Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Takma Tırnak Aksesuarları

" araması için 26590 sonuç listeleniyor

Kalıcı ve Kullanışlı Takma Tırnak Modelleri

Takmak tırnak, kişinin tırnaklarının üzerine yapıştırdığı yapay bir üründür. Sahte tırnak olarak da adlandırılan bu ürün, tırnak üzerine özel bir yapıştırıcı ile sabitlenir. Kısa sürede bozulması, takma tırnakların sevilmeyen özelliklerindendir. Bunun dışında evde uygulanabilir, düşük maliyetli ve memnun edici sonuçlar vermesi sebebiyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Takma tırnaklar, kadın bakım ve güzellik dünyasında çok uzun zamandan beri var olan ürünlerdir. Söz konusu ürün ile özellikle son zamanlarda çok daha şık ve doğal tırnak görünümleri yakalayabilmek mümkün. Doğal görünümlü takma tırnak modelleri sayesinde kişilerin kuaför ve güzellik salonlarında yüksek ücretli uygulamalara ihtiyaç duymadan da şık ve bakımlı tırnaklara sahip olması mümkün hâle gelmiştir.

Takma Tırnak Modelleri Nelerdir?

Takma Tırnak Modelleri Nelerdir?

Takma tırnak modelleri, oldukça çeşitlidir. Ürün, farklı tırnak yapılarına uygundur ve çeşitli zevklere hitap eder. Kişilerin tırnak ölçüleri birbirinden farklı olabileceği için takma tırnaklarda küçük, orta ve büyük gibi beden sınıflandırmaları yapılmıştır. Kişiler, tırnak ölçülerine en uygun olan boyu seçerek kolaylıkla uygulamaya başlayabilir.

Takma tırnak, kişinin tırnağının üzerine başka bir yapay tırnağı yapıştırması ile kullanabildiği bir üründür. Kişisel zevklere göre birçok çeşitte takma tırnak modeli geliştirilmiştir. Takma tırnak ürünlerinin çok sayıda renk seçeneği mevcuttur. Sıklıkla tercih edilen renkler arasında siyah takma tırnak modelleri bulunur. Bu model, kişinin rahatlıkla kullanabileceği klasik bir renk olması sebebiyle oldukça yaygındır. Bir diğer yaygın kullanılan renk seçeneği ise beyaz takma tırnak modelleridir. Bu renk de yine kişinin kolaylıkla kullanabileceği klasik bir seçenektir.

Oje alırken sık tercih edilen renkler, takma tırnaklarda da çokça kullanılıyor. Örneğin; kırmızı takma tırnak modelleri, bu açıdan sıklıkla tercih edilir. Çarpıcı rengi ile bu model, özellikle yılbaşı gibi kutlama dönemlerinde oldukça fazla ilgi görür. Klasik renklerin dışında kişisel zevklere göre farklı takma tırnak seçimleri yapmak isteyenler için de oldukça geniş bir renk yelpazesi mevcuttur.

Kişinin elinde daha doğal bir görünüm yaratması için badem takma tırnak modelleri oldukça uygundur. Gerçek el tırnaklarına benzer şekli ile bu model, son derece basit bir şekilde kullanılabilir. Oval takma tırnak modelleri de yine doğal bir tırnak görünümüne kavuşmak isteyenlerin seveceği seçenekler arasında yer alır.

Abartılı ve çarpıcı takma tırnaklara sahip olmak isteyenler için ise balerin takma tırnak modelleri mevcuttur. Uzun ve keskin hatları ile bilinen bu modelin kullanımı, badem tırnaklara göre daha zordur. Sivri takma tırnak modelleri de gösterişli bir görünümden hoşlananların ilk tercihleri arasında yer alır. Uzun ve sivri uçlu bu tırnaklar, özel davet ve kutlama gibi zamanlarda şık bir görünüm elde etmek için son derece uygundur.

French takma tırnak modelleri, doğal ve zarif bir görünüme sahip seçenekler arasında yer alır. Bu modelin özelliği, renklerinin doğal tırnaklar ile neredeyse aynı olmasıdır. Yalnızca tırnakların uç kısmında beyaz renkli bir şerit bulunur. Elin hem bakımlı hem de doğal durmasını sağlayan french takma tırnaklar, badem ve balerin gibi farklı şekillerde üretilebilir.

Takma Tırnak Modellerinin Kullanımı Nasıldır?

Takma Tırnak Modellerinin Kullanımı Nasıldır?

Takma tırnaklar, hem el hem de ayaklar için kullanıma uygun olarak farklı modellerde üretilmiştir. Ayak takma tırnak modelleri, az bilinen türlerdir. Kişilerin ayak baş parmaklarında yaşanan şekil bozukluğu, sık rastlanan bir sorundur. Bu sorunla baş edebilmek için ayak baş parmak takma tırnak modelleri kullanılabilir. Tek parmağa özel takma tırnak satılmadığı için kişilerin ürünü set hâlinde satın alması gerekir. Kişiler, genellikle elleri için takma tırnak kullandıklarından dolayı ayak takma tırnaklarının nasıl kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Ayak ve el için üretilen takma tırnaklar, sadece şekilsel anlamda birtakım farklılıklara sahiptir. Uygulama aşaması, her ikisi için de aynıdır.

Takma tırnak uygulaması, kısa ve az aşamalıdır. Kişiler, öncelikle kendilerine uygun olan ve zevklerini yansıtan modellere sahip takma tırnakları satın almalıdır. Satın alınan kutu içerisinde minimum 10 adet takma tırnak ve ürünü sabitlemek için gereken bir kutu yapıştırıcı bulunur. İlk olarak her parmağa uygun olan takma tırnak alınarak üzerine bir miktar yapıştırıcı sürülür. Yapıştırıcı sürülmüş olan tırnak, parmağın üzerine düzgün bir şekilde yerleştirilir ve kuruması için bir süre beklenir. Tırnak, kuruduktan sonra kullanıma hazır hâle gelir. Bu uygulamalar, yapışkanlı takma tırnak türleri için geçerlidir.

Takma tırnak çeşitleri içerisinde farklı uygulamalara sahip ürünler de bulunur. Kendinden yapışkanlı takma tırnak ürünleri, klasik olanlara göre daha pratiktir. Bu modelde, satın alınan kutu içerisinden minimum 10 adet tırnak çıkar. Yedek olması ya da daha fazla kullanılması için daha fazla miktarda tırnak içeren kutular da bulunur. Kutu içerisindeki tırnakların arka kısmında koruyucu bant bulunur. Bu bandın çıkarılması ve uygun olan tırnağın üzerine düzgün biçimde yerleştirilmesi ile uygulama tamamlanır. Sabitlenmesi için bir süre beklemek gerekebilir. Pratik bir seçenek olması sebebiyle tak ve çık takma tırnak olarak da adlandırılır.

Takma tırnakları çıkarmak da en az takmak kadar kolaydır. Kullanım süresi dolan tırnaklar, kendiliğinde kolayca çıkar. Fakat zaman zaman çıkmayan takma tırnak sorunları ile de karşılaşılabilir. Özellikle fazla yapıştırıcı sürüldüğünde tırnağı çıkarmak zor olabilir. Bu gibi durumlarda tırnakları aseton ve sıcak su kullanılarak hazırlanan bir karışım içerisinde bekletmek, çıkarma işlemini kolaylaştıracaktır.

Takma Tırnak Süslemek için Tercih Edilebilecek Malzemeler Nelerdir?

Takma Tırnak Süslemek için Tercih Edilebilecek Malzemeler Nelerdir?

Takma tırnaklar, hazır kullanım ürünlerindendir. Tırnağı alıp yapıştırmanız yeterlidir. Ardından ek bir işlem yapmaya gerek yoktur. Fakat eğer isterseniz tırnaklarınızın üzerine kişisel zevklerinize uygun olacak şekilde birtakım süslemeler yapabilirsiniz. Şeffaf takma tırnak, süsleme yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği ürünlerdendir. Renkli ve desenli takma tırnak hazırlamak için rengârenk ojeler ve ince oje fırçaları kullanılır. Şeffaf tırnağın üzerine farklı renklerde şekiller çizilir ve kurumaya bırakılır. Ardından tırnaklar kullanıma hazırdır.

Uzun takma tırnak kullanmak, üzerine şekil ve resimler çizilecekse daha uygundur. Kısa takma tırnaklar, alan bakımından küçük olduğu için çizilen desen ve şekiller net olarak görülemeyebilir ve hatta sığmayabilir.

Bir diğer sevilen süsleme tekniği, hologramlı takma tırnaktır. Daha çarpıcı, ilgi çekici ve bir o kadar da eğlenceli seçeneklerden olan bu tırnaklar için özel ojeler bulunur. Aynı şekilde mat takma tırnak yapmak için de matlaştırıcı ojeler mevcuttur. İstenen renkteki takma tırnağın üzerine bu ojeler sürülerek farklı görünümler elde edilebilir.

Tırnaklar süslenirken üzerine birden fazla katman oje sürülmemelidir. Bu sebeple tırnak gereğinden fazla kalınlaşıp hoş olmayan bir görüntü yaratabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için ince takma tırnak kullanmak faydalı olacaktır.

Takma tırnak fiyatları, çeşitli özelliklere göre farklılık gösterir. Yine de takma tırnaklar genel olarak uygun fiyatlarla satışa sunulan ürünlerdir. Takma tırnak alırken yanında ek yapıştırıcı alınması da gerekebilir. Ayrıca süsleme için fırça ve renkli ojeler gibi ek malzemelere de ihtiyaç duyulabilir. Takma tırnak satın alınırken fiyat içerisinde bunların da hesaplanması gerekir. Birbirinden güzel takma tırnak ve süsleme aksesuarlarını Trendyol aracılığıyla son derece hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Ellerin bakımlı ve zarif görünmesi için takma tırnak tercih edilir. Bu ürün, kolay kullanımı ve dayanıklı yapısıyla beğeni kazanır. Özellikle takma tırnak aksesuarları ile birlikte kullanıldığında oldukça şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Ürünün takılış şekli değişiklik gösterir. Sıklıkla tercih edilen ürün seçenekleri yapıştırıcıyla birlikte kullanılır. Bunun için yapıştırıcıdan az bir miktar tırnağın üzerine uygulanır. Ardından ürün, yapıştırıcının üzerine yerleştirilir. Birkaç saniye kuruması beklenir. Kuruduktan sonra kenarlarda ya da üst kısımlarda meydana gelen fazlalıklar törpülenir. Görünüm, istenen şekle gelene kadar törpüleme işlemine devam edilir. Bazı takma tırnak seçeneklerinin arka kısmında kendiliğinden yapışkan bulunur. Bu tarz ürünler, son derece pratik bir kullanım sağlar. Temiz ve ojeden arındırılmış tırnak üzerine yerleştirilerek takılır. Yapıştıktan sonra uzun süre tırnakta kalmaya devam eder.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakları çıkarmanın pek çok farklı yöntemi bulunur. Bu işlemi yaparken dikkatli davranmak gerekir. Çıkarmak için çok fazla zorlamak tırnak yapısına zarar vererek incelmeye ve deformelere sebep olabilir. Tercih edilen çıkarma yöntemleri arasında bir kabın içine sıcak su ve aseton koyarak bekletmek öne çıkar. Birkaç dakika boyunca ellerin hazırlanan karışımın içinde bekletilmesi, ürünün zarar vermeden çıkartılmasını sağlar. Ürünü çıkardıktan sonra ellerde yapıştırıcı artığı kaldıysa aseton ile temizlenmesi gerekir. İşlemin ardından bakım kremi sürülmesi tavsiye edilir. Takma tırnaklar bu yöntemle çıkmıyorsa asetonlu pedler hazırlanır. Bunun için makyaj pedleri asetonla ıslatılır. Tüm parmaklar pede sarılır ve birkaç dakika beklemesi sağlanır. Yaklaşık 5 dakika sonra ürün kolayca çıkarılabilir hale gelir. Pamuklu pedlerle de işlem yapılamıyorsa alüminyum folyonun içine aseton dökerek ve tırnaklara sarılarak da çıkarılabilir.

Takma Tırnak Nerelerde Satılır?

Takma tırnak alışverişinizi Trendyol üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi sayesinde ellerinizde istediğiniz görünümü elde edebilir, kriterlerinize uygun alışveriş imkanından faydalanabilirsiniz. Takma tırnak seçimi yaparken ürünün kullanım ömrü ve suya dayanıklı olup olmadığına bakmak gerekir. Bunun yanı sıra kullanım pratikliği sağlayan ürünleri tercih etmek de önemlidir. Özellikle denize ya da havuza giren kişilerin ekstra dayanıklı ürünler arasından seçim yapması uzun süreli bir kullanım sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca ürün modelinin küt mü yoksa badem mi olduğu da dikkat edilmesi gereken detaylar arasında öne çıkar. Tüm özellikleri göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza ve zevkinize uygun modeli belirleyebilir, dilediğinizi satın alabilirsiniz.