İşlemci Nesli
İşlemci Modeli
İşlemci Çekirdek Sayısı
Fiyat
HDMI
Ekran Yenileme Hızı
Garanti Süresi
Hard Disk Kapasitesi
Bağlantılar
Ram (Sistem Belleği) Tipi
Cihaz Ağırlığı
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Ekran Kartı Hafızası
Ekran Kartı Tipi
Garanti Tipi
İşlemci Tipi
Temel İşlemci Hızı (GHz)
İşletim Sistemi
Kapasite
Klavye
Kullanım Amacı
Dokunmatik Ekran
Optik Sürücü Tipi
Panel Tipi
Power Supply
Ram (Sistem Belleği)
Ekran Kartı Bellek Tipi
SSD Kapasitesi
Fiyat Geçmişi
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

İntel Core İ3 Laptop

" araması için 3769 sonuç listeleniyor

İntel Core İ3 Laptop Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Intel Core i3 Laptop Ne Zaman Çıktı?

Intel Core i3 işlemci 2010 yılında piyasaya sürülen bir işlemci modelidir. Intel firması tarafından piyasaya çıkarılmıştır. Intel Core 2 işlemcinin geliştirilen modeli olarak ilk defa 2010 yılının Ocak ayında tanıtılmıştır. Bu işlemci modeli Intel Core İ serisinin baz modeli olarak nitelendirilmektedir. Intel Core i3 modeli üzerine işlemci geliştirilmeye devam edilmiş ve farklı, gelişmiş modelleri piyasaya sürülmüştür. 2010 yılında ilk defa kullanılmaya başlanan bir işlemci modeli olsa da halen kullanılan işlemciler arasında yer alır. Hatta Intel Core i3 laptop seçenekleri oldukça fazladır. Hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayar modelleri için uygun olan bir işlemcidir. Yüksek işlemci performansı sunan bu işlemcilerin farklı seçenekleri de bulunabilmektedir. Çekirdek özellikleri ve sayısı değişen Intel Core i3 laptop modelleri bulunmaktadır. Bu laptop modellerinin tamamı genel bilgisayar kullanımı için uygun özellikler sunmaktadır.

Intel Core i3 Laptop İşlemcisi Nedir?

Intel Core i3 laptop bilgisayarlarının işlemcisi Intel Core i3 işlemcidir. İşlemci özellikleri nedeniyle bu şekilde adlandırıldıkları görülmektedir. Çift çekirdekli işlemciden oluşan Intel Core i3, 2.4Ghz ile 3.7Ghz arasında değişen çekirdek özelliğine sahiptir. Düşük güç tüketimi yapması nedeniyle genel olarak masaüstü bilgisayar modellerinde tercih edilir. Ancak Intel Core i3 laptop modelleri de oldukça fazladır. Neredeyse tüm teknoloji firmalarının bu işlemci modeline sahip laptop üretimi yaptığı görülmektedir. Pek çok dizüstü bilgisayar modelinin Intel Core i3 işlemciye sahip çeşidi de bulunur. Yani aynı model bir laptopun farklı işlemcilere sahip çeşitleri bulunabilmektedir. Intel Core i3 laptop modelleri birçok işlemin bilgisayar üzerinden yürütülebilmesini sağlamaktadır. Web tarama, tablo oluşturma ve benzeri genel kullanım şekilleri için yeterli bir işlemci modelidir. Bilgisayar kullanım amacına göre tercihlere uygun olacak bir işlemci modeli sunulmuştur.

Intel Core i3 Laptop Nasıldır?

Intel Core i3 laptop, genel kullanım için tercih edilebilir. Yüksek bilgisayar programları kullanılmayacak, gündelik işler için bilgisayar tercihi yapılacak ise uygun işlemci çeşitleri arasında yer alır. Genel kullanım için yeterli bir hız sunar. Duraksama ve donma gibi bilgisayar kullanımı sırasında ortaya çıkabilen sorunlara neden olmaz. Ancak yüksek grafikli işlemlerin yapılması ve farklı programların kullanılması için yeterli işlemci özelliklerine sahip değildir. Oyun oynamak veya grafik kullanılması gereken programları kullanmak için i5 gibi daha farklı özelliklere sahip işlemcilerin araştırılması gerekir. Intel Core i3 işlemci ‘’i’’ serisi içinde yer alan diğer işlemciler arasında düşük olarak nitelendirilen bir işlemcidir. Genel kullanım için yeterli olduğu da unutulmamalıdır. Intel Core i3 laptop modellerine göre bilgisayarların özellikleri de değişecektir. Bu nedenle farklı kullanım şekillerinde de bahsedilebilir. Intel Core i3 laptop modellerini Trendyol’dan inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.