İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Fren Tipi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bisiklet Disk Fren

" araması için 237 sonuç listeleniyor
KNT EVO Disk Fren Balatası
Hızlı Teslimat

KNTEVO Disk Fren Balatası

110 TL
Sepete Git
vona BP-34 Disk Fren Balatası

vonaBP-34 Disk Fren Balatası

150 TL
Sepete Git

Bisiklet Disk Fren Çeşitleri ile Yedek Parçalar

Bisikletler için üretilen disk frenler, bisikletin durması için geliştirilir. Bu frenlerin merkezi alanı bisikletin jant bölgesine takılarak sistem kurulur. Birçok bisiklet bakım markası bisiklet disk fren ve çeşitlerini piyasaya sunuyor. Bisiklet disk fren çeşitleri içerisinde iki farklı fren çeşidi mevcuttur. Farklı çeşitlere sahip olan frenlerden birini seçerken dikkat etmeniz gereken nokta bisikletinizin modeli ve onu daha çok nerelerde kullandığınızdır. Bisiklet disk fren ayarı her bisiklet sürücüsünün bilmesi ve yapması gereken ayarlardandır. Bisikletin durma gücünü kontrol eden bu disk frenler mekanik ve hidrolik olmak üzere iki farklı çeşide ayrılır. İlk olarak mekanik disk fren, frenlemeyi tel gücü ile sağlayan bir çeşittir. Bir diğer çeşit olan hidrolik disk fren ise yağ pompalama ile frenlemeyi sağlar. Bisikletiniz için tercih edeceğiniz disk freni bisiklet disk fren seti olarak da satın alabilirsiniz.

Bisiklet Disk Fren Çeşitleri

Bisiklet Disk Fren Çeşitleri

Böylece bisikletiniz için gerekli olan fren parçalarını aynı anda almış olursunuz. Disk frenler oldukça yüksek verimliliğe sahip olan frenlerdir. Bu frenler bisiklet sahibi insanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni disk fren sisteminde hava şartlarından etkilenmemesidir. Toprak, kum gibi küçük tanecikler, disk fren sayesinde bisikletin durma gücünü engellemez. Bisiklet mekanik disk fren ve bisiklet hidrolik disk fren arasında bisikletin durmasını sağlayan etkenler farklılık gösterir. Mekanik disk fren isminden de anlaşılabileceği gibi tel yardımı ile çalışan, mekanik bir sisteme sahiptir. Hidrolik ise yağ aracılığı ile çalışan bir fren sistemine sahiptir. Uzun yollarda bisiklet süren insanlar için disk fren çeşitleri oldukça yüksek bir verimlilik sağlar. Hem kazayı hem de yol üzerindeki küçük pürüzlerin bisikletin durmasını engellememesini mümkün kılar. Böylece ani fren zamanlarında kaliteli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Doğa bisikleti sürenler bisikletleri için disk frenleri daha çok tercih etmektedirler. Bunun nedeni yoldaki taş parçalarından etkilenmemesidir. Disk frenler, bisiklet üzerine montaj yapılarak kullanılmaya hazır hale gelir. Disk fren satın aldıktan sonra usta bir elin yardımı ile bisikletinizi sürüşe hazırlayabilirsiniz. Frenleme kalitesi açısından çok fazla sevilen disk frenler birçok marka tarafından insanlara sunulmaktadır. Bu markalar içerisinden isterseniz fren takımları isterseniz de tekli disk frenler tercih edebilirsiniz.

Bisiklet Disk Fren Özellikleri

Bisiklet Disk Fren Özellikleri

Disk frenler, bisiklet üzerindeki balataları paralel bir duruma getirerek frenlemeyi sağlar. Kaliteli bir fren deneyimi yaşatan disk frenler, birçok çeşit içerir. Bu çeşitleri içerisinden bisikletinizin modeline uygun bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bisiklet için disk fren çeşitleri, markalar tarafından da farklılaşmaktadır. Bu modelleri titiz bir şekilde inceleyip uygun olanı seçmeniz mümkün. Disk fren kullanan insanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalardan ilki disk frenin karışık bir sisteme sahip olmasıdır. Kaliteli bir fren deneyimi için sistemin oldukça gelişmiş olması gerekir. Disk fren sistemi de gelişmiş bir merkezi sisteme sahiptir. Disk fren kullanıcılarının dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri balatalara ve rotora yağın bulaşmamasıdır. Yağ, balatalara kolay bir şekilde bulaşabilir. Böyle durumlarda balataları yıkayarak bu yağı arındırabilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise disk frene sahip bir bisiklette ön veya arka tekerleğin çıkarılması durumunda disk frenin sıkılmaması gerekir. Bu durum, bisikletin fren sistemine zarar verebilir. Ön arka disk fren bisiklet, sistemin dengeli bir şekilde hareket etmesi için önemlidir. Disk frene sahip bisiklet kullanıcıları balataları seviyelerine göre değiştirebilirler. Organik veya metal balata çeşitlerinin içerisinden bisikletinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bisiklet disk fren balatası çeşitleri de çok fazla sayıdadır. Bu çeşitler içerisinden metal balata veya organik balata tercihi yapabilirsiniz. Metal balatalar genellikle tek yaraşlık olarak kullanılırken organik balataların ömrü daha uzun olur. Bisiklet arka disk fren çeşitleri ve bisiklet ön disk fren seti de kullanıcılara geniş bir seçim hakkı vermektedir. Bu noktada bisikletinizin markası, özellikleri, sürüş alanınız gibi birçok etkiyi göz önüne almalısınız. Bisikletiniz için tercih edeceğiniz disk freni tekli veya bisiklet disk fren takımı olarak tercih edebilirsiniz. Her bisiklet kendisine uygun fren ile yüksek performans gösterecektir. Bisikleti sürme alanınız, yol yapısı gibi etkiler fren seçiminizi şekilendirecektir. Bisiklet disk fren çeşitleri içerisinde 26 jant bisiklet disk fren veya 29 jant bisiklet disk fren gibi çeşitler bulunur. Disk frenler, bisikletin jant bölümüne göre de şekilleniyor. Jantın büyüklüğüne ve şekline uygun olan freni seçmelisiniz. Numaralandırılan jantlar içerisinden bisikletiniz için uygun olanı tercih edebilirsiniz. Çeşitler içerisinden seçim yaparken bisikletinizin özelliklerini inceleyerek seçim yapmanız oldukça önemlidir. Bisikletinize uygun bir disk freni seçmenzi, sürüş kalitenizi arttıracaktır.

Bisiklet Disk Fren Fiyatları

Bisiklet Disk Fren Fiyatları

Bisiklet sürücüleri, bisikletlerinin bakımlarını düzenli olarak yapmalıdır. Bu bakımlar, fren, balata gibi bisikletin önmeli bölümlerine yoğunlaşır. Bisiklet fren çeşitlerinden biri olan bisiklet disk frenler de birçok insan tarafından tercih edilen bir bisiklet parçasıdır. Bu parçaların fiyatları belirli etkenlere göre değişiklik gösterir. Öncelikle bisiklet disk fiyatları, üretildiği markaya göre farklılık göstermektedir. Kaliteli bir seçim yapmak, o freni uzun zaman kullanabileceğiniz anlamına gelir. Markaların arasında karşılaştırma yapmak, özelliklerini incelemek gibi durumlar disk fren seçiminde olması gerekir. Disk fren fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta ise frenin çeşididir. Bisiklet disk fren çeşitleri hem bisikletin jantına hem de frenin çeşidine göre farklılaşmaktadır. Janta göre çeşitlenen disk frenleri birbirlerinden farklı fiyatlara sahiptir. Örneğin 27 5 jant bisiklet disk fren ile 29 jant bisiklet disk fren arasındaki fiyat farkları bulunmaktadır. Jant çeşitleri ve disk fren çeşitlerini inceleyerek birbirlerine uyum sağlayan takımlar seçmelisiniz. Aynı zamanda disk fren çeşitleri mekanik ve hidrolik olarak da ikiye ayrılır. Bu iki çeşit fren sistemi birbirlerinden farklı fiyatlara sahip olur. Sizler de seçimlerinizde sürüş alanınız, bisikletin modeli gibi faktörleri göz önüne alabilirsiniz. Disk frenler her bisiklet modeline göre farklı şekilde üretilmektedir. Katlanır bisiklet ile kron bisiklet disk freni arasında fiyat farkı mutlaka olur. Bu durumda bisiklet disk fren seçimi yaparken kendi bisikletinizin modelini de göz önünde bulundurmalısınız. Kron bisiklet disk fren fiyatları ile katlanır bisiklet disk fren fiyatları arasında fark mevcuttur. Aynı zamanda bisikletin vites katsayısına bağlı olarak da disk fren seçiminiz farklı olacaktır. 21 vites bisiklet disk fren çok fazla tercih edilen klasik modellerden birisidir. Disk fren seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar, hem frenin kalitesi hem de bisikletinizin modelidir. Bu iki faktöre göre bir seçim yaptığınızda ideal olan fren çeşidini seçmiş olacaksınız. Birçok marka bisiklet disk fren çeşitlerini piyasaya sunmaktadır. Bu markaların içerisinden size uygun olanı seçebilir, kaliteli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Disk frenler, bisikletler için ideal frenleme sistemine sahip olan frenlerdendir. Bu frenlerin çok fazla tercih edilmelerinin nedeni birçok alanda bisikletin fren sisteminin kaliteli bir şekilde çalışmasından kaynaklanır. Sizler de kendi bisikletiniz için uygun olan disk frenleri tercih edebilirsiniz. Trendyol aracılığı ile bisiklet disk fren çeşitlerini ve daha fazlasını keşfedebilir, uygun olanı sepetinize ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz.

Bisiklet Disk Fren Mi V Fren Mi Seçilmelidir?

Disk bisiklet freni modelleri, bisikletlerde daha yaygın kullanıma sahiptir. Özellik açısından ıslak ya da çamurlu alanlar için daha avantajlı yapıdadır. Bu açıdan yaygın kullanıma sahip modeldir. V fren, dayanıklılığı ve basitliği ile bazı bisiklet modellerinde kullanılır. İsteğe bağlı olarak fren seçimi yapılabilir. Çocuklar için seçilen bisiklet modellerinde disk fren sistemi kullanılır. Hava koşullarına göre oldukça uyum sağlayan bir modeldir. V fren seçimi için uygun bisiklet modelleri ile uyumlu olması önemlidir. Her iki fren için de kullanılacak bisiklet modeline göre seçim yapılması gerekir. Kullanılan alana ve yaş grubuna göre uygun modeller tercih edilebilir.

Bisiklet Disk Fren Balatası Ne Zaman Değişir?

Seçilen bisiklet modeli disk frene sahip ise kullanım sıklığına göre değişim yapılması gerekir. Bunun için bisiklet freninde 40 ile 50 bin km arası kullanım yapılmışsa değişime ihtiyaç duyabilir. Aşınmaya sebep olmasından dolayı fren balatası değiştirilmesi gerekebilir. Bisiklet kullanım süresine uygun olarak balata değişim zamanı belirlenebilir. Kolay bir şekilde fren balatası değişimi yapılır. Böylece sorunsuz kullanım imkanı sağlanır. Bisikletlerde fren kullanımı oldukça önemli ve gereklidir. Herhangi bir kazaya sebep olmaması için frenlerin çalışır durumda olması önemlidir. Sürüş tarzı ve kullanılan malzemeye göre bu süre farklılık gösterebilir. Disk fren balatası için gerekli bakımların yapılmasına özen gösterilmelidir.

Bisiklet Disk Fren Nereden Alınır?

Trendyol ile istenen disk fren seçimi yapmak mümkündür. İhtiyaç halinde disk fren değişimi yapılması gerekir. Bunun için bisiklet modeline uygun pek çok fren alternatifi seçeneği bulunur. Farklı birçok markanın sunmuş olduğu ürünler ile istenen disk fren alımı yapılabilir. Kaliteli malzemelerden üretilen çeşitli modeller mevcuttur. Bisiklet disk fren seçenekleri sayesinde doğru tercih yapılması mümkün hale gelir. Marka ve modele göre disk fren sahibi olunabilir. Trendyol üzerinden uygun seçenekler detaylı şekilde incelenebilir. Kullanışlı ve kaliteli tasarımlara sahip fren modelleri çeşitleri bulunur. Sağladığı güvenli kullanım imkanı için en ideal model seçimi yapılması önemlidir. İlgili seçenekleri cazip fiyatlar ile satın alabilirsiniz.