İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Taş Motoru

" araması için 592 sonuç listeleniyor

Taş Motoru

Her Yüzey ve İşleve Uygun Çeşitler

Elektrikli aletler hayatı kolaylaştıran önemli bir kategoridir. Taş motoru da bu kategoride yer alan, belli bir materyali kesme veya aşındırma işlevini gören bir alettir. Taşlama makinesi ve canavar motoru ismi ile de anılır. Aynı zamanda zımparalama amacı ile de kullanılır. Tezgah üzerinde kullanılan modellerinde belli bir kurulum şekli vardır. Bu sistemin kurulumu oldukça kolaydır. Cıvata yardımıyla konulduğu yere sabitlenebilir veya kauçuk ayaklara oturtulabilir. Bu cihazla müşteriler taşlama işlemlerini istediği alanda yapabilir. Elektrikle çalışan modellerinin yanı sıra havayla çalışan çeşitleri de vardır. Boyut olarak da çeşitlilik gösterir ve büyük ve küçük modelleri vardır. Büyük olanları ağır ve büyük işlerde kullanabilirken küçük olanları küçük malzemelerde kullanabilirsiniz. Küçük modeller evinizde kullanmanız için de son derece uygundur. Ayrıca şarjlı model pratik bir kullanım sağlar. Kablosuz kullanım kolaylığı ile dilediğiniz yerde dilediğiniz alanda rahatça kullanabilirsiniz. Çeşitli çaplarda olan ve kesmeye yarayan taşları ve güç farklılığının olması ile geniş bir seçenek aralığı vardır. Zımpara aparatı ile de istediğiniz malzemenin üzerindeki pürüzleri gidererek canlılık katabilirsiniz. Kullanacağınız malzemeye göre çap ve güç ayarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca işlem yapılacak malzemenin sertliğine göre disklerin türü de önemli bir unsur olduğundan, müşteriler işlem yapacağı malzemeye uygun olan diski tercih etmelidir. Bazılarında güç miktarını ayarlama imkanı varken bazılarında tek güç ayarındadır. Disk boyutu, kalitesi ve güç miktarına göre pek çok seçeneği vardır. Bu sebeple müşteriler seçim yaparken satın alma öncesinde yapılacak araştırma müşterilerin kendine uygun ürünü almasında büyük bir fayda sağlar. Bu alet kullanılırken mutlaka gerekli iş kıyafeti ve elleri korumak için güvenlik eldiveni, gözleri korumak için de güvenlik gözlüğü takılmalıdır. Hayatınızı kolaylaştıran bu ürünü alarak birçok kesme ve zımparalama işinizi kolayca halledebilirsiniz. Trendyol, bu kategorideki ürünleri geniş seçenekleri ile hizmetinize sunar. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleri almak için Trendyol’a gelebilir, size uygun olan cihazı kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Her Yüzey ve İşleve Uygun Çeşitler

Taşlama makineleri yüksek hızda dönerek bir materyali kesme veya aşındırma işlemini gerçekleştirir. İnşaat ve sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılan bu cihazlar, evde hobisi olan kişilerin de kullanabileceği boyut ve işlevlere sahiptir. Bahçesini kendi düzenlemek isteyen veya evinin bir köşesini dekore ederken farklı yenilikler oluşturmak isteyen kişiler için de bu cihazlar son derece uygundur. Su kullanmadan metal, mermer, paslanmaz gibi birçok materyalde kesme ve zımparalama işlemini bu cihazlarla gerçekleştirebilirsiniz. Normal bir cihaz iki elle de kullanılabilir. Fakat kolay bir kullanım için küçük modelleri tercih edebilirsiniz. Elektrikle çalışan modelleri olduğu gibi suyla ve havayla çalışan çeşitleri de mevcuttur. Bu cihazların gerilimi 220 volttur ve evinizde kullanıma uygundur. Motor gücü ve disk çaplarına bağlı olarak farklı modelleri vardır. Motor gücü 550 watt’tan ve 2600 watt’a kadar değişir. Tam devir sayıları 7800-12000 arasında bulunur. Bazı modellerinde bir düğme ile devir ayarı yapabilmek mümkündür. Ağız çapları da değişir. 115 mm, 125 mm, 150 mm, 180 mm ve 230 mm olmak üzere değişiklik gösterir. 115 mm, 180 mm ve 230 mm ölçüleri sık kullanılır. Ölçüleri 115 mm ve 150 mm arasındaki cihazlara avuç taşlama veya avuç içi taşlama adı da verilir. Yüzeye baskı yapmadan taşlama işlemi yapılmasını sağlayan bu cihazlarda devir hızları 115 mm’lik bir diske 12000 devir şeklinde olur. Yüksek devir ile granit, metal gibi sert maddeler kolay bir şekilde işlenir. Kesme ve zımparalama işlemini yapan diskleri takmak ve çıkarmak da oldukça basittir. Disk takılan kısım M14 dişli biçimindedir. Disk takılırken, alt somun M14 dişlisine yerleştirilir. Daha sonra disk alt somunun üstüne takılır. Son olarak üst somun takılır ve üstünde bulunan düğmeye basılı tutarak taşlama anahtarı yardımıyla iyice sıkılır. Böylece diskleriniz kullanıma hazır olur. Hava ile çalışan modeller küçük disklere sahiptir. Hava basınçlı modellerde küçük disklerle güçlü çalışma imkanı olsa da elektrikli modellerde öyle olmaz. Bu sebeple elektrikli modelleri büyük ve ağır işlerde kullanabilirsiniz. Zımparalı taş motoru da oldukça kullanışlı bir araçtır. Bu araçla birçok yüzeydeki kusurları ve çıkıntıları giderebilirsiniz. Taş motoru zımpara aparatı çeşitli materyaller üzerindeki pürüzleri zımparalayarak pürüzsüz ve düz bir görünüm elde etmek için kullanılır. Kesim sırasında deforme olmuş yüzeyleri düzeltmek, oluşan kıymık görüntüsünü geçirmek için bu aparatı kullanabilirsiniz. Cihazınızı seçerken doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Geniş seçenekleri olan bu kategoride kendinize uygun özelliklere sahip olan ürünün yapısını, satın almadan önce iyice araştırmanız sizin için iyi olur. Geniş satıcı kitlesini bünyesinde barındıran Trendyol, avantajlı dünyasında sizleri bekler. Kullandığınız alana ve malzemeye uygun diski, aparatları ve tüm cihazları Trendyol’un geniş yelpazesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Pratik Kullanımı ile İşinizin Her Yerinde

Pratik Kullanımı ile İşinizin Her Yerinde

Elektronik aletler müşterilerin hayatının büyük kısmında kullandığı ve işlerini oldukça kolaylaştıran ürünlerdir. Çeşitli model ve aparatları ile birçok işe büyük katkı sağlarlar. Taşlama makineleri de bu kategoride önemli bir ürün olarak göze çarpar. Dikkatli bir şekilde kullanıldığında verimli sonuçlar elde edilir. Sert materyalleri düzgünce kesmek, ufaltmak ve zımparalayıp düzeltmek için sanayi ve inşaat sektöründe çok sık kullanılır. Bu alanların dışında evde hobi amaçlı yapılan işlerde veya evi düzenlerken sıklıkla kullanılan bir alettir. Büyük modelleri olduğu gibi küçük seçenekleri de mevcuttur. Dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan küçük modelleri fiyat açısından da oldukça uygundur. Küçük modeller evde kolay bir kullanım için uygundur. Büyük modelleri kullanırken ısınma gibi etkenlerden dolayı bir ustanın kullanması faydalı olur. Müşteriyi kablo karmaşasından kurtararak rahat ve pratik bir kullanım sunan şarjlı taş motoru modelleri de bir diğer model olarak müşterilerin karşısına çıkar. Avuç taşlama olarak da adlandırılır. Aküsü çıkarılabilen bir yapıya sahiptir. Yedek aküsü de bulunur. Kullanmadan önce şarj edip istediğiniz alanda, kablolarla boğuşmadan rahatça işinizi yapabilmenize olanak sağlar. Hızı ayarlanabilir şekildedir. Genelde ahşap işi yapılırken zımpara işlevi görürken, metal işinde kesme işlevini görür. Aynı zamanda yapılan kaynakları açarken de kullanılır. Tutma pozisyonunun 3 farklı şekilde ayarlanabilir olması da zor işlemlerde kolaylık sağlar. Hafif bir cihaz olduğu için de kolay bir kullanımı vardır. Beton, tahta, mermer, çelik gibi materyallerde sıkça kullanılır. Diskler yıprandığında yeni bir disk alma imkanınız bulunur. Böylelikle uzun zaman kullanabilmeniz mümkündür. 115 mm’lik diskli cihazların evde kullanılması uygundur. Eğer iş büyükse 125 mm’lik müşteriyi özellikle kablo konusunda rahat ettirecek bir ürün olması sebebiyle tercih edilmesi gereken bir üründür. Pratik kullanımıyla mutlaka edinmeniz gereken bir cihazdır. Çok çeşidi olduğu için kafa karıştırabilir fakat iyi bir araştırma yapılırsa yapacağınız işe uygun boyutta ve modelde cihazı edinebilirsiniz. Trendyol da geniş seçenekleri içinde barındıran yelpazesi ile birçok modeli hizmetinize sunar. Aradığınız ürünü Trendyol’dan rahatlıkla alabilirsiniz.

Her Yüzeye Uygun Taşlar

Her Yüzeye Uygun Taşlar

Bu makineler, çeşitli malzemeleri kesmeye yarayan ve kullanım alanı oldukça önemli olan bir alettir. Bu cihazın yuvarlak bir şekle sahip taş motoru taşı denen önemli bir aparatı bulunur. Cihazın kesme ve zımparalama işlevini yapan aparattır. Bu aparat, yüzeyinde bağlayıcı bir nokta ile tek bir noktada tutulan, üzerinde bulunan aşındırıcı minerallerle birçok kesme noktası bulunan bir üründür. Aşındırıcı mineraller arasında bulunan gözenekler sayesinde malzemeyi keser ve varsa üzerindeki pürüzlü yapıyı giderir. İşlem sırasında taşın üzerindeki aşındırıcı mineraller ve kesme noktaları zamanla körelir. Aynı zamanda yine işlem sırasında sürtünme ile oluşan ısı aşındırıcı mineraller sürtünerek yeni kesme noktaları ortaya çıkmasına neden olur. Bu durum aynı zamanda aşındırıcı mineraller bir arada tutan bağlayıcı yapıların da ayrışmasına sebep olur. Bu taşları, aşındırıcı ve bağlayıcı özelliklerine, taşın yapısına bağlı olarak farklı taşlama özelliklerine sahip geniş seçeneklerle üretmek mümkündür. Diskler küçüldükçe dönme hızı fazla olur ve bu durum hızlı kesmeye ve zımparalamaya yarar. Diskler yıprandıkça değiştirilebilir ve uzun yıllar kullanma imkanı sağlar. Motor güçleri de modele göre çeşitlilik gösterir. Hayatı oldukça kolaylaştıran bu ürünü siz de ihtiyacınız doğrultusunda mutlaka kullanmalısınız. Taşların işlem yapılacağı malzemeye uygun olarak kullanabileceğiniz çeşitli maddelerden yapılmış çeşitleri mevcuttur. Seramik alüminyum oksit, silisyum karbür, zirkonyum alümina ve alüminyum oksitten yapılan farklı türde taşlar vardır. Bu taşları işlem yapacağınız malzemenin sertliğine göre seçmeniz işlem sırasında işinizi kolaylaştırır ve cihazınızı yormaz. Böylelikle cihazınızı daha verimli bir şekilde kullanırsınız. Kullanacağınız alana uygun olanı seçmek için öncesinde ürün hakkında araştırma yapmanız, size uygun olan ürünü bulmanız konusunda oldukça fayda sağlar. Bu ürünlerin pek çok çeşidini Trendyol’un geniş satıcı yelpazesi sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çeşitli İşlere Göre Taş Motoru Tavsiyeleri

Çeşitli İşlere Göre Taş Motoru Tavsiyeleri

Bu makineler performans ve biçim bakımından çok çeşitlilik gösterdiği için zaman zaman müşteride seçim yapma zorluğu oluşturur. Bu sebeple almadan önce iyi bir araştırma yapılmalı ve işin planlaması yapılmalıdır. Taş motoru tavsiyelerine bakıldığında, bu hususta ilk önce işlemin uygulayacağı malzemeyi ve sertliği belirlemek, daha sonra da hangi tarz makinenin kullanılacağını belirlemek oldukça faydalı olur. Makinenin güç ve özellikleri iyi araştırılmalıdır. Gerekli malzeme biçimi ve yüzey finisajı belirlenmelidir. İşlem yapılacak alanın boyutu ve sertliği de bir diğer önemli konudur. Bu detaylara dikkat edilip seçim yapılması aldığınız cihazı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Bu ürünün önemli bir bölümü olan taşlama taşı seçimi de oldukça önemli bir diğer konudur. Seramik alüminyum oksitten yapılmış olan taşlar geleneksel aşındırıcı mineraller kıyasla sert ve aşındırıcı özelliğe sahiptir. İşlem sırasında keskinleşen küçük taneli yapısıyla taşın bilenme sıklığını azaltır. Bu da ısınmayı azaltan serin bir işlem yapılmasını sağlar. Bir diğer çeşit tür olan silisyum karbür taşlar, alüminyum okside göre serttir. Yumuşak yapılı metalleri işlemede kullanılması önerilir. Reçine bağlar ile kuvvetlendirilen zirkonyum alümina yapılı taşlar, zorlu işlemlerde kullanılır. Son olarak alüminyum oksit taşlar da paslanmaz çelik gibi dayanıklılığı yüksek olan malzemeler için kullanılır. Taşın taşlama derecesi de işlem sırasında önemli bir unsur olduğundan bu konu da dikkate alınmalıdır. Derece, taşın üzerindeki aşındırıcı mineralleri tutan bağlayıcının materyali tutma gücünü belirtir. Bu noktada yumuşak derece ve sert derece olarak iki derece düzeyi vardır. Yumuşak derece, sert malzemeler ve geniş alanlar için kullanılırken, sert derece de yumuşak malzemeler ve küçük alanlar için tercih edilmelidir. Bu hususlara dikkat ederek kendinize uygun ürünü Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

Uygun Seçenekleriyle Taş Motoru Fiyatları

Uygun Seçenekleriyle Taş Motoru Fiyatları

Taşlama motorları sert malzemelerin istenen boyuta getirilmesi ve üzerindeki pürüzlerin giderilmesi için oldukça kullanışlı ürünler olarak müşterilere sunulur. Gerek boyutlarını küçültmek için kesmek, gerekse kesme işleminde kıymık haline gelen veya kendinden pürüzlü yapısı bulunan malzemeleri pürüzsüz hale getirmek için kullanılan pratik bir araçtır. Özellikle inşaat ve sanayi alanında sıklıkla kullanılan bu cihazlar, artık müşterilerin evleri için de alabileceği bir üründür. Sürekli sert malzeme kesmekle, zımparalamakla uğraşan işlerde çok gerekli ve kolaylık sağlayan bir üründür. Bu cihazlarla ister sanayide, ister kendi evinizde ustaya gerek kalmadan işinizi yapabilirsiniz. Büyük cihazlar genellikle büyük işler için kullanılır. Küçük olanlar eviniz için uygun olabilecek bir seçenektir. Şarjlı modelleri de kablosuz oluşu ile oldukça pratik ve kolay bir kullanım sağlar. Disk çapına bağlı olarak cihazınızın bozulmaması için, cihazın gücünü de ona uygun olarak seçmeniz çok önemlidir. Boyutlarını küçültmek için kesme işlevinin yanı sıra yüzeyleri pürüzsüz hale getirmek veya parlatmak için kullanılan aparatı ile müşterilere kolaylık sağlar. Disklerin kullanılacak malzemeye uygun birçok farklı maddeden yapılmış çeşitleri mevcuttur. Bu diskleri ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Her alana uygun kullanışlı modelleriyle nerede kullanmak isterseniz oraya uygun modeli tercih edebilirsiniz. Taş motoru fiyatları motor gücüne, kalitesine ve disk büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir. Her cebe uygun olarak müşterinin hizmetine sunulur. Evinizde, iş yerinizde her yerde pratik olarak taşıyabileceğiniz ürünü alarak işlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Az yer kaplayan, fiyatı uygun ve aynı zamanda kullanışlı ürün isterseniz, küçük modeller size göredir. Küçük taş motoru fiyatları bu sebeple sizin için uygun bir fiyat aralığı olabilir. Hem kaliteli hem de bütçe dostu birçok ürünü Trendyol’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Ürünler Trendyol’un Avantajlı Dünyasında

İhtiyacınıza Uygun Ürünler Trendyol’un Avantajlı Dünyasında

Günümüzde teknolojik aletlerin yaygınlaşmasıyla birçok iş kolaylıkla yapılır. Elektronik cihazlar birçok kişinin hayatının önemli bir parçasını oluşturarak birçok işi kolaylaştırır. Özellikle sert malzemeleri kesmek, zımparalamak oldukça zorken taşlama makineleri ile bu zor işi kolaylıkla yapılır. Çeşitli motor gücü, taş tipleri ve modelleri bulunan bu cihazları satın alarak siz de bu kolaylığı tadabilirsiniz. Evinizi dekore ederken dahi kullanabileceğiniz bu ürünle evinizde yenilikler yaratıp farklı tasarımlarla güzel bir ortam oluşturabilirsiniz. Mecburi durumlar dışında hobi olarak seramik, ahşap gibi ürünlerle ilgilenmeyi seven biriyseniz yine bu cihazla çok güzel işler çıkarabilirsiniz. Bahçenize yapacağınız ahşap yapılarla bahçenizi renklendirebilirsiniz. Şarjlı modelinin kablosuz oluşuyla pratik kullanımı tadabilirsiniz. Kendi ihtiyacınıza uygun olarak farklı modelleri araştırıp, size uyan ürünü alarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Çeşitli büyüklükte, şarjlı ve zımpara taş motoru fiyatını Trendyol’da rahatça bulabilirsiniz. Fiyatların cihazın motor gücüne ve disk büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermesi mümkündür. Müşterilerine her ihtiyacına uygun ürünleri ulaştırmayı her zaman ön planda tutan Trendyol, bu ürün kategorisinde de sizlere çeşitli seçenekler sunar. Cihazın önemli aparatı olan zımpara aparatlarının da farklı çeşit ve fiyatlarına da Trendyol’da kolayca ulaşmanız çok kolaydır. Özellikle indirim günlerinde Trendyol’a gelerek, aradığınız ürünü avantajlı fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Birçok üründe yaptığı indirimle kalitenin yanında bütçe dostu da olan Trendyol’un ayrıcalıklı fırsatlarından siz de kolayca yararlanabilirsiniz. İndirim zamanından önce ürünü favorilerinize ekleyerek, indirim geldiğinde hemen satın alabilirsiniz. Trendyol, müşterilerine sunduğu kampanyalı fiyatları ile kolaylığın adresidir. Siz de hem kalite hem de uygun fiyat arayışı içerisindeyseniz, Trendyol sizin için doğru adres olarak karşınızda. Birçok çeşide ve aparatlara uygun fiyatlara, yüksek ürün kalitesiyle Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Taş Motoru Ne İşe Yarar?

Taş motoru, yüksek hızla dönen başlığı sayesinde metal, taş, seramik gibi birçok sert cismi kesmek ve zımparalamak için kullanılan elektrikli bir alettir. Oldukça işlevsel kullanıma sahip bu alet, kesim yapmak için her alanda kullanılmaktadır. Kesmenin yanı sıra, pas giderme, boya kaldırma, metal parlatma, bıçak bileme ve ahşap zımparalama gibi işlemlerde de taş motorunu kullanabilirsiniz. Daha küçük boyutlu aletler kesme işlemi, daha büyük ve yüksek performanslı olanları tadilat ve tamirat işlerinde kullanılır. Motor seviyesi daha güçlü elektrikli taş motorları profesyonel olarak inşaat sektörü kullanımına uygundur. Şarjlı ve taşıması kolay taş motoru modelleri ile pratik ev tamirat ve hobi işlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Taş Motoru Nasıl Kullanılır?

Taş motorunu kullanmadan önce yapılacak işe uygun, devir ve boyutları makineyle uyumlu taş seçildiğinden emin olunmalıdır. Kesme yapılacak ise kesme taşı, taşlama veya aşındırma yapılacak ise taşlama taşı kullanılmalıdır. Taşın çapı ve dönme hızı da taşlama motoruna uygun olarak seçilmelidir. Taşlanacak veya kesilecek malzeme sabit ve sağlam bir noktaya oturtulmalı, hareket etmesi engellenmelidir. Taş motorunu kullanacak kişilerin gerekli kullanım talimat ve güvenlik bilgilerini almış olmasına dikkat edilmelidir. Kullanım sırasında yüz siperi ve iş gözlüğü muhakkak takılmalıdır. Durdurma butonuna bastıktan sonra bir süre daha taşın yavaşlayarak dönmesinden dolayı tamamen durduğundan emin olmadan masaya bırakılmamalıdır. Güvenlik açısından, diğer kişiler çalışma ortamından uzaklaştırılmalıdır.

Taş Motoru İle Neler Yapılır?

Genellikle inşaat sektöründe ustaların yaygın olarak kullandığı taş motoru, metal, taş, beton, seramik gibi yüzeylerde taşlama, kesme ve zımparalama işlemi için kullanılır. Sert cisimlerin kesilmesi ve boylarının kısaltılması için de bu aletten yararlanılır. Mozaik yapım işlemlerinde de sıklıkla tercih edilir. Ayrıca boruculuk ve demircilik, tamir gibi birçok farklı alanda kullanıma sahiptir. Taş motoru sadece sanayi alanında değil aynı zamanda pratik ev ve hobi işleri için de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Ancak bu tür işler için daha düşük motor gücüne sahip, pratik şarjlı taş motorları tercih edilir. Ahşap zımparalama, metal kesme, pas giderme işlemleri avuç içi taş motorlarıyla kolaylıkla yapılabilmektedir.