Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Topuk Tipi
Taban Tipi
Ortam
Bağlama Şekli
Taban Teknolojisi
Desen
Dış Materyal
Materyal
Fiyat Geçmişi
Topuk Boyu
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Nike Air Max

" araması için 1874 sonuç listeleniyor

Rahat ve Trend Nike Air Max Modelleri

Dünyaca ünlü spor giyim üreticisi Nike tarafından üretilen Air Max modelleri, yaratıcı ve fonksiyonel dizaynlarıyla dikkat çeker. Bu seride her alanda kullanılmak için uygun ayakkabı modelleri mevcuttur. Rahat ve şık bir yapıya sahip olan bu ürünleri günlük giyimde tercih edebileceğiniz gibi antrenman yaparken de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu ayakkabılar, konforlu bir iç yapıya sahip olmakla birlikte hareket özgürlüğü sağlayan bir esnekliğe de sahiptir. Ancak bu çeşitleri farklı kılan temel özellik, taban kısmının farklı tasarımıdır. Nike air max modelleri, ilk kez 1987 yılında Tinker Hatfield’ın çizgisiyle üretilmiştir. Bir mimar olan Hatfield, bu ayakkabıları mimari stilden esinlenerek tasarlamıştır. Yaratıcı dizaynları ve özellikleri sayesinde tüm dünyada tercih edilen bu çeşitler arasında her yaş grubu ve cinsiyete uygun ürün bulmak mümkündür.

Farklı Alanlarda Tercih Edebileceğiniz Nike Air Max Modelleri Nelerdir?

Farklı Alanlarda Tercih Edebileceğiniz Nike Air Max Modelleri Nelerdir?

Spor yaparken ayakkabı seçimi son derece önemlidir. İyi bir tercih yapıldığında ayakların zeminle teması sağlıklı bir biçimde gerçekleşir. Doğru ayakkabı seçimi yapmak, spor esnasında oluşabilecek sakatlık ve yaralanmaların da önüne geçebilir. Nike air max spor ayakkabı modelleri, antrenman esnasında kullanmak için idealdir. Bu çeşitleri gündelik egzersizlerde de güvenle kullanabilirsiniz. Bu ürünler arasında profesyonel antrenmanlar ve aktiviteler için tasarlanmış pek çok model mevcuttur.

Nike’ın geliştirip ürettiği ayakkabı çeşitleri arasında dış mekân sporları için özel dizaynlar da yer alır. Outdoor spor aktiviteleri yaparken sert ve pürüzlü zeminlere dayanıklı bir ayakkabı seçmek gerekir. Ayakların zemin temasının kesilmesi, önemli bir kriterdir. Tercih edilen modellerin sağlamlık ve esnekliği de aynı anda sağlayabilmesi gerekir. Nike air max kategorisinde trekking gibi özel etkinliklere ve basketbol gibi dış mekânda yapılan sporlara uygun birçok çeşit mevcuttur.

Basketbol, ayakkabı seçiminin iyi yapılması gereken bir spor dalıdır. Bu sporu gerçekleştirirken koşu ve zıplama gibi hareketler yapılır. Bu noktada seçilen ürünlerin sağlam olması, oluşabilecek sakatlık ve yaralanmaların önüne geçebilmek için önemlidir. Antrenman ya da müsabaka sırasında hareket kabiliyetini rahatlıkla sağlayabilmek için de ürünün elastikiyetinin yüksek olması gerekir. Nike air max teknolojisiyle tasarlanmış ayakkabılar arasında basketbol için özel olarak üretilmiş modeller mevcuttur. Bu modeller, oyun sırasında gereken sağlamlık ve esnekliğe sahip olacak şekilde üretilmiştir.

Ev ve dışarıda giyilen açık ayakkabıları iyi seçmek önemlidir. Özellikle evde zaman geçiriyorsanız günün büyük bir kısmında ayağınızda olan terlikleri seçerken ortopedik olanları tercih etmelisiniz. Nike air max terlik, hem evde hem de yaz aylarında dışarıda giymek için son derece ideal bir üründür. Bu modelin alt kısmında ayak tabanını rahat ettiren özel bir tasarım yer alır. Ürün, zemine temas eden kısmın sağlamlığı sayesinde dışarıda uzun yürüyüşler yapmak için de oldukça uygundur.

Günlük giyimde tercih edilen ayakkabıların sağlam bir yapıya sahip olması önemlidir. Özellikle uzun yürüyüşlerde ayakları koruyan ve rahat ettiren modeller tercih edilmelidir. Nike air max günlük ayakkabılar, konforlu ve şık tasarımlara sahiptir. Bu çeşitlerin zemin ile temas eden kısmı, sertliğin hissedilmesini önler ve adeta havada yürüyormuş hissiyatı yaratır. Ayrıca bu kategoride farklı renk seçenekleriyle dizayn edilmiş ve çeşitli tarzlara hitap eden ürünler de mevcuttur. Dilerseniz tarzınızla uyumlu olan ve rahatlıkla kombinleyebileceğiniz nike air max renkli taban özelliğine sahip ayakkabı modellerine de göz atabilirsiniz.

Nike Air Max Modellerinin Materyalleri Nasıldır?

Nike Air Max Modellerinin Materyalleri Nasıldır?

Nike air max modelleri arasında farklı iç ve dış tasarımlara sahip birçok ürün mevcuttur. Bu ürünleri farklı kılan bir dizayndan bahsetmek mümkündür. 1987 yılından beri üretilen bu seriyi taban tasarımları ayrıcalıklı kılar. Ayakkabıların alt kısmında esnek ve gergin ölçülü fiber doku kullanılır. Özel geliştirilmiş bu teknoloji, zeminden gelen sert baskıyı önlerken aynı zamanda yürüyüş, koşu ve zıplama gibi hareketler için gereken esnekliği de sağlar.

Air max serisinde yer alan ayakkabıların tasarımında enerji emilimi sağlayan özel yastıklar yer alır. Bu materyaller, ayak tabanını yürüyüş ve koşu aktiviteleri esnasında destekler. İç ve dış taban arasındaki esnek bölgede basınçlı hava bulunan bir kısım mevcuttur. Ayakkabı kullanıldıkça sirkülasyon devam eder ve ayakların hava almasını sağlanır. Dolayısıyla bu ürünün tasarımı, sağlıksız oluşumları da önleyen özelliklere sahiptir.

Çevre dostu giyim ürünlerini tercih ediyorsanız bu ayakkabılar sizin için son derece idealdir. Seride yer alan ayakkabılardan bazıları, %50 ya da %20 oranında geri dönüştürülmüş malzemeden üretilir. Marka, 2008’den beri sürdürdüğü move to zero politikası kapsamında bu kategoride yer alan pek çok ürünü doğaya katkı sağlayacak biçimde üretmiştir. Ayrıca ayakkabıların hem iç hem de dış materyalleri, kolay temizlenebilir ve uzun süre rahatlıkla kullanılabilir bir yapıya sahiptir.

Nike ayakkabıların bir diğer dikkat çeken özelliği de dış kaplama malzemesidir. Seride bulunan ayakkabılar; süet, mikrofiber ve tekstil malzemeleriyle kaplanmıştır. Siyah nike air max gibi modellerin dış yüzeylerinde ürünlere güzel bir görünüm kazandıran materyaller kullanılmıştır. Dış tasarımda tercih edilen maddelerin bir diğer özelliği de parlaklık ve renklerini uzun süre boyunca yitirmemeleridir. Modeller, bu özellik sayesinde şık görünümlerini hiçbir zaman kaybetmez.

Farklı Ortamlarda Nike Air Max Kullanımı Nasıldır?

Farklı Ortamlarda Nike Air Max Kullanımı Nasıldır?

Yer ile vücut arasındaki denge ve kuvvet dağılımı, ayakkabılar ile sağlanır. Yere uygulanan basıncın vücuda nasıl dağılacağını da hangi modeli seçtiğiniz belirler. Air max teknolojisi, beden sağlığı için gereken dengeyi her saniye sağlayan bir yapıdadır. Bu seride yer alan ayakkabılar arasında farklı alanlarda kullanılabilen pek çok çeşit mevcuttur. Kullanım alanı doğrultusunda uygun ürünü seçmek, önemli bir konudur.

Giyilen ayakkabıların fazla bol ya da sıkı olmaması gerekir. Bu durum, hem ayak hem de vücut sağlığı için son derece önemlidir. Diğer yandan zemine uygulanan basınç miktarı da aktivitelere göre değişkenlik gösterir. Standart bir yürüyüş için geçerli olan miktar ile yoğun bir spor etkinliği esnasında uygulanan kuvvet farklıdır. Bu tür farklı alanlarda doğru ürünleri seçmek, oldukça önemlidir.

Outdoor spor aktiviteleri için bağcıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle basketbol gibi sporlarda ayakkabıların ayakları iyi kavraması gerekir. Tabanların engebeli ve sert zemine uyum sağlaması da dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Zemin ile temas eden kısımları esnek ve sağlam tasarlanmış olan ayakkabılar, dış mekânda yapılan spor aktiviteleri için uygundur.

Slip on adı verilen modeller, günlük kullanım için idealdir. Bu çeşitlerde bağcık, cırt-cırt ya da ayakkabıyı bağlamak için herhangi bir gereç bulunmaz. Kolay giyilebilen bu ürünler, genellikle düz tabanlı olarak tasarlanmıştır. Ayakkabıların taban tasarımları, esnek bir yapıya sahiptir. Bu çeşitler, ev ve ofis gibi iç mekânlarda giymek için son derece uygundur.

Spor yaparken ayakları tam anlamıyla koruyan ürünleri kullanmanız gerekir. Bu noktada tercihinizi antrenman ve oyun esnasında bilek kısmını koruyan nike air max boğazlı modellerden yana kullanabilirsiniz. Boğaz adı verilen parça, bileğin etrafını sararak tam anlamıyla bir koruma sağlar. Bu modeller, günlük ritmik yürüyüş ve jogging aktiviteleri için de oldukça uygundur.

Dış mekânda ya da yürüyüş bandında koşu yaparken seçilen ayakkabı, son derece önemlidir. Aktivite esnasında ayaklar yere sert bir biçimde temas edebilir. Bu noktada seçilen ürünün koruma sağlayan bir tabanının olması şarttır. Nike air max koşu ayakkabısı, jogging etkinliği için ideal bir tasarıma sahiptir. Bu modeller, esnek ve ergonomik bir dizayna sahiptir. Ürünün dizaynında bulunan yüksek taban özelliği sert teması korurken aynı zamanda dengeyi de sağlar.

Spor Yaparken Nike Air Max Giymenin Avantajları Nelerdir?

Spor Yaparken Nike Air Max Giymenin Avantajları Nelerdir?

Air max teknolojisinin temel özelliklerinden biri, havada yürüme hissi vermesidir. Özel taban yapısı sayesinde ayak ile zemin arasında rahat bir bölge mevcuttur. Vücudun yere uyguladığı basınç ne kadar yüksek seviyede olursa olsun bu tasarımlar, her adımda yumuşak bir dokunuş sağlar. Alt kısmın bu şekilde dizayn edilmiş olması, bütün alanlar için ideal bir kullanım şekli yaratır. Fakat spor aktivitelerinde daha avantajlı bir kullanımdan bahsetmek mümkündür.

Ayaklar, vücudun ağırlığını taşır ve dengeler. Bu durum, spor esnasında çok daha önemlidir. Çünkü yanlış bir bası hareketi, hem ayak ve bilekler hem de vücudun geneli için tehlike arz edebilir. Kullanılan ürünün taban kısmını desteklemesi ve yürüyüş esnasında rahatlık sağlaması önemlidir. Nike air max serisinde yer alan çeşitlerde iç kısımda özel destekler mevcuttur. Bu sayede yoğun aktivite esnasında dâhi bası desteği sağlanır.

Spor yaparken vücudun yere uyguladığı basınç, ciddi anlamda artabilir. Özellikle basketbol gibi aktivitelerde bu duruma dikkat edilmesi gerekir. Bu spor, yoğun ayak hareketi gerektirir. Dolayısıyla tercih edilen ürünün koşu ve zıplama gibi eylemlerde ayakları koruması önemlidir. Nike air max basketbol ayakkabısı, antrenman ve oyun esnasında hem koruma hem de konfor sağlayan özel bir tasarıma sahiptir. Bu ayakkabı, esnek bir biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca ürünün taban kısmında yer alan özel dizayn, basıncın absorbe edilmesini sağlar ve sakatlık gibi durumların önlenmesine yardımcı olur.

Egzersiz ve diğer spor aktiviteleri için tercih edilen ürünlerin ayağa tam olarak oturması da önemli bir konudur. Ayakkabılar, ayak uzunluk – genişlik ölçüsü ve numarasıyla uyumlu olmalıdır. Bunu sağlamanın yolu da size en uygun olan tasarımı seçmekten geçer. Nike air max erkek modelleri, erkek ayak yapısı için özel olarak dizayn edilmiş ve desteklenmiştir. Bu çeşitlerle amatör ve profesyonel spor aktiviteleri esnasında son derece rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.

Sağlık Açısından Nike Air Max Kullanmanın Etkileri Nelerdir?

Sağlık Açısından Nike Air Max Kullanmanın Etkileri Nelerdir?

Ayakkabı satın alırken ayak ve vücut sağlığına uygun bir seçim yapmak gerekir. Nike air max teknolojisi ile üretilen modeller; sadece spor aktiviteleri için değil, konforlu ve sağlıklı bir kullanım için de oldukça idealdir. Bu ürünler, günlük yürüyüşler ve spor etkinliklerinde koruma sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Kategoride yer alan çeşitler arasında farklı ortamlara, kullanım alanlarına ve ayak yapılarına uygun modeller mevcuttur.

Nike air max özellikleri arasında taban tasarımları ön plana çıkar. Bu kısımda hava kanalları mevcuttur. Ayaklarınız, bu kanallar sayesinde yürüyüş esnasında hava alır. Ürünün özel tasarımı, koku gibi durumların önlenmesine yardımcı olur. Bazı modellerde ayakkabının zemin ile temas eden kısmında air-sole adı verilen bir birim mevcuttur. Bu birim, katlanır özelliği sayesinde üst düzey bir rahatlık sunar. Diğer yandan seride yer alan bütün modellerde yastıklama özelliği mevcuttur. Bu sayede attığınız her adımda rahatlığı hissetmeniz mümkün hâle gelir.

Ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ürünün ayak yapısına uygun olmasıdır. Nike ayakkabılarda farklı vücut tipleri için uygun modeller mevcuttur. Nike air max unisex gibi her iki cinsiyet için de uygun olan çeşitlerin yanı sıra kadın ve erkekler için özel ürünler de mevcuttur. Ayakları kavrayan, rahat ettiren ve esneklik sağlayan bu ürünler ile sağlıklı ve konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Satın alınan ayakkabının yürüyüşü destekleyen bir yapıda olması da önemlidir. Ürünün taban kısmı, yolu kavrayacak özelliklere sahip olmalıdır. Nike air max ayakkabı, yüksek bir kavrama kapasitesine sahiptir. Bu seride hem iç hem de dış mekânlar için üretilen modeller mevcuttur. Indoor giyimine uygun olan çeşitlerde zemine temas eden bölüm, kaymaları önleyen bir yapıya sahiptir. Outdoor spor ve yürüyüş için üretilmiş çeşitler ise engebeli ve sert yolları kavrayarak yürüyüş dengesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek taban nike air max, özel dizaynı sayesinde sağlığınızı önemseyen bir ayakkabı çeşididir. Bu ürün, hem spor aktivitelerinde hem de günlük giyimde kullanmak için son derece idealdir. Seride yer alan çeşitler, birçok profesyonel sporcu tarafından da tercih edilir. Dayanıklı, esnek ve hava alan bir şekilde tasarlanmış olan nike air max kadın ve erkek modelleriyle farklı vücut tiplerine hitap eden çeşitlere sahiptir.

Nike Air Max Modellerinin Kullanım Ömrü Nasıldır?

Nike Air Max Modellerinin Kullanım Ömrü Nasıldır?

Ayakkabıların kullanım ömürlerini büyük ölçüde malzeme kalitesi belirler. Sağlam materyallerden imal edilen ayakkabılar, aşınma gibi durumlar olmadan uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Nike air max, taban tasarımıyla dikkat çeken özel bir modeldir. Bu seride yer alan çeşitler, aynı zamanda dış kaplamaları ve iç yapılarıyla da konforlu bir kullanım sunar.

Düzenli bakım ve temizlik, ayakkabıların uzun süre sağlam bir şekilde kalmalarına yardımcı olur. Böylece söz konusu ürünlerin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Evde kolaylıkla bulunabilen diş fırçası, sabun ve su gibi materyaller, bakım için kullanılabilir. Fosforlu nike air max gibi özel tasarıma sahip ayakkabıların bakım ve temizliğinde farklı malzemeler kullanılması gerekebilir. Ancak genel olarak bu ürünlerin kullanım süresi, nasıl kullanıldıkları ile doğru orantılıdır.

Taban ve kaplama, ayakkabıların en erken aşınan bölümleridir. Alt kısım, sürekli yer ile temas hâlinde olduğu için ürünün diğer bölümlerinden daha önce yıpranmaya başlayabilir. Dış yüzey ise toz ve nem gibi etkenlere maruz kaldığı için deforme olabilir. Air max serisinde bu kısımlar, sağlam malzemeden imal edilmiştir. Seride yer alan ürünlerin en büyük avantajlarından biri, kolay temizlenebilir yapıda olmalarıdır. Söz konusu kısımları düzenli olarak temizleyerek ayakkabıları tahmin edilen kullanım ömrünün üzerinde kullanmak mümkündür.

Ortalama bir spor ayakkabı için tahmin edilen kullanım süresi, 3 yıldır. Bu seride yer alan ayakkabılar için ise ortalama süre 4 yıl olarak tahmin edilir. Nike air max şeffaf tabanlı gibi özel tasarım modeller, deformasyon olmadan uzun süre giyilebilir bir yapıya sahiptir.

Hem sporda hem de günlük giyimde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ayakkabılara ihtiyacınız varsa tek yapmanız gereken Trendyol’a uğramak! Site ya da aplikasyon üzerinden giriş yaparak Nike air max kırmızı, beyaz, yeşil, pembe ve desenli gibi farklı tasarımlara sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca buradan materyal ve taban gibi çeşitli parametrelerde seçimler yaparak da ürünlere göz atabilirsiniz. Siz de bu ürünlerden birine sahip olmak isterseniz Trendyol aracılığıyla son derece hızlı ve kolay bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nike Air Max Topuk Boyu Kaç Cm'dir?

Nike Air Max serisi, ilk kez 1978’de ilk kez üretilmiştir. 1987’de ise ayakkabının tabanındaki teknoloji görünür hâle getirilmiştir. Bunun ardından Air Max serisi, kullanıcıların daha çok ilgisini çeker. Topuk kısmındaki bu özellik de tabanın yükselmesini sağlar. Bunun boyu ise ayakkabının tasarımına göre değişiklik gösterir. Çoğunlukla 3-4 cm aralığında olduğunu söylemek mümkündür. Göze çarpmadan boyu uzatması hem erkek hem de kadınların beğenisini kazanır. Süet, mikrofiber ya da farklı tekstil malzemelerinden üretilen bu ayakkabılar, tarz görünümünüzü korumanızı sağlar. Üstelik parlaklığını ve rengini uzun süre koruyacak nitelikte olmasına dikkat edilir. Bunlar gibi pek çok özelliğinin yanı sıra ürünlerin çevre dostu olması da birçok kullanıcının ayakkabıyı tercih etmesinde önemli bir rol oynar. Bu serideki bazı ayakkabıların %50’si, bazılarının ise %20’si geri dönüştürülmüş ürünlerdir.

Nike Air Max Koşu İçin Uygun Mudur?

Nike Air Max serisi, zemin sert olsa dahi konforlu bir yürüyüş yapmanızı sağlar. Ayrıca esneklik gerektiren faaliyetler için de idealdir. Bu sayede yürüyüş, koşu ve zıplama gibi aktivitelerde kullanıma uygundur. Tasarımdaki özel yastıklar, kişinin uzun süreli kullanımında dahi konforundan ödün vermemesini sağlar. Ayak tabanını destekleyen yapısı sayesinde sporla ilgilenmek daha keyifli bir hâl alır. İç ve dış tabanı arasında basınçlı hava bulunur. Bu da serinin öne çıkan özelliğidir. Tabana baskı uyguladıkça hava sirkülasyonu devam eder. Böylece ayak sağlığı da olumsuz etkilenmemiş olur. Ayrıca fileli tasarıma sahip olan modeller de bu konuda son derece avantajlıdır. Antrenmanlarınız uzun sürse dahi ayak konforunuzun düşmediğini görmeniz mümkündür. Üstelik daha rahat edeceğiniz bu ayakkabılarla hareket etmek çok daha keyifli olacaktır. Bu da sporu hayatınıza katmanız için teşvik edici bir durumdur.

Nike Air Max Bağcık Nasıl Bağlanır?

Nike Air Max serisinde modele göre bağcıklar da değişir. Bağlamanıza gerek kalmayan seçenekler de mevcuttur. Bu modellerin giyilmesi çok daha kolaydır. Bağcığın çözülmesi gibi sorunla da karşılaşmazsınız. Diğerlerindeyse dilediğiniz gibi farklı stillerde bağcıkları bağlamanız mümkündür. Genellikle kullanılan yöntemse klasik olan çapraz bağlama yöntemidir. Bunun için ayakkabının burnu karşıya bakacak şekilde önünüze aldıktan sonra bağlamaya başlayabilirsiniz. En öndeki deliklerin ikisinden de bağcığı geçirmeniz gerekir. Bunun ardından bağcığın iplerinin iki tarafta da eşit uzunlukta kaldığından emin olmanız önemlidir. Daha sonra soldaki ucu sağ delikten, sağdaki ucu da sol delikten geçirmeniz gerekir. Bu şekilde çapraz olarak tüm deliklerden geçirdikten sonra fiyonk yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz. Fiyongun çözülmemesi için son aşamada bir düğüm daha atabilirsiniz. Bu ayakkabının bağcığının çözülmesini önleyecektir. Bu sayede antrenmanınızı bölmeden devam etmeniz mümkün olur.