placeholder
"

Nazım Hikmet Kitapları

" araması için 888 sonuç listeleniyor

Nazım Hikmet Kitapları ile Türk Edebiyatını Keşfet

Dünya şairi, oyun yazarı, romancı ve anı yazarı olan Nazım Hikmet, çağdaş Türk şiirinin en önemli temsilcilerinden biridir. Uluslarası bir üne ulaşan Nazım'ın eserlerine, farklı coğrafyalarda rastlamak mümkündür. Bu yüzden eserleriyle sadece ülkemize değil, tüm dünyaya miras bırakmıştır. Nazım'ı anlamak için kitaplarını okuyup, duygu ve düşüncelerine tanıklık edebilirsiniz. Her bir kitabını uzun solukla okuyacağınız yazarın, eserleri yalnızca kendi yaşantısının değil, tanık olduğu çağın da sesidir. Nazım Hikmet'in eserleri, 502’den fazla dile çevrilmiştir. Dili canlı ve akıcıdır.

Yapı Kredi Yayınları ile Nazım Hikmet Kitapları

Yapı Kredi Yayınları ile Nazım Hikmet Kitapları

Fırtına dolu hayatı: davalar, sürgün, vatandaşlıktan çıkarılması, yazıp üretmesine engel olamamıştır. Edebiyatımızda toplumçu gerçekci olan bilinen şairlerden biridir, şiirlerinde sıkça toplumun sorunlarına yer vermiştir. Bu kadar üretken ve çalışkan olan şairin, dizeleri birçok kez bestelenmiştir. Şairin okuyarak keyif alınan bu şiirleri, müzik olarak dinlenmek için de değerlendirilebilir. Herkesin dinlediği bu besteler, değerli sanatçılarımız tarafından seslendirilmiştir. Bunlardan bazıları; Seni Düşünmek, Herkes Gibisin, Karlı Kayın Ormanı, Ceviz Ağacı ve daha birçok bestelenen şiirleri vardır. Yapı Kredi Yayınları'na ait olan Nazım Hikmet şiir kitaplarının baskısı, içeriği ve kitap kapağı oldukça kalitelidir. Muhteşem eserlerini okumanız için sayfamız aracılığı siz değerli müşterilerimize sunuluyor. Nazım Hikmet Kuvayı Milliye Destanı, Nazım Hikmet Pirayeye Mektuplar, Nazım Hikmet Henüz Vakit Varken Gülüm, Nazım Hikmet Memleketimden İnsan Manzaraları, Nazım Hikmet Şeyh Bedrettin Destanı, Nazım Hikmet Yaşamak Ne Güzel Şey, Nazım Hikmet 835 Satır, Nazım Hikmet Yeşil Elmalar, Nazım Hikmet La Fontaine'den Masallar, Nazım Hikmet Üç Şiir yazarın unutulmaz eserleridir.

Mutlaka Okunması Gereken Nazım Hikmet Kitapları

Mutlaka Okunması Gereken Nazım Hikmet Kitapları

Nazım Hikmet’in okumaktan keyif alacağınız birçok eseri vardır. Bunlardan birisi; Kemal Tahir’e Mahpusaneden Mektuplar kitabıdır. Eser, Bursa cezaevinden Kemal Tahir'e yazdığı mektuplardan oluşmaktadır. Bir başka eseri; Memleketimden İnsan Manzaraları'dır, bu kitabını şair Piraye'ye ithaf etmiştir. Kitabın konusu, Haydarpaşa Gar’ından yola koyulan ve içeresinde dört mahkûmun yer aldığı ''Anadolu Sürat Katarı'' aslı trenin Ankara'ya gelmesi, mahkûmlardan birinin buradan cezaevine gönderilmesi ve tren ile cezaevi arasında geçen süre zarfında şairin gözlemlerini anlattığı beş kitaptan oluşmaktadır. Nazım'ın hem kendinin, hem de tüm insanlığın yaşadığı zorlukları anlattığı muhteşem eserlerinden biridir. Şairin, çok fazla okunan ve beğenilen kitapları vardır. Yapı Kredi Yayınlarının hazırlamış olduğu kitapları, sayfamızdan sipariş edip, hemen okumaya başlayabilirsiniz. Nazım Hikmet tüm şiir kitapları, Nazım Hikmet romanları sayfamızda bulunmaktadır.

Nazım Hikmet Eserleri ve Fiyatı

Nazım Hikmet Eserleri ve Fiyatı

Kütüphanenizde yer alan kitaplara daha fazlasını eklemek için, sayfamız vsizlere fırsat sunuyor. Yapı Kredi, kültür ve sanata önem veren bir yayınevidir. Türkiye'den ve dünyadan seçilmiş yapıtları okurlarına sunar. Kitapseverler için ayrıcaklı olan bu yayınevi, Nazım Hikmet'in, birçok eserini sizinle kavuşturuyor. Okudukça tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz, zaman geçse de değerini yitirmeyecek bu eserleri kolay ve hızlı bir şekilde sayfamızdan temin edebilirsiniz. Ülkemizde, şahsına yönelik en çok araştırma yapılan, kitap yazılan, kendisinden en çok bahsedilen Türk şairi Nazım Hikmet'dir. Nazım Hikmet bütün şiirleri kitabında sayılan tüm eserleri bulabilirsiniz. Çünkü vatan ve millet sevgisiyle bilinen ve bu tutumundan hiçbir zaman vazgeçmeyen şairin on binlerce dizesi, tüm şiirleri romanları bu gerçeği dile getirmektedir. Eserleri oldukça rağbet gören şairin, çoğu kitabı tekrardan basılıyor. Nazım Hikmet’in, yayınlanmış olan eserlerinin çoğu, birçok dilde çevrilmiş olup ödülde almıştır. Şairin en güzel eserlerini okumadıysanız, Trendyol’un indirimlerinden faydalanarak evde, ofiste, okulda, otobüste, metroda sizlere eşlik edecek olan bu kitapları hızlı ve güvenilir bir şekilde sipariş verebilirsiniz.