İlgili Kategoriler
Sayfa Sayısı
Kağıt Boyutu
Sayfa Tipi
Kapak Türü
Fiyat
Defter Tipi
Renk
Boyut
Tel Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Spiralli Defter

" araması için 54041 sonuç listeleniyor

İhtiyacınız Olan Kaliteli Spiralli Defter Çeşitleri Trendyol'da!

Spiralli defter, sol ya da üst tarafından teller geçirip birleştirilerek üretilen kırtasiye araç gereçlerinden biridir. Telli ürünleri kullanmak oldukça kolay olduğu için çok tercih ediliyor. Ayrıca ürünlerin içerisindeki sayfaları yırtıp tek başına kullanmak için de oldukça pratik bir alternatiftir. Farklı dersler ya da konular için tercih edilen bölmeli türleri, bölümlere ayırmak kolay olduğu gibi, telli olduğundan dolayı ürünü açtığınızdaki her iki sayfaya da kolaylıkla yazı yazabilirsiniz. Ayrıca kendiliğinden spiralli bölmeli defter çeşitleri ise sizin hiç ürünü farklı bölümlere ayırmaya çalışmanızı engelleyerek pratik bir kullanım imkanı sağlar. Telli seçeneklerde bu sorun olmadığı için, hem sağ sayfada hem de sol sayfada kolaylıkla yazabilir, rahat bir şekilde yazı yazdığınız için de güzel bir yazı ile tercih ettiğiniz tasarımı doldurabilirsiniz. Telli ürünlerin çeşitleri ise oldukça fazladır. Kağıdın boyutuna, tellerin dikey ya da üstten takılmış olmasına, sayfaların çizgili ya da noktalı, desenli, kareli spiralli defter olup olmamasına ve kullanım amaçlarına göre birçok çeşitte bulunuyor. Bu yüzden hem yazı yazacakların ihtiyacına, hem müzik derslerinde not tutmak amaçlı olarak bulunanları solfej notlarını yazma ihtiyacına, hem de eskiz ya da karakalem gibi resim sanatıyla ilgilenenlerin ihtiyacına uygun olarak birçok telli not defteri vardır. Aynı zamanda öğrencilere ve çalışanlara uygun olarak çoklu şekilde sahip olacakları set çeşitleri de bulunuyor ve uygun fiyatla tek seferde birçok ürün ihtiyacınızı karşılıyor. A3, A5, A6 spiralli defter ya da A6 boyutlarında satılır. A4 boyutunda olan ürünler klasik boyda olurken, A5 ve A6 boyutundaki modeller A4 boyutlu olanlardan küçük telli defter modelidir. Özellikle A6 boyutundaki seçenekleri ufak notlar almanız için özel olarak üretilirler. A3 boyutundaki modeller ise büyük boy alternatifler olarak geçiyorlar. Telli müzik ya da eskiz tasarımı arayanlar için de hem A4 boyutunda, hem de A5 boyutunda ürünler bulunur. Bazıları yukarıdan spiralli defter iken, bazıları ise dikey olarak üretiliyorlar. Hem çizgili, hem çizgisiz, hem de kareli sayfaları olan ürünlerin yanı sıra, müzik ve eskiz ürünü olarak üretilen seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Her Ebatta ve Kalınlıkta Spiralli Defter Modelleri

Her Ebatta ve Kalınlıkta Spiralli Defter Modelleri

Ayrıca sarı, mavi, mor, beyaz gibi sade ve düz renklerde kapakları bulunan telli ürün çeşitlerinin yanı sıra, çizgi film karakterleri, özel çizimler ve taraftar renkleri gibi üzerinde özel tasarımlar bulunan telli defter de bulunuyor. Bu özel tasarım kapaklı şık modeller de, sade renkte bulunan kapaklı telli tasarımlarda her ebatta ve kareli, çizgili ya da çizgisiz sayfalara sahiptirler. Aynı zamanda telli modellerin yaprak sayıları da çeşitlilik gösteriyor. Bazıları 96 yaprak, 100 yaprak, 120 yaprak spiralli defter iken, bazıları ise fazla ya da az yaprak sayfaya sahip olabiliyorlar. Bu yüzden tahmini kullanacağınız sayfa sayısına sahip olan ürünlerden edinebilir ve kullanabilirsiniz. Spiralli defter boyutları ise aynı ya da farklı boyutlarda alternatifler barındırır. Çoklu ürün ihtiyaçlarınızı karşılayacak alternatifleri ise hem sizin hem de çocuklarınızın yazı ve çizim işlemlerinizi yaparken ihtiyacınızı karşılıyor. Bütün bu çok amaçlı ürün çeşitlerine Trendyol üzerinden uygun fiyatlarla bir tık ile sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda tercih ettiğiniz ürünüi kullanırken ihtiyacınız olan kalem, silgi ve diğer kırtasiye ürünlerine de Trendyol uygulaması üzerinden uygun fiyatlarla ulaşabilir, bütün kırtasiye ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılayabilirsiniz. Şık, kullanışlı ve fonksiyonel modelleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösteriyor. Her yazı ya da çizim işiniz için farklı şekillerde ürün çeşitleri bulunuyor. Özellikle yazı yazmak için olan çeşitli ürünlerin günümüzde oldukça fazla çeşitleri bulunuyor. Çoğunlukla yazı ve notları yazmak için A4 boyutunda tercih edilse de, son zamanlarda A5 ürün çeşitleri ve hatta A6 modelleri de oldukça yaygın olarak tercih ediliyor. Spiralli defter A4 boyutunda genel olarak öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılan bir ürün iken, aynı zamanda spiralli müzik ve resim ürünleri de öğrencilerin derslerinde işe yarıyor. Spiralli bloknot defter ders notlarını yazmak için oldukça kullanışlı olan ürün boyutu, aynı zamanda gündelik notları almak için de oldukça uygun. A5 tarz modelleri ise çok işyerleri tarafından tercih edilirken, öğrencilerin de çokça kullandığı bir diğer ürün ebatı ve çeşidi. Özellikle eskiz çalışmaları yapanların tercih ettiği bu ebatlar portre çalışmalarınız için de oldukça uygun bir seçenektir. Bu alternatifler sadece eskiz ya da portre çalışmalarınız için değil, aynı zamanda suluboya ya da akrilik boya gibi diğer resim çalışmalarınız için de oldukça uygun bir çeşidi. Ayrıca üstten spiralli düz defter çeşitleri her boyutta üretilirken, yine de genel olarak bu boyuttaki seçeneklerden üretiliyor. A6 alternatifler ise ufak boyutta oldukları için çoğunlukla sadece ufak notlar almak için tercih ediliyor. Günlük programlarınızı yazarak ajanda gibi de kullanabilirsiniz ve hatta alışveriş listenizi dahi 60 yaprak, 72 yaprak, 80 yaprak spiralli defter üzerine de yazabilirsiniz.

İşinizi Kolaylaştıracak Spiralli Defter Çeşitleri

İşinizi Kolaylaştıracak Spiralli Defter Çeşitleri

Genel olarak çizgisiz düz spiralli defter A4 boyutunda üretilirken, bunlardan çoğu aynı zamanda telli eskiz model olarak da kullanılıyor. Hem eskiz, hem de diğer resim çalışmalarınız için oldukça uygun olan ürünler, öğrencilerin resim derslerinde de işlerine yarıyor. Bu tarz çizgisiz modellere ister eskiz ya da karakalem sanatlarını uygulamanın yanı sıra, yazılarınızı yazmak için kullanabilirsiniz. A4 boyutundaki çizgisiz modellerin yanı sıra, a5 ve a6 boyutunda olanları da bulunuyor ve resim çalışmalarınızı geniş bir alanda yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca son zamanlarda spiralli müzik defteri modelleri de sık olarak tercih ediliyor. Bu telli tasarımların kullanımının kolaylığı tercih edilmesindeki büyük etkenlerden birisi. Spiralli okul defteri çeşitleri genel olarak öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Hem matematiksel işlemlerin kareli seçeneklerde kolay olması, hem de normal yazıları da kareli olanlarda yazma imkanı olması her modelin tercih edilmesindeki büyük etkenler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bazı çeşitleri telli bölmeli olarak satılıyor, bu ürünler de size kullanım kolaylığı sağlıyor. Öğrenciler tercih ettikleri ürünleri derslere göre, çalışanlar da konulara göre bölümlere ayırmak istiyor. Bu sebeple bu hafif defter spiralli bölmeli modelleri pratik bir şekilde kullanma olanağı sağlıyor. Spiralli bölmeli tasarımlarda belirli ve eşit sayfalara bölünerek, sayfa aralarına renkli ya da sade kartonlar yerleştirilerek ya da ayırıcı bir sayfa ile bölünür. Ayırıcı bir sayfa var ise bu sayfaya düz çizgisiz bir sayfa olabilir ya da bu sayfanın üzerinde “konu ismi” gibi ibareler bulunur. Eğer bu tasarımları çocuğunuz kullanacaksa ders isimlerini, siz kullanacaksanız o bölümün konusunun adını yazarak ürünün bölmelerini kolayca kullanabilirsiniz. Aradığınız bölümü oldukça kolay bir şekilde bulmanızı sağlayan telli bölmeli çeşitleri size ve sevdiklerinize kolay ve pratik bir kullanım imkanı sağlıyor. Hem dikey telli çeşitleri, hem de üstten spiralli defter modelleri her boyutta ve kareli, çizgili ve çizgisiz olarak üretiliyorlar. Bu sebeple, hangi tarzda telli ürünü kullanmak size kolay ve pratik geliyorsa o modeli uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlar İçin Farklı Spiralli Defter Modelleri

Farklı İhtiyaçlar İçin Farklı Spiralli Defter Modelleri

Çoğunlukla telli defter A4, A5 ve A6 boyutlarında telli tasarımlar tercih edilse de, bazı durumlarda ise büyük boy çeşitlerine de ihtiyaç duyulabiliyor. Büyük spiral defter çeşitleri de tıpkı küçük boylarda olanları gibi kareli, çizgili ya da çizgisiz yapraklara sahip olabiliyor ve hem dikey spiralli çeşitleri hem de üstten spiralli çeşitleri bulunuyor. Büyük boy seçenekler de her türlü orta ve büyük boy omuz ve sırt çantanıza sığabiliyor ve bu modellerin de birçok kullanım alanı bulunuyor. Bu açıdan büyük spiralli defter taşıma konusunda endişe etmenize gerek kalmıyor. Özellikle eskiz ve karakalem çalışmalarına yeni başlayanlar için çizgisiz sayfaları olan bu boyuttaki seçenekler, çizimleriniz için oldukça uygun bir kullanım alanı sağlıyor. Öğrenciler ve öğretmenler başta olmak üzere herkesin bazen ihtiyacı olan çoklu alımları için de spiralli defter seti çeşitleri bulunuyor. Bu setlerin içerisinde aynı boyda ve aynı sayfa tarzında kareli, çizgili ya da çizgisiz ürünler ya da farklı boylarda ve farklı sayfa tarzlarında alternatifleri bulunuyor. İhtiyacınız olan şekil ve renklerin bulunduğu bu setlere uygun fiyatlarla tek seferde sahip olabilir, uzun zaman boyunca kullanabilirsiniz. Bu tarz kaliteli ürün setlerini sadece okulda ders notu tutmak için değil, aynı zamanda eskiz ya da karakalem çalışmalarınız için de kullanabilirsiniz. Ayrıca çevrenizde destek olmak istediğiniz birden çok öğrenci var ise çoklu avantajlı setleri alarak öğrencilerin birden fazla alanda bu hesaplı, kaliteli modelleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. A4, A5 ya da A6 boyutlarında spiralli çizgili, çizgisiz defter çeşitlerinin bulunduğu bu setleri hem yazılarınızı yazmak için hem eskiz ya da karakalem yapmanız için hem de matematiksel işlemlerinizi yapmanız için size uygun bir fırsat sunuyor. Çizgili olan ürünler ilköğretimden yükseköğretime kadar öğrencilik yılları boyunca kullanılan ürünlerden biridir. Özellikle yazı yazmaya yeni başlayan çocukların harfleri yazmasını kolaylaştırabiliyor. Çizgisiz ürünler ise Türkçe derslerinde çok kullanılan materyallerin başında geliyor. Siz de bu farklı seçenekleri inceleyerek ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Çoklu Defter İhtiyacınız İçin Spiralli Defter Seti

Çoklu Defter İhtiyacınız İçin Spiralli Defter Seti

Setlerde bulunan çeşitli renklerde ve tasarımlarda kalın kapaklı spiralli defter modelleri farklı desenlere sahip olabilirler. Bu yüzden birçok farklı renkte ve tasarımda kapağı bulunan alternatife tek seferde sahip olabilir ve renklerinden dolayı birbirine karıştırma sorunundan kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda bu set halinde satılan çeşitleri, çoklu halde satıldıkları için tekli satılan ürünlere nazaran çokuygun fiyatta satılırlar. Siz de ihtiyacınız olan rengarenk setleri avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Mavi, beyaz, siyah gibi düz ve sade renklerde kapakları bulunan modellerinin yanı sıra, özel tasarım sert kapaklı spiralli defter çeşitleri de Trendyol’da uygun fiyatlarla sizi bekliyor. Kimisi Atatürk fotoğraflı, kimisi çizgi film karakterleri, kimisi de farklı tasarımlarda olan bu özel tasarımlı kapaklar hem kişiliğinizi, düşünce yapınızı, beğenilerinizi veya tarzınızı göstermenize yardımcı oluyor, hem de sizlere pratik bir kullanım sunuyor. Ürünlerinize kendi beğeni anlayışınızı yansıtmak isterseniz sizin için doğru seçim özel tasarım kapaklı modeller oluyor. Bunun yanı sıra çizgi film karakterli olanlar çocuklarınızın hayal dünyası ve sevdikleri çizgi film karakterleri ile derslerini çalışmaya teşvik ediyor. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen bu spiralli çizgili defter modelleri hem çocuklarınızın derslerini çalışmaya motive eder, hem de istekle yanlarında okula taşırlar. İhtiyacınız olan nitelikteki tüm modelleri satın aldığınız gibi direkt kullanmaya başlayabilirsiniz ve solmayan, yırtılmayan kapak tasarımları sayesinde yıllarca degerlendirebilirsiniz

Özel Tasarım Kapaklı Spiralli Defter Çeşitleri

Özel Tasarım Kapaklı Spiralli Defter Çeşitleri

Aynı zamanda sadece çizgi film karakterleri değil, oldukça yaratıcı figürlerin olduğu bu tarz kapağı bulunan çizgisiz telli defter modelleri çocuklarınızın hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmesine yardımcı oluyor. Sizin için özel olarak üretilen özel tasarımlı kapakları olan telli modeller ise tarzınızı ve sevdiğiniz şeyleri günlük hayatta da çokça kullandığınız modeli üzerinden gösterme imkanı sağlıyor. Gerek Atatürk fotoğrafı olan bu kapaklar, gerek taraftar renkleri bulunan özel tasarım ürün kapakları, gerekse çok seçeneğin olduğu bu tarz kapaklı ürün seçeneklerini severek kullanabilirsiniz. Bazı özel tasarım kapaklı olan çeşitleri ise ahşap kapaklara sahip olabiliyor. Doğallığı sevenler için özel olarak üretilen bu tarz kapaklar üretilerek tellenir ve diğer spiralli dosya defter çeşitleri gibi her ebatta çeşidi bulunuyor. Bunun gibi üzerinde süs bulunan ve kapağı ahşaptan üretilen telli tasarımlar ise doğallıktan yana olanlar için oldukça şık ve otantik bir kullanım imkanı sağlıyor. Bu tarz modellerin bazılarında bir de düğme bulunuyor ve bu düğmeyi işiniz bittiği vakit kapatarak ürününüzün düzgün bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz özel tasarım kapaklı olanlar hem a4 boyutunda, hem de a5 ve a6 boyutunda olan çok avantajlı modeller de bulunuyor. Bu sebeple hangi boyutta alternatife ihtiyacınız olursa olsun, hem sade ve doğal renkli kapağı olan telli modellerden, hem de özel tasarımlı kapağı bulunan telli seçeneklerden edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu özel tasarım kapaklı seçenekler hem çizgili, çizgisiz spiralli defter modelleri de bulunuyor. Siz de üstten telli ve dikey spiralli defter düz tasarım ya da özel tasarım gibi farklı kapak seçenekleriyle Trendyol’da bulabilirsiniz.

Bütçenizi Sarsmayacak Spiralli Defter Fiyatları

Bütçenizi Sarsmayacak Spiralli Defter Fiyatları

Hangi ebatta, hangi sayfa tarzında ya da hangi amaçla kullanılan olursa olsun, bütün spiralli defter fiyatları uygun fiyatlarla ve kampanyalarla Trendyol’da bulunuyor. Özel tasarım kapakları olan kullanışlı ve set şeklinde olanlar dahil bütün alternatifler bütçenizi sarsmayacak uygun fiyatlarla satılıyor. Hatta spiralli çoklu defter şeklinde tercih edildiği için, tekli alımlardan uygun fiyata denk gelebilir. Bu sebeple ihtiyacınız olan model ve renk çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilir ve gönül rahatlığıyla bir tık ile sipariş edebilirsiniz. Özel tasarım kapaklı modellerin fiyatları sade kapaklı olanların fiyatlarına nazaran bir tık fazla ücrete tabi olabilir, fakat bu tarz modeller de bütçenizi sarsacak fiyatlara sahip olmuyorlar. Trendyol’da yüzlerce çeşit arasından seçim yapma şansı bularak severek kullanabileceğiniz alternatiflere sahip olabilirsiniz. Telli kareli defter hem sizin hem de çocuklarınızın yazı, çizim ve solfej notlarını alma ihtiyaçlarını karşılayarak bütün not ve çizimlerinizi ömrünüz boyunca saklamanıza yardımcı oluyor. İster eskiz ve karakalem çalışmalarınızı bu spiralli eskiz defteri alternatiflerine yaparak bir ömür boyu kendinizden sevdiklerinize anı bırakın, isterseniz de çocuğunuz yıllar sonra dahi dönüp bakacağı ders notlarını yazsın. Örneğin, çocuklarınız gelecekte de işine yarayacak matematik formüllerini çizgili yada kareli ürünlere yazabilir ya da ileride anı olacak resimlerini sayfalara çizebilir. Telli okul defteri ayrıca kapağın üzerine ciltlemek istemeyen kapaklara sahip oldukları için de oldukça kullanışlı ve pratiklerdir. Çünkü bu tasarımların kapakları ister plastik malzemeden yapılmış olsun, ister ahşap malzemeden, kapağın zarar görmeyeceği bir biçimde üretilirler. Siz de ihtiyacınıza uygun spiralli çizim defteri çeşitlerini ve kırtasiye malzemelerini Trendyol üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Spiralli Defter Ne Demektir?

Spiralli defter; kağıtları birleştirmek için spiralin kullanıldığı bir defter formudur. Klasik modeller, yapışkan malzemeler sayesinde kağıtları birleştirirken spiralli defterlerde durum farklıdır. Sağ tarafına eşit ölçüde delikler açılan kağıtlar, bir spiralin içinden geçirilir. Bu sayede epey sağlam bir defter elde edilir. Spiralli defterler, rahatlıkla katlanır. Böylece hem sağ hem de sol tarafa yazı yazmak epey kolay bir hal alır. Kullanım sırasında az yer kaplayan bu defterlerden sayfa koparmak oldukça basittir. Yapışkanlı ya da zımbalı bir cilt söz konusu olmadığı için deftere zarar vermeden sayfa koparmak mümkündür. Özellikle öğrenciler arasında epey popüler olan spiralli defterler çeşitli modellerde imal edilir. Spiralli defterler, farklı kağıt türleri kullanılarak da imal edilebilir. Genellikle karton kapaklı olan bu defterlerin bir kısmında sert kapak bulunur.

Spiralli Defter Nedir?

Zımba ya da yapıştırıcı yerine spiralle birlikte ciltlenerek oluşturulan defterlere; spiralli defter denir. Bu defterler, çeşitli ebatlara sahip olabilir. A4 ve A5 formundaki kağıtlar kullanılarak imal edilen spiralli defterler hem iş hem de okul hayatında sıklıkla kendine yer bulur. Spiral olarak adlandırılan malzeme, bir silindirin etrafına sarılan düz materyaller sayesinde elde edilir. Kağıtların yan tarafında açılan delikler sayesinde spiralli defter imal etmek mümkündür. Kullanım kolaylığı açısından büyük bir avantaj sağlayan bu defterleri dilediğiniz gibi katlayabilirsiniz. Bu sayede defterin her iki tarafını da efektif olarak kullanabilirsiniz. Estetik açıdan herhangi bir sıkıntı yaşamadan defterden kolayca sayfa koparabilirsiniz. Geleneksel modellere göre çok daha pratik bir deneyim sunan bu defterler yoğun ilgi görür.

Spiralli Defter Nasıl Kaplanır?

Yapışkanlı kağıt kullanarak spiralli defter kaplanabilir. Defter kaplama olarak isimlendirilen işlem, genellikle ciltli modeller için geçerlidir. Bu nedenden ötürü çok sayıda kişi, spiralli defterleri herhangi bir malzemeyle kaplamaz. Ancak bir nedenden ötürü bu defterleri kaplamak isteyen kişiler için çeşitli yöntemler bulunur. Kendinden yapışkanlı kağıtları kullanarak bu işi yapabilirsiniz. Defterin kapak boyutundan biraz daha geniş olan yapışkanlı kağıdı kapak üstüne yapıştırabilirsiniz. Sonrasında kenarları özenle kıvırarak yapışkan kısmı kapağın içine tutturabilirsiniz. Böylece defter rahatlıkla kaplanmış olur. Bu işlemi arka kapağa uyguladıktan sonra defterinizi pratik biçimde kullanabilirsiniz. Standart kaplama kağıtları da benzer işlevi görebilir. Uhu ya da para bandı sayesinde spiralli defterleri kaplayabilirsiniz. Defterin orijinal kapağı size hitap etmiyorsa kendinize uygun olan kaplama kağıtlarından yardım alabilirsiniz.