Remzi KitabeviŞiddetsiz Iletişim

217,31 TL
koleksiyona ekleKoleksiyona Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (3)
Hızlı Teslimat: 2 gün içinde kargoda
219 TL'ye 41 TL İndirim
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
218,31 TL
Tahmini Kargoya Teslim: 3 gün içinde
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
207,35 TL
Hızlı Teslimat: 2 gün içinde kargoda
Kargo Bedava
Kurumsal Fatura
233,55 TL

Ürün Bilgileri

Remzi Kitabevi Şiddetsiz Iletişim

Geri Bildirim Ver
 • Satıcı: Remzi Kitabevi Satıcı Ünvanı: REMZİ KİTABEVİ NEŞRİYAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İstanbul Kep Adresi: [email protected] Mersis Numarası: 0734006638800016 Vergi Kimlik Numarası: 7340066388
  Bu ürün Remzi Kitabevi tarafından gönderilecektir.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.
 • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adedin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar. Belirlenen bu limit kurumsal siparişlerde geçerli olmayıp, kurumsal siparişler için farklı limitler belirlenebilmektedir.
 • 15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Şiddetsiz İletişim Marshall B. Rosenberg / Remzi Kitabevi Basım Yılı: 2019
 • Sayfa Sayısı: 264
 • Kağıt Türü: Kitap Kağıdı
 • Ebat: 13,4 x 19,8
 • Dil: Türkçe
 • Cilt Durumu: Karton Kapak
 • ISBN: 9789751418869
 • Yazar: Marshall B. Rosenberg
 • Çevirmen: Gizem Alav
 • Yaşamın tüm alanlarında güçlü ve tatmin edici ilişkilerin tadını çıkarmak için... Çoğumuz doğduğumuz günden itibaren insanlarla olan iletişimimizde "doğru/yanlış" çerçevesi içinde rekabet etmek yargılamak talepte ve teşhiste bulunmak üzere eğitiliriz. Bize öğretilen düşünme ve konuşma şekli en iyimser haliyle bile iletişimi aksatır hem kendi içimizde hem de başkalarına karşı yanlış anlaşılmalar ve hayal kırıklıkları yaratır. Şiddetsiz İletişim kendimizi ifade etme ve başkalarını dinleme biçimimizi yeni bir çerçeveye oturtmamıza ve ilişkilerimizde derinlerdeki ihtiyaçları duyabilmemize rehberlik eder. Sözlerimiz alışkanlık haline gelmiş ve otomatik tepkiler olmaktan çıkıp ne istediğimizin farkında olma temeline dayalı bilinçli cevaplara dönüşür. Şiddetsiz İletişim/Bir Yaşam Dili'nde M. B. Rosenberg anlattığı hikâyelerle paylaştığı deneyimlerle karmaşık iletişim sorunlarını öfke ve şiddete götüren düşünce kalıplarını anlamayı anlaşmazlıkları barışçıl görüşmelere dönüştürebilmeyi kendimizi tam ifade edebilmeyi korku utanç veya suçluluk duygusu yerine empatiyle ilişkilerimize farkındalık ve derinlik kazandırmayı öğreneceğimiz uygulanabilir pratik yollar sunuyor. * Bu kitaptaki tekniklerin sözün tam anlamıyla dünyayı değiştireceğine inanıyorum. -JACK CARNFIELD (Tavuk Suyuna Çorba kitabının yazarı) * Marshall Rosenberg'in dinamik iletişim yöntemleri olası çatışmaları barışçıl diyaloglara dönüştürüyor. -Dr. JOHN GRAY (Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten adlı kitabın yazarı) * Bu kitap sağlığımızı ve ilişkilerimizi geliştirecek en etkili araçları sunuyor. -DEEPAK CHOPRA

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Kolektif
 • Basım Yılı 2023
 • Setli/Tekil Tekil Ürün
Geri Bildirim Ver

Remzi Kitabevi Şiddetsiz İletişim Marshall B. Rosenberg

Şiddetsiz İletişim bir yaşam dili olarak hayatın her alanında karşılıklı tatmin edici ve anlamlı ilişkilerin kurulmasında etkili olan bir yaklaşımı ele alır. Bu yaklaşıma göre bireyler; iletişimlerinde bebekliklerinden itibaren “doğru/yanlış” kalıpları içinde rekabetçi, yargılayıcı ve talepkâr bir tavırda bulunmak üzere eğitilir. Öğrenilmiş olan bu düşünme ve iletişim kurma şekli en iyi ihtimalle karşılıklı ilişkilerimizi aksatır. Hem iç dünyamızda hem de sosyal ortamlarda sıklıkla yanlış anlamalar, hayal kırıklıkları ve çatışmalar meydana getirir. Şiddetsiz İletişim hem kendimizle hem de başkalarıyla olan ilişkimizi yeni bir çerçeveye yerleştirir. İletişimin derinlerinde, asıl ihtiyaç duyulan konuları anlamamıza rehberlik eder.

 • Basım Tarihi: 05.03.2019
 • Sayfa Sayısı: 264
 • Türkçe’ye Çeviren: Gizem Alav Şapçı

Şiddetsiz İletişim Kitabının Genel Özellikleri Nedir?

Şiddetsiz Iletişim - Marshall B. Rosenberg

Remzi Kitabevi Şiddetsiz İletişim Bir Yaşam Dili uluslararası literatürde “şefkatli iletişim” ve “katılımcı iletişim” isimleriyle de anılmaktadır. Şiddet içermeyen prensiplere dayalı bir iletişimi odağına alır. Anlaşmazlıkları sona erdiren bir teknik olmaktan ziyade hem okuyucu hem de çevresindekiler için insan ilişkilerinde empatiyi ve dolayısıyla yaşam kalitesini arttırmayı hedefler. Klinik psikolog Marshall B. Rosenberg’in mesleki tecrübelerine dayanarak kaleme aldığı Şiddetsiz İletişim kitap olarak uygulanabilir bir yaklaşımı okuyucuya anlatır. Bu yaklaşım ile konuşmalarımız; süregelen alışkanlıklarımız sonucu tepkisel olarak ağzımızdan çıkan söz dizileri olmaktan öteye geçip farkındalık temeline dayalı, duyarlı ve anlamlı cevaplara evrilir. M.B. Rosenberg kitapta ele aldığı konularla; çatışmaya götüren davranış kalıplarını analiz etmenin, anlaşmazlıkları uzlaşmalara dönüştürebilmenin ve kendimizi doğru şekilde ifade etmenin uygulanabilir basit yöntemlerini açıklar.

Şiddetsiz İletişim Kitabının Yazarı Kimdir?

Marshall Bertram Rosenberg 6 Ekim 1934 ve 7 Şubat 2015 tarihleri arasında yaşamış Amerikalı klinik psikolog, arabulucu, yazar ve öğretmendir. Lise yıllarında psikolojiye ilgi duymaya başlar. Genç yaşında hapishanelerdeki psikolojik durum ile ilgili bir ödev hazırlar. İlerleyen yıllarda psikoloji alanında Michigan Üniversitesi’nde yüksek eğitim görür. 1960’lı yılların başlarından itibaren Şiddetsiz İletişim yöntemi üzerine çalışmaya başlar. Yazar bu yöntem ile, birebir ve toplumsal iletişimde ilişkileri iyileştirmek ve çatışmaları çözümlemek üzere uygulanabilecek çeşitli yaklaşımları belirler. Yaşamı boyunca dünya çapında bir barışsever olarak çalışır. 1984 yılında kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan Şiddetsiz İletişim Merkezi’ni kurar. Burada Eğitim Hizmetleri Yöneticisi olarak çalışır. Hayatını adadığı ve kariyeri boyunca edindiği tüm bilimsel tecrübesini aktardığı Şiddetsiz İletişim Marshall B. Rosenberg’in en önemli eseridir.

Şiddetsiz İletişim Kitabı Kimlere Hitap Eder?

Şiddetsiz İletişim kitabı kendisiyle ve çevresiyle daha sürdürülebilir bir ilişki kurma arayışı içinde olan tüm okuyuculara hitap eder. Aile, arkadaşlar, profesyonel yaşam ve ikili ilişkiler bağlamında hayattan keyif alarak etkili, karşılıklı anlayışa ve empatiye dayalı bağlar kurmanın ipuçlarını merak edenler için rehber niteliğindedir. Bugüne kadar kendinizi tam olarak ait hissetmediğiniz, doğru ve yanlışa dayalı keskin yargılarla şekillenmiş bir iletişim ağı içindeyseniz bu kitabı okuyabilirsiniz. Şiddetsiz İletişim ile korku, utanç ve suçluluk gibi yıkıcı duygular yerine empatiyi kullanarak ilişkilerinize farkındalık ve derinlik kazandırmayı öğrenebilirsiniz. Şiddetsiz İletişim, bireyin hem kendisiyle hem de sosyal çevresiyle olan ilişkisini yapıcı şekilde yeniden düzenlemesi için uygulanabilir pratik yollar sunar. Ülkemizde ve dünyada çok satan kitaplar arasında yer alan Şiddetsiz İletişim fiyatıyla da ulaşılabilir bir kişisel gelişim rehberidir. Trendyol’ da ürün değerlendirmeleri bölümünden Şiddetsiz İletişim yorumlarına göz atabilirsiniz. İndirimli fiyatlardan yararlanarak ekonomik şekilde alışveriş yapabilirsiniz.