"

Samsung Cep Telefonu

" araması için 168 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Samsung Cep Telefonu

Samsung Cep Telefonu

Tüketici elektroniği alanında cesur ve yenilikçi adımlar atarak birbirinden başarılı cep telefonu modellerine hayat veren Samsung Electronics, gerek Galaxy adını verdiği akıllı telefon serisi ile gerekse Samsung tuşlu cep telefonu modelleriyle kullanıcıların gereksinimlerine yanıt veriyor. Telefonlarında genellikle kendi tasarımlarını ve donanım bileşenleri kullanan marka, akıllı cep telefonu modelleriyle Android işletim sisteminin dünya çapında yaygın şekilde kullanılabilmesine de imkân tanıyor. Zira Samsung cep telefonu fiyatları, modellerin sunduğu teknik olanaklara göre farklı aralıklarda seyrediyor. Kısıtlı bütçeye sahip kullanıcılar, Samsung orta segment telefon çözümlerine yönelirken daima en performanslı telefonu kullanmayı hedefleyenler, üst segmentte kendine yer bulan Samsung kalemli telefon çeşitlerini tercih edebiliyor. Tam da bu aşamada Samsung cep telefonu modelleri ve özelliklerini öğrenmek, ürünlerin ne gibi imkânlar sunarak kullanıcıların iletişim ve eğlenceye yönelik beklentilerini karşılamayı vadettiğini bilmek, en doğru modeli edinmek açısından önem arz ediyor.

Farklı Gereksinimlere Farklı Samsung Cep Telefonları

İlk örnekleri 2011 yılının sonlarında teknoloji meraklılarıyla buluşan, boyutları nedeni ile cep telefonu ve tablet arasında olduğu için İngilizce “phone” ve “tablet” kelimelerinden türetilen “phablet” adıyla anılan Samsung Galaxy Note serisi, Samsung kalemli telefon modellerini temsil ediyor. Teknik özellikleri açısından ilk çıktığı dönemdeki üyeleri de bugün üretilen güncel sürümleri de yüksek performans sağlayan akıllı telefonlar; geniş ekran, güçlü donanım ve kalem özelliklerine ihtiyaç duyanları memnun ediyor. Profesyonellerin zihinlerinde beliren fikirleri, not etmek için değerlendirebilecekleri, aynı zamanda kapsamlı çizimler de yapabilecekleri geniş ekran ve hassas uçlu kalem, Note serisinin alametifarikası olarak değerlendiriliyor. Note serisine özel yazılımlarla güçlendirilen Samsung akıllı telefon çeşitleri, son yıllarda atılan yenilikçi tasarım adımları sayesinde Samsung su geçirmez telefon başlığı altında da yer alabiliyor. Kullanım talimatlarında belirtilen şart ve süre boyunca suyla temas ettirilebilen Samsung Galaxy telefonlar, aldığı telefonu her türlü hava koşulunda sorunsuz şekilde kullanabilmeyi isteyenler için Samsung telefon önerileri içerisinde bulunabiliyor.

Galaxy Note serisi ile birlikte markanın amiral gemisi şeklinde tanımlanan segmentine konumlandırılan Galaxy S serisi Samsung cep telefonu çeşitleri, 2010 yılından bu yana telefon sektörünün en çok konuşulan serilerinden biri oluyor. Samsung’un ilk akıllı cep telefonu olarak piyasaya çıkan ve popülaritesi günbegün artan Samsung S serisi içerisindeki çözümler; modelden modele farklılaşan ekran genişliği, donanım özelliği ve tasarımıyla, teknoloji gündemini belirliyor. Samsung büyük telefon edinerek sürükleyici ve konforlu bir Android deneyimi yaşamayı hedefleyen teknoloji meraklılarına, ekran genişliği 7 inçe yaklaşan S serisi telefonlar sunarken daha küçük bir telefon almayı arzu edenleri de unutmuyor. 2010’lu yılların başlarında ve ortalarında, küçük elli kullanıcıların ve cep telefonunu, rahatlıkla taşımak isteyenler için tam model adı sonunda “Mini” kelimesi bulunan, kompakt ve ürünler sunan marka bugün, segmentasyon içerisinde biraz daha büyük ekranlı modellere yer veriyor. Yine de diğer Galaxy serisindeki diğer telefonlarla kıyaslandığında Samsung küçük telefon konusunda da alternatifler hazırlayabiliyor.

Kalemli telefonlarla ve amiral gemisi cep telefonlarıyla yüksek performans beklentisi olan kullanıcıları mutlu eden Samsung, orta segment için de birbirinden başarılı serilere imza atıyor. Böylesi serilerden biri de ilk örnekleri, 2014 yılının sonlarında görülmeye başlanan Galaxy A serisi oluyor. Genellikle amiral gemisi telefonların tasarımlarını takip eden, donanım özellikleriyle ise telefonunu genel amaçlı kullanan teknoloji tutkunlarının gereksinimlerine çözüm sunan A serisi Samsung orta segment telefon modelleri, Android işletim sisteminin güncel sürümlerini beraberinde getiriyor. Zaman içerisinde telefon çeşitleri seçimi noktasında bir karmaşaya yol açmamak için A serisindeki telefonların model isimlerinin sonuna, yıl ibaresi ekleyen Samsung, bu yolla hangi Galaxy A modellerinin daha güncel, hangilerinin selef konumunda olduğunun daha net anlaşılabilmesini mümkün kılıyor. İlk örneklerinde standart tasarım özellikleri sunarken modelden modele gelişim kateden Samsung geniş ekran telefon modelleri, Note ve S serisinde olduğu gibi Samsung su geçirmez telefon çeşitleri arasında kendine yer bulabiliyor. Ayrıca Samsung A serisi içerisindeki Samsung çift hatlı telefonlar, tasarımları ve teknik özellikleri ile erişilebilir fiyat aralıklarında bulunuyor.

Samsung Galaxy telefonlar, her bütçeden teknoloji tutkununu cezbedecek varyasyonlara sahip olabiliyor; Samsung J serisi cep telefonları da bunun en güzel örneklerinden birini teşkil ediyor. İngilizce “Joy” kelimesinin kısaltması olduğu düşünülen J harfi ile sınıflandırılan Samsung telefon çeşitleri, doğrudan doğruya giriş segmentinde yer alıyor. Orta ve üst segment Samsung cep telefonu fiyatları ile karşılaştırıldığında, oldukça erişilebilir fiyat aralıklarında sunulan ancak fiyatının karşılayabileceği değerde teknik özellikler sunan Samsung J serisi telefonlar, Android dünyasıyla yeni tanışan kullanıcıların beklentilerine yanıt veriyor. Multimedya içeriği takibi, iletişim, temel düzeyde grafiklere sahip oyunlar oynama gibi amaçlarla değerlendirilebilen Galaxy J serisi Samsung telefon özellikleri ile pek çok açıdan yeterlilik gösteriyor. İşletim sisteminin ve kullanıcı arayüzünün akıcı çalışması, modellerin, uygun fiyatlı Samsung telefon önerileri kapsamında bulunmasına zemin hazırlıyor. Tasarım cephesinde de kendi içinde farklılık sergileyen modellerden bazıları, Samsung mini telefon çeşitleriyle benzer karakteristikler sergiliyor. Bu nedenle kompakt bir telefon arayışında olan tüketiciler, Galaxy J serisi Samsung küçük ekran telefon modellerini tercih edebiliyor.

Y neslini temsil eden İngilizce “Millenial” kelimesinin baş harfini taşıyan ve hem tasarımı hem de teknolojik yeterlilikleri ile bilhassa gençlerin ilgi odağı olan M serisi Samsung telefon çeşitleri, cep telefonu dünyasındaki trendlerin Samsung cephesindeki yansıması hâline geliyor. En çok tercih edilen Samsung dokunmatik telefon modelleri arasına kısa süre içerisinde giren M serisi, güçlü donanımı ve etkileyici görüntüler sunan ekranı sayesinde Samsung oyun telefonu çözümleri kapsamında da değerlendirilebiliyor. Yüksek çözünürlüklü ekranları ve çoklu arka kameraları ile gündüz ve gece çekimlerinde harikalar yaratan telefonlar, zarif tasarımlarını, renk çeşitliliğiyle güçlendiriyor. Samsung mavi telefon ve Samsung beyaz telefon çeşitleri, M serisi içerisinde bulunabiliyor. Aynı anda kişisel cep telefonu numarasını ve şirket numarasını kullanmayı hedefleyenler için de başarılı bir alternatif olan M serisi Samsung çift hatlı telefonlar, çift SIM kart desteğiyle de tüketicilerin alışveriş listelerine girmeye hak kazanıyor.

Markanın yeni nesil teknoloji trendlerini yalnızca takip etmediği, aynı zamanda bu trendleri belirleyen ürünler sunduğu, Samsung katlanır telefon çeşitleri ile kanıtlanıyor. Samsung çift ekranlı telefon modelleri şeklinde de bilinen ürünler, Android işletim sisteminin tüm fonksiyonlarının konforlu şekilde değerlendirilebilmesine olanak tanırken kullanıcıların, sahip oldukları telefonla birden fazla işlemi eş zamanlı olarak yapabilmelerini sağlıyor. Teknoloji meraklılarının alıştıkları Android tecrübesini de yaşayabilmelerine fırsat tanıyan Samsung çift ekranlı telefon çözümlerinin, yakın gelecekte hemen herkes tarafından kullanılması bekleniyor. Samsung en son çıkan telefon modellerini takip eden kitleyi, teknik özellikleriyle kendine hayran bırakan Samsung katlanır telefon çözümleri, taşınabilirlik noktasında da kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. Prototip formundaki ilk örneklerinden farklı olarak cepte taşınabilecek boyutlara indirgenen ürünler, fiyat bakımından üst uç noktada seyrediyor. Samsung S serisi fiyatları ve diğer amiral gemisi Samsung akıllı telefon fiyatları dikkate alındığında hayli yüksekte kalan çift ekranlı modeller, şimdilik niş bir kitleye hitap ediyor.

Samsung dokunmatik telefon kullanmak istemeyen ve 1990’ların sonlarından itibaren edindiği, Samsung tuşlu cep telefonu kullanma alışkanlığını değiştirmek istemeyenler için de pek çok model sunuluyor. Samsung yeni telefon modelleri arasına akıllı telefonlar eklediği gibi tuşlu ürünleri de kazandırıyor. Samsung klavyeli telefon çeşitlerine yönelmek isteyenler için başarılı bir alternatif olan Samsung Primo cep telefonu, kamera, renkli ekran gibi temel fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Tüketicilerin sesli ve yazılı iletişimlerini, sorunsuz şekilde sürdürebilmelerine imkân tanırken donanım ve yazılım olanaklarıyla, multimedya içeriklerini değerlendirebilmelerine de zemin hazırlayan model, Samsung Galaxy fiyatları ile kıyaslandığında, oldukça erişilebilir aralıklarda bulunuyor. Bütçesini zorlamadan işlevsel ve uygun fiyatlı bir telefon almayı planlayan herkesin ilgisini çeken tuşlu yapıdaki Samsung telefon serileri, belirli dönemlerde yapılan ve milyonlara kullanıcının yakından takip ettiği Samsung Primo cep telefonu modelleri, cep telefonu indirim dönemleri kapsamında, daha uygun fiyatlara bulunabiliyor. Belirli ürünlerde uygulanan, kimi zaman çeşitli aksesuarların da paket içeriğine dâhil edildiği Samsung cep telefonu kampanyaları da kısıtlı bütçeli kullanıcıların yoğun talebi ile gerçekleştiriliyor.

Samsung Telefonlar Tasarım ve Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Teknoloji tutkunlarının beğenisini kazanan tasarımlara sahip Samsung cep telefonu modelleri, marka tarafından uzun yıllardır devam ettirilen fiziksel ana ekran tuşu ve kapasitif yönetim tuşlarından arındırılıyor. Bu sayede Samsung geniş ekran telefon çeşitlerinin ekranlarının tamamına yakını hem kullanım hem de kontrol noktasında değerlendiriliyor. Android işletim sisteminin yeni sürümlerinde bulunan navigasyon çubuğu gizleme özelliği, kullanıcıların, ekranın çok büyük kısmından yararlanabilmelerini mümkün kılarken Samsung’un yaptığı AR-GE çalışmaları neticesinde, ekran genişliği, kasa boyutlarından bağımsız olarak yükseltiliyor. Böylece teknoloji tutkunları, Samsung akıllı telefon çözümlerindeki HDR özelliği de sunabilen AMOLED ekranlarıyla benzersiz bir telefon tecrübesi yaşayabiliyor.

Tasarım söz konusu olduğunda Samsung, kendi ekran tasarım stilini, özel isimlendirmeler eşliğinde sunmaktan geri durmuyor. Sinematik bir görsel deneyim vadeden Sonsuz O, konforlu bir kullanım sunan Sonsuz U, Samsung çentikli telefon ya da delikli telefon modellerinin özel isimlerini temsil ediyor. Sonsuz O, cep telefonu ekranının üst orta kısmında veya üst sağ kısmında bulunan kamera nedeni ile bu adı alıyor. Standart Samsung çentikli telefon çeşitlerinden farklı olan böylesi modellerde, oyun oynamak ve multimedya içeriği takip etmek, daha eğlenceli olabiliyor. Keza Sonsuz O ekranlı Samsung yeni telefon modelleri, yüksek performans ve benzersiz bir akıcılık vadediyor. Sonsuz O formundaki ekranlara, genellikle amiral gemisi sınıfındaki telefonlarda yer veren Samsung küçük telefon almak isteyenler için de farklı çözümlere hayat veriyor. Bu noktada devreye, Sonsuz U yapıdaki Samsung oval ekran telefon modelleri giriyor. Kenarları 2,5D yapıdaki ekranlar, kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda görüntüleme sürecinde de teknoloji meraklılarına farklı bir deneyim yaşatıyor. Bir dönem yalnızca amiral gemisi sınıfı Samsung oval ekran telefon çeşitleri bulunurken artık Samsung A serisi başta olmak üzere birçok Samsung telefon serileri oval ekranlı üretilebiliyor.

Samsung klasik cep telefonu modelleri ile iletişim ve eğlence sürecini devam ettirmek isteyen kullanıcılar ise birbirinden güzel tasarımlara sahip Samsung kızaklı cep telefonu ve Samsung kapaklı telefon modellerine yönelebiliyor. Teknik açıdan bazıları, Samsung kamerasız telefon kapsamında bulunabilen ürünler, kompakt boyutları ve üst düzey taşınabilirlik sunmaları nedeniyle Samsung mini telefon modelleri arasına da dâhil olabiliyor. Genel itibarıyla polikarbon materyalden imal edilen kapak ve gövdelere sahip cihazlar, farklı renklerde üretilerek her beğeniye hitap edebiliyor. Samsung kırmızı telefon, Samsung pembe telefon, Samsung turuncu telefon, Samsung mor telefon, Samsung mavi telefon, Samsung beyaz telefon; Samsung klasik cep telefonu çeşitleri içerisinde boy gösteriyor. Herhangi bir kılıf ve koruyucu olmadan da kullanılabilen telefonlar, Samsung telefon yorumları değerlendirildiğinde, çarpma ve düşme gibi durumlara karşı en fazla dayanıklılık sergileyen ürünler arasında yer alıyor. Ancak Samsung sürgülü telefon ve Samsung kızaklı cep telefonu modellerinin, hareketli mekanizması açık durumdayken telefonun fiziksel darbelerden uzak tutulması tavsiye ediliyor.

Samsung cep telefonu çeşitleri, markanın kendi geliştirdiği; ekran, işlemci, bellek gibi temel donanım bileşenlerini taşıyor. Dünyanın önde gelen yarıiletken üreticileri içerisinde bulunan marka, Galaxy serisi Samsung telefon özellikleri ile teknoloji dünyasında büyük ses getiriyor. Çok çekirdekli işlemcileri ve güçlü grafik işlemcileriyle Samsung oyun telefonu olarak da anılan pek çok çözüm, yüksek kapasiteli RAM’le geliyor. Samsung 12 GB telefon ve Samsung 16 GB telefon modelleri, RAM boyutları sayesinde aynı anda farklı işlemlerin kolayca yapılabilmesini mümkün kılıyor. Samsung telefon A serisi ve Samsung S serisi gibi geniş ekranlı telefonlar, donanım özellikleri nedeniyle tercih edilebiliyor. Bu ürünlerden bazıları Samsung 128 GB telefon kapsamında değerlendirilebiliyor. Samsung projeksiyonlu telefon çeşitleri, belirli bir dönem haricinde kullanıcılarla buluşmamış olsa da markanın, aldığı geri bildirimler neticesinde böylesi ürünleri yeniden geliştirmesi bekleniyor. Akıllı telefonlarındaki performans çizgisini Samsung klavyeli telefon çeşitlerinde de koruyan marka; Samsung kaydırmalı telefon, Samsung kamerasız telefon, Samsung sürgülü telefon modellerinin akıcı çalışmasını mümkün kılıyor.

Gerek görüldüğü takdirde fabrika ayarlarına döndürülebilen pek çok Samsung telefon resetleme işlemine tabi tutulabiliyor. Samsung telefon resetleme sonrasında kutusundan ilk çıktığı hâline dönebilirken Android işletim sistemi üzerinde yapılan güncelleştirme işlemleri, resetleme sonrasında da aynen kalabiliyor. Bu noktada kullanıcıların verilerini, resetleme öncesinde yedeklemeleri tavsiye ediliyor. İlgili işlem, çok çekirdekli, Samsung 12 GB telefon ve Samsung 16 GB telefon çeşitlerinde daha kısa sürüyor. Samsung kaydırmalı telefon ve tuşlu formdaki Samsung küçük ekran telefon modellerinde resetleme işlemi ise birkaç dakikayı bulabiliyor.

Samsung en son çıkan telefon modellerini, Samsung cep telefonu kampanyaları doğrultusunda indirimli fiyatlar üzerinden teknoloji meraklılarıyla buluşturabiliyor. Samsung telefon indirim dönemlerini merakla bekleyen kullanıcılar, hayal ettikleri ürünleri, indirimli Samsung akıllı telefon fiyatları ile edinerek çeşitli platformlarda pozitif içerikli Samsung telefon yorumları yapabiliyor. Aynı zamanda kullanım deneyimi gibi unsurları da kapsamlı şekilde yorumlarına ekleyen teknoloji meraklıları, Samsung cep telefonu indirim dönemlerinde Samsung Galaxy fiyatları ve kampanyalarını takip eden diğer kullanıcıları bilgilendirmiş oluyor. Bu doğrultuda dileyen herkes, ilgisini çeken modeli edinebiliyor; Samsung turuncu telefon, Samsung pembe telefon, Samsung kırmızı telefon, Samsung mor telefon arasından favori rengine uygun olanını satın alabiliyor.

Genel olarak uygun fiyatlarda bulunan Samsung kapaklı telefon modelleri de geniş ekranlı Samsung büyük telefon ve Samsung 128 GB telefon çözümlerinde olduğu gibi indirime girebiliyor. Samsung S serisi fiyatları değerlendirildiğinde ve Samsung telefon indirim dönemleri başladığında, son derece ulaşılabilir fiyatlara gerileyen kapaklı ve tuşlu telefonlar, düşük bütçeli kullanıcıların iletişim ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Her geçen dönemde birbirinden başarılı akıllı cep telefonlarına imza atan Samsung projeksiyonlu telefon modellerini ne zaman yeniden piyasaya çıkarır bilinmez ancak hâlihazırdaki ürün gamıyla hemen her türlü beklentiye yanıt verdiği çok açık. Eğer siz de kullandığınız telefonun teknik özelliklerinden ve tasarımından memnun değilseniz, markanın hazırladığı ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.