İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Jant
Fiyat
Bisiklet Tipi
Cinsiyet
Vites
Renk
Fren Tipi
Tekerlek Sayısı
Materyal
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Bisiklet

" araması için 9710 sonuç listeleniyor

Bisiklet Markaları ve Fiyatları

Neredeyse herkesin çocukluğunda unutulmaz anılar bırakan bisikletler, keyifli ve hareketli bir yaşam için eğlenceli ürünlerin başında gelir. Birkaç kez kullanıldıktan sonra kalıcı hâle gelen bisiklet sürme alışkanlığı, nitelikli araçlarla daha keyifli bir aktiviteye dönüşür. Temel düzeydeki genç bisikletlerinin yanında profesyonel alanlara hitap eden kalın ve dişli tekerli modeller de bulunur. Aynı zamanda farklı yaş ve ihtiyaçlara özel üretilen bisiklet modelleri de oldukça beğeni kazanır.

Geniş ve dişli tekerleklere sahip dağ bisikletleri, yapabileceklerinizin sınırını aşmanızı sağlar. Bacakları son derece çalıştıran doğa bisikletleri, bol oksijen depolarken sağlıklı yaşama büyük bir adım atmaya da yardımcı olur. Dağ bisiklet fiyatları, nitelikli ve güçlü tasarımları ile diğerlerinden daha yüksek aralıklarda seyredebilir. Ancak online alışveriş, dilediğiniz bisiklet modelini bütçenizi zorlamadan satın alabilme imkânı verir.

Bisiklet hem doğa ile baş başa keyifli anlar geçirmenize hem de sağlığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. 7’den 70’e tüm bireylerin severek gerçekleştirdiği bir aktivite olan bisiklet sürmek trafik sorunlarına da çözüm sunabilen bir spor şeklidir. Dünyanın en ikonik spor dalları arasında yer alan bisiklet sporu, yıllardır pek çok farklı sporcunun ilgi çekici hikâyesine ortam hazırlayan unutulmaz yarışlarla oldukça geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Bu dünya çapındaki sporun en güzel yanlarından biri de bireylerin kolaylıkla ulaşabileceği bir aktivite olmasıdır.

Yerli ve yabancı pek çok firmanın geniş bir ürün ve fiyat yelpazesinde sunduğu bisiklet modelleri, her yaştan ve sosyoekonomik gruptan bireye hitap ediyor. Yaşanabilir kentler için karbon salımının azaltılması gerekliliği her geçen gün daha yüksek sesle dile getirilirken bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak bu amaç için yapılması gereken en önemli düzenlemelerden biri olarak görülür. İki tekerlekli bisikletlerden kasalı modellere kadar birçok araç, şehir hayatında hem sağlıklı hem de keyifli bir ulaşım yöntemi olur. 3 tekerlekli elektrikli bisiklet kasalı tasarımı ile kullanım alanlarını son derece genişletir. Pilli bisikletler, pedal çevirmeye gerek kalmadan dilediğiniz yere ulaşmanızı sağlar. Kasa eklentisi, çocuklarınızla keyifli vakitler geçirmenize de yardımcı olur. Yetişkin bisiklet fiyatları, bunun gibi kullanım modeli ve eklentilere göre artıp azalabilir.

Elektrikli Bisikletlerin Sunduğu Alternatifler Nelerdir?

Elektrikli Bisikletlerin Sunduğu Alternatifler Nelerdir?

Son yılların yükselen trendi elektrikli bisiklet seçenekleri, her yaştan kullanıcıya pratik bir kullanım imkânı sunuyor. Elektrikli bisiklet markaları farklı kullanıcı beklentilerine cevap sunacak donanımlara sahip ürünler tasarlıyor. Elektrikli katlanır bisiklet seçenekleri şehir hayatında ulaşımı pratikleştirmesiyle öne çıkıyor. Yokuş gibi fiziken zorlanmanıza sebep olabilecek etkenlere karşı verdiği destekle kullanımı kolaylaştıran elektrikli modeller, teknolojik gelişmeye paralel olarak çok daha etkili çözümlerle ön plana çıkar.

Batarya teknolojilerindeki inovasyon sayesinde nicelik olarak küçülmeye karşılık verimlilikte artış gözlenir. Bütün bu etkenler elektrikli bisiklet seçeneklerinin giderek daha fazla tercih edilmesine sebep oluyor. Özellikle yazlık beldelerin gözde ulaşım araçları arasında yer alan 3 tekerlekli elektrikli bisiklet seçenekleri hem birden fazla kişinin binebilmesine hem de pek çok farklı eşyanın taşınmasına olanak sunmasıyla büyük rağbet görüyor. Kısa veya uzun mesafelerde kullanılan bu ürün grubu pek çok insanın hayatını kolaylaştıran bir işleve sahip.

Doğa dostu şarjlı bisiklet modelleri ile bireyler sağlıklarını korurken çevreye de dost bir kullanım imkânına kavuşuyor. Küresel iklim değişikliğiyle farkındalığı artan bireyler, şarjlı bisiklet modelleri ile bu alanda sorumlu bir yaşam tarzı benimsiyor. Bisiklet çeşitleri arasında en çok aranan ürünlerden biri de akülü bisiklet modelleri olur. Kullanıcıların fiziki performanslarını desteklemek üzere tasarlanan akülü bisiklet modelleri, hem spor hem de ulaşım amaçlı olarak kullanılabiliyor. Bisiklet fiyatları ürünlerin özelliklerine ve teknik detaylarına göre farklılıklar gösteriyor.

Çocuklar İçin Özel Bisikletler Nasıl Tasarlanmıştır?

Çocuklar İçin Özel Bisikletler Nasıl Tasarlanmıştır?

Bisiklet çocukların kaba motor gelişimini ve mantık yetisini son derece olumlu etkileyen aktivitelerin başında geliyor. Çocuk bisiklet modelleri, küçüklerin beden özelliklerine uygun; gidon, pedal, teker ve oturak bölümleriyle keyifli ve sağlıklı dakikaların garantisini veriyor. Miniklerin hem fiziksel hem zihinsel gelişmelerine katkı sunan çocuk bisikleti modelleri rengârenk tasarımlarıyla göz dolduruyor. Yolun henüz başındaki çocukların oyun dünyalarının vazgeçilmezi ise 3 tekerli bisiklet seçenekleri oluyor. Çizgi film karakterleri ile birlikte tasarlanan 3 tekerlekli bisiklet seçenekleri minik kullanıcıların vazgeçilmez oyuncukları arasında yer alıyor.

Bu alanda en çok tanınan seçeneklerden olan dolu bisiklet modelleri de ürün grupları arasında anne babaların beğenisine sunuluyor. Ebeveyn kontrollü panda bisiklet modelleri ile minikler keyifli anlar geçirirken anne babaların da içinin rahat etmesine olanak sunuyor. Bebek bisiklet modelleri arasında yer alan bu ürünler, pedal eklentisi ile küçükler tarafından da kullanılabiliyor. Yine ebeveyn kontrolüne olanak tanıyan ikiz bisiklet modelleri ise aynı anda iki çocuğun bisiklet keyfi yaşamasına olanak sunuyor.

Pedalsız bisiklet seçenekleri ise şirinlikleriyle hem çocukların hem büyüklerin gözdesi konumunda. 4 tekerlekli bisiklet seçenekleri takılıp çıkarılabilen destek tekerlekleri ile çocukların bisiklet alışkanlıklarının gelişmesinde olumlu bir rol oynar. Bisiklet sürmek isteyen çocukların en büyük yardımcısı olan dört tekerlekli bisiklet seçenekleri ile keyifli anlar yaşamak mümkün oluyor. Küçük bisiklet seçenekleri için Trendyol üzerindeki seçeneklerden faydalanarak en doğru ürüne ulaşabilirsiniz.

Farklı Yaş Gruplarına Neden Farklı Jant Ölçülerinde Bisikletler Üretiliyor?

Farklı Yaş Gruplarına Neden Farklı Jant Ölçülerinde Bisikletler Üretiliyor?

Bisiklet ölçüleri kadro ve jant boyutlarına göre farklılık gösterir. 12 jant bisiklet seçenekleri minik kullanıcıların hareketli dünyalarına uyum sağlıyor. 15 jant bisikletler, sıklıkla 3-6 yaş arası çocuklar için tercih ediliyor. 16 jant bisiklet seçenekleri ise bisiklet tutkusuna genç yaşta adım atmanın en güzel yolları arasında yer alıyor. Yaş ilerledikçe boyut tercihleri de değişir. 18 jant bisiklet seçenekleri kullanıcılar tarafından en çok rağbet gören ürünler arasında yer alır. 7 yaşından itibaren çocuklar için 20 jant bisiklet seçenekleri tercih edilir. Gençlerden oldukça ilgi gören modellerden biri de basık bisikletlerdir. Erkek çocuk bisiklet modelleri; renk, tasarım ve koltuk formu ile diğerlerinden ayrılır.

Yaş grupları değişen çocuklar için 22 jant bisiklet seçenekleri de gündeme gelir. Vitesli bisiklet seçenekleri kullanıcılara yokuşlarda kolaylık sunuyor. 24 jant bisiklet seçenekleri vitesli seçenekler sunmasıyla da göz dolduruyor. 26 jant bisiklet ise 10 yaşını açmış çocukları ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerin de tercihi oluyor. Orta boy bisiklet sınıfında yer alan ürünler geniş bir kullanıcı profiline hitap ediyor. 27 jant bisiklet seçenekleri yanı sıra 28 ve 29 jant bisiklet seçenekleri özel kullanımlar için kullanıcıların tercihleri arasında yer buluyor. Büyük bisiklet kategorisinde yer alan ürünler hem hız hem de performans sunuyor.

Kullanım Alanına Göre Seçeceğiniz Bisikletler Nelerdir?

Kullanım Alanına Göre Seçeceğiniz Bisikletler Nelerdir?

Bisiklet markaları farklı beklentilere cevap sunan geniş ürün seçenekleri sunuyor. Kullanım alanı ve beklentilere göre pek çok farklı özellikle üretilen bisiklet modelleri ile hem zinde kalabilir hem de doğayla dost bir yaşam şekli benimseyebilirsiniz. 7’den 70’e her yaştan kullanıcının öncelikli tercihleri arasında yer alan dağ bisikleti modelleri, kaliteyi ve güveni bir arada sunar. Uzun yıllardır en çok tercih edilen modellerden olan dağ bisikletleri kolay denge sağlamaya olanak tanıyan yapısı ve kaymayı önleyen tekerlek detaylarıyla tercih sebebi oluyor.

Kadro malzemesi ve fren sistemi gibi detaylarla farklılıklar gösteren dağ bisikleti modelleri, kullanıcıların beklentisine tam manasıyla cevap sunar. Günübirlik kaçamaklar için harika çözümler vadeden dağ bisikletlerinden en önemli özelliklerinden biri de hafiflik olarak öne çıkıyor. Engebeli arazilerde kullanıma imkân tanıyan dağ bisikleti modelleri ile hem şehirde hem de dağlık arazilerde etkili bir bisiklet kullanımı mümkün hâle geliyor. Şehir hayatında son derece konforlu ulaşım yöntemi sunan zincirsiz bisikletler de bulunuyor. Zincirsiz tasarımı ile sürtünmeyi ortadan kaldıran bu ürün, hafifliğiyle de kolay kullanım imkânı veriyor.

Şehir hayatında asfalt sürüşlerinin vazgeçilmezi olan yol bisikleti modelleri, rahat bir sürüş ve üstün bir hız gücü vadediyor. Performansı ve dayanıklılığı birleştiren yol yarış bisikleti modelleri, maceralı yolculuklara imkan tanıyor. Hafif bisiklet seçenekleri arasında özel bir yeri olan yol bisikletleri ergonomik tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Uzun yol bisikleti ürün grubu, pek çok farklı özelliği bünyesinde barındıran özel ürünler sunuyor. Profesyonel bisiklet kategorisinde yer alan ürünler teknolojik inovasyonun son seviyesini simgeliyor.

Profesyonel Bisiklet Çeşitleri Nelerdir?

Profesyonel Bisiklet Çeşitleri Nelerdir?

Yarış bisikleti fiyatları ürünlerin kadro kalitesi ve teknolojik donanımlarına göre farklılıklar gösteriyor. Hayalinizdeki hız bisikleti için Trendyol'un geniş ürün grupları arasında araştırma yapabilir ve alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Ürün grupları arasında karbon, çelik ve alüminyum gibi farklı alternatifler yer alır. Alüminyum bisiklet seçenekleri sağlam yapılarıyla uzun ömürlü bir kullanım vadeder. Bisikletseverler tarafından en çok rağbet gören ürünlerden biri de hybrid bisiklet tasarımlarıdır. Otomobillerdeki farklı kullanım özelliklerini bir araya getiren hybrid modeller gibi özgün çözümler sunan bu bisiklet seçenekleri, teknolojik gelişmenin geldiği yeri simgelemesi açısından da göz doldurur. Hafifliği ve performansı birlikte sunan hybrid bisikletler giderek fazla sayıda kullanıcı tarafından tercih edilir.

Profesyonellerin tercihi yarış bisikleti modelleri ise üstün tasarım özellikleri ile öne çıkıyor. Usta bisiklet sporcularının kullandığı bisiklet seçenekleri arasında yer alan yarış bisikletleri pek çok yenilikçi teknik detayı bir araya getirmesiyle de öne çıkar. Mekanik diskli bisikletler, yüksek hızlarda bile dengeli ve güvenli bir frenleme sistemi sunuyor. Kent yaşamında kullanılmak üzere tasarlanmış şehir bisikleti modelleri ise günlük hayatta ulaşım ihtiyacına alternatif çözüm olarak rağbet görüyor. Asfaltta kullanıma uygun olan ince tekerleklere sahip olan şehir bisikletleri, modern yaşamın en etkili eşlikçileri arasında yer alıyor. Kalın tekerlekli bisiklet seçenekleri ise asfaltta ve diğer yüzeylerde üstün bir yol tutuş performansı sunmasıyla öne çıkıyor.

Şehir yaşamında kullanıcıların gözdesi olan katlanabilir bisiklet seçenekleri ergonomik tasarımlarıyla göz dolduruyor. Katlanabilme özelliği ile toplu taşıma araçlarında da rahatlıkla taşınabilen katlanır bisiklet seçenekleri, son yıllarda giderek daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bisikletini muhafaza edecek yer konusunda sıkıntı yaşayan bireylerin de imdadına yetişen katlanır bisiklet seçenekleri özgün tasarımlarıyla göz dolduruyor. Hız ve performans meraklılarının tercihi ise ince teker bisiklet seçenekleri oluyor. Klasik bisiklet seçenekleri de vintage ve retro tarz sahibi kullanıcıların tercihleri arasında özel bir yer tutuyor. Retro bisiklet seçenekleri son yıllarda giderek daha fazla moda hâline geliyor. Sade tasarımlarıyla göz dolduran vintage bisiklet seçenekleri ürün grupları arasında bulabilirsiniz.

Kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında "Bisiklet nerede ne zaman ve kim tarafından icat edilmiştir?" sorusu da yer alır. Bisiklete benzer araçların kullanımının izi Eski Mısır’a kadar gitmekle birlikte bildiğimiz formuyla ilk bisikletin icadı için 19. yüzyıla kadar beklemek gerekecektir. 1817 yılında Baron von Drais adlı bir Alman, ilk bisiklet prototipini üretmiştir. Bisiklet o günden beri hem spor hem de ulaşım amacıyla yaygın olarak kullanılır. Sağlıklı bir hayat sürmek isteyenlerin tercihi spor bisikleti modelleri, pek çok farklı teknik özelliği bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte, bisiklet denildiğinde herkesin aklına aynı şey gelmeyebilir. Hareket bisikleti modelleri ile akrobatik hareket yapmak isteyenler tüm beklentilerine kolaylıkla cevap bulabilir. Dengeli bir duruş ve mantık yeteneği gerektiren tek tekerlekli bisikletler, nefes kesen akrobasi gösterilerin olmazsa olmazı.

Aradığınız Yedek Parçayı Kolaylıkla Nasıl Bulabilirsiniz?

Aradığınız Yedek Parçayı Kolaylıkla Nasıl Bulabilirsiniz?

Bisiklet kullanıcılarının yedek parça ihtiyacına cevap sunan bisiklet parçaları ürün grubu, bu alandaki tüm beklentilere başarıyla karşılık verir. Bisiklette hareketi sağlayan dişli takım en önemli donanımlar arasında yer alır. Rahat ve konforlu bir kullanımın yolu ise kaliteli bisiklet koltuğu ve bisiklet selesi çeşitlerinden geçer. Fren sistemleri güvenlik için en önemli donanımlar arasında yer alır. Olası arıza durumlarında yedek parça ihtiyacı içinse Trendyol'daki geniş ürün grubu ihtiyacınıza cevap verir. Bisikletinizin bakımını düzenli ve kurallara uygun bir şekilde yaparsanız uzun yıllar sağlıklı bir kullanım mümkün hâle gelir. Ayrıca günlük yaşamda bisikletinizi dışarıda bırakmanız gerektiğinde uygun bir kilide ve zincire ihtiyacınız olacaktır. Bisiklet ürün grupları arasında güvenliğinizi temin edecek kilit ve zincir çeşitlerini bulmanız da mümkündür.

Vites aralıkları, bisikletlerin sürüş kolaylığını etkileyen temel teknik özelliklerin başında gelir. 18 vites bisiklet yokuşlarda kolaylık sunmasıyla sıklıkla tercih edilir. 21 vites bisiklet seçenekleri ise çok daha rahat bir sürüş için özel olarak tasarlanmış ürünler olmalarıyla göz doldurur. Üst düzey bir sürüş ve zorlu, dik parkurlar içinse 30 vites bisiklet seçenekleri muhteşem seçenekler olarak öne çıkar. Kullanıcıların beklentilerine göre vitessiz bisiklet seçenekleri de ürün grupları arasında kendisine yer bulur.

Bisiklet ürün grupları pek çok farklı renk seçeneği ile sunuluyor. İkonik tasarımları ile kırmızı bisiklet seçenekleri göz doldururken mavi bisiklet seçenekleri de kullanıcıların beğenisini topluyor. İlhamını doğadan alan yeşil bisiklet alternatifleri özel seçenekler sunarken sarı bisiklet çeşitleri de markaların ürün grupları arasında yer alıyor. Kadınların tercihi ise sıklıkla pembe bisiklet seçenekleri oluyor. Pek çok farklı renk seçeneği sunan yetişkin bisiklet seçenekleri kaliteli malzemeleriyle de dikkat çekiyor. Çocuk yaşlarda hayalleri süsleyen beyaz bisiklet modellerinin yanı sıra turuncu bisiklet seçenekleri gibi alternatifler de ürün grupları arasında yer alıyor.

İnsan yaşamına mutluluk katan güzel bisikletler ile hayat çok daha keyifli bir hâl alır. Çiftlerin tercihi tandem adı da verilen 2 kişilik bisiklet seçenekleri sürüşün en romantik hâlini simgeler. Bununla birlikte çift kişilik bisiklet seçenekleri ebeveynler ve çocuklar için de keyifli aktivite imkânları sağlar. Gezi bisikleti modelleri kullanıcılara açık havanın tadını çıkaracakları harika aktiviteler sunar. Sepetli bisiklet seçenekleri çanta gibi eşyaların taşınmasına imkân sunarak son derece kullanışlı alternatifler olarak öne çıkar. Fiziksel aktivite yapmanın insan sağlığı açısından oldukça önemli katkılara sahip olduğu herkesçe kabul edilen bir gerçektir. Fiziksel aktivite yapmanın en keyifli yollarından olan bisiklet sürmek ise hem fiziksel hem ruhsal açıdan bireylere büyük faydalar sağlar.

Bisiklet seçerken her şeyden önce kullanım alanının doğru olarak belirlenmesi gerekir. Aktivitenin asfaltta mı, toprak ve engebeli arazide mi yapılacağı sorusu son derece belirleyicidir. Bununla birlikte fiziki yapınıza uygun bir bisiklet seçmek de oldukça önemlidir. Bu sayede çok daha rahat ve etkili bir aktivite gerçekleştirmek mümkün hâle gelir. Bisiklet sporu fiziksel dayanıklılığa ihtiyaç duyan bir aktivitedir. Bu nedenle gücünüzü optimize etmek ve performansınızı maksimize etmek için en doğru bisiklet modelini seçmiş olmanız büyük önem taşır. Bisiklet seçimi için profesyonellerden tavsiyeler almak da etkili bir yöntemdir. Dilerseniz Trendyol'da pek çok ürünün özelliğini inceleyebilir, merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Profesyonel sporculardan günübirlik turlara çıkan sporseverlere kadar geniş bir kullanım alanı olan bisikletler, 7’den 70’e tüm bireylerin severek kullandığı ürünlerin başında geliyor. Yerli ya da yabancı pek çok firma tarafından çocuklar, gençler ve yetişkinler için üretilen pek çok farklı bisiklet modeli beklentilere tam manasıyla cevap sunuyor. Çocukların sağlıklı bir yetişme dönemi geçirmesine yardımcı olan bisiklet, kemik gelişimi üstünde de olumlu tesirlere sahip bir fiziksel aktivite aracıdır. Bununla birlikte yetişkinler için de sayısız fayda sunan bir aktivite olan bisiklet kullanımı, ruhsal açıdan da olumlu tesirlere sahiptir. Kilo kontrolü ve sağlıklı bir yaşam için de son derece faydalı olan bisiklet kullanımı keyifli bir aktivite olmasıyla öne çıkar. Ev içinde eğlenceli aktivitelerle form tutmak istiyorsanız yatay bisikletleri de kullanabilirsiniz. Bu aktivite için ideal pozisyonu sağlayan dikey bisiklet modelleriyle sağlıklı ve hareketli bir yaşam modeli edinebilirsiniz.

Yeni bisiklet modelleri arasında araştırma yapmak ve en doğru ürünü edinmek için Trendyol en büyük yardımcınızdır. Bisiklet modelleri ve fiyatları ürünlerin ham madde ve teknik özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Dönemsel olarak güncellenen bisiklet kampanya uygulamaları ile hayalinizdeki bisiklete bütçenizi sarsmadan sahip olmanız mümkündür. İndirimli bisiklet fiyatları için akıllı sıralamalardan faydalanabilir ve dilediğiniz kriterlere göre arama yapabilirsiniz. Farklı ürünler arasında karşılaştırmalar yapabileceğiniz kullanıcı dostu arayüzüyle bisiklet alışverişinizde en büyük yardımcınız Trendyol olacaktır.

Bisiklet alışveriş sürecinde bir diğer en büyük yardımcı ise kullanıcı yorumlarıdır. Kişisel kullanım deneyimlerine dayanan ve en gerçekçi değerlendirmeleri sunan kullanıcı yorumlarına ilgili sekmelerden ulaşmanız mümkündür. Kaliteli bisiklet seçenekleri ve uygun fiyatlar ile kullanıcıların beğenisine sunulan ürünler beklentilere tam manasıyla cevap verir. Trendyol'da satın alabileceğiniz iki tekerlekli yeni yol arkadaşınızla bisiklet sürmenin faydalarını keşfedebilirsiniz.

Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Rahat ve güvenli kullanım için son derece önemli olan kadro boyu, gidon konforu ve ekipmanlar, tamamen bisikletin hangi amaçla satın alınacağına göre değişiklik gösterebilen faktörler arasındadır. Bu noktada bisikletin neden tercih edildiğini belirlemek, satın alma aşamasında ilk dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Özellikle şehir içi ulaşım için tercih edilecekse trafiğin kontrolünü kolay bir şekilde sağlamanıza yardımcı olacak dik oturma yapılı bisikletler ön plana çıkar. Öte yandan yol bisikletlerini tercih edecekseniz performansın ön plana çıkarıldığı modeller sizin için çok daha gereklidir. Ağırlıklı olarak asfalt zeminlerde kullanılan yol bisikletleri, oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Bu ve bunun gibi birçok özelliğin kullanım amacınızla örtüşmesini sağlamak için satın alma sırasında bisikleti hangi amaçla tercih ettiğinize karar vermeniz atacağınız ilk adım olmalıdır.

Bisikletin Kaç Jant Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bisiklet için son derece önemli parçalardan biri olan jant, yolda olmanızı sağlayacak mekanizmalardandır. Bisikletten istediğiniz şekilde performans almanıza yardımcı olacak jantlar kaliteli seçildiği takdirde, tekerleklerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Jantların ölçüsü, bisikleti kullanacak kişiye göre değişiklik gösterecek özellikler arasındadır. Özellikle bacak boyuyla yakından ilintili olan jant ölçüsünü, bisikleti satın alırken flanşların iç kısmına bakarak öğrenebilirsiniz. Bu bölgeye işlenmiş ölçülerde sıralanan değerlerden ilki, bisikletin jant ölçüsünü size gösterir. Bunun haricinde kendiniz bisikletinizin kaç jant olduğunu öğrenmek isterseniz tekerlekler arasındaki demir kısmının çapını ölçerek işleme başlayabilirsiniz. Ardından çıkan sonuç için oluşturulan tablolar üzerinden karşılaştırma yaparak sizin bisikletiniz için uygun olan jantın hangisi olduğuna kolaylıkla karar verebilirsiniz. Kullanım amacınıza göre değişecek jantlar da aynı şekilde bisiklet sürücüsünün fiziksel yapısına göre farklılaşacaktır. Bu noktada güvenli ve konforlu bir sürüş için bisikletçinin kendisine uygun özelliklere sahip bir araç aldığına emin olması gerekir.

Bisiklet Sürmek Neye İyi Gelir?

Bisiklet sürmek, günlük yaşantıda kişilerin hem spor yapmak hem de ulaşım sağlamak amacıyla tercih ettiği aktiviteler arasındadır. Özellikle şehir içinde yoğun şekilde çalışan insanların, masa başında geçirdikleri mesailer neticesinde hareketsiz bir yaşam sürdürdükleri düşünülürse bisiklet, bu hayata alternatif olarak görülebilir. Hem doğaya hem de insan sağlığına faydalı olan bisiklet sürme, aynı zamanda kişinin stresini azaltan bir aktivitedir. Daha kaliteli bir hayat geçirmenize yardımcı olmasının yanı sıra bisiklet sürmenin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Gün içinde okula, işe ya da bir başka yere giderken ulaşım için bisikleti kullanmanız hâlinde yoğun hayat telaşı içinde vakit bulamadığınız sporu yapmış olursunuz. Kan dolaşımınızın hızlanmasını sağladığı için her gün bisiklet süren bir kişinin kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma ihtimali, düzenli spor yapmayan kişilere göre son derece azdır. Öte yandan kondisyonun gelişmesine katkı sağlayan bisiklet, hayatın her anında çok daha dinç olmanıza yardımcı olur.