"

Stradivarius

" araması için 2609 sonuç listeleniyor
Stradivarius
Filtreleri Temizle
Sonraki Sayfa

Stradivarius

Modaya İspanyol Damgası

Globalleşen alışveriş alışkanlıkları ve modanın bir anda tüm dünyadaki erişilebilirliğinin artması ile birlikte pek çok marka güç kazanmış, bu güce binaen farklı ülkelere erişme imkânı yakalamıştır. İspanya’nın Barcelona şehrinde ortaya çıkarılmış bir marka olan Stradivarius da bu gelişimden nasibini alan, dünyanın pek çok farklı ülkesine yayılabilen moda markalarından birisidir. İnce geçişli tasarımların ağırlıkta olduğu, dinamik fakat aynı zamanda ağırbaşlı bir görünüm vaat eden ürünler ayakkabıdan elbiseye, cüzdandan saç bandına, ceketten sırt çantasına kadar varan farklı kapsamlarda tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Stradivarius ayakkabı modellerinin, farklı ürün çeşitliliklerini sağlama adına sandalet, stiletto, sneaker gibi farklı kategorilere dağılmış olduğu kolayca fark edilebilmektedir. Kullanım alanına ve tarza bağlı olarak çeşitlilik göstermesi hedeflenen ayakkabı modelleriyle Stradivarius kadın ve erkek giyimine İspanyol damgası vurmayı fazlasıyla başarmaktadır. Yürüyüşlerdeki rahatlığı, Akdeniz ikliminin yumuşak rüzgârlarından esinlenerek ortaya koymayı hedefleyen ürünlerinde yaz ve ilkbahar esintileri bulmak mümkündür. Nitekim, bilhassa sandalet modellerindeki hasır dokular ve kahverengi ağırlıklı renk tercihleriyle kullanıcısını bir bahar akşamı gezintiye çıkacakmışçasına hazırlamayı düstur edinmiş, bu bahar havası duygusunu da iç aydınlatıcı bir ferahlıkla sokaklarda yansıtmaya hazırdır. Markanın tüm ürünlerine göz attığınız takdirde bu bahar dokusunun aksesuarlarda dâhi sizi beklediğini görecek, iç ısıtan sıcak renklerin sadeliğin ihtişamından güç alan birlikteliğini beğeniyle karşılayacaksınız. Akdeniz iklimini gardıroplarınıza, evlerinize, ayakkabılıklarınıza ve Stradivarius’un tasarımlarını geliştirdiği tüm alanlara taşıyabilmek için sizlere markanın tüm ürünlerini içeren sayfası yeter de artar bile.

Stradivarius Ürün Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gün içinde çok eşyaya ihtiyaç duyan, yahut şıklığını tamamlayacak aksesuarların yolunun çantadan geçtiğine inanan kadınların en büyük derdi her kıyafetleriyle uyum sağlayacak modelleri bulmanın zorluğudur. Bu zorluğun çözümü, kişilerin benimsedikleri giyim tarzını yansıtan aksesuarları edinmesiyle gerçekleşmekte olsa da; böyle bir durum her zaman mümkün olmayabilir. Her şartta size eşlik edecek bir çanta bulmanız için çantanızın tarz olarak da, renk olarak da çoğu kıyafet tarzına uyum sağlayabilecek bir model olması icap eder. Stradivarius çanta modelleri, tam olarak bu prensiple geliştirilmiştir. İlgili kategorinin, pek çok farklı yan kategorileri bulunmakla birlikte sırt çantası ve bel çantası alanlarını incelediğiniz takdirde dâhi şu anda gardırobunuzda bulunan pek çok kıyafetinizle doğrudan uyum gösterebilen çanta modelleriyle karşılaşabilirsiniz. Renk çeşitliliği, bilhassa bel çantası modellerinde kullanıcıları beklemekle birlikte haki renklerden açık renklere dek geniş bir skalada tasarlanmış, günün ve güncelin modasına ayak uydurabilecek ürünler bu alanda yer almaktadır. Bel çantalarındaki ayrım, tasarımsal ufak dokunuşlarda gizli olup ön bölmenin hacmi ve konumu gibi detaylarda kendisini göstermektedir. Sırt çantalarında ise ağırlıklı olarak tek rengin hâkim olduğu modeller bulunmakla birlikte tasarımsal farklılıklar bu ürünlerde daha belirgin olmaktadır. Nitekim sırt çantalarının boyundan, önlerinde yer alan bölme sayısına ve bu bölmelerin hacmine kadar işlevselliğin göz önünde bulundurulduğu tasarım ayrımları kullanıcı dostu ürünlerin geliştirilmiş olduğuna delalettir. Gün gün, dönem dönem ve hatta bazen gün içinde belli dönemlere ayrılacak şekilde çantalara olan ihtiyaç değişmekte, daha geniş veya daha küçük çantalar ihtiyacı görür hâle gelmektedir. İşbu durumlara dönük olarak, renk çeşitliliğiyle birlikte tasarımsal açıdan farklılıkların sunulmasının arka planında da ihtiyaç gözetimi yatmaktadır. Poliüretan, polyester ve sunî deri hammaddelerinden oluşmuş büyük ve orta boy seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan sırt çantalarında yumuşak çevrelemenin tercih edilmesinin altında, Stradivarius’un genel tasarım yaklaşımı yer almaktadır. Akdeniz’in dokusunu modayla birleştirmeyi temel prensip edinen markanın tasarımlarında yumuşak geçişler, yuvarlak hatlar ve pastel renkler ağırlıktadır. Bel çantalarında her ne kadar sert tonlardaki renkler yer alsa da, bu çantaların kıyafet ve aksesuar bileşiminde hacimsel olarak küçük bir detay hâlinde yer almasına mukabil, daha geniş bir detay olmaya teşne sırt çantalarında sadece pastel renklerin tercih edilmesi, bu ağırlığın net bir göstergesidir. Sadece çantalarda değil, aksesuar ve takılarda da bu prensiplerden hareketle geliştirdiği modellerini kullanıcılara ulaştırmayı hedeflemekte olan Stradivarius indirim ve yeni sezon ürünleri gibi detayları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Gardıroba Bahar Geldi

Bahar temizliği, ezelden beridir evlerin vazgeçilmezi olan; yenilenen mevsimlerin ve değişen, gelişen dünyanın minimal ölçekte bir göstergesidir. Eskiler düzenlenir, yeniler edinilir, yazlık ve kışlık kıyafetler kendi aralarında öncelik sıralamalarını değiştirir. Bu aşamada moda açısından en olmazsa olmaz yaklaşım, ruhu ısıtacak bahar dokusuna sahip kıyafetleri gardıropta görebilmektir. Maalesef günümüzde bu her zaman mümkün olmamaktadır. Zira renk tercihlerini pastel ağırlıklı tonlardan yana seçenlere hususî olarak hitap eden markalar fazla bulunmamaktadır. Fakat Stradivarius elbise modelleri başta olmak üzere kılık kıyafet tercihlerinde gardıroplara bahar havasını katmaya teşne ürünleriyle pastel dokuları sevenlerin vazgeçilmezidir. İspanya kökenli bir marka olan Stradivarius’un bu mirasın taşıyıcısı olma misyonundan hareketle gelişmiş olan Akdeniz ikliminin temsilcisi konumunu iyi değerlendirdiği pek âlâ söylenebilir. Bahar temizliğine giyim kuşamdaki pastel dokular ile ruhuna sunduğu Akdeniz havası fırsatı ile eşlik etmeyi hedefleyen kullanıcıların takdirini toplamaya teşne elbise modellerinde vintage dokular da sık tercih edilen tasarım detayları olarak dikkat çekmektedir. Uzun veya mini, büzgülü veya pilili hiç fark etmeksizin her beğeniye dönük, kullanıcıların takdirini toplayan tasarımların neredeyse tamamını bünyelerinde geliştirilen elbiselerle yansıtmayı başaran markanın kısa kollu, kolsuz, uzun kollu ve trukavar kol seçenekleriyle geliştirilen elbise modelleri; sayfamızda bulunabilmektedir. Hem casual hem de trend stillere sahip ürünlerle geniş bir çeşitlilik yakalamayı hedefleyen Stradivarius, bu çeşitliliği yaka tarzlarında da fazlasıyla gösterebilmektedir. Elbiseleri bisiklet, gömlek, halter, kare, kruvaze, u ve v yaka olmak üzere yedi farklı tarzda tasarlayan markanın farklı kumaş tiplerini sevenlere dönük olarak bu elbise modellerini de triko, örme ve dokuma olmak üzere üç farklı kumaşla geliştirdiği vakidir. Desenlerinde gözettiği Akdeniz tınısını baskılı ve çiçekli modellerde olduğu kadar düz renkli, ekoseli veya puantiyeli modellerde de fazlasıyla gösterdiği, kolayca fark edilebilen bir gerçektir. Gardıroplarda kışlık kıyafetlerin kaldırılmasına mukabil göz önüne çekilecek, giyim kuşamda günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olacak olan; bu sebeple baharı yansıtan ve hatta yazı müjdeleyen tasarımlara sahip olması gereken elbise modellerinin tamamen bu kriterler gözetilerek geliştirildiği aşikardır. Elbiselerle sınırlı olmayan bu bahar havasını yansıtmaya kararlı olan Stradivarius aksesuar çeşitleriyle de yaz mevsimini tarzıyla müjdelemeye kararlı olan kullanıcıların yüzünü gülümsetmeyi başarmaktadır.

Akdenizde Kış Başkadır

Her ne kadar kumsallara eşlik eden meşhur şarkıyla akıllarda yer etse de, Akdeniz akşamları dört mevsim güzeldir ve kış mevsiminde daha da başkadır. Zira ılıman iklimin getirisi olarak uysal bir rüzgârın insanlara eşlik ettiği, ılık yağmurların yağmakla yağmamak arasında gidip gelen damlalarla yer yüzüne indiği bir iklimin kışı çirkin olamaz. Stradivarius online araştırmalarınızda da kolayca tespit edebileceğiniz üzere Akdeniz havasını taşımayı şiar edinmiş ve modellerini de bu düsturla geliştiren bir marka olmakla birlikte pek tabi ki kış mevsimini es geçmemektedir. Zira Akdeniz iklimine âşık herkesin, dört mevsim bu iklimi yaşama imkânı olmamakta; ancak pastel renklerle tarzına, dolayısıyla giyim kuşamına bu iklimi yansıtma fırsatını, globalleşen dünyanın getirisi olarak kolaylaşan alışveriş trendleriyle herkes yakalayabilmektedir. Stradivarius mont çeşitlerinde kış mevsiminin tüm çetinceviz koşullarına karşın kadın giyiminin pastel gücünü ortaya koymaktadır. Kısa ve uzun boylarda geliştirilen mont modellerinde kullanılan malzemeler poliamid ve polyester olarak dikkat çekmekte, bomber ve şişme tarz modellerle kullanıcıların beğeni kriterleri gözetilmektedir. Pastel tonlara vurgun kadınlar için eşsiz ürünler tasarlayan bir imaja sahip olan Stradivarius kazak kategorisinde de bu imajını zerre sarsmamaktadır. İnsana iç karartıcı bir hava ve zorlu koşullar izlenimi sunan kış mevsiminin tüm kötücül yönlerine tezat bir şekilde iç aydınlatıcı tonlarda kazaklar üreten; bu kazakları ise dokuma ve örme olarak iki ana kumaş tipiyle geliştiren markanın materyallerindeki çeşitlilik ise göz kamaştırmaktadır. Akrilik, pamuklu, poliamid, polyester ve viskoz olmak üzere bu alanda kullanılan neredeyse tüm materyallere başvurarak model çeşitlemesini yapan Stradivarius; diğer ürünlerindeki tarzını bu alanda da göstermekte, kazakları tek renk ve pastel ton olarak geliştirmektedir. Zümrüt ve fıstık yeşilleri, gül kurusu, krem rengi gibi nokta atışı renkleri tasarımlarında değerlendiren markanın montlarıyla uyumlu kazaklar ürettiği dikkatli gözlerden kaçmayacaktır. Moda akımlarının takip edilmesinin zorlaştığı dönemlerden birisi olabilen kış mevsiminde kombin yapmaya müsait kazak ve mont modellerine yer veren marka; bu şekilde hem kalite standardını takdir eden kullanıcıları şaşırtmamakta hem de Akdeniz iklimini taşımayı arzulayanların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır.

Aksesuarlar Seni Söyler

Modanın genişleyen perspektifi, eskiden ne yapılıyorsa günümüzde aynısının yapılarak benzer etkilerin elde edilmesinin önünde bariz bir set kurmaktadır. Bu sete binaen beğeni kriterini belirgin bir eksende, belli bir tarzda ilerleten kadınların tercih ettiği dokuların değişmediği gözlenebilmektedir. Tarzını, başta Akdeniz ikliminin göz kamaştırıcı berraklığına dayandıranlar için aksesuarlar da büyük önem taşımaktadır. Zira aksesuarlar, günümüzde gelinen noktada moda detayı olmaktan çıkmış; modanın neredeyse ta kendisi oluvermiştir. Bütün bu bilinen gerçeklere istinaden Stradivarius takı seçenekleriyle markanın çizgisine dönük beğeni algısına sahip kullanıcıların aksesuar açısından beklentisini karşılamaya müsait ürünler ortaya koymaktadır. Bu anlamda dikkat kesilmesi gereken husus, markanın tüm ürünlerinde benimsediği çizginin takı çeşitlerinde de korunup gözetilmesidir. Zira Akdeniz dokusunun yılmaz bir yaşatıcısı görünümündeki Stradivarius’un takılarında deniz kabuklu ve sedefli küpe çeşitlerine rastlamak mümkündür. Stradivarius küpe modellerinde tamamen açık tonların benimsendiği ürünlere rastlanmakla birlikte boncuk, doğal taş ve zirkon taş tasarımların kullanıcıların beğenisine sunulduğu söylenebilmektedir. Akrilik, çinko kaplama, demir, pirinç ve reçine materyallerinden faydalanılarak ortaya konulmuş küpe modellerinde çivi, halkalı ve sallantılı tasarımlara yer verilmektedir. Benzer standartlar, kolyelerde de kendisini göstermekle birlikte inci ve zirkon taş seçeneklerinin yer aldığı kolye seçenekleri zarif ve ince demirleriyle birlikte bu zarafeti tamamlayacak kolye ucu modellerine sahiptir. Akrilik ve demir bileşenleriyle geliştirilen kolyelerin bu yönleriyle ve renk tonlamalarıyla markanın tüm ürünleriyle ama bilhassa bijuteri seçeneklerinin tamamıyla uyum içinde olduğu da dikkatli bakışlardan kaçmayacak bir gerçeklik olarak ayan beyan ortadadır. Keza bütün bu zerafeti taçlandıracak seçenekleri barındıran taç ve saç bandı kategorisinde yer alan ürün alternatifleriyle de kullanıcıların benimsedikleri tarzı yansıtmalarına olanak tanındığı söylenebilir. Tüm aksesuar seçenekleri gözetildiğinde, Stradivarius cüzdan seçenekleri de dâhil olmak üzere her detayı planlayan ve tasarımda belirgin bir bütünlüğü gözeten bir marka olduğunu göstermektedir. Bu durumun en olumlu yanı; marka ile aynı tarzı benimsemiş kullanıcıların gardıroplarından, takılarına varıncaya değin her alanlarını markanın özenli ürünleriyle donatabilmeleridir.

Stradivarius’un Kombini

Bazı markalar, keşfedilmeyi bekler. Eğer rast gele aramalar yaparken yahut kendi beğeni kriterlerinize dönük ürünlere dair arayışınızda Stradivarius ile karşılaştıysanız; kombinlere müsait Akdeniz dokusunu kısa sürede fark edebilirsiniz. Markanın inşa ettiği tasarımsal çizginin sapmaz bir doğrultuda ilerlemesinin en güzel yanı da tarzınızı yansıtması hâlinde yahut tarz değişikliğinde kendinize yakışacak olan bahar ruhunu tercih etmeniz durumunda baştan ayağa kombin yapabilme imkânını size sunmasıdır. Stradivarius etek ve çanta eşleştirmelerinin kolayca yapılabildiği markalar arasında yer almaktadır. Renk geçişlerinden, tasarımsal detaylara varana dek envai çeşit eşleştirmenin gerçekleştirilebildiği bu ikilinin haricinde Stradivarius pantolon modellerini de gömlekleriyle eşleştirilebilecek şekilde tasarlamakta; bu ikilileri pekiştirmesi adına tercih edilebilecek aksesuarlarda da tarzın belirgin unsurlarını korumaktadır. Ayakkabı, şort ve body üçlüsünün bir arada tercih edilebildiği ender nizamî tarz markaları arasında yer alan Stradivarius ceket modelleriyle de tasarımlarının tamamını kapsayacak ürünleri bünyesinde geliştirmektedir. Dolayısıyla akla gelebilecek tüm ürün çeşitlerini birbiri ile kombin yapmaya müsait tasarımsal dokulara fazlasıyla sahip bir marka olarak pastel tonların gücünü hissetmek, bu güçten hareketle baharı tüm varlığıyla karşılamak ve temsil etmek için can atan kullanıcıların şaşmaz bir destekçisi konumundadır. Benimsediği tarzı geliştirmeye, bu geliştirme sırasında ürün çeşitliliğini de aynı ölçüde genişletmeye dönük marka prensiplerine sahip olan firmanın ürettiği tüm ürünlerde birbiriyle eşleşmeye müsait yapılar gözlenebilmektedir. Pek tabi ki bunun sebebi de markanın kendisine ve dolayısıyla takipçilerine çizdiği tasarımsal sınırlardır. Bu sınırlar sayesinde çok spesifik renk algılarına müsait, ender rastlanabilecek ve yer yer vintage olarak kabul edilebilecek yumuşak geçişli tasarımların âşığı olanlara fazlasıyla kapsayıcı ürün seçenekleri sunabilmektedir. Kategorilerindeki fazlalık, kendi içlerindeki ürün çeşitliliğinin de azımsanmayacak ölçüde olmasıyla bu tarzı seven herkesin yüzünü güldürebilecek yeterliliktedir. Kışın en karanlık dönemlerinde dâhi pastel tonlarda bir montla sokakta yürümenin verdiği hazzı, yahut evden çıkamayacak denli melankolik hissettiğiniz sonbahar akşamlarında gardırobunuzdan size göz kırpacak açık renkli, bahar tınılı elbiseyi gözünüzün önüne getirdiğinizde gayri ihtiyari gülümsüyorsanız; size de bir Stradivorius gerekiyor demektir. Siz artık bu markayı keşfetmeye hazırsınız demektir. Trendyol farkıyla, ve bittabi güvencesiyle, Akdeniz’i gardırobunuza sığdırmak için şimdi gerekli kategorilerden ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.