İlgili Kategoriler
Fiyat
Setli/Tekil
Yazar
Basım Yılı
Basım Dili
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Tarih Kitabı

" araması için 29690 sonuç listeleniyor
John Murray Ataturk
Kargo Bedava

John MurrayAtaturk

528,93 TL
Sepete Git
Rider Books The Choice
Kargo Bedava

Rider BooksThe Choice

509,05 TL
Sepete Git

Tarih Kitabı Çeşitleri ile Akılda Kalan Bilgiler

Tarih; geçmiş ile gelecek arasında neden sonuç ilişkisi içinde bağlantılar kuran ve bu bağlamda çıkarımlar yapan bilim dalıdır. Tarihsel olayların; ilgili alanda uzman olan kişiler tarafından incelenip sonuçlarının belirli hususlar çerçevesinde belirtilmesi sayesinde yakın zamanda da buna benzer olan yaşanmış olaylar ve durumlar hakkında mantıklı çıkarımlar yapılabilir. Kendi içinde belirli zaman periyotlarına ayrılan bilimin anlaşılması ve incelenmesi açısından objektiflik ilkesinin öne çıkması önemlidir. Kültürel, toplumsal ve ekonomik olarak genel alt başlıklara ayrılan bilim dalının yazının icadıyla kitaplaştırılması ve ilerleyen süreçte de daha fazla sayıya ulaşılabilmesi için basılmaya başlanması önemli bir gelişmedir. Yazılmış olan eserlerin ciltlenmesi tarih kitabının ortaya çıkmasını sağlar. Tarih konulu kitaplar, belirli tür ve döneme göre kendi içlerinde sınıflandırılır. Temel bilgilerin kolay bir şekilde anlaşılması metodu ile hazırlanan tarihe giriş kitapları belirli bir dönemin kendi içerisinde özellikle ön plana çıkan; coğrafik bölgeleri ve toplumsal olayları gibi ana başlıkları ile açık bir dil ile hazırlanır. Bu metodun tercih edilmesiyle okuyucular anlatılan zaman dilimi hakkında bilgi birikimleri sayesinde oluşturdukları kişisel çıkarımlarını okudukları eser içerisinde inceleme şansına sahip olurlar. Tercih edilen dilin açık ve sadeleştirilmiş olmasıyla okuyucular, eseri ilk incelemeye başladıkları zaman rahat bir okuma süreci geçirebilir ve okuma süreci içerisinde olayların takibini kolaylıkla yapabilirler. Geniş konu yelpazesine sahip içerikleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Her İlgi Alanına ve Kullanıma Uygun Tarih Kitabı Çeşitleri

Her İlgi Alanına ve Kullanıma Uygun Tarih Kitabı Çeşitleri

Tarih bilimi, geniş konu başlıkları sebebiyle öğreniminin zor olduğu düşünülen bir alandır. Konu başlıklarının ve olayların kalıcı şekilde hafızada kalabilmesi için düzenli çalışmaların yapılması gerekir. Uzun bir dönemi ve belirli isimleri betimleme yöntemiyle daha ilgi çekici ve detaylı olarak incelemeye yarar sağlayan Tarih kitapları roman türüyle de birleşir. Bu birleşme sayesinde okuyucular genel kültürlerini artırır ve merak ettikleri hususları daha yalın bir dille öğrenme şansına sahip olabilirler. İlköğretim itibarıyla verilmeye başlanan tarih dersleri müfredata ve yaş grubuna uygun olarak hazırlanır. Ana başlıkların takibi ve taşınabilirliğinin kolaylığı sayesinde tarih el kitabı öğrencilerin tercih ettiği bir eser türüdür. Okullarda eğitim aracı olarak kullanılan tarih ders kitabı müfredata göre hazırlanmış olan; konuların detaylarını içeren bir eser olarak değerlendirilir. Öğrenciler, kendi sınıflarına göre hazırlanmış olan yardımcı kitapları konularını pekiştirmek için özellikle tercih eder. Lise dönemine geçişle birlikte yardımcı kitaplar öğrencilerin destek almak için tercih ettiği bir türe dönüşür. 9.Sınıf tarih kitapları, okulda işlenen dersleri tekrar etmesi açısından öğrenciler ve ebeveynler tarafından yararlı görülür. 10.Sınıf tarih kitapları daha detaylanan konuların anlaşılmasına ve takibine yarar sağlar. Öğrencilerin anlamadıkları yerlerde, açık bir dil tercih ederek ve örnek olaylarla süreci destekleyerek yardımcı olmaya yönelik hazırlanır. Eserlerde haritalara ve resimlere yer verilmesi görsel hafızaya yarar sağlayarak kalıcı öğrenime destek olur. Lise eğitiminin son sürecine gelindiğinde öğrencilerin büyük bir kısmı geçmişte ve hali hazırda gördükleri konuları tekrar yönetimine başvururlar. 11.Sınıf tarih kitapları öncesinde incelenen konuların özetleriyle birlikte yeni konularının anlatımını neden sonuç ilişkisi içinde inceler. Bu sayede öğrenciler sınav senelerinden önce konular hakkında belirli bir bilgi birikimine tekrar ve hatırlatma yönetimleriyle sahip olur. 12. Sınıf tarih kitapları öğrenilen konuları bir araya toplayarak tekrar yapma sürecine yardım eder. Konuların ortak bir kitapta birleşmesi öğrencilerin daha kolay öğrenimlerine yarar sağlar. Eserin kapsayıcılığı sayesinde genel kültür bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir, daha detaylı konular hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Her sınıfa uygun içeriklere Trendyol aracılığıyla ulaşabilir, tarih kitabı fiyatlarını değerlendirebilirsiniz.

Sınav Hazırlık Süreçlerine Yardımcı Tarih Kitabı Kampanyaları

Sınav Hazırlık Süreçlerine Yardımcı Tarih Kitabı Kampanyaları

Geniş bir süreci; belirli zaman periyotlarına bölerek incelemeyi kolaylaştıran, tarih başlangıç kitapları uzun konuların takibini kolaylaştırmak için özellikle ön plana çıkar. Bu türde ön plana çıkan konu başlıklardan birisi de Osmanlı tarih kitabıdır. Tarihsel sürecin hafızada kalıcı olarak anlaşılması konuya yönelik tekrarların sayısına bağlıdır. Sınav süreçlerinde öğrenci, birçok konu hakkında tekrarlar yapar. Bu tekrarlar, öğrencinin o konu hakkında edindikleri bilgilerin hafızada kalıcı olmasını sağlar. Tarih eserleri bu yöntemin aktifliğini sağlamaya yönelik uzmanlar tarafından hazırlanır. Öğrencilerin özellikle üniversite sınavına hazırlanırken tercih ettiği yardımcı kaynaklar bu süreçte onların işini kolaylaştırır. TYT tarih kitabı öğrencilerin ilk girecekleri oturum için özel olarak hazırlanır. Konu içeriği olarak belirli bir bölümü kapsayan bu eseler, öğrencilere sorulabilecek soru kalıpları hakkında fikir oluşturur. Öğrenci, belirli bir konu hakkında çıkabilecek sorular hakkında fikir sahibi olur. Yapılan çalışmalar sayesinde konular daha rahat bir şekilde anlaşılır. Müfredat temelli oluşturulan bu eserler, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik dikkatli ve özenle şekilde hazırlanır. YKS tarih kitabı sınav sürecinde işlenen her konuyu içerir. Bu sayede tek bir eserle sınava hazırlanma süreci kolaylaşır. Kronolojik sırayla hazırlanan bu eserler öğrencilerin soru çözümlerinde konu takibine yarar sağlar. Farklı iş kollarında çalışmak için hazırlanan KPSS, genel kültür sorularının yoğun olduğu bir sınav türüdür. Kendi içerisinde farklı kategorilere sahip bu sınav türü uzun bir konu birikimi esas alınarak hazırlanır. KPSS tarih kitabı, konuların ana hatlarını ve detaylarını içeren yardımcı bir eserdir. Tarih çıkmış soru kitabı sayesinde sınava yönelik daha önce hazırlanmış sorulara ulaşabilir, soru tiplerini rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Bu eser sayesinde sınava hazırlanma süreçlerinde dikkat etmeniz gerek ana başlıkları rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Trendyol üzerinden ihtiyacınız olan eseri bulabilir, tarih kitabı indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

İlgi Çekici Tarih Kitabı Önerisi

İlgi Çekici Tarih Kitabı Önerisi

Olayların tarihsel bağlamda öyküleştirme misyonu ile hazırlanan Tarih hikaye kitapları özellikle küçük yaşta olan okuyucuların merak ettikleri dönemi daha rahat bir şekilde anlamları ve incelemeleri için hazırlanır. Çocuklar için tarih kitabı belirli tarihsel olay ve durumları resimlerle desteklemesi sayesinde daha açık bir anlatımla okuyuculara sunar. Bu şekilde çocuk okuyucular küçük yaşta olmalarına rağmen ilgilerini çeken konu hakkında belirli bir bilgi birikimine sahip olabilirler. Bu bilgi birikimi ilerleyen süreçte ilgi alanlarının belirli alanlar açısından belirlenmesine yarar sağlar. Herhangi bir sürecin belirli zaman içerisinde ayrı şekillerde incelenmesi okuyucuların anlamasına yarar sağlar. Geniş bir coğrafyayı ve süreci kapsayan ilgili eserler doğru bir anlatım metodu benimsenmediğinde okurların takibini kolaylaştırır. Bu sebeple eserlerin, hangi bilgi birikimine sahip okuyucuya hitap etiklerinin belirtilmesi gerekir. Özellikle okuyucuların tercih ettiği türlerden birisi de orta zamanlar tarih kitabıdır. Belirli bir bölgeyle sınıflandırılmayan bu tür eserler birçok okuyucunun ilgisini çeker. Bu türde ön plana çıkan hususlardan birisi de farklı bölgelerin, olaylar öncesinde ve sonrasında sahip olduğu sorunlar ve durumların açıklanmasıdır. Bu sayede okuyucular neden sonuç ilişkilerini kendileri kurabilir ve eserden uzaklaşmadan sürecin takibini rahatlıkla yapabilir. Her tür ve konuya yönelik Tarih kitabı satın alabilirsiniz. Uzun çalışmaları inceleyen ve bilgi birikimlerini bu konular ışığında kullanılarak özenle hazırlayan eserler bulunur. Bu eserler mevcut konuyla ilgilenenler için tarih kitabı önerisi niteliğindedir. Daha geniş bir konu incelenirken takibinin yapılabilmesi için eserler belirli başlıklarla birbirinden ayrılarak ciltlenir. Bu ciltleme yönetimi eserin anlaşılabilirliğini kolaylaştırır. 4 ciltlik tarih kitabı bu amaçla hazırlanır. Hazırlanan eserlerin farklı yaş ve ilgi grupları içerisinde de ayrılmalara sahip olması okuyucuların ilgi alanlarına yönelik tarih kitaplarını daha rahat bir şekilde tercih etmesine olanak sağlar. Kendi bilgilerinize ve isteklerinize yönelik tüm eserlere Trendyol aracılığıyla tarih kitabı kampanyalarını değerlendirerek sahip olabilirsiniz.

Tarih Kitabı Nasıl Okunur?

Tarih kitabı okurken dikkat edilmesi gereken noktaların başında, bu alana ilgi duymak gerekir. Tarih kitapları, gerçek olayların anlatılmasıyla oluşturulur. Bu nedenle romanlar gibi bir kurgu durumu söz konusu değildir. Tarih kitaplarını okumaya başlamadan önce bu ayrımın iyi bir şekilde yapılması gerekir. Tarih kitaplarına karşı olan beklentinin, belirli bir oranda gerçeklerle bağdaştırılması gerekir. Kafada soru işaretlerinin oluşması, tarih kitaplarını heyecanlı bir şekilde okumak için gerekli olan nitelikler arasında yer alır. Belirli bir döneme, olaya karşı ilgi ve merak duymak kitaplara karşı yüksek bir ilginin oluşmasını sağlar. Kitaplar, ihtiyaç duyulan bilgileri nitelikli bir şekilde okuyuculara aktarır. Bu kitapları okurken akılda oluşan soru işaretlerini not almak, önemli alanların öne çıkmasını sağlamak için çeşitli işaretlerin konması tavsiye edilir. Bu yollar aracılığıyla nitelikli okuma yapabilirsiniz.

Hangi Tarih Kitapları Okunmalıdır?

Tarih kitabı seçerken ilgilenen alanın analiz edilmesi gerekir. Tarih kitabı okumaya başlamadan önce dikkatle seçim yapılmalıdır. Bunun için öncelikle okuma amacının belirlenmesi gerekir. Akademik anlamda bilgi toplamak, hobi olarak okumak ve eğlenceli zaman geçirmek gibi amaçlar bulunur. Bu amaçlara uygun kitapların seçilmesi ihtiyaçların nitelikli şekilde karşılanmasını sağlar. Kitabın hitap ettiği grup da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Eğlenceli içeriğiyle öne çıkan çocuk kitapları, miniklerin gelişim dönemlerine uygun olarak yazılır. Resim, fotoğraf ya da illüstrasyonlarla desteklenen seçenekleri, tarihe karşı olumlu izlenimin oluşmasını sağlar.

Hangi Eğlenceli Tarih Kitabı Okunmalıdır?

Tarih okurken eğlenmek ve eğlenerek öğrenmek için çeşitli kitaplar bulunur. Set halinde ya da çoklu olarak beğenilere sunulan seçenekler, genellikle çocuklara hitap eder. Bunun yanı sıra yetişkinler için de özel olarak yazılan çeşitli kitaplar bulunur. Dönemler, kişiler ve olaylar hakkında bilgi aktaran seçenekleri çeşitli karikatürlerle renklendirilir. Olayların hafızalara kazınmasını sağlayan eğlenceli seçenekler öğrenme ortamlarını keyifli hale getirir. Renkli görseller, eğlenceli içerik ve çeşitli etkinlikler, öğrenmelerin kalıcı bir şekilde hafızaya yerleşmesini sağlar.