İlgili Kategoriler
Kapasite
Fiyat
Enerji Sınıfı
Renk
Kurutma Özelliği
Maksimum Sıkma Devri
Derinlik
Genişlik
Kurulum Gerekli mi?
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Yükseklik
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Çamaşır Makinesi

" araması için 700 sonuç listeleniyor

Dayanıklı Çamaşır Makinesi Modelleri Trendyol'da!

Çamaşırları sorunsuz bir biçimde yıkayabilmek için iyi bir makine seçmek tavsiye edilir. Farklı ihtiyaçlara hitap eden birçok çamaşır makinesi beyaz eşya kategorisinde yer alır. Bu kategoride otomatik çamaşır makinesi gibi işlevsel ve kullanımı kolay cihazlar bulunur. Giysilerinizi yıkayacak ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model arıyorsanız farklı markalar tarafından üretilen çamaşır makinesi çeşitlerine bakabilirsiniz. Burada birçok farklı özellik ile donatılmış modeller yer alır. Özelliklere ve ürünlere detaylı bir biçimde bakarak aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Hem fiyat hem de özellik bakımından geniş bir skalaya sahip olan çamaşır makinesi kategorisinde, size uygun bir model bulmakta hiç zorlanmazsınız.

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Çamaşır Makinesi Kapasiteleri Nasıldır?

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Çamaşır Makinesi Kapasiteleri Nasıldır?

Geniş aile, çok fazla çamaşır demektir. Bu yüzden sürekli kullanabileceğiniz ve yüksek kapasiteli bir çamaşır makinesi almanız faydalı olabilir. Büyük çamaşır makinesi modelleri geniş aileler için ideal seçimlerdendir. Bunun için 12 kg çamaşır makinesi gibi geniş hacimli çeşitlere bakabilirsiniz. Yüksek kilogram kapasitesine sahip olan modellerle ailedeki herkesin çamaşırlarının düzenli olarak yıkanmasını sağlayabilirsiniz. İdeal kapasite, evde yaşayan birey sayısına göre değişiklik gösterebilir. 9 kg çamaşır makinesi 3-4 kişilik evler için uygun olabilir. Fakat daha kalabalık gruplar için 10 kg çamaşır makinesi ve daha yüksek hacimli cihazlar tercih edilebilir.

Geniş aile için seçilen çamaşır makinesi muhtemelen sık kullanılacaktır. Bu durumda makineyi haftada birkaç kez çalıştırmanız gerekebilir. Dolayısıyla uzun kullanıma dayanabilen bir model tercih etmeniz faydalı olabilir. Otomatik çamaşır makinesi modelleri arasında sık kullanılabilen ve dayanıklı modeller mevcuttur. Ayrıca bazı çelik kazanlı çamaşır makinesi de yoğun kullanım için özel olarak tasarlanmıştır.

Kalabalık bir ev için seçeceğiniz makinenin iyi performans göstermesi kadar gürültüsüz çalışması da önemlidir. Özellikle makineyi sık çalıştırmanız gerektiğini düşününce fazla ses çıkarmayan bir model tercih etmek isteyebilirsiniz. Yıkama esnasında ses çıkarmayan ve rahatsızlık vermeyen sessiz çamaşır makinesi modelleri mevcuttur. Çamaşırlarınızı istediğiniz saatte rahat bir biçimde yıkayabilmek için sessiz modelleri tercih edebilirsiniz.

Çamaşır yıkamak için tercih ettiğiniz makinelerin sağlık açısından da uygun olması gerekir. Özellikle ailede alerjik hastalıklara sahip birisi varsa bu konuda hassas olmanız faydalı olabilir. Tanınmış markalar tarafından üretilen antialerjik çamaşır makinesi çeşitleri mevcuttur. Bu modeller, çamaşırları alerjen oluşumları en düşük seviyeye indirecek bir biçimde temizler. Sağlıklı bir kullanım için antialerjik modelleri tercih edebilirsiniz.

Geniş bir ailede çamaşır yıkama ihtiyaçları zamanla değişebilir. Kıyafet, ev tekstili gibi kategorilerde bol miktarda giysi olacağı için ihtiyaçları da farklı olabilir. Dolayısıyla geniş bir program opsiyonuna sahip cihazlar kalabalık aileler için ideal seçenekler arasında yer alabilir. Birçok farklı programa sahip olan akıllı çamaşır makinesi çeşitleri geniş aileler için uygun olabilir. Ayrıca kısa programlı çamaşır makinesi gibi modelleri de tercih edebilirsiniz.

Çamaşır makinesinin evdeki herkes tarafından kullanılabilir olması da önemli bir husustur. Kolay kullanılabilen, farklı programları hafızasında tutabilen çamaşır makineleri bunun için ideal olabilir. Ayrıca akıllı telefon uygulamalarıyla entegre olabilen Wİ-Fİ çamaşır makinesi modelleri mevcuttur. Bu tür makineler de geniş aileler için uygun olabilir.

Çamaşır makinesi seçerken, tasarruf konusunu da gözden geçirmeniz gerekebilir. Elektrik ve su tüketimini en aza indirerek yüksek performans sağlayan cihazlar vardır. Ayrıca deterjanı kendi ayarlayan çamaşır makinesi modelleri fazla deterjan tüketmenizi önler. Enerji sınıflarına göre bir seçim yaparak çamaşır makinenizi tasarruflu br biçimde kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesindeki ağırlığı ve deterjan durumunu gösteren yük sensörlü çamaşır makinesi de tasarruf için ideal olabilir.

Çamaşır Makineleri Enerji Sınıflarının Özellikleri Nelerdir?

Çamaşır Makineleri Enerji Sınıflarının Özellikleri Nelerdir?

Enerji sınıfı, çamaşır makinesi seçilirken dikkat edilmesi gereken bir hususlardan biridir. Her çamaşır makinesinin çalışırken harcadığı bir elektrik enerji miktarı vardır. Makineler, harcadıkları enerji miktarlarına göre farklı sınıflara ayrılır. Bu enerji tüketiminin de belli kriterleri vardır. KW bazında yıllık enerji tüketimi, gürültü emisyonu, sıkma ve kurutma verimliliği, yıllık su tüketimi gibi kriterler cihazın enerji sınıfını belirler. Enerji sınıfı aynı zamanda pamuklu programlar ve açık/kapalı modlarda harcanan enerji miktarına göre de belirlenir. Dolayısıyla bu özellik hem makinenin ne kadar kaynak harcadığını hem de yıkama performansını gösteren bir kriterdir.

A+++ çamaşır makinesi en yüksek enerji tasarrufuna sahip olan ürünlerdendir. Bu makineler oldukça düşük enerji harcayarak yüksek performans gösterebilirler. Enerji sınıfının en üst kısmında A+++ cihazlar bulunur. Bunlar enerji masraflarını azaltmak için tercih edilebilir. Ayrıca sürdürülebilirlik açısından da faydalı olabilir. Son zamanlarda birçok marka A+++ modellere ağırlık verir. Özellikle endüstriyel kullanım için bu sınıfta yer alan ürünler tercih edilir.

A+ da elektrik tasarruflu çamaşır makinesi modelleri arasındadır. A+++ modelinin bir altında bulunan A+ çamaşır makinesi çeşitleri, hatırı sayılır miktarda enerji tasarrufu sağlar. Az su ve elektrik harcayarak çamaşırları etkili bir biçimde temizler. Ev kullanımı için üretilen çamaşır makinelerinde A+ modeller mevcuttur. Birçok farklı marka tarafından A+ sınıfına giren modeller vardır.

A programlı çamaşır makinesi çeşitleri, tasarruf sağlayan A sınıfının en alt skalasında yer alır. Bu enerji sınıfında yer alan ürünler A sınıfında yer alan diğer modeller gibi tasarruf sağlayan bir yapıdadır. Elektrik enerjisini minimuma düşürerek maksimum performans gösterebilir. Bu nedenle diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olabilirler. Standart ev kullanımı için uygundur.

Son zamanlarda üretilen birçok çamaşır makinesi A enerji sınıfında yer alır. 3 kg kapasitesinden yüksek olan bütün cihazların A sınıfında olması tavsiye edilir. Bu kriter hem kişisel ve kurumsal kullanımda enerji masraflarından kurtulmak için hem de çevreyi korumak açısından önemlidir. Cihazın sınıfına kapasitesine göre karar verebilirsiniz. Yüksek kapasiteli bir modelin daha fazla performans göstermesi gerekecektir. Eğer düşük kapasiteli, kişisel kullanım için bir model arıyorsanız A modelleri uygun olacaktır. Fakat 10 kg ve üstü için A+, A++ modelleri ideal olabilir.

Sıkma Devirlerine Göre Alabileceğiniz Çamaşır Makinesi Modelleri Hangileridir?

Sıkma Devirlerine Göre Alabileceğiniz Çamaşır Makinesi Modelleri Hangileridir?

Çamaşır makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de devir sayısıdır. Devir, çamaşır makinesinin sıkma modunda dakikada kaç kez döneceğini ifade eder. Bu husus, giysilerin hızlı kuruması için önemlidir. Makine sıkma modunda ne kadar çok dönerse çamaşırın üzerindeki ıslaklık o kadar giderilecek, dolayısıyla kuruma da o kadar hızlı olacaktır. Çamaşır makinesi satın alırken, kullanım sıklığınıza göre bir devir sayısı seçebilirsiniz.

Otel, pansiyon, restoran gibi işletmelerde çamaşırların yıkandıktan sonra hızlı bir şekilde hazır olmaları gerekir. Bu tür yerlerde çamaşır kurutmak için az zaman olabilir. Dolayısıyla böyle bir yer için yüksek devirli çamaşır makineleri uygun olabilir. 1800 devir çamaşır makinesi, sıkma durumunda dakikada 1800 kez döner. Bu sayede çamaşırların üzerindeki ıslaklık ve nem büyük ölçüde giderilebilir. Giysiler bu sayede kısa sürede kurumaya hazır hâle gelecektir. Dolayısıyla 1800 devir modeller, sık çamaşır yıkanan ve kurutma için gerekli zamanı olmayan işletmeler için uygundur.

Çamaşır makinesi modelleri arasında 1600 devire sahip olanlar da bulunur. Bu cihazlar, dakikada 1600 kez dönerek çamaşırların hızlı bir şekilde kurumasını sağlar. 1600 devir çamaşır makinesi modelleri de hem işletmeler hem de ev kullanımı için uygundur. Bunlar da giysilerin kuruma sürelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Geniş ailelerin kullanımı için ideal modeller 1200 ile 1400 devir arasındakilerdir. Eğer kurutma makinesi kullanıyorsanız 1200 devir çamaşır makinesi ya da 1400 devir çamaşır makinesi çeşitleri sizin için kullanışlı olabilir. Bu modeller, giysilerin kurutma makinesinde ya da askıda daha hızlı kurumalarını sağlar. Ayrıca 1200 ve 1400 devirlik modeller ile çamaşırlarınızı yıkadığınızda makineden çıkardığınız zaman ıslak olmadıklarını fark edebilirsiniz.

1000 devir çamaşır makinesi modelleri diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olmakla birlikte sıkma işleminin sorunsuz bir biçimde yapılmasını sağlar. Bu modeller özellikle tek kişilik kullanım için uygundur. Ayrıca çamaşırlık kullanıyorsanız, giysilerinizin evinizde kurumasını sağlayabilir ve düşük devirli modelleri de tercih edebilirsiniz.

Su Girişine Göre Değişiklik Gösteren Çamaşır Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Çamaşır Makinesi Kapasiteleri Nasıldır?

Çamaşır makinesi, şebeke suyunu kullanarak çalışır. Cihazın çamaşır yıkamak için ihtiyaç duyduğu su sisteme bağlanan borular ile sağlanır. Bu yüzden kurulumu da makinenin bu su girişlerine bağlanmasından ve su çekmeye hazır hâle gelmesinden ibarettir. Bazı makinelerde tek su girişi bulunurken bazılarında çift su girişi vardır. Su girişi, makinenin kalitesini belirleyen bir özellik değildir. Ancak tek ve çift su girişli çamaşır makinesi modellerin kendilerine göre bazı avantajları olabilir.

Bazı çamaşır makinelerinde geniş ve gelişmiş yıkama programları yer alır. Bunlarda sıcak ve soğuk suyun aynı anda kullanılması gerekebilir. Böyle bir cihaz için çift su girişi ideal olacaktır. Çift su girişli makine çeşitlerinde sıcak ve soğuk suyu ayrı ayrı vermek mümkündür. Tek ve çift girişli makineler arasındaki en belirgin fark budur.

Su ısıtma hızı da bu tür makinelerde değişiklik gösterebilir. Tek girişli bazı modellerde su ısınma hızı çift girişlilere göre daha yüksek olabilir. Özellikle son zamanlarda imal edilen birçok ürün tek girişli ve yüksek ısınma hızıyla tasarlanır. Bu sayede çamaşır makinesini sıcak ve soğuk su girişlerine aynı anda bağlamaya gerek kalmadan ısınma sağlamak mümkündür. Kendi suyunu ısıtabilen bir makineye sıcak su bağlantısıı gerekmeyecektir. Bu durumda çift girişli bir makine kullanmak zaruri değildir.

Sonuç olarak, tek ve çift giriş opsiyonları çamaşır makinelerinin yıkama programlarına göre seçilebilir. Çamaşır makinelerini tek veya çift girişli hâle getirebilen aparatlar da beyaz eşya yedek parça kategorisinde bulunabilir.

Her Eve Sığabilecek Çamaşır Makinelerinin Genişlikleri Nasıldır?

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Çamaşır Makinesi Kapasiteleri Nasıldır?

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken tek kriter, yıkama kalitesi değildir. Makinenin alandan tasarrufu sağlaması da önemli bir konudur. Çamaşır makinelerinin genellikle banyo ve mutfakta kullanıldığını düşünülünce, bulundukları yerde geniş alan işgal etmediklerinden emin olmak faydalı olabilir. Seçim yapmadan önce bu kriterlere dikkat etmeniz yararlı olabilir.

Çamaşır makineleri için standart genişlik genellikle 60 x 60 (derinlik ve genişlik) ölçüsündedir. Ortalama çamaşır makinesi boyutunu bu şekilde tanımlayabiliriz. Yükseklik ise genel olarak 85-90 cm civarındadır. Bunlar ortalama ölçüler olmakla birlikte her makine için geçerli değildir. Dar ve ultra dar olarak adlandırılan 40-35 cm modeller de mevcuttur. Ayrıca geniş kapasiteli ürün, 60 cm üzerinde olabilir.

Çamaşır makinesi için ayırabileceğiniz geniş bir alan yoksa minimal modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle çamaşırlarınızı haftada bir ya da iki kez yıkamanız yeterli oluyorsa olabildiğince az yer kaplayan bir ürün sizin için ideal olabilir. Küçük boy çamaşır makinesi böyle bir kullanım için uygun özelliklerdedir. 7 kg çamaşır makinesi ve daha düşük çeşitler ise küçük boy olarak tanımlanabilir.

Bazı çamaşır makinesi modellerinde kurutma özelliği bulunur. Yüksek devirli modeller ile birlikte, doğrudan kurutma opsiyonuna sahip olan ürün çeşitleri de vardır. Bunlar diğer çamaşır makinelerine göre daha az yer kaplayan bir yapıda olabilir. Diğer yandan kurutmalı bir model aldığınızda, kurutma aparatları ve makineleri için yer ayırmanız gerekmeyebilir. Kurutmalı çamaşır makinesi modelleri alanınızı verimli bir biçimde kullanabilmek için iyi bir seçim olabilir.

Çamaşır makinesinin boyutu genellikle kilogram kapasitesine göre değişebilir. 8 kg çamaşır makinesi ve daha altındaki kapasiteye sahip olanlar genellikle daha az yer kaplar. Kısıtlı bir alana sahipseniz ve yoğun bir çamaşır yıkama ihtiyacınız yoksa bu modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca dokunmatik çamaşır makinesi modelleri de kontrol kısmı daha küçük olduğu için daha minimal bir yapıya sahip olabilir.

Çamaşır Makinesi Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Çamaşır Makinesi Kapasiteleri Nasıldır?

Çamaşır makinesi kategorisinde farklı ihtiyaçlara hitap eden modeller mevcuttur. Her çamaşır makinesinin kilogram bazında kapasitesi farklıdır. Ayrıca farklı programlar ve özellikler de bulunur. Dolayısıyla fiyatlar bu özelliklere göre belirlenir. Aynı seriden yüksek kapasitedeki bir çamaşır makinesi ile düşük kapasiteli modelin fiyatı doğal olarak farklı olabilir. Bununla birlikte donanım ve diğer çamaşır makinesi özellikleri de fiyatlar üzerinde belirleyicidir.

Çift kapaklı çamaşır makinesi modellerinde diğerlerine göre daha yüksek fiyatlar olduğunu söylemek mümkündür. Bunun sebebi, makinenin daha geniş bir kullanım kapasitesine sahip olması ve daha kolay kullanılabilmesidir. Ayrıca buharlı çamaşır makinesi gibi spesifik özelliklere sahip modeller de kendi branşında bir değer aralığına sahip olabilir. Manuel cihazlar ile dokunmatik ve akıllı modeller arasında tutar bakımından farklılık olabilir. Dolayısıyla, çamaşır makinesinin kapasitesi arttıkça ve farklı özellikler eklendikçe değerleri de bununla orantılı olarak yükselir.

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri markadır. Marka, aynı zamanda değer üzerinde belirleyicidir. İyi bir üretici tarafından geliştirilen çamaşır makinesinin tutarı kalitesine göre belirlenebilir. Aynı üretici tarafından üretilen çamaşır makinesi fiyatlarını kendi aralarında karşılaştırmak da bu hususta faydalı olabilir. Diğer yandan, her firmanın çamaşır makinelerinin tipik özellikleri vardır. Bütçenizi belirlemeden önce bu noktada karar vermeniz faydalı olabilir.

Çamaşır makinesi çeşitlerinde renk çeşidi fiyat belirleyici bir unsur olabilir. Örnek olarak aynı seride üretilen gri çamaşır makinesi ile kırmızı çamaşır makinesi farklı değerde olabilir. Bunun sebebi bazı markaların belli renk modellerinden daha az üretim yapmasıdır. Eğer zevkinize uygun bir seçim yapmak isterseniz pembe çamaşır makinesi gibi farklı renk seçeneklerindeki modellere de göz atabilirsiniz. Bazı markaların ürünleri arasında siyah çamaşır makinesi gibi her ortama uygun ve şık görünen modeller de mevcuttur.

Çamaşır makinesi konusunda ihtiyacınız ne olursa olsun aradığınızı Trendyol’da bulabilirsiniz. Burada Türkiye pazarında tanınmış markalar tarafından üretilen çamaşır makinesi modelleri mevcuttur. Çamaşır makinelerinin enerji sınıflarını, kapasitelerini ve diğer tüm özelliklerini buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitenin/uygulamanın ürün sayfasında kullanıcı deneyimleri de yer alır. Bu kullanıcı deneyimlerini okuyarak, tercihinizi yaparken fikir edinebilir, yorum ve puanlamaları inceleyerek alacağınız modele karar verebilirsiniz.