Cep Telefonu Modeli
Fiyat
Dahili Hafıza
RAM Kapasitesi
Ekran Boyutu
Renk
Pil Gücü (mAh)
Garanti Tipi
Kamera Çözünürlüğü
NFC
Batarya Kapasitesi Aralığı
Garanti Süresi
Ekran Boyut Aralığı
Çift Hat
Ön Kamera Çözünürlük Aralığı
Mobil Bağlantı Hızı
Yüz Tanıma
Arka Kamera Sayısı
Kablosuz Şarj
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Suya/Toza Dayanıklılık
Parmak İzi Okuyucu
Ana Kamera Çözünürlük Aralığı
Fiyat Geçmişi
Ekran Cinsi
İşlemci Markası
Arttırılabilir Hafıza (Hafıza Kartı Desteği)
Şarj Hızı
İşletim Sistemi
Kozmetik Durum
Bluetooth
Ön Kamera Çözünürlüğü
GPS
Radio
Ekran Yenileme Hızı
Ekran Çözünürlüğü
Görüntülü Konuşma
Video Kayıt Çözünürlüğü
Kulaklık Girişi
Ana Kamera Flaş
Ön Kamera Sayısı
Ön Kamera Flaş
CPU Aralık
Şarj Girişi
Bağlantılar
Ekran Teknolojisi
Dokunmatik Ekran
Ürün Puanı
"

Samsung Cep Telefonu

" araması için 943 sonuç listeleniyor

Dayanıklı ve Kullanışlı Samsung Cep Telefonu Modelleri

Akıllı telefonların gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası hâline gelmesiyle bu alanda üretilen ürünler gelişmiş teknolojik özellikler ile donatılmaya başlanmıştır. İşinizle ve sosyal yaşamınızla bağınızı güçlü tutmak için üstün teknolojik özelliklere sahip Samsung telefonlar arasından seçeceğiniz iyi bir model işinize yarayabilir. Samsung, dünyada en çok tercih edilen cep telefonu üreticilerinden biridir. Genellikle Android işlemcisine sahip olan Samsung cep telefonu modelleri dünya çapında geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu marka tarafından üretilen birçok telefon, fiyat/performans oranı açısından da oldukça başarılıdır. Çevreniz ile iletişimde kalmak, sosyal medyayı aktif olarak kullanmak ve bir akıllı telefonun sunacağı bütün avantajlardan yararlanmak için Samsung cep telefonu modellerinden birini seçebilirsiniz. Samsung akıllı telefon kategorisinde her tarza, ihtiyaca ve bütçeye hitap eden gelişmiş modeller mevcuttur.

Samsung Cep Telefonu Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Samsung Cep Telefonu Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Samsung android ve analog cep telefonu modellerinin ortak özelliği kullanım ömrüdür. Samsung, hem donanım hem de yazılım açısından gelişmiş telefonlar üretir. Samsung marka telefonlar, kategorisi ne olursa olsun, uzun süre sorunsuz biçimde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik, Samsung’u teknoloji ve elektronik kategorisinde ayrıcalıklı kılan yönlerden biridir.

Verimli enerji kullanımı Samsung telefonlarının avantajlı özellikleri arasındadır. Samsung, genel olarak pil kullanım ömrü yüksek telefonlar üretir. Hızlı şarj özelliğine sahip Samsung telefonlar uzun süre kullanılabilir. Cihazların kullanım süresi modele göre değişiklik gösterse de genellikle oldukça iyi seviyededir. Bununla birlikte Samsung güneş enerjili cep telefonu gibi alternatif enerji kaynaklarını kullanabilen modeller de üretir.

Samsung markalı telefonlarda genellikle yüksek ekran çözünürlüğü bulunur. Samsung, kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan ürünlere sahiptir. Samsung büyük ekran cep telefonu modelleri ile fotoğraf çekmeyi ve kaliteli videolar kaydetmeyi daha kolay ve keyifli hâle getirir. Bu telefonlarla görüntülü görüşme yapmak, yüksek çözünürlüklü videoları görüntü kaybı olmadan izlemek mümkündür.

Samsung cep telefonu modellerinde görüntü kalitesiyle birlikte kamera çözünürlüğü de ön plana çıkar. Samsung tarafından üretilen smartphone modellerinde, yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görüntü kaydedebilen kameralar bulunur. Bu kameralar sayesinde Samsung telefonlarla HD kalitesinde görüntü kaydı yapmak mümkündür.

Samsung cep telefonu özellikleri arasında yüksek hafıza özelliği de bulunur. Bu telefonlarda dâhili ve arttırılabilir hafıza oldukça yüksektir. Samsung markalı cep telefonları ile yüksek miktarda veri ve dosya depolamak mümkündür. Ayrıca bu cihazlarda Google Drive gibi bulut entegrasyonları da yer aldığı için veriler telefon hafızasında yer kaplamadan da depolanabilir. Samsung cep telefonu modellerinde 16 - 256 GB arası geniş bir skalada depolama özelliğine sahip olan ürünler mevcuttur.

Gelişmiş özellikleriyle tercih edilen Samsung akıllı cep telefonu modelleri aynı zamanda hızlı çalışma özelliğine sahiptir. Bu telefonlarda yüksek RAM özelliği bulunur. Yüksek ve hızlı RAM sayesinde telefondaki işlemler hızlıca ve donma gibi sorunlar olmadan yapılabilir. Telefonun orijinal bataryalarını kullandığınız ve bunları gerekli zamanlarda yenilediğiniz sürece aşırı ısınma gibi sorunlar olmayacaktır.

Samsung Cep Telefonlarının Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

Samsung Cep Telefonlarının Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

Her elektronik cihazın belirli bir kullanım ömrü vardır. Diğer yandan, kullanım ömrü, bir telefonun kalitesini belirleyen temel özelliklerden biridir. Yüksek kullanım ömrüne sahip bir telefon satın almak, tekrar tekrar yapılacak masraflardan kaçınmak anlamına gelir. Samsung cep telefonu modellerinin tercih edilmesinin sebeplerinden biri bu cihazlarınuzun yıllar boyunca sorunsuz bir biçimde kullanılabilmeleridir.

Kullanım ömrü, bir cihazın çalışır durumda olacağı maksimum süreyi ifade eder. Samsung cep telefonu kullanım süresi modele göre değişir. Örnek olarak A serisi dâhilindeki bir telefonla Galaxy modellerinin kullanım süreleri farklılık gösterebilir. Ancak Samsung tarafından üretilen modeller genel olarak yüksek kullanım sürelerine sahiptir. Kullanım ömrünün uzunluğu Samsung kullanıcılarının en çok memnun olduğu hususlar arasında yer alır.

Garanti süresi ile kullanım ömrü aynı şeyi ifade etmez. Kullanım ömrü genel olarak garanti süresinden daha uzundur. Samsung Galaxy modellerinin genellikle iki yıllık garanti süresi bulunur. Bu telefonların ortalama kullanım ömürleri ise 7-8 yıl arasındadır. Bu telefonların işletim sistemi ve donanımları yüksek kullanım ömrünü destekleyecek biçimde geliştirilmiştir.

Telefonun kullanım süresini arttıran özelliklerden biri işletim sistemidir. Samsung cep telefonu modelleri Android işletim sistemiyle çalıştığı için kullanım ömrü, cihaz güncellemelerine bağlıdır. Yapılan güncellemeler eski modellerde geçersiz olabilir. Dolayısıyla cihazda yer alan uygulamaların kullanılması zorlaşabilir. Fakat Samsung cep telefonu modellerinin yeni android güncellemelerini alamayacak hâle gelmesi ortalama 7-8 yıl sürer. Yani işletim sistemi bakımından da uzun bir kullanım ömürleri vardır.

Kullanım ömrü, büyük ölçüde kullanıcıya bağlıdır. Telefonunuzu dikkatli kullandığınız sürece ömrünü uzatabilirsiniz. Bunun için veri temizliğine, uygulama güncelliğine ve depolamanın verimli kullanılmasına özen göstermeniz gerekir. Samsung cep telefonu çeşitlerinde telefonun ömrünü artırmak için gereken aplikasyonlar bulunur. Samsung tarafından geliştirilen yazılımlar markanın bütün akıllı telefon modellerinde yer alır. Bu yazılımlar, cihazların uzun süre kullanılabilecek biçimde optimize edilmesini sağlar. Virüs kalkanı, dosya temizleme, cihaz performansı arttırma gibi işlevlere sahip aplikasyonlar telefonda kendiliğinden bulunur. Dolayısıyla Samsung cep telefonu çeşitleri uzun süreli kullanım ömrünü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Samsung Cep Telefonu Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Samsung Cep Telefonu Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Samsung markasını özel kılan etkenlerden biri fiyat/performans açısından verimli ürünler üretmesidir. Marka tarafından üretilen cep telefonu modelleri, fiyatlarına göre gelişmiş ve isteğe bağlı ayarlanabilecek özelliklere sahiptir. Fakat Samsung cep telefonu fiyatları hakkında genel bir skala vermek mümkün değildir. Markanın cep telefonu kategorisinde yüzlerce ürün bulmak mümkündür ve bu ürünler farklı özellikler taşır. Fiyatlar da bu özelliklere göre belirlenir. Dolayısıyla fiyatlar hakkında karar vermeden önce telefonların özelliklerine göz atmak faydalı olacaktır.

Samsung cep telefonu ürünleri arasında akıllı telefon kategorisinde de geniş bir fiyat skalası mevcuttur. Samsung markalı telefonların temel özelliği kullanıcı isteklerine yanıt vermesidir. Ancak akıllı telefon kategorisinde farklı istek ve ihtiyaçlara hitap eden bir ürün çeşitliliği vardır. Samsung a serisi fiyatları gibi akıllı telefon serilerinin fiyatlarına bakmadan önce, aradığınız özellikleri belirlemeniz faydalı olacaktır.

Hafıza sizin için önemli bir kriterse Samsung cep telefonu modelleri arasında farklı hafıza kapasitelerine sahip birçok telefon vardır. Bu kategoride 16 ile 256 GB arasında hafızaya sahip birçok ürün bulabilirsiniz. Samsung’u avantajlı kılan özelliklerden biri Drive, Dropbox gibi bulut yazılımlarıyla da entegre olabilmesidir. Verilerinizi nitelikli bir biçimde barındırmak, depolamak ve kullanmak için Samsung ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kamera çözünürlüğü genellikle telefon hafızasıyla doğru orantılı artan bir özelliktir. Çektiğiniz fotoğraf ve videoların kalitesi yükseldikçe daha çok alana ihtiyacınız olacaktır. Samsung telefonları arasında bir seçim yaparken, ihtiyacınıza göre yüksek veya düşük çözünürlüklü modelleri seçebilirsiniz. Gündelik kullanım için bir Samsung cep telefonu arıyorsanız minimal özelliklere sahip modellere bakabilirsiniz. Fakat iş kullanımı veya profesyonel kullanım için arıyorsanız A serisi gibi modeller sizin için uygun olabilir.

Kullanılan android sürümü de Samsung cep telefonu modellerinin fiyatlarını belirleyen özelliklerden biridir. Örneğin Samsung A serisi telefon fiyatları başka bir serideki cihazlara göre farklılık gösterebilir. Samsung telefonlarında her zaman en son sürümler kullanılır. Fakat bazı telefonlarda farklı opsiyonlara sahip android işletim sistemleri yer alabilir. Android Nougat sürümüne sahip telefonlar buna örnek gösterilebilir. Fiyat araştırması yaparken ihtiyaçlarınızı karşılayacak işletim sistemini belirlemeniz de faydalı olabilir.

Samsung cep telefonu çeşitlerini Trendyol üzerinden kolaylıkla edinebilirsiniz. Cep telefonu kategorisinde yer alan ürünleri inceleyebilir ve Samsung cep telefonu modelleri özelliklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu modelleri daha önce kullanmış kişilerin deneyimlerinden faydalanabilir, yapılan yorumları okuyabilirsiniz.