Fiyat
Setli/Tekil
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Basım Dili
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Hakan Mengüç Kitapları

" araması için 223 sonuç listeleniyor
Destek Yayınları Her Şey Vaktini Bekler

Destek YayınlarıHer Şey Vaktini Bekler

182,18 TL
Sepete Git

Hakan Mengüç Kitapları ile Kütüphanende Yer Aç

Kitap okumak, müzik dinlemek insanları dinlendiren aktvitelerdir. Son zamanlarda bu iki alanda da başarılı olan insan sayısı oldukça azdır. Bunlardan biri de Hakan Mengüç olmaktadır. Alanında başarılı olan, günden güne daha çok kişinin dikkatini çeken biridir. Hakan Mengüç kimdir biyografisi de merak edilmektedir. Bursa doğumlu olan yazarın tarzı daha çok tasavvuf ve felsefedir. Küçüklükten itibaren müzik dikkatini çekmiş ve bu alanda pek çok eğitim almıştır. İnanç ve değerler kitaplarının hamuru olmuştur. Öyle ki Mevlana'nın Mesnevisi de kitabının birinde yer almaktadır. Mesnevinden bazı beyitler açıklanmıştır. Ney üflemeyi küçük yaştan öğrenmiş ve bunun bir tesadüf olmayacak kadar değerli olduğunu söylemektedir. Bir kitabı da bunun üzerine kurgulanmıştır. Konservatuar eğitimini de doğduğu şehirde alarak daha profesyonel hale gelmiştir. Mevlevi kültürü her zaman dikkatini çekmiştir. Bunun üzerine eğitim, sertifika almıştır. Yurt dışında, çeşitli yerlerde de eğitimlere katılmıştır. Örneğin İran Mevlevi eğitimi aldığı bir yerdir. İlgi alanlarından biri de psikolojidir. Sadece insanı değil hayvanları, onların davranışlarını da öğrenmek istemiştir.

Hakan Mengüç ve Hayatı

Hakan Mengüç ve Hayatı

Bunun için de Güney Afrika'da eğitim almıştır. Hakan Mengüç tüm kitapları bu yolculuklarının izlerini taşımaktadır. Eğitimlerinin yanında dilini geliştirmeyi, yeni diller öğrenmeyi ihmal etmemiştir. Uluslararası olan İngilizce dilini öğrenmiştir. Bunun yanında Osmanlıca, Farsça ve Arapça da konuşabilmektedir. Bir dil bir insan mantığını kendi hayatına uyarlamıştır. Mevlevilik, psikoloji, ney onun ilgi alanları olmak ile beraber, bunu insanlar ile de paylaşmaktadır. Yaşam koçluğu yaparak öğrendiklerini diğer insanların hayatında da yaşatmaktadır. Ney konserleri ile dinletiler vermektedir. Yaşam koçluğu yaptığı kişiler içinde ünlü isimler de vardır. Doğup büyüdüğü yere hizmet vermek için burada tiyatro atölyesi açmıştır. Oynanması için tiyatro hikayeleri de kaleme almıştır. Kendini çoğu alanda geliştiren yazar, TRT korosunda da enstrüman çalmaktadır. Hakan Mengüç sesli kitap da arananlar arasındadır. Üniversitede ders vermekte, ney enstrümanı çalmayı da öğretmektedir. Kaleminin gücünü yazarlık hayatında göstermiştir. Tiyatro oyunu yazmanın yanı sıra çıkardığı kitapları da bulunmaktadır. Çıkardığı kitapları ile rehber olma yolunda güzel adımlar atmıştır. Hakan Mengüç kitapları içeriği bakımından birbirine benzemektedir. Hakan Mengüç kimdir biyografisi nedir sorusunun cevabı oldukça uzundur. Çocukluk çağından başlayan araştırıp öğrenme sevgisi ile kendini geliştirmiştir. Müzisyenliği, yazarlığı, yaşam koçluğu, psikoloji alanına kattıkları, Mevlevilik kültürünü yaşam felsefesi haline getirmesi ile bilinmektedir. Kitapları ise en çok okunanlar arasında yerini almıştır.

Hakan Mengüç Kitapları Hakkında Merak Edilenler

Hakan Mengüç Kitapları Hakkında Merak Edilenler

Hakan Mengüç kimdir kaç yaşında merak edildiği kadar kitapları da merak edilmektedir. Ne türde yazmakta, okuyucuya ne gibi katkıları olmakta en çok merak edilenler arasındadır. Mengüç kitaplarını yıllar içerisinde biriktirdikleri, öğrendikleri, yaşamın kendine kattıkları ile ortaya çıkarmaktadır. Genç yazar küçük yaştan itibaren öğrenmeye hevesli olmuştur. Daha on beş yaşında iken karşılaştığı bir neyzenden sofiliği öğrenmiştir. Hocası da olacak olan bu üstad onun kitaplarını ortaya çıkarmasında tabiki ilham kaynağıdır. Bursalı olan yazarın toplam 5 adet kitabı vardır. Yazarlık hayatı sadece bu kitaplar ile sınırlı da değildir. Kurucuları içinde olduğu Bursa Tiyatro topluluğu için tiyatro eserleri de ortaya koymuştur. Mevlevilik bilincini kitaplarında tadabileceğiniz bir yazardır. Hakan Mengüç kitapları öğretici, yol gösterici, rahatlatıcı tarzdadır. Daha çok felsefe ve düşünce üzerine yazılmışlardır. 2018 yılında iki adet kitabı yayınlanmıştır. Bunlardan ilki Ben Ney'im: İyi Beni Bulur olmuştur. Yıllardır oluşan birikimleri, gezip gördüklerinden elde ettikleri, eğitimleri sonucunda öğrendikleri kitaplarında okuyucuya yansımaktadır. Ney ile ilgili bildikleri, tasavvuf hakkındaki düşüncelerini yazmıştır. Bunu insan gelişimi ile bağdaştırmıştır. Ben Ney'im kitabı Hakan Mengüç ilk kitabı olmaktadır. İnsanların olgunlaşması üzerinde durmaktadır. Bir nevi yol gösterici bir kitaptır. Ney nasıl yedi kademede oluşuyor ise insan da yedi kademede hamlıktan kurtulmaktadır. Neyin yolculuğu insan hayatının gidişatına benzemektedir. Yine kitapta değinilen diğer bir konu ise zihinsel süreçler olmaktadır. Her şeyin zihinde başlayıp zihinde bittiğini vurgulamaktadır. Güzellikler kadar kötülüklerin kaynağı da yine zihindir. Hasta olmak ya da iyileşmek zihinin marifetleri denilebilir. Daha çok kişisel gelişim kitabı tarzında olan Hakan Mengüç kitapları tavsiyeleri de bulunmaktadır, çoğu okuyucuda iyi yorumlar almıştır. İnsanların hayatına dokunan bir eser olarak raflarda yerini bulmuştur. Kendini geliştirmek isteyen, sufiliği merak eden ya da Mevleviliği yaşam tarzı haline getirmek isteyenler için ideal bir kitaptır.

Hakan Mengüç Kitaplarrı Modelleri,Özellikleri ve Fiyatları

Hakan Mengüç Kitaplarrı Modelleri,Özellikleri ve Fiyatları

2018 yılında çıkan bir diğer Hakan Mengüç kitabı ise Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter olmuştur. 232 sayfadan oluşan bir kitaptır. Ana teması umut ve umudun etrafında gerçekleşen güzelliklerdir. Umut etmek kadar evrende bir düzenin olduğu da gerçektir. Kader denilen olgu tesadüfleri ortadan kaldırmaktadır. Bu kitabın temelleri Afrika yolculuğundan çıkmıştır. Asıl amacı eğitim almak olan yazar buraya gitmiştir. Burada ise bir sufi ile karşılaşmıştır. Bunun bir tesadüf olamayacak kadar kurgulanmış olduğunu söylemektedir. İşte bu kitap da tam buradan doğmuştur. İnsan hayatı tesadüf denilen binlerce kurgulanmış gerçeklikler ile doludur. Hakan Mengüç Hiç Bir Karşılaşma Tesadüf Değildir adlı kitap ise 2020 yılında yayınlanmıştır. Almanca ve İngilizceye de çevrilen kitap yine kaderin karşılaştırdığı iki insandan bahsetmektedir. 216 sayfa olan kitap felsefi ve düşünce tarzında yazılmıştır. Yine 2020 yılında çıkan bir diğer kitabı da mesnevi beyitlerinden oluşmuştur. Mevlana'nın bu değerli kitabından alınan 18 beyit yine insanlara yol gösterir şekildedir. Kitabın adı ise İstediğin Bir Şey Olursa Bir Hayır, Olmazsa Bin Hayır Ara şeklindedir. 280 sayfa olan Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım kitabı ise en son çıkandır. 2021 çıkışlı olan bu kitap ise yine hayatlara dokunacak içeriğe sahiptir. Olumsuzu çağıran, faydadan çok zararı dokunan insanların yanından gitmeli miyiz yoksa kalınmalı mı gibi soruların cevabını arayan ve yol gösteren kitap okuyucularını bekliyor. Görüldüğü üzere Hakan Mengüç Ben Ney’im kitabı ile başlattığı yazarlık serüvenine hala devam etmektedir. Hakan Mengüç kaç kitabı var sorusunun cevabı 5 kitap şeklindedir. Her bir kitabı insanlara fayda sağlayacak şekilde yazılmıştır. Yıllar içinde biriktirdiklerini kitabına dökmüştür. Mesnevilik'in kurucusu olan Mevlana'nın beyitlerini günümüz gençlerinin anlayacağı şekilde açıklamıştır. Hakan Mengüç kitapları yorumları araştırıldığı zaman genellik ile olumlu olduğu görülmektedir. Kişisel gelişimi destekleyici olduğu söylenmektedir. Bu tarz bir kitap arıyor iseniz bir göz atmanızda fayda olacaktır. Yazı dilinin basit ve akıcı olduğu da yapılan yorumlar arasında yer alır. Tasavvufun, Mesnevilik düşüncesinin ağır dili kitapta kendini göstermemektedir. Günümüz Türkçesi ile oldukça anlaşılır bir anlatım söz konusudur. Hakan Mengüç kitapları fiyatları da merak edilenler arasındadır. Fiyatları ise oldukça uygundur. Özellik ile kampanya yapıldığı zaman çok daha uyguna da gelebilmektedir. Hem neyzen hem de yazar olan Hakan Mengüç tarafından yazılan kitaplar kitapçılar ve internet sitesinde satışa sunulmaktadır. Hakan mengüç kitapları hiçbir karşılaşma tesadüf değildir de en önemli eserlerindendir. Trendyol hem kampanyaları hem de kuponları ile size hizmet veren bir firmadır. Bu kitapları bu sitede de bulabilirsiniz.