hemen her çiçek türünün yapay modelini bulabilmek vardır. Spesifik çiçek türlerini seven kullanıcılar, bu çiçeklerin de yapay malzemeler ile üretilmiş olanlarını alarak ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Üstelik yapay çiçekler, son derece uygun fiyatlarla satışa sunulan ürünlerdir.

Kullanım Alanlarına Göre Yapay Çiçek Modelleri Nelerdir?

Kullanım Alanlarına Göre Yapay Çiçek Modelleri Nelerdir?

Yapay çiçek; evlerden restoranlara, hastanelerden otellere, mağazalardan diğer iş yerlerine kadar pek çok alanda karşılaşılan dekorasyon objeleridir. Özellikle ev ve dekorasyon grubunun en çok tercih edilen parçaları arasındadır. Salon köşe yapay çiçekleri, evlerdeki oturma odalarının atmosferini değiştirebilecek tarzda ürünlerdir. Daha çok küçük sayılabilecek salonlarda köşelerde kalan boşluklar değerlendirilir ve bu köşelere yapay salon çiçekleri yerleştirilir. Salon çiçeği olarak kullanılan modeller, iş yeri gibi mekânları da süsleyen ürünlerdir. Hastanelerde kasvetli bir ortam oluşmaması için bu tip dokunuşlara ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaç ise dekoratif yapay çiçek modelleri sayesinde karşılanır. Ev, hastane, iş yeri ve diğer ortamlarda kullanılan yapay çiçek çeşitlerinin sayısı bir hayli fazladır. Saksıda ve vazoda olabileceği gibi sarmaşık tarzında da olabilir. Duvarları süsleyen yapay çiçek tipleri de mevcuttur.

Kafe ve restoran gibi ortamlar, menülerindeki yiyecek ve içecekler kadar ortam dekorasyonları ile de hatırlanırlar. Hemen her ortamı olduğundan daha güzel gösterebilen çiçekler, kafe ve restoran dekorasyonlarının da vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle bahçesi ve açık alanı bulunmayan mekânlarda, ortamın daha ferah ve renkli olmasını sağlayabilmek adına yapay çiçeklere başvurulur. Saksıda yapay çiçek modelleri, ortamın muhtelif yerlerine yerleştirilerek belirli bir atmosfer yaratılır. Yapay masa çiçeği çeşitleri ise son derece kullanışlıdır. Hem müşteri masalarına hem de kasa gibi noktalara masa çiçekleri konulabilir. Masa üzerinde şık bir duruş sergileyebilen bu yapay çiçekler, genellikle minimal tasarıma sahip olurlar. Çok yer kaplamamakla birlikte görünüm anlamında büyük etki yaratırlar. Vazoda yapay çiçek kullanımı ise genellikle çok geniş alanlara kurulmuş olan iş yerlerinde kullanılır. Baş köşelere büyük vazolar içerisinde çeşitli yapay çiçekler konumlandırılabilir.

Yapay çiçeklerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de elbette düğün, nişan ve benzeri törenlerdir. Gelinlerin ya da gelin adaylarının elinde, geleneksel olarak her zaman bir çiçek olur. Yapay nişan çiçeği, nişan kıyafetleri ile uyumlu bir şekilde hazırlanan bir buket olarak bilinir. Yapay gelin çiçeği ise çoğunlukla beyaz ve tüller ile bir araya getirilmiş buketlerdir. En çok bilinen adetlerden biri olan çiçek atma merasiminde gelin, bu yapay çiçekleri atar. Beyaz yapay çiçekler de en çok düğünlerde kullanılır. Düğünler çoğunlukla beyaz rengin hâkim olduğu törenlerdir. Törenlere gelen çelenkler ve düğün salonlarının süslemelerinde de sıklıkla yapay malzemelerden faydalanılır. Dış mekân yapay çiçek çeşitleri hem düğün gibi törenlerde hem de farklı amaçlarla kullanılabilir. Dış mekânlarda çeşitli renkler ile birlikte yapay yeşil çiçek çeşitleri de yoğun bir şekilde tercih edilir. Bahçe niteliği taşımayan dış mekânları ve açık alanları renklendirmek, canlandırmak için bu çiçekler çok önemli etki yaratırlar.

Çiçek Türlerine Göre Yapay Çiçek Modelleri Nelerdir?

Çiçek Türlerine Göre Yapay Çiçek Modelleri Nelerdir?

Yapay çiçekler, standart bir kalıpta değillerdir. Farklı kullanıcılara ve farklı amaçlara hitap edebilmesi adına, üreticiler tarafından çeşitli çiçek türlerinin yapayları üretilir. Yapay sarmaşık çiçekler ise en sık karşılaşılan türlerdendir. Sarkan yapay çiçek olarak da bilinen sarmaşıklar, belirli bir objenin etrafına sarmak ya da bir ortamda yukarıdan aşağıya bir tasarım yapmak amacıyla kullanılır. Ortanca yapay çiçek modelleri, genellikle pembe renkte üretilir. Anavatanı Japonya olan ortancalar, bahçelerde adeta birer süs gibi durdukları için yapay modelleri de oldukça şıktır. Yapay orkide çiçeği ise bakımı zor olan orkidenin alternatifidir. Sade ve minimal bir tarzı olan bu çiçek, genellikle iç mekân dekorasyonlarının parçasıdır. Pek çok kültürde olduğu gibi Türkiye’de de bambuların şans getirdiğine inanılır. Bu şans faktöründen dolayı bambu yapay çiçek modelleri de ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilir.

Çiçek türleri dikkate alındığında yapay modellerin çok zengin seçenekler sunduğu görülebilmektedir. Örneğin yapay kiraz çiçeği, canlı olanlardan daha fazla kullanılan bir türdür. Çünkü canlı kiraz çiçekleri ağaçlarda olur ve kapalı alan dekorasyonu için pek uygun değildir. Yapay model ile bu tatlı çiçekler dekorasyona dahil edilebilir. Yapay limon çiçeği için de tamamen aynı durum geçerlidir. Limon çiçeği beyaz tonlarda olduğu için farklı dekorasyon fikirlerine uyum sağlaması daha kolaydır. En çok tercih edilen türlerin arasında mimoza çiçeği de öne çıkar. Yapay mimoza çiçeği, sarı yapay çiçek modellerinin en popüleri kabul edilebilir. Canlı hâli bile yapay gibi kusursuz bir şekilde göründüğü için süsleme konusunda son derece kullanışlıdır. Vazo ve benzeri bir obje ile birlikte kullanılabilecek en ideal türlerden biri ise ayçiçeğidir. Ayçiçeği yapay çiçek çeşitleri, uzun sapları sayesinde farklı dekorasyon fikirleri verebilirler.

Çiçek türlerinin yanı sıra ağaçlar da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Yapay çiçek ağaç modelleri, daha geniş alanları doldurma ihtiyaçlarına karşın üretilmiştir. İç mekânlarda büyük boşlukları bulunan otel gibi işletmeler, yapay ağaçlardan faydalanmaktadır. Türler dışında renklere göre de bu ürünler gruplandırılabilir. Kırmızı yapay çiçek ve siyah yapay çiçek gibi çeşitler, kapalı alanları süsleyen sert renklerdir. Mor yapay çiçek ve turuncu yapay çiçek gibi daha hareketli renklerden oluşan modeller ise açık alanlarda dikkat çekmek amacıyla kullanılabilirler.

Yapay Çiçek Fiyatları Ne Kadardır?

Yapay Çiçek Fiyatları Ne Kadardır?

Yapay çiçek fiyatları; türden boyuta, uzunluktan paket içeriğine kadar ürünün niteliklerini belirleyen tüm detaylar doğrultusunda belirlenir. Üretici ve satıcı gibi fiyat politikası belirleyen taraflar genel fiyat aralıklarını oluştururlar. Kampanya ve indirimler sayesinde ise avantajlı fiyatlar yakalanabilir. Fiyat değişkenliğinin en önemli etkenlerinden biri elbette boyuttur. Küçük yapay çiçek modelleri, uygun fiyatlarla satılmaktadır. Büyük yapay çiçek modelleri ise nispeten daha yüksek fiyata sahip olabilirler. Fakat önemli olan kullanım amacı ve ürün performansıdır. Bu açıdan bakıldığında büyük çiçeklerin de ekonomik olabileceği görülebilmektedir. Uzun yapay çiçekler, genellikle santimetre ya da metre hesabı ile satılırlar. Bu nedenle ihtiyaç duyulan uzunluğa göre ödenecek ücret de değişir. Yapay çiçek aranjmanı hazırlamak ise kimi zaman ekonomik kimi zaman pahalı olabilir. Bu noktada seçilecek çiçek türleri ve aranjmanı hazırlarken kullanılacak malzemeler önemlidir. Buket hazırlamak daha ekonomik olabilirken bir vazo içerisine aranjman hazırlamak, ekstra malzeme gerektireceği için daha masraflı olabilir. Böyle durumlarda geniş bir fiyat araştırması yapılmasında fayda vardır.

Yapay Çiçek Nasıl Temizlenir?

Öncelikle mikrofiber bir bezle yapay çiçeğinizin sürekli tozunu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra yapay çiçeğinizin türüne göre ekstra bir temizlik malzemesi de kullanarak çiçeğinizi kolaylıkla temizlemeyi başarabilirsiniz. Temizliğinizin sonucunda da evinizde ya da iş yerinizde her zaman temiz ve yeniymiş gibi görünen yapay çiçeklere sahip olmuş olursunuz. Çiçek seven birçok kişi sürekli olarak canlı çiçek almak yerine dekoratif amaçlı yapay çiçek almayı satın tercih etmektedir. Bu sayede canlı çiçekler solduğu zaman yenisini satın alma zahmetinden kurtulmaktadırlar. Ancak yapay çiçek satın alındığı zaman da en büyük problem tabi ki de yapay çiçeğin temizliği olacaktır. Yapay çiçeği kullandığınız zaman bir süre sonra toz tutmaya ve kirlenmeye başlayacaktır. Toz ve kirler sonucunda da yapay çiçeğiniz eskisi kadar güzel görünmeyecektir. Bu yüzden de yapay çiçeklerinizi temizlemeniz gerekecektir. Yapay çiçeğinizi temizlemek için ise birçok seçeneğiniz olacaktır. Bunların en etkilisi ise mikrofiber bezdir.

Yapay Çiçek Saksıya Nasıl Yerleştirilir?

Evinizin mobilyalarına uygun bir saksı bulduktan sonra yapay çiçeğinizi tek tek istediğiniz gibi saksıya kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Bu sayede yapay çiçeğinizin hem daha şık hem de evinizle daha çok uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Çiçeğinizi saksıya yerleştirmek istediğinizde strafor köpüklerinizi saksının içine koyup çiçeğinizin sapını köpüğe batırarak da daha düzenli olmasını sağlayabilir ve çiçeklerinizin sürekli dağılmasını da engellemeyi başarmış olursunuz. Çiçekleri sevenler ya da sadece dekoratif amaçlı kullanmak isteyenler her zaman güzel bir çiçek satın almak için çabalarlar. Bu yüzden de kimi zaman birkaç gün içinde solacak canlı çiçekleri satın alırlar. Ancak yapay çiçekler sayesinde sürekli olarak canlı çiçek satın almanıza gerek kalmaz. Yapay çiçeklerin canlılığı ve hoş görüntüsü ile birlikte aradığınız çiçeği bulmanız oldukça kolay olacaktır. Yapay çiçeğe sahip olduktan sonra ise yapay çiçeğinizi bir saksıya yerleştirebilirsiniz.

Yapay Çiçek Neden Yapılır?

Çiçekleri seviyorsanız ve özellikle de dekorasyon amaçlı kullanmak istiyorsanız yapay çiçekten yana seçiminizi yapmalısınız. Yapay çiçeklerin oldukça uzun ömürlü olması sayesinde evinizde istediğiniz dekorasyonu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kolay temizlenmesi ve bakımının da canlı çiçeklere göre daha kolay olması sayesinde kendinizi yormak zorunda kalmazsınız. Yapay çiçeklerin sizlere sağladığı tüm bu avantajlar ise tabi ki de çiçeklerin plastik olması ve petrol ya da petrol türevi ürünler kullanılarak üretilmesinden kaynaklıdır. Sizler de biliyorsunuz ki petrol türevi kullanarak üretilen pek çok ürün oldukça sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır. İşte yapay çiçekler de o sağlam ve uzun ömürlü olan ürünlerden biri olmaktadır. Yapay çiçeklerin bu avantajları da tabi ki sizlere daha çok katkı sağlamaktadır. Yapay çiçeğin uzun ömürlü olması sayesinde sürekli yeni bir çiçek satın almak zorunda kalmadan bütçe planlaması da yapmış olursunuz. Trendyol’dan yapay çiçek sipariş ederek siz de yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.