placeholder
"

Tolstoy Kitapları

" araması için 3074 sonuç listeleniyor
Oda Yayınları Anna Karenina 1-2 Cilt
Oda YayınlarıAnna Karenina 1-2 Cilt
45 TL
Sepete Git
İskele Yayıncılık Anna Karenina 1
İskele YayıncılıkAnna Karenina 1
(6)
39 TL
Sepete Git
profkitap Tolstoy Seti (4 Kitap)
profkitapTolstoy Seti (4 Kitap)
(12)
Tolstoy Seti (4 Kitap)
49 TL
Sepete Git

Etkileyici Tolstoy Kitapları Trendyol’da!

Rus edebiyatının büyük isimlerinden olan Tolstoy, 1828’de Tula şehrinde dünyaya gelir. Ön adı Lev Nikolayeviç’tir. Küçük yaşlarda anne ve babasını kaybeden yazarın, gerçekleri araştırmaya yönelik ilgisi büyüktür. Düşünür olarak da öne çıkan Tolstoy klasikleri, okurlar için demirbaşlar arasında yer bulur. Hukuk öğrenimi alırken okulu yarıda bırakıp, yaşadığı çiftliğe döner. Fransızcasını ilerlettikten sonra Voltaire ve Rousseau etkisi ile yoksul köylüler arasına katılır. Tolstoy Çocukluk eseri bu dönemde ortaya çıkar. Ardından orduya katılıp Kafkasya halkını yakından görerek ilk gerçekçi hikayelerini ortaya çıkarır. Zengin bir ailenin çocuğu olmaktan, ünvan ve sınıflardan duyduğu rahatsızlık, arayışını kuvvetli bir temele dayandırır. Kont ve prenses çocuğu olmaktan keyif almadığından, hem köylülerle hem de savaş cephelerinde etkin roller ile anlam arayışını sürdürür. Savaşın tek iyi sonucu Sivastopol Tolstoy eserleri arasında etkili bir ürüne dönüşmüş olmasıdır. Savaştan sonra Petersburg’a gider. Batı Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere birçok ülke gezme şansı elde eder. Bu sırada Rusya’da kölelik kaldırılır. Kendi bölgesindeki toprak sorunlarını çözmek için yargıçlık yapar. Bu sıralarda Sonya ile tanıştığında 34 yaşındadır. Destekleyici eşi ile on beş yıl mutlulukları devam eder. Savaş ve Barış bu dönemde kaleme alınır. Tolstoy kitapları, edebiyat ve felsefe dünyası için görüş kazandıran hem izlenimler hem çözümlemeler sunar. Yazarın, dönemin sosyo ekonomik problemleri için köprü görevi gören eserlerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Tolstoy Tüm Kitapları

Tolstoy Tüm Kitapları

Çok yönlü fikirlere ve donanıma sahip olan yazar, birbirinden farklı ve yankısı büyük eserler ortaya koyar. Evliliğinden aldığı destek ile önemli eserleri yayınlanır. Eşi bizzat düzeltmelerde yardımcıdır. Anna Karenina kitabı bu dönemde oluşan diğer eserdir. Bakış açısının birleştirici gücü, küresel yaşam anlayışı ile birleşir. Sınıf farklılıklarına getirdiği soluk ve güçlü yazın kabiliyetiyle Tolstoy dünya klasikleri arasında yer bulur. Varlığını köylülere dağıttıktan sonra, onlardan farksız yaşar. Tolstoy Kreutzer Sonat bu dönem arasındadır. Süreçte kaleme alınan önemli bir yapıt da Tolstoy İtiraflarım olarak gösterilebilir. Halkın yanında olma çabasının yankıları Tolstoy Hacı Murat gibi kitaplarla aynı dönemde gün yüzüne çıkar. Siyasi çalkantılarla halkın yaşayışı ve varlığı üzerine fikirlerini ustalıkla yazarak, dünya ölçüsünde değer yaratır. Gerçekçi edebiyatın büyük temsilcisi olmasının yanında, felsefeci ve eğitimci olarak da üne sahiptir. Hıristiyanlık ve kilise eleştirisi hakkında fikirlerini dile getirir. Mülkiyet ve dini eleştirdiği Tolstoy Diriliş ile kilise tarafından aforoz edilir. Yazar, Kazaklar Tolstoy kitabı ile başladığı aristokrasi eleştirisine din hiyerarşisini ele alarak devam eder. Gençlik yıllarına ait ilk fikirlerini yarı otobiyografik dille ele aldığı Tolstoy İlkgençlik kitabındaki eleştirel düşüncelerin olgunlaşan sonuçları evlilik yıllarında meyvesini verir. Tolstoy tüm kitapları eleştirel ve çözüm getiren fikir geliştirmeleri yanında gerçeği yansıtma üzerine kurulur. Kitaplarda çatışmalar, insanın çelişen veya anlamlandıramadığı sorunları üzerine çözümlemeler geliştirir. Tolstoy Hz Muhammed kitabında okuduğu hadislerden bir risale düzenler. Global bakış açısının örneklerini bu noktada hissetmek mümkündür. Tolstoy romanları, kişisel deneyimlerin başarılı çözümlemeleri ile kaleme alınır. İtirafları yazdığı sıralarda önceki eserlerine ağır eleştirilerde bulunur. Bu dönem Tolstoy öyküler ve denemeler dışında pek bir şey yazmaz. Erken yazılarını basit ve anlaşılır mesajlar içermediği için yargılar. Yukarıdan konuşan dilini eleştirir. Tolstoy Mutluluk kitabını, yaşadığı gençlik aşkından yola çıkarak oluşturur. Kızın zengin bir yetim oluşu ve kendiyle benzeşen özellikleri, hissedilen gücün doğuşuna katkı sağlar. Neticeye ulaşan arayışlarının sonucunda Tolstoy Bilgelik kitabı ile dünya anlayışını gözler önüne serer. Tüm bu eserleri ve daha fazlasını Trendyol güvencesiyle temin etmek mümkündür.

Tolstoy Eserleri ile Edebiyat Dünyasına Katılın

Tolstoy Eserleri ile Edebiyat Dünyasına Katılın

Tolstoy hikaye kitapları, insanın kendini tanıma serüvenine eşlik ve rehberlik eder. Tolstoy Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli eserinde kötüyü değil, kötülüğü yok etmenin gerekliliğine değinir. Yakan el ile değil, kıvılcımla mücadele edilmeli fikrini açıklar. Kişilerden üstün olan kollektif hareketlerin yerleşik yargılarına sistematik bir çare sunar. Diğer hikayeler kitabında insanın özünün iyilik olduğuna, toplumsal işleyişin elde edebilen basit çözümlerine dikkat çeker. Tolstoy kitapları İnsan Ne ile Yaşar öyküsünde özden gelen iyiliğin, durum ne olursa olsun doğru eylemler ile desteklenmesi gerektiğini vurgular. Tolstoy Kadın Ruhu kitabında, o zamanın kadın erkek ilişkilerinden bahseder. Aslında dönemden bağımsız olarak karşılaşılan çifte standardın ne kadar ezber yargılardan doğduğuna dikkat çeker. Cesur bir dille kadınla erkeğe atfedilen cinsel rollerin çelişkisine değinir. Evliliğin kurumsal, değişmez kurallar çerçevesinde şekillenen ilişkisinden doğan iletişimsizlik, ilk hikayenin konusudur. Hikaye kitapları arasında küçük yaştaki okuyucular için on dokuz farklı öyküden oluşan Erik Çekirdeği kitap eseri de vardır. Eğitimci yanını, her yaştan ve sınıftan okuyucuya dokunma isteği ile bu şekilde de yansıtır. Yalancı Çoban hikayesi gibi alışılan hikayelere, kendi kuvvetli kalemiyle dokunur. Tolstoy masallar serisinden çözümlemelere kadar birçok alanda fikir öne sürer. Her alanda ve seviyede yazılar üretir. Tolstoy felsefe kitapları geniş düşün yelpazesi çerçevesinde dünyanın güncel konularına bugünlerde bile zihin açan görüşler sunar. Yaşam ve ölüm konularında farklı felsefecilerin, din adamlarının vizyonlarını inceler. Buradan yola çıkarak, kurumsallaşmış ve kötüye kullanılan sistematik fikirlerin eleştirisini yapar. Bu tavrı nedeniyle tüm kötülemelerin odağındayken bile duruşundan taviz vermeden fikirlerini yansıtması ile dönem ve coğrafyadan bağımsızlaşır, dünyaya mâl olur. Trendyol ile zihninizin kapılarını açacak olan tüm Tolstoy eserlerine ulaşabilirsiniz.

Etkileyici Tolstoy Kitapları Trendyol’da!

Etkileyici Tolstoy Kitapları Trendyol’da!

Lev Tolstoy kitaplar kategorisinde, yaratıcı anlatı gücü, ortak bir fikir etrafında şekillenir. İnsanın özü ve topluma yabancılaşmanın nedenleri belirlenir. Bunlara, insanın kendi doğal varlığının iyilik özelliğini koruyarak çözüm oluşturulduğu anlatılır. Tolstoy aşk kitapları da dahil olmak üzere her insan ilişkisinde bu etkileri yansıtır. Tolstoy Vahşi Zevkler kitabında insanın kendini tanımadığı zaman her türlü yönlendirilmeyi nasıl benimseyebileceğinden ve sonuçlarından bahseder. Kendini bilenlerin yaratacağı değişimin kurumlar üstündeki etkisi, çarpıcı ayrıntılarla ortaya konur. Tolstoy bütün eserleri tüm kütüphanelerde kendine yer edinen güçlü rehberler arasındadır. Tolstoy kitapları set halinde temin edinilebilir. Bu sayede sıralama ve seçme kolaylığı ile tüm yapıtları okunabilir. Bunun yanında tek kitaplar ve basım nitelikleri etrafında şekillenen Tolstoy kitapları fiyatları arasından uygun seçimler yapmak mümkündür. Rus edebiyatı, zengin eser birikimi ile dikkat çeker. Dostoyevski gibi güçlü anlatıcılar sıklıkla bir tutulan etkiye sahiptir. Hikaye anlatımındaki başarıları, dile olan hakimiyet ile ilişkilendirilir. Öykülerin bir tutulduğu güçlü yapıtlar, özdeşleşen yazım gücünden süre gelir. Toplumsal çatışmalara ve insan ilişkilerinin devam eden çelişkilerine değinen eserler, içerik bakımından benzeşir. Dostoyevski’nin Tolstoy Kumarbaz romanıyla anılması bu nedenle olağandır. Tolstoy Yeraltından Notlar ve Tolstoy Beyaz Geceler ile de sıkça anılmaktadır. Yazarın eser üretkenliği ve alan genişliği göz önüne alındığında doğru seçeneklere ulaşmak güç olabilir. Rus edebiyatının önde gelen eserlerinden olan Tolstoy İnsancıklar kitabına ve diğerlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.