İlgili Kategoriler
Boyut/Ebat
Fiyat
Tema / Stil
Şekil
Materyal
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Boyut/Ebat
"

Duvar Saati

" araması için 98188 sonuç listeleniyor

Trend ve Dekoratif Duvar Saati Modelleri

Zaman, insan yaşamında önemli bir yere sahip olmuştur. Gün içerisinde işleri planlarken bu kavram baz alınır. Özellikle günümüzde, teknolojinin ve hız çağının bir getirisi olarak zamanın daha değerli hâle geldiğini söylemek mümkündür. Bu noktada zamanı algılayabilmek için kullanılan saatler öne çıkar. Duvar dekorasyon ürünleri kategorisinde bulunan saatler bir evin olmazsa olmazları arasında yer alır. Günümüzde bu ürünler duvarda ya da dolap üzerinde kendisine yer bulur. Birbirinden göz alıcı olan saatler işlevsel bir obje olmanın yanı sıra şık bir dekorasyon eşyası olarak da yaşam alanlarında yer alır. Bu nedenle söz konusu ürünlerin her ortama ergonomi kazandırdığını söylemek mümkündür.

Çeşitli markalar tarafından üretilen modeller, birbirinden farklı zevklere hitap etmeyi başarır. Söz konusu ürünler; marka, boyut ve fiyat unsurlarına göre farklı kategorilere ayrılır. Kendinize en uygun olan modeli tercih etmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. Bu tür bir ürün satın almadan önce nelere dikkat edileceğini bilmek, alışverişinizden memnun kalmanızı sağlar.

Duvar Saati Modelleri Nelerdir?

Duvar Saati Modelleri Nelerdir?

Ev & dekorasyon kategorisinde yeni nesil moda anlayışına uyumlu üretilen modeller dikkat çeker. Geçmişte yalnızca zamanı kavrama işlevine sahip olan söz konusu ürünler günümüzde ev dekorasyonlarının vazgeçilmez bir parçası hâline gelmiştir. Tarzına hitap edebilecek ve çeşitli markalar tarafından üretilmiş yüz binlerce duvar saati bulunur. Söz konusu ürünleri birbirinden ayıran en temel fark ise tasarıma dair detaylardır. Ev dekorasyonunda benimsediğiniz bir tarz var ise bu doğrultuda bir tercih yapabilirsiniz. Örneğin rustik bir dekorasyon fikrine sahipseniz ahşap duvar saati modelini seçebilirsiniz. Rustik duvar saatinin diğer dekorasyon ürünlerine uyum sağlayabilmesi için doğadan ilham alan bir tasarıma sahip olması gerekir. Söz konusu rustik salonlarda kahverengi, mavi, beyaz ve yeşilin yoğunlukta olduğu modellere yer verebilirsiniz. Yaşam alanınıza özgür bir çizgi katmak isterseniz halatlı duvar saati modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha geleneksel bir tarzı benimsiyorsanız tercihinizi guguklu duvar saati modellerinden yana yapabilirsiniz.

Retro bir tarza sahip olan yaşam alanlarına uyum sağlayacak bir dekoratif duvar saati arıyorsanız pek çok seçeneğe göz atabilirsiniz. Retro duvar saati olarak da bilinen bu modeller her saat başı uyarı verecek bir mekanizmaya sahiptir. Saat başında ikonik bir ses çıkaran çanlı duvar saati, yaşam alanınıza hem nostaljik hem de asil bir hava katar. Söz konusu modeller günümüzde retro salonlara geleneksel bir çizgi kazandırabilmek için sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra geçmişin izlerini yaşam alanınıza taşımak isterseniz eskitme duvar saati modellerini de değerlendirebilirsiniz. Öte yandan hasır duvar saati modelleri, sade bir tarzı benimsemiş kişilerin oldukça ilgisini çeker.

Ev dekorasyonunda yenilikçi çizgilere önem veriyorsanız modern saat modelleri beklentilerinizi karşılayabilir. Modern bir dizayna sahip salonlar için ise genellikle romen rakamlı duvar saati tercih edilir. Söz konusu modeller, bir hayli şık ve dikkat çekici tasarımlara sahiptir. Bunun yanı sıra salonunuz için eğlenceli bir dekorasyon objesi satın almak isterseniz baskılı duvar saati modellerine göz atabilirsiniz. Son zamanlarda renkli duvar saati modelleri ile birlikte oldukça popüler hâle gelen söz konusu ürünler, yaşam alanlarına dinamik bir hava katar. Birbirinden şık çizgiler ile göz dolduran salonlarda tercih edilen modeller ise aynalı, resimli, taşlı, LED, cam, mekanik, üç boyutlu ve pirinç olarak sıralanabilir. Aynalı duvar saati modelleri zamanı belirtmenin yanı sıra oldukça işlevseldir. Söz konusu modeller, bulundukları ortamın çok daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. Resimli duvar saati modelleri ise genellikle kalabalık aileler tarafından tercih edilir. Bu ürünlerin üzerinde fotoğraf yerleştirmek için bir kısım yer alır.

Şık ve göz alıcı bir yaşam alanı dekorasyonu için ise genellikle oldukça parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip olan taşlı duvar saati modelleri tercih edilir. Üzerinde çok fazla dekoratif eşya bulunmayan duvarlara asılan bu ürünler, bulundukları ortama şıklık katar. Öte yandan LED duvar saati modelleri teknolojik özellikleri ile ön plana çıkar. Sayılar saatin üzerinde dijital bir şekilde yer alır ve LED teknolojisi ile yansıtılır. Bu modeller genellikle modern bir tarzı benimseyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan bir diğer model ise cam duvar saatidir. Cam malzemeden üretilen saatler daha klasik bir çizgiye sahiptir. Bu ürünler özellikle ofislerde ve iş yerlerinde kullanılmak için tercih edilebilir. Özgün ve alışılagelmişin dışında bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız mekanik duvar saati modellerini inceleyebilirsiniz. Çarklı duvar saati olarak da anılan bu ürünlerin iç aksamı tamamen görülebilir bir hâldedir. Oldukça girift bir mühendislik ürünü olan söz konusu objeler hem göz alıcıdır hem de merak uyandırıcıdır. Farklı bir estetik anlayışını benimsemiş kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer dekoratif eşya ise 3 boyutlu duvar saatidir. Bu ürünler, oldukça çağdaş çizgilere sahiptir. Büyük duvar saati modelleri arasında yer alan söz konusu eşyaların dar yaşam alanlarında kullanılması tavsiye edilmez. Yapışkanlı duvar saati olarak da adlandırılabilen bu ürünler, farklı tarzını yansıtmak isteyen kişilerin tercihleri arasında yer alır. Geleneksel ve minimal bir tasarım anlayışına sahipseniz, pirinç duvar saati modellerini inceleyebilirsiniz. Bu ürünler hem birçok dekorasyona uyum sağlayabildiği hem de göz yormadığı için dikkat çeker.

Bu eşyaları birbirinden ayıran temel farkların arasında teknik özellikler de yer alır. Söz konusu objeler, analog ve dijital olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Analog duvar saati modellerinin tasarımında akrep, yelkovan ve sayılar kullanılır. Öte yandan son zamanlarda teknolojik gelişmelerden faydalanılarak üretilen saatler de bir hayli öne çıkmıştır. Dijital duvar saati modelleri, özgün tasarımlara sahip olduğu için genellikle modern dekorasyon detaylarına sahip yaşam alanları için tercih edilir. Bu ürünler arasında ise hareketli duvar saati modelleri öne çıkar. Dans eden, gitar çalan veya yürüyen bir figürün tasarım detayı olarak kullanıldığı bu ürünler, oldukça ilgi çekicidir.

Duvar Saati Modellerinin Materyalleri Nelerdir?

Duvar Saati Modellerinin Materyalleri Nelerdir?

Söz konusu ürünleri birbirinden ayıran unsurlar arasında üretim aşamasında kullanılan materyalin türü de yer alır. Bu eşyalar üretim malzemelerine göre; metal, ferforje, cam, bakır, lazer kesim, demir ve krom olarak sıralanabilir. Metal duvar saati çeşitleri şık ve modern bir görünüme sahiptir. Saatin keskin ve ince çizgileri onu dikkat çekici kılar. Metal malzemeden üretilen objeler genellikle modern çizgiler ile dekore edilmiş yaşam alanlarında tercih edilir. Bunun yanı sıra söz konusu materyal oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle satın alacağı ürünün uzun olmasını isteyen kişiler, bu modellere yönelebilir. Dayanıklı yapıları ile öne çıkan ferforje duvar saati modelleri ise dövme demir kullanılarak üretilmiştir. Söz konusu ürün, yaşam alanınızı uzun süre boyunca süsler. Demir duvar saati olarak da adlandırılan bu model, olumsuz dış faktörlere ve darbelere karşı bir hayli dayanıklıdır.

Geleneksel salonların vazgeçilmez modelleri arasında cam saatler bulunur. Söz konusu malzemeden üretilen duvar saatlerinin ön bölümünde özel bir koruma vardır. Böylece duvarlara şık bir görünüm kazandırırken kendini korumayı başarır. Geleneksel ve otantik çizgilere sahip yaşam alanlarının vazgeçilmez dekorasyon ürünlerinden birisi de bakır duvar saatidir. Bu malzemeden üretilen saatler bulunduğu ortama otantik bir hava kazandırır. Bu modelleri eskitme eşyaların bulunduğu odalarda kullanarak uyumlu bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Öte yandan teknolojinin gelişmesi ile yaygınlaşan lazer kesim duvar saati modelleri alışılmışın dışında tasarım detaylarına sahiptir. Bu nedenle bulunduğu her alana yenilikçi çizgiler kazandırır. Lüks ve göz alıcı bir dekorasyon tarzını benimsemiş kişiler ise krom duvar saati modellerini inceleyebilir. Bu ürünler oldukça parlak bir görünüme sahiptir. Ayrıca tavsiye edilen biçimde temizlendiğinde ve bakımı yapıldığında uzun süre boyunca ilk günkü formunu korur.

Duvar Saati Modellerinin Ebatları Nasıldır?

Duvar Saati Modellerinin Ebatları Nasıldır?

Söz konusu ürünlerin yaşam alanlarına uyum sağlayabilecek farklı ebatta birçok çeşidi vardır. Küçük duvar saatine daha minimal odalarda yer verebilirsiniz. Böylece ürün, duvarda yer kaplamadığı gibi göz de yormaz. Bunun yanı sıra geniş bir yaşam alanı ya da iş yeri gibi bir mekânda kullanılabilecek bir duvar saati istiyorsanız tercihinizi büyük ya da LED modellerden yana kullanabilirsiniz. Böylece gün içerisinde saatin kaç olduğunu çok daha rahat bir biçimde görebilirsiniz. Söz konusu saatlerin ebatları, 25 x 25 cm’den başlar ve 300 x 300 cm dek uzanır. Kişiler tarafından sık tercih edilen ürünler ise genellikle 50 x 50 cm ve 70 x 70 cm ebatlarındadır. 50 cm duvar saati modelleri standart boyutlara sahip bir duvara asılmak için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra tercihinizi büyük modellerden yana kullanmak isterseniz 70 cm duvar saati çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Her iki modelin de ebatları nedeniyle yaşam alanınıza uygun olmadığını düşünüyorsanız 60 cm duvar saati bu noktada sizin için iyi bir alternatif olabilir. Satın alacağınız ürünün ebatlarına karar vermeden önce bulunacağı duvarın ölçülerini almanız tavsiye edilir.

Duvar Saati Modelleri Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılabilir?

Duvar Saati Modelleri Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılabilir?

Yaşam alanınızda uzun süre kullanabileceğiniz bir duvar saati modeli satın almadan önce söz konusu ürünün dekorasyon detaylarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bulunduğu odanın dekorasyonu ile uyum sağlayan saatler oldukça estetik bir hava yaratır. Salon duvar saati modellerini inceliyorsanız modern ve yenilikçi bir tasarıma sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tip salonlarda genellikle akıllı duvar saati olarak bilinen modeller kullanılır. Diğer bir adı termometreli duvar saati olan bu model LED aydınlatma detayları barındırır. Aynı anda saat ve dakika bilgisi verirken bir yandan da oda sıcaklığına ilişkin verileri gösterir. Öte yandan daha geleneksel bir dekorasyon tarzından hoşlanıyorsanız tercihinizi köstekli duvar saati modellerinden yana yapabilirsiniz. Kurmalı duvar saati olarak da bilinen bu ürünler, her saat başı ve yarım dakikada bir uyarı veren bir sistemine sahiptir. Sarkaçlı duvar saatinden çıkan çan sesi yaşam alanındaki geleneksel havayı korumanıza yardımcı olur. Tercihini daha sessiz bir modelden yana yapmak isteyenler için de özel olarak üretilmiş ürünler bulunur. Sessiz duvar saati modelleri ritmik hareketlerde algıyı uyarıcı herhangi bir ses çıkarmaz. Bu nedenle okuma odalarında ve kütüphanelerde sıklıkla tercih edilir.

Bu noktada dikkat çeken bir diğer ürün grubu da mutfak duvar saati modelleridir. Mutfaklar için özel olarak tasarlanan bu saatler, genellikle yuvarlak ya da dikdörtgen şekildedir. Klasik duvar saati görüntüsünü andıran bu ürünler farklı dekorasyon tarzlarına kolayca uyum sağlar. Geleneksel beyaz eşyalardan oluşan standart bir mutfak dekorasyonuna sahipseniz yuvarlak duvar saati modellerine de göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra renkli beyaz eşyalarınız ya da İtalyan moda anlayışına uygun dolaplarınız var ise tercihinizi dikdörtgen duvar saatinden yana kullanabilirsiniz. Öte yandan kare duvar saati modellerini tercih ederek keskin çizgilere sahip şık bir eşyaya sahip olabilirsiniz.

Ev dekorasyonu kategorisinde bulunan renkli ürünlerin arasında ise çocuk duvar saati modelleri dikkat çeker. Çocuk odası için bir saat seçerken çeşitli renk tonlarının yanı sıra sakin tasarım detaylarını tercih Öte yandan genç odası duvar saati modelleri yetişkinliğe yeni adım atmış kişilerin bir hayli beğenisini kazanır. Örneğin kalpli duvar saati modelleri özellikle genç kız odaları için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra genç erkek odaları için tercih edilebilecek olan fosforlu duvar saati modelleri gece karanlığında parlama özelliğine sahiptir. Modern ve farklı bir tarz yaratmak isteyenler ise ışıklı duvar saati modellerini inceleyebilir. Etkileyici bir ambiyans yaratan bu ürünler, odaklanmayı kolaylaştırır.

Duvar Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Duvar Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir saati satın alırken dikkat ettiğiniz kriter sayısı ne kadar fazla ise kullanım ömrü de o kadar artar. Bu noktada başlıca dikkat etmeniz gereken unsurlar, boyut ve tasarım olarak öne çıkar. Duvarda yer alacak bir saati satın alırken öncelikle hangi odada bulunacağına karar vermeniz gerekir. Salon için bir tercih yapıyorsanız daha büyük ve modern ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfak ya da çocuk odaları için bir saat arıyorsanız tercihinizi küçük ve minimalist tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. Öte yandan antrede yer alması için takvimli duvar saati ya da çerçeveli duvar saati modellerini tercih edebilirsiniz.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek için satın almak istediğiniz ürünün dekorasyon tarzınıza uygun olması gerekir. Sıklıkla tercih edilen saatler arasında led, köstekli, guguklu, halatlı, fosforlu, baskılı, hareketli ve üç boyutlu modeller yer alır. Bir tercih yapmadan önce odanızın dekorasyonuna dikkat etmeniz gerekir. Eğer sıfırdan bir oda tasarımı yapacaksanız, kafanızda bir tarz benimsemiş olmanız size kolaylık sağlar. Geleneksel bir stili çağrıştıran dekorasyon eşyalarınız var ise tercihinizi otantik, rustik ya da retro modellerden yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha modern tasarım detaylarından hoşlanıyorsanız 3’lü duvar saati modellerini değerlendirebilirsiniz. Tasarım açısından dikkat çeken bir diğer unsur da renktir. Sakin renklere sahip bir odada yer alması için gri duvar saati modellerini tercih edebilirsiniz. Bunu yanı sıra gümüş duvar saati ya da siyah duvar saati çeşitleri oldukça modern bir tasarım dili yaratmanıza yardımcı olur. Öte yandan daha oturaklı ve klasik bir stili benimsiyorsanız gold ve bronz duvar saati modelleri beklentilerinizi karşılayabilir. Eğer renkli bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız mavi, kırmızı ve beyaz duvar saati modellerini inceleyebilirsiniz.

Duvar Saati Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Duvar Saati Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Duvar saati fiyatları birçok kritere göre farklılık gösterir. Bu nedenle öncelikle yapılması gereken, tercih edilecek olan ürünün kullanım alanını ve tasarım detaylarını belirlemektir. Saat modelleri; boyut, üretim materyali ve dizayn gibi unsurlar sebebiyle farklı fiyatlara sahip olabilir. Örneğin metal malzeme kullanılarak üretilmiş bir ürün ile hasırdan meydana getirilmiş benzerinin fiyatlarının değişiklik göstermesi oldukça doğal bir durumdur. Bu noktada bir fiyat araştırması yapmadan evvel kendi ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemeniz çok daha kolay bir seçim yapmanıza yardımcı olur.

Dilerseniz siz de Trendyol’da yer alan sayısız modeli inceleyebilir, kendiniz ve yaşam alanınız için en uygun olanı ürünü hızlı bir biçimde bulabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilir ve diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece memnun kalacağınız bir alışveriş deneyimi yaşarsınız. Dekorasyon tarzınıza uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü, kolay bir biçimde satın alabilirsiniz.

Duvar Saati Nereye Asılır?

Odaya uygun duvar saati almak kadar önemli olan bir diğer detay da saatin nereye asılacağıdır. Saat ne kadar şık olursa olsun doğru yere asılmazsa dekorasyon tamamlanamaz. İlk olarak saati rahatça görülebilecek bir alan tercih edilmelidir. Bunun için önerilebilecek ilk yer kanepenin karşısıdır. Duvarda tek başına durabileceği gibi farklı aksesuarlar ile kombin de yapılabilir. Ayrıca saat duvarın üst kısmında durmalıdır. Karşıda oturan kişi saati rahatlıkla görebilmelidir. Saatin asılabileceği bir diğer yer ise kanepenin arkasıdır. Özellikle farklı parçalardan oluşan ve birleştiğinde büyük bir saat haline gelen ürünler kanepe arkasında daha şık durmaktadır. Saatin asılabileceği bir diğer yer ise kitaplık yanıdır. Televizyon üstü, masanın arkası, komodin üstü gibi alanlar da duvar saati asmak için uygundur. Duvarın asılacağı yeri kullanacak olan kişi evindeki mobilyalara uygun olarak seçebilir.

Duvar Saati Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar saati almayı düşünenler hangi detaylara dikkat etmesi gerektiğini de merak etmektedir. Öncelikle odada bulunan mobilyaların ne tarz olduğu saat seçiminde önemlidir. Klasik tarzda bir oda için saatin de klasik olması odanın havasını etkileyecektir. Bunun dışında saat seçiminde önemli olan en büyük etkenlerden biri de odanın büyüklüğüdür. Çok geniş olan odalar için duvara asılacak olan saatin de büyük olması gerekir. Aksi halde saat üzerindeki rakamlar görünmeyecektir. Duvar saatinin sessiz mekanizmaya sahip olması da aranan özellikler arasındadır. Mekanizma fazla ses çıkarırsa kullanıcılar rahatsız olabilir. Saat alırken hangi malzemelerden üretildiğine de dikkat etmek gerekmektedir. Metal, ahşap, MDF, cam, mika, porselen gibi malzemelerden üretilen saatler vardır. Son zamanlarda pleksiden de üretilmektedir. Almak istediğiniz saatin özelliklerini inceleyerek size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Odanın büyüklüğü, odaya uyumu gibi detaylara dikkat etmelisiniz.

Duvar Saati Kaç cm Olmalı?

Saat alırken büyüklüğü de önemlidir. Özellikle salon gibi geniş oturma alanına sahip olan yerlerde saat de büyük olmaktadır. Böylece karşıda oturan kişi saat üzerindeki rakamları görebilir. Saat işlevini tamamlamış olur. Ancak büyük odaya küçük bir saat asılırsa net görüntü elde edilmeyecektir. Bunun dışında duvarın genişliği de önemlidir. Büyük bir odada duvar saati kullanılacaksa büyük seçilmeli ve takılacak duvarda geniş olmalıdır. Duvar saati kaç santim olmalı sorusuna verilecek cevap odanın büyüklüğüne göre değişir. Sadece asmak istediğiniz duvarın ölçüsünü aldıktan sonra saat seçimi yapabilirsiniz. Böylece en uygun boyutlarda tercihte bulunursunuz. Evdeki mobilyalar büyük ve şatafatlı ise saatin minimal olması göze hoş görünmeyecektir. Saatin boyutunu etkileyen diğer bir husus da mobilyaların büyüklüğüdür. Özellikle avangart mobilyaların olduğu oturma alanlarında saatlerin de büyük olması beklenir. İhtiyacınız olan saati bulurken mobilyalarınızın tarzı kadar büyüklüğünü de göz önüne almalısınız. Birbirinden şık duvar saatlerini Trendyol’da bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz.