Fiyat
Model
Renk
Aktif Gürültü Önleme (ANC)
Bluetooth Versiyon
Suya/Tere Dayanıklılık
Mikrofon
Dokunmatik Kontrol
Çift Telefon Desteği
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Bluetooth Kulaklık

" araması için 32175 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Bluetooth Kulaklık Çeşitleri ve Fiyatları

Son zamanlarda bir hayli yaygınlaşan bluetooth kulaklıklar; portatif boyutları, dayanıklı yapıları ve şık tasarımları sayesinde dikkat çeker. Pek çok elektronik cihaz ile kısa süre içinde eşleştirilebilen bu ürünler; müzik dinlemek, sesli görüşme yapmak veya film izlemek için tercih edilebilir. Söz konusu cihazları birbirinden ayıran unsurlar ise üretim materyalleri, tasarım detayları ve uyumluluk olarak sıralanabilir. Kaliteli malzemeler kullanarak imal edilen kulaklıklar, bas frekansları çok daha güçlü bir biçimde aktarabilir. Öte yandan spor yaparken kullanabileceğiniz kancalı modeller, cihazın ani hareketler sonucunda kulağınızdan çıkıp yere düşmesini engeller. Tere ve toza karşı da dayanıklı olan bu kulaklıklar, uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar. Ayrıca bir bluetooth kulaklık satın olmadan önce diğer cihazlarınız ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Bazı modelleri spesifik bir işletim sistemine sahip elektronik aletler ile birlikte kullandığınızda çok daha fazla fonksiyona erişebilirsiniz. Bu nedenle bluetooth kulaklık modellerini incelerken hâlihazırda sahip olduğunuz cihazların markalarını ve işletim sistemlerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede kendinize uygun olan ürünü kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bluetooth Kulaklık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kulaklıklar, telefon, bilgisayar veya televizyonla kullanılan vazgeçilmez aksesuarlar arasındadır. Farklı modellere ve çeşitli özelliklere sahip kulaklıklar, kullandığınız cihazlarla aranızda doğrudan bağlantı kurar. Özellikle dış mekan gürültülerini ortadan kaldırarak dinlediğiniz sesleri daha kaliteli hâle getirmesiyle beğeni kazanır. Bluetooth kulaklıklar, ses kalitesinin yanında geniş hareket alanı sunmasıyla öne çıkar. Bluetooth kulaklık kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan elektronik cihazlardan gelen sesleri kulağınıza ulaştırır. Bluetooth kulaklık çeşitleri, kısa mesafe radyo frekansı teknolojisiyle çalışır. Bu özelliği ile kablolu bağlantıyı ortadan kaldıran ürün grubu, hareketlerinizi özgürleştirir.

Bu kulaklık modemi, koşu yaparken, yolculuk sırasında, çalışırken müzik keyfinden mahrum kalmamanızı sağlar. Bunun yanında telefon görüşmelerinizi de telefonunuzu cebinizden çıkarmadan yapabilmenize yardımcı olur. Bluetooth kulaklık kablosuz kullanım özelliğiyle her beğeniye ve ihtiyaca hitap eder. Telefon, bilgisayar, tablet gibi cihazları kullanırken özgürce hareket etmek isteyen herkes kablosuz bluetooth kulaklıklara yönelebilir. Bluetooth bağlantı, tam bilgisayar başında çalışırken kahvenizi almak için kalkmak istediğinizde kablo engelinize takılmanızın önüne geçer. Kablolara takılmayı dert etmeden özgürce hareket edebilirsiniz.

Telefon bluetooth kulaklıklar hem sesleri kaliteli ve net bir şekilde dinleyebilmenizi hem de aramalara cevaplayabilmenizi ve reddedebilmenizi sağlar. Tek hareketle kulaklık üzerinden aramaları yanıtlayabilir, konforlu bir şekilde görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Kablosuz kulaklık bluetooth bağlantısı ile ses kalitesinde değişme olmasını engeller. Farklı kalitelerde ve boyutlarda üretilen kulaklıklar, müzik, film, dizi keyfinize kesintisiz devam edebilmenizi sağlar. Bunun yanında telefon görüşmelerinde hem sizin sesinizin hem de karşıdan gelen sesin temiz ve anlaşılır olmasına yardım eder.

Farklı teknolojilerle donatılan kulaklıklar, ses, uzaklık, mikrofon özelliklerde farklı kaliteler sunar. Bluetooth 5.0 kulaklık, 200 metreye kadar saniyede 2 Mbps’ye kadar ses aktarım özelliğine sahiptir. Telefon, bilgisayar, tablet veya televizyon gibi cihazlardan uzak olsanız da sesi net ve kaliteli duymaya devam edersiniz. Yüksek menzil ve aktarım kalitesi sunan 5.0 bluetooth kulaklık, batarya tüketiminde azalma olmasını sağlar. Kaliteli bluetooth kulaklıklar ile telefon, tablet ve bilgisayarlarınızı da daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Bluetooth Kulaklık Modelini Nasıl Seçersiniz?

Tarzınıza Uygun Bluetooth Kulaklık Modelini Nasıl Seçersiniz?

Bluetooth bağlantısına sahip kablosuz kulaklıklar, sahip olduğu teknolojilere, renk ve modellere göre oldukça çeşitlere ayrılır. Bu nedenle tarzınıza uygun bir kulaklık ararken sınırsız ürün seçenekleri arasından eleme yapmanız gerekebilir. Bluetooth kulaklık modelleri, kulağa takılma şekline göre seçeneklere ayrılır. Kulaküstü, kulakiçi, kafa üstü gibi birçok modeli bulunan kulaklıklar, renk ve desenleriyle de son derece beğeni kazanır. Özellikle hem iç hem dış mekanda kullanabileceğiniz şık ve tarz bir ürün arıyorsanız sınırsız renk seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Bluetooth kulaklık mor, mavi ve pembe renkleriyle enerjik ve ilgi çekici tarza sahip olanlara hitap eder. Tarzınızı dikkat çekici aksesuarlarla tamamlamak istiyorsanız bunun gibi canlı renklere sahip kulaklıkları beğenebilirsiniz. Mor bluetooth kulaklıklar, şıklığını tamamlayacak tüm unsurlara özen gösterenlerin beğenisini kazanır. Renkli bluetooth kulaklıklar, şık ve kaliteli kaplamaları ile her açıdan beğeni kazanır. Canlı renkler, enerjinizi yükseltirken her yerden doğrudan fark edilebilir. Bluetooth kulaklık kırmızı tonlarıyla her yaş ve kesime hitap eder. Kırmızının harekete geçirici etkisiyle bezenen kulaklıklar, başta bilgisayar oyuncuları olmak üzere herkesin beğenisini kazanır.

Bluetooth kulaklık siyah, gri ve beyaz renkleriyle sadelikten yana olanlara hitap eder. Zamansız ve sade renkler, her cihaza ve tarza uyum sağlar. Beyaz bluetooth kulaklık, klasiklerden vazgeçemeyenler için son derece uygundur. Beyaz renk, kulaküstü, kulak içi ve kafa üstü tüm modellerde kendini gösterir. İlgi çekici aksesuarlardan hoşlanıyorsanız ışıklı bluetooth kulaklıklara göz atabilirsiniz. RGB ışıklarla süslenen bu modeller, özellikle heyecanlı bilgisayar oyunlarında ses kalitesi ve harekete geçirici tasarımıyla ilgi görür. RGB ışık teknolojisi, durağan veya değişken yanma özelliğiyle tarzınıza hareket katmanızı sağlar.

Oyuncu kulaklığı seçenekleri arasında sık rastlanan RGB ışıklı modeller; yeşil, mavi, sarı, kırmızı, beyaz ledlerle donatılır. Bluetooth gamer kulaklıkların ışık rengi ve yanma modeli yazılım programı ile değiştirilebilir. Gamer kulaklıklar, en ufak detaylara dikkat kesilmeniz için yüksek ses kalitesine sahiptir. Oyuncu kulaklığı bluetooth bağlantısı sayesinde maçlarda bir adım önde olmanızı sağlar. Kablosuz bağlantı, geniş hareket alanı sunarken yüksek ses kalitesi en küçük detayların bile dikkatinizden kaçmasına engel olur. Bluetooth gaming kulaklıklar, sıklıkla kulağı her açıdan saran yastıklı tasarımlarıyla öne çıkar. Kulaküstü olarak tasarlanan gaming kulaklıklar, dış dünyadan tamamen ayrılarak heyecan dolu oyunlara odaklanmanızı sağlar.

Bluetooth Kulaklıkların Kullanım Ömrü Uzun mu?

Bluetooth Kulaklıkların Kullanım Ömrü Uzun mu?

Bluetooth kulaklıklar, son derece kaliteli materyaller ve yüksek teknolojilerle donatılır. Ses aktarımı ve pürüzsüzlüğü konusunda her dönem yeni özelliklerle donatılan bu ürünler, kullanıcılarından tam not alır. Uzun kullanım sürelerinde bile hareket alanını genişletmesi ve kulak üstüne binen baskıyı azalması ile bluetooth kulaklıklar tercih edilir. Bluetooth kulaklık, klasik kablolu kulaklık modellerine göre son derece uzun ömürlüdür. Kablolu klasik modeller, sarma tarzı, esneme, katlanma gibi durumlara karşı son derece hassastır. Kablo içindeki bakır teller, bu gibi durumlarda kırılma veya kopma gibi dezavantajlar oluşturabilir. Ancak kablosuz kulaklıklar, bu dezavantajı ortadan kaldırarak daha uzun kullanım ömrü sunar.

Kulaklık bluetooth kablosuz bağlantı özelliğiyle 200 metreye kadar aktarım sağlar. Bu sayede kablolu modellerin aksine hareket aralığını son derece genişletir. Televizyon, bilgisayar veya telefonunuzdan uzak olsanız da film, dizi ve müzik seslerini rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Evde sinema keyfinize ara vermeden kulaklığınızla birlikte mutfağa mısırınızı tazelemeye gidebilirsiniz. Bluetooth bağlantı, mesafeleri ve duvar gibi engelleri aşarak kaliteli ve gerçekçi kullanım imkânı verir. Çalışırken, araç kullanırken veya spor yaparken de bluetooth kulaklık tavsiye edilir. Bu ürünler, yaptığınız işe ara vermeden telefon görüşmelerinize devam edebilmenizi sağlar. Özellikle egzersizler sırasında kullanılabilecek bir bluetooth kulaklık önerisi arıyorsanız spor modellere yönelebilirsiniz. Spor bluetooth kulaklık modelleri, yüksek tempolu ezgersizlerde bedeninizle bütünleşerek etkili kullanım imkânı verir.

Koşarken, zıplarken, takla atarken ve daha birçok harekette kulak dışı bluetooth kulaklık, askı aparatı ile konumunu korur. Sporcu bluetooth kulaklık modelleri, sıklıkla boyun veya kulak askılarıyla tasarlanır. Kulak içine yerleşen hoparlör dışında, kulağı dışarıdan saran sabitleyici bir askı bulunur. Bunun yanında boyun askılı veya kablolu bluetooth kulaklıklar, spor boyunca konforlu olmanızı sağlar. Sporcu kulaklığı bluetooth bağlantısı ve kablosuz tasarımı ile uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Tüm zorlayıcı hareketlerde kulağınızla bütünleşerek kopma, takılma veya gerilme gibi dezavantajları ortadan kaldırır. İstenildiği zaman uzayıp kısalabilen makaralı bluetooth kulaklıklar da tempolu günlerde rahat hareket etmenizi sağlar. Bu modeller, kaliteli ve dayanıklı aparatları ile yakaya veya cebe takılabilir.

Bluetooth Kulaklıkların Kullanım Avantajları Nelerdir?

Bluetooth Kulaklıkların Kullanım Avantajları Nelerdir?

Bluetooth kulaklıklar, özgür ve kaliteli tasarımlarıyla sayısız kullanım avantajına sahiptir. Özellikle hareket alanını genişletmesi ile başta çalışanlar, oyuncular, sporcular, şoförler olmak üzere her kesimden ilgi görür. Bu kulaklıklar, bağlantı, tasarım ve modellerine göre farklı avantajlarıyla öne çıkar.

Mini bluetooth kulaklıklar, dış görünüşünüzü etkilemeden telefonunuzla bağınızı sağlam tutmanıza yardımcı olur. Kulak içine yerleşen ürün, baskı ve ağrı hissini de azaltarak son derece kolay kullanım imkânı verir. Küçük bluetooth kulaklıklar ise istenen her yere rahatça taşınabilir. Kutulu hâliyle cepte, çantada, cüzdanda yer kaplamadan saklanabilir. Bu özelliği ile yalnızca telefonunuz ve kulaklığınızı alarak dışarıda özgürce vakit geçirebilmenizi sağlar. Tekli bluetooth kulaklık çeşitleri hem sanal hem de gerçek dünyadan bağınızı koparmanıza engel olur. Bluetooth kulaklık tekli tasarımı ile keyifli müzikler eşliğinde yürüyüş veya koşu yaparken çevreden de haberdar olmanıza izin verir. Çevre seslerini tamamen kesmemesi, araç kullanırken tedirgin hissetmenize de engel olur. İki kulağı da tamamen kapatan kulaklıklar, yürürken veya araç kullanırken çevre seslerini engelleyeceği için dezavantaj doğurabilir.

Bluetooth kulaklık kulak içi ve kulaküstü gibi farklı modelleriyle farklı konfor arayışlarına hitap eder. Kulak içi bluetooth kulaklıklar, dışarıdan fark edilmediği için her giyim tarzıyla özgürce kullanılabilir. Kulakiçi kulaklıklar, hafiflikleri nedeniyle kulakta ağrı ve baskı hissinin önüne geçer. Kulak üstü bluetooth kulaklıklar ise büyük boyutları ile her tarza hitap etmeyeceği gibi her yerde rahatlıkla kullanılamayabilir. Ancak bu modeller, kulak yastıkları ile çevre gürültüsünü neredeyse sıfıra indirirken uzun süre konforlu kullanım imkânı verir. Bluetooth kulaklık mikrofonlu seçeneğiyle telefon görüşmeleri yapabilme olanağı sağlar. Mikrofonlu bluetooth kulaklıkların çoğu, karşı tarafın sesini yüksek kaliteyle kulağınıza iletir. Bluetooth mikrofonlu kulaklıklar, sizin sesinizi de ortam gürültülerinden temizleyerek karşı tarafa aktarır.

Bluetooth kablosuz kulaklıklar, her cihazla uyumlu kullanılabilmesi ile oldukça avantajlıdır. Bluetooth kulaklık android telefonlara, bilgisayarlara, tabletlere ve bazı televizyonlara kolaylıkla bağlanabilir. Bu sayede dilediğiniz özelliklere sahip ürün çeşidiyle dizi, film, müzik keyfinize tek kulaklık ile konforlu şekilde devam edebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklıkları Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bluetooth Kulaklıkları Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Telefon görüşmelerini, müzik ve filmleri oldukça keyifli ve konforlu hâle getiren bluetooth kulaklıkları seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Kulaklığınızı satın almadan önce kullanım amacınıza uygunluğuna özen göstermeniz gerekir. Örneğin tempolu egzersizlerde kullanabileceğiniz kaliteli ve şık bir model arıyorsanız sporcu kulaklıklarına yönelebilirsiniz. Nefes kesici bilgisayar oyunlarıyla bütünleşmek için de gamer kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Dış görünüşünüzü etkilemeden dijital dünyayla her an bağlantı hâlinde olmanızı sağlayacak bir model arıyorsanız küçük kulak içi kulaklıklar oldukça uygun seçeneklerdendir. Ancak her modelin farklı konfor, kalite ve kullanım şekillerine sahip olduğunu da unutmamak gerekir.

Kütüphane veya ofiste çalışırken çevreyi rahatsız etmeden müzik keyfinize devam etmek istiyorsanız gürültü önleyici bluetooth kulaklıklara yönelebilirsiniz. Gürültü önleyici modeller, çevre sesleriyle telefon veya bilgisayarınızdan gelen seslerin karışmasına engel olur. Bluetooth kulaklık kulaküstü ve kulak içi olmak üzere farklı çeşitlere sahiptir. Eğer dışarıdan fark edilmeyecek zamansız ve kaliteli bir ürün arıyorsanız kulak içi modellere yönelebilirsiniz. Çevre gürültülerini tamamen engelleyecek, görüşmelerinizi gerçekçi ve kaliteli yapmanızı sağlayacak bir ürün istiyorsanız kulaküstü kulaklıklara göz atabilirsiniz.

Gün boyu sürekli telefon görüşmesi yapmanızı gerekli kılan işlerde çalışıyorsanız mikrofonlu bluetooth kulaklık satın alabilirsiniz. Bu sayede gün boyu telefon açıp kapamakla uğraşmayacağınız gibi kulak ağrılarından da kurtulabilirsiniz. Telefon görüşmesi için bluetooth kulaklık tavsiyesi arıyorsanız, silikonlu modellere yönelebilirsiniz. Silikonlu ve silikonsuz bluetooth kulaklıklar, kulağınızın yapısına tam uyum sağlamak için geliştirilmiştir. Kesintisiz müzik keyfinin yanında tarzınızı da gençleştirecek bir ürün arıyorsanız kafa üstü bluetooth kulaklık satın alabilirsiniz. Ancak bluetooth kulaklık kafa üstü bandın ayarlanabilir özelliğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede baskı ve ağrı hissi oluşturmaması için kafa üstü bandı, başınızın ölçüsüne göre ayarlayabilirsiniz.

Kulaklığınızı satın alırken eller serbest kullanım özelliğine sahip olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Özellikle araba sürerken, spor yaparken, çalışırken dokunmatik bluetooth kulaklık ile kolayca aramaları cevaplayabilirsiniz. Su geçirmez bluetooth kulaklık seçenekleri ise her koşulda kullanım imkânı verir. Evde, işte, dışarıda, yolculuk sırasında ve yağmurlu günlerde kulağınızdan çıkarmayacağınız bir model arıyorsanız su geçirmez kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Satın alırken bluetooth kulaklık şarj süresini de göz önünde bulundurmalısınız. Kulaklığın batarya kapasitesi ne kadar büyük olursa kullanım süresi o kadar uzayacaktır. Şarjlı bluetooth kulaklıklar, doğrudan koruyucu kutusunun içine yerleştirilerek kullanıma hazır hâle gelir. Satın alma aşamasında 7.1 bluetooth kulaklıklara da yönelebilirsiniz. 7.1 teknolojisi, farklı açı ve uzaklıklardaki sesleri pürüzsüz ve net bir şekilde işitebilmenizi sağlar.

Bluetooth Kulaklık Fiyatları Ne Kadardır?

Bluetooth Kulaklık Fiyatları Ne Kadardır?

Bluetooth kulaklık kullanımı, kolaylaştırıcı ve konforlu olması sayesinde çalışma alanlarından günlük hayata kadar yayılır. Telefon, bilgisayar ve tabletler ile gerçekleştirilen tüm işlemlerde çevreyi rahatsız etmemek için kulaklıklar büyük katkı sağlar. Kablosuz kullanım, yüksek menzil, yüksek ses kalitesi, dayanıklı materyaller ve daha birçok özellik bluetooth kulaklık fiyatlarının değişiklik göstermesine yol açar. Bunun gibi birçok teknolojik özellikle donatılan kulaklıklar, sesleri dinlerken ve telefon görüşmesi yaparken son derece gerçekçi ve keyifli bir deneyim yaşatır. Kablosuz bluetooth kulaklık fiyatları, teknolojik özelliklerin yanında ürün boyutuna ve kullanım şekline göre de değişiklik gösterir.

Çocuk bluetooth kulaklıkları, yetişkinler için tasarlanan yüksek ses aralıklarına ulaşabilen büyük boyutlu kulaklıklara göre uygun aralıklarda geliştirilmiştir. Büyük bluetooth kulaklıklar ise hem konforu sağlayan eklentileri hem de ses aralıkları ile alt, orta, üst segment fiyatlara sahip olabilir. Bluetooth kulaklık fiyatları kablosuz kullanım imkânının yanında ek teknolojik özelliklere göre de artıp azalabilir. Örneğin bluetooth bağlantısından daha geniş alanlara kadar kaliteli ses aktarım imkânı veren wireless bağlantı, kulaklık fiyatlarını artırabilir. Wireless bluetooth kulaklık, hiçbir kablo bağlantısına gerek duymadan yüksek bant genişliği üzerinden kaliteli ses aktarımı yapar. 2.4 GHz ve 5 GHz frekans aralığında çalışan wireless bağlantı, geniş kapsama alanına hitap eder. Tüm cihazlarla uygun parolayı girerek kısa sürede bağlanır.

Wireless bağlantı, tek ses kaynağından çıkan sinyalleri önce sağ kulaklığa, sonra da sol kulaklığa iletir. Böylece herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan ses dalgaları, en yüksek kalite ve temizlikle kullanıcının kulağına ulaşmış olur. Aynı zamanda sıralı bir işlem gibi görünse de wireless bluetooth bağlantı, iki kulağa da aynı anda ve aynı kalitede ses ulaşmasını sağlar. Android bluetooth kulaklıklar ise uygun oldukları cihaz modellerine göre değişiklik gösterebilir. Alt segment fiyatlara sahip android kulaklıklar bulunabileceği gibi telefon markalarına tam uyumlu orjinal bluetooth kulaklıklar da vardır.

Bluetooth kulaklık orijinal markalara uyumluluğu nedeniyle farklı fiyatlara sahip olabilir. Telefon markaları tarafından üretilen orijinal ürünler, uzun ömürlü ve tam uyumlu kullanım imkânı verir. Bluetooth kulaklık markaları, ürün fiyatlarının artmasına veya azalmasına neden olabilir. Örneğin yüksek teknolojik özelliklerle donatılan Apple kulaklıklar ile Xiaomi kulaklıklar farklı fiyatlara sahip olabilir. Ancak her biri rahat, kaliteli, gerçekçi ve uzun ömürlü kullanım olanağı sunar. Siz de beğendiğiniz tüm markalara ait bluetooth kulaklık yorumlarını inceleyerek ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru ürünü Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Bağlanır?

Bluetooth kulaklıklar, farklı marka ve modeldeki telefonlara uyumlu olacak şekilde tasarlanır. Bununla birlikte sadece bir markaya özel yapılan üretimler de mevcuttur. Her bir modelin cihaz bağlantısı, uyumlu olduğu telefon özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ancak her durumda yapmanız gereken ilk işlem, cihazla kulaklık arasında kablosuz bir bağlantı kurmaktır. Bunun için kulaklığın açılış tuşuna basarak cihazı aktif hâle getirebilirsiniz. Bağlantının sorunsuz olması için cihazın şarjının dolu olması gerekir. İşleme devam ederken aynı anda mobil cihazınızdan da Bluetooth bağlantısını açık konuma getirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında telefon üzerinden cihazı bularak eşleştirme sağlayabilirsiniz. Bazı ürünlerde, bu aşamalar cihazın kutusu üzerinden de yapılabilir. Bu nedenle doğru bir şekilde bağlantı kurmak için kullanım talimatlarına uymanız tavsiye edilir. Telefon ve kulaklık arasındaki eşleştirmeyi bir defa yaptıktan sonra ürünler, her açılışta otomatik olarak eşleşir. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde kullanım avantajı elde edebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Nasıl Şarj Edilir?

Bluetooth kulaklık modelleri, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu durum, ürünü şarj etme yöntemlerinde de değişiklik oluşturur. Kimi ürünün saklama kutusu, aynı zamanda şarj ünitesidir. Bu tasarımlarda kutuyu şarj ederek kullanım sağlayabilirsiniz. Pili dolu olan kutuya kulaklıkları yerleştirdiğinizde, ürün kendiliğinden şarj olmaya başlar. Saklama ünitesinin üzerinde, genellikle LED ışıklı bir gösterge de yer alır. Bu kısım, kulaklıkların şarj düzeyini, anlık olarak kontrol etmenizi sağlar. Bazı kulaklık modelleri ise tekli olarak tasarlanır. Bu ürünler genellikle ayrı bir şarj kutusuna sahip olmaz. Cihazın arka kısmında yer alan şarj girişi sayesinde pil dolumu gerçekleşir. Bu ürünleri, sokete uyumlu her kabloyla şarj edebilirsiniz. Kulaklıkları, uzun süre kullanmadığınız durumlarda da belli aralıklarla şarj ederek pil ömrüne katkıda bulunabilirsiniz. Böylece üründen, uzun bir süre yüksek verim elde etmeniz de mümkün olur.

Bluetooth Kulaklık Nasıl Temizlenir?

Bluetooth kulaklıklar, sık kullanım sonucunda kirlenebilir. Bunun nedeni hem kulak içindeki kirlerden hem de dış etkenlerden kaynaklanır. Ürünü temizlerken herhangi bir hasara neden olmamak için hassas davranmakta fayda vardır. Bu işlem için nemli bir bezden yardım alabilirsiniz. Ürünün üzerinde tabakalamış kirler bulunuyorsa beze, biraz kolonya da damlatabilirsiniz. Dezenfektan içeren maddeleri, kulaklığın dış kısmında kullanabilirken hoparlör bölümüne değdirmemeniz önerilir. Temizlik sırasında kulaklığın içine su kaçırmamaya da dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda ses çıkışının olduğu kısmı silerken fazla güç kullanmamanız önemlidir. Aksi bir durumda, hoparlörde arıza meydana gelebilir ev ses çıkışı tamamen kesilebilir. Kulaklığı temizlerken kesici ve delici malzemelerden de kaçınabilirsiniz. Böylece cihazda, herhangi bir çizik ya da arıza oluşmasını da engellemiş olursunuz. Ürünü, nemli olmayan bir alanda saklayarak ve düzenli temizleyerek uzun süre boyunca sorunsuz şekilde kullanma fırsatı elde edebilirsiniz.