Fiyat
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
Basım Dili
Boyut
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Turgut Uyar Kitapları

" araması için 63 sonuç listeleniyor

Duygu Yüklü Turgut Uyar Kitapları Trendyol'da!

1927 yılında dünyaya gelen şair küçük yaşlardan itibaren birçok şiir kaleme alır. İlk şiir deneyimlerine ilkokul yıllarında başlarken lise yıllarında da bunun devamını getirir. Askeri okulda büyüyen Turgut Uyar kitapları içinde bu duruma sıkça yer verir. Etrafındaki toplumsal olayları ve yaşadığı birtakım sıkı disiplini kimi zaman eleştirel kimi zaman da alaycı tavrıyla konu edinir. Turgut Uyar'ın kitapları arasında bu tür konulara rastlanması mümkündür. Turgut Uyar Göğe Bakma Durağı bilinen bir şiirdir. Toplumsal sıkıntılardan kaçmaya değinir. Unutulmuş şiirlerinin yeniden 2002 yılında basıldığı kitabı Turgut Uyar Büyük Saat eseridir. Trendyol üzerinden uygun fiyatlara Turgut Uyar bütün şiirleri kitabı incelemesi yaparak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Turgut Uyar Kitapları

Birbirinden Farklı Turgut Uyar Kitapları

Divan kitaplarıyla pek çok okuyucuya ulaşan Turgut Uyar tüm şiirleri içerisinde birtakım sıkıntılara ve bunlardan nasıl kurtulunacağına dair bilgilere yer verir. Dünyanın En Güzel Arabistanı dil ve tema olarak kendisini değiştirdiği ve fark ettirdiği eserlerdendir. Pek çok yapıtı olan şairin şiirleri kimi zaman unutulur kimi zaman da elenir. Çok fazla olması sebebiyle de sürekli ortaya çıkarılamaz. Belirli aralıklarla toplu basımların gerçekleştiğine rastlanır. Turgut Uyar romanları toplumsal konuların ele alındığı şiir ve düzyazının birleştirildiği içeriklerle doludur. Kafiyeli ve uyaklı şiirlere bir son vererek serbest hece ölçüsünü kullanan bir şairdir. Rahat ve esnek yazısıyla okuyucuya düz yazı ferahlığın da pek çok derdini anlatır. Yeniliğe açık şair çeşitli edebi grup içerisinde yer alarak eserlerini ortaya çıkarır. Turgut Uyar Bozuk Saat kitabı kalbinden söküp atamadığı aşkına yazdığı eseri olarak bilinir ve sevilen bir şiirdir. Sadece şiirleri ile tanınan Turgut Uyar Veys oyunu ile beğeni kazanır. Trendyol üzerinden tüm eserlerin siparişinizi verebilirsiniz.

Etkileyici Turgut Uyar Kitapları

Etkileyici Turgut Uyar Kitapları

Annesi tarafından hüzünlü bir şekilde tabir edilen, kendini de mutsuz ve umutsuz olarak tanıtan Turgut Uyar ilk şiir kitabı Arzı Hal şiiridir ve yarışmada ikincilik getirmiştir. İlk dönemler kişiselliğe yer verdiği eserlerinde sonraki süreçte toplumsallığı da ele alır. Toplumsal unsurların ve figürlerin Turgut Uyar kitap seti içindeki kitaplar da fazla yer almasından dolayı o döneme ait pek çok yaşantıya tanık olabilirsiniz. Yeni bilgilere ve öğrenme süreçlerine açık olan yazar farklı edebi denemelerde bulunur. Turgut Uyar son kitabı Büyük Saat'tir. Ölümünden 37 yıl sonra çekmecesinde bulunan Veys adlı eseri de 2002 yılında basılır. Şairin görevinin sadece şiir yazmak olmadığı ve öncü de olması gerektiğini konu edinen Turgut Uyar Korkulu Ustalık eserinde bu durumu açıkça ifade eder. Trendyol'dan siparişinizi vererek kısa sürede okumaya başlayabilirsiniz.

Duygu Yüklü Turgut Uyar Kitapları Trendyol'da!

Duygu Yüklü Turgut Uyar Kitapları Trendyol'da!

Kendini şiir yazmaya adayan Turgut Uyar Bir Şiirden eseriyle döneminde meşhur olmuş pek çok yazarı örnek aldığını gösterir. Eserde 21 şairin bir tane şiirinin incelendiği görülür. Kendisinden öncekileri örnek almaya çalışan yazar sonrakilere de ışık tutulması gerektiğine inanır. Turgut Uyar kitapları fiyat olarak değerlendirildiğinde sayfa sayılarındaki farklılıklar ve eserlerin konuları sebebiyle değişiklik gösterdiği görülür. Tek tek yazdığı şiirleri ile ve toplu olarak basılan kitaplarıyla çok yazan şairler arasında yer alan Turgut Uyar eserleri çok fazla sayıdadır. 1948 senesinden 1984 yılına kadar belirli aralıklarla Turgut Uyar şiir kitapları basılır. Kapalı imgelere ve söylemlere çok fazla rastlanan eserlerinde bazı konular okuyucu tarafından düşündürülür. Sözcüklerde gizem oluşturan Turgut Uyar Palyaço adlı eseri Trendyol sayesinde kolayca bulup satın alabilirsiniz.