İlgili Kategoriler
Toplam Hacim
Genişlik
Enerji Sınıfı
Yükseklik
Renk
Fiyat
Dondurucu Yeri
Dondurucu Özelliği
Tip
Derinlik
Buzluk Tipi
Kurulum Gerekli mi?
Kullanım Şekli
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Ürün Puanı
"

Buzdolabı

" araması için 1224 sonuç listeleniyor

Kaliteli Buzdolabı Modelleri ve Fiyatları

Yaşamı kolaylaştıran eşyalar arasında öne çıkan buzdolapları, teknolojik gelişmeler sayesinde yiyecekleri saklamaktan ve dondurmaktan çok daha fazlasını sağlar. Yeni nesil buzdolabı modellerinde, internete bağlanabilme ve led ekran gibi interaktif kullanım sağlayan akıllı donanımlar bulunur. Ayrıca bu beyaz eşyalar soğuk su ve buz pınarı gibi pek çok faydalı ek özelliğe de sahiptir. Üreticiler tarafından yürütülen mühendislik çalışmaları sayesinde buzdolapları, meyve ve sebzelerin doğal tazeliğinin daha uzun süre korunmasını mümkün kılar. İki kapılı buzdolabı, günümüzde en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bu buzdolaplarında bir dondurucu ve bir soğutucu bulunur. Yapılan araştırmalar, ortalama bir kullanıcının, soğutucu bölmesini dondurucuya göre beş ila yedi kat daha sık açtığını ortaya koyar.

Bu basit gibi görünen tasarım hamlesi sayesinde soğutucu ve dondurucu için ayrı kapaklara sahip buzdolapları, enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Yakın dönemlerde geliştirilen ve hızla yaygınlaşan teknolojilerden bir tanesi de no frost buzdolabıdır. No frost özelliği dolaplarda kar ve buz oluşumunu engeller. Bu sayede oldukça zahmetli olabilen dondurucu temizliği, no frost dolaplarda gerekli değildir. Ayrıca bu dolaplar, tüplü ve gazlı eski model buzdolaplarına göre de daha sessiz çalışır. Dünyanın önde gelen markaları tarafından sunulan geniş model yelpazesi içinde, her eve ve iş yerine uyacak bir buzdolabı bulmak mümkündür. Dar alanlarda kompakt çözümler sunan küçük buzdolaplarından üst düzey bir estetikle teknolojiyi birleştiren geniş gardırop buzdolaplarına kadar yüzlerce model arasından seçim yapılabilir.

En Çok Kullanılan Buzdolabı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

En Çok Kullanılan Buzdolabı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Buzdolabı modelleri ve özellikleri kullanacağınız yere ve ihtiyacınıza göre farklılıklar gösterir. Teknolojik gelişmeler ve yenilikçi tasarımlar sayesinde herkesin beklentilerini karşılayacak bir buzdolabı bulmak mümkündür. Genel olarak beyaz eşyalar arasında en fazla yer kaplayan parça buzdolabıdır. Bu doğrultuda bir yenisi alınırken, buzdolabı ölçüleri mutlaka göz önünde bulundurulması gereken özellikler arasındadır. Kullanılacağı yere göre, mini buzdolabından xxl buzdolabına kadar pek çok ebat bulmak olasıdır. Buzdolapları üreticiler tarafından iç hacimlerine göre listelense de doğru seçim yapmak için boy ve derinlik gibi dış ebatlarını bilmek gerekir. Buzdolabının havalandırma yaparak, verimli bir şekilde çalışması için çevresinde uygun şekilde boşluk bırakmak da önemlidir.

Apartman dairelerindeki mutfaklar içerisinde ocak, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi beyaz eşyaların yerlerinin belirlenmiş olması muhtemeldir. Bu mutfak mobilyası ile standart hâle getirilmiş alanlarda, çift kapaklı buzdolabı kullanımı tercih edilebilir. Genelde büyük boy olarak üretilen bu modellerde soğutucu altta, dondurucu üstte ya da tam tersi olarak dondurucu altta ve soğutucu üstte bulunabilir. Daha geniş mutfaklar için kapakları yan yana bulunan gardırop buzdolabı seçenekleri, üst düzey ve kullanışlı tasarımlar olarak öne çıkar. Yerden ve enerjiden tasarruf ettiren küçük ve orta boy buzdolabı alternatifleri de tek başına yaşayanlar ya da öğrenci evleri için idealdir. Bol miktarda taze meyve, sebze ve et gibi gıdaları şoklayarak ilk günkü tazeliğinde ellerinin altında bulundurmak isteyen kullanıcıların tercihleri ise derin donduruculu buzdolabından yanadır. Retro buzdolabı da nostaljik görünümü ile pek çok evde ve işyerinde popüler olan modeller arasındadır. Dışı eski beyaz eşyalara benzeyen bu renkli buzdolabı, içinde yeni nesil özelliklere sahiptir.

Siyah ve gri buzdolabı modelleri de beyaz dışında alternatifler arayanlara farklı renk seçenekleri sunar. Özel bir dolap ya da yuvanın içine yerleştirilen ankastre buzdolabı, şık tasarımı ile diğer eşyalarla bir bütünlük oluştururken yerden de tasarruf edilmesini sağlar. Büro tipi ve tezgah altı buzdolabı gibi modeller kullanım yerine göre tasarlanmıştır. Çok az yer kaplayan mini bar buzdolabı çeşitleri, içecek ikramları için kullanılmak üzere her yerde kullanılabilirler. Genellikle büyük hacimli olarak üretilen yeni nesil şık camlı buzdolabı modelleri; meyve ve sebzeleri göz hizasında tutan fonksiyonel raflara ve çekmecelere sahiptir. Karavan ve kamp buzdolabı gibi mobil seçenekler ile gıdalarınızı ev dışında da taptaze saklamanız mümkün olur. İçeceklerinizi de soğuk tutacak bu ürünler ile gezinin keyfi bir kat daha artar.

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Hacimli Buzdolapları Hangileridir?

Geniş Ailelerin Tercih Edeceği Hacimli Buzdolapları Hangileridir?

Günümüzde markalar, farklı teknolojik özelliklerde ve ebatlarda buzdolabı seçeneklerini tüketicilerin beğenisine sunar. Bu nedenle buzdolabı alırken, farklı üreticilerin ürünlerini incelemek ve benzer olanları karşılaştırmak yararlı bir yöntem olabilir. Fırın ve diğer eşyaların yanında, yeni buzdolabınızı yerleştireceğiniz alanı belirledikten sonra ihtiyacınız olan kapasiteye de karar vermeniz önemlidir. Buzdolabı kapasiteleri hacim birimi olan litre ile ölçülür. Kullanım alışkanlıklarına da bağlı olarak kalabalık aileler için yalnız yaşayanlara göre daha büyük hacimli buzdolapları uygun bir seçenek olacaktır. Üreticiler tarafından 1-2 kişi için 200 ila 400 litre; 3-4 kişi için 520 ila 600 litre; 5 ve daha fazla kişi için 700 litrelik buzdolaplarının kullanımı önerilir. Bu nedenle geniş ailelerin tercih edebileceği buzdolapları arasında büyük buzdolabı modelleri öne çıkar.

Geniş hacimli bu beyaz eşyalar arasında en yaygın olanları çift kapılı buzdolabı seçenekleridir. İki kapaklı buzdolaplarında pek çok farklı renk, ebat ve özellik bulmak mümkündür. Xl buzdolabı ekstra geniş iç hacmi ile kalabalık ailelerin birkaç haftalık yiyecek ve içecek ihtiyacının taze olarak saklanmasına olanak tanır. Gıdaların ilk günkü gibi saklanmasını sağlayan yenilikçi teknolojiler ile birlikte kullanım kolaylığı sağlayan buzdolapları, kullanıcı sayısı arttıkça evde bir cazibe merkezine dönüşür. 4 kapılı ve gardırop tipi buzdolabı modelleri bu kategoride büyük aileleri mutlu edecek alternatifler arasındadır. Bu dolapların geniş dondurucu ve soğutucuları pek çok raf, çekmece ve bölmelere sahiptir. Böylece ortak tüketilen gıdaların saklanmasının yanı sıra kişisel gereksinimler için de dolapta alan oluşturulabilir. Geniş ailelerin misafirleri de fazla olabileceğinden önceden hazırlanmış ve dondurulmuş yiyeceklerin saklanmasında da dört kapılı buzdolapları pratik bir kullanım sağlar.

Buzdolaplarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Buzdolaplarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Piyasada pek çok farklı beyaz eşya üreticisine ait farklı modellerde buzdolabı bulunur. Seçeneklerin çok olması sayesinde her ihtiyaca ve bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Buzdolabı fiyatları teknolojik özelliklerine ve markalara göre değişiklik gösterir. Günümüzde dünyaca tanınmış beyaz eşya markalarının led ekranlı ve internet ile uzaktan erişilebilen yeni model seçenekleri de mevcuttur. No frost, mavi ışık ve hızlı dondurma gibi özellikleri de bulunan bu modeler, çoğunlukla yüksek enerji tasarrufu sağlayacak şekilde üretilir.

Dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü ürünler olarak buzdolaplarının garanti süreleri de oldukça uzundur. Başlangıçta pahalı gibi görünse de uzun yıllar boyunca hemen hemen her gün kullanacağınız bu beyaz eşya için ödediğiniz tutara değecektir. Kalabalık aileler için buzdolabı yanında farklı yiyeceklerin daha uzun sürelerde saklanmasını sağlayacak bir derin dondurucu edinilmesi de uzun vadede ekonomik bir kullanım sağlayabilir. Yeni bir buzdolabı satın almadan önce farklı markaların benzer modelleri karşılaştırılabilir. Böylece aynı özellikteki dolaplar için fiyat aralıkları da belirlenmiş olur. Garanti süresi ve satış sonrası servis hizmetleri de fiyat ile birlikte değerlendirilmesi gereken önemli konulardır.

Böyle pahalı bir eşyayı alırken kullanım performansını değerlendirmek üzere kullanıcı yorumlarına ve önerilerine mutlaka başvurulmalıdır. Bu şekilde buzdolabını satın almadan önce artı ve eksi yönleri hakkında da fikir edinilmiş olur. Gelişen üretim yöntemleri sayesinde, her beklentiyi karşılayacak tasarım ve teknolojiye sahip seçenekler bulmak mümkündür. Yeni nesil buzdolaplarında karbon ayak izini azaltan çevreci özellikler de öne çıkar. Enerji verimliliği sağlayan A+++ buzdolabı modellerinde, günlük elektrik tüketimi 0.5 kw den daha düşüktür.

Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Buzdolabının soğutmamasının birkaç farklı nedeni olabilir. Bunlar, genelde ürünle alakalı teknik sorunlardan dolayı ortaya çıkan durumlardır. Cihazın çalışması için düzgün bir şekilde elektrik alıyor olması gerekir. Elektrik kesintisi veya güç kaynağıyla ilgili bir sorun varsa buzdolabı soğutma işlemini gerçekleştiremez. Cihazınızın içerisindeki sıcaklığı kontrol eden termostat arızalanmış olabilir. Bu durumda cihaz, istenen performansı sağlayamaz. Buzdolabının kapısının tam olarak kapanmaması veya sızdırmazlık contasının bozulması dışarıdaki sıcak havanın içerik girmesini sağlayarak soğutma işlemini etkileyebilir. Soğutma sistemi; kompresör, kondensor, evaporatör ve soğutma akışkanı gibi birçok parçadan oluşur. Bu parçalardan herhangi birinde arıza meydana gelmesi durumunda soğutma işleminde sorun yaşanabilir. Buzdolabına çok fazla eşya yerleştirilirse sistem, bu eşyaları işlemekte zorlanır ve dolayısıyla yeterli soğutamayabilir.

Statik Buzdolabı Ne Demektir?

Statik buzdolabı, geleneksel olarak kullanılan ve soğutma işlemini statik bir şekilde gerçekleştiren bir cihaz tipidir. Statik buzdolapları, genellikle daha düşük maliyetli ve enerji verimliliği düşük seviyede olan modellerdir. Ayrıca içerisinde fan bulunmadığı için sessiz çalışır. Buzdolabındaki soğutma işlemi, doğal konveksiyon prensibi kullanılarak sağlanır. Bu modellerde bir kompresör veya fan gibi aktif hava sirkülasyon sistemleri bulunmaz. Soğutma, cihazın üst kısmında bulunan bir evaporatör plakası aracılığıyla gerçekleştirilir. Evaporatör plakası, soğutucu gaz yardımıyla soğuk akışkanın buharlaşmasını sağlayarak içerisindeki sıcaklığı düşürür. Gazın buharlaşması sonucunda ortaya çıkan hava, buzdolabının içerisinde yoğunlaşır ve aşağı doğru hareket ederek içerisindeki gıdaları soğutur. Yoğunlaşan sıcak hava ise buzdolabının duvarlarına doğru yükselir ve dolap içinde tekrar buharlaşmak üzere üst kısma doğru ilerler. Bu şekilde doğal konveksiyon prensibiyle soğutma sağlanır.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Buzdolabı satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bu kriterler sayesinde satın alacağınız üründen maksimum verim sağlayabilir, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir buzdolabına sahip olabilirsiniz. Enerji verimliliği konusunda A++ veya daha yüksek seviyede olan bir buzdolabı tercih edebilirsiniz. Uzun vadede enerji tüketim maliyetleriniz üzerindeki etkisini görebilirsiniz. Buzdolaplarında farklı soğutma sistemleri bulunur. Statik ya da no-frost gibi seçenekler arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Alacağınız cihazın dondurucu bölmesinin ihtiyaç duyduğunuz gıda kapasitesini karşıladığından emin olmanız gerekir. Seçeceğiniz ürünün yeterli depolama alanına ve erişilebilir bir iç düzene sahip olması önemlidir. Buzdolabının çalışma sesinden rahatsızlık duyuyorsanız alacağınız buzdolabının ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Daha uzun ömürlü bir cihaza sahip olmak isterseniz bu faktörlere dikkat ederek isteklerinize ve bütçenize uygun modeli bulabilirsiniz.