Roman Türü
Fiyat
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
Basım Dili
Boyut
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Yılmaz Güney Kitapları

" araması için 98 sonuç listeleniyor
İthaki Yayınları Arkadaş Yılmaz Güney

İthaki YayınlarıArkadaş Yılmaz Güney

148,63 TL
Sepete Git
İthaki Yayınları Zavallılar-senaryo

İthaki YayınlarıZavallılar-senaryo

152,58 TL
Sepete Git
İthaki Yayınları Arkadaş
Hızlı Teslimat

İthaki YayınlarıArkadaş

156,60 TL
Sepete Git
Genel Markalar Oğluma Hikayeler

Genel MarkalarOğluma Hikayeler

105 TL
Sepete Git

Yılmaz Güney Kitapları ile Derin Yaşanmışlıklar Trendyol'da!

Bir sanatçı olarak Yılmaz Güney diye bilinen asıl adı Yılmaz Pütün olan sanatçının adının anlamı zorluklar karşısında eğilmeyen, umutsuzluğa kapılmayan, yılgınlığa düşmeyen ve baş eğmeyen anlamına geliyor. Soyadının anlamı ise dağ meyvesinin kırılmaz çekirdeği anlamına gelir. Sanatçı 1937 senesinde Türkiye'de bir Güney şehri olan Adana'nın Yenice Köyü'nde doğmuştur.

Yılmaz Güney Kitapları

Yılmaz Güney Kitapları

Kürt asıllı topraksız bir köylü ailenin iki çocuğundan bir tanesi olan Yılmaz Güney annesi dindar ve okuma yazma olmayan birisidir. Yılmaz Güney'in annesi hala yaşıyor babası ise okuma yazmayı askerde öğrenmiş annesi gibi o da hiç okula gitmeden askerlik ortamında öğrenmiştir. Yılmaz Güney'in babası 1976'da Yılmaz Güney cezaevindeyken vefat etmiştir. Yılmaz Güney kitapları haricinde ilk olarak doruk adında bir sanat dergisi çıkarmıştır.Yılmaz Güney şiir kitabı ve diğer kitapları olarak Umut, hudutların kanunu, salpa, hücrem, arkadaş, yol, sürü, zavallılar, gençlik öyküleri, Seyyid Han, Selimiye mektupları, endişe, bir gün mutlaka, Aç Kurtlar, acı, ağıt, Sanık, soba pencere camı gibi eserleri vardır.

Yılmaz Güney Kitapları Set Olarak Alınabilir mi?

Yılmaz Güney Kitapları Set Olarak Alınabilir mi?

Yılmaz Güney kitapları set halinde temin etmek isteyenler daha uygun fiyatı sanatçının kitaplarını elde edebilirler. Prenses özürlü sinema tarihinin Çirkin Kral lakaplı sanatçısı Yılmaz Güney doğmuş olduğu günde yeniden anılıyor. Bir Nisan 1937 tarihinde dünyaya gelmiş olan ve 9 Eylül 1984'te yaşamını kaybeden Yılmaz Güney oyunculuğunun beraberinde yönetmenlik senaristlik yazarlıkta yapmıştır. Yılmaz Güney Ayrıca Canses film festivalinde ödül almaya layık görülmüştür. Umutsuzlar, Baba, ağıt, yol, sürü endişe gibi filmleri ile ismini unutulmayanlar arasına yazdırmayı başarmıştır.Yılmaz Güney tüm kitapları ve Yılmaz Güney şiirleri Çirkin Kral Yılmaz Güney'in en bilinen ve en güzel şiirleri şu şekilde yer alıyor. Çirkin Kral dönemi sonrasında yazmış olduğu Canses ödüllü sürü, yol, yazıp yönettiği ve oynamış olduğu Umutsuzlar ağıt baba endişe gibi unutulmaz filmleri ile tanınır. Yılmaz Güney'in en sevilen şiirleri ise arkadaş bir gün canım Eskiden Bilmezdim yalnızlığı kendim için yaşamıyorum köprü mutlu olma şansı gibi çok sevilen şiirleri yer alıyor.Yılmaz Güneyi anlatan kitaplar arasında bir Çirkin Kral Yılmaz Güney hakkında yayınlanmış en kapsamlı kitap olarak bilinir. Çirkin Kral sadece sanatçı kimliği ile değil ayrıca devrimci Vatansever entelektüel ve mücadeleci yanıyla da tanınır. Yaşamış olduğu dönemde kendi direnme yöntemlerini geliştirip bu yolda yasaklara ve baskıcı zihniyete karşı zorlu bir mücadele vermiştir Bunun bedelini de cesur bir şekilde ödemiştir

Yılmaz Güney En İyi Kitapları Hangileri

Yılmaz Güney En İyi Kitapları Hangileri

Yılmaz Güney en iyi kitapları arasında yer alan boynu bükük öldüler Nevşehir cezaevinde siyasiler koğuşunda en kuytu köşesinde nemli bir duvara komşu bir ranzada geceli gündüzlü 16 aylık bir çalışmanın sonucudur. Yılmaz Güney cezaevinde bulunuyor iken, Güney adlı bir sanat kültür dergisi çıkarmış yolun kurgusunu yeniden yaparak cansses Film Festivali'nde ödül almayı başarmıştır. Yurt dışına kaçtıktan sonra duvar filmini Fransa'da gösterime sunan Yılmaz Güney 1984 senesinde mide rahatsızlığında hayatını yitirmiştir. Yılmaz Güney ile alakalı kitaplar sanatçıyı anlatan sevgili romanı İnci Aral tarafından hazırlanan bugüne kadar ulusal basında yayınlanan Yılmaz Güney hakkında yazılmış hayatını ve çalışmalarını araştıran kitapları başvurarak hazırlanmış bir romandır. İsmi geçen romanda sanatçının kitapları kaynak olarak kullanılmıştır. Kitabın kaynakça bölümünde sanatçının eserlerinin isimleri vardır. Yılmaz Güney Umut kitabı içerisinde sanatçı halkın gelecek şeyin ne olduğunu bilmediğini, ifade ederek Hatta Umut'un da ne olduğunu bilmediklerini belirtmiştir Bizim halkımız sürekli olarak bir bekleme içinde bulunuyor. Benim anlattığım Umut aslında bu bekleyişin hikâyesini konu ediyor. Yılmaz Güney kitaplarını Trendyol'dan temin edebilirsiniz.

Yılmaz Güney'in Kaç Kitabı Vardır?

Yirmiden fazla kitaba sahip olan Yılmaz Güney, Türk sinema tarihinde önemli bir figür olduğu gibi edebiyat dünyasında da kendine yer edinmiştir. Yazarın söz konusu eserleri arasında romanlar, öyküler, deneme ve şiirler yer alır. Bıçağın Ucu adlı otobiyografik kitabıyla öne çıkan Güney’in diğer başlıca eserleri arasında Boynu Bükük Öldüler, Yolda, Düşman, Bağrıyanık, Dost, Sürü, Üç Kurşun, Arkadaş, Sınıf ve Bir Avuç Toprak yer alır. Otobiyografik çalışmasıyla bilinen yazar, Bıçağın Ucu adlı kitabında kendi hayat hikayesini anlatır. Hapis dönemi, politik görüşleri, adalet arayışı hakkında okurunu bilgilendirir. Yapıtlarında kendine özgü bir üslup ve anlatım tarzı kullanan yazar, okuyucuyu derin duygusal ve düşünsel bir yolculuğa çekmeyi hedefler. Yoksulluk içerisindeki insanların hayatta kalma mücadelesine odaklanan Yılmaz Güney’in Türk edebiyatına kattığı birçok eseri vardır.

Yılmaz Güney'in Kitapları Set Olarak Satılıyor Mu?

Yılmaz Güney'in edebi mirasını daha bütüncül bir şekilde keşfetmek ve farklı eserlerini bir arada okuma fırsatı yakalamak isteyen okurlar için set alternatifi mevcuttur. Genellikle özel tasarımlarla ve bazen ek içeriklerle zenginleştirilmiş olarak sunulan bu kitap setleri, okuyuculara yazarın edebi dünyasını derinlemesine keşfetme imkanı sağlar. Daha kapsamlı bir deneyim sunmayı amaçlayan Yılmaz Güney kitap setleri, genellikle otobiyografik eserlerinden, romanlarından, öykülerinden veya seçilmiş eserlerinden meydana gelir. Bu opsiyon sayesinde koleksiyon elde etme imkanı bulan okuyucular, kütüphanelerinde özel bir bölüm oluşturabilirler. Farklı türlerdeki eserleri birleştirerek Yılmaz Güney'in çok yönlü yaratıcılığını ve farklı yaklaşımlarını deneyimleme olanağı sağlayan bu setler, okurlara geniş bir perspektif sunma amacını taşır. Söz konusu kitap setlerini satın alarak yazarın edebi dünyasına keyifli bir yolculuk yapabilir ve sanatçının zengin mirasına çok daha yakından tanıklık edebilirsiniz.

Yılmaz Güney'in Kitaplarının Konusu Nedir?

Yılmaz Güney'in kitaplarının konusu; toplumsal adaletsizlik, sınıfsal mücadele, insan doğası ve politik görüşler gibi derin ve etkileyici temalardan oluşur. Yazar, eserlerinde halkın dışlanmış kesimlerini ve bu bireylerin adalet arayışını işlerken aynı zamanda insanın iç dünyasına da odaklanır. Yoksulluk, sömürü ya da ayrımcılık gibi temaları ele alan Güney, insanın içsel çatışmalarını ve kimlik arayışını da irdeleyen son derece derinlikli karakterler yaratır. Genellikle gerçekçi bir yaklaşımla yazılan kitaplar, güç ilişkilerini anlatırken insan psikolojisine ve duygusal karışıklıklara da değinir. Bireylerin yaşadığı acılar, umutlar, sevinçler ve çaresizlikler üzerine yoğunlaşan Yılmaz Güney'in eserlerinde politik görüşlerinin etkisi de belirgindir. Yazar, sert ve eleştirel bir üslupla yazmış olduğu eserleriyle okurunu duygusal ve düşünsel bir yolculuğa çıkarmayı hedefler. Karakterlerinin çelişkilerini tüm ayrıntılarıyla inceleyerek okuyucuyu etkilemeyi amaçlayan yazarın iç dünyasına dair bir pencere açabilirsiniz.