Şarjlı El Süpürgesi Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Şarjlı El Süpürgesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Çoğu günümüzü evde geçirdiğimiz zamanlarda istemeden de olsa ufak kazalar sonucu herhangi bir parça veya yemek kırıntısı yere dökülebiliyor. Bu gibi durumlarda da şarjlı el süpürgesi işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Kısa süreli temizlikler için birebir olan bu süpürgeler, az yer kaplayan boyutları ve kendine ait özel tasarımları ile her daim elimizde olmasını istediğimiz bir ev aleti olmaktadır. Bu küçük şarjlı el süpürgesi özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

Şarjlı El Süpürgesi Özellikleri

Şarjlı El Süpürgesi Özellikleri

Süpürge, ev temizliği konusunda ihtiyaç duyulan en önemli malzemedir. Eski zamanlarda el süpürgeleri bulunmaktaydı ve temizlikte bu el süpürgeleri kullanılmaktaydı. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte el süpürgelerinde de geliştirmeler yapılmış ve şarjlı modelleri icat edilmiştir. Peki şarjlı el süpürgesi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle ürünün watt gücü dikkate alınmalıdır. Yüksek gücün önemli olmadığı asıl önemli olanın emiş gücü olduğu unutulmamalıdır. Bir şeyler kırılıp döküldüğünde koca elektrikli süpürgesini yerinden çıkarmak yerine pratik ve kullanışlı bir el süpürgesi her zaman daha işlevseldir. Bu nedenle el süpürgesinde hafif, kullanışlı bir model tercih edilmelidir. Ses seviyesi de bir diğer önemli faktörlerdendir. Garanti süresi uzun olan modelleri tercih etmekte de yarar vardır.

Temizlik ve hijyen açısından kolaylık sağlayan şarjlı süpürge modelleri, sahip oldukları performans sayesinde de derinlemesine bir temizlik imkanı sunar. Kolay kullanım ile beraber saklama rahatlığı sunan ve hafif olması yönünden insanı yormayan modellerle temizlik daha hızlı ve kolay yapılmaktadır. Şarjlı süpürgelerde aranılan özelliklerden en önemlisi kuvvetli süpürme gücü olmaktadır. Yüksek güç sayesinde kırıntılar, tozlar ve evdeki hayvan dostların tüyleri daha güçlü çekilmekte ve ortalıkta toz kalmamaktadır.

El Süpürgesi Nasıl Temizlenir?

El Süpürgesi Nasıl Temizlenir?

Yaşam alanlarını temizlemesi kadar el süpürgesi nasıl temizlenir sorusu da önemli bir konudur. Bütün elektronik aletlerde olduğu gibi şarjlı el süpürgesinde de temizlik yapılmadan önce mutlaka cihazı kapatmak gerekir. Toz hanesinin bulunduğu kısmı nazikçe parçadan çıkarın. Toz hanesini çöp kovasına boşalttıktan sonra yıkayarak temizliğini yapabilirsiniz. Mikro filtre ve sünger filtre gibi ek parçaları da suyun altında yıkayabilirsiniz. Parçalar tam kuruduktan sonra makineye tekrar takabilirsiniz.

Dikey kablosuz şarjlı el süpürgelerini temizlerken direkt olarak cihazı suyun altına tutmamak gerekir. Gövde kısmı, yağlı temizleme maddeleri ile temizlenmemelidir. Bunun yerine nemli bir bez yardımıyla gövde ve parçaları silebilir, kuru bir bez ile de kurulamanız elektrik aksanında oluşacak herhangi bir olası etkiyi ortadan kaldıracaktır. Her kullanımdan sonra mutlaka toz haznesi temizlenmelidir. Ayrıca süpürgenin verimli çalışabilmesi için rulo parçalar da çıkarılıp detaylı bir şekilde bakımı yapılmalıdır.

Şarjlı El Süpürgesi Modelleri

Şarjlı El Süpürgesi Modelleri

Ürünün modeline, tasarımına ve performans açısından özelliklerine göre piyasada çok çeşitli el süpürgesi bulmak mümkün. Bu bakımdanhangi şarjlı süpürge daha iyi sorusuna verilecek yanıt, sizin ihtiyacınızı karşılayacak modeldir demek doğru olacaktır. El süpürge modelleri, dikey süpürge modellerine göre daha düşük motor güçlerine sahip olsa da kısa zamanda küçük bir alanı temizlemek için oldukça ideal bir performans sunmaktadır.

Ayrıca daha büyük boyutlu süpürge ürünlerine kıyasla daha az enerji tüketmesi de satın alacak müşterilerin yüzünü güldürmektedir. Yaklaşık 4,5 ila 6 saat arasında tam şarja sahip olan bu makineler kendine ait özel yanan ışık rengi ile tam şarj olduğunu belirtir. Modern görünümlere sahip şarjlı el süpürgesi ev tipi özelliği ile ilgi uyandırmaya devam etmektedir. Siz de şarjlı el süpürgesi modellerini görmek ve ihtiyacınıza uygun bir el süpürgesine sahip olmak istiyorsanız Trendyol’da uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.