Liberus Milletlerin Zenginliği Ciltli

680 TL
Son 3 ürün!

Ürün Bilgileri

Liberus Milletlerin Zenginliği Ciltli

Geri Bildirim Ver
 • Satıcı: Kitap Mitap Satıcı Ünvanı: LİBER PLUS YAYINCILIK VE ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İstanbul Kep Adresi: [email protected] Mersis Numarası: 0608069486900017 Vergi Kimlik Numarası: 6080694869
  Bu ürün Kitap Mitap tarafından gönderilecektir.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adedin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar. Belirlenen bu limit kurumsal siparişlerde geçerli olmayıp, kurumsal siparişler için farklı limitler belirlenebilmektedir.
 • 15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Tarihingidişini değiştirmek, insanlara yeni ufuklar açmak, hayata daha farklı birpencereden bakmalarını sağlamak insanlık tarihi boyunca çok az kişiye ve çok azesere nasip olmuştur. Adam Smith bu büyük insanlardan, Milletlerin Zenginliğide bu çığır açıcı eserlerden biridir. Bugüne kadar düşünce tarihi boyuncaüretilmiş en etkili eserler sayılacak olsa Milletlerin Zenginliği’nin ilk onarasında yer alacağına kuşku yoktur. AdamSmith, zenginliğin kaynağının altın ve gümüş stokları olduğu, dünyadazenginliğin sabit, dış ticaretin de sıfır toplamlı bir oyun, dolayısıylabirinin zenginleşmesinin ancak başkasını fakirleştirme pahasına olabileceği vedış ticarette bir tarafın kazancının diğer tarafın kaybına eşit olacağıgörüşüne dayalı, bu nedenle de devlet güdümlü korumacı, yağmacı, sömürgecipolitikalara cevaz veren merkantilist anlayışa karşı çıkan, milletlerinzenginleşmesinin ille de kıymetli maden biriktirmeyi hedefleyen korumacıpolitikalarla olmayacağını gösteren insandır. Önerdiği doğal özgürlük sistemidevletin esas itibariyle iç ve dış güvenlik ile adaleti sağladığı şartlaraltında, herkesin kendi menfaatini gözetirken bir “görünmez el” tarafındanotomatikman topluma da hizmet etmesinin sağlandığı
 • işbölümü, uzmanlaşma veserbest ticaret yoluyla kimsenin burnunu kanatmadan zenginleşmesini temin eden,birbirini hiç tanımayan milyonlarca insanın işbirliğiyle kendiliğinden doğanbir sistem olan serbest piyasa sistemidir. Neomerkantilistzihniyetin hortlayıp yerli ve millî olma kaygılarıyla iç içe geçtiği,silahların gölgesinde ticaret savaşlarından söz edildiği, dünyanın çeşitlibölgelerinde savaş tamtamları çalınırken Coronavirüs belasının bütün insanlığıher şeyi yeni baştan düşünmeye zorladığı bugün Adam Smith ve MilletlerinZenginliği yeniden okunmaya, başkalarına zarar vermeden zenginleşme ve refahaermenin yolları üzerinde yeniden düşünmeye değer. Özgürlükçü, piyasacı, gönüllümübadeleci ve dayanışmacı değerlerin önemini yeniden keşfetmek için bir 3.Dünya Savaşı veya Corona belası elinde şeytan çarpmışa dönmeyi beklememek vesorumluluk mevkiindekileri uyarmak bugün çok acil bir görev hâlini almıştır.Mevcut çevirilerinden daha kapsamlı, doğru ve anlaşılır olma iddiasıylayayımlanan bu eser bu bağlamda sürekli elimizin altında olması gereken birşaheserdir.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Adam Smith
 • Basım Yılı 2022
 • Sayfa Sayısı 751-1000
 • Setli/Tekil Tekil Ürün
Geri Bildirim Ver