İlgili Kategoriler
Miktar
Tip
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Çim Tohumu

" araması için 1328 sonuç listeleniyor

En Özel Tasarımlarla Taş Boyama Ürünleri Trendyol'da!

Çim ve benzeri uygulamalar ile yapılan çevre düzenlemeleri birçok insanın tercih ettiği bir çevre düzenlemesidir. Çimen tohumu ile evinizden bahçenize buralardan kentlere sahillere, yollara kadar oldukça geniş bir alanı dizayn etmeniz mümkündür.Özellikle şehirde, çevrenizde yer alan park ve bahçelerin pek çoğunda peyzaj çalışmalarına şahit olmak mümkündür. Asıl olarak yapılan bu işlem ikiye ayrılır. Bunlar doğal ve kültürel peyzaj olarak iki ana gruba ayrılır. Doğal peyzaj sırasında herhangi bir ekleme yapılmadan doğanın insana verdikleri kullanılır. Ormanlık bir alanda yer alan bitkilerin dekoratif şekillerde budanması ile yapılan düzenleme doğal peyzajdır. Kültürel peyzaj ise kendi içinde başka dallara ayrılır. Aslında kültürel peyzajın pek çok farklı türü olsa da çoğunlukla kentsel ve bahçe çalışmaları başlığı altında düzenlemelerin yapıldığı görülür. Çim tohumu, bahçe düzenlemesi denildiğinde akla ilk gelen malzemelerdendir. Bunun yanı sıra bina veya okul bahçelerindeki çevre çalışmalarında çoğunlukla rulo çim tohumu kullanıldığı görülür. Bu sayede betonun yerini alan yeşillikler insanın doğadan kopmasını önler ve insana huzur veren bir ortamın oluşması sağlar. Peyzaj sıkışık kentlerde binaların gri havasına hapsolan insanlar için bir kurtuluştur. Belediyeler ve yetkili kişiler şehirlerde kapsamlı çevre düzenleme çalışmaları yaparak ilk olarak insanların yaşam kalitelerini artırmaya çalışırlar. Yapılan parklar, bahçeler, çocuk oyun alanları ile insanlara nefes alacak alanlar sağlanırken aynı zamanda insanlara doğa ile iç içe zaman geçirme fırsatı da verir. Hızlı büyüyen çim tohumu dilediğiniz alanda istediğiniz doğal ortamı yaratabilirsiniz. Bahçeniz için peyzaj işlemini kendiniz yapabileceğiniz gibi bu alanda uzmanlaşmış kişi ve şirketlerden de yardım alabilirsiniz. Birbirinden farklı çim tohumu türleri vardır. İlk olarak bu ürüne hangi alanda kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Bu malzemeyi futbol sahasında, parkda ya da evinizin bahçesi için kullanabilirsiniz. Her bir alan özgü farklı türleri ile bu malzeme müşterilerine geniş bir seçim yapma imkanı tanır. Bu seçenekler arasından size uygun olan çeşidi tercih edebilirsiniz. Son yıllarda önemi artan çevre düzenlemesi ile siz de yaşam alanınızı doğal bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Kaliteli Yapılarıyla Çim Tohumu Seçenekleri

Kaliteli Yapılarıyla Çim Tohumu Seçenekleri

Doğal çim tohumu peyzaj tasarımı açısından önemli unsurlardan biridir. Malzemenin güzel ve etkili sonuç vermesi için ürünün toprağınızla uyumlu olması gerekir. Bu açıdan seçilecek otun kalitesi önem taşır. Bu bitkinin de diğer canlılar gibi türleri bulunur. Akvaryum çim tohumu, balıklarınıza keyifli bir ortamı vaat eder. Bunun yanında sıvı çim tohumu daha hızlı bir sonuç almanızı sağlar. Futbol sahası çim tohumu ise müşterilerin üzerine yorum yaptığı türlerin başında gelir. Futbol tüm dünyada geniş kitlelerce takip edilen bir spordur. Bu sporda futbolcular kadar sahaların sahip olduğu özellikler de önemlidir. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı bir sahada oynanan futbolun seyir zevkide yüksektir. Müşteriler kaliteli malzeme satın almak isterler. Çim tohumu yorumları incelendiğinde insanların sertifikalı ürünleri tercih ettiği görülür. Kaliteli ve kullanışlı malzeme satın almak isteyenlerin genellikle bu sertifikayı satıcıya sordukları bilinir. Eğer bitkinin herhangi bir sertifikası yoksa ürünün alınmaması gerekir. Aksi halde beklediğiniz ürün çıkmayabilir ya da iyi bir performansa sahip olmayabilir. Çim tohumu tavsiye edenler sertifikasız ürünlerin alınmaması gerektiğini belirtirler. Sertifikasız malzemeler genellikle kalitesiz ve düşük performanslı ürünler olarak kendilerini gösterirler. Özellikle bazı kalitesiz malzemeler erkenden yeşerir ancak dayanıklı olmayan bu ürünler kısa sürede solabilir. Aynı durum sertifikalı ürünler içinde geçerli olabilir. Düşük kalitedeki sertifikalı bitkiler alıcılarını mağdur edebilir. Bahçenizin özelliklerine uygun olarak alacağınız dayanıklı çim tohumu hem uzun yıllar yaşam alanınızı güzelleştirir hem de solma kuruma veya renk kaybetme gibi durumlarla sizi zor durumda bırakmaz. Çim tohumu çeşitleri ve özellikleri birbirinden farklı olan pek çok türe sahiptir. Doğru tercihte bulunabilmeniz için bu özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Bu açıdan malzeme alınmadan önce ilk olarak ekim yapılacak alanın gün içinde ne kadar ve hangi saatler arasında güneş aldığının belirlenmesi oldukça önemlidir. Güneşin yanı sıra bahçede esen rüzgarın sertliği ve esiş yönü de önemli olan bir diğer unsurdur. Dış etkenlerin yanı sıra ekim yapılacak toprağın kalitesi gübrelilik oranı yapacağınız işlemden ne derece verim alacağınızı etkileyen mühim bir ayrıntıdır. Toprağınızın alacağınız tohumun ihtiyaçlarını karşılayabilir olması gerekir. Çim tohumu satın alınmadan önce bu gibi ayrıntıların göz önünde bulundurulması gerekir. Bu analizler yapıldıktan sonra bahçeniz için uygun olan malzemeyi satın alabilir ve ekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Kimi zaman ise bahçenizin şartları birden fazla türün ekimine uygun olabilir. Bu gibi durumlar için satılan karışık türler bulunur. 3’lü, 4’lü karışım çim tohumu gibi seçenekler mevcuttur. Ürün çeşitliliğine bağlı olarak fiyatlarda değişim gösterir. Tercih edeceğiniz bitkiye göre ürünün fiyat aralığı değişir. İhtiyaç duyduğunuz doğal alanı inşa etmek için bu malzemeyi değerlendirebilirsiniz.

Her Döneme Uygun Çim Tohumu Çeşitleri

Her Döneme Uygun Çim Tohumu Çeşitleri

Bu bitki her dönem ekilebilir olması ile müşterilerin beğenisini kazanır.Ancak bu ürünü bahçenize ya da dilediğiniz herhangi bir alana ekerken belirli noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Aksi takdirde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.Bulunulan toprağa ve bölgenin iklimine göre bu bitkinin dikim zamanı değişir. Yazlık, kışlık çim tohumu türleri ile farklı zaman dilimlerinde ekilecek ürünler bulunur. Hangi mevsimde iseniz o mevsime uygun olarak satın alacağınız ürünü kullanmanız iyi sonuçlar almanıza olanak veren bir durumdur. Aksi takdirde düşük bir performans ile karşılaşabilirsiniz. Yazlık ürünler, kışın sararak bozulabilir. Bu ürünlerin yanı sıra 4 mevsim çim tohumu adı ile imal edilen başka bir bitkide mevcuttur. Bu bitki yıpranmaya karşı dayanıklı ve zorlu koşullarda yetiştirilmeye uygundur. Sıcağa veya gölgeye sağladığı yüksek toleransı ile diğer benzerlerinin yetişmediği alanlarda varlığını devam ettirebilir. Tüm su istemeyen, dayanıklı çim tohumu gibi bunların da belli koşullar altında dikilmesi gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken husus kaliteli çim tohumu almanın öncelikli olmasıdır. Bu durumun yanı sıra ekilecek toprağın 25 derece üzerinde bir sıcaklığa sahip olması gerekir. Toprak sıcaklığı çimlenme için hayati öneme sahiptir. Toprak ekim öncesinde çapalanmalı zararlı otlar yok edilmelidir. Zemindeki taşlar toplanarak düz bir alan oluşturulmalıdır. Toprak tüm bu işlemleri geçirip hazırlandıktan sonra fosfor oranı yüksek gübre ile gübrelenir ve artık bitki ekimine hazırdır. Mart ve Ağustos arası kuzey kısımda hava şartlarının el vermesi halinde bu bitkiyi ekme işlemi uygun olabilir. Güneyde ise haziran, temmuz ve ağustos ayları ekim için uygundur. Bu işlemleri yaparak bir düzenleme sağlamak oldukça zorlu bir süreçtir.Özellikle hava sıcaklığının uygun olma şartı önemli bir ayrıntıdır. Bu kriterlerin ardından toprağa uygun düzenlemeler yapılmalıdır. Bir haftalık dinlenme sürecinin ardından ekim işlemi gerçekleştirilmelidir. Bahçe çim tohumu ekilirken havanın kuru olması gerekir. İçinde bulunduğunuz mevsime, malzemeyi kullanacağınız alana göre satın alınacak ürün değişiklik gösterir. Bu çeşitlilik arasında size uygun olanı analiz etmek için incelemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşlevsel Çim Tohumu Özellikleri

İşlevsel Çim Tohumu Özellikleri

Renkli çiçekli çim tohumu insanların beğenerek tercih ettikleri bir üründür. Bu ürünün yabani orkide, kekik, mercanköşk gibi türleri vardır. Her toprak yapısı ile uyumlu olan bu malzemeyi inceleyebilirsiniz. Peyzaj bakımı başlı başına bir iştir. Bu bakım işi ekranlardan aşina olduğunuzun aksine ürünü ekip daha sonra yalnızca biçme ile sona ermez. İlk olarak bitkinin ekildikten sonra düzenli ve sık aralıklarla sulanması gerekir. Sulama işlemi bu bitki için hayati önem taşır. Bu sebeple ekim öncesinde ilgili alanın drenaj çalışmalarının yapılmış olması ve belli yerlerde suyun göllenmesinin önüne geçilmesi gerekir. Otomatik sulama sistemleri ya da küçük alanlar için yağmurlama teknolojisi ile çalışan sistemler ile bu işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlem aceleye getirilecek bir iş değildir. Bitkinin ve toprağın uygunluk durumu analiz edilerek bu işlemin yapılması gereklidir. uygun olarak sulanmalıdır. Fazla veya kısa süreli olarak sulama yapılması peyzaj çalışması gerçekleştireceğiniz bitkiye yarardan çok zarar verir. Sulama yapılan alanda suyun toprağın en az 15 cm altına kadar geçmesi sağlanmalı bu şekilde bitki suyu kökü aracılığıyla gövdesine almalıdır. Bu işlemin sabah veya akşam güneşin yakıcı olmadığı saatlerde yapılması önerilir. Sık sulanan topraklar bitkilerin gelişmesi için gerekli minerallerini kaybederler. Bu yüzden sulama işlemi gören bitkilerin topraklarının 3-4 haftada bir yapılan gübreleme işlemi ile kaybettiği minerallerini yeniden kazandırılması önemli bir konudur. Gübreleme işlemi yapılırken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Özellikle hızlı sonuç veren gübrelerden uzak durulmalıdır. Fosfor açısından zengin olan gübrelerin müşteriler tarafından daha fazla tercih edildiği görülür. Birbirinden farklı seçenekleri ile insanlara geniş bir seçim yapma imkanı tanıyan çim tohumu markaları arasından dileğinizi tercih edebilirsiniz.

Çim Tohumu ile Harika Bahçeler

Çim Tohumu ile Harika Bahçeler

Bahçenin bitkiden yana seyrekleşmesi veya zeminin kelleşme pek çok insanın korkulu rüyasıdır. Seyrekleşen yeşillikler dolayısıyla hedeflenen doğal görüntünün oluşturmaması yabani otların ortaya çıkmasına ve kötü bir görünümün oluşmasına sebep verebilir. Halı çim tohumu ile bahçenizi boydan boya saracak güzel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Bu sayede doğal ve temiz bir görünüme sahip olabilir, bahçenizde keyifle misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Hibrit çim tohumu yapay liflerden imal edilen doğal bir bitki türüdür. Sentetik lifler bu bitkinin güçlü ve hasara dayanıklı bir yapısının oluşmasına olanak verir. Bu ürünü istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Ancak bu bitki dayanıklı yapısı sayesinde daha ziyade spor karşılaşmalarının oynandığı zeminlerde tercih edilir. Dış etkenler, yanlış uygulamalar, yetersiz koşullar ve daha birçok şey bahçenizdeki yeşilliğin seyrelmesine sebep olur.Özellikle evde herhangi bir evcil hayvan beslenirse bunların dışkılarını içerdikleri mineraller dolayısıyla bitkiler aşınabilir. Düzensiz biçme işlemi de bitkinizi sağlıksız ve dayanıksız hale gelmesine sebep olur. Bunun sonucunda bölgesel olarak kayıp yaşanan alanlarda çim onarım tohumu uygulaması yapılabilir. Bilinçsiz gübreleme ve drenaj sorunları da bölgesel kayıplara neden olabilir. Ayrıca gölge çim tohumu güçsüz ve geç topraktan çıkacağı için bu seyrekleşmesinin başlıca nedenlerinden biri olabilir. Yapılan dekorasyon seyrekleşme sonucunda bozulur. Bozulan alan ise hem göze kötü görünür hem de peyzajın sağladığı faydalar ortadan kaldırır. Seyrek görünümün azalması için ilk olarak seyrekleşmeye neden olan etkenin ortadan kaldırılması gerekir. Bunun yapılması için ise su veya gübre sorunları çözülmesi ardından yeni peyzaj çalışmasının yapılması gerekir. Böyle durumlarda özellikle sulama ve biçme işlemleri dikkatle yapılmalıdır.Herhangi aksi bir durumda düzenlemeye çalıştığınız alana zarar verebilirsiniz. Harika bahçe tasarımları için ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kullanışlı Çim Tohumu Tasarımları

Kullanışlı Çim Tohumu Tasarımları

Uzun yıllar önce soyluların şatolarını süsleyen ve bir zenginlik göstergesi olan bu peyzaj bitkisi, son yıllarda bahçelerin dekore edilmesine olanak veren bir ürün haline gelir. Bu bitki dekoratif bir malzeme olmanın yanı sıra bahçenize maksimum fayda sağlayacak bir üründür. Bitkiyi toprağın her bir köşesine sık olarak diktiğiniz takdirde erozyon ile mücadele edebilirsiniz.Yüksek su tutma becerisi ile fazla yağış olduğu dönemlerde toprak kaybını önlemesinin yanı sıra çamurlaşmayı da engelleyen bir durum ortaya çıkar.Tam tersi olan durumlarda fazla sıcak ve rüzgarlı havalarda ise toprağın tozlanmasını önler. Ürünün düzenli olarak bakım yapıldığında zararlı otların yetişmesini engelleyerek bahçenizi yabani otlardan korumanıza yardımcı olur. Bitkiler kaliteli yapılarından dolayı gün içinde havaya oksijen vererek insanların rahatlamasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra bitkiler sıcak yaz günlerinde bünyelerinde depoladıkları suları buharlaştırarak bulundukları alanın hissedilen sıcaklığını düşürürler. Bu sayede sıcaktan bunalmanız bir nebze olsun azalır. Ekimi ve bakımı diğer bitkilere göre kısmen daha zor olan bu malzeme faydaları ile diğer bitkilerin sağlayamayacağı pek çok ayrıcalığı da sizlere sunar. Çim tohumu fiyat konusunda farklı etkenler sebebiyle değişiklikler gösterir. Ekmek istediğiniz miktara karar vermeniz önemlidir. Özellikle arazi tipiniz, bahçenizi kullanım zamanlarınız, ekmek istediğiniz tohum özellikleri doğru alım yapabilmek adına önemli ayrıntılardır. Yapmak istediğiniz düzenlemeye göre karar vereceğiniz malzemenin ihtiyaçlarını da bilmek oldukça önem arz eder. Yerli çim tohumu insanların beğendikleri bir üründür. Bunun yanında ithal çim tohumu tercih edebileceğiniz bir diğer bitki türüdür. 7 karışım çim tohumu ise müşterilerin severek kullandığı ve başkalarına tavsiye ettiği peyzaj malzemesidir.Bu bitkileri yıl boyu kullanabilmek için fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Avantajlı Çim Tohumu Fiyatları

Avantajlı Çim Tohumu Fiyatları

Her konuda değişime uğrayan ve gelişen moda peyzaj mimarisi konusunda da hiç duraksamadan gelişimini devam ettiren bir tutum sergiler. Birbirinden farklı çeşitleri ile pek çok çevre düzenleme bitkisi mevcuttur. Ancak bu ürünlerden bazıları diğerlerinden sıyrılarak müşterilerin favori düzenleme bitkisi olmayı başarır. Ayrık otu çim tohumu bu isimlerden biridir. Bu bitki kurak bölgelerde susuzluğa dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hızlı büyüyen, açık yeşilden koyu yeşile kadar geniş bir renk skalasına sahip bu bitki yüksek kalitesi ile ön plana çıkar. Fare kulağı çim tohumu bakımı zahmetsiz bir üründür. Biçme ya da kesme istemeyen bu bitki insanların severek kullandıkları bir diğer peyzaj çeşididir. Zamandan ve emekten tasarruf etmek isteyenler için uzamayan, büyümeyen çim tohumu müşterilerin favori bitkilerinden bir diğeridir. Bu malzemeyi kullanarak harika çevre düzenlemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Çim tohumu 1 kg, 5 kg, 10 kg gibi farklı boyutlarda satışa sunulabilir. Bu ebatlar arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz. Metrekare hesabı yapabilir ve buna uygun olarak malzemenin boyutu hesaplayabilirsiniz. 15 metrekarelik bir alan için kullanılacak malzeme 1 kg olmalıdır. Ancak daha geniş alanlar için örneğin 150 metrekarelik bir sahada kullanılması gereken malzeme 10 kg civarında olabilir. Ekilecek miktarının yanı sıra tohumları ektiğiniz yönde önem taşır. Ürünlerin bir kısmını doğuya bir kısmını ise batıya doğru ekilmesi gerekir. Bu şekilde bitkiler tek bir yana yatmaz ve daha sağlıklı bir büyüme gerçekleşir. Ayrıca ekmek için bir kere geçtiğiniz yerin üzerinden bir daha geçilmemesi bahçe düzenlemesinin sağlığı için önemlidir.Bahçe düzenlemesi için farklı ürünler, bitkiler vardır. Bu farklılığa bağlı olarak da fiyat çeşitliliği mevcuttur. Hayalinizdeki peyzaj düzenlemesini hayata geçirmek için Trendyol’dan sipariş verebilirsiniz.

Çim Tohumu Nerede Satılır?

Çim tohumu çeşitlerine Trendyol üzerinden kolayca sahip olabilirsiniz. Bu seçenekler; birçok mekanın dış alanı için tercih edilip kullanılır. Bahçeleri sade ve şık bir görünüme kavuşturma noktasında büyük oranda yardımcı olur. Yeşillik sevenlerin olmazsa olmaz ürünleridir. Bakımı kolay ve zahmetsiz olması sayesinde sıkça tercih edilir. Çabuk büyüme sağladığı için verim almak kolaydır. Bu durum boş toprak alanlarda tercih edilme sebebidir. Göze hitap eden bir yeşillik olması sayesinde ortama canlılık ve ferahlık kazandırmayı sağlar. Çocuklu aileler içinde oldukça ideal bir alan oluşturmaya yardımcıdır. Pratik kullanım imkanı sunan çim tohumu seçeneklerinin tümünü Trendyol olanakları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

1 M2’ye Kaç KG Çim Tohumu Gider?

1 m2 alan için kullanılabilecek ideal çim tohumu miktarı 40 ya da 50 gram arasında yer alır. Zeminin sık olması istenilirse bu miktar, biraz daha arttırılabilir. Kullanılmak istenilen alana göre uygun miktar hesaplanması yapılabilir. Geniş alanlarda çok daha fazla tohum ekimi yapılması, ortam için uygundur. Bahçe, park alanları ya da yürüyüş alanları gibi birçok mekanda ideal oranda kullanılabilir. Doğru oranı belirlemek için ise ilk etapta alanın ölçüsünden emin olmak gerekir. Bu sayede verimli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Çimleri Güçlendirmek için Ne Yapılmalıdır?

Çimi güçlendirmek için yapılması gereken en önemli detay gübre kullanımıdır. Seçilecek gübrenin fosfor, potasyum ve azot barındırması önemlidir. Çim için azot maddesi, bitki gelişimini önemli yönde etkileyip hızlı büyümesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Fosfor maddesi ise çimin doğrudan köklerinin gelişmesi ve büyümesi için gereklidir. Potasyum, olası bir çim hastalıklarına karşı direncini daha çok arttırarak iyileşmesine yardımcı olur. Nadir aralıklarla çim biçme makinesi ile çimlerin boylarını kısaltma işlemi yapılmalıdır. Bu işlem de mevcut alanın güçlenmesine ve yenilenmesine katkıda bulunur.