İlgili Kategoriler
Marka
Beden
Avantajlı Ürünler
Renk
Cinsiyet
Fiyat
Boyut
Materyal
Ortam
Kapasite
Ek Özellik
Desen
Dış Materyal
Kapama Şekli
Cep Tipi
Spor Türü
Kumaş Teknolojisi
Deri Kalitesi
Koleksiyon
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Sürdürülebilirlik Detayı
Ürün Puanı
"

Sırt Çantası

" araması için 62408 sonuç listeleniyor

Sırt Çantası

Modaya Uygun Sırt Çantası Modelleri

Son zamanlarda moda sektöründe etkisini oldukça gösteren ürünlerden biri olan sırt çantalar, her ortama özel olarak seçilerek kullanılabiliyor. Hem kadınlara hem de erkeklere özel modellerin bulunduğu gibi unisex çantalarla da geniş kitlelere ulaşılabiliyor. Şık tasarımlarıyla çeşitli markalar tarafından üretilen sırt çantası modelleri, pek çok eşyayı taşıma konusunda kullanıcılara yardımcı olmasıyla tercih sebebi oluyor. Günümüzde hemen her marka tarafından üretilen erkek ve kadın çantaları; şık tasarımları, kaliteli malzemeleri ve uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Kadınların kullanımına özel olarak üretilen kadın sırt çantası modelleri, birden fazla farklı bölmeleri, çeşitli renk seçenekleri, geniş depolama alanları ve farklı tarzlarda olmalarıyla ürün yelpazesinde yer alıyorlar. Ürünler, geniş bir seçki ile kullanıcıların karşısına çıkarken; kadife, kumaş ve bez gibi farklı kumaş türleri ile tasarlanarak hazırlanıyor. Tercih edilirliği yüksek olan spor, deri, iki bölmeli, siyah düz ve kadife sırt çantaları, günlük kombinler için ideal ürünler oluyorlar. Alışverişe giderken, arkadaşlarla dışarı çıkarken veya seyahat ederken kullanılabilecek olan sırt çantaları, daha klasik ve şık kombinler ortaya koymak için de kullanılıyor. Bu anlamda da deri görünümlü olanlar sıkça tercih ediliyor. Kitaptan deftere, cüzdan da çeşitli eşyalara kadar pek çok şeyi taşımak açısından elverişli olan ürünler, geniş renk yelpazesi ile kullanıcıların tarzlarına uygun seçenek ve fırsatlar sunuyor. Sırt çantaları, çeşitli modelleri, tasarımları ve renkleri ile kombin oluşturma açısından da farklı seçenekler sunuyorlar. Hem spor hem de klasik kombinler ile kullanılabilen çantalar, deri ve daha sade tasarımlı olan modelleriyle şık kombinler için tercih ediliyor. Aynı zamanda gündelik hayatta kullanım açısından ideal olan ürünler, yaz aylarında kullanmaya uygun tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Hasır ya da bez çantalar sıcak havalarda tercih edilirliği yüksek modeller arasında yerini alıyor. Her yaşa ve zevke uygun sırt çantaları, her kesimden kullanıcıyı bir araya getiriyor. Fiyat olarak; materyal, tasarım ve marka gibi noktalardan etkilenen çantalar, her bütçeye hitap edecek fiyat aralıklarında yer alıyor. Fiyat ve performans açısından beğeni toplayan deri sırt çantası modelleri, özellikle özel günlerde kullanmak açısından ideal oluyor. Çok bölmeli ve geniş iç hacmi olan çantalar da kullanışlı olmalarının yanı sıra gün içerisinde kullanıcıların sürekli tercih edeceği ürünlerden biri oluyor.

Kullanım Amacına Göre Doğru Sırt Çantasını Seçin

Yeni bir yolculuğa çıkmak için, okula giderken kullanmak adına ya da günlük kullanımlar için çeşitli kullanım alanlarına uygun olan çantalar, özellikleriyle fark yaratıyor. Ağırlıkları, kumaşları ve tasarımları, kullanıcıların nasıl bir amaca yönelik kullanım gerçekleştireceğine göre şekilleniyor. Seyahat esnasında kullanılan seyahat sırt çantası modelleri çeşitli kapasite seçenekleriyle tatil süresine göre uygun ürünü seçmeye kolaylaştırıyor. 1 ile 3 gün arası tatiller için 30 veya 50 litre kapasite sunan çantalar, 3 ile 5 günlük tatiller için 50-80 litre arası bir kapasite sunarak, doğru seçim yapılmasına yardımcı oluyor. Bu tip çantaların yanı sıra dağcı sırt çantası modelleri de bu kullanıcım amacına yönelik tercih edilen ürünlerden biri oluyor. Geniş iç hacmi sayesinde diğer çantalara oranla daha fazla eşya alması ve taşıma esnasında hafif olması sayesinde özellikle kış aylarında kamp yapmaya sevenler için ideal oluyor. Son dönemde daha çok kullanılıyor olan çerçeve tipi çantalar, vücudu sarmasıyla dağcılar ve trekking yapan kişileri dengede tutmasıyla kullanım açısından avantaj sağlıyor. Yük destek teknolojisi ile vücuda uyum sağlayan ve yükün kalçalara aktarılarak kolay bir şekilde taşınmasına yardımcı oluyor. Havalandır sistemi ve etkili donanımı sayesinde dış çerçeveli sırt çantası modelleri de daha az yük taşımak isteyen dağcılar için uygun oluyor. Sırt çantalarının işlevsel özellikleri kullanıcıların ürünleri kullanım esnasında kolaylık sunarak verimli sonuçlar ortaya çıkmasını sağlıyor. Kişilerin sırt bölgesinin nefes alması için delikli yapıdaki spor sırt çantası modelleri, kullanıcıların özellikle uzun yolculuklar esnasında terleme gibi bir sorun yaşamadan yola devam etmelerine fırsat veriyor. Çantaların dizaynı sayesinde içindeki eşyalara yanlardan ya da tepe bölümünden kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Tepe kısmından fermuarlı olan modeller, kullanıcılar açısından tercih edilirliği yüksek ürünler oluyor. Gün boyuna ihtiyaç duyulan eşyaların tamamını saklamak açısından ideallik gösteren modeller, yan kısımlarından açılır olan modellerde cep kısmı da bulunuyor. Bu cep kısımları sayesinde çantanın alt kısımlarındaki eşyalara ulaşımı da rahatlatan sırt çantası modelleri, tüketicilerin tamamen ihtiyacına göre performans sergiliyor. Kamp yapmaya seven kullanıcı adaylarının uyku tulumlarını muhafaza etmek için özel bölmeler içermesi, daha rahat kullanımlar gerçekleştirilmesi olanağı tanıyor. Sırt çantası kamp için ideal olan bu modelleriyle hem konforlu hem de keyifli bir zaman geçirmesini sağlıyor. Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılık gösteren ve özel olarak yağmurluklu ve su geçirmeyen kumaştan yapılan çantalar, çoğunlukla kış aylarında tercih ediliyor. Sırt rahatsızlığı yaşayanlar için özel olarak üretilen sırt aparatları bulunuyor. Böylece kişiler sağlık açısından daha temkinli ve konforlu bir kullanım gerçekleştirmek için bu şekilde taşıma gerçekleştirebiliyorlar.

Her Yaşa Uygun Sırt Çantası Modelleri

Taşınması ve muhafaza edilmesi kolay çanta modellerinden biri olan sırt çantaları, günlük hayatta sıkça kullanılan bir ürün oluyor. Farklı özelliklere sahip olması ve tasarımları sayesinde ders kitapları, dosyalar ya da dizüstü bilgisayar gibi eşyaların konması için uygun oluyorlar. Çeşitli materyaller kullanılarak tasarlanan erkek sırt çantası modeller; seyahat, spor, dağcı ve bilgisayar çantası olarak farklı seçeneklerde sunuluyor. Aynı şekilde kadınların da hayatının önemli bir parçasında yer edinen ve vazgeçilmez bir aksesuar olan çantalar, günlük kombinleri tamamlayarak şık görünüm elde edilmesini sağlıyor. Aksesuar olmanın ötesinde bazı çanta modelleri, kendilerine uygun kombin yapılmasına bile olanak veriyor. Bunların yanı sıra farklı renk, desen ve materyallerden üretilen çantalar, kıyafetlerle uyum içerisinde, görsel açıdan estetik bir şekilde bütünleşiyor. Çantaların kullanışlı ve rahat olmaları da her geçen gün tercih edilirliğini artırmaya yönelik fayda sağlıyor. Okul sırt çantası modellerinin ideal taşıma özelliklerine yönelik performans sergilemesi, sağlık açısından da önem taşıyor. Yanlış bir çanta seçimi sonucunda oluşabilecek duruş bozuklukları ve bel ağrıları ortaya çıkabiliyor. Çantayı fazla doldurmak ve ağırlaştırmak, bu ağırlıkla uzun süreli taşımayı zorlaştırıyor. Bunun için özel olarak geliştirilen laptop sırt çantası modelleri, dosya ve ek belgelerle yükü vücuda dağıtarak, hafif bir taşıma imkanı elde edilmesini sağlıyor Omuz askıları sert ve dar olarak ya da fazla gevşek olarak ayarlanan büyük sırt çantası, uzun süre taşınacak olan eşyaları bel desteği sayesinde konforlu bir hale getiriyor. Hemen her alanda rahatlıkla kullanılan sırt çantaları, öğrenciler başta olmak üzere spora giden kişilere ve her yaştan diğer kullanıcılara göre de uygun oluyor. Eşyaları taşıma kolaylığı sağlayan ürünler, geniş hacimli tasarlanıyor ve bu sayede kullanıcılara birçok avantajla beraber geliyor. Çekçekli sırt çantası modelleri de çoğunlukla seyahat çantası olarak kullanılıyor. Taşınma açısından kolay imkânlar tanıyan bu modeller, tasarımlarıyla kabin boy valizlerle benzer özellikler taşıyor. Bunun yanı sıra dağcılıkla ilgili olan insanlar da sıradanlıktan uzak farklı tasarımlara sahip olmalarıyla profesyonel olarak bu alanda ilerleyen kullanıcılara uygun oluyor. Kapasiteleriyle de avantajlı olan çantalar, genel olarak tercih edilirliği yüksek ürünler arasında bulunuyor.

Fazla Malzeme Taşımayı Kolaylaştıran Sırt Çantaları

Cüzdan, anahtar, mendil gibi günlük ihtiyaçları karşılamak için gerekli olan eşyaların yanı sıra genellikle kadınların yanında taşıdığı ruj, tarak, fondöten ve kişisel bakım ürünleri sırt çantalarının geniş hacimli alanlarda muhafaza ediliyor. Her türlü malzemeyi taşıma kolaylığı yaratan ürünler, özellikle geniş ebatlı olan seçenekleriyle ön plana çıkıyor. İçine konulacak malzemeler için boyutun uygun bir ölçüde olması kullanım açısından kolaylık sağlamasıyla dikkat çekiyor. Dışarıya çıkıldığı zaman kullanıcıların yanında bulunan çantalardan aranılan şeyi bulmak için eşya boşaltmaya gerek kalmıyor. Büyük olma özelliği olan siyah sırt çantası modelleri, bu anlamda avantaj sağlıyor. İş çıkışlarında ya da acil durumlarda bir davet veya akşam yemeğine katılma durumları için, kıyafet taşınabilen çantalar da beğeni toplayan ürünler arasına giriyor. Bu şekilde zamandan tasarruf edilmesine de fırsat veren ürünler, hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda bir diğer özellik de hem büyük hem de küçük sırt çantası modellerinde bulunan gözlü detayların bulunması oluyor. Sırt çantasının boyutları ne oranda olursa olsun, içindeki gözler sayesinde ekstra eşyalar bu kısma konulabiliyor. Telefon veya anahtar gibi minimal eşyalar, bu kısımlarda muhafaza edilerek kolayca taşınabiliyor. Çanta içerisinde kaybolan ve ararken zaman kaybı yaşanan eşyalar bu çok gözlü bölmelere konulmasıyla direkt o eşyalara ulaşılmasına yardımcı oluyor. Bu çantaları tercih eden kullanıcılar, kontrolü eline alıyor ve düzen içerisinde bir kullanım elde ediliyor. Tüketicilerin kendilerine göre sırt çantası seçimi yaparken materyallerin yanı sıra istek ve zevke uygun olarak bir tercih yapmaları da büyük önem taşıyor. Dayanıklı olan beyaz sırt çantası modelleri alternatif renk seçenekleriyle de uzun süreli kullanımlar sağlayarak, eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı oluyor. Kadınların sıkça kullanmak için tercih ediyor olduğu deri çanta modelleri, yumuşak dokuda olduğu için katlandığı zaman kırılma ya da iz bırakma gibi sorunlarla karşılaşma ihtimalini bulundurmuyor. Her kıyafete uyumlu olan mini sırt çantası modelleri, şık ve lüks bir görüntü sağlıyor. Koku oluşumlarına da mahal vermeyen çantalar, havalandırma noktaları sayesinde konforlu bir kullanım sağlıyor. Deri üzerine kolaylıkla yapılan desen ve şekillerle gerek gece gerek gün içerisinde, her saat diliminde rahatça kullanılabiliyor. Esnek olmaları sayesinde dayanıklılığı artan çantalar, kapak veya askı kısımlarından da deforme olmadan uzun süre kullanılabiliyor.

Sırt Çantası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sırt çantalarının renkleri, kullanıcıların önem verdiği noktalardan biri oluyor. Sade ve düz renkli ürünlerin günlük kullanımlara uygun olması, kıyafet dolabındaki her ürün ile kombin oluşturulmasına da yol açıyor. Mavi sırt çantası da bu çeşitlilik içerisinde hemen her kullanım için ideal oluyor. Günlük kullanımda her kıyafete uyum sağlayan siyah, beyaz, gri gibi sakin renklerin yanı sıra; mavi, lacivert, kırmızı veya pembe gibi renkler de tercih ediliyor. Bu renkler ön planda olacak şekilde yapılan kombinler, klasik bir pantolon ve tişört ile spor tarz elde edilecek şekilde kolayca oluşturulabiliyor. Pembe, gece mavisi veya kırmızı gibi göz alıcı ve dikkatleri üzerine çeken renkli çantalar, günlük kullanımların ötesinde özel davetlerde ve şık bir akşam yemeğinde kıyafetlere vurgu yapacak şekilde kullanılabiliyor. Bir aksesuar görevi göre ürünler içerisinden şeffaf sırt çantası modelleri de estetik bir görüntü yakalanmasına fırsat veriyor. Genel olarak çeşitli eşyalar taşımak için kullanılan ürünlerin yanı sıra bilgisayar sırt çantası modelleri de genellikle iş hayatında kullanmak için ideallik gösteriyor. Ayrıca, mevsimlere göre tercih edilen çantalar içerisinde sıcaklarda daha çok kumaş veya bez malzemelerden üretilenler rağbet görüyor. Su geçirmez sırt çantası başta olmak üzere, askeri sırt çantası ve bebek sırt çantası modelleri; her alanda her yaştan ve zevkten insana hitap ederek etkisini geniş kitleler üzerine yayıyor. Buna alternatif olarak kot veya keten gibi kalın kumaşlı çantaları kullanmak, yağmur ya da rüzgâr gibi olumsuz havalarda ideal oluyor. Üretildikleri malzeme gereği daha dayanıklı olan ürünler, kış aylarındaki koyu renkli modelleriyle güneş ışığını geçirmiyor ve uzun süre kullanma olanağı veriyor. Sırt çantası fiyatları özellikleri açısından da çeşitlilik gösteriyor. Kadınların ve erkeklerin dolabında kendine yer açan çantalar, her kombine ve günlük ruh haline göre seçilebiliyor. Sırt çantasına olan tutkuyu artıran modellere sahip ürünler, tasarımlarıyla her geçen gün modaya da etkilerini yeni modeller eşliğinde bırakıyor. Çantaların özellikleri, renkleri, tasarımları ve alternatif sunan detayları ile farklılık ortaya koyduğu için fiyat açısından da bu faktörlerden etkilenerek farklılık gösterebiliyor. Sadece bireysel değil sevilen yakın çevredeki insanlara da hediye olarak alınabilen çantalar bu anlamda kullanıcılara pek çok alternatif desteği sunuyor. Sırt çantası nasıl takılır ve bağlanır gibi soruların cevapları da yapılan çanta seçimi doğrultusunda, kullanıcıların kendi tarzlarına göre şekil alıyor.

Kendinize Uygun Sırt Çantasını Bulun

Modanın son geldiği noktada her erkeğin ve kadının sırt çantası kullanmasına ek olarak aksesuar olarak kıyafetlerin önemli tamamlayıcısı oluyor. Modern bir görünüm kazanması çantaların aynı zamanda koşturma esnası içerisinde, zamanı kontrol altına almaya ve tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. Gün içerisinde pek çok yere uğramak durumunda kalan ya da ufak seyahatlere çıkan kişilerin ihtiyacı olan tüm eşyaları bu sırt çantası çeşitleri ile taşıması mümkün oluyor. Sırt çantası markaları tarafından çeşitli boylarda, kumaş türleriyle ve tarz seçenekleriyle üretilen çantalar, kullanıcıların stiline yakın modellerle piyasaya sunuluyor. Ayrıca sırt çantalarının hayat kurtaran özelliği çoğunlukla bebeklerin ve anların günlük yaşamını kolaylaştırıyor. Anne sırt çantası modelleri ve bebek sırt çantası modelleri, ev dışında çocukların ihtiyaçları olacak ufak tefek oyuncakları, ıslak mendili veya buna benzer malzemeleri taşımak için tercih ediliyor. Son dönemde klasik polyester tasarımların yanı sıra pamuk ve deri ile üretilen çantalar, pratiklikleri ve sofistike olma özelliklerini bir arada sunuyor. Hayatın her alanında kullanılan ve kolaylık sağlayan çantalar, kıyafetlere olan uyumlarıyla da dikkat çekiyor. Elde ya da sırtta taşınabilen ürünler, laptoplardan dosyalara ve kişisel eşyalara kadar her türlü eşyayı rahatça sığdırabilme ve taşıyabilme imkânı bulunduruyor. Günlük kombinler haricinde spora giderken de kullanım için seçilen çapraz sırt çantası ve çeşitleri, birçok tasarım seçeneği ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Yuvarlak kesim polyester ya da büzgülü poşet gibi tasarlanan çantalar, günlük hayatın akışına uygun olmalarıyla genellikle bisiklet sürerken ya da koşuya çıkarken kullanılıyor. Minimal boyutlarıyla ağırlık yapmadan anahtar, cüzdan, yedek tişört ve önemli ufak tefek eşyayı taşıma fırsatı sunan ürünler, kimi zaman kıyafetlerin bile önüne geçerek dikkatleri üzerine topluyor. Renk seçenekleriyle piyasada yer alan sırt çantası indirimli fiyatları ile kullanıcılara çeşitli fırsatlardan yararlanma imkânı da tanıyor. Siz de sırt çantalarını incelemek ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı kişilerin zevklerine hitap eden birçok sırt çantası çeşidi bulunur. Siz de sırt çantası almadan beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı doğru belirleyerek ideal ürün seçimi yapabilirsiniz. Sırt çantası alırken dikkat etmeniz gereken faktörler arasında ürünün modeli, rengi ve üretim malzemesi bulunur. Özellikle kıyafetlerinizle genel olarak uyumlu olan renklerde üretilen sırt çantalarını inceleyebilirsiniz. Bu ürünler geniş bir renk yelpazesine sahip olduğu için zevkinize uygun bir sırt çantasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Sırt çantalarının modeli ve kullanım amacı da önemlidir. Günlük kullanıma uygun olan modellerle gece çıktığınızda takabileceğiniz sırt çantaları birbirinden farklıdır. Okula giderken takabileceğiniz modeller, genellikle daha geniş kapasitededir. Bu ürünler estetik olarak göze hitap etmek yerine fonksiyonelliğiyle öne çıkan çantalardır. Spor için kullanabileceğiniz ürünler ise kaliteli malzemeden üretilen, geniş kapasiteli modellerdir. Bunların yanı sıra deriden imal edilen ve tasarımıyla dikkat çeken son derece şık sırt çantaları bulmanız da mümkündür.

Sırt Çantası Kaç Litre Olmalı?

Sırt çantasının hacmi, ürünün kapasitesini belirleyen temel faktördür. Sırt çantasının kaç litre hacme sahip olması gerektiğiyse ürünün kullanım amacına göre değişir. Normal sırt çantalarının hacmi, genellikle 10 ila 40 litre arasındadır. Bu hacim aralığındaki çantalardan hangisinin size uygun olduğunu belirlemek için ürünün içerisine neler koyacağınızı gözden geçirebilirsiniz. Eğer küçük eşyalarınızı koyacağınız orta kapasitede bir ürün arıyorsanız, 15-20 litre hacimli bir sırt çantası tercih edebilirsiniz. Sırt çantasını spora giderken kullanmak istiyorsanız 40 litre hacme sahip olan ürünler sizin için daha uygundur. Sırt çantasının hacmi genişledikçe görüntüsü de farklılaşacağı için ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünün estetik olarak size hitap edip etmediğine de dikkat edebilirsiniz. Geniş kapasiteli ancak zarif bir sırt çantasına sahip olmak istiyorsanız, 20-30 litre kapasiteli ürünleri tercih edebilirsiniz. Sırt çantasının hacmi ne olursa olsun ürünün modelinin ve tasarım detaylarının da hoşunuza gitmesi önemlidir. Tam olarak beklentilerinize ve zevkinize uygun bir ürün satın alarak, çantanızı uzun süre zevkle kullanabilirsiniz.

Sırt Çantası Renkleri Nelerdir?

Sırt çantası renkleri, bir hayli geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır. Cinsiyet, yaş ve bireysel farklılıklar fazla olduğu için üreticiler neredeyse her renkten çanta imal ederler. Özellikle küçük çocuklar için rengârenk çantalar, son derece caziptir. Yetişkinlere yönelik olarak tasarlanan çantaların da farklı renklerde olması mümkündür. Hem kadın hem de erkekler için üretilen sırt çantalarında; siyah, kahverengi, hardal, mavi, yeşil, beyaz da dâhil olmak üzere pek çok rengi görmek mümkündür. Siyah sırt çantası, bilhassa sade bir tarzı benimseyenler tarafından rağbet görür. Kahverengi sırt çantası da birçok renkle uyum sağladığı için sık tercih edilen bir üründür. Neon renklerde veya fosforlu sırt çantaları bulmak dahi mümkündür. Askeri sırt çantası ise yeşil ve kahverengiden oluşan, kamuflaj desenine sahip ürünlerdir. Bu çantalar, özellikle maceracı gezginler için idealdir.