İlgili Kategoriler
Tip
Materyal
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Duş Sistemleri

" araması için 15692 sonuç listeleniyor

Kaliteli ve Kullanışlı Duş Sistemleri ve Fiyatları

Duş sistemleri konforlu bir banyo için incelenebilecek ürünleri içerir. Bu ürünler; farklı çeşitte, büyüklükte, renkte ve özellikte olabilir. Ürün seçimi kullanıcının aradığı özelliklere göre yapılabilir. Bu şekilde konforlu bir duş deneyimi yaşamak mümkün hâle gelir. Birden fazla ürün ile bu deneyim çeşitlendirilebilir. Örneğin musluk ile beraber alınabilecek duş başlığı modelleriyle tek seferde oldukça kapsamlı bir alışveriş gerçekleştirilebilir. Çeşitli banyo yapı malzemeleri incelenerek uygun modeller belirlenebilir.

Duş sistemleri farklı renklere sahiptir. Beğenilere ve banyonun dekorasyonuna göre gümüş veya gold gibi çeşitli renkler arasından seçim yapılabilir. Banyo dekorasyonuna uygun görünüme sahip ürünler ile estetik bir iç mekân dizaynına sahip olmak mümkündür. Banyo duş seti bütün olarak alınabileceği gibi yalnızca ihtiyaç duyulan parçalar da temin edilebilir. Örneğin duş için gereken kablo veya başlık bütün olarak değil ayrı ayrı satın alınabilir. Bunun için duş sistemleri yedek parça modelleri incelenebilir.

Farklı modeller arasından kullanım şekline göre seçim yapmak mümkündür. Yalnızca görünüş olarak değil işlev bakımından da birbirinden farklı duş sistemleri mevcuttur. Kare veya yuvarlak başlıklı modellerin işlevleri birbirinden farklı olabilir. Masaj yapma fonksiyonu olan duş başlıkları arasından da seçim yapılabilir. Bu ve benzeri birçok özellik verimli bir kullanım elde etme açısından satın alma kriteri olarak belirlenebilir. Seçim aşamasında kullanım amacının belirlenmesi uygun ürünlerin bulunmasına yardımcı olur.

Duş sistemleri araştırılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, seçilen ürünün kullanılacak bölgeye uyumlu olup olmadığıdır. Uyumsuz bir ürün ile istenilen performans elde edilemez. Bu durumda bir başka ürünün satın alınması gerekebilir. Örneğin duş başlığının yapısına uygun olmayan bir gövde ile birleştirilmesi mümkün değildir. Bu da ürününü kullanılamamasına yol açar. Böyle bir durumla karşılaşmak hem maddi açıdan hem de zaman bakımından kayba neden olabilir. Bu nedenle seçim yapmadan önce uyumluluk kontrolünün yapılması son derece önemlidir.

Ürünün kullanılacağı alan da önemlidir. Örneğin duşakabin içerisinde kullanılacak bir model alan ölçülerine uygun ebatlarda seçilmelidir. İstenilen verimi almak için boyut bakımından doğru seçimi yapmak gerekir. Doğru seçimi yapmak için ise ölçü alınması ve ürün özelliklerinin dikkatli incelenmesi tavsiye edilir.

Duş Sistemleri Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Duş Sistemleri Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Duş sistemleri ürünleri içerisinde farklı özelliklere sahip modeller yer alır. Bu ürünleri incelerken model ve özellik karşılaştırması yapmak yararlı olabilir. Tepe duş seti ile banyo yaparken gövdeyle uğraşmanıza gerek yoktur; çünkü bu başlıklar sabittir. Bu modeller yağmurlama duş sistemleri olarak da bilinir. Yalnızca açma ve kapama eklentileri bulunur. Yine aynı eklenti yani duş bataryası ile sıcak ve soğuk ayarı yapılabilir. Görsel olarak da şık tasarıma sahip bu modeller oldukça işlevseldir.

Ankastre duş sistemleri görsel olarak öne çıkan bir seçenektir. Bu sistemlerde ürün duvarın içerisine yerleştirilen kısımları sayesinde düzenli bir görünüm oluşturur. Duş başlığı ve batarya dışarıdadır. Duş başlığı tepede olabilir. Bununla birlikte ürünün gövdeli başlığı da bulunabilir. İki başlık arasındaki geçişi sağlamak ise oldukça kolaydır. Musluk üzerinde bulunan küçük boyuttaki kol çekilip itilerek başlıklar arasında rahatlıkla geçiş sağlanabilir.

Bu modeller dışında birçok banyo bataryası çeşidi mevcuttur. Bu modeller arasında açma, kapama ve sıcaklık ayarı için gerekli duş batarya seti çeşitleri de bulunur. Bu bataryaları kullanmak oldukça kolaydır. Elle tutulabilir ürünlerin yapıları son derece ergonomiktir. Alınan ürünün tasarımı kullanımın farklılaşmasına neden olabilir. Örneğin iki kollu bataryalarda açma ve kapama işlemleri farklı yönlere doğru yapılan hareketlerle gerçekleştirilir.

Tek kollu tasarıma sahip ürünler, sıkça tercih edilen bataryalar arasında yer alır. Bu kollar yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettirildiğine açma ve kapama görevi görür. Sağ ve sola doğru yapılan hareketler ise suyun sıcaklığının belirlenmesine yardımcı olur. Bunun dışında çeşitli eklentilere sahip duş bataryaları incelenerek daha kişiselleştirilmiş bir kullanım elde etmek de mümkündür.

Akıllı duş sistemleri ise bataryaya gerek kalmadan açma, kapama ve sıcaklık ayarlarının yapılabilmesini sağlar. Sensörlü olabilen bu modeller sayesinde ürünün kullanılmadığı anlarda su akışı kesilir. Bu da ekonomik açıdan tasarruflu bir kullanım yaratır. Aynı zamanda fazla su harcamaması ürünün doğa dostu bir niteliğe sahip olmasını sağlar.

Hidrolik duş sistemleri kontrollü bir şekilde açılıp kapanan modellerdir. Oldukça fonksiyonlu bir model olmasıyla birçok kullanıcını da tercihi arasında yer alırlar. Birçok kişinin duşları kullandığı spor komplekslerinde, engelli bireylerin kullandığı banyo kapılarında tercih edilebilirler. Bu ürünler kontrollü açılıp kapanma özellikleri sayesinde kullanıcıya rahatlık ve hijyen sağlar. Hidro masajlı duş sistemleri de daha konforlu bir deneyim için üretilen modellerdendir. Modellerin farklı işlevlere sahip olması fiyatlarda çeşitliliğe sebep olur.

Kullanım Amacına Uygun Duş Sistemi Tercihi Nasıl Yapılır?

Kullanım Amacına Uygun Duş Sistemi Tercihi Nasıl Yapılır?

Duş sistemlerinin kullanım amaçları birbirinden farklı olabilir. Farklı isteklere uygun ürün tasarımları mevcuttur. Bu ürünler arasında robot duş seti en çok tercih edilen modellerdendir. Şık tasarıma sahiptirler. Hem yukarıdan hem de hareket ettirilebilen başlıklardan gelen su sayesinde oldukça işlevsel şekilde kullanılabilirler.

İç mekânlar için farklı tasarımlara sahip banyo duş sistemleri kullanılabilir. Bununla birlikte dışarıda kullanılabilecek tasarımlar da mevcuttur. Örneğin havuz duş sistemleri açık alanlara yerleştirilerek kullanılabilir. Bu ürünler sağlam bir gövdeye sahiptir. Bununla birlikte yere sabitlenen eklentisi sayesinde duş alırken ayakları da temiz tutar. Bu tasarıma sahip modeller deniz veya havuz kenarına yerleştirilebileceği gibi iç mekân kullanımı için de düşünülebilir.

Havuz ve deniz kenarlarında kullanılan bu modeller düz ayak sistemine sahiptir. Bu sistemde jakuzi gibi seçeneklerin aksine içerisine girilmesi gereken bir alan bulunmaz. Bu özellik sayesinde duş içerisine girmek ve çıkmak oldukça rahattır. Duş kapıları kapalı tutulduğu sürece dışarıya su sızması gibi bir sorunla karşılaşılmaz. Düz ayak duş sistemleri fiyatları, ürünün yerleştirileceği bölgeye ve teknik özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

Duş Sistemleri Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Duş Sistemleri Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Duş seti fiyatları seçilen ürüne göre farklılık gösterir. Örneğin hidrolik masajlı duş sistemleri ile akıllı modeller birbirinden farklı fiyatlara sahip olabilir. Ürünün kullanım amacı ve işlevi dışında ebatları ve rengi de fiyatın farklı olmasında rol oynar. Satın alma aşamasında ürünün kullanım amacı belirlenerek uygun alternatifler oluşturulabilir.

Ürünlerin işlevleri ile kullanım amaçları da fiyat üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Örneğin havuz duş sistemleri fiyatları ev içerisinde kullanılabilecek modellere göre farklı olabilir. Bununla birlikte ankastre duş sistemleri fiyatları da ürünlerin sabitlenmesi ve estetik görünüme sahip olmaları nedeniyle nispeten daha yüksek aralıklarda seyredebilir. Çeşitli duş sistemleri karşılaştırılarak ürünlerin sahip olduğu nitelikler kapsamlı bir şekilde gözden geçirilebilir. Böylece ihtiyaç duyulan özelliklere sahip ürünler arasından seçim yapılabilir. Satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce seçilen duş sistemlerine ait yorumlar da incelenebilir. Seçilen ürünler, Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformlarından biri olan Trendyol üzerinden sadece birkaç tıklama ile satın alınabilir. Alışveriş aşamasında Trendyol’a özel avantajlı fiyatlardan ve indirimlerden yararlanmak da mümkündür.

Duş Seti Nasıl Takılır?

Banyolarda fonksiyonelliği ile öne çıkan aynı zamanda banyo estetiğinde de önemli bir yeri olan duş setleri birbirinden güzel farklı modeller sunar. Banyonuzun ihtiyaç duyduğu duş setini satın alarak kolaylıkla kendiniz monte edebileceğiniz gibi bu işlem için işinde profesyonel kişilerden de yardım alabilirsiniz. Duş seti montajı için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Duş başlığı tutucusunu uygun olan konuma duş setinin içerisinden çıkan vidalar ve dübeller yardımı ile sağlam bir şekilde monte edebilirsiniz. Bu aşamada montaj uygulaması yapacağınız bölümün sudan arındırılmış ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Duş seti içerisinden çıkan duş başlığı tutucusunu monte ettikten sonra duş başlığını musluğunuzda duş başlığı için uygun olan bölüme takınız. Kolay bir şekilde montajını tamamladığınız bu ürünün banyonuza estetik bütünlük katmasının keyfini sürebilirsiniz.

Mafsallı Duş Seti Ne Demek?

Duş setleri içerisinde en çok tercih edilen ve dolayısıyla en çok kullanılan ürünler arasında bulunan mafsallı duş seti modelleri genel olarak üç bölümden oluşmaktadır. Duş başlığının duvarda sabit olarak durmasını sağlayacak olan bir aparat, duş başlığı ve hortumdan oluşan bu set, başlığı isterseniz elinizde isterseniz de duvarda kullanmanızı sağlayacak fonksiyonelliği sizlere sunmaktadır. Satın alacağınız duş setinin banyo dekoruna katkıda bulunmasını istiyorsanız tepeye monte edilen ankastre modelleri de tercih edebilirsiniz. Su basıncının kullanıcı tarafından ayarlanabildiği mafsallı duş setleri kişisel ihtiyaçlarınıza göre suyu ayarlayabilmenizi sağlamaktadır. Duş setinin hortumunun uzunluğu banyo esnasında sizlere daha fazla özgürlük alanı yaratırken bu hortumların kaliteli olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Mafsallı duş seti satın alırken ürünün üretilmiş olduğu malzemelerin küflenmeye karşı dayanıklılığını da mutlaka sorgulamanız gerekmektedir.

Duş Seti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Birbirinden değişik modelleri bulunan duş setlerini satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları dikkate alarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda en ideal seçimi yapabilirsiniz. Duş seti alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında ise; ürünün kullanımını sağlayan hortumların kalitesi gelmektedir. Spirallerin yüksek kaliteli malzemeler ile üretilmiş olması da dikkat edilecek bir başka husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Duş seti alırken fonksiyonel bir kullanım sunacak olan ürünlere yönelmek avantaj sağlayacaktır. Satın alacağınız duş setinin hortumlarının uzunluğu banyo keyfiniz için sizlere özgür alanlar yaratır. Alacağınız duş setinin banyo estetiğinde de önemli bir yerinin olduğu unutulmamalıdır. Severek kullanacağınız duş başlığı için seçim yaparken su ayarının kullanıcı tarafından yapılabilmesine izin veren duş başlıklarını tercih etmek de konforlu bir banyo deneyimi için önerilmektedir. Aradığınız özelliklere sahip duş setlerini Trendyol’dan hemen satın alabilirsiniz.