İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Spiralli Defter

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
Lemsstudio Göktürk Çizgili Defter
LemsstudioGöktürk Çizgili Defter
99,00 TL
39 TL
Sepete Git

Spiralli Defter

Spiralli Defter

Spiralli defter, bir diğer bilinen adıyla telli defter, sol ya da üst tarafından spiral geçirip birleştirilerek üretilen defterlerdir. Spiralli defterleri kullanmak oldukça kolay olduğu için daha çok tercih ediliyor. Ayrıca spiralli defterin içerisindeki sayfaları yırtıp tek başına kullanmak için de oldukça pratik bir defter türüdür. Farklı dersler ya da konular için spiralli defterleri bölümlere ayırmak kolay olduğu gibi, spiralli olduğundan dolayı defteri açtığınızdaki her iki sayfaya da kolaylıkla yazı yazabilirsiniz. Ayrıca kendiliğinden spiralli bölmeli defter çeşitleri ise sizin hiç defteri farklı bölümlere ayırmaya çalışmanızı engelleyerek pratik bir kullanım imkanı sağlar. Spiralli defterlerde bu sorun olmadığı için, hem sağ sayfada hem de sol sayfada kolaylıkla yazabilir, rahat bir şekilde yazı yazdığınız için de güzel bir yazı ile defterinizi doldurabilirsiniz.

Spiralli defter çeşitleri ise oldukça fazladır. Kağıdın boyutuna, spiralin dikey ya da üstten takılmış olmasına, sayfaların çizgili ya da kareli olup olmamasına ve kullanım amaçlarına göre birçok çeşitte bulunuyor. Bu yüzden hem yazı yazacakların ihtiyacına, hem müzik defteri olarak bulunanları solfej notlarını yazma ihtiyacına, hem de eskiz ya da karakalem gibi resim sanatıyla ilgilenenlerin ihtiyacına uygun olarak birçok spiralli defter vardır. Aynı zamanda öğrencilere ve çalışanlara uygun olarak spiralli defter seti çeşitleri de bulunuyor ve daha uygun fiyatla tek seferde defter ihtiyacınızı karşılıyor.

Her Ebatta Ve Kalınlıkta Spiralli Defter Modelleri

Spiralli defter çeşitleri a3, a4, a5 ya da a6 boyutlarında satılır. A4 boyutunda olan spiralli defterler klasik boyda olurken, a5 ve a6 boyutundaki defterler a4 boyutlu spiralli defterlerden daha küçük defterlerdir. Özellikle a6 boyutundaki spiralli defterler ufak notlar almanız için özel olarak üretilirler. A3 boyutundaki defterler ise büyük boy spiralli defter olarak geçiyorlar. Spiralli müzik ya da eskiz defteri arayanlar için de hem a4 boyutunda, hem de a5 boyutunda spiralli defterler bulunur. Bazıları üstten spiralli iken, bazıları ise dikey spiralli üretiliyorlar. Hem çizgili, hem çizgisiz, hem de kareli sayfaları olan spiralli defterlerin yanı sıra, müzik defteri ve eskiz defteri olarak üretilen spiralli defterler de bulunuyor. Ayrıca sarı, mavi, mor, beyaz gibi sade ve düz renklerde kapakları bulunan spiral defterlerin yanı sıra, çizgi film karakterleri, özel çizimler ve taraftar renkleri gibi üzerinde özel tasarımlar bulunan spiralli defterler de bulunuyor. Bu özel tasarım kapaklı spiral defterler de, sade renkte bulunan kapaklı spiral defterler de her ebatta ve kareli, çizgili ya da çizgisiz sayfalara sahiptirler. Aynı zamanda spiral defterlerin yaprak sayıları da çeşitlilik gösteriyor. Bazıları 72 yaprak sayfa iken, bazıları ise daha fazla ya da az yaprak sayfaya sahip olabiliyorlar. Bu yüzden tahmini kullanacağınız sayfa sayısına sahip olan defterlerden edinebilir ve kullanabilirsiniz. Spiralli defter setlerinin içerisinde ise aynı boyutta defterler ya da farklı boyutlarda defterler bulunabiliyor. Çoklu defter ihtiyaçlarınızı karşılayacak bu defter setleri ise hem sizin hem de çocuklarınızın yazı ve çizim işlemlerinizi yaparken ihtiyacınızı karşılıyor. Bütün bu spiralli defter çeşitlerine Trendyol üzerinden uygun fiyatlarla bir tık ile sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda spiralli defterlerinizi kullanırken ihtiyacınız olan kalem, silgi ve diğer kırtasiye ürünlerine de Trendyol uygulaması üzerinden uygun fiyatlarla ulaşabilir, bütün kırtasiye ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılayabilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlar İçin Farklı Spiralli Defter Modelleri

Spiralli defter modelleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösteriyor. Her yazı ya da çizim işiniz için farklı spiralli defter çeşitleri bulunuyor. Özellikle yazı yazmak için olan spiralli defterlerin günümüzde oldukça fazla çeşitleri bulunuyor. Çoğunlukla yazı ve notları yazmak için spiralli defter a4 boyutunda tercih edilse de, son zamanlarda a5 spiralli defter çeşitleri ve hatta a6 spiralli defter modelleri de oldukça yaygın olarak tercih ediliyor.

Spiralli defter a4 boyutunda genel olarak öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılan bir ürün iken, aynı zamanda spiralli müzik ve resim defterleri de öğrencilerin derslerinde işe yarıyor. Ders notlarını yazmak için oldukça kullanışlı olan bu defter boyutu, aynı zamanda gündelik notları almak için de oldukça uygun. A5 spiralli defter modelleri ise daha çok işyerleri tarafından tercih edilirken, öğrencilerin de çokça kullandığı bir diğer defter ebatı ve çeşidi. Özellikle eskiz çalışmaları yapanların tercih ettiği bu ebat defterler portre çalışmalarınız için de oldukça uygun bir spiralli defter modeli. Spiralli eskiz defteri sadece eskiz ya da portre çalışmalarınız için değil, aynı zamanda suluboya ya da akrilik boya gibi diğer resim çalışmalarınız için de oldukça uygun bir spiralli defter çeşidi.

Ayrıca üstten spiralli defter çeşitleri her boyuttaki spiralli defterlerden üretilirken, yine de genel olarak bu boyuttaki defterlerden üretiliyor. A6 spiralli defterler ise ufak boyutta oldukları için çoğunlukla sadece ufak notlar almak için tercih ediliyor. Günlük programlarınızı yazarak ajanda gibi de kullanabilirsiniz ve hatta alışveriş listenizi dahi bu boyutta spiralli bir deftere de yazabilirsiniz.

İşinizi Kolaylaştıracak Spiralli Defter Çeşitleri

Genel olarak çizgisiz spiralli defter a4 boyutunda üretilirken, bunlardan çoğu aynı zamanda spiralli eskiz defteri olarak da kullanılıyor. Hem eskiz, hem de diğer resim çalışmalarınız için oldukça uygun olan bu defterler, öğrencilerin resim derslerinde de işlerine yarıyor. Bu tarz çizgisiz spiralli defterlere ister eskiz ya da karakalem sanatlarını uygulamanın yanı sıra, bu tarz spiralli defterleri yazılarınızı yazmak için kullanabilirsiniz. A4 boyutundaki çizgisiz spiralli defterlerin yanı sıra, a5 ve a6 boyutunda olanları da bulunuyor ve resim çalışmalarınızı daha geniş bir alanda yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca son zamanlarda spiralli müzik defteri modelleri de sık olarak tercih ediliyor. Spiralli müzik defterinin kullanımının kolaylığı tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden birisi.. Spiralli defter kareli çeşitleri genel olarak öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Hem matematiksel işlemlerin kareli defterlerde kolay olması, hem de normal yazıları da kareli defterlerde yazma imkanı olması bu defterlerin tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bazı defter çeşitleri spiralli bölmeli defter olarak satılıyor, bu defterler de size kullanım kolaylığı sağlıyor. Öğrenciler defterlerini derslere göre, çalışanlar da konulara göre defterlerini bölümlere ayırmak istiyor. Bu sebeple bu spiralli bölmeli defter modelleri pratik bir şekilde defterinizi kullanma olanağı sağlıyor. Spiralli bölmeli defterlerde defter belirli ve eşit sayfalara bölünerek, sayfa aralarına renkli ya da sade kartonlar yerleştirilerek ya da ayırıcı bir sayfa ile bölünür. Ayırıcı bir sayfa var ise bu sayfa ya düz çizgisiz bir sayfa olabilir ya da bu sayfanın üzerinde “konu ismi” gibi ibareler bulunur. Eğer bu defteri çocuğunuz kullanacaksa ders isimlerini, siz kullanacaksanız o bölümün konusunun adını yazarak defterin bölmelerini kolayca kullanabilirsiniz. Aradığınız bölümü oldukça kolay bir şekilde bulmanızı sağlayan spiralli bölmeli defter çeşitleri size ve sevdiklerinize kolay ve pratik bir kullanım imkanı sağlıyor.

Hem dikey spiralli defter çeşitleri, hem de üstten spiralli defter modelleri her boyutta ve kareli, çizgili ve çizgisiz olarak üretiliyorlar. Bu sebeple, hangi tarzda spiralli defteri kullanmak size kolay ve pratik geliyorsa o defteri uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Çoğunlukla a4, a5 ve a6 boyutlarında spiralli defterler tercih edilse de, bazı durumlarda ise büyük boy spiralli defter çeşitlerine de ihtiyaç duyulabiliyor. Büyük spiralli defter çeşitleri de tıpkı daha küçük boylarda olanları gibi kareli, çizgili ya da çizgisiz yapraklara sahip olabiliyor ve hem dikey spiralli çeşitleri hem de üstten spiralli çeşitleri bulunuyor. Büyük spiralli defterler de her türlü orta ve büyük boy omuz ve sırt çantanıza sığabiliyor ve bu defterlerin de birçok kullanım alanı bulunuyor. Bu açıdan büyük spiralli defterleri taşıma konusunda endişe etmenize gerek kalmıyor. Özellikle eskiz ve karakalem çalışmalarına yeni başlayanlar için çizgisiz sayfaları olan bu boyuttaki defterler, çizimleriniz için oldukça uygun bir kullanım alanı sağlıyor.

Çoklu Defter İhtiyacınız İçin Spiralli Defter Seti

Öğrenciler ve öğretmenler başta olmak üzere herkesin bazen ihtiyacı olan çoklu defter alımları için de spiralli defter seti çeşitleri bulunuyor. Bu setlerin içerisinde aynı boyda ve aynı sayfa tarzında (kareli, çizgili ya da çizgisiz) defterler ya da farklı boylarda ve farklı sayfa tarzlarında spiralli defterler bulunuyor. İhtiyacınız olan spiralli defterlerin bulunduğu bu setlere uygun fiyatlarla tek seferde sahip olabilir, uzun zaman boyunca kullanabilirsiniz. Bu tarz spiralli defter setlerini sadece okulda ders notu tutmak için değil, aynı zamanda eskiz ya da karakalem çalışmalarınız için de kullanabilirsiniz. Ayrıca çevrenizde destek olmak istediğiniz birden çok öğrenci var ise spiralli defter setleri alarak öğrencilerin birden fazla alanda bu defterleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. A4, a5 ya da a6 boyutlarında ve çizgili, çizgisiz ya da kareli spiralli defterlerin bulunduğu bu spiralli defter setleri hem yazılarınızı yazmak için, hem eskiz ya da karakalem yapmanız için, hem de matematiksel işlemlerinizi yapmanız için size uygun bir fırsat sunuyor.

Spiralli defter setinde bulunan defterler çeşitli renklerde ve tasarımlarda kapaklara sahip olabilirler. Bu yüzden birçok farklı renkte ve tasarımda kapağı bulunan spiralli deftere tek seferde sahip olabilir ve defterleri renklerinden dolayı birbirine karıştırma sorunundan kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda bu set halinde satılan spiral defter çeşitleri, çoklu halde satıldıkları için tekli satılan spiral defterlere nazaran daha uygun fiyatta satılırlar. Siz de ihtiyacınız olan spiralli defter setlerini Trendyol’da avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Özel Tasarım Kapaklı Spiralli Defter Çeşitleri

Mavi, beyaz, siyah gibi düz ve sade renklerde kapakları bulunan spiralli defter modellerinin yanı sıra, özel tasarım kapaklı spiralli defter çeşitleri de Trendyol’da uygun fiyatlarla sizi bekliyor. Kimisi Atatürk fotoğraflı, kimisi çizgi film karakterleri, kimisi de daha farklı tasarımlarda olan bu özel tasarımlı kapaklar hem kişiliğinizi, düşünce yapınızı, beğenilerinizi veya tarzınızı göstermenize yardımcı oluyor, hem de sizlere pratik bir kullanım sunuyor. Defterinize kendi beğeni anlayışınızı yansıtmak isterseniz sizin için en doğru seçim özel tasarım kapaklı spiralli defterler oluyor. Bunun yanı sıra çizgi film karakterli spiral defterler çocuklarınızın hayal dünyası ve sevdikleri çizgi film karakterleri ile derslerini çalışmaya teşvik ediyor. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen bu spiralli defter modelleri hem çocuklarınızın derslerini çalışmaya motive eder, hem de istekle yanlarında okula taşırlar. Aynı zamanda sadece çizgi film karakterleri değil, oldukça yaratıcı figürlerin olduğu bu tarz kapağı bulunan spiralli defterler çocuklarınızın hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmesine yardımcı oluyor. Sizin için özel olarak üretilen özel tasarımlı kapakları olan spiralli defterler ise tarzınızı ve sevdiğiniz şeyleri günlük hayatta da çokça kullandığınız bu defterler üzerinden gösterme imkanı sağlıyor. Gerek Atatürk fotoğrafı olan bu defter kapakları, gerek taraftar renkleri bulunan özel tasarım spiralli defter kapakları, gerekse daha çok seçeneğin olduğu bu tarz kapaklı spiralli defterleri severek kullanabilirsiniz.

Bazı özel tasarım kapaklı olan spiralli defter çeşitleri ise ahşap kapaklara sahip olabiliyor. Doğallığı sevenler için özel olarak üretilen bu tarz kapaklar üretilerek spirallenir ve diğer spiralli defterler gibi her ebatta çeşidi bulunuyor. Bunun gibi üzerinde süs bulunan ve kapağı ahşaptan üretilen spiralli defterler ise doğallıktan yana olanlar için oldukça şık ve otantik bir kullanım imkanı sağlıyor. Bu tarz defterlerin bazılarında bir de düğme bulunuyor ve bu düğmeyi defterle işiniz bittiği vakit kapatarak defterinizin daha düzgün bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz.

Bu tarz özel tasarım kapaklı defterler hem a4 boyutunda, hem de a5 ve a6 boyutunda olan spiralli defterler de bulunuyor. Bu sebeple hangi boyutta spiralli deftere ihtiyacınız olursa olsun, hem sade ve doğal renkli kapağı olan spiralli defterlerden, hem de özel tasarımlı kapağı bulunan spiralli defterlerden edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu özel tasarım kapaklı defterler hem çizgili, hem çizgisiz, hem de kareli defterler de bulunuyor. Siz de üstten spiralli defterleri ve dikey spiralli defterleri düz tasarım ya da özel tasarım gibi farklı kapak seçenekleriyle Trendyol’da bulabilirsiniz.

Bütçenizi Sarsmayacak Spiralli Defter Fiyatları

Hangi ebatta, hangi sayfa tarzında ya da hangi amaçla kullanılan spiralli defter olursa olsun, bütün spiralli defter fiyatları uygun fiyatlarla ve kampanyalarla Trendyol’da bulunuyor. Özel tasarım kapakları olan spiral defterler ve spiral defter setleri dahil bütün spiral defterler bütçenizi sarsmayacak uygun fiyatlarla satılıyor. Hatta spiral defter seti çeşitleri çoklu alım olduğu için, tekli alımlardan daha uygun fiyata denk gelebilir. Bu sebeple ihtiyacınız olan spiralli defter çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilir ve gönül rahatlığıyla bir tık ile sipariş edebilirsiniz. Özel tasarım kapaklı spiralli defter fiyatları sade kapaklı spiralli defter fiyatlarına nazaran bir tık fazla ücrete tabi olabiliyor, fakat bu tarz defterler de bütçenizi sarsacak fiyatlara sahip olmuyorlar. Trendyol’da yüzlerce çeşit spiralli defter arasından seçim yapma şansı bularak severek kullanabileceğiniz spiralli defterlere sahip olabilirsiniz.

Spiralli defterler hem sizin hem de çocuklarınızın yazı, çizim ve solfej notlarını alma ihtiyaçlarını karşılayarak bütün not ve çizimlerinizi ömrünüz boyunca saklamanıza yardımcı oluyor. İster eskiz ve karakalem çalışmalarınızı bu defterlere yaparak bir ömür boyu kendinizden sevdiklerinize anı bırakın, isterseniz de çocuğunuz yıllar sonra dahi dönüp bakacağı ders notlarını bu defterlere yazsın. Örneğin, çocuklarınız gelecekte de işine yarayacak matematik formüllerini spiralli deftere yazabilir ya da ileride anı olacak resimlerini spiralli deftere çizebilir. Ayrıca spiralli defterler ayrıca kapağın üzerine ciltlemek istemeyen kapaklara sahip oldukları için de oldukça kullanışlı ve pratiklerdir. Spiralli defterleri satın aldığınız gibi direkt kullanmaya başlayabilirsiniz ve spiralli defterlerin kapakları zamanla solmaz ya da kıvrılmaz. Çünkü spiralli defterlerin kapakları ister plastik malzemeden yapılmış olsun, ister ahşap malzemeden, kapağın zarar görmeyeceği bir biçimde üretilirler. Siz de ihtiyacınıza en uygun spiralli defter çeşitlerini ve kırtasiye malzemelerini Trendyol üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Yukarı Çık