Baby Plus Oto Koltuğu Modelleri ile Güvenli Sürüşler

Otomobillerde kullanılan oto koltuk seçenekleri çocukların tehlikeli anlarda en yüksek korunmaya sahip olmalarına yardımcı olmaktadır. Kazalarda ve çarpma anlarında, çocukların en çok can kaybını oluşturan yaş grubu olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, bu yaş grubunun kendine özgü bir koruma alanına ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Alınmak istenen bebek oto koltuğunun bebeğin yaş ve vücut özellikleri ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde iyi koruma sağlanabilmektedir. Baby Plus i max oto koltuğu en popüler bebek oto koltuğu modellerinden biridir. Diğer modellerden biri de, Baby Plus Orbitfix oto koltuğu olmaktadır. Bu oto koltuk modelinde dolgulu iç pedler bulunmaktadır. Bu sayede, bebeğin rahat etmesi sağlanmakta ve huzursuzlanması önlenmektedir. 360 derece dönebilme özelliğine de sahip olmaktadır. 36 kg’ye kadar rahatlıkla kullanım sağlayan bu koltuk olumlu geri dönüşler almış bir oto koltuk modeli olmaktadır. Baby Plus oto koltuğu kullananlar bebeklerinin güvenliklerinin sağlandığından emin olmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla geliştirilmiş modellerden bir diğer olan, Baby Plus Trifix oto koltuğu kurulumu da oldukça kolay olan bir bebek oto koltuğu modeli olarak göze çarpmaktadır. Baby Plus oto koltuğu mavi ve Baby Plus oto koltuğu kırmızı renk seçenekleri bu modellerde ve markanın diğer bebek oto koltuğu modellerinde bulunabilen renk seçeneklerinde bazıları olmaktadır. Trifix oto bebek koltuğu siyah olarak tasarlanmıştır. Öne bakan bir oturuşta, üst düzey bir koruma sağlamakta ve esnek bir bağlama şekli bulunmaktadır. Ayarlanabilen kafa ayarı sayesinde, bebeklerin en rahat ettikleri ayarda seyahat etmesine yardımcı olmaktadır.

Baby Plus Oto Koltuk Yorumları ve Daha Fazlası

Baby Plus Oto Koltuk Yorumları ve Daha Fazlası

DBaby Plus I Max oto koltuğu bu kategori altında ulaşılabilecek bir oto koltuk modeli olmaktadır. Baby Plus araç koltuğu modellerinden biri de Isofix oto koltuğudur. Bebeklerin hangi ayda olduğu alınacak olan bebek oto koltuğu modelinin özelliklerinin farklılık göstermesine neden olmaktadır. Isofix temel olarak bir montajlama çeşidi olmaktadır. Bu montaj çeşidi, oto koltuklarında kullanılan emniyet kemerlerinde hataların giderilmesine ve hata payının sıfıra yakına indirilmesine yardımcı olan bir yöntem olmaktadır. Bu işlemin oldukça pratik bir şekilde yapılabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, oto koltuk modellerine olması gereken en önemli nitekliklerden biri olarak göze çarpmaktadır. Baby Plus 9-36 kg oto koltuğu olarak da tanımlanabilecek olan bu isofix oto koltuk modelleri, bebekler için en güvenli koltuk seçeneklerinden biri olmaktadır. Baby Plus sps oto koltuğu da bir diğer güvenli oto koltuk seçeneklerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Bu oto koltuk seçeneğinde, sadece ön kısımdan gelebilecek olan tehlikelere karşı değil yandan gelebilecek olan tehlikelere karşı da bir koruma gerçekleşmektedir. Standartları oldukça yüksek olan bu oto koltuk modelinde kullanılan kumaş bebeğin rahatsız olmaması adına mikrofiber olarak seçilmiştir. Mikrofiber kumaş, hem leke tutmayışı, hem de bebeğe herhangi bir zarar vermemesi adına oldukça kullanışlı bir kumaş seçimi olmaktadır. Baby Plus puset oto koltuğu da kurulumu ve kullanımı en kolay olan bebek oto koltuğu seçeneklerinden biri olmaktadır. Bir diğer çok işe yarayan seçenek ise, Baby Plus yükseltici oto koltuğu olmaktadır. Bu oto koltuk modelindeki yükeltici, oto koltuğun daha uzun süreli bir şekilde kullanılması amacına hizmet etmektedir. Bu yükseltici araç sayesinde 36 kilogramdan hafif olan çocuklar için temin edilmiş olan bir oto koltuk modeli, diğer yaşlara da uygun bir hale getirilmeye yardımcı olmaktadır.

Baby Plus Oto Koltuk Özellikleri

Baby Plus Oto Koltuk Özellikleri

Baby Plus oto koltuğu kullanımı çocukların güvenliğinin sağlanabilmesi adına oldukça önemlidir. Bu koltuk seçenekleri sayesinde olası bir kaza ya da çarpma anında bebeğin hasar alması en az seviyeye indirilmektedir. Herhangi bir çarpma durumu olmaksızın, yolculuk esnasındaki dönüş ve virajlarda dahi bebeğin yerinde sabit durabilmesi önemlidir. Yaşı gereği bu durumu tek başına sağlayamayacak olan bebekler için, sabit durmalarına yardımcı olacak bir mekanizma yer alması gerekmektedir. Bu mekanizma da her yaş için farklı özellikle barındıran oto koltuk modelleri olmaktadır. Bu modellerden biri olan, Baby Plus orbitfix v2 0-36 kg oto koltuğu hem katlanabilir olması, hem de bebeğin güvenliğini en üst seviyede koruması sayesinde, sıklıkla tercih edilen oto koltuk modellerinden biri halini almıştır. Bu oto koltuk modelinde, üç adet farklı yatış şekli yer almaktadır. Bu sayede, uzun sürecek olan seyahatlerde de çocuğun uyuması için bir yatış pozisyonu rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Bunun dışında, emniyet kemeri kısmında da üç ayrı omuz seviyesi yer almaktadır. Bu da çocuğun vücut yapısına göre kişiselleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Baby Plus isofix oto koltuğu içerisinde bulunan özelliklere benzerlik göstermesi ve oldukça dikkatli düşünülmüş detaylara sahip olması ile Baby Plus secure isofixli 9-36 kg oto koltuğu da sıklıkla tercih edilen oto koltuk modelleri arasında yerini almaktadır.

Baby Plus premium thunder isofix oto koltuğu tercihi ise, 6 adet farklı başlık özelliği ve 5 adet aşamalı yatış pozisyonuna sahip olması ile oldukça gelişmiş bir kullanım deneyimi sunmaktadır.Bebek oto koltuk kullanımı, oldukça gerekli ve çocukların güvenliklerinin sağlanması açısından önemli bir niteliğe sahip olan araçlardan biri olmaktadır. Bu araçları alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Seçimdeki ilk dikkat edilmesi gereken nokta, oto koltuğun üretildiği materyalin dayanıklı bir materyal olup olmadığıdır. Ancak bu şekilde olası darbelerden bebeğin hasar almadan korunması sağlanmaktadır. Bunun dışında köpük gibi yumuşak maddeler ile destek sağlanmış olup olmadığına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kısım da bebeği, darbe aldığı kısmın yumuşak bir şekilde korunmasına yardımcı olmaktadır. Baby Plus snug 0-13 kg oto koltuğu ve Baby Plus basic sp oto koltuğu modellerinde EPS köpük kullanımı yer almaktadır. Bu sayede, zaten oldukça hassas bir yapıya sahip olan bebeklerin hasar aldıkları bölgenin yumuşak bir şekilde korunmasının sağlanması mümkün olmaktadır. Baby Plus beline 9-36 kg oto koltuğu seçeneğinde de, ekstra iç minder bulunmaktadır. Bu minder bebeğin başına ve boyun bölgesine gelebilecek olan darbelerin en iyi şekilde önlenebilmesine yardımcı olmaktadır. Sırt dayama ünitesi de bulunan bu model ve Baby Plus tryfix oto koltuğu modelinde, ileride de kullanımın sağlanabilmesi amacı ile bu kısım yükseltici olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede, daha uzun süreli bir kullanım gerçekleştirilmiş olmaktadır. Baby Plus galaxy 15-36 kg isofixli oto koltuğu bünyesinde bulundurduğu özel kılıfı ile bebeğin tahriş olmasını önlemektedir. Bu sayede, hem bebeğin, hem de ebeveynlerin kullanımını kolaylaştıran bir kumaş seçimi yapılmış olmaktadır.

Baby Plus Premium Thunder Isofix Oto Koltuğu

Baby Plus Premium Thunder Isofix Oto Koltuğu

Bu oto koltuk modelini tercih etmek isteyen kişiler için, Baby Plus oto koltuğu yorumları da oldukça aydınlatıcı olacaktır. Kullanıcılar, özelliklerin açıklandığı kısımda kendi sorularının cevaplarını bulamadıkları takdirde bu kısımdan da yararlanabilmektedir. Bu sayede, gerçek kullanıcıların deneyimlerinden de faydalanabilme şansı yakalamış olmaktadır. Özellikleri detaylı bir şekilde açıklama kısmında yazan Thunder Isofix oto koltuk modelinde; ESF köpük, SPS, isofix sistemi yöntemi, PP enjeksiyon kasa gibi özellikler yer almaktadır. Bunların yanı sıra, ürünün ağırlığı 10,5 kilogram olarak belirtilmiştir. Öne bakarak kullanım seçeneği sunan bu oto koltuk seçeneğine ek olarak bu kategori altında, Baby Plus premium storm plus oto koltuğu yer almaktadır. Bu koltuk modelinde, dört kademeli bir kemer yükseklik ayarı yer almaktadır. Kullanımı kolaylaştıran bu özelliğe ek olarak, SPS gibi tehlikeleri azaltan diğer özellik de yer almaktadır. EPS köpük ve 3 nokta emniyet kemeri montajlama sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde montaj kısmında kişiler herhangi bir zorluk yaşamamaktadır. 9 ve 25 kg aralığındaki çocuklar için kullanılması önerilmektedir. 9 ve 18 kg arasında çocuklar için 5 nokta emniyet kemeri ile kullanımının önerildiğini söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra, yatış şekillerinde de 5 farklı model bulunmaktadır. Aynı şekilde, Baby Plus master isofix oto koltuğu modelinde de yatış seçenekleri birden fazla olmaktadır. Bu durum oto koltuğun, bebeğin kendi vücut yapısına ve eğer var ise özel durumlarına en uygun şekilde ayarlama yapabilmeyi kolaylaştırmaktadır.

Ebeveynler ve çocuklar için güvenli bir yolculuk bu şekilde sağlanabilmektedir.Bebek koltuğu seçimlerinde dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır. Bunlar, oto koltuğun üretildiği materyal, köpük bulundurup bulundurmadığı, emniyet kemeri kısmının kaç ayara sahip olduğu, kaç yatış pozisyonuna sahip olduğu gibi özelliklerdir. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerin başında, alınacak olan oto koltuğun bebeğin vücut yapısına ve yaşına uygun olup olmamasıdır. Bu nedenle, öncelikle bu kritere dikkat edilmeli ardından diğer ekstra özelliklerin varlığının kontrolünün yapılması daha doğru olmaktadır. Baby Plus 360 oto koltuğu otuz altı kiloya kadar olan çocukların kullanımı için uygun olmaktadır. Doğumdan itibaren kullanıma başlanması mümkün olmaktadır. Bu aya dek, bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde bir oto koltuk modeli olmaktadır. Baby Plus cosmo sp isofix 9-18 kg oto koltuğu belirtildiği üzere, 9 ve 18 kg aralığında kullanımı önerilen bir oto koltuğu modeli olmaktadır. Baby Plus cosmo oto koltuğu 9,3 kg ağırlığa sahip olmak ile birlikte 9 aydan 4 yaşa kadar bebeklerin ve çocukların kullanımına uygun olmaktadır. Bu noktada, bu özelliğe dikkat edilerek temin edilmek istenen oto koltuk modellerinde yükseltici bulunup bulunmadığına dikkat etmek önemli olmaktadır. Bu sayede, oto koltuk modeli hem bebeklikte hem de çocukluğun ilk yıllarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uzun vadeli bir kullanım gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir özellik de yükseltici bulunup bulunmadığının kontrolü olmaktadır. Baby Plus hoopfix yükseltici oto koltuğu bu özelliğe sahip olan bir oto koltuk modeli olarak göze çarpmaktadır. Bu gibi, diğer yükseltici bulunduran oto koltuk modelleri Trendyol'dan temin edilebilir durumdadır. Kişiler, bebeklerin vücut ve özel gereksinimlerini de dikkate alarak bu modeller arasından birini seçebilmektedir.