Fiyat
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
Basım Dili
Boyut
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

İskender Pala Kitapları

" araması için 364 sonuç listeleniyor
Kırmızı Kapı Yayınları Od
Kargo Bedava

Kırmızı Kapı YayınlarıOd

338,11 TL
Sepete Git

İskender Pala Kitapları ile Sıra Dışı Öyküler

Kendini geliştirmeye açık olan ve her daim bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler için farklı alanlarda kitap çeşitleri bulunmaktadır. Merak edilen bir konu hakkında bilgi edinilmek istendiğinde bakılan ilk kaynak kitaplar olmaktadır. Öğrenmenin en etkili yollarından birisi olan kitap okumak, okuyucuların kendilerini geliştirmelerinde en etkili yollardan birisidir. Bir divan edebiyatı araştırmacısı ve yazar olan İskender Pala, 1958 yılında Uşak’ta doğmuştur. Üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Türk dili ve edebiyatı bölümünde devam eden yazar daha sonrasında divan edebiyatı alanında kendini geliştirmiş ve uzmanlaşmıştır.

İskender Pala Hakkında

İskender Pala Hakkında

Öğretim üyeliği ve araştırmacı olmasının yanında İskender Pala, kütüphane memurluğu gibi iş alanlarında da çalışmıştır. Hem akademisyen, hem de yazar kimliğinin doğrultusunda yazar, pek çok ödül kazanmıştır. Ömer Seyfettin, Peyami Safa ve Refik Halit gibi Türk yazarlardan oldukça etkilenen İskender Pala, edebi kimliğinin bu yazarlara sayesinde şekillenmeye başladığını belirtmektedir. Aynı zamanda üniversite döneminde Osmanlı dönemi ve edebiyatı ile karşılaşması onun bu alanda kendini bulmasını sağlamıştır. Kişilerin bilgiye kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan bu kitaplar, insanların kişisel gelişimi açısından adeta bir hazinedir. Bu kitaplar sayesinde hiç tanımadığınız kişilerin kalemlerinden farklı hayatlar yaşamak oldukça kolaydır. Bu nedenle özellikle kurgu eserler insanların yenilenmesinde ve hem öğrenip, hem eğlenmesinde öncelikli olarak yardımcı olmaktadır. İskender Pala’nın yazmış olduğu bu kitaplar da okuyucularının hem öğrenip, hem de zevk almasını sağlıyor. Hayatı boyunca hep okumuş olan İskender Pala, bunu yazmış olduğu eserlerde okuyucularına göstermektedir. Çoğu kişi tarafından boş zamanı değerlendirme aktivitesi olarak görülse de İskender Pala gibi yazarları okumak bu durumun dışındadır. Her kitap çok küçük de olsa okuyucularına bilgi verir. Yazmış olduğu kitaplarda hem kurgu, hem de divan edebiyatı iç içedir. Bu bakımdan divan edebiyatına karşı ilgisi olan kişilerin de bir çırpıda bitirebileceği eser özelliğindedir. Aynı zamanda kitaplarının kapakları ve başlıkları da okumadan önce okuyucuyu kendine çekmektedir. Kitaplarının çoğu en çok okunan kitaplar arasında yerini almaktadır. Kendine özgü bir okuyucu kitlesine sahip olan İskender Pala, günümüzde hala varlığını korumaya devam etmektedir. Hayatının çoğunluğunu okuyarak ve araştırarak geçiren İskender Pala, kaleme almış olduğu eserler ile okuyucularının da yolunu aydınlatmaktadır. İskender Pala kitapları, günümüzde en çok okunan kitaplar arasında yer almaktadır.

İskender Pala Eserleri

İskender Pala Eserleri

Genel olarak kurmaca türü ile okuyucularının karşısına çıkan İskender Pala, olduk geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir. Edebiyat araştırmacısı yönü ile pek çok edebi yazıya ve esere sahiplik yapan yazar, yaşamış olduğu hayatın ve okuduğu yazarların etkisi ile kendisini geliştirmiştir. Oldukça üretken bir yazar olan İskender Pala, eserleri ile okuyuculara farklı bir bakış açısı kazandırmaktadır. İskender Pala’nın en çok okunan kitapları İskender Pala Od, İskender Pala Kervan, İskender Pala Bülbülün Kırk Şarkısı ve İskender Pala Kalp adlı eserleridir. Her yazdığı eser ile okuyucuların kalbini kazanan İskender Pala Od romanı ile de okuyucularını etkilemeye devam etmektedir. Herkes tarafından tanınan ve sevilen şair Yunus Emre, bu eserin ana karakteri olarak karşınıza çıkmaktadır. 13. Yüzyılın Yunus Emre’sini tarihi bir hava içerisinde okuyuculara aktaran yazarn bu eserinde Yunus Emre’yi anlatmaktadır. Katre-i Matem adlı eserinde ise İskender Pala’nın kendi yaratmış olduğu dünya konu edinilmektedir. Bu eserde İstanbul’u lalelere benzeterek Osmanlı dönemini konu alıyor. Aynı zamanda sevdiği kişiyi kaybeden Şahin’in yaşadıkları anlatılmaktadır. Mihmandar adlı eserinde ise yine Osmanlı dönemi üzerinden olay anlatılmaktadır. Tüm bu kitaplarının dışında İskender Pala, pek çok kitaba sahiptir. Bu kitaplarının hemen hemen hepsi çoğu okuyucu tarafından bilinmektedir. Yazmış olduğu eserlerle oluşturduğu kendi geniş okuyucu kitlesi, İskender Pala’nın dilini fazlası ile sevmektedir. Çoğu eserinde genellikle tarihi dönem üzerinden tarihi olaylar anlatılmaktadır. Kısaca tarihi kurgu denilen bu roman türü, günümüzde en çok tercih edilen kitap kategorisi arasında yer alıyor. İskender Pala’nın yazmış olduğu bu kitaplara ulaşmak oldukça kolaydır. Yazar, her kitabında okuyucusuna farklı duygular hissettirmektedir. Bu İskender Pala kitapları, divan edebiyatı ve Osmanlı tarihi ile birlikte okuyucuların beğenisine sunuluyor. İskender Pala eserleri arasında yerini alan ve çok okunan bir kitap olan Od ise içerisinde Yunus Emre’nin hayatı üzerinden o dönemin Anadolu’sunu kaleme almaktadır. Oldukça ince bir kaleme sahip olan İskender Pala, kitapları ile okuyuculardan tam not almayı başarmıştır. Araştırmacı yönü ile de pek çok eser yayınlayan İskender Pala yerin, korumaya devam etmektedir. Kurmaca türünün yanı sıra İskender Pala şiir kitapları da bulunmaktadır. Çok yönlü olan yazar, her alanda başarısını kanıtlamayı sürdürmektedir.

Avantajlı İskender Pala Kitapları Trendyol’da!

Avantajlı İskender Pala Kitapları Trendyol’da!

Divan edebiyatının pek çok kesitini usta bir şekilde kaleme alan yazar, Osmanlı’ya ve divan edebiyatına karşı duyduğu sevgiyi romanlarında yansıtmayı başarmıştır. İskender Pala kitapları, tarihe karşı bir merakı olan kişiler tarafından sık sık tercih edilmektedir. Osmanlı dönemine ait pek çok bilgiyi ve sahneyi görebileceğinizi bu İskender Pala romanları ile geçmişe dönüş yapabilirsiniz. Hem okumayı, hem de yazmayı fazlası ile seven yazar, kendi kütüphanesini ancak üniversite dönemlerinde bir araya getirebilmiştir. Divan şiirine karşı olan sevgisine de yine yazarın eserlerinde rastlamak mümkündür. Geçmişin merak edilen dönemlerine dair bilgileri içeren kitapları ile İskender Pala oldukça derin ve lirik dili ile okuyucularını etkilemeyi başarmıştır. Divan edebiyatını ve divan şiirini bu derece etkili bir şekilde kaleme alması okuyucularda da derin bir etki bırakmaktadır. Yazmış olduğu bu eşsiz naiflikte kitapları ile okuyucularını fazlası ile etkilemektedir. İskender Pala kitapları ile ilk kez karşılaşacak olan kişiler için de önemli noktalar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi kendi tarzınıza uygun olan kitap ile başlamaktır. Konusu ilginizi çeken bir İskender Pala kitabı ile okumaya başlamak sizlere hem yazarın diline alışmanızı sağlayacak, hem de kitaptan daha çok zevk almanıza yardımcı olacaktır. Yalnızca İskender Pala kitapları için değil herhangi bir alanda seçilecek olan kitaplar için de bu durum önemlidir. Farklı dünyaların kapısını aralamanızı sağlayan İskender Pala kitapları, aynı zamanda sizlerin tecrübe ve bilgi edinmenizi de daha kolay hale getirecektir. Günümüz dünyasının çok gerisinde yaşanan olaylar ve o dönemde yaşayan kişiler ile ilgili bilgi edinebiliyor olmak pek çok açıdan değerlidir. Hem geleceğinize yönelik atacağınızın adımların, hem de ne gibi durumlar ile karşılaşabileceğiniz anları size göstermesi bakımından bu kitaplar son derece önemli bir yer tutmaktadır. İskender Pala kitapları okuyarak edineceğiniz bilgiler sizler açısından etkileyici olacaktır. Bu tarz kitaplar sizlerin kişisel gelişmesinde yardımcı olduğu gibi sosyal hayatınızda da etkisi bulunacaktır. İskender Pala’nın yazmış olduğu kitaplar ile kendinize yeni bir dünyanın kapısını aralayacaksınız. İskender Pala kitapları fiyatları, kitabın sayfa sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak her bütçeye uygun kitapları bulunması ile her kesime kolayca hitap etmektedir. Sizler de İskender Pala’nın oldukça etkileyici ve eşsiz dilini okumak için Trendyol sayfasından dilediğiniz İskender Pala kitaplarına ulaşabilirsiniz.

İskender Pala'nın Kaç Kitabı Vardır?

Türk edebiyatının önemli isimleri arasında yer alan İskender Pala’nın toplamda 51 eseri bulunur. Pek çok türde eser veren ve farklı konulara değinen Pala, eserlerinin çoğunu roman tarzında yazar. Özellikle Divan Edebiyatı ve Eski Türk Edebiyatı üzerine olan araştırma ya da inceleme kitapları bulunsa da genellikle konusunu tarihten, savaşlardan alan romanlar yazdığı görülür. İskender Pala, ilk eseri olan Ansiklopedik Divan Şiirleri Antolojisi’ni 1989 yılında yayınlar. Bu eserinden sonra yıllar içerisinde roman türüne dair örneklerini de vermeye başlar. Kaleme aldığı ilk romanı Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk isimli kitabı 2004 yılında okuyucuya sunulur. Bu eserinin peşinden 2000’li yılların devamında da ağırlıklı olarak roman türünde kitaplar yazmaya devam eder. Yayımlanmış olan son kitabı ise 2022 basımlı Surname-Bir Osmanlı Macerası isimli tarihi romanıdır.

İskender Pala Ne Tür Kitaplar Yazar?

İskender Pala, yazarlığının ilk 15 yıllık döneminde daha çok edebi alan araştırmalarına ve incelemelerine yönelik eserler verip sonrasında Divan Edebiyatı üzerine yoğunlaşır. 2004 yılından sonra ise roman türündeki eserlerini vermeye başlar ve bu alanda ilerleyerek önemli romancılar arasına girer. Onun romanlarında tarihi dönemler, yaşanmış olaylar, dini kavramlar ve semboller yer alır. Özellikle ansiklopedi, kaynak kitap ve roman türlerinde yetkinleşen yazar, romanlarındaki kurguları ile de dikkat çeker. Eserlerinde Osmanlı Dönemine ait sembollere, yaşantılara ve motiflere sık rastlanır. Bu motifleri kurgusal bir gerçeklikle birleştiren yazar, tarihi süreçleri yeniden yorumlar. Yorumlarında dini göndermelerin ve fikirlerin yeri de son derece büyüktür. Özellikle Mevlit, Bülbülün Kırk Şarkısı, Kırk güzeller Çeşmesi gibi eserler, dini ögelerin eser isminde dahi kendisini hissettireceği şekilde kurgulanarak okuyucuya sunulur.

İskender Pala'nın Kitapları Set Halinde Bulunur Mu?

İskender Pala’nın tür bakımından farklı olan pek çok eseri bulunur. Bu farklı türdeki eserlerin yer yer gruplanarak ve set halinde satıldığı görülebilir. Kitapları ayrı ayrı aramak yerine toplu alarak daha fazla avantaj elde etmek isteyen kişiler, set halinde satılan İskender Pala romanlarını temin edebilir. Ansiklopedilerinin ve kaynakça kitaplarının da kendi içerisinde konuya bağlı olarak gruplanıp set şeklinde sunulduğu görülebilir. Özellikle romanlarının set şeklinde indirimli fiyattan satışa sunulduğunu görmek mümkündür. Yazarın 50’nin üzerinde kitabı olduğu için gruplanarak satılmaya elverişlidir. Bu şekilde satın alma işlemleri avantajlı bir hale gelir. Kitap setleri genellikle 6’lı, 8’li ya da 10’lu olacak şekilde sunulur. Bu setler de kendi içerisinde ayrıştırılarak seri halinde hazırlanabilir. İskender Pala’nın kitaplarının da bu şekilde set ve seri halinde satışa sunulduğu görülür.