İlgili Kategoriler
Ağırlık
Aroma
Fiyat
Yaş
Özellik
İçerik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Kısırlaştırılmış
Ürün Puanı
"

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

" araması için 1940 sonuç listeleniyor

Doyurucu ve Besleyici Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri Trendyol'da!

Sevimli dostlarınız hayatınızın önemli bir yerindedir. Farklı birçok hayvan dostunuz hayatınıza eşlik eder. Kediler ise çoğu insan tarafından özel bir yerdedir. Bu hayvanlar anatomileri gereği sık sık üreyen bir doğaya sahiptir. Onlar için sık üremek yaşam kalitesini düşürebilir. Bunun yanında hormonlar devreye girdiğinde ev içinde hayvanlar bazı sorunlar çıkarabilir. Sağlık ve birçok başka nedenlerden dolayı çoğu hayvan sahibi kısırlaştırma yoluna gider. Bu işlemler ve yaş aldıkça gelen hareketsizlik hali hayvanlarda obezite sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak onların sağlığı için bir artıdır. Genellikle bu ürünlerin içinde onlar için enerji verici maddeler vardır. Böylece harekete teşvik ederek obezitenin önüne geçer. Bu gıdalar özel protein ve karbonhidrat değerlerine sahiptir. Bu ürünlerin kullanımı ile hayvanların aşırı kilo almasını engelleyerek sindirim ve metabolizma sorunlarından korur. Yüksek protein içerikleriyle hayvanların sağlığına katkıda bulunur. Bir süre lezzete sahip olan çeşitleri vardır. Somonlu kısırlaştırılmış kedi maması ise beğenilen lezzetler arasındadır. Evcil hayvanlar tarafından çokça sevilen bu tat aynı zamanda müşterilerin de favorisidir. Kısırlık ameliyatı sonrasında hayvanların nasıl beslenmesi gerektiği çok önemlidir. Veteriner hekiminizin rehberliğinde onlar için doğru bir beslenme rutini edinebilirsiniz. Veteriner hekimizin kısırlaştırılmış kedi maması önerilerini Trendyol üzerinden bulabilirsiniz. Bazı hayvanlar yetişkinlikten daha önce de kısırlaştırabilir. Bunun çeşitli sağlıksal nedenleri vardır. Kısırlaştırılmış yavru kedi maması bu gibi durumların kurtarıcısıdır. Kısırlaştırma durumlarının haricinde de özel beslenme durumları için bu seçenekler tercih edilebilir. Bu tür ürünler ameliyat sonrası beklenen hormonal değişimleri dengelemek için yardımcı olur. Çok farklı lezzet seçenekleri ile geniş ürün yelpazesine sahiptir. Kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri yavru, yetişkin ve yaşlı bütün yaş aralıklarına uygun olarak üretilir. Spesifik olarak da ayrılan türleri vardır. Ürünlerdeki yağ, protein ve karbonhidrat oranı önemlidir. Bu besin kaynaklarının kısırlaştırıldıktan sonra ki değerleri ve dengesi son derece önemlidir. Müşteriler, veteriner hekimlerin de tavsiyeleriyle uygun ürünleri kullanabilir. Evcil hayvanınızın ağız tadına uygun çeşitli ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Farklı Tatları ile Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Farklı Tatları ile Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Kısırlaştırmanın sağlık açısından birçok yararı vardır. Kediler kızgınlık döneminde girdiklerinde huzursuz olabilirler. Hem dişi hem de erkek olanlar bu dönemde farklı davranışlarda bulunabilirler. Etrafa koku bırakabilir ve idrarlarını tuvaletleri haricinde farklı yerlere yapabilirler. Bu tür durumlar müşteriler için sorun yaratabilir. Müşteriler hem evcil hayvanların hem de kendinin yaşam kalitesini artırabilmek için kısırlaştırma yoluna gider. Operasyon sonrası bu tür hormonal etkiler ortadan kalkar. Kısırlaştırılmış kedi için mama kullanımı son derece önemlidir. Farklı lezzetler ile çeşitlilik sağlayan bu ürünler birçok müşteri tarafından beğenilir. Kuzu etli kısırlaştırılmış kedi maması özellikle kırmızı et seven hayvanların favorisidir. Tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması ise beyaz et sevenlerin yoğun olarak tadını beğendikleri bir üründür. Farklı çeşitleri ile her ağız tadına hitap eder. Bu ürünlerin lezzetleri kadar içerikleri de fazlasıyla önemlidir. Gıdalarda yağ oranı oldukça azdır. Bunun nedeni ise onların operasyon sonrası gelen hareketsizlik hali yüzünden kilo almalarını engellemektir. Yağ oranın yanında protein değerleri de önem arz eder. Çünkü protein hastalıklarla mücadele için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Bu süreçte ve sonrasında hastalıklarla mücadele için protein desteği önemli bir etkendir. Temel besinlerin yanında takviye gıdalarda önemlidir. Kedi kısır maması içeriğindeki magnezyum, fosfor ve kalsiyum değerleri de önemlidir. Fazla bulunması böbrek ve idrar yolu hastalıklarına sebep olabilir. Bu temel minerallerin oranları konusunda müşteriler dikkatli olmalıdır. Bu gıdalar farklı şekillerde bulunur. Farklı şekilleri bu ürünler için de vardır. Kısırlaştırılmış kuru kedi maması fazlaca tercih edilen bir şeklidir. Kuru mamaları birçok hekim tarafından tavsiye edilir. Kuru mamalar her öğün için rahatlıkla verilebilir. Bu yüzden sıkça tüketilir. Yaş mamalar ise diğer tercih edilen bir üründür. Yaş mamalar genellikle kuru gıdalara nazaran az tüketilir. Arada sırada ödül olarak verilmesi yaygın bir kullanım şeklidir. Ödül olarak verilse bile içeriğindeki değerler evcil hayvanınızın sağlığını için önemlidir ve dikkat edilmesi gereklidir. Bu ürünlerin içeriğine bakıldığında göze çarpan diğer bir gıda Taurindir. Taurin bir aminoasittir ve birçok hastalığa iyi geldiği bilinir. Kalp ve göz hastalıklarına özellikle iyi gelir. Hayvanlar bu asidi doğal olarak üretemezler. Bu yüzden dışarıdan destek olarak almaları sağlıkları için önem arz eder. Ek olarak E, C ve A vitamini bakımından da zengin ürünlerdir. Bu gıdalar yapay koruyucular içermez. Aynı zamanda kemik sağlığını geliştirir ve destekler. Obezitenin önüne büyük ölçüde geçen bu seçenekler, birçok hastalığın da önüne geçmeye yarar. Diyabet, mesane kanseri ve nefes alma zorluğu gibi obezitenin tetiklediği hastalıkların önüne geçer. Bu özel gıdaların tüketimi birçok açıdan yarar sağlar. Birçok artısı bulunan ürünleri çeşitli tatlarıyla Trendyol’da bulabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Lezzetleri ile Kısırlaştırılmış Kedi Maması Özellikleri

Çeşit Çeşit Lezzetleri ile Kısırlaştırılmış Kedi Maması Özellikleri

Mama değişimi genellikle bir anda yapılmamalıdır. Değişim yapacağınız seçeneği hali hazırda kullandığınız ürünün içinde az az karıştırarak belirli bir zaman aralığında değişim yapabilirsiniz. Evcil hayvanınızı kısırlaştırmak istiyorsanız, bu işlemin ardından yapılacak direkt bir değişim iyi olmayabilir. Bu yüzden daha önceden bir değişim sürecine girmek hayvanın sağlığına yararlıdır. Kısır kedi maması kullanırken miktarı ve içeriğiyle ilgili veteriner hekimizden alacağınız profesyonel yardım, hayvanın sağlığı için doğru olandır. Sadece lezzet olarak değil birçok marka çeşitliliğine de sahip bir üründür. Farklı markalar ile her bütçeye hitap eder. Size uygun olan bütçe aralığında istediğiniz her ürünü bulabilirsiniz. Bunların içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum gibi bileşenler hayvanın kemik, diş ve ağız sağlığı için önemlidir. Mama içinde olan bu ek gıdalar onları birçok etkene karşı korur. Bu ürünlerin diğer bilinen adı sterilized kedi mamasıdır. Farklı söyleniş biçimi kafalarda soru işareti bırakabilir fakat ikiside aynı anlama sahiptir. Bazı uzmanlar kuru mama tüketirken dehidrasyon yaşanmaması için su kabının her zaman dolu olmasını tavsiye eder. Bunun yanında diğer bir tavsiye nadiren de olsa yaş mama vermektir. Kısırlaştırılmış yaş kedi maması ile evcil hayvanınızı rahatça besleyebilir veya ödüllendirebilirsiniz. Her kedinin ağız tadına hitap eden geniş ürün yelpazesi vardır. Kısırlaştırılmış diyet kedi maması içeriğinde bulunan yüksek lif oranı ile doygunluk sağlar. Düşük fosfor seviyesi ile yaşanabilecek böbrek rahatsızlıklarının önüne geçmeye yardım eder. Özellikle bu hayvanlarda yaygın rastlanan üriner taş oluşumunun önüne geçer. Bu taş oluşumu magnezyum, kalsiyum veya fosforun dengesiz oranlarla vücuda alınması ve birikmesi ile oluşur. Bu maddelerin oranının sabit ve yeterli düzeyde tutulması ile onların yaşam kalitesini artırabilirsiniz. İçeriğinde bulunan ek vitamin takviyeleri doğal bir koruma sağlar. Vücut direncini artırarak mikrop veya bakterilere karşı korur. Her dönem aralığına uygun farklı ürünleri vardır. Yavru, genç, yetişkin ve yaşlı olarak farklı yaş dönemlerine uygun seçenekleri mevcuttur. Onların günlük enerji ihtiyacını karşılar. İçeriğindeki hayvansal gıdaların oranlı dağılımı ile fazla tüketimin önüne geçer. Özellikle obezite sorunlarından uzat tutar.

Huzurlu Evcil Hayvanlar İçin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Huzurlu Evcil Hayvanlar İçin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kedi maması özellikleri birçok açıdan önem arz etmektedir. Hayvanların dengeli bir şekilde beslenmesi ilerde oluşabilecek birçok sorunun da önüne geçer. Bu seçeneklerin diğer bir artısı sindirim kolaylığı sağlamalarıdır. Düşük yağ oranları sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve idrar yollarını korur. Özellikle erkek olanların operasyondan sonra taş oluşturma ihtimali artar. İçeriğindeki bu artı sayesinde hayvanın bu sorunu yaşamasını engellemeye yardımcı olabilirsiniz. Gün içindeki ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılayarak onları obeziteden uzak tutar. Özellikle bu işlem sonrası oluşan durgunluk hali obeziteye sebep verir. Dengeli içeriği ile hayvanların fazla kilo almasının önüne geçer. İçeriğindeki ek vitamin ve gıda takviyeleri cildini ve tüy sağlığını da korur. Tüy dökmeyen kısırlaştırılmış kedi maması ile evcil hayvanınız ve sizin için büyük sorun yaratabilecek tüy probleminin önüne geçebilirsiniz. İçeriğindeki besin değerlerini kaybetmemesi için özenle paketlenir. Paketlerin materyali ve kalitesi öne çıkan bir diğer özelliğidir. Kısırlaştırılmış kedi maması 3 kg, 5 kg, 10 kg, 12 kg, 15 kg gibi birçok ağırlık seçeneğine sahiptir. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan ürünü rahatlıkla Trendyol’da bulabilirsiniz. Kuru gıda tüketen hayvanlar için önemli olan durum vücutlarının su ihtiyacını karşılayabilmektir. Alternatif sıvı tüketimini destekleyen ek ürünler ile dehidrasyon seviyesini sağlıklı bir oranda tutabilirsiniz. Aynı zamanda bol su tüketimini teşvik ederek mesanede oluşabilecek taşların önüne geçebilirsiniz. Kısırlaştırılmış kedi yaş maması ile de su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Hayvanlara doğru ve uygun beslenme alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Bu alışkanlık sayesinde birçok farklı hastalıktan korunmayı başarabilirsiniz. Profesyonel uzman görüşleri ile uygun markayı ve içeriği geniş ürün yelpazesine sahip Trendyol’da bulabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme İçin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Sağlıklı Beslenme İçin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Bu evcil hayvanlar, ameliyattan sonra hormonların ortadan kalkması ile hareketsizleşebilirler. Yumurtalıkların veya testislerin alınması birçok temel dürtüyü ortadan kaldırır. Karşı cinse olan ilgi, koku bırakmak için sıvı boşaltımı yapmak veya sürekli tekrar eden miyavlama gibi etkiler ortadan kalkar. Fakat kısırlaştırma sonrasında kilo almanın temel nedeni metabolizma hızının öncesine göre düşmesidir. Bu yüzden bazı kişiler bu operasyonlara uzak durabilir fakat bu sorunun önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Evcil hayvanınız ameliyat öncesine göre aynı miktarda ve içerikte gıdayı tüketirse kilo alabilir. Bu durum uzun vade de obeziteye yol açabilir. Bu durumun önüne geçmek için steril kedi maması doğru bir seçim olacaktır. Metabolizma ve enerjinin düşmesine bağlı olarak gelişebilecek depresyondan uzak tutar. Fazla kilo alımı kalp hastalıkları, mesane kanseri, kireçlenme, diyabet ve idrar taşı gibi birçok hastalığa sebep olabilir. Fakat operasyondan sonra ani bir değişim de bazı tetiklenmelere yol açabilir. Depresyon ve stres gibi durumlar sağlığını etkileyebilir. O yüzden belirli bir zaman aralığında eski gıdalara karıştırarak tavsiye edilen ölçülere kadar miktarı artırarak kontrollü bir geçiş sağlanmalıdır. Farklı birçok çeşide sahip olan seçenekler içinde tahılsız kısırlaştırılmış kedi maması favori ürünlerden biridir. Onların beslenme temellerinin arasında tahıla pek yer yoktur. Ana besin kaynakları protein ve yağdır. Doğal yaşamlarında tahıllara avladıkları hayvanların bağırsaklarında kalanlar ile ulaşabilirler. Bu oran çoğu zaman %2’yi geçmez. Bu hayvanlar az miktardaki tahılı tolere edebilirler fakat ihtiyaçtan fazla tahıl tüketimi kilo artışına sebep olabilir. Kilo artışı ve onunla gelebilecek hastalıkların önüne geçmek için birçok kişi tahılsız olanları tercih eder. Ürünün popüler ve beğenilen bir ürün olmasının en önemli sebebi de tahıl içermemesidir. Kısırlaştırılmış kedi maması balıklı tatları beyaz et seçenekleri içerisindeki diğer sevilen çeşididir. Bütün bu ürünlere geniş ürün seçenekleri ile Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müşteri Yorumlarıyla Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Müşteri Yorumlarıyla Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Evcil hayvanınız için uygun bir gıda arıyorsanız, tercihen onun ameliyattan önce alıştığı bir seri ile devam edebilirsiniz. Kısırlaştırılmış kedi maması kullananlar kendi deneyimlerini ve beğenilerini birçok ürünün yorumlar kısmında belirtmiştir. Bu gıdalar çeşit çeşit tatlara ve içerikleri sahip olan geniş ürün yelpazesi ile öne çıkar. Kısırlaştırma sonrasında yeni beslenme alışkanlığa zaman içinde ve kontrollü bir şekilde geçilmelidir. Bu süre zarfında hayvan, özel olarak geliştirilmiş, taş oluşumunu önlemek için yüksek kaliteli, düşük kalorili yiyecekler tüketen sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmalıdır. Hayvanların ve sizin yaşam kalitenizi artırabilmek adına bu gıdaların kullanımı son derece önemlidir. Evcil hayvanınız, genellikle altı ay sonra ameliyat için engel olabilecek herhangi sağlıksal bir neden yoksa kısırlaştırılabilir. Çok erken olması önerilmemektedir fakat bazı durumlarda zorunda kalınabilir. Kısırlaştırılmış genç kedi maması gibi her yaş aralığına hitap eden farklı ürün çeşitleri sayesinde sizin için uygun olan ürüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özel olarak ayarlanmış vitamin, mineral, protein, yağ ve karbonhidrat dengesine sahip kaliteli, hazır ve düşük kalorili ürünleri kullanarak onların sağlığını destekleyebilirsiniz. Ayrıca olası beslenme problemlerini de önleyebilirsiniz. Bu ürünlerin diğer en büyük artılarından biri sindiriminin kolay olmasıdır. Kısırlaştırma sonrası oluşabilecek idrar yolları hastalıklarının ve mesane taşlarının önüne geçer. Aynı zamanda düşen metabolizmanın etkisini kırarak hayvanlar için yeterli enerji miktarı sağlar. Kısırlaştırılmış kedi maması yorumları ile evcil hayvanınız için doğru olan marka veya ürünü seçebilirsiniz. Uygun olan ürünü seçerken Veteriner hekiminizden profesyonel bir görüş almak fazlasıyla yararlı olabilir. Gıdanın üzerindeki kullanım talimatı ile yeterli miktarı kolaylıkla bulabilirsiniz. Mamaların içeriğindeki temel ve ek gıdalar ile hayvana uygun birbirinden lezzetli ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Her Bütçeye Hitap Eden Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Bu sağlıklı ürünlerde bulunan yağ oranı daha azdır. Normal gıdalarda %20’ye kadar çıkan bu oran bu ürünlerde neredeyse yarısı kadardır. Bu hayvanların iki temel besin kaynağından olan yağ oranına özellikle dikkat edilmelidir. Kısırlaştırma sonrası görülen metabolizma düşüşü ile hareketsizlik başlayabilir ve bu durumda hayvanın kilo almaya yatkınlığı artabilir. Bu ürünlerin içeriği fazla kilo alımını engellemeye yöneliktir. Aşırı kilo ile oluşabilecek çeşitli hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Kısırlaştırılmış kedi maması markaları temel iki besin kaynağına ek, vitamin ve takviye gıdalarla hayvanın ihtiyacı olan besinleri almasını sağlar. Özel hazırlanan formülleri ve çeşitli lezzetleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunar. Her yaş aralığına ve isteğe hitap eden farklı ürünleri ile göze çarpar. Yüksek protein oranları ile sindirimi kolaylaştırır ve yeterli besin tüketimini sağlar. Kısırlaştırılmış kedi maması konserve veya farklı paketlenmiş çeşitleri ile her ihtiyaca uygun şekilde hazırlanır. Paketleme gıda içerisindeki besin değerlerinin korunması için son derece önemlidir. Kaliteli ve güvenilir materyaller kedinizin sağlığını korumaya yardımcı olur. Tahıllı veya tahılsız, kırmızı et veya beyaz et seçenekleri gibi birçok farklı çeşidi olan bir ürün yelpazesine sahip bu seçenekler, her ihtiyaca ve bütçeye uygun şekilde üretilir. Veteriner hekimizinden alabileceğiniz uzman desteği ile kediniz için uygun ve yararlı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Kısırlaştırılmış kedi maması fiyatları markalara, içeriğine ve ağırlığına orantılı değişmektedir. Farklı istekleri karşılayan çeşitleri birçok bütçeye uygundur. Güvenilir alışveriş için gönül rahatlığı ile Trendyol üzerinden bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Trendyol’un sağladığı kaliteli alışveriş deneyimini siz de yaşayabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Ne İşe Yarar?

Kısırlaştırılmış kedi maması, kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş bir tür besindir. Günlük kullanımlarında düzenli bir şekilde kuru mama yiyen ev kedileri, beslenme ihtiyaçlarına göre farklı mama türleri tercih edebilirler. Kısırlaştırma ameliyatı gerçekleştirilmiş kedilerin üreme açısından hâlâ aktif olan kedilerden farklı bir beslenme ihtiyaçları vardır. Kısırlaştırılmış kedi maması, sağlıklı bir şekilde bu kedilerin kilosunu korumak, sağlıklı idrar yolu sistemini desteklemek ve genel sağlığı geliştirmek gibi temel ihtiyaçları karşılamak üzere formülize edilmiştir. Genellikle kısırlaştırılmış kedi mamalarında kullanılan içerikler yağsız protein kaynakları, azaltılmış yağ ve azaltılmış kalorili besinler, bolca lif, vitamin ve mineraller ve antioksidanlardır. İçeriğinde bulunan lif, sağlıklı sindirimi desteklemeye ve tüy yumaklarını önlemeye yardımcı olur. Vitamin ve mineraller, genel sağlığı ve esenliği desteklemek için bulunur. Antioksidanlar, sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl Olmalıdır?

Kısırlaştırılmış kedi maması, özel beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde formüle edilmelidir. Uygun kısırlaştırılmış kedi mamasının temel özelliklerinde kas kütlelerini korumak için bolca protein kullanımı olması gerekmektedir. Protein kullanımı istemsiz yağ kütlesi de getireceğinden özellikle yağ bulundurmayan proteinlerin kullanımı ön planda olmalıdır. Hindi ve tavuk eti, yağı ve kalorisi azaltılmış proteinli besinlere örnek olabilirler. Kilo kaybını desteklemek için yağsız ve kalorisiz ürünler kullanırken kuru mama içeriğinde vitamin ve minerallere bolca yer verilmelidir. Bağışıklık sistemini, üriner sağlığı desteklemek, kısırlaştırılmış kedilerde daha önemli hâle gelmektedir. Bu nedenle düşük seviyelerde magnezyum takviyesi de kuru mamalar içerisinde bulunabilir. Antioksidanlar ve vitaminler, genel sağlığı desteklemek için önemlidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Ne Zaman Verilir?

Kısırlaştırılmış kedilere, ameliyattan hemen sonra kısırlaştırılmış kediler için hazırlanan kuru mamalardan yedirmek önemlidir. Kedi iyileşir iyileşmez kısırlaştırılmış kedi maması verilmesi, kedinin mamaya ve yeni hayatına alışması ve günlük dengesini ameliyat sonrasında oturtmasına destek olur. Kısırlaştırma zamanlaması değişebilir ancak tipik olarak yaklaşık 6 aylıkken yapılır ve mümkün olan en kısa sürede kısırlaştırılmış kedi mamasıyla beslenmeye başlanması önerilir. Kısırlaştırılmış kedilerin, üreme açısından hâlâ aktif olan kedilerden farklı beslenme gereksinimlerine sahip olduğunu ve kalori ve yağ açısından daha düşük bir diyet gerektirebileceğini bilerek hareket etmek önemlidir. Kısırlaştırılmış kediler günlük hareketlerini kısıtlayacakları için kilo yönetimine yardımcı olmak ve sağlıklı kilo kaybını desteklemek için ürünlerin besin değerleri yükseltilirken kaloriden kısmaya çalışılır. Bir kedinin ameliyat sürecinden hayatının sonuna kadar kısırlaştırılmış kedi mamasıyla beslenmesi gerekmektedir. Düzenli veteriner kontrolleri, kedinizin sağlıklı olduğundan ve kedinizi beslediğiniz mamanın diyetin ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak için önemlidir.