Fiyat
Basım Dili
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

İlber Ortaylı Kitapları

" araması için 342 sonuç listeleniyor

İlber Ortaylı Kitapları ile Tarihi Öğren

Öğrenmeyi ve okumayı daha kolay bir hale getirmek için kitaplar, pek çok farklı alanlara ayrılmıştır. Bilim, felsefe, tarih, edebiyat ve dil gibi alanlarda bilgi edinmek isteyen kişilerin ilk baktığı şey kitaplardır. Bilgiye erişimi daha kolay bir hale getiren kitaplar, insanların kişisel gelişimlerinde de önemli bir role sahiptir. Yazarların ya da şairlerin sunduğu bu kitaplar sayesinde biç bilmediğiniz bir zaman dilimine dair bilgilere sahip olabilirsiniz. Öğrenmeyi daha etkili kılan kitaplar, okuyucularına sunduğu bilgiler ile kişinin kendini geliştirmesine imkân sağlamaktadır. Bu alanlar içerisinde en çok dikkat çekenlerden bir tanesi de tarihtir.

İlber Ortaylı Hakkında

İlber Ortaylı Hakkında

Antik dönemlerden itibaren günümüze kadar geçen zaman dilimi oldukça geniş ve uzundur. Geçmiş zamanda yaşayan insanların hangi şartlarda ne gibi önemli olaylara imza attığını görmek açısından bu tarih kitapları oldukça önemlidir. Ülkemizde her yaştan insanın tarihe karşı ilgisinin uyanmasında önemli bir etken olan tarihçi ise İlber Ortaylı’dır. İlber Ortaylı, sunmuş olduğu birbirinden farklı zaman dilimine ait kitapları ile okuyucularına eşsiz bir tarih bilgisini okuyucularına aşılıyor. Avusturya’da doğmuş olan İlber Ortaylı, çocuk yaşlarda Türkiye’ye dönmüştür. Eğitim hayatına Ankara’da başlayan İlber Ortaylı, almış olduğu lise eğitimden sonra eğitimini Ankara Üniversitesinde devam ettirmiştir. Ankara Üniversitesinde Tarih bölümü mezunu olan İlber Ortaylı, yapmış olduğu çalışmalar ile başarılı olmuştur. Belli bir dönem Ankara Üniversitesinde Siyasal Bilgiler Fakültesinde Tarih Bilim Dalı Başkanı olarak görev almıştır. Sonrasında ise Galatasaray Üniversitesine devam etmiştir. Oldukça başarılı bir bilim insanı olan İlber Ortaylı, sahip olduğu bilgileri kitaplaştırarak okuyucularına sunmuştur. İlber Ortaylı kitapları, her kesim tarafından sevilerek okunmaktadır. Okuyucuları tarafından oldukça sevilen İlber Ortaylı hem kişisel gelişim açısından, hem de tarih bilgisi açısından okuyucularına önemli bilgiler vermektedir. Vermiş olduğu bilgiler, özellikle tarih sevmeyen kişilerin de tarihe karşı merak duygusunu oluşturmaktadır. Okuyucuların raflarında yerini alan İlber Ortaylı kitapları, ülke geçmişinin yanı sıra diğer pek çok ülkelerin geçmişine dair bilgileri de içermektedir. Geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan İlber Ortaylı, gün geçtikçe okuyucu kitlesini daha da arttırmaktadır. Eğitim hayatında oldukça başarılı olan İlber Ortaylı, Türkiye’de yer alan en önemli kişiler arasında bulunuyor. Onun yazmış olduğu eserleri okumak kişilerin hem kendilerini, hem de tarih bilgilerini geliştirmeleri bakımından önemlidir.

İlber Ortaylı Kitapları

İlber Ortaylı Kitapları

Tarih konusunda bilgi almak isteyen ve kendini bu alan üzerinde geliştirmek isteyen kişilerin yöneldiği ilk kaynak tarih kitaplarıdır. İler Ortaylı’nın sunmuş olduğu kitaplar, özellikle bu kişiler için olmazsa olmaz kitaplar arasında yer almaktadır. İlber Ortaylı “Bir Ömür Nasıl Yaşanır?” adlı kitabı ile okuyucularına röportaj eşliğinde okuyucularına hayatı nasıl geçirmeleri gerektiğine dair öneriler vermektedir. Bu kitabında aynı zamanda kendi hayatına dair de bilgiler vermektedir. Okuyucularının hayatlarını nasıl daha verimli geçireceğine dair tavsiyeler vermektedir. Bu kitabının yanı sıra İlber Ortaylı Osmanlı bilgilerine dair de pek çok bilgi içeren kitaplara sahiptir. Bu kitaplarında o dönem hakkında oldukça geniş bilgiye sahip olmak mümkündür. İlber Ortaylı Abdülhamid Han kitabı ile de Abdülhamid Han hakkında geniş bilgiye sahip olmak isteyen kişilere geniş bir bilgi imkânı sunmaktadır. İlber Ortaylı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kitapları ile de herkes tarafından oldukça tercih edilmektedir. İlber Ortaylı kitapları içerisinde bulunan bilgiler ile okuyucular kendilerini geliştirebilmektedir. Bu kitapların yanı sıra İlber Ortaylı Türklerin tarihi söz konusu edilen kitapları ile de okuyuculara sunulmaktadır. Bu kitapların içerisinde bilgi edinmek istediğiniz konular ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz. Pek çok ulusu, medeniyeti, ve insanlık tarihini etkileyen olayları derinlemesine anlatan bu kitaplar, yaşanan olayların sonraki nesillere de aktarılmasında yardımcıdır. İlber Ortaylı’nın yazmış olduğu pek çok tarih kitabı bulunuyor. Bu tarih kitapları içerisinde dünyayı etkileyen pek çok kişi ve olaylar hakkında bilgiler yer almaktadır. Dünya tarihinden Türk tarihine kadar her konu ile ilgili kitaplar bulunmaktadır. Bu kitaplar ayrıca set halinde de satılıyor. Bu kitap setinin içerisinde pek çok farklı konunun ele alındığı kitaplar yer alıyor. İnsanın kendini geliştirmesi açısından oldukça önemli olan bu kitapları okumak son derece önemlidir. Okuyucuların okumuş olduğu bu birbirinden etkileyici kitap çeşitleri arasından merak ettiğiniz İlber Ortaylı kitabını bulabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet gibi padişahlardan Mustafa Kemal Atatürk gibi Türkiye için önemli yere sahip olan kişilerin hayatlarına dair de bilgilere erişebilmek mümkündür. Dünya tarihi ile ilgili bilgilere de ulaşabileceğiniz oldukça geniş bir okuyucu kitlesi bulunan İlber Ortaylı, okuyucuları için daha pek çok farklı tarih kitabına sahiptir. İlber Ortaylı kitapları, geniş seçeneği ile sizleri beklemektedir.

Avantajlı İlber Ortaylı Kitap Fiyatları Trendyol’da!

Avantajlı İlber Ortaylı Kitap Fiyatları Trendyol’da!

Türk tarihinin hemen hemen her dönemine ait bilgilerinin yer aldığı kitapları ile oldukça beğenilen İlber Ortaylı kitapları, tarih okumaktan zevk alanların vazgeçilmez kitapları arasında yer almaktadır. Bu kitap çeşitlerini bütün olarak almak isteyen kişiler için de İlber Ortaylı kitap seti bulunmaktadır. Bu kitap setinde merak ettiğiniz zamanlar ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. İlber Ortaylı, Bir Ömür Nasıl Yaşanır? adlı kitabında İlber Ortaylı okunması gereken kitaplar bölümü yer almaktadır. O bölümde İlber Ortaylı, gençler ve diğer yaş kategorisindeki kişileri okunması için kitap önerilerinde bulunmuştur. Tarih kitaplarının yanı sıra İlber Ortaylı siyasi kitapları da bulunmaktadır. Hemen hemen her alan ile ilgili bilgisi bulunan İlber Ortaylı en çok okunan kitapları arasında pek çok kitap çeşidi yer alıyor. İlber Ortaylı İngilizce kitapları da bulunmaktadır. Her kesimden insanın oldukça sevdiği ve en az bir kitabını da olsa okumuş olduğu İlber Ortaylı, yazmış olduğu kitaplar ile okuyucularına ışık tutuyor. Bazı kişiler tarih alanını mesleki olarak benimserken bazı kişiler de hobi olarak tarih alanı ile ilgilenmektedir. Ancak her türlü okuyucuya hitap etmeyi başaran İlber Ortaylı, yazmış olduğu tarih kitapları ile okuyucuları etkilemeyi başarıyor. Osmanlı dönemi ile ilgili kitaplarından Atatürk ile ilgili kitaplarına kadar geniş bir zaman dilimini ele aldığı kitapları bulunmaktadır. Bu kitapları ile okuyucularını geçmiş dönemlere götüren İlber Ortaylı, kısa bir süre içerisinde oldukça geniş okuyucu kitlesine sahip olmuştur. Yazmış olduğu kitaplar ile insanların beğenisini kazanan yazar, aynı zamanda kişisel gelişim ve İngilizce kitaplara da sahiptir. Hemen hemen her alanla ilgili bilgiye sahip olması ile de okuyucuların dikkatini çekmektedir. Ayrıca çoğu kitabında bahsettiği okunması gereken kitaplar da bulunuyor. Bu kitaplar ile yazar, okuyucularının kendilerini daha çok geliştirmesi açısından yardımcı olmaktadır. Özellikle gençlere pek çok öneride bulunması bakımından gençler tarafından fazlası ile sevilmektedir. İlber Ortaylı kitapları, birbirinden farklı içerikleri ile yeni okuyucularını bekliyor. Birbirinden farklı tarih kitapları ile siz de kendinize uygun olan İlber Ortaylı kitabını seçebilirsiniz. İlber Ortaylı kitapları, her bütçeye uygun fiyatları ile Trendyol sayfasında sizleri bekliyor.