Fiyat
Fincan Kapasitesi
Renk
Model
Materyal
Cezve Malzemesi
Otomatik Su Alımı
Süt Köpürtücü
Otomatik Kapanma
Taşma Emniyeti
Satıcı Tipi
Sesli İkaz
Damlama Emniyeti
Su Kapasitesi
Özel Pişirme Modu
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Karaf Malzemesi
Ürün Değerlendirmesi
"

Kahve Makinesi

" araması için 2349 sonuç listeleniyor

Kahve Makinesi ile Güne Merhaba Diyin

kahve makinesi

Kahve, bugün dünyanın her köşesinde kendini gösteren, türlerine göre ülkeden ülkeye değişse de temelde insanlara aynı keyfi sunan önemli ve kadim bir kültürdür. Kimi zaman dinlenmek kimi zaman uyanmak için ya da kimi zaman ayakta kalmak amacıyla içilse de özellikle Türk kültüründe başrolü üstelenmeyi başarır ve en özel günlerimizin, sohbetlerimizin eşlikçisi olur. 

Son yıllarda açılan yeni nesil kahve dükkanları ve global kahve markaları sayesinde hemen hemen herkes farklı ülkelere ait kahve biçimlerini tanıma fırsatı yakaladı. Hazır kahve makinesi seçenekleri de bu tarifleri çeşitleyip zenginleştirmek isteyenlerin imdadına yetişti. Kahve severler ev tipi kahve makinesi veya kahve öğütme makinesi gibi cihazları çok yakından takip etmeye başladı. Hatta kahve makinesi önerileri de kahve severler arasında önemli bir bilgi paylaşımı haline geldi ve en lezzetli kahveyi yapan ev sahibinin kahve makinesi önerisi herkes tarafından merak edilir oldu. Bu gelişmeler sonucunda, yalnızca bir kahve dükkanında bulunan elektrikli kahve makinesi veya otomatik kahve makinesi gibi modeller evlerde de yerini almaya başladı. Hatta artık ofis kahve makineleri bile bir kafedeki kadar profesyonel ve renkli seçenekler içerir hale geldi. Siz de dilerseniz bu cihazların tüm marka, model ve renk seçeneklerine Trendyol'un avantajlı fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz.

Kahve Yapma Makinesi Modelleri Nasıl Gelişti 

Kahve çok eski bir kültür olsa da kahve yapma makinesi gibi cihazların bu kadar yaygın halde üretilmesi, satılması ve kullanılması aslında epey yeni sayılır. 1800'lü yılların sonlarına doğru yapılan icatlar ile kahve makinesi denemelerinin ilk adımları atılır. 1900'lü yıllara gelindiğinde ise bu denemeler epeyce artış gösterir ve artık kahve makinesi modellerinin geliştiği bir dönem yaşanmaya başlanır. Elbette bunlar pratik kullanımdan uzak ve oldukça büyük ebatlarda olan cihazlardır. Henüz tasarımına değil, çalışma mekanizmasına dikkat edilir. Yani bir kahve makinesi kırmızı renkte hoş bir görünüme ulaşana kadar biraz zaman geçmesi gerekmiştir. Yine de o eski ve hantal aletler bugün kullandığımız elektrikli ve otomatik kahve makinesi gibi cihazların atası olmayı başarır. Tüketicilerin bu hazır kahve makinesi gibi ürünlere ilgisi arttıkça kahve makinesi markaları da profesyonel kahve makinesi tasarımlarına ve üretimine daha çok ağırlık vermeye başlar. Bu sayede bugün kahve makinesi çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede sunulur ve bu çeşitlilik tüketicilerin özgürce seçim yapmasına olanak tanır. Bugün sıra dışı bir kırmızı kahve makinesi bulmak veya siyah kahve makinesi modellerinin sayısız çeşidine ulaşmak çok kolay. Hatta kahve makinesi pembe olsun isteyenler için bile sayısız seçenek bulmak mümkün. Trendyol'da ev tipi kahve makinesi ürünlerinden profesyonel kahve makinesi modellerine kadar birçok marka, renk ve model seçeneğini avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Kahve Makinesi Çeşitleri Arasında Kaybolmayın

Ev tipi ya da ofis kahve makinesi almak isteyenler konuyla ilgili araştırma yapmaya başladıklarında ürün ve marka çeşitliliğinden kaynaklı olarak bir hayli zorlanırlar. Size bir kahve makinesi tavsiye edilse bile yeterli bilgiye sahip değilseniz tercih yapmanız kolay olmaz. Oysa kendinize doğru soruları sorduğunuzda size bir kahve makinesi tavsiye edilmemiş olsa bile doğru seçimi yapmayı başarırsınız. Bunun için birkaç soruyu cevaplayıp size en uygun modele ve markaya kolaylıkla karar verirsiniz. Bu sorular ise tamamen sizin kahve zevkinizle ve kahve içme sıklığınızla ilgilidir. Öncelikle hangi kahveyi sevdiğinizi belirlemeniz gerekir. Her zaman aynı kahveyi mi içmek istersiniz yoksa birbirinden farklı denemeler mi yapmak istersiniz, buna karar vermelisiniz. Kahve pişirme şekillerinden hangisinin sizin damak tadınıza hitap ettiğini bulmalısınız. Son olarak da kahveyi hangi sıklıkla içtiğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü alacağınız makineyi ne kadar çok kullanacağınız tamamen bu sıklığa bağlıdır. Günde bir fincan kahve içmek ile dört fincan içmek arasında büyük fark olduğunu unutmamalısınız. Eğer belirgin bir kahve zevkiniz yok ise o zaman hangi makinenin hangi kahve tipleri için uygun olduğunu öğrenerek işe koyulabilirsiniz. Bu yazımızda elektrikli kahve makinesi modelleri ve kahve makinesi markaları hakkında merak ettiklerinize yanıt bulabilir ve Trendyol'un indirimli kahve makinesi fiyatlarıyla avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Türk Kahvesinden Vazgeçemeyenlere

Hangi kahve türünü seversek sevelim Türk kahvesi makineleri aslında her evde bulunması gereken küçük ev aletleri listesinin başında gelir. Bu gereklilik ve talep sebebiyle bugün tekli ya da ikili kahve makinesi gibi çok sayıda farklı ürün çeşitliğine ulaşmak mümkün. Kalabalık bir aileniz var ise ya da cihazı geniş ölçekli bir iş yerinde kullanmak isterseniz tek seferde çok sayıda pişirme imkanı sunan büyük kahve makinesi modellerini incelemeniz gerekir. Büyük modeller genellikle ikili kahve makinesi tipinde olur ve sizlere iki ayrı kahve makinesi cezvesi sunar. Bu imkanı tanıyan modeller sayesinde aynı anda sade, orta ya da şekerli kahveleri pişirmek oldukça pratik hale gelir. Su hazneli kahve makinesi arıyorsanız yine bu modeller isteklerinize cevap verebilir. Büyük kahve makinesi seçeneklerinden herhangi birini tercih ettiğinizde genellikle bir litreden fazla su hacmi sunan bir makineye sahip olursunuz. 

Daha küçük bir kahve makinesine ihtiyacınız var ise yine ev ve ofis tipi kullanıma uygun olan ama tek seferde daha az kahve pişirme imkanı tanıyan tekli kahve makinesi modellerini incelemelisiniz. Yalnızca bir tane kahve makinesi cezvesi sunan bu ürünler arasında da yine su hazneli kahve makinesi modellerine ulaşabilirsiniz. Eğer su için ayrılmış ayrı bir haznesi olmayan tekli kahve makinesi almak isterseniz kahvenizi pişirirken suyu cezve bölümüne eklemeniz gerekir. Çelik kahve makinesi yerine daha uygun fiyatlar sunan ve Türk kahvesi için tasarlanan ilk elektronik cihaz olan plastik kahve makinesi modellerine de göz atabilirsiniz. Büyük bir cezve formunda olan ve bugün oldukça şık tasarımlarını bulabileceğiniz plastik kahve makinesi modelleri yine elektrikle çalışan ve ayrı bir su haznesi olmayan cihazlar arasında yer alır. Nasıl bir pişirme yapacağınıza karar verip alacağınız cihazın büyüklüğünü ve kapasitesini belirledikten sonra artık markaları ve tasarımları incelemeye geçebilirsiniz. Bu kararı verirken mutfağınızın renklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Pembe kahve makinesi seçeneklerinden siyah, kırmızı, beyaz kahve makinesi modellerine kadar farklı birçok tasarıma Trendyol'un indirimli kahve makinesi fiyatlarıyla ulaşabilirsiniz. 

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Seçilir?

Kahve makineleri arasında seçim yapmaya çalışan tüketicilerin en zorlandıkları model genellikle filtre kahve cihazları olur. Son yıllarda artan yeni nesil kahve dükkanları ve global markalar vesilesiyle filtre kahvenin farklı birçok pişirme yöntemini tanımış olanlar aynı tarifleri kendi evlerinde de denemek ister ama ne yazık ki makine seçimi yapmak o kadar kolay olmaz. Filtre kahve cihazları pişirme yöntemlerine ve kullanılacak kahve tipine göre değişkenlik gösterir. Öncelikle sizin hangisine ihtiyacınız olduğunu bulmanız gerekir. 

Sadece filtre kahve içmeyi seviyorsanız ve başka tarifler denemek gibi bir isteğiniz yoksa demleme usulünü kullanan klasik filtre kahve cihazlarına göz atmalısınız. Bu kahve makinesi espresso pişiremediği ve bir basınç sistemine sahip olmadığından kullanım açısından oldukça pratiktir. Çalıştırmadan önce herhangi bir ayar yapmanıza da gerek yoktur. Su haznesini doldurmanız ve kahve gözüne daha önceden çekilmiş olan kahvenizi eklemeniz yeterlidir. Isınan su yükselerek kahve bölümünden geçer ve damıtma işlemini başlatır. Kahve makinesi demlik özelliği sunuyorsa damıtma işlemi fincan yerine demliğe de yapılabilir. Damıtma süresi makineler arasında farklılık gösterir. Klasik filtre kahve cihazları yalnızca çekilmiş yani öğütülmüş kahve kullanmanıza olanak tanır. Çekim işlemi yapmadığı ve süt haznesi de olmadığı için bu makinelerin temizliği de oldukça kolaydır. Pratik bir şekilde takıp çıkarılan parçaların çoğunu elinizde ya da bulaşık makinenizde yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz. Bu tarz modellerin çoğunluğunda kahve makinesi filtresi kullanmanız gerekir. Ama kahve makinesi filtresi kahvenizin tadını çok etkilemeyecek parçalardan biridir. Bu cihazların tasarımları arasında da yine oldukça renkli seçenekler bulunur. Mutfağınıza beyazın sadeliği hakim ise pembe kahve makinesi seçerek renkli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Minimal tasarımlardan vazgeçemiyorsanız beyaz kahve makinesi modellerine göz atabilirsiniz. Filtre kahve seçenekleri arasında istediğiniz tüm renk, model ve tasarımlarına en avantajlı kahve makinesi fiyatları ile Trendyol'dan ulaşabilirsiniz. 

Son Yılların Gözde Kahve Makinesi Önerisi

Eğer her seferinde çok taze bir filtre kahve deneyimi yaşamak istiyorsanız, kullanacağım kahve makinesi espresso ve kapuçino başta olmak üzere başka çeşitler de pişirebilsin diyorsanız satın almanız gereken kahve makinesi kapsüllü bir modeldir. Kendi damak zevkinize göre kişisel ayarlama seçenekleri de sunan bu tarz makineler sayesinde birçok farklı kahveyi kahve makinesi kapsülü ile deneyimleme fırsatı bulursunuz. Bu makineler çekirdek kahve makinesi sınıfında olmadıkları halde tazelik konusunda da büyük bir avantaj sunar. Kullanacağınız kahve makinesi kapsülü hava almayan vakumlu paketlerde sunulduğu için ürünün üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar taze bir kahve deneyimi yaşarsınız. Hemen hemen her çeşit kahve tipinin kapsülleri üretildiği için bu cihazlarda hepsini kolaylıkla pişirebilirsiniz. Kapsüllü kahve makinenizi kullanmadan önce su haznesini doldurmanız gerekir. Ardından kapsül bölümünü açarak içmek istediğiniz kahveye ait kapsülü yerleştirip kapattıktan sonra çalıştırabilirsiniz. Kahve makinesi otomatik sisteme geçer ve hazne bölümündeki su yeterli ısıya geldikten sonra kapsül bölümüne doğru ilerler ve damıtma işlemi başlar. Yine tercih edeceğiniz marka ve modele göre suyun ısınma zamanı ve kahveyi damıtma süresi değişkenlik gösterir. Kapsüllü kahve makinelerinin çoğunda bulunan süt köpürtme aksesuarları sayesinde ayrıca bir sütlü kahve makinesi satın almanıza gerek olmadan ekstra sütlü kahveler hazırlayabilirsiniz. Çekirdek kahve makinesi almak istemiyor ama her seferinde taze bir kahve deneyimi yaşamak istiyorsanız bu tarz cihazlardan birini seçmelisiniz.

Kapsüllü makineler tasarım özellikleriyle de öne çıkar. Ancak her tasarımın farklı renklerde başka imajlar oluşturacağını da unutmamak gerekir. Örneğin dinamik bir imaj arıyorsanız kırmızı kahve makinesi modellerini tercih etmelisiniz. İş yerinizde ya da toplantı odanızda kullanacaksanız siyah kahve makinesi modellerini incelemelisiniz. Ama rengi ya da markası ne olursa olsun kapsüllü makineleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kullandığınız kapsül kahvenin makinenizle uyumlu olup olmadığıdır. Eğer almaya karar verdiğiniz kahve makinesi kapsüllü ise sadece cihaza değil, kapsül kahve seçeneklerinden dilediğiniz ürüne de Trendyol'da tek tıkla ulaşabilir ve espresso, kapuçino ya da kremalı kahve deneyimini kendi evinizde yaşayabilirsiniz. 

Barista Düzeyinde Kahve Yapmak İsteyenlere

Kahve hazırlama işinde profesyonel bir barista seviyesine gelmek istiyorsanız ya da cafe için kahve makinesi arıyorsanız espresso kahve cihazlarını incelemeniz gerekir. İtalyan kahve makinesi olarak da bilinen bu tarz cihazlar sayesinde kahve çekirdeklerini çekerek her fincanda taze kahve deneyimi yaşarsınız. Üstelik öğütme işlemini ince ya da kalın gibi dilediğiniz bir ayarda ve oranda yapabilirsiniz. Herhangi bir kahve makinesinden çok daha farklı bir sonuç elde etmenize olanak sağlayacak espresso makineler ile kahvenin miktarını ve pişirme süresini de kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Elbette bu mükemmel sonuca ulaşmak için öncelikle makinenizi iyi tanımalı, kullanma talimatlarına dikkat etmeli ve birkaç deneme yapmalısınız. Süt köpürtme aksesuarları sayesinde başka türlü bir sütlü kahve makinesi satın almadan farklı kahve denemelerinde de bulunabilirsiniz.

Espresso makinelerin en önemli parçası süzgeçli kaşığıdır. Makineniz ile taze çektiğiniz kahvenizi bu süzgeç kaşık içine yerleştirip yeniden cihaza takarak kullanmanız gerekir. Kahve yerine yerleştikten sonra düğmeye basılır, kahve makinesi otomatik olarak basınçlı suyu süzgeçten geçirir ve çok kısa süre içerisinde kahveniz fincana damlamaya başlar. Eğer kahve makinesi demlik özelliği de sunuyorsa damıtma işlemini bu şekilde de yapabilirsiniz. Bu tarz bir cihaz seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik makinenin basınç seviyesinin en az dokuz bar seviyesinde olmasıdır. Çünkü iyi bir espresso elde etmek ancak bu basınç seviyesiyle mümkün olur. Cafe için kahve makinesi arıyorsanız ve İtalyan kahve makinesi sınıfında olan bu tarz profesyonel bir espresso cihazı seçmeye karar verdiyseniz çelik kahve makinesi modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede makinenizi çok daha uzun süreler kullanabileceğinizi unutmayın. Benzersiz imkanları neticesinde diğer modellerden daima daha farklı fiyatlarla sunulan espresso kahve makinesi indirimli fiyatları ile Trendyol'da sizleri bekliyor.

Küçük Kahve Makinesi İsteyenlere

Özellikle mini kahve makinesi arıyorsanız, kablosuz kahve makinesi sınıfında bulunan seçenekleri incelemelisiniz. Bunlardan ilki olan espresso pot en mini kahve makinesi olarak da bilinir. Espressonuzu ocak üstünde veya herhangi bir ateş üstünde pişirmenize olanak sağlar. Bu özelliği sayesinde iyi bir espresso deneyimini bir kamp ateşi etrafında otururken bile yaşarsanız. Kablosuz kahve makinesi isteyenlerin bir diğer seçeneği ise french press modelleridir. French pressler temelde içinde süzgeç bulunan bir sürahi gibidir. Bu küçük kahve makinesi yalnızca çekilmiş kahve ile kullanılabilir. Kahveyi önce french presse döküp üzerine sıcak suyu ekleyerek birkaç dakika süren demlenme sürecinin ardından süzgeci bastırmanız gerekmektedir. Pot ve french press seçenekleri ile yalnızca espresso ve filtre kahve içme imkanı bulacağınızı da unutmamalısınız. 

Kahve makinesi önerileri sizlere yol gösterici olur ama iyi bir kahve deneyiminin en temelde, taze çekilmiş bir çekirdekle mümkün olduğunu unutmamalısınız. Kahve makineniz ne kadar profesyonel olursa olsun kullandığınız kahve taze değil ise sonuç sizi memnun etmez. Evinizdeki makinenizin kahve çekme özelliği yok ise bir kahve öğütme makinesi edinmeniz gereklidir. Ortalama bir makineye sahip olsanız bile bu öğütücü sayesinde daha iyi bir kahve deneyimi yaşarsınız. Taze kahve çekirdeği çeşitlerini de dilerseniz Trendyol'da kolayca bulabilir ve farklı kahve türlerini de kolaylıkla ve güvenle deneyebilirsiniz. Trendyol seçenekleri arasında espresso çekirdek ürünlerini ve Meksika, Kolombiya, Dominik, Brezilya gibi kahvesiyle meşhur birçok farklı ülkenin taze çekirdeklerini bulabilirsiniz. Çekirdek kahvenizi orta kavrulmuş, olgunlaştırılmış ya da çiğ olarak da temin edebilirsiniz. Trendyol'un sizlere sunduğu sayısız seçenek arasında özgürce seçim yapabilirsiniz. İsterseniz eviniz için kahve makinesi pembe modelleri arasından bir ürünü tercih edebilir ya da ofis kahve makinesi için çok uygun olan ve farklı markaların sunduğu tasarımlar içinde öne çıkan kahve makinesi kırmızı modellerini tercih edebilirsiniz. Trendyol benzersiz kahve makinesi fiyatları ve dünyaca ünlü marka seçenekleri ile unutulmaz bir kahve deneyimi için sizleri bekliyor. 

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Kahve makinelerinizi günlük ve aylık olarak temizlemeniz önerilir. Günlük olarak kullanmış olduğunuz kahve makinelerinizi temizlerken sadece ılık su kullanılması önerilir. Fakat kahve makinesini aylık olarak temizleme sırasında durum farlılık gösterir. Kahve makinenizin aylık temizliği sırasında ılık suyla birlikte organik, az kimyasal içeren ürünlerin kullanılması önerilir. Herhangi bir deterjan kullanımı ile birlikte makinenizin bol suyla durulanması tavsiye edilir. Pek çok insan tarafından sabah, öğle ve akşam üç öğün kahve sıklıkla tüketilmektedir. Kahvelerin makinede yapılması ile elle yapılması arasında çok fazla tat farkı vardır. İnsanlar tarafından kahvelerin makinede yapılmış olanları daha çok tercih edilir. Böylelikle kahve makinesi kullanılarak kısa sürede kahveler de yapılmış olmaktadır. Kahve makinelerinde yapılan kahvenin tadının güzel olması makine temizliği ile bağlantılıdır. İyi temizlenmeyen kahve makinelerinde yapılan kahvelerde kötü tat ve koku olur.

Kahve Makinesi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Kahve makinesi kahveyi demledikten sonra kahvenin sıcak tutulması amacıyla da 75.4 Wh bir elektrik harcar. Kahve makinası kahve hazırlama ve sıcak tutma süresi yaklaşık bir saate yakındır. Bu süre zarfından 138.5 Wh elektrik enerjisi harcar. Dilerseniz kahvenizi demlendikten sonra hemen tüketebilirsiniz. Böylelikle elektrik enerjisinden de tasarruf etmeniz mümkündür. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok yerde kullanım kolaylığı sağlayan makineler günlük hayatta yer edinmiştir. Bu makineler arasında en çok kullanılan cihaz kuşkusuz kahve makineleridir. Birçok evin tezgahında sıklıkla görebileceğimiz kahve makineleri günlük yaşamı kolaylaştırmıştır. Kahve makinelerinde kahve yapım aşaması ve kahve yapıldıktan sonraki aşamada makinenin çalışabilmesi açısından makine bir enerjiye ihtiyaç duyar. Kahve makinesi bu enerji ihtiyacını elektrik enerjisi yoluyla karşılar. Kahve makinelerinin harcadıkları enerji miktarları kahve makinesinin modeline göre farklılık göstermektedir.

Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kahve makinesi alırken dikkat edilmesi gereken birden fazla detay vardır. İlk dikkat edilmesi gereken nokta kahve makinesinin kapasitesinin ne kadar olduğudur. Kahve yapma kapasitesi fazla olan makineler tercih edilmelidir. Kahve makinenizde filtre kahve yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için kahve makinesi seçerken kendinden filtreli özellikte olan makine tercih edilmesi işinizi kolaylaştırır. filtre çekirdek kahve ile yapmanın yanında sütlü kahvelerde içmek isteyebilirsiniz. Kahve makinesinde süt köpürtme işlemi ve süt ısıtma işlemi yapabileceğiniz ekipmanlar olmasına dikkat ediniz. Kahve makinelerini güvenli bir yerden almanız önerilir. Birden fazla çeşitte ve fonksiyonda kahve makinelerini inceleyerek tercihte bulunabilirsiniz. Teknolojik ürünlerin satış oranlarına bakıldığında en çok artan kahve makineleri olmuştur. kahve makinanızla eşsiz bir kahveler yaparak keyif sürebilirsiniz. Birbirinden farklı tatlarda kahveler hazırlamak için kaliteli kahve makinelerine Trendyol sayesinde ulaşabilirsiniz.